PDA

View Full Version : Pirelli -Condinental-Metzeller-Michellen?


Blackstaf
14-03-2010, 22:09
Γεια σας παιδιά...'Ηθελα την βοήθεια σας σχετικά με την αγορά καινούργιων ελαστικών...Έχω ήδη 13500 χιλιόμετρα και μάλλον πρέπει να τα αλλάξω...Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι αν είναι η κατάλληλη εποχή να τα αλλάξω τώρα που αρχίζει να ζεσταίνει ο καιρός γιατί από ένα μαγαζί μου είπαν ότι καλό είναι να τα αλλάξω όταν θα έρθει ο χειμώνας γιατί το καλοκαίρι το καινούργιο λάστιχο ζεσταίνει (δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό).
Και το άλλο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι πιο λάστιχο μου προτείνετε να βάλω...Για να γνωρίζεται λόγω της οδηγησής μου με ενδιαφέρει το λάστιχο να είναι καλό στα κρατήματα και όσο πιο ασφαλές γίνεται στα φρεναρίσματα...Δεν με ενδιαφέρει να μου κρατήσει το λάστιχο πολύ αρκεί να είναι καλό! Καθαρά για χρήση ασφάλτου το χρειάζομαι...
Όσοι μπορούν να με βοηθήσουν γιατί είμαι λίγο άσχετος με το θέμα...Σας ευχαριστώ πολύ...;)

Blackstaf
14-03-2010, 22:11
Ξέχασα να σας πω πως η μηχανή μου είναι η GS 1200 (08).
Ευχαριστώ...;)

babisadve
14-03-2010, 22:55
Condi :Απορία:

για ασφαλτο εννοειται!!!!

ΙoannisPanagiotidis
15-03-2010, 00:56
...αν πραγματικα το πας μονο ασφαλτο και δεν εχεις βλεψεις για χωμα το conti trial attack το ειχα 2 χρονια και εμεινα πολυ ευχαριστημένος ....φετος αλλαξα σε Dunlop roadsmart και τολμω να πω οτι ειμαι ενα κλικ πιο ευχαριστημένος αλλα εχει πολλα ακομα να αποδειξει!

......σε στεγνο παντως ειναι και τα 2 βεντούζες!

ekatontarxos
15-03-2010, 06:52
...αν πραγματικα το πας μονο ασφαλτο και δεν εχεις βλεψεις για χωμα το conti trial attack το ειχα 2 χρονια και εμεινα πολυ ευχαριστημένος ....φετος αλλαξα σε Dunlop roadsmart και τολμω να πω οτι ειμαι ενα κλικ πιο ευχαριστημένος αλλα εχει πολλα ακομα να αποδειξει!

......σε στεγνο παντως ειναι και τα 2 βεντούζες!


Εσύ δεν δικαιούσαι να ομιλείς...φαίνεται έχεις ξεχάσει σε τι οδοστρώματα και δρόμους οδηγούμε στήν Ελλάδα...:yz
Ποτε είδες τελευταία φορά ...λακούβα ?:sm7:

Michelin Αnakee φίλε μου,μαλακό λάστιχο,ζεσταίνεται γρήγορα και απο σοβαρή εταιρία.

loulou1100gs
15-03-2010, 08:32
Michelin Αnakee φίλε μου,μαλακό λάστιχο,ζεσταίνεται γρήγορα και απο σοβαρή εταιρία.

Γιατί, οι άλλες εταιρίες τι είναι, ασόβαρες;Επί τη ευκαιρία: γιατί η Michelin απέσυρε το Anakee 1 και το αντικατέστησε με το Anakee 2;Γιατί η συγκεκριμένη εταιρία είχε εκατοντάδες επιστροφές (και όχι μόνο στην Ελλάδα) του συγκεκριμένου ελαστικού;

syan
15-03-2010, 09:01
Γιατί, οι άλλες εταιρίες τι είναι, ασόβαρες;Επί τη ευκαιρία: γιατί η Michelin απέσυρε το Anakee 1 και το αντικατέστησε με το Anakee 2;Γιατί η συγκεκριμένη εταιρία είχε εκατοντάδες επιστροφές (και όχι μόνο στην Ελλάδα) του συγκεκριμένου ελαστικού;
:sm8:

Arkas
15-03-2010, 09:25
Γιατί, οι άλλες εταιρίες τι είναι, ασόβαρες;Επί τη ευκαιρία: γιατί η Michelin απέσυρε το Anakee 1 και το αντικατέστησε με το Anakee 2;Γιατί η συγκεκριμένη εταιρία είχε εκατοντάδες επιστροφές (και όχι μόνο στην Ελλάδα) του συγκεκριμένου ελαστικού;

:sm8:
Επειδή ένας τύπος ελαστικού βγήκε ελαττωματικός, πάει να πει ότι ό,τι ελαστικό βγάλει η εταιρεία θα είναι επίσης ελαττωματικό;:Απορία:

syan
15-03-2010, 10:30
Επειδή ένας τύπος ελαστικού βγήκε ελαττωματικός, πάει να πει ότι ό,τι ελαστικό βγάλει η εταιρεία θα είναι επίσης ελαττωματικό;:Απορία:
Όχι, αλλά στόν ανταγωνισμό (τουλάχιστον για μοτοσυκλέτα) έχει ξεπερασθεί...!

ace_gln
15-03-2010, 10:41
εγω εβαλα brigdestone 18.000 κμ, 2+ χρονια , αυτα ειχε , ημουν ευχαριστημενος (εχω τερματισει και τα δυο λαστιχα σε στροφες , δικαβαλος , ζεστα εννοειται ) και επανελαβα ... τα εβαλα την παρασκευη σε καταστημα που συνεργαζομαστε, σαββατο εκανα μια βολτα προς Αλιβερι φοβισμενος γιατι δεν εχουν στρωσει ακομα ... αλλα δεν θα αργησω να τα εμπιστευτω ...

Blackstaf
16-03-2010, 14:43
Δηλαδή μου προτείνεται απ'ότι κατάλαβα να βάλω τα trial attack που είναι καλύτερα σε θέματα ασφάλτου? Αυτό όμως δεν σημαίνει πως αν θα πάω ποτέ σε χώμα θα χαλάσει και το λάστιχο?:hmmm:

mariz
16-03-2010, 23:16
Βαλε condi trail attack, δεν υπαρχει αλλο λαστιχο. Εγω πριν λιγες μερες εβαλα το δευτερο σετ. Απολυτα ικανοποιημενος κι εγω και πολλοι φιλοι. Αλλωστε το συγκεκριμενο σχεδιαστηκε πανω σε GS. Εξαιρετικη αποδοση μεχρι και τα 18000χλμ! Εγω το αλλαξα στα 19000χλμ οπου σχεδον ειχε φτασει στα ορια φθορας του κατασκευαστη. Η χρηση που κανω ειναι μικτη, δηλαδη εκτος απο ορεινο, εχω και πόλη και αρκετο χωμα.

Οσο για το χωμα, φυσικα δεν θα παθει τιποτα, πηγαινε αφοβα, απλα δεν συγκρινεται σε καμια περιπτωση με χωματινο λαστιχο. Ολα τα ασφαλτινα στο χωμα ειναι απολυτως ιδια η εχουν διαφορες αποδοσης της ταξης του 0.5%, δηλαδη αμελητεα (πχ Anakee). Στο χωμα με ασφαλτινα τη διαφορα την κανουν τα χερια και τα ποδια...!!!

Blackstaf
16-03-2010, 23:49
Βαλε condi trail attack, δεν υπαρχει αλλο λαστιχο. Εγω πριν λιγες μερες εβαλα το δευτερο σετ. Απολυτα ικανοποιημενος κι εγω και πολλοι φιλοι. Αλλωστε το συγκεκριμενο σχεδιαστηκε πανω σε GS. Εξαιρετικη αποδοση μεχρι και τα 18000χλμ! Εγω το αλλαξα στα 19000χλμ οπου σχεδον ειχε φτασει στα ορια φθορας του κατασκευαστη. Η χρηση που κανω ειναι μικτη, δηλαδη εκτος απο ορεινο, εχω και πόλη και αρκετο χωμα.

Οσο για το χωμα, φυσικα δεν θα παθει τιποτα, πηγαινε αφοβα, απλα δεν συγκρινεται σε καμια περιπτωση με χωματινο λαστιχο. Ολα τα ασφαλτινα στο χωμα ειναι απολυτως ιδια η εχουν διαφορες αποδοσης της ταξης του 0.5%, δηλαδη αμελητεα (πχ Anakee). Στο χωμα με ασφαλτινα τη διαφορα την κανουν τα χερια και τα ποδια...!!!
Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου...Θα το κοιτάξω πολύ σοβαρά για Trial Attack...Σε ευχαριστώ...

loulou1100gs
17-03-2010, 09:13
Επειδή ένας τύπος ελαστικού βγήκε ελαττωματικός, πάει να πει ότι ό,τι ελαστικό βγάλει η εταιρεία θα είναι επίσης ελαττωματικό;:Απορία:

ΟΧΙ βέβαια, ουδείς αμφισβητεί το κύρος και την σοβαρότητα της εταιρίας. Το συγκεκριμένο ελαστικό αποδείχτηκε προβληματικό. Προσωπικές εμπειρίες:1.Michelin Anakee 1, μετά από 1.500 χλμ. το πέταξα
2.Bridgestone σειρά TW,εξαιρετικό για ελληνικούς δρόμους, Continental TKC απίθανο για χρήση 50-50 όμως τρώγεται πάρα πολύ γρήγορα, Metzeler Karoo πολύ καλό αλλά και πολύ θορυβώδες και ενεργοβόρο

aeriko
17-03-2010, 12:59
......εχουν διαφορες αποδοσης της ταξης του 0.5%,
Πως μετριέται;;;;;:Απορία::Απορία:

lostre7
18-03-2010, 11:52
ΕΓΩ ΦΟΡΑΩ ΤΟ ΕΧΡ ΓΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΧΡΗΣΗ(ΟΤΙ ΚΑΤΣΕΙ),ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΑΡΓΟΥΝ ΛΙΓΟ ΝΑ ΖΕΣΤΑΘΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ PIRELLI....

Blackstaf
18-03-2010, 23:08
Μου έχουν πει ότι για την άσφαλτο τα καλύτερα είναι τα Metzeller αλλά το μόνο αρνητικό είναι ότι αλλοιώνονται γρήγορα με αποτέλεσμα να θέλεις αλλαγή σε 10000 χιλιόμετρα...:(

predator1200
20-03-2010, 14:52
Είχα Continental και στην αλλαγή με έπεισαν για anakee2.
Καλά είναι, αλλά όταν λειώσουν ξανά Continental θα βάλω!

mariz
20-03-2010, 21:58
Πως μετριέται;;;;;:Απορία::Απορία:

Ειναι μια απλη διαδικασια επιλογης καταλληλου αλγοριθμου και εφαρμογης του σε καταλληλο λογισμικο. Σε δευτερο σταδιο στηνεται ενα εργαστηριο οπου σε απολυτα ελεγχομενες και μετρησιμες συνθηκες καταγραφονται πειραματικα περιπου 26 παραμετροι, οπως πιεση, θερμοκρασια, ισχυς, δυναμη, ορμη, ταχυτητα, ροπη στρεψης, ενταση, συμπιεση, κουραση, υγρασια. Επειτα δημιουργεις ενα απλο συστημα 26 εξισωσεων με 26 αγνωστους και αφου εφαρμοσεις απλα μαθηματικους τυπους του Laplace, καταληγεις στο αδιαμφησβητητο ποσοστο του 0.5%, οπως ολοι μετα την μικρη αυτη αναλυση, μπορουν πολυ ευκολα να καταλαβουν...

saitman
21-03-2010, 00:47
pirelli γλυτρανε τα ειχα βαλει και στις δυο μοτο τα ιδια χαλια!!metzeller λεει!!

siraxanz
21-03-2010, 01:55
Ειναι μια απλη διαδικασια επιλογης καταλληλου αλγοριθμου και εφαρμογης του σε καταλληλο λογισμικο. Σε δευτερο σταδιο στηνεται ενα εργαστηριο οπου σε απολυτα ελεγχομενες και μετρησιμες συνθηκες καταγραφονται πειραματικα περιπου 26 παραμετροι, οπως πιεση, θερμοκρασια, ισχυς, δυναμη, ορμη, ταχυτητα, ροπη στρεψης, ενταση, συμπιεση, κουραση, υγρασια. Επειτα δημιουργεις ενα απλο συστημα 26 εξισωσεων με 26 αγνωστους και αφου εφαρμοσεις απλα μαθηματικους τυπους του Laplace, καταληγεις στο αδιαμφησβητητο ποσοστο του 0.5%, οπως ολοι μετα την μικρη αυτη αναλυση, μπορουν πολυ ευκολα να καταλαβουν...
:confused::confused::confused::confused::confused::confused:




























































































































:sm7::sm7::sm7::sm7:

ntinopoulos
21-03-2010, 02:15
Ειναι μια απλη διαδικασια επιλογης καταλληλου αλγοριθμου και εφαρμογης του σε καταλληλο λογισμικο. Σε δευτερο σταδιο στηνεται ενα εργαστηριο οπου σε απολυτα ελεγχομενες και μετρησιμες συνθηκες καταγραφονται πειραματικα περιπου 26 παραμετροι, οπως πιεση, θερμοκρασια, ισχυς, δυναμη, ορμη, ταχυτητα, ροπη στρεψης, ενταση, συμπιεση, κουραση, υγρασια. Επειτα δημιουργεις ενα απλο συστημα 26 εξισωσεων με 26 αγνωστους και αφου εφαρμοσεις απλα μαθηματικους τυπους του Laplace, καταληγεις στο αδιαμφησβητητο ποσοστο του 0.5%, οπως ολοι μετα την μικρη αυτη αναλυση, μπορουν πολυ ευκολα να καταλαβουν...
ετσι μπραβο ρε φιλε!πεστο ετσι να το καταλαβουμε!:p:sm7:

EOD-K9
21-03-2010, 10:04
Οι περισσότεροι συγκλίνετε στο Trial Attack εε





Άσχετο :τριών διαστάσεων ή δυο ??

Gazi
22-03-2010, 08:50
Εγώ φοράω METZELLER και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος....

ntinopoulos
22-03-2010, 09:37
Εγώ φοράω METZELLER και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος....
...θεμα οδηγου!:rolleyes:
:p:p:p

xurxes
22-03-2010, 09:49
...περί ορέξεως ΚΟΛΟΚΥΘΟΠΙΤΑ!!!:D:cool::mad:;):p:o:rolleyes::sm7:

jmar
22-03-2010, 10:19
Κι εγω φοραω τα EXP (Metzeler) ειμαι πολύ ευχαριστημενος. Στην βροχη ειναι
τρενο η μηχανη απλα τωρα που φαγωθηκαν πιο πολυ στο κεντρο οταν πλαγιαζω
σα να νιωθω ενα ελαφρυ σκαλοπατι που στα BW 501 502 δεν το ενωθα.
Φαγωνονται πιο ευκολα απο τα BW, ειδικα το πίσω αν τραβας και λιγο το γκαζάκι
τρωγεται ευκολα... Στην επόμενη αλλαγη θα παω για τα continental ετσι για να
τα δοκιμάσω κι αυτα και να εχω ολοκληρωμενη αποψη, τα anakee δεν τα
πλησιαζω καν (δεν ειναι του τυπου μου :D) ισως γιατι χρησιμοποιω την μηχανη
πιο πολυ ασφαλτο (κατα 95%).

vassilis riz
22-03-2010, 11:35
έβαλα την Παρασκευή τα Conti και μέχρι τώρα (στο στρώσιμο ακόμα) όλα καλά, χωρίς διαφορά από τα Metzeler. Oύτως ή άλλως όλα πλέον είναι εξαιρετικά λάστιχα οπότε βάλε όποια σου αρέσουν. Οι παλαιότεροι θα θυμούνται τα trial της metzeler ήταν ότι καλύτερο για τα xt & xl....

EOD-K9
23-03-2010, 20:48
έβαλα την Παρασκευή τα Conti και μέχρι τώρα (στο στρώσιμο ακόμα) όλα καλά, χωρίς διαφορά από τα Metzeler. Oύτως ή άλλως όλα πλέον είναι εξαιρετικά λάστιχα οπότε βάλε όποια σου αρέσουν. Οι παλαιότεροι θα θυμούνται τα trial της metzeler ήταν ότι καλύτερο για τα xt & xl....

πο ρε φιλε που τα θυμήθηκες ??:o

italos
24-03-2010, 12:09
Εγώ τρελέ μου έχω τα Conti πάνω.....δεν είμαι κ ο πιο συνετός οδηγός...μετά απο 25000 χιλ. το λαστιχο κρατάει ακόμα να βγάλω το καλοκαίρι....όχι βέβαια όπως και πρίν.....μετά τα 20000 είδα διαφορά στο κράτημα.....Έχω κάνει όμως και πολύ χώμα με τα λάστιχα αυτά και τα έχω ταλαιπωρήσει αρκετά...Πιστεύω ένας συνετός οδηγός που δεν πάει κ χώμα σαν κ σένα υα μείνει απόλυτα ικανοπιημένος...μιλάμε για τρομερά κρατήματα σε στεγνό κ βρεγμένο οδόστρωμα!!!

Εγώ έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος και τηα βάλω το ίδο ξανά!!!

Για μένα αν μένει κάποιος ικανοποιημένος αρκετά απο ένα λκάστιχο...δεν χρειάζεται να πειραματίζεται ...βάζει το ίδιο και δεν ψάχνεται για κάτι άλλο!

gsmaniac
24-03-2010, 14:34
Εγώ τρελέ μου έχω τα Conti πάνω.....δεν είμαι κ ο πιο συνετός οδηγός...μετά απο 25000 χιλ. το λαστιχο κρατάει ακόμα να βγάλω το καλοκαίρι....όχι βέβαια όπως και πρίν.....μετά τα 20000 είδα διαφορά στο κράτημα.....Έχω κάνει όμως και πολύ χώμα με τα λάστιχα αυτά και τα έχω ταλαιπωρήσει αρκετά...Πιστεύω ένας συνετός οδηγός που δεν πάει κ χώμα σαν κ σένα υα μείνει απόλυτα ικανοπιημένος...μιλάμε για τρομερά κρατήματα σε στεγνό κ βρεγμένο οδόστρωμα!!!

Εγώ έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος και τηα βάλω το ίδο ξανά!!!

Για μένα αν μένει κάποιος ικανοποιημένος αρκετά απο ένα λκάστιχο...δεν χρειάζεται να πειραματίζεται ...βάζει το ίδιο και δεν ψάχνεται για κάτι άλλο!
:sm1::sm1::sm1:25000;;;;;;;;

ΙoannisPanagiotidis
24-03-2010, 14:48
... οντως 25χιλιαδες???...εννοεις φιλε και εχουν ακομα προφιλακι?...σε μενα τα πλαινα του μπροστινο ηταν εκτος ηδη απ τις 10χιλιαδες... ξερω οτι παιζει και η ποιοτητα της ασφαλτου αλλα μου φαινονται πολλα τα 25. τελικα εχει και ενα πλεονεκτημα η τσουλιθρα των μεγαλοπολεων ...οικονομια στα λαστιχα!:D

....κατι αλλο εγω παρατηρησα οτι στο conti το μπροστινο φαγωθηκε πολυ πιο γρηγορα απ το πισω .....συνεβει και σε καποιον αλλο φιλο αυτο το φαινομενο?

... και τελικα τα Dunlop Roadsmart τα χει βαλει καποιος στο GS να αναφερει την γνωμη του σε Ελληνικο τερεν ...γιατι εγω που τα χω μολις μερικες εβδομαδες καθε φορα με εκπλησουν ακομα περισσοτερο προς το καλυτερο!..φανταστικο λαστιχο για ασφαλτινη χρηση!

ntinopoulos
24-03-2010, 14:52
Εγώ τρελέ μου έχω τα Conti πάνω.....δεν είμαι κ ο πιο συνετός οδηγός...μετά απο 25000 χιλ. το λαστιχο κρατάει ακόμα να βγάλω το καλοκαίρι....όχι βέβαια όπως και πρίν.....μετά τα 20000 είδα διαφορά στο κράτημα.....Έχω κάνει όμως και πολύ χώμα με τα λάστιχα αυτά και τα έχω ταλαιπωρήσει αρκετά...Πιστεύω ένας συνετός οδηγός που δεν πάει κ χώμα σαν κ σένα υα μείνει απόλυτα ικανοπιημένος...μιλάμε για τρομερά κρατήματα σε στεγνό κ βρεγμένο οδόστρωμα!!!

Εγώ έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος και τηα βάλω το ίδο ξανά!!!

Για μένα αν μένει κάποιος ικανοποιημένος αρκετά απο ένα λκάστιχο...δεν χρειάζεται να πειραματίζεται ...βάζει το ίδιο και δεν ψάχνεται για κάτι άλλο!
25000?:Απορία:
προσεχε αδερφε!:hmmm:

gsmaniac
24-03-2010, 15:10
... οντως 25χιλιαδες???...εννοεις φιλε και εχουν ακομα προφιλακι?...σε μενα τα πλαινα του μπροστινο ηταν εκτος ηδη απ τις 10χιλιαδες... ξερω οτι παιζει και η ποιοτητα της ασφαλτου αλλα μου φαινονται πολλα τα 25. τελικα εχει και ενα πλεονεκτημα η τσουλιθρα των μεγαλοπολεων ...οικονομια στα λαστιχα!:D

....κατι αλλο εγω παρατηρησα οτι στο conti το μπροστινο φαγωθηκε πολυ πιο γρηγορα απ το πισω .....συνεβει και σε καποιον αλλο φιλο αυτο το φαινομενο?

... και τελικα τα Dunlop Roadsmart τα χει βαλει καποιος στο GS να αναφερει την γνωμη του σε Ελληνικο τερεν ...γιατι εγω που τα χω μολις μερικες εβδομαδες καθε φορα με εκπλησουν ακομα περισσοτερο προς το καλυτερο!..φανταστικο λαστιχο για ασφαλτινη χρηση!
μετα απο 5 αλλαγες διαφορων εταιρειων,παντα το πρωτο φαγωνεται πιο γρηγορα;);)
νομιζω οτι δεν σε εκπλησει το dunlop,αλλα το gs;);)
οτι λαστιχο και να του εχω βαλει,το gs ειναι τρενο.......:):):)

Blackstaf
24-03-2010, 16:02
Μάγκες ειλικρινά ευχαριστώ όσους απάντησαν και με αυτόν τον τρόπο με βοήθησαν στην επιλογή μου...Πιστεύω πως σύμφωνα με αυτά που ειπώθηκαν στο θέμα που άνοιξα τα Conti είναι η καλύτερη επιλογή για μένα...Τελικά λέω να καταλήξω εκεί που οι περισσότεροι προτείνατε...:) Αν έχει κανένας υπόψη του που μπορώ να τα πάρω σε καλύτερη τιμή ας μου το πει...Ευχαριστώ...:):):)

loulou1100gs
25-03-2010, 12:36
... οντως 25χιλιαδες???...εννοεις φιλε και εχουν ακομα προφιλακι?...σε μενα τα πλαινα του μπροστινο ηταν εκτος ηδη απ τις 10χιλιαδες... ξερω οτι παιζει και η ποιοτητα της ασφαλτου αλλα μου φαινονται πολλα τα 25. τελικα εχει και ενα πλεονεκτημα η τσουλιθρα των μεγαλοπολεων ...οικονομια στα λαστιχα!:D

....κατι αλλο εγω παρατηρησα οτι στο conti το μπροστινο φαγωθηκε πολυ πιο γρηγορα απ το πισω .....συνεβει και σε καποιον αλλο φιλο αυτο το φαινομενο?

... και τελικα τα Dunlop Roadsmart τα χει βαλει καποιος στο GS να αναφερει την γνωμη του σε Ελληνικο τερεν ...γιατι εγω που τα χω μολις μερικες εβδομαδες καθε φορα με εκπλησουν ακομα περισσοτερο προς το καλυτερο!..φανταστικο λαστιχο για ασφαλτινη χρηση!

Γιάννη, πλάκα με κάνεις;Τι νόμισες, οι δρόμοι απάνω συγκρίνονται με τους δρόμους εδώ κάτω;Επάνω ό,τι και να βάλεις κρατάει.Εδώ θέλουμε παπά και ευχέλαιο μην κάτσει η στραβή

John1150
25-03-2010, 15:38
Εγω εχω τα anakee 2 ,αριστα στα νερα αλλα και στο στεγνο.Καλο πλαγιασμα.

saitman
25-03-2010, 16:07
μετα απο 5 αλλαγες διαφορων εταιρειων,παντα το πρωτο φαγωνεται πιο γρηγορα;);)
νομιζω οτι δεν σε εκπλησει το dunlop,αλλα το gs;);)
οτι λαστιχο και να του εχω βαλει,το gs ειναι τρενο.......:):):)

:sm8::sm8::sm8::sm8::sm8:

italos
25-03-2010, 16:11
Και όμως παίδες το λάστιχο έχει ακόμα 3000 να κάνει...το έδειξα κ σε μερικά παιδιά χθές στο καφέ και είχε ακόμα...μέχρι κ ο λαστιχάς που βάζω τα χωμάτινα μου το είπε....βέβαια όπως κ είπα εδώ και 2000 χλμ βλέπω μια διαφορά στο κράτημα στα βρόχινα κομμάτια....αλλά άλλες 3000χλμ τα έχει ακόμα στο νερό έτσι μου είπανε και στο μαγαζί...!!!

Πάντως μίλησα κ με παιδιά κ μοθ είπανε ότι αλλάζουν τα δικά τους κα΄θε 10000 χλμ...το βρίσκω υπερβολικό να τρώγεται έτσι εύκολα το λάστιχο..αστειευόμενος μάλιστα τους είπα να μου τα δίνουν εμένα:sm7::sm7:

Μάλλον κρατάνε γτ το λάστιχο μου είπανε φθείρετε πάρα πολύ στα ταξίδια στις υωηλές ταχύτητες, πράγμα που εγώ στο ταξίδι δεν το κάνω ...βάζω έκτη κ 100χ.ω!!

Πάντως είναι για αλλαγή....




Α να τονίσω ότι υπάρχει και παιδί στη παρέα που τα είχε κρατήσει 35000 χλμ:Απορία::Απορία:...δεν είναι μούφα....δικός μας είναι εδώ ο αθεόφοβος!!!

gsmaniac
25-03-2010, 16:14
Μάγκες ειλικρινά ευχαριστώ όσους απάντησαν και με αυτόν τον τρόπο με βοήθησαν στην επιλογή μου...Πιστεύω πως σύμφωνα με αυτά που ειπώθηκαν στο θέμα που άνοιξα τα Conti είναι η καλύτερη επιλογή για μένα...Τελικά λέω να καταλήξω εκεί που οι περισσότεροι προτείνατε...:) Αν έχει κανένας υπόψη του που μπορώ να τα πάρω σε καλύτερη τιμή ας μου το πει...Ευχαριστώ...:):):)
τρεχει ομαδικη αγορα ελαστικων στον ΠΕΡΙΣΤΕΡΑ....;);)
σε πολυ καλες τιμες και εξυπηρετηση..:rolleyes:
(παρε και τον νικολα-ιταλο μαζι):sm7::sm7:

italos
25-03-2010, 16:17
χαχαχαχαχχααχχαα κάνε υπομονη 2 μηνάκια ακόμα να πέσει ο μισθός και φύγαμε για τον κ περιστερά:sm7::sm7::sm7:

Blackstaf
27-03-2010, 22:11
Φαντάζομαι ο Περιστεράς θα έχει όλες τις εταιρίες...Οπότε καλό θα είναι να περάσω μία βόλτα και από εκεί...Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την πολύτιμη βοήθειά σας...:):):):)

Blackstaf
07-04-2010, 16:32
Τελικά έβαλα τα Metzeller Exp:):):) Ελπίζω να βγουν καλά...Ευχαριστώ πολύ;););)