PDA

View Full Version : Track day πιστα Μεγαρων 25-3-2010


lalou
26-03-2010, 17:56
Τα μωρα στην πιστα:).

lalou
26-03-2010, 18:03
Και αλλες δυο:cool:.

teo71
26-03-2010, 18:08
Θερμή παράκληση:
Αν είναι να πάει κάποιος με GS σε track day, ας το ποστάρει, γιατί θέλω να μπω σε πίστα, αλλά δεν ξέρω πως γίνεται η όλη διαδικασία και έχω και ένα φόβο μην είμαι απελπιστικά αργός και εμποδίζω τους άλλους με τα superbike.

gsmaniac
26-03-2010, 18:10
Θερμή παράκληση:
Αν είναι να πάει κάποιος με GS σε track day, ας το ποστάρει, γιατί θέλω να μπω σε πίστα, αλλά δεν ξέρω πως γίνεται η όλη διαδικασία και έχω και ένα φόβο μην είμαι απελπιστικά αργός και εμποδίζω τους άλλους με τα superbike.
για χωμα ειναι τα gs....;);)
που πατε ωρε καννιβαλοι;;;;:sm7:

ntinopoulos
26-03-2010, 18:11
Θερμή παράκληση:
Αν είναι να πάει κάποιος με GS σε track day, ας το ποστάρει, γιατί θέλω να μπω σε πίστα, αλλά δεν ξέρω πως γίνεται η όλη διαδικασία και έχω και ένα φόβο μην είμαι απελπιστικά αργός και εμποδίζω τους άλλους με τα superbike.
μην ανησυχεις!αυτοι με τα superbikes εμποδιζουν τα gs!;)

teo71
26-03-2010, 18:14
για χωμα ειναι τα gs....;);)
που πατε ωρε καννιβαλοι;;;;:sm7:

Εσύ δεν είπες χθες ότι λάστιχο και να βάλεις είναι καλό γιατι τα GS στρίβουν υπέροχα. Πάμε να τα στρίψουμε λοιπόν...........

DoctorAbo
26-03-2010, 20:44
για χωμα ειναι τα gs....;);)
που πατε ωρε καννιβαλοι;;;;:sm7:

έεεεελα μωρέ, εδώ πάνε και τα Varadero πίστα ... και τα V-Strom ... Τα GS δε πάνε ? To μόνο πρόβλημα είναι με τα Adventure ..... Μπορει να βρει το ντεπόζιτο κάτω :sm7::sm7:

vtheo
26-03-2010, 22:56
Ωραίος Λάμπρο!Και στο βούνο και στην άσφαλτο το χαίρεσαι το εργαλείο!

BUSA MAKIS
27-03-2010, 00:59
Θερμή παράκληση:
Αν είναι να πάει κάποιος με GS σε track day, ας το ποστάρει, γιατί θέλω να μπω σε πίστα, αλλά δεν ξέρω πως γίνεται η όλη διαδικασία και έχω και ένα φόβο μην είμαι απελπιστικά αργός και εμποδίζω τους άλλους με τα superbike.

Πάω σε track days και βλέπω κάθε είδους μοτοσυκλέτας. Λοιπόν μπορείς να πάρεις το GS σου και να πας σε ένα track day και να δηλώσεις στους αρχάριους και να ευχαριστηθείς οδήγηση σε πίστα και να δεις πως μπορεί να στρίβει η μηχανή σου σε στροφές χωρίς να φοβάσαι μήπως έρχεται κάποιος από απέναντι. Προσωπικά θα είμαι τη Κυριακή στα Μέγαρα.

Πάντως στη πίστα των Σερρών δεν θα άφηναν το φίλο με το GS να μπεί στη πίστα με τις προστατευτικές σιδεριές.

teo71
27-03-2010, 01:08
Πάω σε track days και βλέπω κάθε είδους μοτοσυκλέτας. Λοιπόν μπορείς να πάρεις το GS σου και να πας σε ένα track day και να δηλώσεις στους αρχάριους και να ευχαριστηθείς οδήγηση σε πίστα και να δεις πως μπορεί να στρίβει η μηχανή σου σε στροφές χωρίς να φοβάσαι μήπως έρχεται κάποιος από απέναντι. Προσωπικά θα είμαι τη Κυριακή στα Μέγαρα.

Πάντως στη πίστα των Σερρών δεν θα άφηναν το φίλο με το GS να μπεί στη πίστα με τις προστατευτικές σιδεριές.

Thanks.
Από εξοπλισμό χρειάζομαι κάτι ιδιαίτερο?
Πως μαθαίνω πότε μπορώ να πάω?
Υπάρχουν κάποιοι ιδιαίτεροι κανόνες οδήγησης σε πίστα, και αν ναι σου τους λένε εκεί?
Ευχαριστώ για την πρόσκληση, αλλά αν κάνω κάτι την Κυριακή, θα πάω στην εκδρομή στο Γαλαξίδι.

gemara
27-03-2010, 08:15
Τα μωρα στην πιστα:).

Μπράβο, ωραίος!!!:sm8:




Thanks.
Από εξοπλισμό χρειάζομαι κάτι ιδιαίτερο?
Πως μαθαίνω πότε μπορώ να πάω?
Υπάρχουν κάποιοι ιδιαίτεροι κανόνες οδήγησης σε πίστα, και αν ναι σου τους λένε εκεί?
Ευχαριστώ για την πρόσκληση, αλλά αν κάνω κάτι την Κυριακή, θα πάω στην εκδρομή στο Γαλαξίδι.

Εδώ (http://www.extremetrackdays.gr/)βρίσκεις μερικές λεπτομέρειες.

BUSA MAKIS
27-03-2010, 10:08
Thanks.
Από εξοπλισμό χρειάζομαι κάτι ιδιαίτερο?
Πως μαθαίνω πότε μπορώ να πάω?
Υπάρχουν κάποιοι ιδιαίτεροι κανόνες οδήγησης σε πίστα, και αν ναι σου τους λένε εκεί?
Ευχαριστώ για την πρόσκληση, αλλά αν κάνω κάτι την Κυριακή, θα πάω στην εκδρομή στο Γαλαξίδι.


στο link του gemara θα βρείς πληροφορίες τι πρέπει να έχεις για να λάβεις μέρος.
Περνάει η μηχανή σου από τεχνικό έλεγχο και πριν μπουν για πρώτη φορά στη πίστα οι αρχάριοι γίνετε μια ενημέρωση για τη συμπεριφορά μας στη πίστα και για το τι σημαίνουν οι σημαίες που κρατούν οι κριτές.

Benjamako
27-03-2010, 10:36
Πάντως στη πίστα των Σερρών δεν θα άφηναν το φίλο με το GS να μπεί στη πίστα με τις προστατευτικές σιδεριές.

Το ειχα ρωτησει και μπορεις να μπεις οπως θελεις!;)

BUSA MAKIS
27-03-2010, 14:56
Το ειχα ρωτησει και μπορεις να μπεις οπως θελεις!;)


Α, οκ.

Γιατί πριν 2 χρόνια μας είχαν βάλει να βγάλουμε ότι σιδεριές είχες στη μηχανή σου, είτε αυτό ήταν προστατευτικό μοτέρ είτε τριπλέτα βαλιτσών.

Μας είχαν πει πως σε περίπτωση πτώσεις θα χαλούσε ο ασφαλτοτάπητας.

gandreas
03-05-2010, 18:01
Πριν χρόνια είχα δώσει 10.000δρχ. και έβαλα το αυτοκίνητο μου (Celica) στην πίστα . έκανα ότι ήθελα και άντεξα για 7 γρήγορους γύρους. Περιτό να πω ότι τα λάστιχα ήταν άχρηστα μετά και αναγκαστικά να τα αλλάξω στο 10.000 χιλιόμετρα. Η αίσθηση ήταν απίστευτη αλλά ξενέρωνα που έτρεχα μόνος. Πρέπει να έχεις παρέα ώριμη, όμως που δεν θα σε μπριζάρει για υπερβολές και γενικά μην ρισκάρεις με την μηχανή.

Απορία μπορούν οι GS να ακουμπήσουν κυλίνδρους στην άσφαλτο?:confused:

Acen
03-05-2010, 19:46
Απορία μπορούν οι GS να ακουμπήσουν κυλίνδρους στην άσφαλτο?:confused:


....ναι όταν φάνε "χύμα" ... :D