PDA

View Full Version : Leovince SBK Carbon Auspuff Oval Endtopf BMW R 1150 GS


kostasvar
30-03-2010, 20:40
Για BMW R 1150 GS και BMW R 850 R (http://cgi.ebay.de/Leovince-SBK-Carbon-Auspuff-Oval-Endtopf-BMW-R-1150-GS_W0QQitemZ280484801106QQcmdZViewItemQQptZMotorrad_Kraftradteile?hash=item414e326a52)

Ζυγίζει μόνο : 2,4 kg !!


http://i.ebayimg.com/09/!Bp,Op1QCGk~$(KGrHqEOKjMEuZ0)y)M3BLrQc,bR8!~~_3.JPG

Arkas
30-03-2010, 21:06
2,4 Kg ;;;;:sm1:

MARK
31-03-2010, 08:19
Καλό.............:sm8:

batman
20-06-2010, 00:30
Πότε την αγόρασες?την έχεις τοποθετήσει?πήρα την ίδια,περιμένω να μου έρθει..Απο θόρυβο πως είναι?έχω βγάλει καταλύτη..Μπορείς να βάλεις μια φωτό με το τελικό πάνω στο θηρίο σου(μας)να αρχίσουν τα σάλια να μου τρέχουν???μεγειά μας.......:):):):):)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
20-06-2010, 02:02
Thanks Kostas .... ;)

gemara
20-06-2010, 07:30
2,4 Kg ;;;;:sm1:

2,2 είναι η Acrapovic για τη 1200.

skippybi
20-06-2010, 07:41
Πότε την αγόρασες?την έχεις τοποθετήσει?πήρα την ίδια,περιμένω να μου έρθει..Απο θόρυβο πως είναι?έχω βγάλει καταλύτη..Μπορείς να βάλεις μια φωτό με το τελικό πάνω στο θηρίο σου(μας)να αρχίσουν τα σάλια να μου τρέχουν???μεγειά μας.......:):):):):)
:sm5::sm5:παλικάρι μου...:hmmm:

batman
20-06-2010, 23:31
να υποθέσω πως σε ενοχλεί η αφαίρεση του καταλύτη φίλε μου?η αλήθεια είναι πως είναι κάτι που με απασχόλησε και μένα αρκετά πριν το κάνω,για τους ίδιους λόγους που σκέφτεσαι..Τελικά πήρα την απόφαση και το ρίσκο μου,διαβάζοντας διάφορα απο ιντερνετ και άρθρα,καθώς και άλλα,που δεν υπάρει λόγος να αναφέρω,κατέληξα στο συμπέρασμα οτι η <ρύπανση> είναι ελάχιστη των ελαχίστων χωρίς το καταλύτη.Ισως είναι και λιγότερη απο τα τσιγάρα που καπνίζουμε σε μικρο διάστημα λίγων ημερών.Σαφώς είναι τραγικά μικρότερη και σχεδόν ανύπαρκτη,σε σχέση με τα αέρια των εγκλωβισμένων μοσχαριών και γουρουνιών που εκτρέφουμε για να τα φάμε,είναι αμελητέα ως μηδενική σε σχέση με τις εκπομπές ρύπων απο τα πλοία των οικολόγων,τα φορτηγά και τα σπρέυ τους σε συνθετικά πανιά που πάνε στα σκουπίδια.Και σε σχέση με τους ρύπους ανθρώπων που χρησιμοποιούν 10 μήνες μοτοσυκλέτα και 2 αυτοκίνητο(εγώ δεν έχω αυτοκίνητο,χειμώνα καλοκαίρι,με τη μοτό,αθήνα,ταξίδια,χώμα.Εσύ αυτοκίνητο έχεις?)
Για το περιβάλλον εγώ μαζεύω σε 3 διαφορετικούς κάδους τα σκουπίδια μου τα ανακυκλώσιμα,τσακώθηκα με υπάλληλο απορριματοφόρων που μάζεψε μπλε κάδο σε κανονικό απορριματοφόρο,σε παραλίες και σε ξέφωτα μαζεύω τα σκουπίδια άλλων <φυσιολατρών>με τη παρέα μου,που είναι και αυτοί χωρίς καταλύτες,και τη γόπα μου τη σβήνω στην άμμο και τη παίρνω μαζί σε σακουλάκι κλπ....Εσυ?
Δεν θέλω να είμαι προκλητικός για κανέναν,δεν μου αρέσει όμως ο αφορισμός και η απολυτότητα.Κάθε νόμισμα έχει 2 πλευρές και καλό είναι να βλέπουμε και τις 2.Αυτά είχα να πω,αλλά δεν ασχολούμαι παραπέρα με το θέμα,μπορείς να γράψεις οτι θέλεις,να σαι σίγουρος οτι θα το διαβάσω με πολύ προσοχή και ενδιαφέρον.και ανάλογα,αν χρειάζεται,θα συνεχίσουμε την ανταλλαγή των απόψεων μας(θέλω να πιστεύω οτι αυτό είναι και θα είναι στα πλαίσια συζήτησης ενηλίκων).
Πολύ φιλικά πάντα.

skippybi
21-06-2010, 00:21
...Εσύ;...


Εγώ απλά δεν θα ήθελα να είμαι δίπλα σου στο φανάρι περιμένοντας και εισπνέοντας τα αφιλτράριστα καυσαέριά σου, ούτε να οδηγώ πίσω σου σε κάποια από τις εκδρομές μας...:cool:

αυτό μπορείς να μου το εξασφαλίσεις; Αν ναι τότε μαγκιά σου!!!

Και εγώ θα έπρεπε να ντρέπομαι που εκλύω στην ατμόσφαιρα πολλαπλές ποσότητες μεθανίου από κάποιον άλλον, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...

Και όταν λέω ''σου'' εννοώ οποιονδήποτε βαίνει σε τέτοιου είδους ''βελτιώσεις''';)

batman
21-06-2010, 12:25
Το καταλαβαίνω αυτό απόλυτα.Και μένα με ενοχλεί το ντουμάνι απο τα κτμ που είναι και πιο ψηλά οι εξατμίσεις.και απο τα δίχρονα στο βουνό,και λεωφορεία κλπ κλπ.Δεν με δικαιολογώ απόλυτα,όλοι κάνουμε κάποια πράγματα λίγο η πολύ,που βλάπτουν συνειδητά η όχι το περιβάλλον.Δυστυχώς είναι έτσι η πόλη(πολεις)στην οποία ζούμε,που τελικά φτάνεις να κάνεις πράξεις όχι που δεν μολύνουν καθόλου,αλλά που ρυπαίνουν λιγότερο.Τελοσ πάντων,αν φάνηκα ερειστικός χτες,ήταν πιο πολύ γιατί κάτι συνέβη με το θηρίο μου και αντί για μπάνιο μετά τη δουλειά,πήγα με οδική στο συνεργείο.Σε τέτοια θέματα(όπως και σε όλα) δεν είμαι απόλυτος και δέχομαι να συζητήσω και να ακούσω κάθε γνώμη.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:;);)