PDA

View Full Version : Προβολάκια Clever Μιcro


Sakis
31-03-2010, 00:56
http://www.moto-accessories.gr/FtpImages/Products/CLEVER%20MICRO%20R1200%20GS%2008%20PRIGRAFI%20.jpg

Στην πίτα της Θεσσαλονίκης κέρδισα μια έκπτωση αγοράς για τα παραπάνω προβολάκια Clever Micro.
Μπορεί να μου πει κανείς αν τα έχει δοκιμάσει και αν αξίζει να τα αγοράσω?
Τιμή περίπου €80, Tο KIT περιλαμβάνει δυο προβολάκια με τις βάσεις στήριξης, οδηγίες εγκατάστασης στα Ελληνικά, την καλωδίωση,
ασφαλειοθήκη, ρελέ, ηλεκτρονικό διακόπτη ενεργοποίησης/απενεργοποίησης που εξαλείφει την ανάγκη εύρεσης και
στερέωσης μηχανικού διακόπτη σε κάποιο σημείο στο τιμόνι της MOTO.
Ευχαριστώ

Arkas
31-03-2010, 01:17
Πάντως δείχνουν πολύ όμορφα πάνω στην μπουμπού!

BOXER
31-03-2010, 01:50
Πάντως δείχνουν πολύ όμορφα πάνω στην μπουμπού!


Οντως! Πολυ διακριτικα και ωραια θα ελεγα.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
31-03-2010, 03:04
Πάντως δείχνουν πολύ όμορφα πάνω στην μπουμπού!

Οντως! Πολυ διακριτικα και ωραια θα ελεγα.


Συμφωνώ στην εμφάνιση ....

Όσο για τον διακόπτη,

δεν κατάλαβα το πώς δουλεύει .... :confused:

gandreas
31-03-2010, 07:24
Συμφωνώ στην εμφάνιση ....

Όσο για τον διακόπτη,

δεν κατάλαβα το πώς δουλεύει .... :confused:

Έβαλα παρόμοιο σύστημα εχθές μόνος μου:D(130 ευρώ). Για αρνητικό πόλο συνδέεις 2 καλώδια, το ένα στην ψείρα και το άλλο στον προβολέα. Όταν πατήσεις το σινιάλο για 1-2 δευτερόλεπτα δίνει εντολή στο καλώδιο της ψείρας (κάτι σαν μαγνητικό ρελε) και ανάβουν, το ίδιο για να σβήσουν. Δεν επηρεάζει το σινιάλο ανάβει μόνο αν το πατήσεις και το αφήσεις ανάμεσα στο 1-2 δευτερόλεπτο (στα δικά μου μέχρι να το βρω νόμιζα ότι δεν λειτουργεί, και πάνω που θα το ξήλωνα όλο άναψε:D)

MARK
31-03-2010, 07:58
Όμορφα............;)

capo
31-03-2010, 09:39
Παλι στην μπριζα μπηκα.(κυριολεκτικά):D

EOD-K9
31-03-2010, 10:10
Πάντως συμφωνούμε όλοι ότι δείχνουν όμορφα ........τουλάχιστον από την φωτογραφία

Blackstaf
31-03-2010, 14:59
Παιδιά δεν θέλω να περιαυτολογήσω αλλά η η μηχανή στην φωτογραφία είναι η δικιά μου...:):):):)Είχα πάει πριν αρκετό καιρό στον Σαββίδη και έβαλε τα προβολάκια πάνω για να δει πως δείχνουν!!! Πράγματι δείχνουν αρκετά ωραία αλλά η γνώμη μου είναι πως αν το κάλυμα ήτανε λιγάκι διαφορετικό θα ήταν ακόμα καλύτερα...;););)

Sakis
31-03-2010, 18:22
Έβαλα παρόμοιο σύστημα εχθές μόνος μου:D(130 ευρώ). Για αρνητικό πόλο συνδέεις 2 καλώδια, το ένα στην ψείρα και το άλλο στον προβολέα. Όταν πατήσεις το σινιάλο για 1-2 δευτερόλεπτα δίνει εντολή στο καλώδιο της ψείρας (κάτι σαν μαγνητικό ρελε) και ανάβουν, το ίδιο για να σβήσουν. Δεν επηρεάζει το σινιάλο ανάβει μόνο αν το πατήσεις και το αφήσεις ανάμεσα στο 1-2 δευτερόλεπτο (στα δικά μου μέχρι να το βρω νόμιζα ότι δεν λειτουργεί, και πάνω που θα το ξήλωνα όλο άναψε:D)


Στο δρόμο νύχτα τα άναψες?κάνουν δουλειά?
γιατί πράγματι είναι όμορφα, διακριτικά και πολύ φτηνά.

gandreas
31-03-2010, 19:30
Στο δρόμο νύχτα τα άναψες?κάνουν δουλειά?


γιατί πράγματι είναι όμορφα, διακριτικά και πολύ φτηνά.


Έβαλα τα αντίστοιχα σε στρογγυλά και μου αρέσουν.
Moto-Accessories, Κράνη, Ένδυση, Μπότες, Αξεσουάρ Αναβάτη, Ενδοεποκοινωνιες, GPS, Αντικλεπτικά, Εξοπλισμός Ταξιδίου, Custom Chrome, Sport Street Touring, Συντήρηση, Λίπανση, Mix on Off, off road, Βελτιώσεις, Ανταλλακτικά, scooter (http://www.moto-accessories.gr/Greek/ProductDet.asp?PID=2772&CatID=564&CatPosition=559) Με σβηστό το κεντρικό φώς , φέγγουν πολύ καλά. Ιδικά για τα λεφτά τους αξίζουν με το παραπάνω
Και έχουν αναλυτικότατες οδηγίες εγκατάστασης για το κάθε μοντέλο.;)