PDA

View Full Version : ΟΠΑΠ: αναστολή χρηματοδότησης προς ΕΠΟ, Σούπερ Λιγκ, ΕΠΑΕ


MARK
31-03-2010, 08:31
http://www.emea.gr/uploads/1/1429_1q1i8asfa.jpg

Την άμεση αναστολή κάθε χρηματοδότησης προς την ΕΠΟ, την Σούπερ Λιγκ και την ΕΠΑΕ, μέχρι να εξαλειφθεί η βία από τα γήπεδα, ανακοίνωσε σε συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε τη Δευτέρα, ο γενικός γραμματέας Αθλητισμού, Πάνος Μπιτσαξής.
"Ο ΟΠΑΠ δεν πρόκειται να χρηματοδοτήσει αυτή την αθλιότητα" είπε χαρακτηριστικά και πρόσθεσε ότι περιμένει την ΕΠΟ και το επαγγελματικό ποδόσφαιρο να αναλάβουν τις ευθύνες τους. Παράλληλα, ο κ. Μπιτσαξής διευκρίνισε ότι από την αναστολή της χρηματοδότησης εξαιρείται η εθνική ομάδα. Η απόφαση της Πολιτείας αναμένεται να προκαλέσει μεγάλο πλήγμα για τις ομάδες, οι οποίες θα χάσουν μεγάλο μέρος των εσόδων τους.

EOD-K9
31-03-2010, 10:57
οι οποίες θα χάσουν μεγάλο μέρος των εσόδων τους. Και καλά θα κάνει
τα μαγαζάκια επαγγελματικά δεν είναι γιατί να τα πληρώνω εγώ

MANDRAX-7
03-04-2010, 10:57
Στα λόγια όλα τα μέτρα κατά της βίας καλά είναι, θα εφαρμοστεί όμως ???

Η με την 1η καμπάνα οι πρόεδροι θα βγάλουν τον κόσμο στους δρόμους και θα αποσυρθούν τα μέτρα ???

Έχει παραγίνει το κακό. Δεν είναι δυνατόν να φοβάσαι να πας γήπεδο.

Να διαλύσει το κράτος τους συνδέσμους & να θάψει με πρόστιμα τις ομάδες αυτή είναι η ΛΥΣΗ, όλα τα άλλα είναι ημίμετρα.

Να τσακίσουν τα χουλιγκάνια όπως έγινε στην Αγγλία, προτιμώ να πηγαίνω στο γήπεδο και να 'ναι γεμάτο παιδάκια από το να μην μπορώ να πάω με την οικογένεια μου.

Είμαι φανατικός Ολυμπιακός αλλά αν είναι να καθαρίσουν τα γήπεδα ας είναι 1η η ομάδα μου που θα την πληρώσει !!!

teo71
03-04-2010, 11:02
Καιρός ήταν. Κάθε μυστήριος τύπος έπαιρνε μια ομάδα, την βούλιαζε στα χρέη και αυτός κονομούσε με την ευγενική χορηγία του ΟΠΑΠ και της ΕΡΤ, δηλ. όλων μας.
Ας ελπίσουμε τέτοιου είδους μέτρα να επεκταθούν σε όλους τους τομείς, όπου υπάρχει εμπλοκή δημόσιου χρήματος.

EOD-K9
06-04-2010, 09:00
Καιρός ήταν. Κάθε μυστήριος τύπος έπαιρνε μια ομάδα, την βούλιαζε στα χρέη και αυτός κονομούσε με την ευγενική χορηγία του ΟΠΑΠ και της ΕΡΤ, δηλ. όλων μας.
Ας ελπίσουμε τέτοιου είδους μέτρα να επεκταθούν σε όλους τους τομείς, όπου υπάρχει εμπλοκή δημόσιου χρήματος.

:sm8: