PDA

View Full Version : Τι εστι tibo 4050 ???


lostre7
01-04-2010, 21:51
Χαιρετω ολα τα μελη του forum. Θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος για το tibo 4050 αν ειναι αντιστοιχης ποιοτητας με το 660, τα χαρακτηριστικα του,αν αξιζει τα λεφτα του και αν καποιος το χρησιμοποιει εδω και τις εντυπωσεις του ως τωρα, και οσον αφορα τους χαρτες της Ευρωπης υπαρχουν στο internet?

KAS
01-04-2010, 22:53
Κωστή ότι θέλεις για το tibo θα το βρεις στις σελίδες για τη πλοήγηση .

Carduelis
02-04-2010, 00:42
Kai to Tibo και το Zumo 660 είναι μια χαρά συσκευές και θα κάνεις πολύ καλά τη δουλειά σου και με τα δύο. Η διαφορά στην τιμή τους αντανακλά τις διαφορές στις διάφορες "ευκολίες" που παρέχουν. Προφανώς είναι είδος gadget τo GPS (σαν το κινητό) και μετράει και η φινέτσα και η μόστρα κλπ. Αν δεν σου περισσεύουν χρήματα μια χαρά είναι το φτηνότερο.

lostre7
02-04-2010, 01:26
ευχαριστω για τις συμβουλες και των 2!!! ειμαι ψημενος να το παρω μαζι με το midland bt2. αντε να δουμε μολις τα παρω και κανω test θα γραψω εντυπωσεις!

pirate
02-04-2010, 10:48
ευχαριστω για τις συμβουλες και των 2!!! ειμαι ψημενος να το παρω μαζι με το midland bt2. αντε να δουμε μολις τα παρω και κανω test θα γραψω εντυπωσεις!

καλημέρα και χρόνια πολλα και απο εμενα, εχω το tibo και περιμενω απο μερα σε μερα την midlandbt2, αλλα δεν μπορω να κανω pair το gps με το κινητο (iphone 3gs) μαλλον πρεπει να εχουν διαφορα στο bluetooth, οποτε αν εχεις iphone μην το προσπαθησεις ;););)

syan
02-04-2010, 19:12
καλημέρα και χρόνια πολλα και απο εμενα, εχω το tibo και περιμενω απο μερα σε μερα την midlandbt2, αλλα δεν μπορω να κανω pair το gps με το κινητο (iphone 3gs) μαλλον πρεπει να εχουν διαφορα στο bluetooth, οποτε αν εχεις iphone μην το προσπαθησεις ;););)
Σταύρο το πιθανότερο είναι αυτό που λές περι συμβατότητας iphone 3gs και bluetooth..., αλλά προς τί το pairing .... το tibo έχει μία έξοδο bluetooth (δεν μπορείς να έχεις και το κινητό, και το midlandbt2 συνδεδεμένα συγχρόνως)..!

skippybi
02-04-2010, 19:26
η λύση είναι να συνδέσεις το κινητό με το gps(με bluetooth) και μετά το gps με την bt2(με bluetooth). Βέβαια μετά θα χειρίζεσαι το κινητό από το gps;)

gthes
02-04-2010, 20:01
ΤΙΒΟ=φτηνό(σχετικά) αξιόπιστο ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ!

syan
03-04-2010, 00:17
η λύση είναι να συνδέσεις το κινητό με το gps(με bluetooth) και μετά το gps με την bt2(με bluetooth). Βέβαια μετά θα χειρίζεσαι το κινητό από το gps;)
Βασίλη αυτό λέω οτι δέν γίνεται, ..... να συνδεθεί το Tibo με το κινητό και μετα με την bt2...Εχει μία έξοδο bluetooth μόνον!

skippybi
03-04-2010, 00:43
Βασίλη αυτό λέω οτι δέν γίνεται, ..... να συνδεθεί το Tibo με το κινητό και μετα με την bt2...Εχει μία έξοδο bluetooth μόνον!
το tibo έχει μια έξοδο, οκ τώρα κατάλαβα Στράτο;)

lostre7
06-04-2010, 14:01
ευχαριστω για τη βοηθεια. δηλ δεν μπορεις να τα συνδεσεις ολα μαζι το κιν ειτε για κλησεις ειτε για μουσικη και να μην ακους το gps?εχω μπερδευτει λιγο...

pirate
06-04-2010, 14:20
Σταύρο το πιθανότερο είναι αυτό που λές περι συμβατότητας iphone 3gs και bluetooth..., αλλά προς τί το pairing .... το tibo έχει μία έξοδο bluetooth (δεν μπορείς να έχεις και το κινητό, και το midlandbt2 συνδεδεμένα συγχρόνως)..!

εγώ απλά είπα οτι δεν μπορω να κάνω pair το κινητο που έχω με το gps, δεν ειπα οτι μπορει να βαλει και τα δυο μαζι στην ΒΤ2 μεσω του gps , αυτο το σεναριο το λεει το manual book της ΒΤ2 :D:D