PDA

View Full Version : ΟΧΙ ΠΙΑ ΜΑΥΡΙΣΜΕΝΕΣ ΠΑΛΑΜΕΣ


katsab
08-04-2010, 19:27
ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΘΕΡΜΑΙΝΟΜΕΝΩΝ ΓΚΡΙΠ.ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΑΤΕΝΤΑ ΚΟΣΤΟΥΣ ΜΟΛΙΣ 5€.ΟΥΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ (ΥΨΗΛΟ ΚΟΣΤΟΣ), ΟΥΤΕ ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΤΩΝ ΠΑΛΙΩΝ ΜΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΝΑ ΚΟΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΡΜΑΤΑΚΙ .
ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΕΞΗΣ ΑΠΛΗ ΙΔΕΑ:
ΠΗΓΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ ΓΚΡΙΠ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΟΙ ΤΕΝΙΣΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΒΗ ΤΗΣ ΡΑΚΕΤΑΣ ΤΟΥΣ, ΟΤΑΝ Η ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΩΣΕΙ Ή ΛΕΡΩΘΕΙ.ΑΝΤΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΡΑΚΕΤΑ,ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΣΤΑ ΓΚΡΙΠ ΤΗΣ GS.
ΤΗΝ ΤΥΛΙΓΕΤΕ ΑΠΛΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΚΡΙΠ,ΠΡΟΣΕΧΩΝΤΑΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΑ ΠΑΤΑΕΙ ΜΙΣΟ ΠΟΝΤΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΕΡΥΤΙΛΗΞΗ.ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ, Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΦΟΒΕΡΗ(ΑΦΟΥ Η ΤΑΙΝΙΑ ΑΥΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΤΟΥ ΤΕΝΝΙΣ) ΚΑΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΘΕΡΜΑΙΝΟΜΕΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ? 2Χ2,5=5€(ΜΙΑ ΤΑΙΝΙΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΠ).
1.ΧΑΜΗΛΟ ΚΟΣΤΟΣ
2.ΕΥΚΟΛΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ
3.ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΧΡΩΜΑΤΩΝ(ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΒΑΖΕΤΑΙ ΚΙ ΑΛΛΟ ΧΡΩΜΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΖΩΝΗ ΤΗΣ ΣΥΝΟΔΟΥ ΣΑΣ;);))
4.ΚΑΛΗ ΑΙΣΘΗΣΗ
ΠΡΟΣΟΧΗ:ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΟ ΤΥΠΟΙ ΤΑΙΝΙΑΣ.Η ΑΠΛΗ ΚΑΙ Η ΟΒΕΡ ΓΚΡΙΠ.ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΒΑΛΕΤΑΙ ΤΗΝ ΑΠΛΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΠΤΗ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΩΝ ΥΠΟΣΤΡΩΜΑ.Η ΟΒΕΡ ΜΠΑΙΝΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΞΥΛΟ ΤΗΣ ΡΑΚΕΤΑΣ,ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΠΑΧΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΛΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΑΙΣΘΗΣΗ ΑΦΟΥ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΠΟΛΥ Η ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΓΚΡΙΠ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΑΡΚΕΤΑ ΟΣΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΑΥΡΕΣ ΠΑΛΑΜΕΣ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.

aeriko
08-04-2010, 19:32
Ευχαριστούμε!

KAS
08-04-2010, 19:36
Θα χρειαστεί σε λίγο καιρό :D:D ευχαριστούμε

pirate
08-04-2010, 19:51
Γιάννη ποτε θα παμε για καφε να το δούμε και απο κοντα ;;;;

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
08-04-2010, 20:18
Έξυπνη "πατέντα" ...... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/BRAV-81.gif

Μπράβο Γιάννη .... ευχαριστούμε για την παρουσίαση ...;)

Μήπως υπάρχει κ κάποια φωτό ;;;;

frits
08-04-2010, 20:20
Ευχαριστούμε για την πληροφορία, αλλά θα πρότεινα να δοκιμάσεις και ένα ζευγάρι γάντια, και τα χέρια δεν μαυρίζουν, προστατεύονται τα grip και το σημαντικότερο παρέχουν ασφάλεια.
Οδηγώ μηχανή εδώ και τριάντα χρόνια, τα τελευταία 4 μόνο φοράω γάντια μετά από περιστατικό που είδα όπου τα χέρια κάποιου κακομοίρη διαλύθηκαν από σύρσιμο στην πίσσα, σήμερα δεν μπορώ να οδηγήσω χωρίς γάντια, νιώθω ευάλωτος.

skippybi
08-04-2010, 21:14
Ευχαριστούμε για την πληροφορία, αλλά θα πρότεινα να δοκιμάσεις και ένα ζευγάρι γάντια, και τα χέρια δεν μαυρίζουν, προστατεύονται τα grip και το σημαντικότερο παρέχουν ασφάλεια.
Οδηγώ μηχανή εδώ και τριάντα χρόνια, τα τελευταία 4 μόνο φοράω γάντια μετά από περιστατικό που είδα όπου τα χέρια κάποιου κακομοίρη διαλύθηκαν από σύρσιμο στην πίσσα, σήμερα δεν μπορώ να οδηγήσω χωρίς γάντια, νιώθω ευάλωτος.



;)

ntinopoulos
08-04-2010, 21:32
Ευχαριστούμε για την πληροφορία, αλλά θα πρότεινα να δοκιμάσεις και ένα ζευγάρι γάντια, και τα χέρια δεν μαυρίζουν, προστατεύονται τα grip και το σημαντικότερο παρέχουν ασφάλεια.
Οδηγώ μηχανή εδώ και τριάντα χρόνια, τα τελευταία 4 μόνο φοράω γάντια μετά από περιστατικό που είδα όπου τα χέρια κάποιου κακομοίρη διαλύθηκαν από σύρσιμο στην πίσσα, σήμερα δεν μπορώ να οδηγήσω χωρίς γάντια, νιώθω ευάλωτος.



σωστος:)

gemara
08-04-2010, 22:02
Ευχαριστούμε για την πληροφορία, αλλά θα πρότεινα να δοκιμάσεις και ένα ζευγάρι γάντια, και τα χέρια δεν μαυρίζουν, προστατεύονται τα grip και το σημαντικότερο παρέχουν ασφάλεια.
Οδηγώ μηχανή εδώ και τριάντα χρόνια, τα τελευταία 4 μόνο φοράω γάντια μετά από περιστατικό που είδα όπου τα χέρια κάποιου κακομοίρη διαλύθηκαν από σύρσιμο στην πίσσα, σήμερα δεν μπορώ να οδηγήσω χωρίς γάντια, νιώθω ευάλωτος.




Αυτό.

teo71
08-04-2010, 22:08
Σε τι είδος καταστήματα πουλάνε ταινείες για ρακέτες?:Απορία:

gs 650
08-04-2010, 22:46
σωστος!!!!

frits
08-04-2010, 22:46
Σε τι είδος καταστήματα πουλάνε ταινείες για ρακέτες?:Απορία:

Πήγαινε σε ένα Intersport...

teo71
08-04-2010, 22:48
Πήγαινε σε ένα Intersport...

Thanks. Και παρεπιπτόντως φοράω πάντα γάντια, απλά θεωρώ άσχετο το ένα από το άλλο.

syan
08-04-2010, 22:55
Ευχαριστούμε για την πληροφορία, αλλά θα πρότεινα να δοκιμάσεις και ένα ζευγάρι γάντια, και τα χέρια δεν μαυρίζουν, προστατεύονται τα grip και το σημαντικότερο παρέχουν ασφάλεια.
Οδηγώ μηχανή εδώ και τριάντα χρόνια, τα τελευταία 4 μόνο φοράω γάντια μετά από περιστατικό που είδα όπου τα χέρια κάποιου κακομοίρη διαλύθηκαν από σύρσιμο στην πίσσα, σήμερα δεν μπορώ να οδηγήσω χωρίς γάντια, νιώθω ευάλωτος.

:sm8::sm8:

frits
08-04-2010, 23:14
Thanks. Και παρεπιπτόντως φοράω πάντα γάντια, απλά θεωρώ άσχετο το ένα από το άλλο.

Tα λιωμένα grip είναι αντιαισθητικά και τα κοντά 300 ευρώπουλα που θέλει η αντικατάστασή τους κάνει το post χρήσιμο, έχετε επίσης υπόψη σας ότι φορώντας γάντια η ζωή των grip μεγαλώνει κατά πολύ..;)

FANISGS
08-04-2010, 23:18
το χω κανει ηδη φιλε μου.το αποτελεσμα οσον αφορα την αισθηση,αφη δεν με εντυπωσιασε.ασε που χανεις πολυ σε θερμοτητα.

FANISGS
08-04-2010, 23:19
Tα λιωμένα grip είναι αντιαισθητικά και τα κοντά 300 ευρώπουλα που θέλει η αντικατάστασή τους κάνει το post χρήσιμο, έχετε επίσης υπόψη σας ότι φορώντας γάντια η ζωή των grip μεγαλώνει κατά πολύ..;)
οχι 300 φιλε μου 140-145 ευρω απο γνωστο αθηναιο αντιπροσωπο.για γνησια μιλαμε παντα.

teo71
08-04-2010, 23:20
Tα λιωμένα grip είναι αντιαισθητικά και τα κοντά 300 ευρώπουλα που θέλει η αντικατάστασή τους κάνει το post χρήσιμο, έχετε επίσης υπόψη σας ότι φορώντας γάντια η ζωή των grip μεγαλώνει κατά πολύ..;)

Πολύ σωστά. Ο ιδρώτας είναι λιγότερο ή περισσότερο τοξικός και λιώνει τα grip πολύ πιο γρήγορα από τα γάντια.

gandreas
08-04-2010, 23:26
Αν βάλουμε σιλικονούχα δεν περνάει η θερμότητα? Γιατί στην παλιά μου μηχανή 6 χρόνια δεν είχαν πάθει τίποτα(δεν ήταν θερμαινόμενα)

sakis656
08-04-2010, 23:28
Καμία φωτό απο την πατέντα θα μπορούσαμε να δούμε?? Διότι έχουν χαλάσει και τα δικά μου τα gripάκια και πρέπει να κάνω κάτι, γιατί ειδικά όταν βράχει φεύγουν φλούδες!

frits
08-04-2010, 23:45
οχι 300 φιλε μου 140-145 ευρω απο γνωστο αθηναιο αντιπροσωπο.για γνησια μιλαμε παντα.

Έχεις δίκιο 200 ήθελα να γράψω 150 + 40 εργασία μου είχαν πει πριν καιρό..

gzpainter
09-04-2010, 01:51
:sm5:
πολυ καλη ιδεα...
σκεφτομουν να κανω και εγω το ιδιο...
αλλα τελικα κατεληξα να παρω τα grip puppies...
αυξησαν αρχικα τη διαμετρο του τιμονιου...αλλα τωρα...1) τα εχω συνηθισει...2) εχουν `κατσει` με την χρηση και ειναι πολυ βολικα...
και παλι...
:sm5:

mrdaellis
09-04-2010, 02:58
Καμμια φωτο μπορουμε να δουμε; για εμας που δουλευουμε τις τεταρτες!!!!:hmmm:

FANISGS
09-04-2010, 07:00
Έχεις δίκιο 200 ήθελα να γράψω 150 + 40 εργασία μου είχαν πει πριν καιρό..
ε οχι και εργασια!!τα βαζεις μονος σου.απλη διαδικασια!

MARK
09-04-2010, 07:58
:sm8:

katsab
09-04-2010, 10:33
ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΩ.
1.ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΦΟΡΑΩ ΓΑΝΤΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΓΚΡΙΠΣ ΕΦΤΑΣΑΝ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΛΑΧΤΟΥΝ.
2.ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΤΑ ΒΡΕΙΤΕ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ.
3.ΔΕΝ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΕΤΕ ΤΑ ΟΒΕΡ ΓΚΡΙΠ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΠΛΑ, ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ.

4.ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ.2-3 ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΓΚΡΙΠ.(ΞΕΚΙΝΑΤΕ ΤΥΛΙΓΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΟΥ ΓΚΡΙΠ ΚΑΙ ΤΥΛΙΓΕΤΕ ΠΡΟΣΕΧΟΝΤΑΣ Η ΚΑΘΕ ΠΕΡΥΤΙΛΗΞΗ ΝΑ ΠΑΤΑΕΙ ΛΙΓΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ.ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΟΒΕΤΕ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΣΕΥΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΕΙΤΕ ΜΕ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟ ΔΑΧΤΥΛΙΔι ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ).
5.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ, ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΑΤΕ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΤΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΑΙΞΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ.

sotaris
09-04-2010, 14:57
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ:sm5:

ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΑΠΟΥΝΙ Κ ΝΕΡΟ ΣΤΗ ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ:D

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!

EOD-K9
09-04-2010, 18:43
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ


Ασχετο άλλα γιατί τα δικά μου δεν ξεβάφουν ??

Ποτέ δεν είχα το πρόβλημα αυτό .

arisxios
09-04-2010, 19:30
Πολύ ωραία πατέντα την είχα κάνει αλλά φθείρονται σχετικά γρήγορα μετά πέρασα krip απο vespa 200 την καινούρια ,το μόνο που θέλει ήταν ένα μικρό χειρουργείο και όλα οκ !!:)

ntinopoulos
09-04-2010, 19:33
Πολύ ωραία πατέντα την είχα κάνει αλλά φθείρονται σχετικά γρήγορα μετά πέρασα krip απο vespa 200 την καινούρια ,το μόνο που θέλει ήταν ένα μικρό χειρουργείο και όλα οκ !!:)
απο vespa 200 μπορεις να παρεις και τη ζελατινα...;),...λεει!:)

EOD-K9
09-04-2010, 19:36
απο vespa 200 μπορεις να παρεις και τη ζελατινα...;),...λεει!:)


:sm7::sm7::sm7:

arisxios
09-04-2010, 19:41
απο vespa 200 μπορεις να παρεις και τη ζελατινα...;),...λεει!:)



Ξέρεις εσύ!! :sm7::sm7:

saitman
09-04-2010, 20:06
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ:sm5:

ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΣΑΠΟΥΝΙ Κ ΝΕΡΟ ΣΤΗ ΜΠΑΓΚΑΖΙΕΡΑ:D

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!
:sm7::sm7::sm7:

vagouras120
10-04-2010, 00:10
PAIDIA H LYSH EINAI APLH ME 5 ΕΥΡΩ.
ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΤΕ ΣΗΜΑΔΙΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ PARTE ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΘΕΡΜΟΣΥΣΤΕΛΛΟΜΕΝΟ .
ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒ ΕΧΟΥΝ ΦΑΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙς ΒΡΟΧΕΣ (ΜΟΤΟ ΚΑΘΗΜ ΧΡΗΣΗ),ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ Η ΘΕΡΜΟΤΗΤΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΟ.:):):)

Kimwnas
17-04-2010, 12:33
Την ίδια πατέντα έχω κάνει κι εγώ εδώ και 2 χρόνια... Έβαλα καλή ποιότητα ταινίας (συνολικό κόστος κάτι πάνω απο 20 ευρώ) και το αποτέλεσμα άκρως ικανοποιητικό!
Αυξήθηκε ελαφρά η διάμετρος των γκρίπ, πράγμα πολύ καλο για μένα γιατί μου έκατσε τέλεια, τα θερμαινόμενα δουλεύουν μια χαρά (ούτως ή άλλως χειμώνα-καλοκαίρι φοράω καλοκαιρινά "εντουράδικα" γάντια) και αντέχουν... μόλις τώρα άρχισαν να δείχνουν σημάδια φθοράς, με αμελητέο (συγκριτικά) κόστος αντικατάστασης...
Πάντως για να είμαι ειλικρινής την ιδέα την είχα ρίξει κι εγώ παλιότερα σε φόρουμ, αλλά μάλλον την σνόμπαραν οι πιό πολλοί -δεν ταίριαζε με το ίματζ της μηχανής :sm7:

Arkas
17-04-2010, 13:56
Πάντως μια φωτό,
θα βοηθούσε!