PDA

View Full Version : Πωλειται BMW R1200 RT Μοντ. 07/2009


chgouras
14-04-2010, 16:09
Φιλος πουλαει την παρακατω μηχανη.

BMW R1200 RT Μοντ. 07/2009

Ειναι η FULL EXTRA εκδοση.

Χιλιόμετρα: 16.950 (ολα σε ταξιδι)
Χρώμα: Μαύρο (Μεταλλικό)

Τιμη: 16.300 Ευρω

Η μηχανη εχει:

- RADIO-CD (παιρνει και MP3)
- CRUISE CONTROL (Αυτοματος πιλοτος)
- BOARD COMPUTER (Υπολογιστης ταξιδιου)
- RDC (Ψηφιακη ενδειξη πιεσης ελαστικων)
- ESA (Ηλεκτρικη ρυθμιζομενη αναρτηση)
- ANTISPIN
- ABS
- ΘΕΡΜΕΝΟΜΕΝΕΣ ΣΕΛΕΣ ΟΔΗΓΟΥ-ΣΥΝΟΔΗΓΟΥ
- ΘΕΡΜΕΝΟΜΕΝΕΣ ΧΕΙΡΟΛΑΒΕΣ
- ΛΕΥΚΑ ΦΛΑΣ
- ΛΑΜΠΕΣ ΧΕΝΟΝ
- ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ BMW
- ΠΛΑΙΝΕΣ ΒΑΛΙΤΣΕΣ
- ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ
- ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΚΥΛΙΝΔΡΩΝ
- ΒΑΣΗ ΚΑΜΕΡΑΣ
- ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟ ΨΥΓΕΙΟΥ ΛΑΔΙΟΥ
- ΒΙΒΛΙΟ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ
- 4 ΧΡΟΝΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΤΕΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ(Αξιας 450 Ευρω)
- ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ
- 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ

Η ΜΗΧΑΝΗ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΙΤΡΙΝΑΣ,ΦΥΛΑΣΟΜΕΝΗ ΣΕ ΓΚΑΡΑΖ
ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΗΣ. ΔΕΚΤΟΣ ΚΑΘΕ ΕΛΕΓΧΟΣ.
ΟΧΙ ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ.

ΤΗΛ.ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ - 6970 976986

chgouras
14-04-2010, 16:10
Και μερικες φωτο



http://i627.photobucket.com/albums/tt357/georgekostas/P1000453800x534.jpg








http://i627.photobucket.com/albums/tt357/georgekostas/P1000456700x646.jpg








http://i627.photobucket.com/albums/tt357/georgekostas/P1000458570x690.jpg








http://i627.photobucket.com/albums/tt357/georgekostas/P10004441400x934780x520.jpg









http://i627.photobucket.com/albums/tt357/georgekostas/P10004341050x1328570x721.jpg

BUSA MAKIS
14-04-2010, 16:17
Αν πιάσω αύριο το τζόκερ θα σου πω. :sm7:

Καλοπούλητο.

Arkas
14-04-2010, 16:30
Χρήστο, καλοπούλητη στον φίλο.
Ο φίλος είναι μέλος του forum;
Η μηχανή βρίσκεται στα Ιωάννινα;

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
14-04-2010, 16:55
Καλοπούλητο .... :)

taksidiotis
14-04-2010, 16:56
αχ,ερωτας κι αυτο.ισως καποια στιγμη να ειναι το επομενο μου,αν απαρνηθω το adv Μου.

chgouras
15-04-2010, 09:25
Η μηχανη βρισκεται στα Ιωαννινα.

Michael Chatzilias
15-04-2010, 09:31
Έχω την εντύπωση ότι την ξέρω την μηχανή και ότι ο φίλος μας που την πουλάει είναι / ήταν μέλος του Forum μας.

Καλοπούλητη να είναι!

chgouras
16-04-2010, 09:32
Νεα χιλιομετρα 16.970

MARK
16-04-2010, 09:35
Kαλοπούλητη η κούκλα........

DERTILAS
16-04-2010, 10:00
αχ,ερωτας κι αυτο.ισως καποια στιγμη να ειναι το επομενο μου,αν απαρνηθω το adv Μου.
Ακριβως το ιδιο σκεφτομαι και εγω οταν κοιταω μια αλλη μηχανη!

Michael Chatzilias
16-04-2010, 11:13
Είναι όντως πολύ όμορφη, Καλοπούλητη να είναι!

chgouras
17-04-2010, 10:08
Είναι όντως πολύ όμορφη, Καλοπούλητη να είναι!
Ναι ειναι πολυ ωραια μηχανη.Και η συγκεκριμενη,επειδη την ξερω,ειναι σε αριστη κατασταση.

chgouras
18-04-2010, 11:51
Νεα τιμη 16.250

chgouras
19-04-2010, 11:31
Νεα τιμη 16.200

Michael Chatzilias
19-04-2010, 11:52
Η μοτοσυκλέτα είναι πολύ όμορφη και σίγουρα είναι σε πολύ καλή κατάσταση!
Είμαι σίγουρος γι αυτό.

Παρόλ αυτά, εγώ νομίζω ότι η τιμή στόχος σας είναι υπερβολικά υψηλή και σας προτείνω την τιμή 14.500 Ευρώ - 14.950 Ευρώ.

Η ένδειξή μου για τέτοια τιμή πηγάζει από συζητήσεις με τοπικό έμπορο για τις αντοχές της αγοράς στην συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα, την συγκεκριμένη περίοδο. Υπάρχουν 2 παρόμοιες μοτοσυκλέτες στον συγκεκριμένο έμπορο, του 2009 με Full extra σε τέτοιες τιμές και εάν θέλεις να είσαι ανταγωνιστικός, πρέπει να είσαι εκεί κοντά!

Όσο καλή και όμορφη να είναι η μοτοσυκλέτα, δεν υπάρχει καμία αμφιβολία γι αυτό.
Καλοπούλητη να είναι και μακάρι να βρεις την τιμή στόχο!

ntinopoulos
19-04-2010, 11:55
εγω θα λεγα να τη δωσει 10000Ε...:sm7::sm7::sm7:

chgouras
19-04-2010, 12:07
Η μοτοσυκλέτα είναι πολύ όμορφη και σίγουρα είναι σε πολύ καλή κατάσταση!
Είμαι σίγουρος γι αυτό.

Παρόλ αυτά, εγώ νομίζω ότι η τιμή στόχος σας είναι υπερβολικά υψηλή και σας προτείνω την τιμή 14.500 Ευρώ - 14.950 Ευρώ.

Η ένδειξή μου για τέτοια τιμή πηγάζει από συζητήσεις με τοπικό έμπορο για τις αντοχές της αγοράς στην συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα, την συγκεκριμένη περίοδο. Υπάρχουν 2 παρόμοιες μοτοσυκλέτες στον συγκεκριμένο έμπορο, του 2009 με Full extra σε τέτοιες τιμές και εάν θέλεις να είσαι ανταγωνιστικός, πρέπει να είσαι εκεί κοντά!

Όσο καλή και όμορφη να είναι η μοτοσυκλέτα, δεν υπάρχει καμία αμφιβολία γι αυτό.
Καλοπούλητη να είναι και μακάρι να βρεις την τιμή στόχο!

Ευχαριστουμε πολυ για την υποδειξη της τιμης πωλησης Μιχαλη.
Να πω και γω τη γνωμη μου.Η τιμη πωλησης του καθε αγαθου ειναι στη κριση του εκαστοτε πωλητη.
Δεν ξερουμε και ουτε μας ενδιαφερει ποσο πουλανε οι αλλοι τη συγκεκριμενη μηχανη.Ο καθενας αναλογα με το ''αγγουρι'' που εχει μπορει να τη δωσει και τσαμπα.
Αυτο ομως δε σημαινει οτι ολοι πρεπει να σκοτωνουμε τις τιμες.
Η μηχανη ειναι 9 μηνων και ειναι σαν καινουρια,αγρατσουνιστη και διδεται 5.500 κατω απο την τιμη αγορας.
Η τιμη ειναι πολυ καλη και η μηχανη ειναι ευκαιρια για οποιον την παρει.

Michael Chatzilias
19-04-2010, 12:20
Σου εύχομαι με ΌΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ να πουληθεί σύντομα!!!:sm8:

BUSA MAKIS
19-04-2010, 13:30
Οι τιμές καθορίζονται πλέον από το πόσο βιάζεται κανείς.
Αν δεν βιάζεται και έχει χρόνο, ίσως πετύχει μια τίμια τιμή.

Albatros
19-04-2010, 16:41
Την μηχανή αγόρασα με το ίδιο επίπεδο εξοπλισμού(πλήν CD player,μόνο προεγκατάσταση ) τον Νοέμβριο 2009 στο ποσό των 18000 Ε από Βαγ...
με 300Ε έβαλα CD player (όχι μαμά).
Σαφώς συμφωνώ ότι ο καθένας πουλάει όσο νομίζει,(όπως και αγοράζει),αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί σε 2 άλλα φόρουμ το πουλάει ο ιδιοκτήτης(και μέλος μας) και εδώ ο Φίλος.
:hmmm:

chgouras
19-04-2010, 16:50
Την μηχανή αγόρασα με το ίδιο επίπεδο εξοπλισμού(πλήν CD player,μόνο προεγκατάσταση ) τον Νοέμβριο 2009 στο ποσό των 18000 Ε από Βαγ...
με 300Ε έβαλα CD player (όχι μαμά).
Σαφώς συμφωνώ ότι ο καθένας πουλάει όσο νομίζει,(όπως και αγοράζει),αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί σε 2 άλλα φόρουμ το πουλάει ο ιδιοκτήτης(και μέλος μας) και εδώ ο Φίλος.
:hmmm:
Αυτο δεν το γνωριζω αλλα δε νομιζω οτι απαγορευεται απο τους κανονες του φορουμ...

gthes
19-04-2010, 17:13
Την μηχανή αγόρασα με το ίδιο επίπεδο εξοπλισμού(πλήν CD player,μόνο προεγκατάσταση ) τον Νοέμβριο 2009 στο ποσό των 18000 Ε από Βαγ...
με 300Ε έβαλα CD player (όχι μαμά).
Σαφώς συμφωνώ ότι ο καθένας πουλάει όσο νομίζει,(όπως και αγοράζει),αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί σε 2 άλλα φόρουμ το πουλάει ο ιδιοκτήτης(και μέλος μας) και εδώ ο Φίλος.
:hmmm:

Αμα έχει 18000 καινούρια είναι πολλά τα 16000.Θα συμφωνίσω με τον φίλο που λέει για 14500.(τρέχει ήδη και το καινούριο μοντέλο το δίχρωμο)Αλλά δεν ξέρω.Οπως λέει ο albatros όπου γυρίσεις στο ΝΕΤ βλέπεις αυτή την αγγελία.Ίσως κουράστηκε να την βάζει ο ιδιος και τον βοηθάνε οι φίλοι του:sm7::sm7::sm7:Καλοπούλητη στο φίλο όσα και αν ζητάει:)

gthes
19-04-2010, 17:17
Και να συμπληρώσω.Σε κάθε αγοροπωλησία ο ένας είναι πιο ευχαριστημένος από τον άλλο.Την μιά φορά ο αγοραστής την άλλη ο πωλητής.;);););););)Ας κοιτάμε να είμαστε από πάνω και να μην τραβάμε τα μαλιά μας μετά:sm7:

chgouras
19-04-2010, 17:24
Αμα έχει 18000 καινούρια είναι πολλά τα 16000.Θα συμφωνίσω με τον φίλο που λέει για 14500.

Η μηχανη καινουρια εχει 21.500 και με καποια extra πηγε 21.800. Η τιμη της συγκεκριμενης μοτο μεταχειρισμενης στην αγορα κυμαινεται απο 15.500-17.000.(εκτος αν κανεις θελει να τη ''σκοτωσει'')
Ειναι πολυ ευκολο να το διαπιστωσετε με ενα τηλεφωνο στην εταιρια.


όπου γυρίσεις στο ΝΕΤ βλέπεις αυτή την αγγελία.

Εσυ εχεις κανενα προβλημα που τη βλεπεις? Κακο ειναι αυτο ?
Να τη πουλησει θελει ο ανθρωπος.

Carduelis
19-04-2010, 23:39
Σχωράτε με αν γίνω ενοχλητικός, αλλά πιστεύω οτι κάνουμε λάθος κουβέντα και σχόλια!
Ενας φίλος πουλάει τη μηχανή του στην τιμή που εκείνος πιστεύει και επιθυμεί. Απόλυτο δικαίωμά του! Όπως και το πού αλλού θα την δημοσιεύσει την αγγελία του και αν θα το κάνει μέσω τρίτου.
Όποιος δεν συμφωνεί μαζί του απλά.. προσπερνά και δεν αγοράζει! Επίσης απόλυτο δικαίωμά του!
Όλα τα άλλα σχόλια είναι περιττά πιστεύω και άπρεπα, ειδικά αν πρόκειται για τον Georgekosta (αν μάντεψα καλά), παλιό φίλο και συμφορουμίτη.

Michael Chatzilias
19-04-2010, 23:49
Σχωράτε με αν γίνω ενοχλητικός, αλλά πιστεύω οτι κάνουμε λάθος κουβέντα και σχόλια!
Ενας φίλος πουλάει τη μηχανή του στην τιμή που εκείνος πιστεύει και επιθυμεί. Απόλυτο δικαίωμά του! Όπως και το πού αλλού θα την δημοσιεύσει την αγγελία του και αν θα το κάνει μέσω τρίτου.
Όποιος δεν συμφωνεί μαζί του απλά.. προσπερνά και δεν αγοράζει! Επίσης απόλυτο δικαίωμά του!
Όλα τα άλλα σχόλια είναι περιττά πιστεύω και άπρεπα, ειδικά αν πρόκειται για τον Georgekosta (αν μάντεψα καλά), παλιό φίλο και συμφορουμίτη.

Κι εγώ εκτιμώ ότι είναι για τον GeorgeKostas όσο θυμάμαι την μοτοσυκλέτα. Τα σχόλια που κάνουμε δεν είναι απαραίτητα.

Να βοηθήσουμε τον φίλο μας να την πουλήσει σωστά, και ίσως και να βοηθήσουμε έναν άλλο φίλο μας να την αγοράσει σωστά. Οι περισσότεροι γνωρίζουμε την μηχανή, είναι από τις καλύτερες RT που έχω δει, πολύ προσεγμένη.

Albatros
19-04-2010, 23:53
Άπρεπα σχόλια δεν έκανε κανένας,απλά όταν κάποιος πουλάει κάτι σε φόρουμ που είναι λαλίστατος με 5000+ μημύματα δεν κατανοώ γιατί απαξιεί να γράψει ακόμα ένα ώστε να ξέρουμε ποιανού είναι η μοτο και να μη ψαχνόμαστε...
:hmmm:

gemara
19-04-2010, 23:55
Θα με ενοχλούσε και μένα πολύ να έβαζα μία αγγελία και να μου έλεγε κάποιος που δεν έχει σκοπό να την αγοράσει ότι την πουλάω ακριβά και να κατεβάσω την τιμή, ή να την ανεβάσω και να μην την σκοτώνω. Δόξα το Θεω, υπάρχουν χιλιάδες θέματα στο φόρουμ όπου εκτός των αγγελιών μπορεί ο καθένας να αγορεύσει και να πει τη γνώμη του, την αντίρρησή του, να επιβραβεύσει, να κρίνει και ότι άλλο θέλει. Ή να πει αυτό που θέλει στον πωλητή με πμ για να μην του δυσφημίσει την αγγελία. Αλλιώς του κάνει τον έξυπνο και είτε έχει πρόθεση είτε όχι, τον κάνει να αισθάνεται άσχημα και να δυσφορεί χωρίς ο πωλητής να τον έχει θίξει στο ελάχιστο.

Επίσης αν κάποιος δεν έχει σκοπό να την αγοράσει και του δημιουργούνται απορίες γιατί του κάπνισε του πωλήτη να βάλει εδώ την αγγελία του διαφορετικά από ότι την έβαλε σε άλλα φόρουμ, με ένα πμ είναι πολύ πιθανότερο να πάρει την απάντηση για την οποία καίγεται, παρά δημοσίως.

Είναι σίγουρο ότι τον υποψήφιο αγοραστή, τίποτε από τα παραπάνω δεν τον ενδιαφέρει, παρά μόνο η αυτή η μοτοσυκλέτα και η κατάστασή της.

chgouras
20-04-2010, 00:06
Σχωράτε με αν γίνω ενοχλητικός, αλλά πιστεύω οτι κάνουμε λάθος κουβέντα και σχόλια!
Ενας φίλος πουλάει τη μηχανή του στην τιμή που εκείνος πιστεύει και επιθυμεί. Απόλυτο δικαίωμά του! Όπως και το πού αλλού θα την δημοσιεύσει την αγγελία του και αν θα το κάνει μέσω τρίτου.
Όποιος δεν συμφωνεί μαζί του απλά.. προσπερνά και δεν αγοράζει! Επίσης απόλυτο δικαίωμά του!
Όλα τα άλλα σχόλια είναι περιττά πιστεύω και άπρεπα, ειδικά αν πρόκειται για τον Georgekosta (αν μάντεψα καλά), παλιό φίλο και συμφορουμίτη.


Κι εγώ εκτιμώ ότι είναι για τον GeorgeKostas όσο θυμάμαι την μοτοσυκλέτα. Τα σχόλια που κάνουμε δεν είναι απαραίτητα.

Να βοηθήσουμε τον φίλο μας να την πουλήσει σωστά, και ίσως και να βοηθήσουμε έναν άλλο φίλο μας να την αγοράσει σωστά. Οι περισσότεροι γνωρίζουμε την μηχανή, είναι από τις καλύτερες RT που έχω δει, πολύ προσεγμένη.

Συμφωνω παιδια.
Η μηχανη οπως σωστα καταλαβατε ειναι του georgekostas.
Αλλωστε την ξερουν πολλοι απο δω μεσα οπως επισης και το τηλεφωνο του που ειναι ποσταρισμενο στην αγγελια.
Το γιατι δεν την εβαλε ο ιδιος γι αυτο υπαρχουν και τα τηλεφωνα και τα pm για να τον ρωτησετε.
Απλα διερωτωμαι προς τι ολα αυτα τα σχολια για μια απλη αγγελια σαν ολες τις αλλες.

chgouras
20-04-2010, 00:13
Θα με ενοχλούσε και μένα πολύ να έβαζα μία αγγελία και να μου έλεγε κάποιος που δεν έχει σκοπό να την αγοράσει ότι την πουλάω ακριβά και να κατεβάσω την τιμή, ή να την ανεβάσω και να μην την σκοτώνω. Δόξα το Θεω, υπάρχουν χιλιάδες θέματα στο φόρουμ όπου εκτός των αγγελιών μπορεί ο καθένας να αγορεύσει και να πει τη γνώμη του, την αντίρρησή του, να επιβραβεύσει, να κρίνει και ότι άλλο θέλει. Ή να πει αυτό που θέλει στον πωλητή με πμ για να μην του δυσφημίσει την αγγελία. Αλλιώς του κάνει τον έξυπνο και είτε έχει πρόθεση είτε όχι, τον κάνει να αισθάνεται άσχημα και να δυσφορεί χωρίς ο πωλητής να τον έχει θίξει στο ελάχιστο.

Επίσης αν κάποιος δεν έχει σκοπό να την αγοράσει και του δημιουργούνται απορίες γιατί του κάπνισε του πωλήτη να βάλει εδώ την αγγελία του διαφορετικά από ότι την έβαλε σε άλλα φόρουμ, με ένα πμ είναι πολύ πιθανότερο να πάρει την απάντηση για την οποία καίγεται, παρά δημοσίως.

Είναι σίγουρο ότι τον υποψήφιο αγοραστή, τίποτε από τα παραπάνω δεν τον ενδιαφέρει, παρά μόνο η αυτή η μοτοσυκλέτα και η κατάστασή της.

Συμφωνω απολυτα gemara.

Carduelis
20-04-2010, 00:24
Καλοπούλητη λοιπόν Georgekostas ! :)

chgouras
20-04-2010, 00:30
Καλοπούλητη λοιπόν Georgekostas ! :)
Να'στε καλα παιδια σας ευχαριστει απο καρδιας !!! :)

pirate
20-04-2010, 08:34
Νεα τιμη 16.200

ερώτηση: όσα παραπάνω χιλιόμετρα κάνει η μηχανή κόβουμε και 50,00 ευρώ ;;;

καλοπούλητη Georgekosta

chgouras
20-04-2010, 09:15
ερώτηση: όσα παραπάνω χιλιόμετρα κάνει η μηχανή κόβουμε και 50,00 ευρώ ;;;


Οχι,το κατεβασμα της τιμης δεν εχει καμια σχεση με τα χιλιομετρα.


Νεα τιμη 15.900

HAWK_46
20-04-2010, 09:24
Καλοπούλητη Γιώργο, η μηχανή είναι πολύ προσεγμένη.
...άντε πάρε και μια ολόσωμη φορμίτσα και βούρ!!!! ;)

http://i1019.photobucket.com/albums/af320/HAWK_46/OLD_PICTURES/Honda-_Deauiville_2.jpg

Albatros
20-04-2010, 11:55
Θα με ενοχλούσε και μένα πολύ να έβαζα μία αγγελία και να μου έλεγε κάποιος που δεν έχει σκοπό να την αγοράσει ότι την πουλάω ακριβά και να κατεβάσω την τιμή, ή να την ανεβάσω και να μην την σκοτώνω. Δόξα το Θεω, υπάρχουν χιλιάδες θέματα στο φόρουμ όπου εκτός των αγγελιών μπορεί ο καθένας να αγορεύσει και να πει τη γνώμη του, την αντίρρησή του, να επιβραβεύσει, να κρίνει και ότι άλλο θέλει. Ή να πει αυτό που θέλει στον πωλητή με πμ για να μην του δυσφημίσει την αγγελία. Αλλιώς του κάνει τον έξυπνο και είτε έχει πρόθεση είτε όχι, τον κάνει να αισθάνεται άσχημα και να δυσφορεί χωρίς ο πωλητής να τον έχει θίξει στο ελάχιστο.

Επίσης αν κάποιος δεν έχει σκοπό να την αγοράσει και του δημιουργούνται απορίες γιατί του κάπνισε του πωλήτη να βάλει εδώ την αγγελία του διαφορετικά από ότι την έβαλε σε άλλα φόρουμ, με ένα πμ είναι πολύ πιθανότερο να πάρει την απάντηση για την οποία καίγεται, παρά δημοσίως.

Είναι σίγουρο ότι τον υποψήφιο αγοραστή, τίποτε από τα παραπάνω δεν τον ενδιαφέρει, παρά μόνο η αυτή η μοτοσυκλέτα και η κατάστασή της.
Σεβαστή η άποψή σου φίλε μου,αλλά σκέψου ότι την αγγελία διαβάζουν και άλλοι ανενημέρωτοι συμφορουμίτες που θα πρέπει να ξέρουν ότι η μηχανή δεν κοστίζει πλέον 21500€ και ότι ο ιδιοκτήτης είναι αξιότιμο μέλος του φόρουμ οπότε έχουν μεγαλύτερη εμπιστοσύνη (η μοτο είναι και μακρυά βλέπεις).Πέραν τούτου μπορείς να διαπιστώσεις σχεδόν σε όλες τις αγγελίες μου (ειδικά για το κράνος σύστεμ 5) υπήρξαν σχόλια για τη τιμή και το σημερινό κόστος του κράνους και μάλιστα μερικά λάθος.Δεν αντέδρασα με πικρόχολα σχολιαγιαυτό και σεβάστηκα τη γνώμη του κάθε φίλου.Δεν μπορείς δε να ξέρεις αν πραγματικά ενδιαφέρομαι για τη μηχανή καθόσον φίλος μου παρακολουθεί την αγγελία για να εκδηλώσει ενδιαφέρον όταν το κρίνει σκόπιμο.Εάν δεν κατάλαβε κάποιος το λόγο παρέμβασής μου δεν μπορώ να κάνω τίποτα.
Πάντα φιλικά εύχομαι να γίνει μιά συναλλαγή ευχάριστη και για τα 2 μέρη.
:)

mirn
20-04-2010, 12:43
Παιδιά δεν έχετε καταλάβει κάτι σημαντικό.Μην κρίνετε τις τιμές από την Αθήνα.Σε εμάς εδώ στην περιφέρεια βαράνε στο ψαχνό.Ακριβώς για αυτό το λόγο και ο φίλος ζητάει αυτή την τιμή.Τώρα για τα 50ε το πρωί και 50ε το βράδυ έκπτωση είναι δικό του θέμα.Για δική μου και μόνο δική μου άποψη αυτό φτηναίνει την αγγελία του αλλά όπως είπαν και άλλοι είναι αναφαίρετο δικαίωμά του.

gemara
20-04-2010, 12:44
Την μηχανή αγόρασα με το ίδιο επίπεδο εξοπλισμού(πλήν CD player,μόνο προεγκατάσταση ) τον Νοέμβριο 2009 στο ποσό των 18000 Ε από Βαγ...
με 300Ε έβαλα CD player (όχι μαμά).
Σαφώς συμφωνώ ότι ο καθένας πουλάει όσο νομίζει,(όπως και αγοράζει),αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί σε 2 άλλα φόρουμ το πουλάει ο ιδιοκτήτης(και μέλος μας) και εδώ ο Φίλος.
:hmmm:

Άπρεπα σχόλια δεν έκανε κανένας,απλά όταν κάποιος πουλάει κάτι σε φόρουμ που είναι λαλίστατος με 5000+ μημύματα δεν κατανοώ γιατί απαξιεί να γράψει ακόμα ένα ώστε να ξέρουμε ποιανού είναι η μοτο και να μη ψαχνόμαστε...
:hmmm:

Σεβαστή η άποψή σου φίλε μου,αλλά σκέψου ότι την αγγελία διαβάζουν και άλλοι ανενημέρωτοι συμφορουμίτες που θα πρέπει να ξέρουν ότι η μηχανή δεν κοστίζει πλέον 21500€ και ότι ο ιδιοκτήτης είναι αξιότιμο μέλος του φόρουμ οπότε έχουν μεγαλύτερη εμπιστοσύνη (η μοτο είναι και μακρυά βλέπεις).Πέραν τούτου μπορείς να διαπιστώσεις σχεδόν σε όλες τις αγγελίες μου (ειδικά για το κράνος σύστεμ 5) υπήρξαν σχόλια για τη τιμή και το σημερινό κόστος του κράνους και μάλιστα μερικά λάθος.Δεν αντέδρασα με πικρόχολα σχολιαγιαυτό και σεβάστηκα τη γνώμη του κάθε φίλου.Δεν μπορείς δε να ξέρεις αν πραγματικά ενδιαφέρομαι για τη μηχανή καθόσον φίλος μου παρακολουθεί την αγγελία για να εκδηλώσει ενδιαφέρον όταν το κρίνει σκόπιμο.Εάν δεν κατάλαβε κάποιος το λόγο παρέμβασής μου δεν μπορώ να κάνω τίποτα.
Πάντα φιλικά εύχομαι να γίνει μιά συναλλαγή ευχάριστη και για τα 2 μέρη.
:)

Απολογούμαι τότε, γιατί σε κανένα από τα 2 πρώτα ποστ σου δεν αντιλήφθηκα την πρόθεσή σου και το ότι ψαχνόσουν για να αγοράσεις την συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα.

Ούτε αντιλήφθηκα ότι μέσα από το ποστ του chgouras ανέλαβες να ενημερώσεις τους ανενημέρωτους συμφορουμίτες που δεν βλέπουν οτι είναι "χαρτί" η μηχανή, και πιθανόν να προβούν στην αγορά ενός RT χωρίς να γνωρίζουν την τιμή αντιπροσωπείας. Δεν γνωρίζουν δε, ότι ο ιδιοκτήτης είναι αξιότιμο μέλος του φόρουμ, παρ' όλο που ο ίδιος λες ότι "απαξιεί".

Ούτε αντιλήφθηκα ότι με τα 2 πρώτα ποστ σου, πρόθεση είχες να αυξήσεις την εμπιστοσύνη των ανενημέρωτων συμφορουμιτών στο πωλητή, παρόλο που ο ίδιος δεν επικαλέστηκε κάτι τέτοιο.

Ούτε αντιλήφθηκα ότι ενεργείς εκ μέρους φίλου σου που ξεκάθαρα αναγράφεις στο 3ο ποστ. Με το σκεπτικό το δικό σου τότε, γιατί απαξιεί ο Ενδιαφερόμενος και ρωτάει ο Φίλος;;;

Τέλος, ειλικρινώς δεν αντιλήφθηκα το λόγο της παρέμβασής σου, παρά μόνο διάβασα τα γραφόμενά σου, απολογούμαι και ασφαλώς δεν ζητώ να κάνεις τίποτε γι αυτό.:)

Albatros
20-04-2010, 13:57
Απολογούμαι τότε, γιατί σε κανένα από τα 2 πρώτα ποστ σου δεν αντιλήφθηκα την πρόθεσή σου και το ότι ψαχνόσουν για να αγοράσεις την συγκεκριμένη μοτοσυκλέτα.

Ούτε αντιλήφθηκα ότι μέσα από το ποστ του chgouras ανέλαβες να ενημερώσεις τους ανενημέρωτους συμφορουμίτες που δεν βλέπουν οτι είναι "χαρτί" η μηχανή, και πιθανόν να προβούν στην αγορά ενός RT χωρίς να γνωρίζουν την τιμή αντιπροσωπείας. Δεν γνωρίζουν δε, ότι ο ιδιοκτήτης είναι αξιότιμο μέλος του φόρουμ, παρ' όλο που ο ίδιος λες ότι "απαξιεί".

Ούτε αντιλήφθηκα ότι με τα 2 πρώτα ποστ σου, πρόθεση είχες να αυξήσεις την εμπιστοσύνη των ανενημέρωτων συμφορουμιτών στο πωλητή, παρόλο που ο ίδιος δεν επικαλέστηκε κάτι τέτοιο.

Ούτε αντιλήφθηκα ότι ενεργείς εκ μέρους φίλου σου που ξεκάθαρα αναγράφεις στο 3ο ποστ. Με το σκεπτικό το δικό σου τότε, γιατί απαξιεί ο Ενδιαφερόμενος και ρωτάει ο Φίλος;;;

Τέλος, ειλικρινώς δεν αντιλήφθηκα το λόγο της παρέμβασής σου, παρά μόνο διάβασα τα γραφόμενά σου, απολογούμαι και ασφαλώς δεν ζητώ να κάνεις τίποτε γι αυτό.:)

Το τι επιχειρώ να κάνω εγώ δικό μου θέμα , το τι αντιλαμβάνεσαι εσύ δικό σου θέμα, ο νοών νοήτω...
:hmmm:

novo
20-04-2010, 15:37
Το τι επιχειρώ να κάνω εγώ δικό μου θέμα , το τι αντιλαμβάνεσαι εσύ δικό σου θέμα, ο νοών νοήτω...
:hmmm:
Noμιζω παντως πως με τα γραφομενα σου δεν σεβεσαι την αγγελια του συμφορουμιτη.

Αν σε ενδιαφερει οπως λες ή αν ενδιαφερει καποιον φιλο σου, ας παρετε τηλεφωνο αυτον που την πουλαει και συζητηστε για την τιμη της οσο θελετε σε κατ' ιδιαν συζητηση.

Το να κανεις ομως ολα αυτα τα σχολια χωρις να προκυπτει αμεσο ενδιαφερον οπως ειπε και ο gemara για μενα δειχνει κακοηθεια.

vellos
20-04-2010, 15:46
Από την πλευρά μου δεν βλέπω κάτι κακό.Εφόσον γράφεται κάτι σε δημόσιο χώρο, ο καθένας έχει δικαίωμα να πει την γνώμη του.Όπως και ο πωλητής έχει δικαίωμα να ζητήσει του κεφαλιού του.Γιατί δλδ να απαγορεύεται να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους;;;;Μόνο καλοπούλητη επιτρέπετε να λέμε ;;;;;

Albatros
20-04-2010, 15:54
Noμιζω παντως πως με τα γραφομενα σου δεν σεβεσαι την αγγελια του συμφορουμιτη.

Αν σε ενδιαφερει οπως λες ή αν ενδιαφερει καποιον φιλο σου, ας παρετε τηλεφωνο αυτον που την πουλαει και συζητηστε για την τιμη της οσο θελετε σε κατ' ιδιαν συζητηση.

Το να κανεις ομως ολα αυτα τα σχολια χωρις να προκυπτει αμεσο ενδιαφερον οπως ειπε και ο gemara για μενα δειχνει κακοηθεια.

Ενώ εσύ σέβεσαι την αγγελία και τον συμφορουμίτη σου και το δικαίωμά του σε σχολιασμό, σου επιστρέφω το χαρακτηρισμό γιατί δεν με αφορά ενώ σου πάει γάντι με ότι γράφεις.

vellos
20-04-2010, 15:58
Noμιζω παντως πως με τα γραφομενα σου δεν σεβεσαι την αγγελια του συμφορουμιτη.

Αν σε ενδιαφερει οπως λες ή αν ενδιαφερει καποιον φιλο σου, ας παρετε τηλεφωνο αυτον που την πουλαει και συζητηστε για την τιμη της οσο θελετε σε κατ' ιδιαν συζητηση.

Το να κανεις ομως ολα αυτα τα σχολια χωρις να προκυπτει αμεσο ενδιαφερον οπως ειπε και ο gemara για μενα δειχνει κακοηθεια.


Μήπως κάπου ξέφυγες φιλαράκο ;;;;;:(:mad:

chgouras
20-04-2010, 16:02
Από την πλευρά μου δεν βλέπω κάτι κακό.Εφόσον γράφεται κάτι σε δημόσιο χώρο, ο καθένας έχει δικαίωμα να πει την γνώμη του.Όπως και ο πωλητής έχει δικαίωμα να ζητήσει του κεφαλιού του.Γιατί δλδ να απαγορεύεται να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους;;;;Μόνο καλοπούλητη επιτρέπετε να λέμε ;;;;;

Δε σου ειπε κανενας να μην πεις τη γνωμη σου φιλε.

Σ'οποιον φαινεται ακριβη η μηχανη γιατι δεν παει να παρει μια πιο φθηνη.
Αυτη η μηχανη ειναι αστερι και απο χερι καλο και τοσο πωλειται.
Αυτα νομιζω εγινα κατανοητος.


Να υπενθυμισω για οσους ενδιαφερονται η τιμη της μηχανης ειναι 15.900 ευρω.

bill 800gs
20-04-2010, 16:05
ΕΙΡΗΝΗ ΗΜΙΝ !!!! :(:(:(:(

vpentza
20-04-2010, 16:14
είμαι σίγουρος ότι ο πωλητής σας ευχαριστεί θερμά γιατί του διατηρείται το θέμα "ψηλά" ...;)

novo
20-04-2010, 16:23
Στους ορους χρησης του φορουμ στην παραγραφο για τις αγγελιες, αναφερεται ρητα στο πρωτο αρθρο οτι δεν επιτρεπονται σχολια για τις τιμες των προίοντων


Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να πω κατι αλλο σε οσους σχολιαζουν την τιμη, απλα παραβαινουν τους ορους λειτουργιας

moby_gr
20-04-2010, 16:25
είμαι σίγουρος ότι ο πωλητής σας ευχαριστεί θερμά γιατί του διατηρείται το θέμα "ψηλά" ...;)

:sm7: Aν και του απαυτώθηκε λίγο η αγγελία...
Πάλι καλά που δεν έχουν γίνει ακόμα σχόλια και για τον οδηγό την προς πώληση μηχανής...



Άντε να βρει την τιμή κάποιος που ενδιαφέρεται, ανάμεσα σ' όλα αυτά τα μηνύματα....

Albatros
20-04-2010, 17:12
είμαι σίγουρος ότι ο πωλητής σας ευχαριστεί θερμά γιατί του διατηρείται το θέμα "ψηλά" ...;)
:sm8::sm2:

ntinopoulos
20-04-2010, 18:45
1.διαφωνω με το να σχολιαζεται η τιμη προιοντων αγγελιας...,δικαιωμα του πωλητη να κοστολογει το προιον του οσο θελει και να πουλαει οσο θελει και του αγοραστη να κρινει το προιον και να αγοραζει οσο θελει!
οπως και δικαιωμα του πωλητη να κανει οτι εκπτωση και με οποιο τροπο θελει!:)
γι αυτο σας το λεω αν ποτε βαλω αγγελια μην κριτικαρετε την τιμη η το προιον γιατι θα θυμωσω ασχημα!Νεύρα:p
2.η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα ο καλος φιλος γιωργος(georgecostas) να ανεβασει ο ιδιος την αγγελια του δειχνοντας οτι σεβεται τους συμφορουμιτες του οι οποιοι τον εκτιμουν,καθως και για να δωσει κυρος στην αγγελια...γιατι αλλο ειναι ο φιλος φιλου κι αλλο ο φιλος μας ο γιωργος...:)

KAS
20-04-2010, 19:16
Μιλάμε για πολύ καλό μηχάνημα και πολύ προσεγμένο.Το έχω δει από κοντά .Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να τηλεφωνήσει .Τα υπόλοιπα είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε .

gsmaniac
20-04-2010, 19:40
1.διαφωνω με το να σχολιαζεται η τιμη προιοντων αγγελιας...,δικαιωμα του πωλητη να κοστολογει το προιον του οσο θελει και να πουλαει οσο θελει και του αγοραστη να κρινει το προιον και να αγοραζει οσο θελει!
οπως και δικαιωμα του πωλητη να κανει οτι εκπτωση και με οποιο τροπο θελει!:)
γι αυτο σας το λεω αν ποτε βαλω αγγελια μην κριτικαρετε την τιμη η το προιον γιατι θα θυμωσω ασχημα!Νεύρα:p
2.η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα ο καλος φιλος γιωργος(georgecostas) να ανεβασει ο ιδιος την αγγελια του δειχνοντας οτι σεβεται τους συμφορουμιτες του οι οποιοι τον εκτιμουν,καθως και για να δωσει κυρος στην αγγελια...γιατι αλλο ειναι ο φιλος φιλου κι αλλο ο φιλος μας ο γιωργος...:)
εσυ αγορι μου δεν πουλας,μονο αγοραζεις.....;):p:p
και εγω νομιζω οτι ο γιωργης.....πρεπει να ανεβασει ο ιδιος την αγγελια του..:)
η κουβεντα χωριστηκε σε βορειους και νοτιους και αυτο δεν ειναι σωστο....:cool:
οσο για τη μηχανη του γιωργου,που ειναι και το θεμα μας,ειναι αστερι......;)
καλοπουλητη γιωργο και μην αφησεις να συνεχιστει αντιπαραθεση..;)

pirate
20-04-2010, 22:40
Noμιζω παντως πως με τα γραφομενα σου δεν σεβεσαι την αγγελια του συμφορουμιτη.

Αν σε ενδιαφερει οπως λες ή αν ενδιαφερει καποιον φιλο σου, ας παρετε τηλεφωνο αυτον που την πουλαει και συζητηστε για την τιμη της οσο θελετε σε κατ' ιδιαν συζητηση.

Το να κανεις ομως ολα αυτα τα σχολια χωρις να προκυπτει αμεσο ενδιαφερον οπως ειπε και ο gemara για μενα δειχνει κακοηθεια.

Από την πλευρά μου δεν βλέπω κάτι κακό.Εφόσον γράφεται κάτι σε δημόσιο χώρο, ο καθένας έχει δικαίωμα να πει την γνώμη του.Όπως και ο πωλητής έχει δικαίωμα να ζητήσει του κεφαλιού του.Γιατί δλδ να απαγορεύεται να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους;;;;Μόνο καλοπούλητη επιτρέπετε να λέμε ;;;;;

εσυ αγορι μου δεν πουλας,μονο αγοραζεις.....;):p:p
και εγω νομιζω οτι ο γιωργης.....πρεπει να ανεβασει ο ιδιος την αγγελια του..:)
η κουβεντα χωριστηκε σε βορειους και νοτιους και αυτο δεν ειναι σωστο....:cool:
οσο για τη μηχανη του γιωργου,που ειναι και το θεμα μας,ειναι αστερι......;)
καλοπουλητη γιωργο και μην αφησεις να συνεχιστει αντιπαραθεση..;)


βασικά όλοι ήμαστε σε αυτόν τον διαδικτυακό χώρο γιατί έχουμε ένα κοινό όραμα την μοτοσυκλέτα και όσον το δυνατόν καλύτερα την διάδοση του μοτοσυκλετισμού, θεωρώ ότι μέσα από αυτό το φόρουμ όλοι "κερδίζουμε" γνώσεις, οδηγική εμπειρία, φίλους και πολλά άλλα, δεν είναι λίγο άδικο να χαρακτηρίζουμε συμφορουμίτη μας (κακοήθειες) όταν δεν τον ξέρουμε και γνωρίζοντας πόσο δύσκολο είναι από μια άψυχη παράγραφο να βγάζουμε συμπεράσματα ;
είναι λογικό να κάνουμε χρήση της δημοκρατίας που έχουμε και να δημοσιεύουμε τις σκέψης μας, τους προβληματισμούς μας, αλλά να αποδεχόμαστε και τον αντίλογο την διαφορετική σκέψη και πιστεύω του διπλανού μας, χωρίς να φτάνουμε σε ακρότητες και πολλές φορές σε κατάχρηση της δημοκρατίας του λόγου (είτε αυτός είναι γραπτός ή προφορικός).
τον αγαπητό georgkosta δεν είχα την τύχη να προλάβω να τον γνωρίσω από κοντά και έχοντας ακούσει από πολλούς φίλους τα καλύτερα για αυτόν σέβομαι την επιλογή του, συμφωνώ όμως με τον gsmaniac στο ότι δεν πρέπει να επιτρέψει να συνεχιστεί αυτή η αψιμαχία με λόγια ......

Capitain
20-04-2010, 22:53
βασικά όλοι ήμαστε σε αυτόν τον διαδικτυακό χώρο γιατί έχουμε ένα κοινό όραμα την μοτοσυκλέτα και όσον το δυνατόν καλύτερα την διάδοση του μοτοσυκλετισμού, θεωρώ ότι μέσα από αυτό το φόρουμ όλοι "κερδίζουμε" γνώσεις, οδηγική εμπειρία, φίλους και πολλά άλλα, δεν είναι λίγο άδικο να χαρακτηρίζουμε συμφορουμίτη μας (κακοήθειες) όταν δεν τον ξέρουμε και γνωρίζοντας πόσο δύσκολο είναι από μια άψυχη παράγραφο να βγάζουμε συμπεράσματα ;
είναι λογικό να κάνουμε χρήση της δημοκρατίας που έχουμε και να δημοσιεύουμε τις σκέψης μας, τους προβληματισμούς μας, αλλά να αποδεχόμαστε και τον αντίλογο την διαφορετική σκέψη και πιστεύω του διπλανού μας, χωρίς να φτάνουμε σε ακρότητες και πολλές φορές σε κατάχρηση της δημοκρατίας του λόγου (είτε αυτός είναι γραπτός ή προφορικός).
τον αγαπητό georgkosta δεν είχα την τύχη να προλάβω να τον γνωρίσω από κοντά και έχοντας ακούσει από πολλούς φίλους τα καλύτερα για αυτόν σέβομαι την επιλογή του, συμφωνώ όμως με τον gsmaniac στο ότι δεν πρέπει να επιτρέψει να συνεχιστεί αυτή η αψιμαχία με λόγια ......

Κι εμένα τα ίδια μου έλεγαν όταν ήταν να πουλήσω το αγαπημένο μου Fazer 1000, το είχα σένιο λέμε και τους έλεγα πάρτε το γιατί θα το δώσω σε έμπορο και θα το πληρώσετε ενα 500άρικο περισσότερα, και να το μακρυ του ο ένας και να το κοντό του ο άλλος Ελληνάρας...Τελικά έμπορος το πήρε γιατί εγω καψουρεύτηκα το μωρό μου και οι Ελληνάρες δε βάζουν μυαλό, το τραβάνε μεχρι κακοήθειας το παζάρι..Όλοι νομίζουν ότι έχουν να κάνουν με λιγουράκια...:cool:

saitman
20-04-2010, 22:55
συμφωνω με το φιλο pirate οτι μεσα απο το φορουμ πρεπει να κερδιζουμε γνωσεις ,εμπειριες και φιλους.δεν ειναι κακοηθεια να γραφονται σχολια για τιμη και αξια απο ενα ανθρωπο οπως ο albatros.οχι οτι ο georgekostas ειναι υποδιεστερος,ισα-ισα εχω ακουσει καλα λογια για τον συγκεκριμενο.καλο ειναι να τελειωσει εδω και η παρεξηση να λυθει μεσω pm.

Albatros
20-04-2010, 23:58
Παιδιά εντάξει,όταν ξαναβάλω αγγελία(όλο και κάτι θα βρώ να πουλήσω πάλι), ελάτε και γράψετε ότι θέλετε,
θερμό επεισόδιο έγινε τελικά.
:hmmm::yz:)

novo
20-04-2010, 23:59
συμφωνω με το φιλο pirate οτι μεσα απο το φορουμ πρεπει να κερδιζουμε γνωσεις ,εμπειριες και φιλους.δεν ειναι κακοηθεια να γραφονται σχολια για τιμη και αξια απο ενα ανθρωπο οπως ο albatros.οχι οτι ο georgekostas ειναι υποδιεστερος,ισα-ισα εχω ακουσει καλα λογια για τον συγκεκριμενο.καλο ειναι να τελειωσει εδω και η παρεξηση να λυθει μεσω pm.

To forum αυτο φιλε μου οπως και καθε forum εχει κανονες λειτουργιας που καλο ειναι να τους σεβονται και να τους ακολουθουν ολα τα μελη.

Ετσι και στο θεμα αυτο των αγγελιων αναφερεται ρητα και κατηγορηματικα οτι δεν επιτρεπονται σχολια για την τιμη των προϊοντων, πραγμα που καποιοι δεν τηρησαν με αποτελεσμα να εχει γινει τοσος ντορος τωρα και να ασχολουμαστε με αλλα ζητηματα αντι ν' αφησουμε ν' ασχοληθει με την αγγελια μονο οποιος ενδιαφεροταν για την αγορα της μοτοσυκλετας .

Νομιζω, αν και δεν χρειαζονται υποδειξεις, οτι οι αρμοδιοι διαχειριστες θα επρεπε να εχουν παρει καποια θεση, γιατι κατα την γνωμη μου καποιοι μη τηρωντας τους κανονες του forum (γιατι υπαρχουν αν ειναι να τους τηρει οποιος θελει κι οποιος δεν θελει να κανει του κεφαλιου του?) ενα απλο ζητημα πωλησης μιας μοτοσυκλετας το εχουν αναγει σε διαμαχη

chgouras
21-04-2010, 00:03
Να υπενθυμισω για οσους ενδιαφερονται η τιμη της μηχανης ειναι 15.900 ευρω.

Συγγνωμη αν σας διεκοψα,μπορειτε να συνεχισετε...

ntinopoulos
21-04-2010, 00:09
Να υπενθυμισω για οσους ενδιαφερονται η τιμη της μηχανης ειναι 15.900 ευρω.

Συγγνωμη αν σας διεκοψα,μπορειτε να συνεχισετε...

σιγουρα?:rolleyes:
αφου αλλαξε η μερα!δεν πηγε 15.850?:rolleyes:
:sm7::sm7::sm7:

συγγνωμη γιωργο,μ αυτα και μ αυτα δεν κρατηθηκα!:p

frits
21-04-2010, 00:39
Αντιγραφή από mototriti.gr πριν από λίγο........

Βγάλτε τα συμπεράσματά σας.....


http://www.mototriti.gr/images/tr.gif
http://www.mototriti.gr/jpg/MTR/100/aggelies/00170192.jpg (http://www.mototriti.gr/usedbikes/pelates/aggelia.asp?pela_id=0017&carid=00170192) http://www.mototriti.gr/images/tr.gif http://www.mototriti.gr/images/v_aggel.gifBMW R 1200 RT, 15.500 €, 08, ΒΑΓΙΑΝΕΛΗΣ Α.Ε. (http://www.mototriti.gr/usedbikes/pelates/aggelia.asp?pela_id=0017&carid=00170192&stepclick=1) 16150 χλμ., ΙΧ, abs, συναγερμός, βαλίτσες πλαϊνές, θερμ.grip, 9/08, ESA, info, θερμ.σέλα, ηλεκτρική ζελατίνα, cruise control, λεπτομέρειες (http://www.mototriti.gr/usedbikes/pelates/aggelia.asp?pela_id=0017&carid=00170192&stepclick=1) http://www.mototriti.gr/images/dots_01.gif http://www.mototriti.gr/images/tr.gif
http://www.mototriti.gr/jpg/MTR/100/aggelies/72291036.jpg (http://www.mototriti.gr/usedbikes/pelates/aggelia.asp?pela_id=7229&carid=72291036) http://www.mototriti.gr/images/tr.gif http://www.mototriti.gr/images/v_aggel.gifBMW R 1200 RT, 12.900 €, 08, JAPPA MOTO (http://www.mototriti.gr/usedbikes/pelates/aggelia.asp?pela_id=7229&carid=72291036&stepclick=1) 6000 χλμ., ΙΧ, αντι/πείας, 1o χέρι, λεπτομέρειες (http://www.mototriti.gr/usedbikes/pelates/aggelia.asp?pela_id=7229&carid=72291036&stepclick=1) http://www.mototriti.gr/images/dots_01.gif http://www.mototriti.gr/images/tr.gif
http://www.mototriti.gr/jpg/MTR/100/aggelies/30290593.jpg (http://www.mototriti.gr/usedbikes/pelates/aggelia.asp?pela_id=3029&carid=30290593) http://www.mototriti.gr/images/tr.gif http://www.mototriti.gr/images/v_aggel.gifBMW R 1200 RT, 15.900 €, 09, MOTO DRIVE (http://www.mototriti.gr/usedbikes/pelates/aggelia.asp?pela_id=3029&carid=30290593&stepclick=1) 17532 χλμ., ΙΧ, abs, θερμ.grip, radio-cd, ACS, RDS, ESA, C/C, B/C, Packet 1, 5, θερμ. σέλα, λεπτομέρειες (http://www.mototriti.gr/usedbikes/pelates/aggelia.asp?pela_id=3029&carid=30290593&stepclick=1) http://www.mototriti.gr/images/dots_01.gif http://www.mototriti.gr/images/tr.gif
http://www.mototriti.gr/jpg/MTR/100/aggelies/30290594.jpg (http://www.mototriti.gr/usedbikes/pelates/aggelia.asp?pela_id=3029&carid=30290594) http://www.mototriti.gr/images/tr.gif http://www.mototriti.gr/images/v_aggel.gifBMW R 1200 RT, 15.300 €, 07, MOTO DRIVE (http://www.mototriti.gr/usedbikes/pelates/aggelia.asp?pela_id=3029&carid=30290594&stepclick=1) 11377 χλμ., ΙΧ, abs, θερμ.grip, radio-cd, ESA, C/C, B/C, θερμ. σέλα, λεπτομέρειες (http://www.mototriti.gr/usedbikes/pelates/aggelia.asp?pela_id=3029&carid=30290594&stepclick=1) http://www.mototriti.gr/images/dots_01.gif
http://www.mototriti.gr/images/tr.gif
http://www.mototriti.gr/jpg/MTR/100/aggelies/62290172.jpg (http://www.mototriti.gr/usedbikes/pelates/aggelia.asp?pela_id=6229&carid=62290172) http://www.mototriti.gr/images/tr.gif http://www.mototriti.gr/images/v_aggel.gifBMW R 1200 RT, 13.000 €, 06, ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ (http://www.mototriti.gr/usedbikes/pelates/aggelia.asp?pela_id=6229&carid=62290172&stepclick=1)
ΙΧ, abs, top - case, full extra, λεπτομέρειες (http://www.mototriti.gr/usedbikes/pelates/aggelia.asp?pela_id=6229&carid=62290172&stepclick=1)


Ο φίλος "Novo" είχε απόλυτο δίκιο αλλά το έχασε κάπου γιατί παραβίασε άλλον κανόνα που λέει "όχι προσωπικές επιθέσεις σε άλλα μέλη"

Από εκεί και πέρα τους κανόνες πρέπει να τους τηρούμε μόνοι μας, αλοίμονο αν πρέπει οι Αdmin να στέκονται με το δάκτυλο στο DELETE για να μας επαναφέρουν στην τάξη, πιστέψτε με δεν θα άρεσε σε κανέναν και τα προβλήματα θα ήταν πολύ περισσότερα.

Τέλος να πω στον φίλο Georgekosta ότι η προσωπική του αντιπαράθεση με τους admin του φόρουμ και η επιλογή του να μην γράφει σε αυτό. (λάθος κατά την γνώμη μου, αλλά σεβαστή) χάνει το νόημά της όταν η επανεμφάνισή του γίνεται με μία αγγελία και μάλιστα μέσω τρίτου.

Σκεφτείτε έναν από τους Αdmin να βάζει αγγελία στο i-Μ.....:D

pirate
21-04-2010, 00:40
ερώτηση: σε χαρακτηρισμούς τύπου "κακοήθεια" οι αρμοδιοι διαχειριστες θα επρεπε να εχουν παρει καποια θεση ;;;;;;

Arkas
21-04-2010, 00:44
To forum αυτο φιλε μου οπως και καθε forum εχει κανονες λειτουργιας που καλο ειναι να τους σεβονται και να τους ακολουθουν ολα τα μελη.

Ετσι και στο θεμα αυτο των αγγελιων αναφερεται ρητα και κατηγορηματικα οτι δεν επιτρεπονται σχολια για την τιμη των προϊοντων, πραγμα που καποιοι δεν τηρησαν με αποτελεσμα να εχει γινει τοσος ντορος τωρα και να ασχολουμαστε με αλλα ζητηματα αντι ν' αφησουμε ν' ασχοληθει με την αγγελια μονο οποιος ενδιαφεροταν για την αγορα της μοτοσυκλετας .

Νομιζω, αν και δεν χρειαζονται υποδειξεις, οτι οι αρμοδιοι διαχειριστες θα επρεπε να εχουν παρει καποια θεση, γιατι κατα την γνωμη μου καποιοι μη τηρωντας τους κανονες του forum (γιατι υπαρχουν αν ειναι να τους τηρει οποιος θελει κι οποιος δεν θελει να κανει του κεφαλιου του?) ενα απλο ζητημα πωλησης μιας μοτοσυκλετας το εχουν αναγει σε διαμαχη
Αγαπητό μέλος novo,
πριν αρχίσεις να κάνεις υποδείξεις,
καλό θα ήταν να είχες κάνει πρώτα τον κόπο
να διαβάσεις τους όρους χρήσης του παρόντος forum.

Εάν το είχες κάνει,
θα διαπίστωνες ότι από το πρώτο μήνυμα,
τόσο το συγκεκριμένο thread,
όσο και η δική σου, ανωτέρω, τοποθέτηση,
έρχονται σε αντίθεση με αρκετούς από τους όρους χρήσης.

Ενδεικτικά και όχι περιοριστικά, σημειώνω:

Άρθρο 8 παρ. 6
άρθρο 8 παρ. 16
άρθρο 8 παρ. 18
άρθρο 8 παρ. 22
άρθρο 8 παρ. 23
άρθρο 16 παρ. 4
άρθρο 16 παρ. 8
άρθρο 18 παρ. 3
άρθρο 18 παρ. 5
άρθρο 18 παρ. 9
άρθρο 18 παρ. 11

Επειδή συμβαίνει στα 91 μέχρι σήμερα μηνύματά σου,
για δεύτερη φορά να αγνοείς τους όρους χρήσης του παρόντος forum,
πιθανολογώ από άγνοια και σε κάθε περίπτωση όχι από πρόθεση,
θα σε παρακαλούσα στο μέλλον να είσαι πιο προσεκτικός.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
21-04-2010, 02:46
Ότι ήταν να γραφτεί .... γράφτηκε !

Την αγελία την έχουν διαβάσει ήδη, χιλιάδες άτομα (αυτό σημαίνει GS Forum) ...

Τα υπόλοιπα στο τηλέφωνο του πωλητού, στην πρώτη σελίδα.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
21-04-2010, 02:47
Μια μικρή απάντηση σ’ αυτούς που μας εγκαλούν να «λάβουμε μέτρα».

Είναι κάτι που αφενός δεν ταιριάζει στο φόρουμ μας

κ αφετέρου δεν ανήκει στην ιδιοσυγκρασία μου – να κάνω δλδ τον Σερίφη …

Πολλές φορές – ίσως κ καθημερινά – συμβαίνει να καταστρατηγούνται ορισμένοι κανόνες του φόρουμ.

Κανόνες που θεσπίστηκαν για την ομαλή λειτουργία του ιστοτόπου μας

και όχι για να τους επικαλούμαστε καθημερινά …

Αυτό λοιπόν συμβαίνει όταν, δύο μέλη έρχονται σε έντονη αντιπαράθεση μεταξύ τους.

….όταν ορισμένοι «μιλάνε» παθιασμένα για αθλητικά,

προκαλώντας κ μερικές φορές προσβάλλονται μεταξύ τους ….

… όταν αρκετές φορές γράφονται άσεμνες λέξεις κ φράσεις ….

… όταν γράφονται τηλέφωνα στις αγγελίες ….

Ακόμα ακόμα, όταν νέα μέλη, γράφουν σαν πρώτο τους μήνυμα αγγελία. Κι εκεί, ΑΝ θα κάνουμε, μια μικρή επισήμανση …

Κι αυτό, γιατί απλά δεν ξέρεις τις προθέσεις καθενός.

Αυτός με την πρώτη αγγελία, μπορεί αύριο να γίνει ένα πολύ ενεργό μέλος της παρέας μας ….

Και καταλήγω στο μέλος novo…

Μας εγκαλείς να πάρουμε θέση για την τήρηση των κανόνων …

Δεν αναλογίζεσαι όμως ότι, εάν κάποιοι είπαν την γνώμη τους για την αγγελία – κ έστω ότι παρέβησαν κάποιον κανόνα,

τι θα πρέπει να πει για σένα ο Albatros ;;;;;

Ένα παλιό, ενεργό μέλος, αξιόλογος οικογενειάρχης κ γνωστό σε όλους για την σοβαρότητά του μέλος,

να του προσάπτεις κατηγορίες ελλείψεως σεβασμού για συμφορουμίτη μας

και να τον αποκαλείς ΚΑΚΟΗΘΗ !!!!

Μια μικρή παρένθεση: στο ποδόσφαιρο, όπως καλά θα ξέρουν οι ποδοσφαιρόφιλοι,

συμβαίνει – ένας καλός κ έμπειρος διαιτητής – ενώ έχει δει το φάουλ,

κ να μην το «σφυρίζει» κ ν’ αφήνει να κυλήσει η φάση κ ο αγώνας προκειμένου να "γίνει" παιχνίδι .….

Έτσι κι εμείς, πολλές φορές (όχι όλες μιας κ δεν είμαστε ξερόλες ούτε κ Θεοί),

βλέπουμε την «καταστρατήγηση» ορισμένων κανόνων λειτουργίας του φόρουμ,

αλλά τ’ αφήνουμε προκειμένου να «τρέξει» το θέμα,

χάριν της ομαλής λειτουργίας ….

Και το προσφιλές σε όλους μας spam, είναι ένα απ’ τ’ απαγορευμένα,

αλλά κ γι' αυτό ποτέ δεν έχει γίνει λόγος,

χάριν πάλι της απρόσκοπτης λειτουργίας, της γλαφυρότητας κ φυσικότητας του λόγου κ των γραφομένων …

Γι’ αυτό, παρόλο που είδα τα γραφόμενά σου,

(κ την ευθεία επίθεση με προσβλητικούς χαρακτηρισμούς προς τον Albatros)

άφησα το ποστ σου να «τρέχει» κ ούτε καν ένα pm δεν σου έστειλα ….

Kaι αυτό, γιατί δικαιολόγησα την έντονη αντίδρασή σου,

λόγω της στενής σχέσης σου με τον πωλητή.

Άρα, να μην κατηγορούμεθα κ από πάνω για πλημμελή άσκηση των καθηκόντων μας ….

Αυτά για να μην «πυροβολείτε τον πιανίστα» …

Πάντα με χιούμορ και πάντα φιλικά …

Άλλωστε μια μοτοπαρέα είμαστε …

Τίποτα παραπάνω κ τίποτα λιγότερο.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
21-04-2010, 11:52
Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με τον tsompanis

και για να βοηθηθεί ο φίλος να πουλήσει το μηχανάκι του,

η αγγελία ξεκλειδώνεται ...

Αφού του ξαναευχηθούμε καλοπούλητο,

να παρακαλέσω, τα όποια σχόλια που θ' ακολουθήσουν,

ν' αφορούν αποκλειστικά την αγοροπωλησία της μοτοσυκλέτας ...

ntinopoulos
21-04-2010, 12:44
..............................

chgouras
21-04-2010, 13:14
Στη συγκεκριμενη φαση υπο τις παρουσες συνθηκες θεωρω καλη την κινηση των διαχειριστων να ξανανοιξει η αγγελια.

Ελπιζω τα post απο δω και κατω να ειναι ανταξια της μηχανης που πωλειται...

Να υπεμθυνησω και παλι η τιμη αυτης 15.900 ευρω.

chgouras
24-04-2010, 09:42
Η μηχανη πουληθηκε στην Αθηνα στην τιμη των 15.900 ευρω και σε ατομο που ΔΕΝ ειναι μελος αυτου και κανενος αλλου φορουμ.

Arkas
24-04-2010, 10:52
Σε καλή μεριά στον φίλο!