PDA

View Full Version : ZUMO 660 ΨΑΧΤΕΙΤΕ!!!!


sintarta
15-04-2010, 14:08
Καλημερα σε ολους.
Εχουν γινει καποια λαθη με τις συσκευες μας.
Εχω εντοπισει αλλο serial number στην συσκευη μου και αλλον στην αποδειξη.
Aς ΨΑΧΤΟΥΜΕ λιγο γιατι μπορει να εχουμε μπερδεματα με τις on line αναβαθμισεις των χαρτων,αφου γινονται με βαση αυτο τον αριθμο.

sintarta
15-04-2010, 16:57
Κανενας ακομα?????

KAS
15-04-2010, 17:01
Νίκο μίνο εμείς έχουμε το πρόβλημα ;

danaos
15-04-2010, 17:17
οταν σχολασω το βράδυ θα το ψάξω....:hmmm::hmmm:

gsmaniac
15-04-2010, 17:52
Νίκο μίνο εμείς έχουμε το πρόβλημα ;
τα εκανες μπαχαλο;;;;;;;:p:p:p

sintarta
15-04-2010, 17:53
Το θεμα περιπλεκεται γιατι εσυ gas εχεις στην αποδειξη σου τον δικο μου σειριακο αριθμο(της συσκευης μου),και ο σειριακος αριθμος της δικης σου συσκευης ειναι στην αποδειξη του arka....
Tι κανουμε??????
Δεν ξερω για τα αλλα παιδια....

theo
15-04-2010, 18:38
Εγώ δεν μπορώ να το ελέγξω γιατί το έστειλα πίσω γιατί δεν είχε φορτωθεί ο ελληνικός χάρτης , και δεν νομίζω να πληρώσω έξοδα αποστολής ??????? για δικο τους λάθος .

frits
15-04-2010, 18:50
Παιδιά μην τρελλαίνεστε, αν πράγματι έχει γίνει λάθος θα φροντίσετε να έχετε μία απόδειξη με το s/n της συσκευή σας ανεξάρτητα από το όνομα στο οποίο είναι κομμένη, κάθε update "χρεώνετε" σε s/n και όχι σε όνομα, καμία αντιπροσωπεία από όσο ξέρω από την δική μου δουλειά δεν ασχολείτε μα το όνομα αλλά με το αν η συσκευή είναι δική της εισαγωγή ή όχι, και ίσως δεν χρειάζετε ούτε αυτό, ένα τηλέφωνο στον Σκορδίλη θα σας λύσει τις απορίες.

sintarta
15-04-2010, 19:00
Φιλε frits!!!Απο το πρωι ισα με 10 τηλεφωνα στον σκορδιλη και καμια ξεκαθαρηση για το ποιος εχει τι και που....
Και οπως ειπε και καποιος αν θελω να χρησιμοποιησω την αποδειξη για την εφορια γιατι να μην εχει τα δικα μου στοιχεια????
ΚΑΙ τελοσπαντων 528 ευρα δεν ειναι λιγα για να ζοριζω το κεφαλι μου με τετοια μπερδεματα.
Θελω αποδειξη και συσκευη με τον ιδιο serial number και το ονομα μου γραμμενο και θα την παρω!!!!

ntinopoulos
15-04-2010, 19:45
πω πω ζημια!:Απορία:

sintarta
15-04-2010, 19:50
Οχι ζημια!!!!Απλα κακο μπερδεμα με δυνατο πονοκεφαλο!!!!
Ποιος πηρε τα gps απο τον Σκορδιλη?Πρεπει να μιλησω μαζι του γιατι αυριο θα παω απο το καταστημα.

frits
15-04-2010, 20:03
Φιλε frits!!!Απο το πρωι ισα με 10 τηλεφωνα στον σκορδιλη και καμια ξεκαθαρηση για το ποιος εχει τι και που....
Και οπως ειπε και καποιος αν θελω να χρησιμοποιησω την αποδειξη για την εφορια γιατι να μην εχει τα δικα μου στοιχεια????
ΚΑΙ τελοσπαντων 528 ευρα δεν ειναι λιγα για να ζοριζω το κεφαλι μου με τετοια μπερδεματα.
Θελω αποδειξη και συσκευη με τον ιδιο serial number και το ονομα μου γραμμενο και θα την παρω!!!!



Να βρείς τότε ποιός έχει την συσκευή με το δικό σου Σ/Ν και να του την πάρεις, και άμα δεν στην δίνει ;:D

Η λογική λέει ότι ένας υπάλληλος του Σκορδίλη έκοψε π.χ δέκα αποδείξεις για 10 GPS με 10 διαφορετικά S/N και όταν αυτά μοιράστηκαν μεταξύ σας δεν αντιστοιχήσατε τις αποδείξεις με τις συσκευές κάτι που θα πρέπει να κάνετε εκ των υστέρων (να αλλάξετε δηλαδή τις συσκευές μεταξύ σας) εφόσον θέλετε να τα έχετε όλα ΟΚ, όσο για την εφορία θα πρέπει οποσδήποτε να έχεις την πρωτότυπη απόδειξη με το όνομα σου, ενώ για τον Σκορδίλη μία φωτοτυπία.

sintarta
15-04-2010, 21:18
Να βρείς τότε ποιός έχει την συσκευή με το δικό σου Σ/Ν και να του την πάρεις, και άμα δεν στην δίνει ;:D

Η λογική λέει ότι ένας υπάλληλος του Σκορδίλη έκοψε π.χ δέκα αποδείξεις για 10 GPS με 10 διαφορετικά S/N και όταν αυτά μοιράστηκαν μεταξύ σας δεν αντιστοιχήσατε τις αποδείξεις με τις συσκευές κάτι που θα πρέπει να κάνετε εκ των υστέρων (να αλλάξετε δηλαδή τις συσκευές μεταξύ σας) εφόσον θέλετε να τα έχετε όλα ΟΚ, όσο για την εφορία θα πρέπει οποσδήποτε να έχεις την πρωτότυπη απόδειξη με το όνομα σου, ενώ για τον Σκορδίλη μία φωτοτυπία.



Εγω εχω βρει ποιος εχει τον serial number της συσκευης μου στην αποδειξη του.
Γι'αυτο θα παω αυριο και με τις 2 αποδειξεις για να ξεκαθαρισω το τοπιο.Τουλαχιστον το δικο μου...
Ελα ομως που η συσκευη του φιλου εχει serial number το οποιο ειναι στην αποδειξη του arka!!!!
Δεν ξερω....
Ας βρει ο καθενας την ακρη του.
Συσκευες δεν αλλαζουν,για τον απλουστατο λογο οτι αλλες εχουν ηδη τοποθετηθει και ισως κακομεταχειριστει με πρωτο εμενα!!!!

Arkas
16-04-2010, 00:51
Το λάθος προέκυψε από την λάθος επικόλληση αποδείξεων επάνω στα κουτιά των GPS, από τον Σκορδίλη.

Ο Κώστας (gs maniac) που παρέλαβε τα GPS, πού να φανταστεί ότι ο Σκορδίλης θα κολλούσε την σωστή απόδειξη (Ονοματεπώνυμο + S/N) σε κουτί με διαφορετικό S/N!

Παρακάτω, παραθέτω την λίστα των GPS ώστε να βρούμε την άκρη.

Arkas
16-04-2010, 01:00
Λίστα συμμετεχόντων
στην Ομαδική Αγορά
για το Garmin Zumo 660






1. Arkas -----------------> S/N απόδειξης: ****9 - S/N GPS: ****2

2. gsmaniac --------------> Ok!

3. sintarta --------------> ;;;

4. ramiod ----------------> ;;;

5. HAWK_46 ---------------> Ok!

6. KAS -------------------> S/N απόδειξης: ****1 - S/N GPS: ****9

7. Gazi ------------------> ;;;

8. danaos ----------------> ;;;

9. L3f -------------------> Ok!

10.theo ------------------> ;;;

11.jamming10 -------------> ;;;

Arkas
16-04-2010, 01:09
Παρακαλώ ενημερώστε όσοι είστε οκ,
ενώ όσοι έχουν διαφορετικό S/N
αποδείξεως - GPS,
στείλτε μου P.M.
να πάμε στον Σκορδίλη
για διόρθωση των αποδείξεων.

Arkas
16-04-2010, 01:38
Λίστα συμμετεχόντων

στην Ομαδική Αγορά
για το Garmin Zumo 660






1. Arkas -----------------> S/N απόδειξης: ****9 - S/N GPS: ****2

2. gsmaniac --------------> Ok!

3. sintarta --------------> S/N απόδειξης: ****2 - S/N GPS: ****1

4. ramiod ----------------> ;;;

5. HAWK_46 ---------------> Ok!

6. KAS -------------------> S/N απόδειξης: ****1 - S/N GPS: ****9

7. Gazi ------------------> ;;;

8. danaos ----------------> ;;;

9. L3f -------------------> Ok!

10.theo ------------------> ;;;

11.jamming10 -------------> ;;;

danaos
16-04-2010, 06:37
εγω είμαι ΟΚ!!

Arkas
16-04-2010, 08:22
Λίστα συμμετεχόντων


στην Ομαδική Αγορά
για το Garmin Zumo 660






1. Arkas -----------------> S/N απόδειξης: ****9 - S/N GPS: ****2

2. gsmaniac --------------> Ok!

3. sintarta --------------> S/N απόδειξης: ****2 - S/N GPS: ****1

4. ramiod ----------------> ;;;

5. HAWK_46 ---------------> Ok!

6. KAS -------------------> S/N απόδειξης: ****1 - S/N GPS: ****9

7. Gazi ------------------> ;;;

8. danaos ----------------> Ok!

9. L3f -------------------> Ok!

10.theo ------------------> ;;;

11.jamming10 -------------> ;;;