PDA

View Full Version : DIAVASTETO KAI EPITELOYS KANTE KATI....KOROIDA!!!


MARK
16-04-2010, 14:00
http://tvxs.gr/news/κόσμος/φυλάκιση-στελέχους-βρετανικής-φαρμακευτικής-εταιρίας-για-μίζες-σε-ελληνικά-νοσοκομεία (http://tvxs.gr/news/%CE%BA%CF%8C%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%82/%CF%86%CF%85%CE%BB%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%AD%CF%87%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%B2%CF%81%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BA%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CE%AF%CE%B6%CE%B5%CF%82-%CF%83%CE%B5-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%BD%CE%BF%CF%83%CE%BF%CE%BA%CE%BF%CE%BC%CE%B5%CE%AF%CE%B1)

gsmaniac
16-04-2010, 14:06
στο ελλαδισταν......δεν μπαινεις φυλακη για μιζες:hmmm:
ο λογος ειναι οτι δεν εχουμε τοσο μεγαλες φυλακες;)

frits
16-04-2010, 14:34
Φυλακή δεν πάει κανείς , αλλά αν σφίξει και άλλο το ζωνάρι θα αρχίσουν να πεφτουν φάπες, διάβαζα σε κυριακιάτικο φύλλο ότι πολλοί πολιτικοί φοβούνται να κυκλοφορούν γιατί όταν ο κόσμος τους αναγνωρίζει πέφτει γιούχα, είναι θέμα χρόνου να αρχίσουν τα γιαούρτια και οι φάπες...

staren
16-04-2010, 14:58
Φυλακή δεν πάει κανείς , αλλά αν σφίξει και άλλο το ζωνάρι θα αρχίσουν να πεφτουν φάπες, διάβαζα σε κυριακιάτικο φύλλο ότι πολλοί πολιτικοί φοβούνται να κυκλοφορούν γιατί όταν ο κόσμος τους αναγνωρίζει πέφτει γιούχα, είναι θέμα χρόνου να αρχίσουν τα γιαούρτια και οι φάπες...


Προσωρινά αγαπητέ, ας ετοιμάσουμε το δικό μας σβέρκο για φάπες και τον δικό μας kolo για πολύ μεγάλες *#$%@*@$%:(:(:(:(

vpentza
16-04-2010, 15:05
στη χώρα μας έχει αποδειχθεί ότι όσο πιο πολλά χρήματα υπεξαιρείς, τόσο λιγότερες πιθανότητες έχεις να φυλακιστείς.
Υπάρχει Ελληνική ταινία της δεκαετίας του 50 που ο πρωταγωνιστής έλεγε αυτό ακριβώς...
Είναι τραγικό να αναλογιστείς ότι 60 χρόνια μετά δεν φαίνεται να έχει αλλάξει κάτι....

BUSA MAKIS
16-04-2010, 15:11
Που να χωρέσουν όλοι αυτοί στη φυλακή.

Α, ρε βούρδουλας που τους χρειάζεται. :mad::mad:

mario
16-04-2010, 15:42
έλα ρε παιδια τώρα γιατι να τους βάλουμε φυλακή.....
γολγοθά δεν έχουμε?

funkypervert
16-04-2010, 15:54
θα το βάλω εδώ...

το διάβασα σήμερα και το βρήκα και σε διάφορα Blogs και ιστιότοπους.

Ελπίζω να είνα ψέματα και απλά να δημοσιεύω ανυπόστατες και μυθιστορηματικές πληροφορίες

Μέγα σκάνδαλο ! Έτσι οδηγούν την χώρα σε χρεοκοπία.�|�politis-gr.com (http://www.politis-gr.com/?p=1381)

Αυτό που με εντυπωσιασε είναι οι λεπτομερειες και οι αριθμοί πρωτοκόλου που αναφέρονται στο κείμενο. Εξηγεί πολλά απ' τα απίστευτα "αυτογκόλ" που είδαμε τους τελευταίους μήνες!
Αν αληθεύει πρέπει να πέσει πάραυτα η Κυβέρνηση! Οι άνθρωποι εκτελούν διατεταγμένη υπηρεσία! Θα είναι πραγματικά απίστευτο το μέγεθος της προδοσίας!:hmmm:

Πρωσοπικά θεωρώ ότι το κείμενο περιέχει αλήθειες ανακατεμένες με ψέμματα. Στη περίπτωση μας, ένας συνδυασμός ανικανότητας, κακών συγκυριών και επίβουλων κερδοσκόπων.

EOD-K9
16-04-2010, 17:22
:hmmm::hmmm::hmmm::hmmm:

Gazi
16-04-2010, 19:32
:hmmm::hmmm::hmmm::hmmm::hmmm:

tsompanis
16-04-2010, 22:37
Μέγα σκάνδαλο ! Έτσι οδηγούν την χώρα σε χρεοκοπία.�|�politis-gr.com (http://www.politis-gr.com/?p=1381)



Το ντουφέκι μου μωρέ!! γυναίκααα το δίκανο γμτ!!Νεύρα


κατα τα άλλα...το διαβάζουμε ρε μαν δεν το διαβάζουμε??
που να ξέρω εγώ ο έρμος τι είναι,το τ-3 και το τ-10...:hmmm:
ας ελπίσουμε,ότι οι γνώστες θα συνεχίσουν να μας ενημερώνουν

Albatros
16-04-2010, 22:57
Να γιατί "οι επαναστατικοί πυρήνες" θα γίνουν επαναστατικό ΣΩΜΑ,,,
και θα τους πάρει και θα τους σηκώσει...
ΝεύραΝεύραΝεύρα

funkypervert
28-04-2010, 13:28
Το ντουφέκι μου μωρέ!! γυναίκααα το δίκανο γμτ!!Νεύρα


κατα τα άλλα...το διαβάζουμε ρε μαν δεν το διαβάζουμε??
που να ξέρω εγώ ο έρμος τι είναι,το τ-3 και το τ-10...:hmmm:
ας ελπίσουμε,ότι οι γνώστες θα συνεχίσουν να μας ενημερώνουν

@tsopanis

..Με αυτόν τον τρόπο άνοιγε την πόρτα στους «σορτάκηδες» που μπορούσαν να πουλάνε ομόλογα του Ελληνικού Δημοσίου που δεν είχαν και αφού έριχναν την τιμή τους να τα ξαναγοράζουν σε χαμηλότερη τιμή για να τα παραδώσουν μέχρι και 10 ημέρες αργότερα ( από 3 που ίσχυε πριν την ημέρα των εκλογών)..

εδώ μπορείς να δεις ένα ωραίο άρθρο της Ελευθεροτυπίας που εξηγεί τι είναι το short selling και πώς κάποιοι αγοράζοντας και πουλάντας αέρα βγάζουν δις :hmmm:
Ελευθεροτυπία - Οι τρεις παγίδες του short selling (http://archive.enet.gr/online/online_text/c=114,dt=22.04.2001,id=35929620)

(όταν το διαβάσεις μην πάρεις το δίκανο, πάρε τη μηχανή και κάνε μια βόλτα, μέχρι να πάω να πάρω σκάγια και για το δικό μου ντουφέκι να μαστε 2 :rolleyes:)


και σήμερα αποφάσισε η Επιτροπή Κεφαλαιαγοράς την απαγόρευση ανοικτών πωλησεων (short shelling) για ένα μήνα...

Βρε καλώς τους...Τώρα που θα τους πιάναμε στο δόκανο,μετά την αλλαγή στάσης της Γερμανίας και αφού κονόμησαν ότι ήταν να κονομήσουν, τους σώζετε ρε τους σορτάκηδες...!!!
Αυτό βρε κεφάλες ίσως να λειτουργήσει ανάποδα πλέον...Τόσες μέρες κοιμoσασταν και τώρα ξυπνήσατε και πάλι μα@@κία κάνατε...!!!

κι ένα τραγουδάκι με όλα αυτά που θέλω να γράψω αλλά δεν ξέρω πώς να ταιριάξω τις λέξεις

YouTube - 1. Αυτούς τους έχω βαρεθεί - Μαρία Δημητριάδη

Michael Chatzilias
28-04-2010, 13:39
Υπάρχει Ελληνική ταινία της δεκαετίας του 50 που ο πρωταγωνιστής έλεγε αυτό ακριβώς...
Είναι τραγικό να αναλογιστείς ότι 60 χρόνια μετά δεν φαίνεται να έχει αλλάξει κάτι....

Εντυπωσιακό...

TAKIS04
28-04-2010, 13:46
:hmmm::hmmm::hmmm::hmmm::hmmm: