PDA

View Full Version : σχολειο enduro


gs 650
19-04-2010, 18:08
εχουμε κανενα νεο για το σχολειο???ετοιμαζεται καποιο προγραμμα???

wet & dirty
19-04-2010, 20:01
σε ενδιαφερει μονο για τον Σπανο η και για τον Βασιλη Ορφανο???γιατι κατι ετοιμαζουμε σε σεμηναρια με γκρουπ μεχρι πεντε μηχανες!!

gsmaniac
19-04-2010, 20:28
σε ενδιαφερει μονο για τον Σπανο η και για τον Βασιλη Ορφανο???γιατι κατι ετοιμαζουμε σε σεμηναρια με γκρουπ μεχρι πεντε μηχανες!!
ξερει απο χωμα ο ορφανος;;;;;;;;;;;:sm7::sm7::sm7:
στην φυλαγα...βρωμιαρη:p:p:p

wet & dirty
19-04-2010, 20:31
ξερει απο χωμα ο ορφανος;;;;;;;;;;;:sm7::sm7::sm7:
στην φυλαγα...βρωμιαρη:p:p:p


οχι ρε που να ξερει????:sm7::sm7:

Ionlab
19-04-2010, 20:45
Μιας και αναφέρθηκε περιμένω εναγωνίως το βιντεάκι με τις συμβουλές για χωμάτινη οδήγηση από την εντουράδα αγάπης από τον Κο Ορφανό.

wet & dirty
19-04-2010, 21:51
Μιας και αναφέρθηκε περιμένω εναγωνίως το βιντεάκι με τις συμβουλές για χωμάτινη οδήγηση από την εντουράδα αγάπης από τον Κο Ορφανό.


δεν ειπε πολλα πραγματα στην εντουραδα αλλα αν καποιος ειχε καποια απορια του την ελυσε επιτοπου βασικα το 90% απο τις συμμετοχες ηταν εμπειροι αναβατες το υπολοιπο 10% ακολουθησε τον ρυθμο τον αλλον!!

Wolf77
19-04-2010, 22:16
καλησπερα παιδια,

ηθελα να ρωτησω για σχολειο enduro....δεν εχω καμια εμπειρια και θελω να ξεκινησω για να αποκτησω σιγα σιγα σαν αστραπη :) κριμα δεν ειναι να μην μπορω να απολαυσω τα μεροι οπου καταγομαι Ηπειρος και γενικα την Ελλαδα......??

οποιος μπορεσει να μου δωσει καποιες συμβουλες για σχολειο, ποτε? ποσο? διαρκεια?εξασκηση, Σπανος, Ορφανος δεν ξερω πολλα....:hmmm::(

σας ευχαριστω...

gs 650
19-04-2010, 22:34
με ενδιαφερει η σωστη οδηγηση αναιξαρτητως τερεν ασφαλτος η χωμα!!!αν ετοιμαζεται κατι να μαθουμε!!!!!

wet & dirty
19-04-2010, 22:42
με ενδιαφερει η σωστη οδηγηση αναιξαρτητως τερεν ασφαλτος η χωμα!!!αν ετοιμαζεται κατι να μαθουμε!!!!!


οκ μεσα στην εβδομαδα θα ενημερωσω!!!;)


το μονο σιγουρο ειναι οτι θα γινουν γκρουπακια τον 5 μηχανων το πολυ για να ασχολειται με τον καθε ενα ξεχωριστα!!

danaos
19-04-2010, 23:31
:D:D:D:D

ntinopoulos
20-04-2010, 00:18
:D:D:D:D
εσυ τωρα φιλαρακι γιατι γελας?:p:sm7:

fire red!
20-04-2010, 14:21
εσυ τωρα φιλαρακι γιατι γελας?:p:sm7:


...κάτι θα ξέρει!!!!!:sm7::sm7::sm7:

Ionlab
20-04-2010, 18:26
Ίσως καλό θα ήταν να γραφούν 2-3 πραγματάκια-συμβουλές για την οδήγηση στο χώμα από τον Κο Ορφανό, κάποιες πχ. προκαταρκτικές ασκησούλες που θα μπορούσαμε να κάνουμε και μεις οι αδαείς κάθε φορά που πάμε χώμα, εν είδει καλωσορίσματος στο φορουμ κάτι που φυσικά θα μπορέσει να γίνει στικυ και να λειτουργεί και ως διαφήμιση των μαθημάτων που θα παραδίδει...

Γιατί μπορεί μια μεγάλη πλειοψηφία από μας να πηγαίνουμε χώμα αλλά αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι οδηγούμε και σωστά (φυσικά συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου σε αυτούς)

Ακόμα καλύτερα αν είναι σε μορφή βίντεο...

skippybi
20-04-2010, 18:45
οκ μεσα στην εβδομαδα θα ενημερωσω!!!;)


το μονο σιγουρο ειναι οτι θα γινουν γκρουπακια τον 5 μηχανων το πολυ για να ασχολειται με τον καθε ενα ξεχωριστα!!


θα γίνουν σε συνεργασία με το GSforum;;;

κάτι σαν προσφορά στα μέλη του;;;

για ενημέρωσε σε παρακαλώ, αλλιώς δεν έχει σχέση το θέμα εδώ μέσα...;)

ntinopoulos
20-04-2010, 18:56
Ίσως καλό θα ήταν να γραφούν 2-3 πραγματάκια-συμβουλές για την οδήγηση στο χώμα από τον Κο Ορφανό, κάποιες πχ. προκαταρκτικές ασκησούλες που θα μπορούσαμε να κάνουμε και μεις οι αδαείς κάθε φορά που πάμε χώμα, εν είδει καλωσορίσματος στο φορουμ κάτι που φυσικά θα μπορέσει να γίνει στικυ και να λειτουργεί και ως διαφήμιση των μαθημάτων που θα παραδίδει...

Γιατί μπορεί μια μεγάλη πλειοψηφία από μας να πηγαίνουμε χώμα αλλά αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι οδηγούμε και σωστά (φυσικά συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου σε αυτούς)

Ακόμα καλύτερα αν είναι σε μορφή βίντεο...
αρχισε εσυ μονος σου με κοιλιακους,καμψεις,μονοζυγο και κωλoτουμπες και μετα θα παμε στο επομενο level!:sm7:

φιλε μου νομιζω οτι αυτα δε λεγονται μεσα απο λιγες γραμμες στο forum!
υπομονη και θα τα δουμε με τα ματια μας συντομα ελπιζω!;)

ntinopoulos
20-04-2010, 18:59
θα γίνουν σε συνεργασία με το GSforum;;;

κάτι σαν προσφορά στα μέλη του;;;

για ενημέρωσε σε παρακαλώ, αλλιώς δεν έχει σχέση το θέμα εδώ μέσα...;)
βασιλη απ οτι εχω καταλαβει εμεις θα πληρωνουμε κατι παραπανω και θα πλενουμε και ολες τις μηχανες μετα το περας των μαθηματων!:sm7:

wet & dirty
20-04-2010, 19:46
θα γίνουν σε συνεργασία με το GSforum;;;

κάτι σαν προσφορά στα μέλη του;;;

για ενημέρωσε σε παρακαλώ, αλλιώς δεν έχει σχέση το θέμα εδώ μέσα...;)


o λογος που γραφω για αυτο το θεμα ειναι για τα μελοι του φορουμ αλλιως δεν εχω κανενα προσωπικο οφελος να το κανω!!

ειμαι σε κουβεντα με τον Βασιλη Ορφανο και με τους Αdmin του φορουμ!!


οσο για την ενημερωση θα περιμενεις και εσυ οπως ολοι για τις εξελιξεις...τωρα αν κρινεις σαν moderetor οτι δεν πρεπει να εχει θεση εδω σβηστω!!!:)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
20-04-2010, 20:02
ειμαι σε κουβεντα με τον Βασιλη Ορφανο και με τους Αdmin του φορουμ!!




Επειδή πάντα ενημερώνονται οι moderatores για τα προσεχή σχέδια του φόρουμ μας,

ο Βασίλης, όπως κ οι υπόλοιποι, δεν είχε καμιά ενημέρωση για την σημερινή μας (προ ωρών) συζήτηση,

μιας που τώρα μπήκα στον υπολογιστή .... ;)

Ionlab
20-04-2010, 22:36
αρχισε εσυ μονος σου με κοιλιακους,καμψεις,μονοζυγο και κωλoτουμπες και μετα θα παμε στο επομενο level!:sm7:

φιλε μου νομιζω οτι αυτα δε λεγονται μεσα απο λιγες γραμμες στο forum!
υπομονη και θα τα δουμε με τα ματια μας συντομα ελπιζω!;)

Off Road Riding Technique Tips By Shane Watts - ThumperTalk Community (http://www.thumpertalk.com/wiki/off-road-riding-technique-tips-by-shane-watts)

Αυτός έχει και μερικά βιντεάκια στο youtube promotional του DVD του αλλά όλο και κάτι δείχνει....

Νομίζω ότι αν τα καταφέρνουν οι ξένοι μπορούμε να προσπαθήσουμε και μεις έτσι δεν είναι ;)

Στο ΤΤ στο off road riding technique ειναι/ήταν μεχρι πρότινος "Off-Road Riding Technique Moderated by 7x ISDT/E medalist and 8x AMA Natl Enduro Champ, Dwight Rudder" "MX Riding Technique Moderated by MX training legend, Gary Semics"
Γιατί να μην γίνει και δω κάτι αντίστοιχο;

Ο δεύτερος κάνει και μαθήματα....

....next level

jsiout
21-04-2010, 19:37
Off Road Riding Technique Tips By Shane Watts - ThumperTalk Community (http://www.thumpertalk.com/wiki/off-road-riding-technique-tips-by-shane-watts)

Το link είναι "νεκρό". Μήπως έχεις κανά άλλο ?

Ionlab
25-04-2010, 19:05
Σε μένα δουλεύει κανονικά....
http://www.thumpertalk.com/wiki/off-road-riding-technique-tips-by-shane-watts

Wolf77
25-04-2010, 19:15
Σε εμενα το link δουλεψε κανονικα αφου εκανα ενα refresh την 2η φορα....

taksidiotis
01-05-2010, 01:30
παντως για μενα η καλυτερη σχολη enduro ειναι σιγα σιγα καποιος αφου πρωτα μελετησει το θεμα να κανει μικρα βηματα καθε φορα στο χωμα ωσπου να αποκτησει σιγα σιγα καποια σχετικη εμπειρια.το βασικοτερο ειναι να ειναι και καταλληλα προετοιμασμενος για κατι τετοιο οπως επισης να αποφασισει και με τι μηχανη θα ξεκινησει μιας και οι πτωσεις ειναι βεβαιες.

loulou1100gs
02-06-2010, 09:45
Ας αφήσουμε στην άκρη "κείμενα-βίντεα" κλπ κόλπα και ας προχωρήσουμε στο on the job training.Εγώ βάζω τις κορίνες και το πείραγμα (και φυσικά τον καλογυμνασμένο ένα και μοναδικό μου κοιλιακό...:D).Βάλτε την κοντινή διαδρομή/αλάνα να οργανώσουμε Σ/Κ event (άνευ ταβέρνας για κατάληξη όμως...;)).Πάντως η περίοδος ίσα μας προφταίνει πριν σφίξουν οι ζέστες

siraxanz
02-06-2010, 17:39
Ας αφήσουμε στην άκρη "κείμενα-βίντεα" κλπ κόλπα και ας προχωρήσουμε στο on the job training.Εγώ βάζω τις κορίνες και το πείραγμα (και φυσικά τον καλογυμνασμένο ένα και μοναδικό μου κοιλιακό...:D).Βάλτε την κοντινή διαδρομή/αλάνα να οργανώσουμε Σ/Κ event (άνευ ταβέρνας για κατάληξη όμως...;)).Πάντως η περίοδος ίσα μας προφταίνει πριν σφίξουν οι ζέστες

Μάλλον σφίξανε:sm7: