PDA

View Full Version : πως βγαινουν οι γρατζουνιες απο το κρανος


athaneco
19-04-2010, 19:54
εχω ενα συστεμ 6 και εχει πολλες γρατζουνιες στο κελυφος , υπαρχει τροπος να το κανω να μοιαζει σαν καινουριο? ειχα διαβασει σtο βιβλιο οδηγιων οτι για επιδιορθωση πρεπει να το παω σε καποιον ειδικο. υπαρχει τιποτα εδω στην bmw που σενιαρει τα κρανη με οικονομικο τροπο?

gsmaniac
19-04-2010, 20:29
εχω ενα συστεμ 6 και εχει πολλες γρατζουνιες στο κελυφος , υπαρχει τροπος να το κανω να μοιαζει σαν καινουριο? ειχα διαβασει σtο βιβλιο οδηγιων οτι για επιδιορθωση πρεπει να το παω σε καποιον ειδικο. υπαρχει τιποτα εδω στην bmw που σενιαρει τα κρανη με οικονομικο τροπο?
χοντρη αλοιφη πρωτα και μετα ψιλη....;)
αν εχει φυγει το χρωμα ,μην περιμενεις πολλα πραγματα..:hmmm:

gs 650
19-04-2010, 22:37
:sm8::sm8::sm8:

athaneco
19-04-2010, 23:04
γιατι ειναι τοσο ευαισθητη η επιφανεια του κελυφους..για να παιρνουμε καινουρια ? οταν φαινονται ασχημα. αλλη ερωτηση , ειναι φυσιολογικο να σε κουτουλαει ο συνεπιβατης με το κρανος του? ενω το προσεχω το κρανος γενικα, αυτος ειναι ο λογος που ειναι κουτουλημενο πισω μονο και σε μερικα σημεια εχει δυστυχως εχει φυγει και το χρωμα. κριμα και ειναι τοσο ομορφο κρανος...:confused:

athaneco
19-04-2010, 23:05
κουτουλημα μετα απο φρεναρισμα (φυσιολογικο φρεναρισμα)

Capitain
20-04-2010, 21:30
γιατι ειναι τοσο ευαισθητη η επιφανεια του κελυφους..για να παιρνουμε καινουρια ? οταν φαινονται ασχημα. αλλη ερωτηση , ειναι φυσιολογικο να σε κουτουλαει ο συνεπιβατης με το κρανος του? ενω το προσεχω το κρανος γενικα, αυτος ειναι ο λογος που ειναι κουτουλημενο πισω μονο και σε μερικα σημεια εχει δυστυχως εχει φυγει και το χρωμα. κριμα και ειναι τοσο ομορφο κρανος...:confused:
Ρε φιλαράκο τα ίδια τραβάω από την αρραβωνιάρα, στην αρχή τσαντιζόμουνα και της φώναζα, οχι γιατι σκεφτόμουν το κράνος, στα @@ μου :D, αλλά γιατί μου τη σπάνε οι κουτουλιές, και ιδίως οι πισώπλατες:sm7:
Μετά που το ξανασκέφτηκα καλύτερα όμως:rolleyes: το απέδωσα στο ότι εκείνη δεν ξέρει πότε θα κλείσω εγώ το γκάζι για να το περιμένει, και 2ον δεν έχει και τόση δύναμη στο σβέρκο όση εγώ...
Αυτά είχα να μοιραστώ..
Φιλικά, Κωνσταντίνος

gsmaniac
20-04-2010, 21:36
πρεπει να γραψει πολλα χλμ.....ο συνεπιβατης,για να σταματησει τις κουτουλιες:D:D:D

giotis
20-04-2010, 22:42
χοντρη αλοιφη πρωτα και μετα ψιλη....;)


αν εχει φυγει το χρωμα ,μην περιμενεις πολλα πραγματα..:hmmm:


Ρισκάρεις να το χαλάσεις, ειδικά αν το κέλυφος είναι από υαλονήματα και άλλα περίεργα μπορεί να το δεις να ξεφλουδίζει. Μόνο νερό συστήνεται για καθάρισμα.Την έχω πατήσει με ζελατίνα επειδή ήταν από κράνος BMW.

Albatros
21-04-2010, 00:01
Υπάρχει ένα κάλυμα(δεν θυμάμαι πως το λένε) που τοποθετείς στο πίσω κάθισμα και μειώνεται σημαντικά η ολίσθηση(και το κουτούλημα)του συνοδηγού.
:)

Carduelis
21-04-2010, 00:06
πρεπει να γραψει πολλα χλμ.....ο συνεπιβατης,για να σταματησει τις κουτουλιες:D:D:D


..κι άμα την παντρευτείς μπορείς να είσαι σίγουρος μετά οτι οι κουτουλιές θα είναι και περισσότερες και δυνατότερες και επίτηδες !!!

Carduelis
21-04-2010, 00:09
Προσωπικά αν θες να σταματήσουν οι κουτουλιές θα σε συμβούλευα να την ενημερώσεις οτι στην επόμενη γρατζουνιά θα πρέπει να σου αγοράσει καινούργιο !!
:sm7::sm7:

ntinopoulos
21-04-2010, 00:10
Προσωπικά αν θες να σταματήσουν οι κουτουλιές θα σε συμβούλευα να την ενημερώσεις οτι στην επόμενη γρατζουνιά θα πρέπει να σου αγοράσει καινούργιο !!
:sm7::sm7:
μπορει να του κανει και δηλωση!:sm7:

gsmaniac
21-04-2010, 06:47
..κι άμα την παντρευτείς μπορείς να είσαι σίγουρος μετά οτι οι κουτουλιές θα είναι και περισσότερες και δυνατότερες και επίτηδες !!!
ο αντρας απο 2 πραγματα ξεχωριζει.....;)
το ενα ειναι οτι τρωει κουτουλιες....μονο απο την γυναικα του...:D

HAWK_46
21-04-2010, 07:40
....οι κουτουλιές μπορεί να είναι και απ την επιτάχυνση!!!!! ;):sm7::sm7:

athaneco
21-04-2010, 11:25
..κι άμα την παντρευτείς μπορείς να είσαι σίγουρος μετά οτι οι κουτουλιές θα είναι και περισσότερες και δυνατότερες και επίτηδες !!!
:sm7::sm7::sm7:

εαν την παντρευτω θα χασω ολη τη μηχανη μαλλον, και θα παρω κανενα station wagon με παιδικα καθισματα για εχτρα εξοπλισμο:confused:.:confused::confused:

geolag
21-04-2010, 14:55
Εγώ πάντως μέχρι να παντρευτώ δεν οδηγούσα μηχανή γιατί το θεωρούσα επικίνδυνο.Μόλις παντρεύτηκα κατάλαβα πιο είναι το πιο επικίνδυνο και έτσι αγόραζα μηχανές.Δεν υπονοώ κάτι .Είναι η πραγματικότητα.
Αντε και στα δικά σου.

wet & dirty
21-04-2010, 16:26
πρεπει να γραψει πολλα χλμ.....ο συνεπιβατης,για να σταματησει τις κουτουλιες:D:D:D



αν απο την πρωτη κουτουλια απαντησεις με αγκωνια μετα δεν θα εχεις τετοια προβληματα!!!:p:sm7:

kostas_366
21-04-2010, 17:18
:sm7::sm7::sm7:

pirate
21-04-2010, 17:23
Προσωπικά αν θες να σταματήσουν οι κουτουλιές θα σε συμβούλευα να την ενημερώσεις οτι στην επόμενη γρατζουνιά θα πρέπει να σου αγοράσει καινούργιο !!
:sm7::sm7:

ή δεν την ανεβάζεις απο πίσω, οπότε εχεις το κεφάλι σου ήσυχο απο πολλές πλευρές ....!!!!!!

ntinopoulos
21-04-2010, 18:57
Εγώ πάντως μέχρι να παντρευτώ δεν οδηγούσα μηχανή γιατί το θεωρούσα επικίνδυνο.Μόλις παντρεύτηκα κατάλαβα πιο είναι το πιο επικίνδυνο και έτσι αγόραζα μηχανές.Δεν υπονοώ κάτι .Είναι η πραγματικότητα.
Αντε και στα δικά σου.
συνηθιζεις κι αρχιζουν να σ αρεσουν τα επικινδυνα!:sm7:

αν απο την πρωτη κουτουλια απαντησεις με αγκωνια μετα δεν θα εχεις τετοια προβληματα!!!:p:sm7:
ιδιως αν τη ριξεις!:sm7:

gsmaniac
21-04-2010, 18:59
αν απο την πρωτη κουτουλια απαντησεις με αγκωνια μετα δεν θα εχεις τετοια προβληματα!!!:p:sm7:
βλεπω πολλα αρσενικα........αναμεσα μας:p

Kimwnas
23-04-2010, 15:35
Βάλτε "αντι=κουτουλικό" μαξιλαράκι στο πίσω μέρος τους κράνους!
:sm7:

Gazi
23-04-2010, 16:21
..κι άμα την παντρευτείς μπορείς να είσαι σίγουρος μετά οτι οι κουτουλιές θα είναι και περισσότερες και δυνατότερες και επίτηδες !!!

Και δεν χρειαζεται να εισαι απαραίτητα στη μηχανή!!!:D:D