PDA

View Full Version : gs 1150 adventure αντίο καταλύτης


batman
21-04-2010, 22:11
Λοιποοοοοοον...........Το πήρα αυτό...
Sammler Professional Type ohne Kat / ohne ABE* (http://www.wunderlich.de/frame.php?MakeLang=wunderlich&MakeLangID=1&lay1=2&lay2=14&lay3=5&lay4=2&prodid=8600032)
οχι αποκει,μεταχειρισμένο απο ebay,με 14000χλμ, σε πλειστηριασμό.
Εχω κάποιες απορίες αν γνωρίζει κάποιος.
1.Είναι εύκολο να το βάλω γω?Μήπως πρέπει να αφαιρεθεί ο λεβιές ταχυτήτων η το πεντάλ του φρένου?
2.Αν το βάλω μόνος μου,θα χρειαστεί κάποιου είδους κόλλα θερμοανθεκτική για στεγανότητα και αποφυγή αερίων στις ενώσεις?
3.Αν πάω σε συνεργείο εξουσιωδοτημένο θα αλλάξουν και τη διαχείρηση καυσίμου η δεν χρειάζεται?
4.Οι γνώμες και γνώσεις σας, παραπάνω απο ευπρόσδεκτες.Ευχαριστώ.
Ελπίζω οτι ο θόρυβος δεν θα είναι τραγικός.Στην εντουράδα αγάπης στα γεράνεια,άκουσα αρκετά 1200 χωρίς καταλύτη και με aftermarket τελικά και ο θόρυβος δεν ήταν ενοχλητικός(δεν ξέρω για τον αναβάτη και ταξίδι),οπότε,λογικά,με ττο γνήσιο τελικό,το δικό μου δεν θα είναι ανυπόφορο.Αντε να δούμε....:):):):):):)

Capitain
22-04-2010, 00:10
Λοιποοοοοοον...........Το πήρα αυτό...
Sammler Professional Type ohne Kat / ohne ABE* (http://www.wunderlich.de/frame.php?MakeLang=wunderlich&MakeLangID=1&lay1=2&lay2=14&lay3=5&lay4=2&prodid=8600032)
οχι αποκει,μεταχειρισμένο απο ebay,με 14000χλμ, σε πλειστηριασμό.
Εχω κάποιες απορίες αν γνωρίζει κάποιος.
1.Είναι εύκολο να το βάλω γω?Μήπως πρέπει να αφαιρεθεί ο λεβιές ταχυτήτων η το πεντάλ του φρένου?
2.Αν το βάλω μόνος μου,θα χρειαστεί κάποιου είδους κόλλα θερμοανθεκτική για στεγανότητα και αποφυγή αερίων στις ενώσεις?
3.Αν πάω σε συνεργείο εξουσιωδοτημένο θα αλλάξουν και τη διαχείρηση καυσίμου η δεν χρειάζεται?
4.Οι γνώμες και γνώσεις σας, παραπάνω απο ευπρόσδεκτες.Ευχαριστώ.
Ελπίζω οτι ο θόρυβος δεν θα είναι τραγικός.Στην εντουράδα αγάπης στα γεράνεια,άκουσα αρκετά 1200 χωρίς καταλύτη και με aftermarket τελικά και ο θόρυβος δεν ήταν ενοχλητικός(δεν ξέρω για τον αναβάτη και ταξίδι),οπότε,λογικά,με ττο γνήσιο τελικό,το δικό μου δεν θα είναι ανυπόφορο.Αντε να δούμε....:):):):):):)
Κατ'αεχήν συγχαρητήρια για την αγορά σου,
Θα το έπαιρνα ευχαρίστως αν μπορούσα τώρα αλλά είμαι κάπως ζορισμένος μιας και πηρα τη δικιά μου πριν ενάμιση μήνα...
Κατά δεύτερον εγώ θα την έβαζα μόνος μου κι αν θες κάποια βοήθεια-εργαλεία έλα να την αλλάξουμε μαζί...
Κατα τρίτον την πουλάς?:D

babis 21
05-09-2010, 17:14
και εγω το πηρα φιλε μου και εχω της ιδιες αποριες.ομως αυριο θα μου λυθουν ολες γιατι εχω ραντεβου για servic αλλα και το βαλω επανω.εγω τι να πω που εχω και acrapovic?κατσε να δουμε θορυβο και θα τα ξαναπουμε.