PDA

View Full Version : Ζελατίνα ADVENTURE MPF


gpar
24-04-2010, 13:58
Επειδή ψάχνω για πιο ψηλή ζελατίνα στην gs και έχω ακούσει για τις MPF.Σε άλλο θέμα ζήτησα αν ξέρει κανείς που έχει γραφτεί οτι το φόρουμ παίρνει καλύτερες τιμές στις ζελατίνες.Κάπου το είχα διαβάσει αλλά δεν το βρίσκω.:Απορία::Απορία::Απορία::Απορία::Απορία:

babisadve
24-04-2010, 18:58
κοίτα εδώ.
http://www.gsforum.gr/%CE%95%CE%BE%CE%BF%CF%80%CE%BB%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%BB%CE%AD%CF%84%CE%B1%CF%82/10884-%CE%91%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CE%B6%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CF%82.html (http://www.gsforum.gr/10884-%CE%91%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CE%B6%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CF%82.html)

gpar
24-04-2010, 19:40
κοίτα εδώ.
http://www.gsforum.gr/%CE%95%CE%BE%CE%BF%CF%80%CE%BB%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%BB%CE%AD%CF%84%CE%B1%CF%82/10884-%CE%91%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CE%B6%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CF%82.html


Δεν βγαίνει κάτι με αυτό το λινκ:yz:yz:yz

gpar
24-04-2010, 19:47
κοίτα εδώ.
http://www.gsforum.gr/%CE%95%CE%BE%CE%BF%CF%80%CE%BB%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CE%BC%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%BB%CE%AD%CF%84%CE%B1%CF%82/10884-%CE%91%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CE%B6%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CF%82.html (http://www.gsforum.gr/10884-%CE%91%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE-%CE%B6%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CF%82.html)



Εντάξει τώρα βγήκε το θέμα. Ευχαριστώ. Αλλά δεν λέει για έκπτωση.:(

babisadve
24-04-2010, 19:52
πάρε τηλ και πες οτι είσαι από το forum.
Μόλις σημερα το έκανα κι εγώ.
94 ευρω η ζελατίνα adv και τα πλαινά flaps.

gzpainter
25-04-2010, 15:34
λογω προβληματος με την δικια μου ζελατινα...
και με την αμεριστη βοηθεια του ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΥ (ευχαριστω!!)...
ειμαι και εγω στην διαδικασια αγορας ζελατινας και flaps
για το ADVENTURE μου απο την MPF. παρε τους τηκεφωνο
ή στειλε τους ενα εμαιλ με το τι θες... αλλα τονισε οτι εισαι απο
το φορουμ... η παραπανω τιμη (καταπληκτικη κατα την αποψη μου)
ειναι η προτινομενη...
θα τους παρω παλι αυριο για να τους ρψτησω κατι που θελω.

ace_gln
25-04-2010, 16:43
εγω δεν ειμεινα καθολου ευχαριστημενος απο την εξυπηρετηση τους ... και με εκνευρισαν απιθανα για ενα προιον το οποιο ειναι απο plexiglass (που σημαινει οτι σε περιπτωση πτωσης ή χτυπημα αντικειμενου πανω στη ζελατινα , ειναι πιο εφικτο να σπασει ... )
και για να γινω πιο σαφης
-Παρασκευη εφευγα για σαββατοκυριακο ... τεταρτη περιμενω τη ζελατινα ... μου λενε οτι Παρασκευη πρωι θα την εχω Χαλκιδα (20€ βενζινη αθηνα - χαλκιδα)
-περναει πελατης την Πεμπτη που ηταν ετοιμη η ζελατινα μου και τη δινει σε συμφορουμιτη λεγοντας του οτι ειναι τυχερος γιατι ειναι ετοιμοπαραδοτη ...
- Παρασκευη εννοειται πως δεν ειχα τη ζελατινα μου ...

- αφου ερχεται (20 € courier) και δεν μιλαω καθολου για το προηγουμενο συμβαν στον 'κατασκευαστη' ... μετα απο 3 εβδομαδες , παρουσιαζει φυσαλιδες ... (την μαμα ζελατινα ηθελα να την αλλαξω γιατι ειχε κατι ψιλογρατζουνιες και ειμαι περιεργος )
του λεω τον λογο που αλλαξα την προηγουμενη και οτι δεν δεχομαι και η καινουρια να εχει τετοια θεματα ... η απαντηση του ηταν οτι μαλλον την αφησα σε ηλιο για ωρες και παρουσιασε φυσαλιδες ... η μηχανη βρισκεται σε γκαραζ και οταν ειμαι στο γραφειο,ειναι παντα στον ισκιο , επομενως του απαντησα πως αποκλειεται !!!

-μου ζητησε να παω απο εκει , να τη δει και του εξηγησα πως δεν ειναι ευκολο να ερθω , τον παρακαλεσα ομως , οταν παω , να εχει ετοιμη την αντικατασταση της ζελατινας , για να την αντικαταστησουμε με το που δει την προηγουμενη , ετσι ωστε να μην μου κοστισει παλι 20 € μεταφορικα ... και να παω αθηνα μια φορα μονο γι'αυτη τη δουλεια !!!!

-με εχει στο γραψιμο για τουλαχιστον 2 εβδομαδες και δεν μου φτιαχνει καινουρια ... του ειπα πως πρεπει να ερθω γιατι αλλιως δεν προκειται να μου τη φτιαξει ... και εκεινο το συγκεκριμενο απογευμα , ενω κλεινει καθημερινα στις 8+ , θα εκλεινε στις 7 που θα εφτανα εγω !!!!

- μου εχουν γινει τα νευρα τσανταλια και μπορειτε να φανταστειτε ποσα τηλεφωνηματα εχουν γινει ... την παω και την βλεπει ο γιος του , ο οποιος ηταν πραγματικα εξυπηρετικοτατος , μου λεει ο ανθρωπος , πως οντως προκειται για αστοχια υλικου και θα μου φτιαξουν μια καινουρια για να μου στειλουν

(20+ € για βενζινη εκεινο το βραδυ + 20 ακομα € η courier για την νεα ζελτινα )

-εννοειται πως μετα απο 10 τηλεφωνηματα και μετα απο μια εβδομαδα αναμονης ... του ειπα να την ακυρωσει και να μην την φτιαξει γιατι δεν κυκλοφορουσα το μηχανακι για τοσες μερες ...

- το ποσες μερες εκανε να μου δωσει τα χρηματα μου πισω...??? 1 μηνα μετα αφου πηγα τη ζελατινα ...!!! κατι γινοταν .. .κατι δεν προλαβαινε ...και διαρκως δικαιολογιες , μεχρι που ξαναπηγα στο μαγαζι για να τα παρω +20 € βεζινη!!!

Τι μου κοστισε αυτη η ζελατινα με τα φλαπς??? 120 + 20 οταν πρωτοπηγα + 20 courier + 20 βενζινη οταν του την πηγα πισω +20 οταν ξαναπηγα να παρω τα χρηματα !!!! και αν την αντικαθιστουσα ... ακομα 20 μεταφορικα
- συνολο = 200 € + 20 αν την αντικαθιστουσα !!!
τι μου κοστισε σαν καινουρια ... 200 € χωρις το μαμα μπαρακι !!!
και δεν ειναι plexiglass αλλα lexan που δεν γινεται θρυψαλα ...

φυσικα δεν ζητημα μου δεν ειναι τα χρηματα ... αλλα για η εξυπηρετηση ...!!!

ηθελα καιρο να το αναρτησω ... αλλα ελεγα αφησε τον ..κριμα ειναι ... αλλα διαβαζοντας το δεν αντεξα !!!

gsmaniac
25-04-2010, 18:11
πανο......για αυτο ειμαστε εδω,για να τα λεμε ΟΛΑ.;)

ace_gln
26-04-2010, 12:08
Εχεις δικιο Κωστα μου ... αλλα ειπα να δωσω τοπο στην οργη ...
Ναι ειναι μια πιο οικονομικη λυση , ναι κανει τη δουλεια της , αλλα δεν πωλειται απο επαγγελματια .
το κακο ειναι πως δεν εχει ιδεα τι δουλεια εχασε απο κατασκευη plexiglass σε σκαφη τα οποια κατασκευαζουμε ... γιατι αν το γνωριζε σιγουρα θα ειχε φερθει διαφορετικα .
το ζητημα ομως ειναι να εισαι σωστος επαγγελματιας , κατα την δικη μου ταπεινη και ρομαντικη αποψη , ειτε απο τον αγοραστη κερδιζεις 10 € , ειτε κερδιζεις 10.000.000 € , γιατι ο καθενας τα ποναει με τον τροπο του!!!

vpentza
26-04-2010, 12:42
η τιμωρία του Πάνο θα είναι να του εξηγήσεις τί ακριβώς έχασε από τη πιθανή συνεργασία μαζί σου.....να το κάνεις, μόνο έτσι θα ηρεμήσεις...

ace_gln
26-04-2010, 12:55
ο ανθρωπος δεν αλλαζει φιλε Βασιλη ... οπως και η νοοτροπια του ...
με το να τον στεναχωρησω για 5 λεπτα Η' μια μερα ... το μονο που θακερδισω θα ειναι να γινω κακος ανθρωπος ... Υπαρχει λογος ???
Ηρεμησα με το που αγορασα μαμα ζελατινα και εκανα τη δουλεια μου χωρις ενδοιασμους και ερωτιματικα ...

gzpainter
02-05-2010, 11:32
ειδες βρε παιδι μου...τι κανει μια λιιιιιγο πιο καλη συμπεριφορα??
αν τωρα ηταν πιο ευγενικος ο ανθρωπος της MPF ή ειχε καπως πιο καλη συμπεριφορα ... ο φιλτατος πανος,,,δεν θα ειχε κανενα προβλημα..
κριμα...ισως καποια στιγμη να το καταλαβουν καποιοι επαγγελματιες αυτο το θεμα..
ευελπιστω να μην δημιουργηθει κανενα προβλημα...διοτι για εμενα πρεπει να τις στειλει και στην Αγγλια...αλλα μεχρι τωρα να πω την αληθεια δεν ειχα προβλημα με την επικοινωνια μαζι του...

yamdoc
02-05-2010, 16:42
Εγω παντως εχω ψωνισει πολλες φορες απο το mpf και οι ανθρωποι μου φανηκαν φιλικοτατοι και εξυπηρετικοι! Και στην ωρα τους μου δωσανε αυτο που ηθελα και η δουλεια τους ειναι πολυ προσεγμενη, ενω εχεις την δυνατοτητα να φτιαξεις οτι εχεις φανταστει, ενω ο ιδιοκτητης σε ακουει με προσοχη και προσπαθει να σε βοηθησει! ! Τελευταια πηρα τα flaps σε φιμε για την μπεμπα και ειναι σουπερ! Εχουνε μεσα και ενα σκυλο που ειναι ΑΠΙΘΑΝΟΣ!!!!
Παντα υπαρχει και ο αντιλογος!

ace_gln
03-05-2010, 13:47
φιλε yamdog και εμενα ετσι μου φερθηκε στην αρχη , εξυπηρετικοτατος , φιλικοτατος και αρκετα καλος επαγγελματιας ...

ειμαι ασφαλιστης και θα σου πω το εξης ειδικα για το επαγγελμα μου ... μεχρι να πουληθει το συμβολαιο ειναι ολοι το ιδιο φιλικοι , οταν ομως επελθει ο κινδυνος = ζημια ... τοτε χανεται η αξιοπρεπεια , χανεται ο σεβασμος και η ευγενεια αυτοματως ... εκτος και αν εισαι επαγγελματιας σοβαρος και σωστος ... οποτε κερδιζεις τον πελατη και τον εχεις για μια ζωη ...

δεν με νοιαζει να εινια ευγενικος στην πωληση ... αλλα στην ζημια

vasorfa
03-05-2010, 14:02
το θεμα πανουλη δεν ειναι οτι εχεισς αδικο..αλλα στην τελικη γραφτα στα παλαιοτερα των υποδηματων σου και κοιτα μπροστα!!!!

Βασει των λεγομενων σου ο τυπος ειναι για τα πανηγυρια....για αλλους ειναι επαγγελματιας...τι να πω ισως εκατσες στην περιπτωση...σε καθε εκδοχη ομως...εγω μονο μια παρατηρηση εχω να κανω....καλυτερα να ανοιγες ενα καινουριο Thread με το θεμα αυτο...και μην εχεις τυψες ή ενδοιασμους που ανεβασες το θεμα....ειμαστε εδω για να εμε τα ΠΑΝΤΑ!!!!


ps.

στην θέση σου θα το ειχα σηκώσει πολυ νωριτερα!!!;)

Lerian
03-05-2010, 14:06
το θεμα πανουλη δεν ειναι οτι εχεισς αδικο..αλλα στην τελικη γραφτα στα παλαιοτερα των υποδηματων σου και κοιτα μπροστα!!!!

Βασει των λεγομενων σου ο τυπος ειναι για τα πανηγυρια....για αλλους ειναι επαγγελματιας...τι να πω ισως εκατσες στην περιπτωση...σε καθε εκδοχη ομως...εγω μονο μια παρατηρηση εχω να κανω....καλυτερα να ανοιγες ενα καινουριο Thread με το θεμα αυτο...και μην εχεις τυψες ή ενδοιασμους που ανεβασες το θεμα....ειμαστε εδω για να εμε τα ΠΑΝΤΑ!!!!


ps.

στην θέση σου θα το ειχα σηκώσει πολυ νωριτερα!!!;)


+1150 !!!

vasorfa
03-05-2010, 14:09
+1150 !!!

αυτα ειναι....φυγαμε απο τα 850...:p:p:p:p:p:p

Lerian
03-05-2010, 14:56
:D:D:D