PDA

View Full Version : Τη γνωμη σας ......


chstathis
27-04-2010, 00:43
Καλησπερα στην ομαδα σας..

Οπως εχω γραψει και στα νεα μελη ειμαι σε φαση που ψαχνω να ανανεωσω τη μηχανη μου (vstrom ABS) .Εχω ερωτα με το ADV απο τα πρωτα χρονια που κυκλοφορησε οποτε οπως καταλαβαινεται η ανανεωση θα γινει με το συγκεκριμμενο μοντελο.
Αυτο που με προβληματιζει και εκει θα ηθελα τη βοηθεια σας , γιατι πιστευω πως ξερετε περισσοτερα για αυτο το θεμα , ειναι το γεγονος οτι ακουγονται φημες για 1250.. Τι κανω σε αυτη τη περιπτωση..περιμενω το νεο μοντελο? και αν ναι δε νομιζω να βγει εκδοση ADV απο την αρχη..επισης το πρωτο διαστημα ειναι και το κρισιμο απο πλευρας προβληματων..θελει οσο να ναι μια περιοδο να δοκιμαστει τοσο ο κινητηρας οσο και τα ηλεκτρικα.. απο την αλλη σκεφτομαι δεν ειναι κριμα να δωσω 20 χιλιαρικα και σε 7 η 8 η 12 μηνες η μηχανη που θα εχω να ειναι παλιο μοντελο και σιγουρα θα χασει πολυ η μεταπωλητικη της αξια..Η αληθεια ειναι οτι ειμαι πολυ μπερδεμενος οποτε οποιος εχει κατι να πει η ξερει κατι παραπανω θα με βοηθουσε πολυ..:hmmm:!!

ευχαριστω πολυ!!

Arkas
27-04-2010, 01:49
Στάθη, αγόρασε σήμερα αυτό που ποθείς και μπορείς να αποκτήσεις.
Με το που θα βγεί το νέο 1250, (εάν και όταν)
θα αρχίσουν οι φήμες για την κυκλοφορία του 1300 κ.ο.κ.
Να σε πληροφορήσω ότι τουλάχιστον η BMW κρατά σιγήν ιχθύος όταν πρόκειται να κυκλοφορήσει νέο μοντέλο.
Ό,τι ακούς και διαβάζεις, είναι απλώς φήμες...

Κάνε το κέφι σου λοιπόν
και προχώρα στην αγορά
της νέας σου αγάπης!

sintarta
27-04-2010, 02:34
Σωστος ο Αρκας.:sm8::sm8::sm8:
Μην αφηνεις λοιπον κανενα απωθημενο!!!

taksidiotis
27-04-2010, 07:28
φιλε μου ακουγα κι εγω τις φημες σχετικα με νεο μοντελο ομως εκανα το κεφι μου και πηρα adv,εσκασα 19 κι εχω βαλει και κοντα στα 4χιλ εξτρα αλλα αυτη θα την κρατησω να την γουσταρω κι εχει ο Θεος οταν για οταν βγαλουν νεο μοντελο.οσο για παλιο μοντελο να σου απαντησω οτι τα bmw ειναι αρκετα διαχρονικα μηχανακια που εστω κι αν βγουν 1-2 μοντελα κρατουν ακομα και τα παλιοτερα μια σεβαστη αξια.
στην θεση σου θα κοιτουσα για κανενα μεταχειρισμενο σε αριστη κατασταση.απο 08 κι επειτα.υπαρχουν καποια σε σχετικα καλες τιμες που αξιζει να τα δεις.

chstathis
27-04-2010, 10:33
Καλημερα!! Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις και το ενδιαφερον.. Νομιζω το αποφασισα...δεν ηθελα και πολυ εεεε........:p:p:p.Ελπιζω να μου φυγει το strom οσο πιο γρηγορα για να προχωρησω στην αγορα!!

taksidiotis
03-05-2010, 04:34
Καλημερα!! Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις και το ενδιαφερον.. Νομιζω το αποφασισα...δεν ηθελα και πολυ εεεε........:p:p:p.Ελπιζω να μου φυγει το strom οσο πιο γρηγορα για να προχωρησω στην αγορα!!

Ε δεν νομιζω οτι θα καθυστερησει να φυγει,για καινουριο θα πας?

kostas-patra
06-05-2010, 09:27
πριν δώσεις το vstromι βγάλε του μια φωτό μεγάλη, κορνιζάρισέ την και γράψε στο πίσω μέρος τις ζημιές που σου έβγαλε και τον λόγο που ηθελες να το αλλάξεις
να θυμάσαι οτι η προσωπικότητα πληρώνεται, οι δυνατοί χαρακτήρες βγάζουν δυστροπίες και η αξιοπιστία είναι μια ιστορία που ξεκινάει με το "μια φορά κι ένα καιρό"
αν μπορέσεις μια γνώμη, κράτα το vstromi, κάνε το κέφι σου, αγόρασε οποια μηχανάρα θες και αν στον χρόνο επάνω είσαι ικανοποιημένος πλήρως και δεν ξέρεις το όνομα του συνεργειατζή σου, δώσε το το γιαπωνέζικο και έχε την πεποίθηση οτι έκανες μια καλή αγορά
μην πάς για μαλλί και βγείς κουρεμένος

γνώμη μου η παραπάνω, έχοντας Bmw

GEO_K
06-05-2010, 09:38
ψαξε μεταχειρισμενο!!!!
υπαρχουν παρα πολλα στην αγορα ετσι ωστε να μην χασεις λεφτα σε μετεπειτα αγοραπωλησια!!!! ειτε το παρεις με 1000 ειτε με 21000 χλμ το εργαλειο ειναι σκυλι...

vasorfa
06-05-2010, 10:02
Καλησπερα στην ομαδα σας..

Οπως εχω γραψει και στα νεα μελη ειμαι σε φαση που ψαχνω να ανανεωσω τη μηχανη μου (vstrom ABS) .Εχω ερωτα με το ADV απο τα πρωτα χρονια που κυκλοφορησε οποτε οπως καταλαβαινεται η ανανεωση θα γινει με το συγκεκριμμενο μοντελο.
Αυτο που με προβληματιζει και εκει θα ηθελα τη βοηθεια σας , γιατι πιστευω πως ξερετε περισσοτερα για αυτο το θεμα , ειναι το γεγονος οτι ακουγονται φημες για 1250.. Τι κανω σε αυτη τη περιπτωση..περιμενω το νεο μοντελο? και αν ναι δε νομιζω να βγει εκδοση ADV απο την αρχη..επισης το πρωτο διαστημα ειναι και το κρισιμο απο πλευρας προβληματων..θελει οσο να ναι μια περιοδο να δοκιμαστει τοσο ο κινητηρας οσο και τα ηλεκτρικα.. απο την αλλη σκεφτομαι δεν ειναι κριμα να δωσω 20 χιλιαρικα και σε 7 η 8 η 12 μηνες η μηχανη που θα εχω να ειναι παλιο μοντελο και σιγουρα θα χασει πολυ η μεταπωλητικη της αξια..Η αληθεια ειναι οτι ειμαι πολυ μπερδεμενος οποτε οποιος εχει κατι να πει η ξερει κατι παραπανω θα με βοηθουσε πολυ..:hmmm:!!

ευχαριστω πολυ!!


Φιλε μου αν μπλεξεις σε αυτο το τρυπακι δεν προκειτε ποτε να παρεις τιποτα----ετσι την πατησα και εγω με τα αυτοκινητα.....αστο,,, ερχεται εκεινο που ειναι καλυτερ--που εχει turbo που ειναι φθηνοτερο....και το αστειο ειναι οτι ακομα τουτου δεν εχω:D:D:D

προσωπικη μου αποψη---αν το Γουσταρεις και αν σε παιρνει---κανε την κ@υλα σου!!!!!:cool::cool::cool:

παντα θα ερχονται νεα μοντελα....
εμεις.....δεν μπορουμε να τα περιμενουμε παντα.......

gemara
06-05-2010, 11:14
Αν μπορείς πήγαινε τώρα και πάρτο καινούργιο και να γυαλίζει, να το έχεις να το χαίρεσαι! Τι μας ρωτάς εμάς; Εσύ θα την καβαλάς, εμάς ρωτάς; Αφού είναι best seller το μηχανάκι και κάνει όσο 3 vstrom, υπάρχει περίπτωση να μην είναι καλύτερο;;;

Wicked_GS
07-05-2010, 12:08
Και εγω ειμαι της αποψης να το παρεις το κοριτσι...να το παρεις...μη το παιδευεις!! οπως λεει και το τραγουδι.
Απλα στη θεση σου θα το περνα μεταχειρισμενο. Ενας αναβατης που επενδυει σχεδον 20.000€ σε μια μηχανη την προσεχει σαν τα ματια του. Αρα στην πλειοψηφια τους οι μηχανες αυτες που βγαινουν προς πωληση ειναι αρκετα προσεγμενες και εχουν λαβει καθε δυνατη αγαπη στοργη και protherm!. Αρα μην τις φοβασαι. Συν του οτι αν ειχε καποιο προβλημα απο την αρχη μεχρι τωρα θα εχει λυθει απο τον προκατοχο εντος εγγυησης και συν αυτο θα μπορεις, αν εχεις το μερακι, να της βαζεις και λιγο χερακι...ετσι για να γουσταρει και να μην περνει αερα ;)
Και επειδη σε καταλαβα απο τη φωνη...ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ !!!!!

yamdoc
07-05-2010, 13:20
Εγω το πηρα μεταχειρα 13500+500 οι πλαινες φουλ εξτρα με χιλια δυο σκατολοιδια επανω απο φιλο, με 23000χιλ!
Η μηχανη ειναι σαν καινουρια και αν την πουλησω αυριο παιρνω τα λεφτα μου πισω!
Αυτο που μου ειπαν ολοι ειναι οντως το μοντελο να ειναι 08 και μετα!
Εγω πηρα 6/08'
Και μια φωτο για χαλβαδιασμα...

http://img265.imageshack.us/img265/9778/dsc04080u.jpg (http://img265.imageshack.us/i/dsc04080u.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

chstathis
07-05-2010, 13:54
Ευχαριστω παιδες για τις γνωμες - συμβουλες ειμαι σε αναζητηση προς το παρων!