PDA

View Full Version : Αγορά κράνους


kostasx
28-04-2010, 12:14
Καλημέρα σε όλους.
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω νέο κρανάκι,μάλλον Arai viper gt και προφανώς απο εξωτερικό γιατί εδώ "δαγκώνουν".
Μπορέιται να προτείνεται κάποιο site για on-line εκτός το fc-moto.de?
Τυχόν προτάσεις και για άλλα κράνη, εννοείται ευπρόσδεκτες.

gs 650
28-04-2010, 14:31
φιλαρακο εγω αυτο εχω εδω κ ενα χρονο αξιζει μεχρι κ το τελεθταιο ευρω ΤΕΛΕΙΟ!!!!!

GAGARIN
28-04-2010, 14:45
Καλημέρα σε όλους.
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω νέο κρανάκι,μάλλον Arai viper gt και προφανώς απο εξωτερικό γιατί εδώ "δαγκώνουν".
Μπορέιται να προτείνεται κάποιο site για on-line εκτός το fc-moto.de?
Τυχόν προτάσεις και για άλλα κράνη, εννοείται ευπρόσδεκτες.


εγω απο δω Gear Change: Arai (http://www.gearchangeonline.com/brands/arai.html) πηρα το δικο μου και ολα οκ σε 5 μερες ..............μιλα μαζι τους με μειλ για την διαθεσημοτητα και πληρωσε με PAYPAL

leandros
28-04-2010, 15:25
εγώ φίλε πήρα πριν 15 μέρες ένα Arai Viper GT από το bike bargains με 379 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά, όταν Ελλάδα το βρισκα 550 ευρώ.

kostasx
28-04-2010, 15:26
φιλαρακο εγω αυτο εχω εδω κ ενα χρονο αξιζει μεχρι κ το τελεθταιο ευρω ΤΕΛΕΙΟ!!!!!

Από που το πήρες ?

kostasx
28-04-2010, 15:36
εγώ φίλε πήρα πριν 15 μέρες ένα Arai Viper GT από το bike bargains με 379 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά, όταν Ελλάδα το βρισκα 550 ευρώ.

Το έχω στα υπ' όψιν το bike bargains και μεχρι στιγμής ακούω καλά λόγια ;)

lempoi
28-04-2010, 16:10
Το έχω στα υπ' όψιν το bike bargains και μεχρι στιγμής ακούω καλά λόγια ;)

πριν δυο μηνες αγορασα και εγω ενα κρανος απο το συγκεκριμμενο καταστημα. ολα αψογα και με δωρο γαντια η κρανος!!!!!

GAGARIN
28-04-2010, 16:39
bikers bargain και αυτο που εγραψα παραπανω ειναι το ιδιο ακριβως καταστημα

gs 650
28-04-2010, 18:28
Από που το πήρες ?
απο ελλαδα κωστα [x-moto] με δοσεις 600ε!!!!

gripis
28-04-2010, 20:57
Καλημέρα σε όλους.
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω νέο κρανάκι,μάλλον Arai viper gt και προφανώς απο εξωτερικό γιατί εδώ "δαγκώνουν".
Μπορέιται να προτείνεται κάποιο site για on-line εκτός το fc-moto.de?
Τυχόν προτάσεις και για άλλα κράνη, εννοείται ευπρόσδεκτες.

δες και στο helmetcity.co.uk

kostasx
21-08-2010, 20:10
Συνοψίζοντας λοιπόν..

μετά την απαραίτητη έρευνα αγοράς και τα αντίστοιχα mail κατέληξα στην παρακάτω επιλογή:
Gear Change: Arai Viper GT Thunder Red - Arai - Brands (http://www.gearchangeonline.com/brands/arai/strada-lady-gloves-red-xs-red.html)
Με τα μεταφορικά κόστισε 460 ευρώ με δώρο μία φιμέ ζελατίνα και πληρωμή με paypal.

gsmaniac
21-08-2010, 20:20
Συνοψίζοντας λοιπόν..

μετά την απαραίτητη έρευνα αγοράς και τα αντίστοιχα mail κατέληξα στην παρακάτω επιλογή:
Gear Change: Arai Viper GT Thunder Red - Arai - Brands (http://www.gearchangeonline.com/brands/arai/strada-lady-gloves-red-xs-red.html)
Με τα μεταφορικά κόστισε 460 ευρώ με δώρο μία φιμέ ζελατίνα και πληρωμή με paypal.
καλοριζικο και αχρειαστο να ειναι....;)

manosamos
21-08-2010, 20:25
Ολος ο κοσμος Arai αγοραζει,αλλα οι Αγγλοι τα Shark βγαζουν εφαμιλα-αν οχι ελαφρως καλυτερα και στην μιση τιμη μαλιστα...;)

bill 800gs
21-08-2010, 21:38
Ολος ο κοσμος Arai αγοραζει,αλλα οι Αγγλοι τα Shark βγαζουν εφαμιλα-αν οχι ελαφρως καλυτερα και στην μιση τιμη μαλιστα...;)
Μην τα πιστευεις και ολα :rolleyes::rolleyes:
οχι οτι τα Shark δεν ειναι καλα κρανη, αλλα οχι σαν τα Arai :cool:

manosamos
21-08-2010, 21:45
Μην τα πιστευεις και ολα :rolleyes::rolleyes:
οχι οτι τα Shark δεν ειναι καλα κρανη, αλλα οχι σαν τα Arai :cool:
Αν βαλεις το τι φόρο φορτωνουν στα ιαπωνικα κρανη συν το οτι στο ιαπωνικο πληρωνεις και τα extreme decals τοτε τα διπλα λεφτα δεν αξιζουν.

kostasx
22-08-2010, 12:58
καλοριζικο και αχρειαστο να ειναι....;)


Thanks...

Αχρείαστο..αχρείαστο να 'ναι..;);)

dimisp
23-08-2010, 12:25
απο ελλαδα κωστα [x-moto] με δοσεις 600ε!!!!


πριν απο κάποιους μήνες πήρα το ARAI QUANTUM του 2010, απο το x-moto (ελλάδα) στην καλύτερη τιμή απο όλους τους άλλους στην Ελλάδα και με δυνατότητα δόσεων. Παρόλο που το παρήγκειλα απο το internet, επικοινώνησαν μαζί μου και τηλεφωνικώς με εξαιρετικό επαγκελματισμό!

manosamos
23-08-2010, 13:03
Καλο θα ηταν,μιας και ειμαστε ολοι χρηστες του διαδυκτυου,να ψαχνουμε στα outlet μαγαζιων του εξωτερικου.
Αγορασα 2 κρανοι απο ΗΠΑ,με τελωνειο,εξοδα αποστολης κλπ...στην μιση τιμη ακριβως

nivam
23-08-2010, 13:41
Πάντως εγώ που είμαι ανάμεσα σε 2 κράνη κ κάνω έρευνα αγοράς τις τελευταίες μέρες σε οnline shops της Ελλάδας κ του εξωτερικού δεν έχω πέσει σε καμία τρελή προσφορά. Η διαφορα να είναι γύρω στα 20-30 euro με τα μεταφορικά μαζί. Βέβαια δεν ξέρω τι διαθεσιμότητα υπάρχει στην Ελλάδα
:)

sotaris
24-08-2010, 20:01
Κ εγω κοιταω για κρανος κ συγκεκριμενα για το Arai viper gt.
Οντως στο bike bargains ειναι φθηνοτερο αλλα σημερα πηγα σ'ενα μαγαζι στη Ν.Ιωνια κ μου ειπε για το συγκεκριμενο κρανος οτι αποσυρεται κ τα δινει 500ευρω κ με 12ατοκες δοσεις.(οι δοσεις παντα βολευουν!):Απορία:

kostasx
25-08-2010, 09:35
Δεν ξέρω αν αποσύρεται αλλά από το bike bargains το βρήκα φτηνότερα από οπουδήποτε αλλού, οπότε γιατί να μην το πάρω από κει ;);)
Δεν καταλαβαίνω όμως που επιρεάζει την τιμή, το γεγονός ότι αποσύρεται..??
Μήπως σου έκανε τον καλό για να στα αρπάξει..??

manosamos
25-08-2010, 09:39
Δεν ξέρω αν αποσύρεται αλλά από το bike bargains το βρήκα φτηνότερα από οπουδήποτε αλλού, οπότε γιατί να μην το πάρω από κει ;);)
Δεν καταλαβαίνω όμως που επιρεάζει την τιμή, το γεγονός ότι αποσύρεται..??
Μήπως σου έκανε τον καλό για να στα αρπάξει..??
Θελει να διωξει το στοκ,για αυτο τα δινει φτηνοτερα,θα παρει τα μετρητα του και θα αγορασει την καινουρια σειρα;)