PDA

View Full Version : ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ?


FANISGS
02-05-2010, 00:20
Τι θα λεγατε να κανονιζαμε κανα τριημερο στην πανελληνια συγκεντρωση μοτοσυκλετας?φυσικα αναφερομαι σε οσους δεν πανε τουρκια.για πειτε.

29η Πανελλήνια Συγκέντρωση Μοτοσυκλετιστών http://www.motoe.gr/templates/rt_carbonation/images/printButton.png (http://www.motoe.gr/index2.php?option=com_content&task=view&id=122&pop=1&page=0&Itemid=2) http://www.motoe.gr/templates/rt_carbonation/images/emailButton.png (http://www.motoe.gr/index2.php?option=com_content&task=emailform&id=122&itemid=2) 29.04.10 Η 29η Πανελλήνια Συγκέντρωση Μοτοσυκλετιστών θα γίνει από 19 έως 25 Μαϊου 2010 στον κατασκηνωτικό χώρο του ΑΡΔΑ στις Καστανιές του Δήμου Βύσσας του Νομού Έβρου. ΜΟΤ.Ο.Ε. Μοτοσυκλετιστική Ομοσπονδία Ελλάδας - 29η Πανελλήνια Συγκέντρωση Μοτοσυκλετιστών (http://www.motoe.gr/content/view/122/2/)

wet & dirty
02-05-2010, 00:28
θα ηθελα να ερθω ρε φιλε αλλα ξερεις τι????πολυ καγκουρες εκει ρε φιλε καθε χρονο εχει και νεκρο!!ασε που εχω ρωτηση φι,λους που πηγαν και μου ειπαν οτι δεν ξαναπανε!!!:hmmm:


παντος γενικα στο θεμα οργανωσης στην Ελλαδα ειμαστε αστα να πανε!!!:mad:

FANISGS
02-05-2010, 00:31
Το χω ακουσει και γω αυτο περι καγκουριας.αλλα πιστευω μια τετοια εμπειρια αξιζει να τη ζησεις.-οχι της καγκουριας αλλα της πανελληνιας-.προσωπικα εγω δεν εχω αναλογη εμπειρια και θα θελα να παω.ειδωμεν.

Michael Chatzilias
02-05-2010, 00:31
Καλή επιτυχία με τα δεινοσαυροκούνουπα εκεί πάνω, apachi, 2 μέτρα κουνούπι που σε κυνηγάει πάνω στην μηχανή...!

MARK
02-05-2010, 10:24
:sm8:

BATALOS
02-05-2010, 11:07
καγκουρεs παντα υπηρχανε,υπαρχουνε και θα υπαρχουνε.για μενα ειναι οντωs μια εμπειρια που πρεπει να την ζησειs,τοσουs μοτοσυκλετιστεs και τοσεs μοτοσυκλετεs δεν βλεπειs και καθε μερα.Oσον αφορα το μεροs ειναι φοβερο,οσοι μεινετε μεσα στο καμπιγκ εφοδιαστειτε με φιδακια,πολυ κουνουπι,απο το 2002 και μετα δεν εχω χασει πανελληνια και το εχω μετανιωσει.φετοs κατα πασα πιθανοτητα δεν θα παω γιατι παντρευομαι στιs 29-05-2010......

Kimwnas
02-05-2010, 11:43
Τελευταία πανελλήνια που πήγα ήταν το '99 στην Αλεξανδρούπολη.
Από τότε υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μήν ξαναπάω, το ίδιο και η παρέα που πηγαίναμε μαζί...
Έχει πλέον εκφυλισθεί τελείως ο θεσμός και απ΄ότι μαθαίνω έχει γίνει καγκουρομαγνήτης, σε σημείο επικύνδυνο... Ακόμα θυμάμαι τον παπ*ρα που πήγαινε σούζα τάπα μέσα στο κάμπινγκ πλάϊ στις σκηνές, ή τους ηλ&*θιους με τα burn-out όλο το βράδυ, τους άλλους με τα supersport χωρίς εξατμίσεις (τις είχανε κρεμάσει στα δέντρα...) που και τις 3 μέρες θεωρούσανε μαγκιά απλά να έχουν τις μηχανές παρκαρισμένες με τον κινητήρα στον κόφτη μέχρι να τα φτύσει (οι πιό πολλοί απο αυτούς τις πήραν με φορτηγό γιατί ο κινητήρας τα έφτυσε) ... Και περιτό να σημειώσω ότι άμα τους πιάσεις κουβέντα συνηδητοποιείς ότι τα σούπερ-φτιαγμένα μηχανάκια τους υπάρχουν για την διαδρομή καφετέρια-σπίτι και άντε και καμιά πανελλήνια να δειχτούμε....
Οπότε ευχαριστώ δεν θα πάρω...
;)

FANISGS
02-05-2010, 11:46
Τελευταία πανελλήνια που πήγα ήταν το '99 στην Αλεξανδρούπολη.
Από τότε υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μήν ξαναπάω, το ίδιο και η παρέα που πηγαίναμε μαζί...
Έχει πλέον εκφυλισθεί τελείως ο θεσμός και απ΄ότι μαθαίνω έχει γίνει καγκουρομαγνήτης, σε σημείο επικύνδυνο... Ακόμα θυμάμαι τον παπ*ρα που πήγαινε σούζα τάπα μέσα στο κάμπινγκ πλάϊ στις σκηνές, ή τους ηλ&*θιους με τα burn-out όλο το βράδυ... Και περιτό να σημειώσω ότι άμα τους πιάσεις κουβέντα συνηδητοποιείς ότι τα σούπερ-φτιαγμένα μηχανάκια τους υπάρχουν για την διαδρομή καφετέρια-σπίτι και άντε και πανελλήνια να δειχτούμε....
Οπότε ευχαριστώ δεν θα πάρω...
;)

ενταξει ρε κιμωνα στην πανελληνια πηγες δε πηγες στον επιταφιο.μη τρελαθουμε.και οι καγκουριες χρειαζονται

Kimwnas
02-05-2010, 11:50
Εντάξει, είπαμε περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...
Απλά έχω περάσει αυτή την ηλικία και με ενδιαφέρουν άλλα πράγματα....
Πήγαινε πάντως αφού το θές και θα με θυμηθείς...

Africaptan
02-05-2010, 12:48
Το χω ακουσει και γω αυτο περι καγκουριας.αλλα πιστευω μια τετοια εμπειρια αξιζει να τη ζησεις.-οχι της καγκουριας αλλα της πανελληνιας-.προσωπικα εγω δεν εχω αναλογη εμπειρια και θα θελα να παω.ειδωμεν.
Και γιατι δεν πας στην πανελληνια του "varadero" να παρεις μια εικονα (μιας και γινεται και διπλα σου) και κρινεις απο κει για του χρονου; Πες μου τωρα κι εσυ οτι ειναι "ιεροσυλια"... Ξυπνατε βρε! Αυτα ειναι κολπα εταιριων. Εμεις μια χαρα κοινοι θνητοι ειμαστε και μια χαρα παρεα μπορουν να κανουν οι δυτικες με τις ανατολικες μοτοσυκλετες μας, κι εμεις με τους εκαστοτε "αντιπαλους" μας. :rolleyes: :) :rolleyes: :) :rolleyes:

saitman
02-05-2010, 19:15
Το χω ακουσει και γω αυτο περι καγκουριας.αλλα πιστευω μια τετοια εμπειρια αξιζει να τη ζησεις.-οχι της καγκουριας αλλα της πανελληνιας-.προσωπικα εγω δεν εχω αναλογη εμπειρια και θα θελα να παω.ειδωμεν.
εχεις δικιο. εχω φιλω που καταστραφηκε το cbr600 οταν επεσε πανω του μηχανακι που εκανε σουζα και ηταν πιομενος ο οδηγος,πηρε φωτια και αντενα βρεις την ακρη με τις ασφαλιστικες.

Corsair
02-05-2010, 19:32
Άστο καλύτερα Φανη.
Έχω πάει σε 3 πανελλήνιες και δε πρόκειται να ξαναπάω.
Με λίγα λόγια αισχος.
Μπορείς να κάνεις όμως,με πρόφαση την πανελλήνια
μια ωραία βόλτα με την παρέα σου κοντά στο μέρος που γίνεται
και την τελευταία μέρα να πας για ένα καφεδάκι εκεί .
Έτσι τουλάχιστον το κάναμε εμείς,και περάσαμε πολύ καλύτερα.

Michael Chatzilias
02-05-2010, 19:41
Ο Άρδας για όποιους δεν έχουν πάει, περιβάλλεται από απίστευτη ομορφιά, πολλά αξιοθέατα στην περιοχή, και βεβαίως μια ωραία βόλτα στην Αδριανούπολη, 5-10 λεπτά μόλις περάσεις τα σύνορα. Ακόμα κι αν το event δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες μας, συμφωνώ με τον Corsair, ότι υπάρχουν ωραία μέρη και αξίζει η βόλτα για καφέ. Βέβαια από Αθήνα θα είναι κάτι περισσότερο από καφέ!

FANISGS
02-05-2010, 20:22
καλα με πεισατε δεν θα παω.:yz:yz:yz:yz

pirate
02-05-2010, 21:26
καλα με πεισατε δεν θα παω.:yz:yz:yz:yz

ετοιμάζουμε εκδρομούλα στο εξωτερικό επικοινώνησε μαζι μου να σου πω πληροφορίες ....!!!!!

Acen
02-05-2010, 21:32
Είχα πάει πριν 3 χρόνια και δεν είδα τοοοοοση καγκουριά.Αλλά δεν είχε και κάτι που να με κάνει να ξαναπάω.:(

GEO_K
02-05-2010, 22:03
ετοιμάζουμε εκδρομούλα στο εξωτερικό επικοινώνησε μαζι μου να σου πω πληροφορίες ....!!!!!

και εμεις απο τη δυση τιποτα?????:yz:yz:yz

pirate
02-05-2010, 22:16
και εμεις απο τη δυση τιποτα?????:yz:yz:yz

μην :yz θα σου πώ .....;););)

siraxanz
05-05-2010, 16:42
μην :yz θα σου πώ .....;););)

Τι ακριβώς παίζει???:confused: η είναι private? :)

Alfa7
05-05-2010, 17:16
FanisGS εχω πάει σχεδόν σε όλες τις πανελλήνιες από το ΄92 και μετά, κάθε χρόνο χειροτερεύει το πράμα... χειροτέρεψε δε πάρα πολύ από τότε που την ανέλαβε η ΜΟΤΟΕ και πήρε το δρόμο της κερδοσκοπίας (μέχρι πρίν την πανελλήνια την διοργάνωνε μια τοπική μοτολέσχη).
Στο τριεθνές που έγινε και το '05 ήταν μια από τις χειρότερες λόγω του πολύ κακού κόσμου, φαντάσου, σαν ένα μικρό παράδειγμα, ότι υπήρχαν φορτηγά με τόνους λάστιχα και με μηχανήματα αλλαγης ελαστικών για συνεχόμενα BurnOut... από τους δεκάδες κάγκουρες της γύρω περιοχής οι οποίοι είναι γνωστοί για τα προβλήματα που δημιουργούν σέ όσες συγκεντώσεις πηγαίνουν...
Το μέρος εκει βέβαια είναι άπαιχτο (εκτός από τα κουνούπια), η ομορφιά της φύσης σε όλο της το μεγαλείο...
Αν θες να πάς στη πανελλήνια... τότεμόνο για μπυρίτσα το Σαββατόβραδο που πάντα έχει μια καλή συναυλία και για καφεδάκι το απόγευμα της Κυριακής...
Τις υπόλοιπες ώρες τις εκδρομής πήγαινε Δαδιά, Δελτα Έβρου και κάνε ένα μινι οδοιπορικό στους ορεινούς δρόμους της Ροδόπης...
Πάντως έχεις δίκιο...είναι μια εμπειρία που πρέπει να έχεις....και βασικά είναι μια καλή ευκαιρία για εκδρομούλα...!

kostas_366
05-05-2010, 17:33
θα ηθελα να ερθω ρε φιλε αλλα ξερεις τι????πολυ καγκουρες εκει ρε φιλε καθε χρονο εχει και νεκρο!!

Θα συμφωνήσω με τον Τάκη. Έστι είναι ακριβώς. Εγώ π.χ. είπα: Ποτέ ξανά

παντος γενικα στο θεμα οργανωσης στην Ελλαδα ειμαστε αστα να πανε!!!:mad:
Άλλη μια αλήθεια. Και έπειτα ψάχνουμε και τον ....ανοργάνωτο.