PDA

View Full Version : Χαρίζεται Scanner + pc + monitor !


ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
10-05-2010, 06:55
http://www.kpsurplus.com/img/full/cfc7811dde878366c704a53d14de2f7afc96da30.JPG



Xαρίζεται Scanner HP flatbed 4C με κάρτα SCSI,

μαζί με το PC Desktop Celeron που είναι εγκατεστημένη η κάρτα scsi ...

Μαζί και το monitor Philips 15" ...

Όλα σε λειτουργία !!!



.

Albatros
10-05-2010, 07:53
:sm8:

MARK
10-05-2010, 08:13
Ωραίος ο Νικόλας...........:sm8:

pirate
10-05-2010, 08:53
:sm8::sm8:

nik3bos
10-05-2010, 09:52
παντα τετοια... ΜΠΡΑΒΟ:sm8:

commander
10-05-2010, 13:00
http://www.kpsurplus.com/img/full/cfc7811dde878366c704a53d14de2f7afc96da30.JPG




Xαρίζεται Scanner HP flatbed 4C με κάρτα SCSI,

μαζί με το PC Desktop Celeron που είναι εγκατεστημένη η κάρτα scsi ...

Μαζί και το monitor Philips 15" ...

Όλα σε λειτουργία !!!



.
ΩΡΑΙΟΣ Ο ΝΙΚΟΣ;)

kostasvar
10-05-2010, 13:04
Εαν δεν τα έχεις δώσει μέχρι τις 25 Μαϊου, θα τα πάρω εγω για να τα δώσω στην Λέσχη Κλασικης.;)

skippybi
10-05-2010, 18:28
:sm8:

ARGI
10-05-2010, 20:13
ΛΕΟ, Καλησπέρα,
Εαν θέλεις, μπορω να κανονίσω να τα δώσουμε τα υλικά σε κανένα σχολείο, σε ορεινό χωριό της Καρδίτσας.
Και μάλιστα να φροντίσω να φανεί δωρέα απο το GS-FORUM.

ΑΡΓΥΡΗΣ

skippybi
10-05-2010, 20:15
ΛΕΟ, Καλησπέρα,
Εαν θέλεις, μπορω να κανονίσω να τα δώσουμε τα υλικά σε κανένα σχολείο, σε ορεινό χωριό της Καρδίτσας.
Και μάλιστα να φροντίσω να φανεί δωρέα απο το GS-FORUM.

ΑΡΓΥΡΗΣ
:sm8:

Arkas
10-05-2010, 23:34
ΛΕΟ, Καλησπέρα,
Εαν θέλεις, μπορω να κανονίσω να τα δώσουμε τα υλικά σε κανένα σχολείο, σε ορεινό χωριό της Καρδίτσας.
Και μάλιστα να φροντίσω να φανεί δωρέα απο το GS-FORUM.

ΑΡΓΥΡΗΣ
Μπράβο Αργύρη!
Κι' έτσι η προσφορά του Νίκου,
θα πιάσει πραγματικά τόπο!!!

mario
11-05-2010, 02:28
ΛΕΟ, Καλησπέρα,
Εαν θέλεις, μπορω να κανονίσω να τα δώσουμε τα υλικά σε κανένα σχολείο, σε ορεινό χωριό της Καρδίτσας.
Και μάλιστα να φροντίσω να φανεί δωρέα απο το GS-FORUM.

ΑΡΓΥΡΗΣ

:sm5:μπράβο ρε φίλε

ARGI
11-05-2010, 13:07
Λεό, εάν κολλάει η "φάση", στείλε μου, ενα π.μ ή call me, ώστε να συντονιστούμε...
Δηλ, να βρω ποιο σκολείο θέλει, να το πάρω, να το σενιάρω,να στήσω όλα τα απαραίτητα προγράμματα και να το παραδώσω εκ μέρους του FORUM.

ΑΡΓΥΡΗΣ

Gemat
11-05-2010, 14:02
...υπαρχει και η ανακυκλωση....:hmmm:

το φορουμ των 15000 ευρω μεσου ορου αξιας μοτοσυκλετας θα κανει δωρεα pc + scanner τρεχουσας αξιας 80 ευρω???

vasorfa
11-05-2010, 14:06
Ωραιος ι Νικος!!!!


Ωραιος και ο Αργύρης!!!!!!!:sm8::sm8::sm8:

ARGI
11-05-2010, 19:24
...υπαρχει και η ανακυκλωση....:hmmm:

το φορουμ των 15000 ευρω μεσου ορου αξιας μοτοσυκλετας θα κανει δωρεα pc + scanner τρεχουσας αξιας 80 ευρω???

15000 μ.ο. (!!!!) μπορεί...

Φίλε μου, πρώτον, αυτό που θεωρείς εσύ "ανακυκλώσιμο σκουπίδι", με λίγη καλή διάθεση και εργασία, μπορεί να γίνει SERVER , για WEB εφαρμογές!!!!

Και δεύτερο και σημαντικότερο, δεν έχει σημασία η αγοραστική του δύναμη, αλλά η τεχνονωσία και η πληροφορία, που μπορεί να προσφέρει, σε κάποια παιδάκια, σε κάποιο ορεινό σχολείο, που δεν έχουν την δυνατότητα αγοράς Η/Υ...(ούτε τους οικ. πόρους)

ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ Η ΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΝΙΚΟΥ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ Η' Η ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΔΩΡΟΥ...
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΙ' ΑΛΛΟΥΣ ΜΙΜΗΤΕΣ!!!...

Για εμάς "προιόντα" που τα θεωρούμε άχρηστα, για κάποιους άλλους είναι "εργαλεία"...

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου...

ΑΡΓΥΡΗΣ

skippybi
11-05-2010, 19:29
...υπαρχει και η ανακυκλωση....:hmmm:

το φορουμ των 15000 ευρω μεσου ορου αξιας μοτοσυκλετας θα κανει δωρεα pc + scanner τρεχουσας αξιας 80 ευρω???
Γιώργο, κάθε τέτοια κίνηση μέλους μας είναι ευπρόσδεκτη!!!:)

Και του Νικόλα να χαρίσει το παλιό υπολογιστή

και του Αργύρη που θα βοηθήσει στην εγκατάσταση

και όποια δικιά σου μελλοντική προσφορά, δωρεά...;)

gemara
11-05-2010, 22:51
...υπαρχει και η ανακυκλωση....:hmmm:

το φορουμ των 15000 ευρω μεσου ορου αξιας μοτοσυκλετας θα κανει δωρεα pc + scanner τρεχουσας αξιας 80 ευρω???


Έχεις κάποια πρόταση εκτός του σχολίου ":hmmm:";

pirate
11-05-2010, 23:04
...υπαρχει και η ανακυκλωση....:hmmm:

το φορουμ των 15000 ευρω μεσου ορου αξιας μοτοσυκλετας θα κανει δωρεα pc + scanner τρεχουσας αξιας 80 ευρω???


αγαπητέ φίλε Γιώργο στην δωρεά αυτό που έχει αξία είναι η κίνηση, επίσης η αξία των μηχανών καθώς και το βαλάντιο του καθενός μας δεν παίζει κανένα ρόλο, ευπρόσδεκτα και μακάρι να βρει μιμητές αυτή η κίνηση του Λεοντόκαρδου, γιατί υπάρχουν σχολεία στην περιφέρεια που δεν έχουν κιμωλίες, όχι Υ/Η ......!!!!
:):)

saitman
11-05-2010, 23:25
...υπαρχει και η ανακυκλωση....:hmmm:

το φορουμ των 15000 ευρω μεσου ορου αξιας μοτοσυκλετας θα κανει δωρεα pc + scanner τρεχουσας αξιας 80 ευρω???
varadero ειπαμε εχεις,ε?στειλε ενα ipad εσυ ρε καραμητρο!!:sm7::sm7::sm7:

Gemat
11-05-2010, 23:36
Οσο αφορα τα σχολια που πηρα εχω να απαντησω οτι μαλλον εμεις ζουμε σε αλλη χωρα!

Η προταση μου ειναι η ανακυκλωση...

Η κινηση μετραει οταν συνοδευεται απο ουσια. Ενα απολιθωμα της πληροφορικης δεν αποτελει αντικειμενο εκπαιδευσης κανενος παιδιου...

Αν θελετε να κανουμε μια δωρεα σε ενα σχολειο βαλτε κανενα ευρω να τους παρουμε ενα κομπιουτερ και αφηστε τις π@π@ριες περι "κινησης".

Οργανωστε το και πρωτος εγω θα βαλω χρηματα!

skippybi
11-05-2010, 23:38
αντί να το σώσεις το χοντραίνεις τώρα...

saitman
11-05-2010, 23:41
η χαρα ενος παιδιου οταν θα λαβει αυτο το απλο και παλιο μηχανημα θα ειναι μεγαλυτερη απο την δικια σου ικανοποιηση οταν ανακυκλωθει!!!

pirate
11-05-2010, 23:45
Οσο αφορα τα σχολια που πηρα εχω να απαντησω οτι μαλλον εμεις ζουμε σε αλλη χωρα!

Η προταση μου ειναι η ανακυκλωση...

Η κινηση μετραει οταν συνοδευεται απο ουσια. Ενα απολιθωμα της πληροφορικης δεν αποτελει αντικειμενο εκπαιδευσης κανενος παιδιου...

Αν θελετε να κανουμε μια δωρεα σε ενα σχολειο βαλτε κανενα ευρω να τους παρουμε ενα κομπιουτερ και αφηστε τις π@π@ριες περι "κινησης".

Οργανωστε το και πρωτος εγω θα βαλω χρηματα!

Αγαπητέ Γιώργο πρέπει να έχεις και μυαλό για να έχει ουσία .....iRECYCLE - ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ Η/Υ :: Κανένας υπολογιστής στα απορρίματα! >> Η ιδέα (http://www.irecycle.gr/computer_recycling_idea/index.html)




Η ιδέα της Κοινωνικής Ανακύκλωσης Η/Υ δεν είναι νέα.

Το 2001 στις Η.Π.Α. ο Jacob Komar ιδρύει την μη κερδοσκοπική κίνηση "Computers For Communities" (http://computers4communities.org (http://computers4communities.org/)).

Συγκεντρώνοντας παλαιούς ή μη λειτουργικούς Η/Υ, περιφερειακά και εξαρτήματα, τους επιδιορθώνει, τους αναβαθμίζει και τους δωρίζει σε σχολεία υποβαθμισμένων περιοχών, σε φτωχές κοινότητες και σε φτωχές οικογένειες, με αποτέλεσμα έως σήμερα να έχει δοθεί η ευκαιρία σε χιλιάδες μη προνομιούχους ή κοινωνικώς αποκλεισμένους ανθρώπους να γνωρίσουν τα πλεονεκτήματα της Πληροφορικής Τεχνολογίας και κατ' επέκταση της Τεχνολογικής Παιδείας.

Εμείς, οι τεχνικοί των Mac Support Net (http://www.macsupport.gr/) - Windows Support Net (http://www.windowssupport.gr/) - Unix Support Net (http://www.unixsupport.gr/), εμπνεόμενοι από αυτήν την κίνηση ως κοινωνικοί άνθρωποι και ως άνθρωποι της Πληροφορικής, θεωρήσαμε ότι είναι καθήκον μας να ιδρύσουμε μία ανάλογη κίνηση μη κερδοσκοπικού χαρακτήρος και στην Ελλάδα γιά να καταπολεμήσουμε τον Τεχνολογικό Αναλφαβητισμό στην χώρα μας.

Στόχος μας είναι να εξοπλίσουμε με Η/Υ και περιφερειακό εξοπλισμό όλα τα Ελληνικά Δημόσια Σχολεία, Νηπιαγωγεία, Δημοτικά, Γυμνάσια, Λύκεια, Τ.Ε.Ι. και Α.Ε.Ι., τα οποία δεν έχουν επαρκείς υποδομές Πληροφορικής λόγω ανεπάρκειας ή αδιαφορίας του Ελληνικού Κράτους.

Όραμα μας είναι κάθε Έλλην μαθητής και κάθε Ελληνίδα μαθήτρια, ως μελλοντικοί πολίτες, να έχουν την δυνατότητα να χειρίζονται αποτελεσματικά και ορθά την τεχνολογία προς όφελος των ιδίων, της οικογενείας τους, της κοινωνίας και του Έθνους.

gemara
12-05-2010, 00:07
Οσο αφορα τα σχολια που πηρα εχω να απαντησω οτι μαλλον εμεις ζουμε σε αλλη χωρα!

Η προταση μου ειναι η ανακυκλωση...

Η κινηση μετραει οταν συνοδευεται απο ουσια. Ενα απολιθωμα της πληροφορικης δεν αποτελει αντικειμενο εκπαιδευσης κανενος παιδιου...

Αν θελετε να κανουμε μια δωρεα σε ενα σχολειο βαλτε κανενα ευρω να τους παρουμε ενα κομπιουτερ και αφηστε τις π@π@ριες περι "κινησης".

Οργανωστε το και πρωτος εγω θα βαλω χρηματα!

Τό' χασες γιατί χρησιμοποίησες προσβλητικές εκφράσεις.

Οποιοσδήποτε πιστεύω απαντήσει στα σχόλιά σου, χάνει τα λόγια του.

saitman
12-05-2010, 22:55
Αγαπητέ Γιώργο πρέπει να έχεις και μυαλό για να έχει ουσία .....iRECYCLE - ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ Η/Υ :: Κανένας υπολογιστής στα απορρίματα! >> Η ιδέα (http://www.irecycle.gr/computer_recycling_idea/index.html)




Η ιδέα της Κοινωνικής Ανακύκλωσης Η/Υ δεν είναι νέα.

Το 2001 στις Η.Π.Α. ο Jacob Komar ιδρύει την μη κερδοσκοπική κίνηση "Computers For Communities" (http://computers4communities.org (http://computers4communities.org/)).

Συγκεντρώνοντας παλαιούς ή μη λειτουργικούς Η/Υ, περιφερειακά και εξαρτήματα, τους επιδιορθώνει, τους αναβαθμίζει και τους δωρίζει σε σχολεία υποβαθμισμένων περιοχών, σε φτωχές κοινότητες και σε φτωχές οικογένειες, με αποτέλεσμα έως σήμερα να έχει δοθεί η ευκαιρία σε χιλιάδες μη προνομιούχους ή κοινωνικώς αποκλεισμένους ανθρώπους να γνωρίσουν τα πλεονεκτήματα της Πληροφορικής Τεχνολογίας και κατ' επέκταση της Τεχνολογικής Παιδείας.

Εμείς, οι τεχνικοί των Mac Support Net (http://www.macsupport.gr/) - Windows Support Net (http://www.windowssupport.gr/) - Unix Support Net (http://www.unixsupport.gr/), εμπνεόμενοι από αυτήν την κίνηση ως κοινωνικοί άνθρωποι και ως άνθρωποι της Πληροφορικής, θεωρήσαμε ότι είναι καθήκον μας να ιδρύσουμε μία ανάλογη κίνηση μη κερδοσκοπικού χαρακτήρος και στην Ελλάδα γιά να καταπολεμήσουμε τον Τεχνολογικό Αναλφαβητισμό στην χώρα μας.

Στόχος μας είναι να εξοπλίσουμε με Η/Υ και περιφερειακό εξοπλισμό όλα τα Ελληνικά Δημόσια Σχολεία, Νηπιαγωγεία, Δημοτικά, Γυμνάσια, Λύκεια, Τ.Ε.Ι. και Α.Ε.Ι., τα οποία δεν έχουν επαρκείς υποδομές Πληροφορικής λόγω ανεπάρκειας ή αδιαφορίας του Ελληνικού Κράτους.

Όραμα μας είναι κάθε Έλλην μαθητής και κάθε Ελληνίδα μαθήτρια, ως μελλοντικοί πολίτες, να έχουν την δυνατότητα να χειρίζονται αποτελεσματικά και ορθά την τεχνολογία προς όφελος των ιδίων, της οικογενείας τους, της κοινωνίας και του Έθνους.

;););)

evanb
13-05-2010, 18:31
σκεφτόμουν να το ζητήσω εγώ από τον Νίκο (για να κατεβάζω torrent), αλλά μετά την πρόταση του Αργύρη 10000000000000+
μπράβο του.....:)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
14-05-2010, 03:03
σκεφτόμουν να το ζητήσω εγώ από τον Νίκο (για να κατεβάζω torrent), αλλά μετά την πρόταση του Αργύρη 10000000000000+
μπράβο του.....:)


.....τα torrents, είναι παράνομα ....καλά που δεν το πήρες .... :sm7::sm7::sm7:

EOD-K9
14-05-2010, 05:34
Πάνω που το πήγαινες καλά ...................:cool::(



.....τα torrents, είναι παράνομα ....καλά που δεν το πήρες .... :sm7::sm7::sm7:

απο ποτε ???:D

evanb
14-05-2010, 12:54
.....τα torrents, είναι παράνομα ....καλά που δεν το πήρες .... :sm7::

εγώ??? :Απορία::Απορία::Απορία::Απορία::Απορία::Απορία::Απορία:
ποτε μου, Νίκο μόνο κανα Documentary π.χ. για την Αρκαδία (το έσωσα Arka)
που είναι δωρεάν, :D ή για τον ntinopoulo που είναι είδος προστατευόμενο προς εξαφάνιση (το gsforum έχει αναλάβει την διάσωση του, και την αναπαραγωγή του)


:sm3::sm3::sm3::sm3::sm3::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

(Κώστα ελπίζω να μην είσαι μέσα, αν ναι δεν είμαι εγώ ο Βαγγέλης αλλά
κάποιος άλλος ........:D)

skippybi
14-05-2010, 14:27
:sm7::sm7:ντροπή σας!!!:p

ntinopoulos
14-05-2010, 20:39
σκεφτόμουν να το ζητήσω εγώ από τον Νίκο (για να κατεβάζω torrent), αλλά μετά την πρόταση του Αργύρη 10000000000000+
μπράβο του.....:)

.....τα torrents, είναι παράνομα ....καλά που δεν το πήρες .... :sm7::sm7::sm7:
αντε να παει φυλακη να γινει η σουφρα του ...νααααα!!!με το συμπαθιο!:sm7:

ekatontarxos
26-05-2010, 13:29
Σαν επαγγελματίας στο χωρο της πληροφορικής,έχω να παρατηρήσω ότι το μεν scanner ειναι 15 χρονων με αντιστοιχο λειτουργικο και ότι συνεπάγεται,με αποτέλεσμα να ενθουσιαστει τό παιδι,δασκαλος,συλλογος γονέων αλλα επειδή μοιραίως το παιδι θα κατσει σε συντομο χρονικο διαστημα σε συγχρονο υπολογιστή με windows 7 και θα δει το φως το ...αληθινο, θα απαξιώσει κατ αρχάς τον εξοπλισμό και κατα δεύτερον την κίνηση "καλή τή πίστη" μελών του site πού προσφέρθηκαν με χείριστο τρόπο.
Μπορει το όλο θέμα να το έθεσε ωμά o GEMAT αλλά δυστυχώς είναι η πραγματικότητα.
Οσον αφορά κατι αστείες ιστορίες να δώσουν στους φτωχούς παλιους υπολογιστες να ξεστραβωθούν είναι μάλλον ύποπτες....και κρύβουν άλλα.:(

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
26-05-2010, 19:46
Οσον αφορά κατι αστείες ιστορίες να δώσουν στους φτωχούς παλιους υπολογιστες να ξεστραβωθούν είναι μάλλον ύποπτες....και κρύβουν άλλα.:(



.... είμαστε ... πονηρούληδεεεεες ...... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA69.gif

EOD-K9
26-05-2010, 22:27
:D

Ναι τις ενδόμυχες σκέψεις μας να παρασύρομε κι' άλλους στην καταναλωτική μανία των Η/Υ

κάτι σαν ναρκωτικά


τα πρώτα είναι δώρο ........................




:D:D

ekatontarxos
28-05-2010, 00:18
Δεν αναφέρομαι σε ανειδιοτελεις κινήσεις ιδιωτών...που δεν θέλουν κάποιος εξοπλισμός που τους υπηρέτησε πιστά και χρυσσοπλήρωσαν να παει στα σκουπίδια.
Στην εκάστοτε "πολιτεία" αναφέρομαι που εχει υποχρέωση να επιμορφώνει τους πολίτες της και πέραν της εφηβικης ηλικιας , και κανει τήν πάπια συνδαυλίζοντες τέτοιες καταδικασμενες σε αποτυχια προσπάθειες σε μερίδες πληθυσμου πού ήδη έχει γκετοποιήσει ή απομονώσει...
Και περισσότερο με λειπεί πού παρεξηγουνται οι ιδέες μου,γι αυτο σταμάτησα και να γράφω,οι οποιες στο προηγουμενο φορουμ ήταν και λόγος διαγραφής μου γιατι άθελά μου πατησα ...ιδιοτελείς κάλους:cool:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
28-05-2010, 00:22
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα Βασίλη ....

EOD-K9
28-05-2010, 20:05
Δεν αναφέρομαι σε ανειδιοτελεις κινήσεις ιδιωτών...που δεν θέλουν κάποιος εξοπλισμός που τους υπηρέτησε πιστά και χρυσσοπλήρωσαν να παει στα σκουπίδια.
Στην εκάστοτε "πολιτεία" αναφέρομαι που εχει υποχρέωση να επιμορφώνει τους πολίτες της και πέραν της εφηβικης ηλικιας , και κανει τήν πάπια συνδαυλίζοντες τέτοιες καταδικασμενες σε αποτυχια προσπάθειες σε μερίδες πληθυσμου πού ήδη έχει γκετοποιήσει ή απομονώσει...
Και περισσότερο με λειπεί πού παρεξηγουνται οι ιδέες μου,γι αυτο σταμάτησα και να γράφω,οι οποιες στο προηγουμενο φορουμ ήταν και λόγος διαγραφής μου γιατι άθελά μου πατησα ...ιδιοτελείς κάλους:cool:


Βασίλη κανένας δεν σε παρεξήγησε καταλάβαμε και το σκεπτικό σου όπως ξέρουμε και το ποιον σου (Απο παλιότερα γραφόμενα ,μια και εγώ δεν σε ξέρω προσωπικά)

Το ότι δεν γράφεις πλέον τις ιδέες σου και τις απόψεις σου είναι ένα θέμα συζήτησης μια και λείπουν από το παρόν φόρουμ.

Σου Θυμίζω φιλαράκι ότι γι΄αυτό άνοιξε αυτό το φόρουμ

για να σταματήσει ο ευνουχισμός και ο στραγγαλισμός των σκέψεων




Γράφε λοιπόν και άσε τα κολπάκια γιατί τα 157 μν σίγουρα δεν σε αντιπροσωπεύουν;)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
28-05-2010, 20:25
Βασίλη κανένας δεν σε παρεξήγησε καταλάβαμε και το σκεπτικό σου όπως ξέρουμε και το ποιον σου (Απο παλιότερα γραφόμενα ,μια και εγώ δεν σε ξέρω προσωπικά)

Το ότι δεν γράφεις πλέον τις ιδέες σου και τις απόψεις σου είναι ένα θέμα συζήτησης μια και λείπουν από το παρόν φόρουμ.

Σου Θυμίζω φιλαράκι ότι γι΄αυτό άνοιξε αυτό το φόρουμ

για να σταματήσει ο ευνουχισμός και ο στραγγαλισμός των σκέψεων




Γράφε λοιπόν και άσε τα κολπάκια γιατί τα 157 μν σίγουρα δεν σε αντιπροσωπεύουν;)





...μην του δίνετε θάρρος ρε παιδιά .....

Θα μας "βομβαρδίζει" μετά με "σεντόνια" ...... :sm7:

syan
28-05-2010, 20:54
...μην του δίνετε θάρρος ρε παιδιά .....

Θα μας "βομβαρδίζει" μετά με "σεντόνια" ...... :sm7:
Περιμένουμε στην γωνία..!

ARGI
29-05-2010, 10:58
Οσον αφορά κατι αστείες ιστορίες να δώσουν στους φτωχούς παλιους υπολογιστες να ξεστραβωθούν είναι μάλλον ύποπτες....και κρύβουν άλλα.:(

Αγαπητέ συμφουρίτη και συνάδελφε,
Σε παραπέμπω στα προηγούμενα ποσταρίσματα, όπου έχουν δοθεί απαντήσεις, σε παιδικές απορίες, που θέτεις…
Διαβάζοντας, θα διαπιστώσεις, ότι η κίνηση αυτή, ξεκίνησε ώστε να βάλουμε ένα μικρό λιθαράκι, σαν FORUM, σε ένα ή δύο σχολεία, ώστε κάποια παιδιά, να έρθουν σε μια καλύτερη επαφή, με τον κόσμο της «Πληροφορικής».
Η κίνηση αυτή, δεν απευθύνετε σε παιδιά των Κολωνακίου ή της Εκάλης, αλλά σε παιδιά, τα οποία ζούνε σε χωριά στην μέση του πουθενά, τα οποία, προσπαθούν, να εκπαιδευτούν, σε εγκαταλειμμένα σχολεία, δεκαετίας του ’40 και βάλε, με μηδενικούς οικονομικούς πόρους. Γιατί απλός αυτά τα σχολεία, το ελληνικό κράτος τα έχει «αποκληρώσει» ή απαξιώσει εδώ και χρόνια .
Εάν πάλι νομίζεις, ότι πίσω από αυτό τον σκοπό κρύβονται «ύποπτες κινήσεις», :confused:, μπορείς κάλλιστα να κατεβάσεις νέα πρόταση, για καλύτερη δωρεά αυτού του υλικού!!!...

Με εκτίμηση
ARGI

fotisI
29-12-2011, 19:46
Ρε παιδιά πράγματι όσο και παλιός να είναι ένας υπολογιστής, αρκεί να μπορεί να τρέξει windows xp. Εγώ ακόμη και σήμερα σε τέτοιο λειτουργικό δουλεύω. Πράγματι αξίζει το κόπο να δώσεις τον παλιό σου υπολογιστή μιας και μπορεί να σερφάρει στο ιντερνετ. Το ιντερνετ είναι που θα βοηθήσει τα παιδάκια, όχι το σούπερ κομπιούτερ.
Καλή συνέχεια

κμβ
03-01-2012, 12:26
Ας συγχαρουμε για αρχη τον Νικο τον ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟ που κανει αυτην την κινηση, (ο έχων δυο υπολογιστες να δινει τον ένα) και να συμπληρωσω οτι μπορουν τα παιδια να τον κρατησουν για internet , μετα για για ανατομια για να μαθουν και 5 πραγματα για το πως λειτουργει ενα PC και μετα στο τελος της χρονιας μπορουν και τα ιδια τα παιδια να το στειλουν στην ανακυκλωση για να αποκτησουν και νοοτροπια recycle!!!
:cool:

ΓΙΑΝΝΗΣ TDM
18-02-2012, 01:10
http://www.kpsurplus.com/img/full/cfc7811dde878366c704a53d14de2f7afc96da30.JPG



Xαρίζεται Scanner HP flatbed 4C με κάρτα SCSI,

μαζί με το PC Desktop Celeron που είναι εγκατεστημένη η κάρτα scsi ...

Μαζί και το monitor Philips 15" ...

Όλα σε λειτουργία !!!



.
Προεδρε ενδιαφερεται ο νεος στην παρεα για τον γιο του...!!

gsta
26-02-2012, 13:43
Μήπως να κάνουμε μια μάζωξη και να τα δίναμε σε αυτούς που τα έχουν ανάγκη:cool:

gs77
26-02-2012, 19:54
:sm8: