PDA

View Full Version : ελαστικα για r1150r


Aggelos R
20-02-2009, 18:48
καλησπερα παιδια εχω ενα r1150r και πριν μια βδομαδα εβαλα καινουρια λαστιχα,εχω κανει 500 χλμ αλλα το μηχανακι γλυστραει ειδικα στην βροχη!!!!!αυτος που μου τα εβαλε μου ειπε να κανω αλλα 500 γιατι δεν εχουν στρωσει ακομα αλλα το μηχανακι το νιωθω οτι δεν παει καλα!
οποιαδηποτε συμβουλη δεκτη!!!!:sm1:
(τα λαστιχα ειναι brigestone t21 ή t20)

kostas_366
20-02-2009, 19:09
Αν γλυστρά στο βρεγμένο, τότε η χάραξή του είναι πιο αφάλτινη και δεν <<διώχνει>> το νερό.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
20-02-2009, 21:28
Είδες ημερομηνία παραγωγής ;;;;

skippybi
20-02-2009, 21:39
και εγώ με το r850r ψάχνω για λάστιχα οπότε μπορείτε να μας πείτε για μάρκες και μοντέλα που έχετε δοκιμάσει;;;;)

kostas_366
20-02-2009, 21:51
και εγώ με το r850r ψάχνω για λάστιχα οπότε μπορείτε να μας πείτε για μάρκες και μοντέλα που έχετε δοκιμάσει;;;;)
Εγώ λέω Βασίλη να πας σε κάποιο μαγαζί, που πουλά λάστιχα για πότισμα... να πάρεις ένα 1.5 ίντζα, και να το κοπανήσεις πάνω... :p:p:p
Σε πειράζω φιλαράκι:p δεν κοιτά κανένα μισελενάκι Βασίλη. Εσύ κυκλοφορείς και χειμώνα (και βράδια εννοείτε αλλά δεν το λέμε) και αυτά είναι καλά στην βροχή...

skippybi
20-02-2009, 22:04
ευχαριστώ Κωστή και περιμένουμε και άλλες γνώμες και για τα τα brigestone t21 ή t20 του φίλου μας αν ξέρει κάτι κάποιος...;)

syan
20-02-2009, 23:45
ευχαριστώ Κωστή και περιμένουμε και άλλες γνώμες και για τα τα brigestone t21 ή t20 του φίλου μας αν ξέρει κάτι κάποιος...;)
Βασίλη για δές αυτα τα Metzeler που εχω στο RT..με πολυ καλές κριτικές και τάχω "σφίξει" και σε βροχή...πολύ καλές εντυπώσεις. Λίγο ακριβά βέβαια..!

metzelermoto (http://www.metzelermoto.com/web/catalog/moto/moto_catalogo_schedaDescription.page?categoria=/catalog/moto/sport_touring/none&vehicleType=MOTO&product_id=378318&uri=/metzeler/en_IT/browser/xml/catalog/moto/mv_roadtec_z6_interact.xml&menu_item=/products/catalog/sport_touring)

skippybi
21-02-2009, 18:33
Βασίλη για δές αυτα τα Metzeler που εχω στο RT..με πολυ καλές κριτικές και τάχω "σφίξει" και σε βροχή...πολύ καλές εντυπώσεις. Λίγο ακριβά βέβαια..!

metzelermoto (http://www.metzelermoto.com/web/catalog/moto/moto_catalogo_schedaDescription.page?categoria=/catalog/moto/sport_touring/none&vehicleType=MOTO&product_id=378318&uri=/metzeler/en_IT/browser/xml/catalog/moto/mv_roadtec_z6_interact.xml&menu_item=/products/catalog/sport_touring)
Στράτο σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση(Metzeler Roadtec Z6 Interact), την οποία βρίσκω και πολύ καλή μιας και ''φοράω'' το προηγούμενο μοντέλο το απλό Ζ6, χωρίς κανένα παράπονο σε χρήση και απόδοση χιλιομέτρων...;)

Περιμένουμε και άλλες προτάσεις για on road φυσικά καταστάσεις!!!:)

Aggelos R
22-02-2009, 12:24
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΑΓΚΕΣ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΠΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ