PDA

View Full Version : πληροφοριες για Λευκάδα....


zoi
19-05-2010, 12:49
γεια σε όλους,

είμαι νέο μέλος και θα ήθελα να με βοηθήσετε σχετικά με τις καλοκαιρινές μου διακοπές. Αποφασίσαμε με τον φίλο μου να πάμε στην Λευκάδα τον Αύγουστο.
Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μέρος για διαμονή? Να τονίσω ότι θέλουμε να μείνουμε κάπου ήσυχα και γραφικά και να έχουμε και κοντινές επιλογές σε παραλίες.

Ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων!!

vasorfa
19-05-2010, 13:28
Καλη επιλογη κοπελιά!!!

αν σας αρεσουν οι πεντακαθαρες και βαθιες παραλιες εχετε κανει jack pot!!!

προσωπικα εχω παει λευκαδα πανω απο 20 φορες αν θελετε ησυχια---απλα αποφυγετ την πολη της Λευκαδας--εχει πολυ Βαβουρα....θα σας προτεινα καπου στ αμεσα οπως Νικιανα κ.α. που ειναι στο μεσο της λευκαδας---και εχει παρα πολλα παραλιακα ξενοδοχεια η ξενοδοχειακα συγκροτηματα,αν θελετε τωρα πολυυυυυ ησυχια....πηγεντε προς την πισω πλευρα του νησιου,,,αλλα ειναι πολυυυ ησυχα....;);)

αν θελετε παραπανω πληροφοριες---τηλ.στο προφιλ μου!!!

παντως Λευκαδα ειναι απιθανος προορισμος-αλλα να κανετε με τα τουριστκα και τα ολοημερα ταξιδακια,,,,,τα σπανε!!!!

στα υποψιν--ειναι σεισμογενεις η περιοχη και καλο θα ειναι παντου και παντα να ειστε προσεχτικοι---οι κατοικιες γενικα δεν εχουν κανενα πρβλημα---ειναι με τον νεο αντισεισμικο κανονισμο--αλλα προσοχη πορτο κατσικι,εγγρεμνους-καταρρακτεσ κ.α.


πωπω τι μου θυμισατε τωρα!!!

παω να δω καμια φωτο:D:D:D

ntinopoulos
19-05-2010, 13:32
εισαι στο σωστο forum!;)
τι...?με μηχανες ασχολουμαστε νομιζεις?:rolleyes:
τυφλα να χει το icons!!!:sm7:

Fuji
20-05-2010, 17:50
Αν αποφασίσετε τελικά για κει, και θέλετε να 'στε κοντά στην πόλη, προς τη παραλία του Αη-Γιάννη, έχει αρκετά ενοικιαζόμενα. Πες μου να σου δώσω τηλέφωνο απ' τον τέως σπιτονοικοκύρη μου. Θα σας αρέσει. Με μοτο θα πάτε να υποθέσω;

tsompanis
20-05-2010, 22:22
λευκάδα...
να σου πω και εγώ λοιπόν.
λευκάδα και αυγουστος είναι θανατηφόρος συνδιασμός!
αν σου αρέσει το τζέρτζελο και η κίνηση με τουρίστες θα την καταβρείς.
αν θέλεις πάλι ησυχία,δύσκολα θα την βρεις και μόνο νότιο-δυτικά του νησιού αλλά και πάλι..
καλύτεροι μήνες πιστεύω είναι ο σεπτέμβρης και ο ιούνης.
αν είστε της βαθιάς θάλασσας με κύμα και αέρα,φάση σερφ κ.λ.π πάς δυτικα απο Κάθισμα,Αγιο νικήτα και κάτω.
αν θέλεις βοτσαλάκια-απάνεμα και cool πας ανατολικά κάτω,απο την πόλη της λευκάδας,νυδρί και κάτω.

θα σου πρότεινα να κλείσεις δωμάτιο απο ιnternet που τα έχουν φθηνά,γιατί στο ντούκου,κοπανάνε!και αρκετά θα έλεγα.σε βαθμό που αναρωτιέσαι γιατί δεν το έκλεισες την προηγούμενη ημέρα μέσω booking και τώρα αντί για 45 πληρώνεις 65!!
πάντως,είναι πολύ όμορφο νησί και ευτηχώς το έχω σχετικά δίπλα μου;)
καλά να περάσετε:)

vellos
21-05-2010, 06:31
λευκάδα...
να σου πω και εγώ λοιπόν.
αν είστε της βαθιάς θάλασσας με κύμα και αέρα,φάση σερφ κ.λ.π πάς δυτικα απο Κάθισμα,Αγιο νικήτα και κάτω.
:)


Μετά τις 4 το απόγευμα γίνεται το έλα να δεις από σερφίστες :sm8:

Fuji
21-05-2010, 17:06
Παιδιά μη κουραζόμαστε, η zoi φαίνεται ότι δεν ενδιαφέρεται για άλλες πληροφορίες. Ένα και μόνο μήνυμα, αυτό ήταν και μας άφησε. Και μεις γράφουμε αβέρτα ... :sm7:

tsompanis
22-05-2010, 10:01
:sm7::sm7::sm7: