PDA

View Full Version : Κοροιδία τα διόδια Κορίνθου-Πατρών


Leondios
26-05-2010, 16:04
Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε κατέβηκα Πάτρα για να δω από κοντά το ράλλυ των Χαρλεάδων ( που ήταν φανταστικό). Και πραγματικά εκνευρίστηκα όταν αφού πλήρωσα μετά την Κόρινθο 2 ευρώ διόδια για την μηχανή (2,9 ευρώ οι φίλοι που ερχόντουσαν με το αυτοκίνητο) μπήκα σε ένα δρόμο που ούτε για αγροτικό δεν τον λες. Όλο λακκούβες, με μονή λωρίδα κυκλοφορίας γεμάτος έργα. Και όταν στον γυρισμό διαμαρτυρήθηκα στον υπάλληλο γιατί να πληρώσω (στην ιδιωτική εταιρεία που τον εκμεταλλεύεται) αφού αυτό δεν είναι αυτοκινητόδρομος μου απάντησε "και εγώ ρε φίλε τι θες να σου κάνω";; Επειδή λοιπόν κάτι πρέπει κάποτε να κάνουμε όλοι μας γιατί μας κοροϊδεύουν ασύστολα από παντού ρωτώ αν κανείς (κατά προτίμηση δικηγόρος) γνωρίζει ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να αρνηθεί κανείς να πληρώσει ή πως μπορούμε να διαμαρτυρηθούμε ομαδικά.:hmmm:

gemara
26-05-2010, 16:58
Ωχ... την κάτσαμε!:sm7:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
26-05-2010, 17:15
Ωχ... την κάτσαμε!:sm7:



http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/cid_1_2290699233web25804_mail_ukl_y.gif

gripis
26-05-2010, 17:50
:sm7::sm7::sm7:

xenos
26-05-2010, 19:30
για αρκετούς μήνες αρκετοί φίλοι μου με τις μοτο τους κ με τα αμάξια τους αρνούνται να καταβάλουν το αντίτιμο των διοδίων..εγώ το 3ημερο που ήμουνα εκτός δεν πλήρωσα..έφτασα στον κισε κ πολύ ευγενικά τους είπα οτι αρνουμε να πληρώσω.έδωσα τον αριθμό πινακίδας μου κ μου άνοιξε να φύγω χωρίς να γίνει τίποτα άλλο....μπες κ μια στο google γράψε diodiastop κ θα καταλάβεις αρκετά πράγματα!

ntinopoulos
26-05-2010, 19:34
Ωχ... την κάτσαμε!:sm7:

http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/cid_1_2290699233web25804_mail_ukl_y.gif
:sm3::sm3::sm3:

HAWK_46
27-05-2010, 07:53
:sm3::sm3::sm3:

....εσύ τώρα ξέρω γιατί γελάς ....γιατί πήρες το απόλυτο εργαλείο για τις λακούβες!!!!!! :cool::D

aeriko
27-05-2010, 08:33
Ωχ... την κάτσαμε!:sm7:
Μη μου πείτε ότι είναι αυτό που φαντάζομαι, δεν θα το αντέξω πάλι:sm7:

Leondios
27-05-2010, 13:16
Ευχαριστώ τον φίλο Xenos για τις πληροφορίες για το πως να αποφεύγουμε να πληρώνουμε διόδια σαν τα κορόιδα. Δεν νομίζω οτι είναι γνωστό στον πολύ κόσμο. Εγω πάντως την επόμενη φορά θα το εφαρμόσω.

aeriko
27-05-2010, 13:50
για αρκετούς μήνες αρκετοί φίλοι μου με τις μοτο τους κ με τα αμάξια τους αρνούνται να καταβάλουν το αντίτιμο των διοδίων..εγώ το 3ημερο που ήμουνα εκτός δεν πλήρωσα..έφτασα στον κισε κ πολύ ευγενικά τους είπα οτι αρνουμε να πληρώσω.έδωσα τον αριθμό πινακίδας μου κ μου άνοιξε να φύγω χωρίς να γίνει τίποτα άλλο....μπες κ μια στο google γράψε diodiastop κ θα καταλάβεις αρκετά πράγματα!
xenos όταν θα σου έρθει το μπουγιουρντί στο σπίτι να μην ξεχάσεις να μας ενημερώσεις.

gsmaniac
27-05-2010, 16:22
Μη μου πείτε ότι είναι αυτό που φαντάζομαι, δεν θα το αντέξω πάλι:sm7:

πιστευω ο υπευθυνος να τον μπαναρει....;)
οχι αλλο καρβουνο........:D

tsompanis
27-05-2010, 23:58
όχι ρε γμτ!
πέρασαν 8 ώρες απο το τελευταίο ποστ και ακόμη τίποτα!
τζάμπα πήγα να πιάσω τα ποπκόρν

:sm7::sm7::sm7:

GeorgeP
28-05-2010, 10:00
πιστευω ο υπευθυνος να τον μπαναρει....;)


οχι αλλο καρβουνο........:D




όχι ρε γμτ!
πέρασαν 8 ώρες απο το τελευταίο ποστ και ακόμη τίποτα!
τζάμπα πήγα να πιάσω τα ποπκόρν

:sm7::sm7::sm7:


Εννοειτε καποιον γνωστό........''κατα συνειδηση αντιρρησια''?????!!!

Αν αυτον εννοειτε μου ειπε να σας πω οτι τσάμπα αγοραζετε ποπ κορν!!
Οτι ειχε να πει το εχει πει, τα μπουγιουρντια δεν θα αργησουν να στέλνονται!! Κατσε να βγει η αποφαση για τον οδηγο που δεν πληρωσε και του υπεβληθη η μυνηση απο την διαχειρηστρια των διοδιων εταιρεια και μετα ας βαλουν φτερα στα ποδια τους οι μεχρι τοτε μη πληρωνοντες!!!!

Το αποφθευγμα ''στην ελλαδα ζουμε'' μάλλον μας τελειωσε μου ειπε να σας πω!!!;):D

napgeo
28-05-2010, 10:38
Καλημέρα. Δεν μου είναι έυκολο να γράφω στο site
διότι πολλές φορές ξεχνώ τα μάτια μου και με το τυφλό σύστημα δεν τα πάω καθόλου καλά.. Προσωπικά κάνω την διαδρομή κάθε μήνα. Στα διόδια να κάνεις στο σημείο της μπάρας λίγο δεξιά και περνάς άνετα χωρίς να πληρώσεις.Η τροχαία δεν επεμβαίνει διότι η είσπραξη είναι παράνομη..Εάν έχεις κάποιο πρόβλημα λόγω του ότι μπορεί να υπάρχει υπάλληλπος στο σημείο δεν δίνεις κανένα στοιχείο προσωπικό σου. Μπορεί να γράψει τον αριθμό κυκλοφορίας αλά δεν έχει την δυνατότητα να σε εγκαλέσει να πληρώσεις διότι δεν έχει την δυνατότητα με το νόμο..Ούτε μπορεί να το διαβιβάσει σε δημόσιο ταμείο επιδή η είσπραξη είναι παράνομη.. Άρα κακός πληρώνεις..Άστους να κόψουνε το λαιμό τους..Εάν μπορείτε γνωστοποιήστε το σε όλους να μην Πληρ΄ςσει κανείς μας.. Συγνήμη εάν έχω λάθη....Καλημέρα σας...

HAWK_46
28-05-2010, 10:46
Καλημέρα. Δεν μου είναι έυκολο να γράφω στο site
διότι πολλές φορές ξεχνώ τα μάτια μου και με το τυφλό σύστημα δεν τα πάω καθόλου καλά.. Προσωπικά κάνω την διαδρομή κάθε μήνα. Στα διόδια να κάνεις στο σημείο της μπάρας λίγο δεξιά και περνάς άνετα χωρίς να πληρώσεις.Η τροχαία δεν επεμβαίνει διότι η είσπραξη είναι παράνομη..Εάν έχεις κάποιο πρόβλημα λόγω του ότι μπορεί να υπάρχει υπάλληλπος στο σημείο δεν δίνεις κανένα στοιχείο προσωπικό σου. Μπορεί να γράψει τον αριθμό κυκλοφορίας αλά δεν έχει την δυνατότητα να σε εγκαλέσει να πληρώσεις διότι δεν έχει την δυνατότητα με το νόμο..Ούτε μπορεί να το διαβιβάσει σε δημόσιο ταμείο επιδή η είσπραξη είναι παράνομη.. Άρα κακός πληρώνεις..Άστους να κόψουνε το λαιμό τους..Εάν μπορείτε γνωστοποιήστε το σε όλους να μην Πληρ΄ςσει κανείς μας.. Συγνήμη εάν έχω λάθη....Καλημέρα σας...

Nap μάθε καλά το τυφλό σύστημα γιατί θα έχει σκοτάδι εκεί που θα πάμε!!!:D:cool::sm7::D:D:D

aeriko
28-05-2010, 11:45
Καλημέρα. Δεν μου είναι έυκολο να γράφω στο site
διότι πολλές φορές ξεχνώ τα μάτια μου και με το τυφλό σύστημα δεν τα πάω καθόλου καλά.. Προσωπικά κάνω την διαδρομή κάθε μήνα. Στα διόδια να κάνεις στο σημείο της μπάρας λίγο δεξιά και περνάς άνετα χωρίς να πληρώσεις.Η τροχαία δεν επεμβαίνει διότι η είσπραξη είναι παράνομη..Εάν έχεις κάποιο πρόβλημα λόγω του ότι μπορεί να υπάρχει υπάλληλπος στο σημείο δεν δίνεις κανένα στοιχείο προσωπικό σου. Μπορεί να γράψει τον αριθμό κυκλοφορίας αλά δεν έχει την δυνατότητα να σε εγκαλέσει να πληρώσεις διότι δεν έχει την δυνατότητα με το νόμο..Ούτε μπορεί να το διαβιβάσει σε δημόσιο ταμείο επιδή η είσπραξη είναι παράνομη.. Άρα κακός πληρώνεις..Άστους να κόψουνε το λαιμό τους..Εάν μπορείτε γνωστοποιήστε το σε όλους να μην Πληρ΄ςσει κανείς μας.. Συγνήμη εάν έχω λάθη....Καλημέρα σας...
Αφού ο άνθρωπος δήλωσε ότι ήταν να πεί το έχει πεί, εσύ τώρα γιατί επιμένεις να κουρδίζεις τα όργανα;:)

napgeo
28-05-2010, 13:39
:yz:yz:yz ΗΑWK46 ??? ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ???
ΛΙΓΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ....ΠΟΥ ΠΑΜΕ????ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ...ΚΑΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ...ΓΙΑ ΤΥΦΛΟ. ΘΑ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΑ:mad::mad:

Arkas
11-06-2010, 18:11
Ευχαριστώ τον φίλο Xenos για τις πληροφορίες για το πως να αποφεύγουμε να πληρώνουμε διόδια σαν τα κορόιδα. Δεν νομίζω οτι είναι γνωστό στον πολύ κόσμο. Εγω πάντως την επόμενη φορά θα το εφαρμόσω.
Λεόντιε, το θέμα αυτό έχει ξανααναρτηθεί στο forum με "θύελλα"αντικρουομένων απόψεων.
Ο "γνωστός" αντιρρησίας :p είχε ποστάρει αναρίθμητα posts περί της υποχρεώσεώς μας να καταβάλλουμε κανονικά το αντίτιμο των διοδίων.
Άλλοι πάλι, ήταν και φαντάζομαι εξακολουθούν να είναι, πολέμιοι του να πληρώνουμε διόδια.
Αν έχεις λίγο κέφι, ανάτρεξε σε παλαιότερα posts και θα καταλάβεις τί εννοώ...;)

GeorgeP
12-06-2010, 19:30
Λεόντιε, το θέμα αυτό έχει ξανααναρτηθεί στο forum με "θύελλα"αντικρουομένων απόψεων.
Ο "γνωστός" αντιρρησίας :p είχε ποστάρει αναρίθμητα posts περί της υποχρεώσεώς μας να καταβάλλουμε κανονικά το αντίτιμο των διοδίων.
Άλλοι πάλι, ήταν και φαντάζομαι εξακολουθούν να είναι, πολέμιοι του να πληρώνουμε διόδια.
Αν έχεις λίγο κέφι, ανάτρεξε σε παλαιότερα posts και θα καταλάβεις τί εννοώ...;)

Αν ηξερα ποιον εννοεις θα πηγαινα να του εσπαγα το κεφαλι!!! :pΑκους εκει να πληρωνουμε διόδια!!:p