PDA

View Full Version : Λαγονησι η Αναβυσσος ; Βοηθηστε!!


panagis13
02-06-2010, 12:08
Καλησπερα!

Θελω να παω μια μονοημερη εκδρομη με την κοπελα μου , για μπανακι ,χαβαλε και να οτ ριξουμε εξω. Κοινως να συνδιαζει καλη παραλια (ανοιχτη κατα προτιμηση) με καλα μαγαζια.
Οπως εχετε καταλαβει απο τον τιτλο ειμαι αναμεσα απο Λαγονησι και Αναβυσσο. Δυστυχως στο net δεν βρισκω αρκετες πληροφοριες. Ουτε καν καποια επισιμη ιστιοσελιδα για το λαγονησι. Και επειδη δεν εχω ξαναπαει σε κανενα απο τα δυο μερη χρειαζομαι βοηθεια!
Οποιος/α εχει παει σε καποιο απο αυτα τα μερη ας πει τπτ να βοηθησει.
Επισης θα με ενδιεφεραν και site για τις εν λογω περιοχες.

Ευχαριστω πολυ και καλο καλοκαιρι!!!:cool::Απορία:

vasorfa
02-06-2010, 12:20
Σορρυ για το σπαμ...

Αλλα γιατι δεν πατε στο Σουνιο???λιγο πριν εχει το ξενοδοχειο Αιγαιον για διαμονη και τα νερα ειναι και πολυ καθαρα και πολυ κρυα...!!!!!!:rolleyes:

οσο για την διαδρομη μεχρι Σουνιο....απολαυση---:cool::cool:

οσο για βραδυνη εξορμιση η καφεδοκατασταση,ειναι και το Λαυριο απο εκει πααρα πολυ κοντα!!!!!:cool::cool:

αν ηταν να διαλεξω παντως αναμεσα στα 2 που παραθετεις και μονο θα ελεγα Λαγονησι,,,ειναι λιιιγο πιο καθαρα!!!:D:D

υ.γ.
σορρυ για το σπαμ...:o

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
02-06-2010, 12:25
Έχεις πμ.... :cool:

gsar
02-06-2010, 12:44
ΛΑΓΟΝΗΣΙ.ΩΡΑΙΟ ΚΑΙ ΧΛΙΔΑΤΟ.ΣΤΗΝ ΑΝΑΒΥΣΟ ΟΜΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΝΤΟΥΡΟ.ΙΔΡΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΒΟΥΡ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΑ.

aeriko
02-06-2010, 12:55
Εξαρτάται από που είσαι. Αν π.χ. έρχεσαι από κανένα έξτρα παραλιακό μέρος της Ελλάδος, που να σε στείλουμε;

ntinopoulos
02-06-2010, 13:04
γιατι δεν πας somewhere?:rolleyes:
ειναι τελεια εκει!:rolleyes:
εκει θα κανετε something και αλλα πολλα!:rolleyes:

aeriko
02-06-2010, 13:06
γιατι δεν πας somewhere?:rolleyes:
ειναι τελεια εκει!:rolleyes:
εκει θα κανετε something και αλλα πολλα!:rolleyes:
Την ετυμολογία την έχεις στο στόμα σου βρε παιδί μου;:)

ntinopoulos
02-06-2010, 13:15
Την ετυμολογία την έχεις στο στόμα σου βρε παιδί μου;:)
:D
ασε πανο βλεπω να κατανταμε "αθηνοραμα" η "παμε διακοπες"!:rolleyes:

solik
02-06-2010, 13:30
Εγώ θα πήγαινα Ανάβυσο.Ελάχιστα πιο μακριά από το Λαγονήσι και δίπλα στην Π.Φώκαια με καταπληκτικές ψαροταβέρνες!!!!!!!!

vpentza
02-06-2010, 13:41
ρε παιδιά, με τη κοπελιά του θα είναι ο άνθρωπος....

θέλει ησυχία, ίσως και λίγη ερημιά καμιά ημιπαραμονή και μετά τις γλύκες για καφεδάκι/παγωτάκι και ποτάκι.....

Ας ομιλήσουν οι λέφτεροι καλύτερα...;)

vasorfa
02-06-2010, 13:47
[QUOTE=vpentza;167534]ρε παιδιά, με τη κοπελιά του θα είναι ο άνθρωπος....

θέλει ησυχία, ίσως και λίγη ερημιά καμιά ημιπαραμονή και μετά τις γλύκες για καφεδάκι/παγωτάκι και ποτάκι.....

Ας ομιλήσουν οι λέφτεροι καλύτερα...;)¨


Ομιλησαμε!!!!:cool::cool::cool:
πρωτοι πρωτοι!!!!:D:D:D:D

vpentza
02-06-2010, 13:52
[QUOTE=vpentza;167534]ρε παιδιά, με τη κοπελιά του θα είναι ο άνθρωπος....

θέλει ησυχία, ίσως και λίγη ερημιά καμιά ημιπαραμονή και μετά τις γλύκες για καφεδάκι/παγωτάκι και ποτάκι.....

Ας ομιλήσουν οι λέφτεροι καλύτερα...;)¨


Ομιλησαμε!!!!:cool::cool::cool:
πρωτοι πρωτοι!!!!:D:D:D:D

ναι ναι, γύρνα πλευρό να δεις άλλο όνειρο τώρα...
κρίμα γιατί εχτές είδα στο δρόμο τη κυρά και δεν σταμάτησα, άν ήξερα θα την ενημέρωνα για τις δηλώσεις σου...:D:D:D

aeriko
02-06-2010, 13:54
Ας ομιλήσουν οι λέφτεροι καλύτερα...;)
.....και οι παράνομοι:sm7:

pirate
02-06-2010, 14:50
γιατι δεν πας somewhere?:rolleyes:
ειναι τελεια εκει!:rolleyes:
εκει θα κανετε something και αλλα πολλα!:rolleyes:

:sm7::sm7:

mjtir
02-06-2010, 17:10
Εχουμε και λεμε ...

Παραλιες απο αναβυσσο προς θυμαρι και λιγο παρακατω υπαρχει σημαντικος αριθμος μικρων κολπων που σιγουρα ενας απο αυτους θα σε ικανοποιησουν :D...

Λαγονησι και εφοσων μιλαμε για ελευθερη παραλια στο μυαλο μου ερχονται μονο δυο κολπισκοι αξιολογοι που συνηθως ειναι γεματοι λουομενους...:(

Καφες . Σαρωνιδα προς αναβυσσος ακολουθωντας στα φαναρια της Σαρωνιδας τον δρομο στο αριστερο σου χερι και σε ψηλο σημειο με πανοραμικη θεα το μοναδικο αξιολογο καφε της περιοχης , ολα τα αλλα στην παραλια ειναι παρακμιακα - αδιαφορα .....

Φαγητο , πολλες επιλογες στην αναβυσσο , που αν δεν καιγεσαι για θεα στην θαλασσα , μπορεις να βρεις και οικονομικες λυσεις ...:D

georged
02-06-2010, 21:37
εγω πάλι λέω αυτό το Σαββατοκύριακο Λαγονήσι και το επόμενο Ανάβυσσο, εξάλλου δεν είναι και τόσο μακριά ..

Capitain
03-06-2010, 02:21
γιατι δεν πας somewhere?:rolleyes:
ειναι τελεια εκει!:rolleyes:
εκει θα κανετε something και αλλα πολλα!:rolleyes:
Ρε φίλε Ντινόπουλε φάνηκε ότι είσαι BMWδάκιας λέμε τώρα....
Είναι σαν το παλιό καλό ρητό κουκιά τρως, κουκιά μιλάς....:sm7:

Capitain
03-06-2010, 02:27
Καλησπερα!

Θελω να παω μια μονοημερη εκδρομη με την κοπελα μου , για μπανακι ,χαβαλε και να οτ ριξουμε εξω. Κοινως να συνδιαζει καλη παραλια (ανοιχτη κατα προτιμηση) με καλα μαγαζια.
Οπως εχετε καταλαβει απο τον τιτλο ειμαι αναμεσα απο Λαγονησι και Αναβυσσο. Δυστυχως στο net δεν βρισκω αρκετες πληροφοριες. Ουτε καν καποια επισιμη ιστιοσελιδα για το λαγονησι. Και επειδη δεν εχω ξαναπαει σε κανενα απο τα δυο μερη χρειαζομαι βοηθεια!
Οποιος/α εχει παει σε καποιο απο αυτα τα μερη ας πει τπτ να βοηθησει.
Επισης θα με ενδιεφεραν και site για τις εν λογω περιοχες.

Ευχαριστω πολυ και καλο καλοκαιρι!!!:cool::Απορία:
Νομίζω ότι πρέπει να πας και τα 2 αφού είναι προτεινόμενα από φίλους που εμπιστεύεσαι για το γούστο τους...:Απορία:
Εκτός αν δε σε παίρνει οικονομικά που εγώ δεν εισέπραξα κάτι τέτοιο...:confused:
Αλλά για μένα πήγαινε Λαύριο που έχει και κίνηση το βράδυ και γύρω έχει και παραλίες για βολτίτσα....Από παραλιακή βέβαια για να δεις όλη την Νοτιοδυτική παραλία της Αττικής...Δοκίμασε και τις Κολώνες,(Ναό Σουνίου),πήγαινε μέρα, καλύτερα απόγευμα για ωραίες φωτογραφίες με ηλιοβασίλεμα..Ελπίζω να σε κατατόπισα...

ntinopoulos
03-06-2010, 11:37
Ρε φίλε Ντινόπουλε φάνηκε ότι είσαι BMWδάκιας λέμε τώρα....
Είναι σαν το παλιό καλό ρητό κουκιά τρως, κουκιά μιλάς....:sm7:
:Απορία::Απορία::Απορία: