PDA

View Full Version : Μονοήμερη εκδρομή στην Λίμνη Ευβοίας και Ροβιές - Κυριακή 20 Ιουνίου


Σελίδες : [1] 2

Michael Chatzilias
10-06-2010, 14:06
Αγαπητή φίλοι,


Η Λίμνη και οι Ροβιές βρίσκονται στην Βόρεια Εύβοια, μετά το Μαντούδι και το Προκόπι, και είναι από τις ομορφότερες σύντομες εξορμήσεις. Βρίσκονται περίπου 160 χλμ με χρόνο περί 2μιση ώρες.

Στην Λίμνη και στις Ροβιές μπορούμε να πιούμε τον πρωινό Κυριακάτικο καφέ μας, να κάνουμε το μπάνιο μας (όσοι θέλουν) και να φάμε / πιούμε το μεσημέρι. Η διαδρομή είναι εύκολη, και περνά από την Χαλκίδα και βόρεια. Προς το Μαντούδι και Προκόπι η διαδρομή είναι πολύ όμορφη (βόρεια Έυβοια) και συνδυάζει το βουνό της διαδρομής με την όμορφη θάλασσα της Λίμνης.

Για την επιστροφή, όσοι θέλουν γυρνούν από τον ίδιο δρόμο, όσοι προτιμούν περισσότερο χρόνο στην μηχανή μπορούν να ανέβουν μέχρι την Αιδηψό, από κει το καραβάκι για Αρκίτσα, και σπίτι (η διαδρομή από Αιδηψό και καραβάκι είναι λίγο μεγαλύτερη, 195 χλμ).

Οργανώνω λοιπόν την Κυριακή, 20 Ιουνίου μονοήμερη, με αναχώρηση κατά τις 9 το πρωί, ώστε να φτάσουμε αρκετά νωρίς για τον Κυριακάτικο καφέ μας, για το μπάνιο μας και το φαγητό μας.

Δεν γνωρίζω καλά τα μέρη εκεί, για φαγητό, κτλ, και όποιος από εσάς είναι από κεί ή γνωρίζει τα μέρη μπορεί να με βοηθήσει, ειδικά για το μεσημεριανό μας φαγητό.

Μπορείτε να δείτε τα τοπία εδώ:
Λίμνη:
λιμνη ευβοιας - Αναζήτηση Google (http://www.google.gr/search?hl=el&source=hp&q=%CE%BB%CE%B9%CE%BC%CE%BD%CE%B7+%CE%B5%CF%85%CE%B2%CE%BF%CE%B9%CE%B1%CF%82&aq=1&aqi=g2&aql=&oq=%CE%9B%CE%AF%CE%BC%CE%BD%CE%B7+%CE%95%CF%85%CE%B2%CE%BF%CE%AF%CE%B1%CF%82&gs_rfai)=

Αν και εύκολη κι απλή, πρόκειται να βγάλω προτεινόμενη διαδρομή την άλλη εβδομάδα.

Συμμετοχές:
1. Μιχάλης Χατζηλίας

Black_Shadow
10-06-2010, 14:19
Αγαπητή φίλοι,


Η Λίμνη και οι Ροβιές βρίσκονται στην Βόρεια Εύβοια, μετά το Μαντούδι και το Προκόπι, και είναι από τις ομορφότερες σύντομες εξορμήσεις. Βρίσκονται περίπου 160 χλμ με χρόνο περί 2μιση ώρες.

Στην Λίμνη και στις Ροβιές μπορούμε να πιούμε τον πρωινό Κυριακάτικο καφέ μας, να κάνουμε το μπάνιο μας (όσοι θέλουν) και να φάμε / πιούμε το μεσημέρι. Η διαδρομή είναι εύκολη, και περνά από την Χαλκίδα και βόρεια. Προς το Μαντούδι και Προκόπι η διαδρομή είναι πολύ όμορφη (βόρεια Έυβοια) και συνδυάζει το βουνό της διαδρομής με την όμορφη θάλασσα της Λίμνης.

Για την επιστροφή, όσοι θέλουν γυρνούν από τον ίδιο δρόμο, όσοι προτιμούν περισσότερο χρόνο στην μηχανή μπορούν να ανέβουν μέχρι την Αιδηψό, από κει το καραβάκι για Άγ. Κωνσταντίνο, και σπίτι (η διαδρομή από Αιδηψό και καραβάκι είναι λίγο μεγαλύτερη, 195 χλμ).

Οργανώνω λοιπόν την Κυριακή, 20 Ιουνίου μονοήμερη, με αναχώρηση κατά τις 9 το πρωί, ώστε να φτάσουμε αρκετά νωρίς για τον Κυριακάτικο καφέ μας, για το μπάνιο μας και το φαγητό μας.

Δεν γνωρίζω καλά τα μέρη εκεί, για φαγητό, κτλ, και όποιος από εσάς είναι από κεί ή γνωρίζει τα μέρη μπορεί να με βοηθήσει, ειδικά για το μεσημεριανό μας φαγητό.

Μπορείτε να δείτε τα τοπία εδώ:
Λίμνη:
λιμνη ευβοιας - Αναζήτηση Google (http://www.google.gr/search?hl=el&source=hp&q=%CE%BB%CE%B9%CE%BC%CE%BD%CE%B7+%CE%B5%CF%85%CE%B2%CE%BF%CE%B9%CE%B1%CF%82&aq=1&aqi=g2&aql=&oq=%CE%9B%CE%AF%CE%BC%CE%BD%CE%B7+%CE%95%CF%85%CE%B2%CE%BF%CE%AF%CE%B1%CF%82&gs_rfai)=

Αν και εύκολη κι απλή, πρόκειται να βγάλω προτεινόμενη διαδρομή την άλλη εβδομάδα.

Συμμετοχές:
1. Μιχάλης Χατζηλίας


μόνος σου θα πας ??? :D ή θα πάρεις και τη Σταματία μαζί ?

Michael Chatzilias
10-06-2010, 14:20
Θα την πάρω μαζί.

Michael Chatzilias
10-06-2010, 14:21
Και δεν θα πάω μόνος μου.
Θα έρθεις κι εσύ μαζί.

Black_Shadow
10-06-2010, 14:24
Θα την πάρω μαζί.

ωραία να υπολογίζεις και 'μας τότε...εκτός απροόπτου ...:)

Black_Shadow
10-06-2010, 14:26
Και δεν θα πάω μόνος μου.
Θα έρθεις κι εσύ μαζί.


:sm8: σου χαλάω εγώ χατήρι......Κρητίκαρε ???? εεεεε?????

Michael Chatzilias
10-06-2010, 14:27
Σας είχα ήδη υπολογίσει πριν βγάλω το post....

1. Michael Chatzilias και Σταματία
2. Κλαπαναράς Black Shadow με Κατερίνα (με Varadero, οπότε ξέρετε, γράσο, λάδια, κτλ).
3.
4.
5.

ΤΡΟΧΗΛΑΤΟΣ
10-06-2010, 18:56
Ξέρω την περιοχή αρκετά καλά μιας και έχω σπίτι στο Αχλάδι (μισή ώρα από τη Λίμνη). Καταρχήν για φαγητό προτείνω να κάτσετε στην παραλία της Λίμνης όπου υπάρχουν αρκετά μαγαζιά με καλές τιμές και φαγητό. Επίσης για μπάνιο υπάρχει ωραία παραλία στο δρόμο προς Αιδηψό, 5 λεπτά δρόμος από Λίμνη .Μια συμβουλή που μπορώ να σας δώσω είναι να προσέχετε πολύ στο κομμάτι της διαδρομής από Χαλκίδα έως το Προκόπι γιατί είναι η αγαπημένη "πίστα" για αρκετούς κάγκουρες που βγαίνουν ειδικά την Κυριακή και οδηγούν δίχως αύριο. Καλά να περάσετε...:)

frits
10-06-2010, 19:24
Πολύ ωραίο ακούγετε, αλλά 2η Κυριακή στην σειρά δεν θα μπορέσω πρέπει να κάνουν και τα πιτσιρίκια την βόλτα τους.

Καλά να περάσετε φιλαράκια.

Υ.Γ. Γιώργο πολύ καιρό έχω να σε δω...:)

Michael Chatzilias
10-06-2010, 20:05
Σταύρο, δεν είναι αυτή την Κυριακή, είναι την μεθεπόμενη, 20 Ιουνίου.
Δες αν σας βολεύει, μακάρι να σας έχουμε μαζί μας!

Michael Chatzilias
10-06-2010, 21:01
Τροχηλατος:
Ευχαριστούμε για τις συμβουλές. Μιας και ξέρεις τα μέρη, έχεις να μας προτείνεις κανένα καλό μέρος για ψάρι, δίπλα στην θάλασσα, στην περιοχή της Λίμνης ή Ροβιές;

Η διαδρομή που θα ακολουθήσουμε θα είναι:
Αθήνα - Χαλκίδα - Προκόπι - Μαντούδι - Λίμνη - Ροβιές - Αιδηψός - Αγ Κωνσταντίνος καραβάκι (όσοι θέλουν) - Αθήνα.

skippybi
10-06-2010, 21:27
ωραία πράγματα!!!:)

syan
10-06-2010, 21:40
Τροχηλατος:
Ευχαριστούμε για τις συμβουλές. Μιας και ξέρεις τα μέρη, έχεις να μας προτείνεις κανένα καλό μέρος για ψάρι, δίπλα στην θάλασσα, στην περιοχή της Λίμνης ή Ροβιές;

Η διαδρομή που θα ακολουθήσουμε θα είναι:
Αθήνα - Χαλκίδα - Προκόπι - Μαντούδι - Λίμνη - Ροβιές - Αιδηψός - Αγ Κωνσταντίνος καραβάκι (όσοι θέλουν) - Αθήνα.
Το καραβάκι πάει Αρκίτσα Μιχάλη.....Εχω κάνει την διαδρομή 2-3 φορές και έχω μείνει στις Ροβιές, άν διανυκτερεύατε θα σου πρότεινα κάπου να μένατε..Να περάσετε όμορφα !!

Michael Chatzilias
10-06-2010, 21:43
Ευχαριστούμε Στράτο. Σωστά, Αιδηψός - Αρκίτσα (διόρθωση Όχι Αγ Κωνσταντίνος). Βγαίνουμε νοτιότερα και πιο κοντά Αθήνα.

KRASOPATERAS
10-06-2010, 23:35
Μιας και μένω σχετικά κοντά και την διαδρομή την κάνω για βόλτα πάνω από 10 φορές τον χρόνο για βόλτα, το πρωί να καθίσετε για καφέ και λουκουμάδες στον Αλεξίου που είναι 6 περίπου μετά τον Αγ. Γιάννη Ρώσο.
Καταπληκτικά κάτω από τα πλατάνια και απέναντι από το ποτάμι.
Για φαί θα σας πω το Σάββατο για την Λίμνη στην παραλία σε ένα πολύ καλό μαγαζί και χωρίς τσεκούρι….
Μακάρι να μπορέσω να έρθω και εγώ…

Carduelis
11-06-2010, 00:46
Λοιπόν:
- καφέ στον πηγαιμό (και λουκουμάδες στην επιστροφή) λίγο μετά τον Άγιο στα αριστερά όπως είπε ο κρασοπατέρας. Αξίζει να ρωτήσετε εκεί πως πάνε στη κοντινή λίμνη (την πραγματική, όχι την Λίμνη!) και να κάνετε βόλτα.
- Μπάνιο: ανάλογα τον καιρό, αν δεν φυσάει βοριαδάκι στην Πύλη (5 χιλιόμετρα από τον Άγιο) που θα βρείτε και ντουζιέρες και ελάχιστο κόσμο, ή στην Αγ. Άννα. Αν φυσάει βοριάς τότε στις Ροβιές.
- Φαγητό: από τις 3 ταβέρνες στη Λίμνη η καλύτερη είναι η πρώτη που συναντάς όταν μπαίνεις στον παραλιακό δρόμο. αλλιώς προτείνω τα Ήλια, ένα ψαροχώρι πριν την Αιδηψό, όπου έχει ταβερνάκια πάνω στο κύμα με δικές τους ψαρότρατες.

Michael Chatzilias
11-06-2010, 17:37
Carduelis και Κρασοπατέρας:
Σας Ευχαριστούμε για τις ενδείξεις σας!

Για να αποφύγουμε την εντονη τουριστική κίνηση την Κυριακή, εγώ θα πρότεινα να ανεβαίναμε και μέχρι τον Άγιο Γεώργιο και την Λιχάδα, μικρά χωριουδάκια μέσα στα πεύκα και βόρεια της Λίμνης. Ειδικά ο Άγιος Γεώργιος προσφέρεται για μπάνιο. Το τοπίο εκεί βόρεια είναι μαγευτικό και μέσα στα πεύκα.

Έχουμε λοιπόν εκκίνηση προς βόρεια Έυβοια στις 9 το πρωί, Κυριακή 20 Ιουνίου.

1. Michael Chatzilias με Σταματία
2. Black Shadow και Κατερίνα
3??

vasorfa
11-06-2010, 17:51
Παλιοπαιδα.....ψηνο μαστε και εμεις,,,,αλλα θα ξερω σιγουρα την τελευταια στιγμη.....

steliosx
11-06-2010, 18:00
Και εμείς ψηνόμαστε, θα το φιξάρουμε εντός των ημερών.

Υ.Γ. Ακόμα δεν παντρεύτηκες και ψάχνεις ευκαιρία να την "κάνεις" βλέπω!!:sm7:

Michael Chatzilias
11-06-2010, 18:04
Έλα να μαζευόμαστε οι παντρεμένοι και ανύπαντροι, έλα να σηκωνόμαστε από τους καναπέδες σιγά σιγά....για μαζευτείτε...!

p.s.
Οι εκ του Βόλου και Πηλίου μεριά, αν θελήσουν, μπορούν να "καβαλήσουν" το καραβάκι Γλύφα - Αγιόκαμπος και να συναντηθούμε όλοι μαζί σε μια "Εξόρμηση Ευβοίας"!

Arkas
11-06-2010, 18:24
Έλα να μαζευόμαστε οι παντρεμένοι και ανύπαντροι, έλα να σηκωνόμαστε από τους καναπέδες σιγά σιγά....για μαζευτείτε...!

p.s.
Οι εκ του Βόλου και Πηλίου μεριά, αν θελήσουν, μπορούν να "καβαλήσουν" το καραβάκι Γλύφα - Αγιόκαμπος και να συναντηθούμε όλοι μαζί σε μια "Εξόρμηση Ευβοίας"!
Μιχάλη, με τους Βολιώτες έχουμε ήδη μιλήσει για μια εκδρομή στην Β. Εύβοια.
Μακάρι να εξυπηρετούνται από την συγκεκριμένη ημερομηνία και να έρθουν παρέα.

ΤΡΟΧΗΛΑΤΟΣ
11-06-2010, 20:20
Λοιπόν:
- καφέ στον πηγαιμό (και λουκουμάδες στην επιστροφή) λίγο μετά τον Άγιο στα αριστερά όπως είπε ο κρασοπατέρας. Αξίζει να ρωτήσετε εκεί πως πάνε στη κοντινή λίμνη (την πραγματική, όχι την Λίμνη!) και να κάνετε βόλτα.
- Μπάνιο: ανάλογα τον καιρό, αν δεν φυσάει βοριαδάκι στην Πύλη (5 χιλιόμετρα από τον Άγιο) που θα βρείτε και ντουζιέρες και ελάχιστο κόσμο, ή στην Αγ. Άννα. Αν φυσάει βοριάς τότε στις Ροβιές.
- Φαγητό: από τις 3 ταβέρνες στη Λίμνη η καλύτερη είναι η πρώτη που συναντάς όταν μπαίνεις στον παραλιακό δρόμο. αλλιώς προτείνω τα Ήλια, ένα ψαροχώρι πριν την Αιδηψό, όπου έχει ταβερνάκια πάνω στο κύμα με δικές τους ψαρότρατες.
Συφωνώ και επαυξάνω...

KRASOPATERAS
12-06-2010, 00:35
Το λοιπόν…μάλλον θα είμαι και εγώ με κάτι φιλαράκια την Κυριακή σε αυτά τα μέρη, λέμε να πάμε για μπανάκι στην Λίμνη η Ροβιές, για Αγ. Γεώργιο δεν νομίζω γιατί από Λίμνη τα έχει τα χιλιόμετρα του. (Αν πάτε οι υπόλοιποι να γυρίσετε από Αρκίτσα μετά, είναι ποιο κοντά. Περάστε με φέριμπότ απέναντι)

Μιας και θα φύγουμε από Σχηματάρι περίπου τις 9.30 (πάνω κάτω) και θα ποιούμε καφεδάκι μετά τον Άγιο στον Αλεξίου πιθανόν να συναντηθούμε εκεί να πούμε και μια καλημέρα!

bill 800gs
12-06-2010, 11:00
Πολυ ωραια διαδρομη,ειδικα αυτην την εποχη ;)
αν με αφησουν οι δουλειες θα ειμαι κιεγω μαζι σας :)

Michael Chatzilias
12-06-2010, 14:29
Έχουμε λοιπόν:

Συνάντηση στις 9.00 και εκκίνηση στις 9.15 (σημείο συνάντησης να οριστεί την άλλη εβδομάδα).

Κατεύθυνση Χαλκίδα, Προκόπι, Μαντούδι, Λίμνη, Ροβιες και επιστροφή πιθανότατα από Αρκίτσα με το φέρρυ. Εφόσον έχουμε τον χρόνο και διάθεση θα ανεβούμε και μέχρι Αγ. Γεώργιο κάνοντας περιήγηση στα πεύκα της βόρειας Εύβοιας.

Στον δρόμο μας στάση για καφέ και Λουκουμάδες εκεί που προτείνουν τα παιδιά παραπάνω. Μπάνιο και μεσημεριανό στην περιοχή ανάλογα με την διάθεση.

1. Michael Chatzilias και Σταματία
2. Black Shadow και Κατερίνα
3.

KRASOPATERAS
12-06-2010, 19:01
Τι έγινε από όλο το φόρουμ μόνο δύο μηχανές είναι για βόλτα?
:cool:

aeriko
12-06-2010, 20:15
Τι έγινε από όλο το φόρουμ μόνο δύο μηχανές είναι για βόλτα?
:cool:
Μην αγχώνεσαι, είναι νωρίς ακόμη. Τα μέλη μας βγαίνουν την τελευταία στιγμή, σαν τα σαλιγκάρια μετά από βροχή.;) Ετσι ξεκίνησε και ο Ταύγετος και στο φινάλε μαζευτήκαμε 13 μηχανές.

Carduelis
12-06-2010, 20:34
Τι έγινε από όλο το φόρουμ μόνο δύο μηχανές είναι για βόλτα?
:cool:
Πατριώτη εμείς το κάναμε το δρομολόγιο πολύ πρόσφατα!

Κεράκι-ψαράκι ?? (http://www.gsforum.gr/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%BF%CF%80%CE%AC%CE%BD%CE%B1/10115-%CE%9A%CE%B5%CF%81%CE%AC%CE%BA%CE%B9-%CF%88%CE%B1%CF%81%CE%AC%CE%BA%CE%B9.html)

Με το καλό θα συνταξιδέψουμε στην Εύβοια σε καμμιά άλλη διαδρομή :)

margot
13-06-2010, 19:23
Ψήνομαι κι εγώ:)

KRASOPATERAS
13-06-2010, 20:18
Μόλις γύρια, αν και το πρωί έφυγα λίγο αργότερα λόγω ανώτερα βίας όλα πήγαν καλά….μόνο η αυξημένη ζέστη ήταν λίγο πρόβλημα.

Πάντως στον πρωινό καφέ στον Αλεξίου δεν κατάφερα να γνωρίσω κανέναν από εδώ.

Μετά η βόλτα είχε συνέχεια στον κατράχτη του Δρίμονα, απλά τέλεια!
Ελπίζω και οι υπόλοιποι να περάσατε καλά!...

aeriko
13-06-2010, 20:27
Μόλις γύρια, αν και το πρωί έφυγα λίγο αργότερα λόγω ανώτερα βίας όλα πήγαν καλά….μόνο η αυξημένη ζέστη ήταν λίγο πρόβλημα.

Πάντως στον πρωινό καφέ στον Αλεξίου δεν κατάφερα να γνωρίσω κανέναν από εδώ.

Μετά η βόλτα είχε συνέχεια στον κατράχτη του Δρίμονα, απλά τέλεια!
Ελπίζω και οι υπόλοιποι να περάσατε καλά!...

:Απορία::Απορία::Απορία::Απορία:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
13-06-2010, 20:45
Μόλις γύρια, αν και το πρωί έφυγα λίγο αργότερα λόγω ανώτερα βίας όλα πήγαν καλά….μόνο η αυξημένη ζέστη ήταν λίγο πρόβλημα.

Πάντως στον πρωινό καφέ στον Αλεξίου δεν κατάφερα να γνωρίσω κανέναν από εδώ.

Μετά η βόλτα είχε συνέχεια στον κατράχτη του Δρίμονα, απλά τέλεια!
Ελπίζω και οι υπόλοιποι να περάσατε καλά!...



Σε περιμένουμε την άλλη εβδομάδα - Kυριακή 20-6-10 - που είναι η εκδρομή ..... ;)

gsmaniac
13-06-2010, 21:18
Μόλις γύρια, αν και το πρωί έφυγα λίγο αργότερα λόγω ανώτερα βίας όλα πήγαν καλά….μόνο η αυξημένη ζέστη ήταν λίγο πρόβλημα.

Πάντως στον πρωινό καφέ στον Αλεξίου δεν κατάφερα να γνωρίσω κανέναν από εδώ.

Μετά η βόλτα είχε συνέχεια στον κατράχτη του Δρίμονα, απλά τέλεια!
Ελπίζω και οι υπόλοιποι να περάσατε καλά!...

ΧΙΚ....ΧΙΚ....ΧΙΚ....:sm7::sm7::sm7:

Michael Chatzilias
13-06-2010, 21:51
Φίλε Κρασοπατέρα!

Η εκδρομή μας είναι για την άλλη Κυριακή, 20 Ιουνίου.
Ελπίζω να μπορείς και σε περιμένουμε να είσαι μαζί μας. Ίσως να μπορείς να μας "ξεναγήσεις" κιόλας στα μέρη σου!

frits
13-06-2010, 21:56
ΧΙΚ....ΧΙΚ....ΧΙΚ....:sm7::sm7::sm7:



Φίλε έχεις γίνει μεγάλο πειραχτήρι....:sm7::sm7:

Michael Chatzilias
13-06-2010, 22:01
Να ετοιμαζόμαστε με συμμετοχές την άλλη Κυριακή.
Μη με αφήσετε μόνο μου, αμαρτία ρε παιδιά....
Τον Χατζηλία μόνο του ρε παιδιά...;

frits
13-06-2010, 22:09
Να ετοιμαζόμαστε με συμμετοχές την άλλη Κυριακή.
Μη με αφήσετε μόνο μου, αμαρτία ρε παιδιά....
Τον Χατζηλία μόνο του ρε παιδιά...;

Όπως είπε και ο Αερικό την τελευταία στιγμή θα ξέρουμε Μιχάλη. :rolleyes:

ntinopoulos
13-06-2010, 22:21
ΧΙΚ....ΧΙΚ....ΧΙΚ....:sm7::sm7::sm7:


Φίλε έχεις γίνει μεγάλο πειραχτήρι....:sm7::sm7:
...το νου σου!:rolleyes:
:sm7::sm7::sm7:

bill 800gs
13-06-2010, 22:27
Πηγαμε και δεν το θυμαμαι :confused::confused::confused:
Πρεπει να το κοιταξω :hmmm:
.
.
.
Γεια σου Γιαννη με τα ωραια σου :D:D

gsmaniac
13-06-2010, 22:48
Φίλε έχεις γίνει μεγάλο πειραχτήρι....:sm7::sm7:
με αυτο το nickname......ειναι ο ανθρωπος μου:sm7:

Michael Chatzilias
13-06-2010, 23:05
Για τους φίλους μας που βλέπουν το thread τώρα:

Διοργανώνουμε εκδρομή στην βόρεια Εύβοια, Λίμνη, Ροβιες και εάν μας επιτρέψει ο χρόνος και Άγιο Γεώργιο, με επιστροφή από Αιδηψό - Αρκίτσα. Η εκδρομή μας είναι για την Κυριακή 20 Ιουνίου.

1. Michael Chatzilias και Σταματία
2. Black Shadow και Κατερίνα
3...
4...

ntinopoulos
13-06-2010, 23:08
Για τους φίλους μας που βλέπουν το thread τώρα:

Διοργανώνουμε εκδρομή στην βόρεια Εύβοια, Λίμνη, Ροβιες και εάν μας επιτρέψει ο χρόνος και Άγιο Γεώργιο, με επιστροφή από Αιδηψό - Αρκίτσα. Η εκδρομή μας είναι για την Κυριακή 20 Ιουνίου.

1. Michael Chatzilias και Σταματία
2. Black Shadow και Κατερίνα
3...
4...
δε σας εφτασε η σημερινη?θα πατε και την επομενη?:p:sm7:

Michael Chatzilias
13-06-2010, 23:10
:sm3::sm3:

gsmaniac
13-06-2010, 23:15
δε σας εφτασε η σημερινη?θα πατε και την επομενη?:p:sm7:
:sm7::sm7::sm7:

KRASOPATERAS
14-06-2010, 00:05
Πάμε στο διάλο….η τα έχασα η από την πολύ δοκιμή κρασιού άρχισα να μπερδεύω της μέρες….:sm1:

Ούτε είχα δει την ημερομηνία, είδα Κυριακή και λέω αυτή θα είναι!:sm7:

Δεν πειράζει παιδιά μην κάνετε κουβέντα και θα τα βρούμε….

commander
14-06-2010, 00:13
Πάμε στο διάλο….η τα έχασα η από την πολύ δοκιμή κρασιού άρχισα να μπερδεύω της μέρες….:sm1:

Ούτε είχα δει την ημερομηνία, είδα Κυριακή και λέω αυτή θα είναι!:sm7:

Δεν πειράζει παιδιά μην κάνετε κουβέντα και θα τα βρούμε….

ΓΙΑΝΝΗ ΜΗΝ ΜΑΣΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΟΛΟΝΟΥΜΕ ? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203FC.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)

Michael Chatzilias
14-06-2010, 00:25
Γιάννη Κρασοπατέρας!
Σε θέλουμε μαζί και την άλλη Κυριακή. Θα μπεις μπροστά να οδηγάς!

Fuji
14-06-2010, 08:55
Πάω κάθε καλοκαίρι μια βόλτα από Προκόπι. Θα προσπαθήσω να το "κολλήσω" το ΣΚ αυτό. Ψήνομαι ...

ΔΗΜΗΤΡΗΣ
14-06-2010, 11:08
μμμμμμμμμμμμ μαλιστα εχω ποοολυ καιρο να σας δω κ θα κανω τα παντα για να ερθω............μεσα στην εβδομαδα θα ξερω....

Michael Chatzilias
14-06-2010, 12:28
Καλή εβδομάδα σε όλους μας!

Εκδρομή στην βόρεια Εύβοια, Λίμνη, Ροβιές και εάν μας επιτρέψει ο χρόνος και Άγιο Γεώργιο, με επιστροφή από Αιδηψό - Αρκίτσα. Η εκδρομή μας είναι για αυτήν την Κυριακή 20 Ιουνίου, συνάντηση στις 9 το πρωί και εκκίνηση στις 9μιση αργότερο.

1. Michael Chatzilias και Σταματία
2. Black Shadow και Κατερίνα
3...
4...

steliosx
14-06-2010, 15:59
Καλή εβδομάδα σε όλους μας!

Εκδρομή στην βόρεια Εύβοια, Λίμνη, Ροβιές και εάν μας επιτρέψει ο χρόνος και Άγιο Γεώργιο, με επιστροφή από Αιδηψό - Αρκίτσα. Η εκδρομή μας είναι για αυτήν την Κυριακή 20 Ιουνίου, συνάντηση στις 9 το πρωί και εκκίνηση στις 9μιση αργότερο.

1. Michael Chatzilias και Σταματία
2. Black Shadow και Κατερίνα
3...
4...

Λοιπόν παιδιά σιγά να μην σας αφήσουμε μόνους. Είμαστε και εμείς μέσα::D
1. Michael Chatzilias και Σταματία
2. Black Shadow και Κατερίνα
3. Steliosx και Τώνια
4...

Michael Chatzilias
14-06-2010, 16:04
Καλώς ήρθατε παιδιά, Στέλιο και Τώνια!

1. Michael Chatzilias και Σταματία
2. Black Shadow και Κατερίνα
3. Steliosx και Τώνια
4...
5...

Michael Chatzilias
15-06-2010, 17:55
Αγαπητοί φίλοι!

Εκδρομή στην βόρεια Εύβοια, Λίμνη, Ροβιές και εάν μας επιτρέψει ο χρόνος και Άγιο Γεώργιο, με επιστροφή από Αιδηψό - Αρκίτσα. Η εκδρομή μας είναι για αυτήν την Κυριακή 20 Ιουνίου, συνάντηση στις 9 το πρωί και εκκίνηση στις 9μιση το αργότερο.

Ξεκολλάτε σιγά σιγά από τους καναπέδες, θα φάμε και λουκουμάδες, θα κάνουμε και μπάνιο, θα πιούμε και καφέ....


1. Michael Chatzilias και Σταματία
2. Black Shadow και Κατερίνα
3. Steliosx και Τώνια
4... ποιός, ποιός...;
5....
6...
__________________

ALEX1150
15-06-2010, 22:18
Μπορώ να πω όχι & να σας αφήσω μόνους ????

Μέσα & εγώ συνταξιδιώτες, μου έλειψε η παρέα μας :yz

Έλα να βλέπουμε και άλλους, λίγες μέρες έμειναν μέχρι την Κυριακή :-)

Michael Chatzilias
16-06-2010, 10:36
Καλώς τον Alex!

1. Michael Chatzilias και Σταματία
2. Black Shadow και Κατερίνα
3. Steliosx και Τώνια
4. Alex1150
5...

Fuji
16-06-2010, 15:06
Αν τελικά το κάνω (παίζει μέχρι τελευταία στιγμή), θα φύγω από Γλύφα 06.30 πρωί Κυριακής, για να περάσω Αγιόκαμπο. Από 'κει φεύγω καρφί για Προκόπι - Αη Γιάννη Ρώσο, και αναχωρώ περί της 11.00 για Λίμνη - Ροβιές - Αιδηψό - Αγιόκαμπο και απέναντι. Αν θέλει κάποιος απ' την παρέα, ας μου στείει με π.μ. ένα κινητό του, για να σας πάρω και να δω που θα βρίσκεστε, να γνωριστούμε.

MARK
16-06-2010, 15:11
Παίζει καιγια μένα θα ξέρω μέχρι Σάββατο πρωί.....;)

Michael Chatzilias
16-06-2010, 15:39
Φίλε Fuji:
Το κινητό μου είναι το 697 46 97 973. Πάρε με όταν είσαι στην περιοχή να συναντηθούμε! Είσαι πολύ ευπρόσδεκτος!

MARK:
Έχεις άπλετο χρόνο! Πες μας μέχρι και τελευταία στιγμή!

Η εκκίνησή μας θα είναι την Κυριακή το πρωί, 9 στα πρώτα διόδια της Αθηνών Λαμίας, στο Σχηματάρι. Πληρώνουμε διόδια και σταματούμε. Οι μοτοσυκλέτες μας γεμισμένες με βενζίνη και έτοιμοι προς αναχώρηση!

1.

Michael Chatzilias
16-06-2010, 15:40
Φίλε Fuji:
Το κινητό μου είναι το 697 46 97 973. Πάρε με όταν είσαι στην περιοχή να συναντηθούμε! Είσαι πολύ ευπρόσδεκτος!

MARK:
Έχεις άπλετο χρόνο! Πες μας μέχρι και τελευταία στιγμή!

Η εκκίνησή μας θα είναι την Κυριακή το πρωί, 9 στα πρώτα διόδια της Αθηνών Λαμίας, στο Σχηματάρι. Πληρώνουμε διόδια και σταματούμε. Οι μοτοσυκλέτες μας γεμισμένες με βενζίνη και έτοιμοι προς αναχώρηση!


1. Michael Chatzilias με Σταματία
2. Black Shadow με Κατερίνα
3. SteliosX με Τώνια
4. Alex1150 (Θα σου βρω γκόμενα εγώ, θα αρπάξουμε στον δρόμο...)
5. MARK (?)
6.
7.

ace_gln
16-06-2010, 15:55
πολυ ωραια διαδρομη και ομορφες παραλιες ... ευχομαι να περασετε αψογα και λυπαμαι που θα δουλευω ...

Νικολας33
16-06-2010, 17:12
Καλησπερα σε ολους!!! Βαλτε και εμενα στη λιστα για τη Κυριακη!! Μονός καβαλαρης σαν... τον Lucky Luke!!! :sm7:
αντε και καλα να περασουμε!!!

Michael Chatzilias
16-06-2010, 17:19
καλώς τον Νικόλα!

Η εκκίνησή μας θα είναι την Κυριακή το πρωί, 9 στα πρώτα διόδια της Αθηνών Λαμίας, στο Σχηματάρι. Πληρώνουμε διόδια και σταματούμε. Οι μοτοσυκλέτες μας γεμισμένες με βενζίνη και έτοιμοι προς αναχώρηση!


1. Michael Chatzilias με Σταματία
2. Black Shadow με Κατερίνα
3. SteliosX με Τώνια
4. Alex1150 (Θα σου βρω γκόμενα εγώ, θα αρπάξουμε στον δρόμο...)
5. Nikolas33
6. MARK (?)
7.
8.

Fuji
16-06-2010, 17:33
Μιχάλη το τηλέφωνό σου ελήφθη. Μετά από συζήτηση με το έτερον ήμισυ, θα ταξιδέψω μονός. Οπότε κάποια στγμή κατά τις 11.30 θα χτυπήσω τηλ να δω που είστε. Από Προκόπι περνάτε, ή κάνω λάθος;

Michael Chatzilias
16-06-2010, 17:35
Ναι, περνάμε από Προκόπι. Δεν ξέρω την ώρα, θα έχω όμως το νου μου και θα σε περιμένω.

Fuji
16-06-2010, 17:56
Θα είμαι στο Ναό του Αη-Γιάννη του Ρώσου στη Θεία λειτουργία. Θα δεις ένα μαύρο-ασημί F 650 GS/Dakar απ' έξω. Αν περάσετε κσι κάνετε στάση για κεράκι θα με βρείτε εκεί ... Ειδάλλως φεύγω με το πέρας της λειτουργίας και τηλεφωνώ να δω που είστε. Κάντε το πρόγραμμά σας κανονικά! ;)

ALEX1150
16-06-2010, 20:40
Μπράβο παιδιά, να μαζευόμαστε και άλλοι :-)

Sir Χατζηλιά, για αυτό θα κάνουμε σαν τους τρελούς 400km σε μία μέρα... για να μου διαλέξεις partner :sm7: ...... Μεγάλες Στιγμές !!

margot
16-06-2010, 23:44
Τελικά είμαι κι εγώ μέσα:):) μόνο μιά ερώτηση:Απορία:θα έχει χώμα η διαδρομή:confused: (δεν θέλω να δημιουργήσω πρόβλημα)

Michael Chatzilias
17-06-2010, 00:23
Φίλε Margot, είσαι ευπρόσδεκτος!

Δεν θα έχει χώμα η διαδρομή, εκτός κι αν κάποιοι από εσάς θελήσουν να πάνε μόνοι στους σε χώμα. Εγώ δεν έχω προγραμματίσει χώμα, αλλά ούτε και ξέρω που έχει, παρόλο που θα βρείτε καταπληκτικές διαδρομές εκεί μέσα στα βουνά.

Έχουμε λοιπόν:

Συνάντηση 9 - 9.15 στα πρώτα διόδια της Εθνικής οδού Αθηνών Λαμίας, στο Σχηματάρι. Πληρώνουμε και σταματούμε δεξιά. 9μιση αργότερο έχουμε αναχώρηση. Πρώτη μας στάση θα είναι για καφέ και Λουκουμάδες λίγο πριν τον Άγιο. Έπειτα θα πάμε για κεράκι στον Άγιο Γιάννη το Ρώσσο. Εκεί κοντά θα συναντήσουμε τον φίλο μας Fuji. Συνεχίζουμε προς βορά, προς Λίμνη όπου και θα σταματήσουμε για μπάνιο και φαγητό μετά (ή Ροβιές, ανάλογα που έχει καλύτερη θάλασσα). Εάν θελήσουμε να κινηθούμε πιο βόρεια, θα το αποφασίσουμε εκείνη την στιγμή. Ειδάλλως, προχωρούμε προς την Αιδηψό όπου και θα πάρουμε το μικρό μας φέρρυ για Αρκίτσα.

Αποστάσεις:
Αθήνα - Λίμνη περίπου 160χλμ, 2 ώρες και κάτι.
Αρκίτσα - Αθήνα 151χλμ.

Η εκκίνησή μας θα είναι την Κυριακή το πρωί, 9 στα πρώτα διόδια της Αθηνών Λαμίας, στο Σχηματάρι. Πληρώνουμε διόδια και σταματούμε. Οι μοτοσυκλέτες μας γεμισμένες με βενζίνη και έτοιμοι προς αναχώρηση!


1. Michael Chatzilias με Σταματία
2. Black Shadow με Κατερίνα
3. SteliosX με Τώνια
4. Alex1150
5. Nikolas33
6. MARK (?)
7. Margot

Όποιος ακυρώσει, ή καθυστερήσει, σας παρακαλώ να με ενημερώσει στο κινητό μου ώστε να έχω μέριμνα. 697 46 97 973.

Δεν έχω φωτογραφική, οπότε χρειαζόμαστε έναν από εσάς, με φωτογραφική, να κρατάει ντοκουμέντα και να αναρτήσει στην επιστροφή μας. Ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί να μας κάτσει κανένα "λάστιχο" (αέρικο και Carduellis ξέρουν από λάστιχα...βλέπε Τζια..)

Άντε με το καλό!

Να βλέπω κι άλλες συμμετοχές για την Κυριακή!

8.

KRASOPATERAS
17-06-2010, 00:39
Το ποιο πιθανό είναι να έρθω και εγώ (για 2η φορά σε μια εβδομάδα).
Τα πρώτα διόδια που λέτε να συναντηθήτε δεν είναι στο Σχηματάρι αλλά αφιδνών. Του Σχηματαρίου είναι τα δεύτερα που δεν πληρώνεις πλέον.

Γνώμη μου μιας και τα μέρη τα έχω φάει με το κουτάλι εκεί θα πρότεινα να μην πάτε μετά την Λίμνη προς Αιδηψό και μετά Αρκίτσα γιατί θα φαγοθούν πολλές ώρες σε χιλιόμετρα και λιγότερες σε καφέ,μπάνιο,τσιμπούσι κλπ.
Λίμνη Αιδηψός είναι 35 χιλ (45λεπτά) και θέλεις και μια ώρα τουλάχιστον από την στιγμή που θα περιμένεις να αποβιβαστείς στο φέρυ μέχρι και να περάσεις απέναντι, δηλαδή κανα δύορο γεμάτο, καλύτερα δεν είναι να τον φας αραχτός η να πας και μέχρι τον Καταρράχτη του Δριμόνα στο βουνό που είναι η φύση τέλεια?

Λέω εγώ τώρα διάφορα……:rolleyes:

Και κάτι ακόμα, όσο ποιο πρωί τόσο καλύτερο καφέ θα ποιούμε στον Αλεξίου με την δροσούλα και να έχεις και την μέρα μπροστά…..

gsmaniac
17-06-2010, 00:59
Φίλε Margot, είσαι ευπρόσδεκτος!

Δεν θα έχει χώμα η διαδρομή, εκτός κι αν κάποιοι από εσάς θελήσουν να πάνε μόνοι στους σε χώμα. Εγώ δεν έχω προγραμματίσει χώμα, αλλά ούτε και ξέρω που έχει, παρόλο που θα βρείτε καταπληκτικές διαδρομές εκεί μέσα στα βουνά.

Έχουμε λοιπόν:

Συνάντηση 9 - 9.15 στα πρώτα διόδια της Εθνικής οδού Αθηνών Λαμίας, στο Σχηματάρι. Πληρώνουμε και σταματούμε δεξιά. 9μιση αργότερο έχουμε αναχώρηση. Πρώτη μας στάση θα είναι για καφέ και Λουκουμάδες λίγο πριν τον Άγιο. Έπειτα θα πάμε για κεράκι στον Άγιο Γιάννη το Ρώσσο. Εκεί κοντά θα συναντήσουμε τον φίλο μας Fuji. Συνεχίζουμε προς βορά, προς Λίμνη όπου και θα σταματήσουμε για μπάνιο και φαγητό μετά (ή Ροβιές, ανάλογα που έχει καλύτερη θάλασσα). Εάν θελήσουμε να κινηθούμε πιο βόρεια, θα το αποφασίσουμε εκείνη την στιγμή. Ειδάλλως, προχωρούμε προς την Αιδηψό όπου και θα πάρουμε το μικρό μας φέρρυ για Αρκίτσα.

Αποστάσεις:
Αθήνα - Λίμνη περίπου 160χλμ, 2 ώρες και κάτι.
Αρκίτσα - Αθήνα 151χλμ.

Η εκκίνησή μας θα είναι την Κυριακή το πρωί, 9 στα πρώτα διόδια της Αθηνών Λαμίας, στο Σχηματάρι. Πληρώνουμε διόδια και σταματούμε. Οι μοτοσυκλέτες μας γεμισμένες με βενζίνη και έτοιμοι προς αναχώρηση!


1. Michael Chatzilias με Σταματία
2. Black Shadow με Κατερίνα
3. SteliosX με Τώνια
4. Alex1150
5. Nikolas33
6. MARK (?)
7. Margot

Όποιος ακυρώσει, ή καθυστερήσει, σας παρακαλώ να με ενημερώσει στο κινητό μου ώστε να έχω μέριμνα. 697 46 97 973.

Δεν έχω φωτογραφική, οπότε χρειαζόμαστε έναν από εσάς, με φωτογραφική, να κρατάει ντοκουμέντα και να αναρτήσει στην επιστροφή μας. Ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί να μας κάτσει κανένα "λάστιχο" (αέρικο και Carduellis ξέρουν από λάστιχα...βλέπε Τζια..)

Άντε με το καλό!

Να βλέπω κι άλλες συμμετοχές για την Κυριακή!

8.
η μαργαριτα ειναι φιλη......μιχαλακη:sm7:

Michael Chatzilias
17-06-2010, 01:37
Margot:
Αγαπημένη μας φίλη Μαργαρίτα, δεν ήξερα, δεν ρώτησα! Χαίρομαι πολύ που θα είσαι μαζί μας!

Κρασοπατέρας:
Ωραία, οδηγάς εσύ αν μπορείς να έρθεις!

Ερώτηση 1:
Ρίξε πληροφορίες σχετικά με τον καταράκτη Δριμόνα σε παρακαλώ.

Ερώτηση 2:
Σίγουρος για τα διόδια:

Συνάντηση στα πρώτα διόδια Αθηνών Λαμίας, στις 9 το πρωί!
Αφιδνών!

Δεν είναι απαραίτητο να γυρίσουμε από Αρκίτσα. Είναι πρόταση. Όσοι θελήσουν μπορούν να γυρίσουν από τον ίδιο δρόμο που θα πάμε, ενώ όσοι θέλπυν πάνε από Αρκίτσα. Εγώ προσωπικά θα προτιμήσω την Αρκίτσα, κάνοντας έτσι κύκλο της διαδρομής.

Καλή η ιδέα για τον καταράκτη. Πες μας.

MARK
17-06-2010, 08:24
Θα ξέρω σίγουρα Άυριο πρωί..............:cool:

Carduelis
17-06-2010, 09:04
!

Ερώτηση 1:
Ρίξε πληροφορίες σχετικά με τον καταράκτη Δριμόνα σε παρακαλώ.




Δ. Ελυμνίων / Οι καταρράκτες της Δρυμώνας (http://www.agrotravel.gr/agro/site/AgroTravel/t_docpage?doc=/Documents/Agrotravel/landmark/Evoia/katarraktesdrymwna)
Google Αποτελέσματα Eικόνων για http://www.lappas-rooms.gr/images/location/drimonas/image2.jpg (http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://www.lappas-rooms.gr/images/location/drimonas/image2.jpg&imgrefurl=http://www.lappas-rooms.gr/drimonas.php&usg=__0JJrAN3fICwtk92NWykDPSHNQUo=&h=340&w=610&sz=60&hl=el&start=1&um=1&itbs=1&tbnid=UzW_5iYu-f8yAM:&tbnh=76&tbnw=136&prev=/images%3Fq%3D%25CE%25B4%25CF%2581%25CF%2585%25CE%25BC%25CF%2589%25CE%25BD%25CE%25B1%25CF%2582%26um%3D1%26hl%3Del%26sa%3DN%26rlz%3D1T4ACAW_enGR304GR304%26tbs%3Disch:1)

Νικολας33
17-06-2010, 09:45
Πολλες καλυμερες σε ολους και ολες!! Θα ηθελα να κανω μια προταση ως προς το μερος συγκεντρωσης...
Νομιζω οτι θα ηταν καλυτερα να πληρωσουμε τα διοδια και να συνεχισουμε λιγο πιο πανω στο βενζιναδικο που εχει, οπου υπαρχει απλετος χωρος για παρκινγκ,αρα μεγαλυτερη ασφαλεια, να φουλαρει αν θελει καποιος και αν θελει μπορει να παει λιγο πιο νωρις για να πιει και εναν γρηγορο καφε για να ανοιξει και το ματι!!!:sm7:!!!

Michael Chatzilias
17-06-2010, 09:47
Νικόλα τί είναι αυτο; Βενζινάδικο με διάφορα; Ποιά η απόσταση από τα διόδια (τα πρώτα);

Man !!!
17-06-2010, 09:58
στα 3 χλμ μετά απο τα διόδια , είναι βενζιναδικο BP , με ξεχωριστή καφετέρια και πολύ χώρο για τις μηχανές , καλά να περάσετε !!!:)

Νικολας33
17-06-2010, 10:08
Ακριβως! Στα 3 χλμ ειναι!! Και εχει τα παντα!! Ευχαριστω Man!!!

Michael Chatzilias
17-06-2010, 10:13
Ευχαριστούμε Carduelis!
Επαυξάνω και προτείνω βόλτα και στους καταράκτες Δριμώνα εφόσον είναι στην περιοχή και κοντά στον δρόμο μας....

Καλή ιδέα Νικόλα!
Εάν συμφωνούν όλοι μπορούμε να συναντηθούμε εκεί λοιπόν. Θα ποστάρω όταν πλησιάζουμε την Κυριακή.

Carduelis
17-06-2010, 10:30
Mια εναλλακτική πρόταση για στάση:
Το μαγαζί του Αλεξίου είναι αρκετά μακριά και θα σας πάρει κανά 2 1/2 να φτάσετε από Αθήνα. Θα μπορούσατε να σταματήσετε για ένα τσιγάρο και καφέ στο "Ξενία Χαλκίδας" που βρίσκεται ακριβώς μπροστά στο φρούριο και έχει όμορφη θέα από ψηλά σε όλη τη Χαλκίδα και τη γέφυρα. Ειδικά το απόγευμα ή βραδάκι με τα φώτα η πόλη είναι πανέμορφη.

Μέχρι Λίμνη και Ήλια η διαδρομή είναι αρκετή και από εκεί και πάνω απλά θα προσθέσετε χιλιόμετρα. Γνώμη μου να επιστρέψετε από τον ίδιο δρόμο το απόγευμα
Καλή βόλτα!! :)

steliosx
17-06-2010, 11:56
........Τα πρώτα διόδια που λέτε να συναντηθήτε δεν είναι στο Σχηματάρι αλλά αφιδνών. Του Σχηματαρίου είναι τα δεύτερα που δεν πληρώνεις πλέον.............


........ Θα ηθελα να κανω μια προταση ως προς το μερος συγκεντρωσης...
Νομιζω οτι θα ηταν καλυτερα να πληρωσουμε τα διοδια και να συνεχισουμε λιγο πιο πανω στο βενζιναδικο που εχει, οπου υπαρχει απλετος χωρος για παρκινγκ,αρα μεγαλυτερη ασφαλεια, να φουλαρει αν θελει καποιος και αν θελει μπορει να παει λιγο πιο νωρις για να πιει και εναν γρηγορο καφε για να ανοιξει και το ματι!!!:sm7:!!!

στα 3 χλμ μετά απο τα διόδια , είναι βενζιναδικο BP , με ξεχωριστή καφετέρια και πολύ χώρο για τις μηχανές , καλά να περάσετε !!!:)


.........Μέχρι Λίμνη και Ήλια η διαδρομή είναι αρκετή και από εκεί και πάνω απλά θα προσθέσετε χιλιόμετρα. Γνώμη μου να επιστρέψετε από τον ίδιο δρόμο το απόγευμα
Καλή βόλτα!! :)

Καλημέρα Μιχάλη φρεσκοπαντρεμένε!!

Νομίζω ότι οι προλαλήσαντες μας βοηθάνε πολύ. ;)
1. Τα πρώτα διόδια είναι των Αφιδνών. Του Σχηματαρίου είναι τα δεύτερα διόδια κοντά πλέον στην διασταύρωση για Χαλκίδα.

2. Λόγω ζέστης είναι καλύτερα η συνάντηση να γίνει στο σταθμό της BP που παρέχει χώρο με ασφάλεια, κατάστημα, βενζίνη (είναι σχετικά ακριβή στο συγκεκριμένο πρατήριο όμως) και βέβαια σκιά.

3. Ή διαδρομή είναι ωραία έτσι όπως της έχεις προτείνει. Παρόλα αυτά, όπως επισήμαναν οι Krasopateras και Carduelis, η επιστροφή μπορεί να γίνει και από τον ίδιο δρόμο ειδικά για όσους θέλουν να γυρίσουν πίσω συγκεκριμένη ώρα.

Υ.Γ. Alex1150, μην πιστεύεις αυτά που σου τάζει ο Χατζηλίας. Την τελευταία κοπέλα που γνώρισε την παντρεύτηκε κιόλας !!! Be ware !!!!!:sm7:

KRASOPATERAS
17-06-2010, 16:06
Ο καταρράχτης είναι από την Λίμνη περίπου τα 22 χιλιόμετρα και η διαδρομή είναι πολύ ωραία.

Michael Chatzilias
17-06-2010, 16:24
Αγαπητοί φίλοι,


Ελπίζω να είσαι όλοι καλά!

Λόγω ζέστης, και προκειμένου να φτάσουμε νωρίτερα στον προορισμό μας αντί για αργότερα μέσα στην ζέστη, αλλά και προκειμένου να υπάρχει αρκετός χρόνος για μπάνιο, βόλτα στον καταράκτη και επιστροφή μέχρι το βράδυ, η συνάντησή μας θα είναι στις 8.15 το πρωί (και όχι στις 9), με στόχο για αναχώρηση στις 8μιση.

Παρακαλώ όλους σας να βρισκόμαστε στην BP - έτοιμοι και γεμάτοι με βενζίνη - στις 8.15 προκειμένου να ξεκινήσουμε 8.30!

Η BP βρίσκεται αμέσως μετά τα πρώτα διόδια, δηλαδή τα διόδια Αφιδνών (στα 3/4 χλμ). Εκεί μπορείτε όσοι έρθετε νωρίτερα, να πιείτε τον καφέ σας, να γεμίσετε και να με συναντήσετε για αναχώρηση 8μιση.

Πρόγραμμα:
- Αναχώρηση στις 8μιση προς Χαλκίδα και Βόρεια Εύβοια.
- Προορισμός η Βόρεια Εύβοια και πρώτη στάση για καφέ και λουκουμάδες.
- Στάση στον Άγιο για κεράκι και συνάντηση με τον φίλο μας Fuji από τον Βόλο.
- Προορισμός η Λίμνη και οι καταράκτες του Δρυμώνα (12).
- Μπάνιο στην Λίμνη ή στις Ροβιές και μετά φαγητό, γλυκό και καφές.
- Αναχώρηση για Αθήνα κατά τις 5 ώστε να βρισκόμαστε πίσω το βραδάκι.

Όσοι προτιμούν, μπορούν να γυρίσουν από τον ίδιο δρόμο πίσω, δηλαδή Προκόπι, Μαντούδι, Χαλκίδα και Αθήνα. Όσοι θελήσουν, μπορούν να γυρίσουν από Αιδηψό - Αρκίτσα - Αθήνα. Εγώ θα γυρίσω από Αρκίτσα.

1. Michael Chatzilias με Σταματία
2. Black Shadow με Κατερίνα
3. SteliosX με Τώνια
4. Alex1150
5. Nikolas33
6. Margot
7. Arkas
8. MARK (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
9. Krasopateras (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
10.....
11.....

Όποιος ακυρώσει, ή καθυστερήσει, σας παρακαλώ να με ενημερώσει στο κινητό μου ώστε να έχω μέριμνα. 697 46 97 973

Άντε με το καλό!

Michael Chatzilias
17-06-2010, 16:29
Αγαπητοί φίλοι,


Ελπίζω να είσαι όλοι καλά!

Λόγω ζέστης, και προκειμένου να φτάσουμε νωρίτερα στον προορισμό μας αντί για αργότερα μέσα στην ζέστη, αλλά και προκειμένου να υπάρχει αρκετός χρόνος για μπάνιο, βόλτα στον καταράκτη και επιστροφή μέχρι το βράδυ, η συνάντησή μας θα είναι στις 8.15 το πρωί (και όχι στις 9), με στόχο για αναχώρηση στις 8μιση.

Παρακαλώ όλους σας να βρισκόμαστε στην BP - έτοιμοι και γεμάτοι με βενζίνη - στις 8.15 προκειμένου να ξεκινήσουμε 8.30!

Η BP βρίσκεται αμέσως μετά τα πρώτα διόδια, δηλαδή τα διόδια Αφιδνών (στα 3/4 χλμ). Εκεί μπορείτε όσοι έρθετε νωρίτερα, να πιείτε τον καφέ σας, να γεμίσετε και να με συναντήσετε για αναχώρηση 8μιση.

Πρόγραμμα:
- Αναχώρηση στις 8μιση προς Χαλκίδα και Βόρεια Εύβοια.
- Προορισμός η Βόρεια Εύβοια και πρώτη στάση για καφέ και λουκουμάδες.
- Στάση στον Άγιο για κεράκι και συνάντηση με τον φίλο μας Fuji από τον Βόλο.
- Προορισμός η Λίμνη και οι καταράκτες του Δρυμώνα (12).
- Μπάνιο στην Λίμνη ή στις Ροβιές και μετά φαγητό, γλυκό και καφές.
- Αναχώρηση για Αθήνα κατά τις 5 ώστε να βρισκόμαστε πίσω το βραδάκι.

Όσοι προτιμούν, μπορούν να γυρίσουν από τον ίδιο δρόμο πίσω, δηλαδή Προκόπι, Μαντούδι, Χαλκίδα και Αθήνα. Όσοι θελήσουν, μπορούν να γυρίσουν από Αιδηψό - Αρκίτσα - Αθήνα. Εγώ θα γυρίσω από Αρκίτσα.

1. Michael Chatzilias με Σταματία
2. Black Shadow με Κατερίνα
3. SteliosX με Τώνια
4. Alex1150
5. Nikolas33
6. Margot
7. Arkas
8. MARK (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
9. Krasopateras (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
10.....
11.....

Όποιος ακυρώσει, ή καθυστερήσει, σας παρακαλώ να με ενημερώσει στο κινητό μου ώστε να έχω μέριμνα. 697 46 97 973.

Άντε με το καλό!

ΤΡΟΧΗΛΑΤΟΣ
17-06-2010, 20:38
Πρόγραμμα:
- Αναχώρηση στις 8μιση προς Χαλκίδα και Βόρεια Εύβοια.
- Προορισμός η Βόρεια Εύβοια και πρώτη στάση για καφέ και λουκουμάδες.
- Στάση στον Άγιο για κεράκι και συνάντηση με τον φίλο μας Fuji από τον Βόλο.

Πάιδες για να βοηθήσω σας ενημερώνω ότι η στάση στον Αλεξίου που προγραμματίζετε, είναι μετά τον Άγιο Ιωάννη.

Michael Chatzilias
17-06-2010, 21:38
Πόσο μετά τον Άγιο;

ΤΡΟΧΗΛΑΤΟΣ
17-06-2010, 21:40
5-7 λεπτά οδήγησης αμέσως μετά τον Άγιο. Μπορείτε να πάτε για καφέ και να επιστρέψετε πάλι για κεράκι. Ελπίζω να βοήθησα...

Michael Chatzilias
17-06-2010, 21:51
Ευχαριστούμε - ναί έτσι φαίνεται, θα πάμε για καφέ και λουκουμάδες και μετά πίσω για κεράκι.

Θα έρθεις μαζί μας;

p.s.
Το άλλο post το γράφω το βράδυ, συνήθως αργά, καθώς έχω περισσότερη ηρεμία και χώρο για να απλώσω τις σημειώσεις από το '95, να τις συντάξω και να τις καθαρογράψω.

ΤΡΟΧΗΛΑΤΟΣ
17-06-2010, 22:10
[QUOTE=Michael Chatzilias;174639]Ευχαριστούμε - ναί έτσι φαίνεται, θα πάμε για καφέ και λουκουμάδες και μετά πίσω για κεράκι.
Εναλλακτικά μπορείτε να σταματήσετε για κεράκι και συνάντηση με τον Fuji στον Άγιο και να πάτε για καφέ αμέσως μετά.

Θα έρθεις μαζί μας;
Ήδη κοιτάω εάν μπορώ να μην πάω στη δουλειά. Εάν τα καταφέρω θά έλθω στην συνάντηση το πρωί εάν όχι σε κάποια άλλη ευκαιρία....:yz


Καλά να περάσετε.

ΤΡΟΧΗΛΑΤΟΣ
17-06-2010, 22:47
Για να σας φτιάξω .....<br><br>Κοιτάτε τι παραλίες έχουμε...(Αχλάδι, δίπλα στην Αγία Άννα)<br><br><br>http://img31.imageshack.us/img31/9048/95931623.jpg (http://img31.imageshack.us/i/95931623.jpg/)<br><br>Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)<br>

KRASOPATERAS
17-06-2010, 23:37
Πόσο μετά τον Άγιο;

4 χιλ. περίπου

ALEX1150
18-06-2010, 00:09
ΠΕΣ ΣΤΑ ΣΤΕΛΛΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΩ "ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ".

ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΠΕΙΡΑΧΤΗΡΙΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ;)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
18-06-2010, 00:49
Για να σας φτιάξω .....<br><br>Κοιτάτε τι παραλίες έχουμε...(Αχλάδι, δίπλα στην Αγία Άννα)<br><br><br>http://img31.imageshack.us/img31/9048/95931623.jpg (http://img31.imageshack.us/i/95931623.jpg/)<br><br>Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)<br>


Ποιά εποχή είναι τραβηγμένη η φωτογραφία κ έχει μόνο ένα λουόμενο η παραλία ;;;:)

syan
18-06-2010, 00:53
Ποιά εποχή είναι τραβηγμένη η φωτογραφία κ έχει μόνο ένα λουόμενο η παραλία ;;;:)
Εγώ Νίκο την βλέπω Δευτέρα 8 η ώρα το πρωί Απρίλης...

stefas
18-06-2010, 08:12
Κατα 99% είμαι και εγώ μέσα 2 άτομα. Και λέω 99% γιατί υπάρχει περίπτωση να είμαι εκεί από παρασκευή. Θα ενημερώσω αύριο για σίγουρα.

Αν κάποιος ενδιαφερεται για χωμα, υπάρχει μια πολύ καλή διαδρομή που μπορει να συνδυαστεί με τη βόλτα στους καταραχτες. Αν ενδιαφέρεστε μπορώ να σας πώ αναλυτικά.

jimm
18-06-2010, 08:39
για βαλτε και εμενα στην λιστα-μονος :rolleyes:

CPretenteriS
18-06-2010, 09:05
Θα χαιρόμουν ιδιαίτερα να κάνω την εκδρομή μαζί σας αλλά ενδέχεται να είμαι Ναύπλιο από Σάββατο πρωί. Εάν δεν φύγω τελικά, εξυπακούεται ότι θα είμαι στην εκδρομή!! Mark, τι θα κάνεις???

Είναι πολύ ωραία εκείνη η περιοχή... για φαγητό Αγ.Γεώργιο Λιχάδας (εκπληκτικό και φτηνό ψάρι) και για καφέ στη Λίμνη, το ηλιοβασίλεμα...

Πολλά ζευγαράκια βλέπω όμως... κι εμείς τα μπακούρια τι θα κάνουμε??? :)

Κωστής

Arkas
18-06-2010, 10:48
Θα χαιρόμουν ιδιαίτερα να κάνω την εκδρομή μαζί σας αλλά ενδέχεται να είμαι Ναύπλιο από Σάββατο πρωί. Εάν δεν φύγω τελικά, εξυπακούεται ότι θα είμαι στην εκδρομή!! Mark, τι θα κάνεις???

Είναι πολύ ωραία εκείνη η περιοχή... για φαγητό Αγ.Γεώργιο Λιχάδας (εκπληκτικό και φτηνό ψάρι) και για καφέ στη Λίμνη, το ηλιοβασίλεμα...

Πολλά ζευγαράκια βλέπω όμως... κι εμείς τα μπακούρια τι θα κάνουμε??? :)

Κωστής
Μην ανησυχείς Κωστή, θα υπάρχουν αρκετά μπακούρια στην παρέα!:D

CPretenteriS
18-06-2010, 11:36
Κατάλαβα... Θα γιορτάσουμε τη γιορτή του άντρα...?? χαχαχα

Michael Chatzilias
18-06-2010, 11:58
Παρακαλώ όλους σας να βρισκόμαστε στην BP - έτοιμοι και γεμάτοι με βενζίνη - στις 8.15 προκειμένου να ξεκινήσουμε 8.30!

Η BP βρίσκεται αμέσως μετά τα πρώτα διόδια, δηλαδή τα διόδια Αφιδνών (στα 3/4 χλμ). Εκεί μπορείτε όσοι έρθετε νωρίτερα, να πιείτε τον καφέ σας, να γεμίσετε και να με συναντήσετε για αναχώρηση 8μιση.

Πρόγραμμα:
- Αναχώρηση στις 8μιση προς Χαλκίδα και Βόρεια Εύβοια.
- Προορισμός η Βόρεια Εύβοια και πρώτη στάση για καφέ και λουκουμάδες.
- Στάση στον Άγιο για κεράκι και συνάντηση με τον φίλο μας Fuji από τον Βόλο.
- Προορισμός η Λίμνη και οι καταράκτες του Δρυμώνα (12).
- Μπάνιο στην Λίμνη ή στις Ροβιές και μετά φαγητό, γλυκό και καφές.
- Αναχώρηση για Αθήνα κατά τις 5 ώστε να βρισκόμαστε πίσω το βραδάκι.

Όσοι προτιμούν, μπορούν να γυρίσουν από τον ίδιο δρόμο πίσω, δηλαδή Προκόπι, Μαντούδι, Χαλκίδα και Αθήνα. Όσοι θελήσουν, μπορούν να γυρίσουν από Αιδηψό - Αρκίτσα - Αθήνα. Εγώ θα γυρίσω από Αρκίτσα.

1. Michael Chatzilias με Σταματία
2. Black Shadow με Κατερίνα
3. SteliosX με Τώνια
4. Alex1150
5. Nikolas33
6. Margot
7. Arkas
8. MARK (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
9. Krasopateras (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
10. Jimm
11. CPretenteris (?)
12...
13...

Όποιος ακυρώσει, ή καθυστερήσει, σας παρακαλώ να με ενημερώσει στο κινητό μου ώστε να έχω μέριμνα. 697 46 97 973 begin_of_the_skype_highlighting 697 46 97 973 end_of_the_skype_highlighting.

Άντε με το καλό!

vpentza
18-06-2010, 13:01
Συμμετοχή δηλώνω και εγώ μετά του εταίρου Καππαδόκη aeriko.
Ίσως με τα κατά καιρούς συμφραζόμενα έχετε αντιληφθεί ότι πλέον αλλάξαμε αμφότεροι μοτοσυκλέττες (οι φωτό έπονται εν καιρώ).
Επειδή λοιπόν είμαστε σε φάση "στρωσίματος" ακολουθούμε μεν, με διαφορετικό ρυθμό δε.
Ο φίλος KrasoPateras σωστά μου επεσήμανε ότι μετά τη Χαλκίδα οι ταχύτητες εναλλάσονται λόγω του ανάγλυφου και δεν απαιτούνται απαγορευτικές, για το στρώσιμο, ταχύτητες.
Έτσι λοιπόν, ξεκινάμε ενωρίτερα από Αθήνα και βρισκόμαστε στη Χαλκίδα να μπούμε στην ουρά της παρέας.
Προσδωκάμε επίσης να αυγατίσουμε τη παρέα μας με τους γνωστούς/αγνώστους της μόνιμης τρόικας, πληροφορίες (και αυτές) εν καιρώ άμα τη επιβεβαίωσή τους...;););)

Michael Chatzilias
18-06-2010, 13:09
VPentza kai Aeriko είστε πολύ ευπρόσδεκτοι και χαιρόμαστε που σας έχουμε μαζί μας!

Με οργανωτή εμένα, κι εμείς με ταχύτητες στρωσίματος θα πηγαίνουμε το πρωί. Ραντεβού στην BP, ή κατευθείαν Χαλκίδα. Προσέξτε, δεν έχουμε πρόγραμμα να μπούμε Χαλκίδα, θα συνεχίσουμε προς βόρεια, οπότε τηλεφωνήστε μου να συντονιστούμε και να πάμε όλοι μαζί...
_______________________________________________________________

Παρακαλώ όλους σας να βρισκόμαστε στην BP - έτοιμοι και γεμάτοι με βενζίνη - στις 8.15 προκειμένου να ξεκινήσουμε 8.30!

Η BP βρίσκεται αμέσως μετά τα πρώτα διόδια, δηλαδή τα διόδια Αφιδνών (στα 3/4 χλμ). Εκεί μπορείτε όσοι έρθετε νωρίτερα, να πιείτε τον καφέ σας, να γεμίσετε και να με συναντήσετε για αναχώρηση 8μιση.

Πρόγραμμα:
- Αναχώρηση στις 8μιση προς Χαλκίδα και Βόρεια Εύβοια.
- Προορισμός η Βόρεια Εύβοια και πρώτη στάση για καφέ και λουκουμάδες.
- Στάση στον Άγιο για κεράκι και συνάντηση με τον φίλο μας Fuji από τον Βόλο.
- Προορισμός η Λίμνη και οι καταράκτες του Δρυμώνα (12).
- Μπάνιο στην Λίμνη ή στις Ροβιές και μετά φαγητό, γλυκό και καφές.
- Αναχώρηση για Αθήνα κατά τις 5 ώστε να βρισκόμαστε πίσω το βραδάκι.

Όσοι προτιμούν, μπορούν να γυρίσουν από τον ίδιο δρόμο πίσω, δηλαδή Προκόπι, Μαντούδι, Χαλκίδα και Αθήνα. Όσοι θελήσουν, μπορούν να γυρίσουν από Αιδηψό - Αρκίτσα - Αθήνα. Εγώ θα γυρίσω από Αρκίτσα.

1. Michael Chatzilias με Σταματία
2. Black Shadow με Κατερίνα - Επιβεβαιώστε!
3. SteliosX με Τώνια
4. Alex1150
5. Nikolas33
6. Margot
7. Arkas
8. MARK (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
9. Krasopateras (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
10. Jimm
11. CPretenteris (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
12. VPentsa
13. Aeriko
14...
15...

Όποιος ακυρώσει, ή καθυστερήσει, σας παρακαλώ να με ενημερώσει στο κινητό μου ώστε να έχω μέριμνα. 697 46 97 973

Άντε με το καλό!

Michael Chatzilias
18-06-2010, 13:09
VPentza kai Aeriko είστε πολύ ευπρόσδεκτοι και χαιρόμαστε που σας έχουμε μαζί μας!

Με οργανωτή εμένα, κι εμείς με ταχύτητες στρωσίματος θα πηγαίνουμε το πρωί. Ραντεβού στην BP, ή κατευθείαν Χαλκίδα. Προσέξτε, δεν έχουμε πρόγραμμα να μπούμε Χαλκίδα, θα συνεχίσουμε προς βόρεια, οπότε τηλεφωνήστε μου να συντονιστούμε και να πάμε όλοι μαζί...
_______________________________________________________________

Παρακαλώ όλους σας να βρισκόμαστε στην BP - έτοιμοι και γεμάτοι με βενζίνη - στις 8.15 προκειμένου να ξεκινήσουμε 8.30!

Η BP βρίσκεται αμέσως μετά τα πρώτα διόδια, δηλαδή τα διόδια Αφιδνών (στα 3/4 χλμ). Εκεί μπορείτε όσοι έρθετε νωρίτερα, να πιείτε τον καφέ σας, να γεμίσετε και να με συναντήσετε για αναχώρηση 8μιση.

Πρόγραμμα:
- Αναχώρηση στις 8μιση προς Χαλκίδα και Βόρεια Εύβοια.
- Προορισμός η Βόρεια Εύβοια και πρώτη στάση για καφέ και λουκουμάδες.
- Στάση στον Άγιο για κεράκι και συνάντηση με τον φίλο μας Fuji από τον Βόλο.
- Προορισμός η Λίμνη και οι καταράκτες του Δρυμώνα (12).
- Μπάνιο στην Λίμνη ή στις Ροβιές και μετά φαγητό, γλυκό και καφές.
- Αναχώρηση για Αθήνα κατά τις 5 ώστε να βρισκόμαστε πίσω το βραδάκι.

Όσοι προτιμούν, μπορούν να γυρίσουν από τον ίδιο δρόμο πίσω, δηλαδή Προκόπι, Μαντούδι, Χαλκίδα και Αθήνα. Όσοι θελήσουν, μπορούν να γυρίσουν από Αιδηψό - Αρκίτσα - Αθήνα. Εγώ θα γυρίσω από Αρκίτσα.

1. Michael Chatzilias με Σταματία
2. Black Shadow με Κατερίνα - Επιβεβαιώστε!
3. SteliosX με Τώνια
4. Alex1150
5. Nikolas33
6. Margot
7. Arkas
8. MARK (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
9. Krasopateras (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
10. Jimm
11. CPretenteris (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
12. VPentsa
13. Aeriko
14...
15...

Όποιος ακυρώσει, ή καθυστερήσει, σας παρακαλώ να με ενημερώσει στο κινητό μου ώστε να έχω μέριμνα. 697 46 97 973</SPAN>

Άντε με το καλό!

vpentza
18-06-2010, 13:34
.....
12. VPentsa
.....


ούτε petsa, ούτε pensa και σαφώς ούτε vpentsa
επειδή δεν ξέρω να επέμβω στα μπλουζάκια του forum και για να μην περιμένετε άλλον, και άλλος έρθει, παρακαλώ όπως αποκατασταθεί η τάξις :D:D:D:D
και σε αυτό το έρμο το aeriko... το 13 του δώσατε??? :D:D

Michael Chatzilias
18-06-2010, 13:39
1. Aeriko!
2. Black Shadow με Κατερίνα - Επιβεβαιώστε!
3. SteliosX με Τώνια
4. Alex1150
5. Nikolas33
6. Margot
7. Arkas
8. MARK (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
9. Krasopateras (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
10. Jimm
11. CPretenteris (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
12. VPentza
13. Michael Chatzilias με Σταματία
14...
15...

vpentza
18-06-2010, 13:42
1. Aeriko!
2. Black Shadow με Κατερίνα - Επιβεβαιώστε!
3. SteliosX με Τώνια
4. Alex1150
5. Nikolas33
6. Margot
7. Arkas
8. MARK (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
9. Krasopateras (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
10. Jimm
11. CPretenteris (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
12. VPentza
13. Michael Chatzilias με Σταματία
14...
15...

άμεση επέμβαση, άψογος , είσαι γίγαντας...... ;);););)

vpentza
18-06-2010, 13:44
...
13. Michael Chatzilias με Σταματία


αλλά σε αυτόν τον (πως τον λένε ?) τον Chatzilia...το 13 του δώσατε ??? :sm7:

Michael Chatzilias
18-06-2010, 13:45
Είναι Βόας Κροταλίας, δεν μασάει....

frits
18-06-2010, 17:40
Φιλαράκια καλά να περάσετε, για μένα το καλοκαίρι είναι κομματάκι δύσκολο για εκδρομές, μιας και έχουν προτεραιότητα τα πιτσιρίκια.

Επειδή έχω χάσει επεισόδια, ο "Αερικό" με τι θα έρθει τελικά ;

ΤΡΟΧΗΛΑΤΟΣ
18-06-2010, 18:22
Ποιά εποχή είναι τραβηγμένη η φωτογραφία κ έχει μόνο ένα λουόμενο η παραλία ;;;:)


Άνοιξη Απρίλιος.

ALEX1150
18-06-2010, 19:55
Μου αρέσεις Χατζηλιά... τον Aeriko ΠΑΝΤΑ ΚΟΡΥΦΗ να τον εχεις στις εξορμήσεις μας :)

Michael Chatzilias
18-06-2010, 20:02
Κορίτσια!

Να επιβεβαιώσουν όσοι δεν είναι σίγουροι ώστε να έχω μέριμνα!

Στην BP - έτοιμοι και γεμάτοι με βενζίνη - στις 8.15 προκειμένου να ξεκινήσουμε 8.30!

Κρατάτε και αδιάβροχα, είναι πιθανό να βρούμε λίγη βροχή την Κυριακή μας.

Η BP βρίσκεται αμέσως μετά τα πρώτα διόδια, δηλαδή τα διόδια Αφιδνών (στα 3/4 χλμ). Εκεί μπορείτε όσοι έρθετε νωρίτερα, να πιείτε τον καφέ σας, να γεμίσετε και να με συναντήσετε για αναχώρηση 8μιση.

Πρόγραμμα:
- Αναχώρηση στις 8μιση προς Χαλκίδα και Βόρεια Εύβοια.
- Προορισμός η Βόρεια Εύβοια και πρώτη στάση για καφέ και λουκουμάδες.
- Στάση στον Άγιο για κεράκι και συνάντηση με τον φίλο μας Fuji από τον Βόλο.
- Προορισμός η Λίμνη και οι καταράκτες του Δρυμώνα (12).
- Μπάνιο στην Λίμνη ή στις Ροβιές και μετά φαγητό, γλυκό και καφές.
- Αναχώρηση για Αθήνα κατά τις 5 ώστε να βρισκόμαστε πίσω το βραδάκι.

Όσοι προτιμούν, μπορούν να γυρίσουν από τον ίδιο δρόμο πίσω, δηλαδή Προκόπι, Μαντούδι, Χαλκίδα και Αθήνα. Όσοι θελήσουν, μπορούν να γυρίσουν από Αιδηψό - Αρκίτσα - Αθήνα. Εγώ θα γυρίσω από Αρκίτσα.

1. Michael Chatzilias με Σταματία
2. Black Shadow με Κατερίνα - Επιβεβαιώστε!
3. SteliosX με Τώνια
4. Alex1150
5. Nikolas33
6. Margot
7. Arkas
8. MARK (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
9. Krasopateras (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
10. Jimm
11. CPretenteris (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
12. VPentsa
13. Aeriko
14...
15...

Όποιος ακυρώσει, ή καθυστερήσει, σας παρακαλώ να με ενημερώσει στο κινητό μου ώστε να έχω μέριμνα. 697 46 97 973

Άντε με το καλό!

aeriko
18-06-2010, 20:13
Επειδή έχω χάσει επεισόδια, ο "Αερικό" με τι θα έρθει τελικά ;
Θα δείς τις φωτογραφίες. Θα βάλω κάποιον-ελλείψη σου-να με τραβήξει;)

Michael Chatzilias
18-06-2010, 20:16
Με συγχωρείτε, διόρθωση:

1. Aeriko!
2. Black Shadow με Κατερίνα - Επιβεβαιώστε!
3. SteliosX με Τώνια
4. Alex1150
5. Nikolas33
6. Margot
7. Arkas
8. MARK (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
9. Krasopateras (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
10. Jimm
11. CPretenteris (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
12. VPentza
13. Michael Chatzilias με Σταματία
14...
15...

gsmaniac
18-06-2010, 20:16
Θα δείς τις φωτογραφίες. Θα βάλω κάποιον-ελλείψη σου-να με τραβήξει;)
αν προλαβει να σε δει.....:sm7::sm7:

syan
18-06-2010, 20:19
ούτε petsa, ούτε pensa και σαφώς ούτε vpentsa


Κορίτσια!

Να επιβεβαιώσουν όσοι δεν είναι σίγουροι ώστε να έχω μέριμνα!

1. Michael Chatzilias με Σταματία
2. Black Shadow με Κατερίνα - Επιβεβαιώστε!
3. SteliosX με Τώνια
4. Alex1150
5. Nikolas33
6. Margot
7. Arkas
8. MARK (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
9. Krasopateras (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
10. Jimm
11. CPretenteris (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
12. VPentsa
13. Aeriko
14...
15...

Άντε με το καλό!
Τον Βασίλη γιατί δεν τον προσέχετε...;

CPretenteriS
18-06-2010, 21:14
Η φανέλλα με το Νο 11 (Λέτο)... επιβεβαιώνει συμμετοχή στην εκδρομή !!! Μπανάκι οπωσδήποτε... να βρούμε και τιποτα ντουζιέρες μόνο γιατί άμα μείνουμε με τα αλάτια... θα αλλάζουμε δέρμα σαν τα φίδια... :)

Για βροχή δεν το βλέπω... μάλλον συννεφιά από τη Χαλκίδα και Βόρεια...

Αντε να αρχίσω να σας γνωρίζω σιγά-σιγά... Πολλά φιλιά!!! Θα καταχωρήσω και το τηλέφωνο μου τώρα στα προσωπικά στοιχεία ώστε να έχετε πρόσβαση...

Κωστής

Michael Chatzilias
18-06-2010, 21:18
Super CPretenteris!

1. Aeriko!
2. Black Shadow με Κατερίνα - Επιβεβαιώστε!
3. SteliosX με Τώνια
4. Alex1150
5. Nikolas33
6. Margot
7. Arkas
8. MARK (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
9. Krasopateras (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
10. Jimm
11. CPretenteris
12. VPentza
13. Michael Chatzilias με Σταματία
14...
15...

CPretenteriS
18-06-2010, 21:21
Όχι... για να μη λέτε δηλαδή... :)

Arkas
18-06-2010, 21:36
Η φανέλλα με το Νο 11 (Λέτο)... επιβεβαιώνει συμμετοχή στην εκδρομή !!! Μπανάκι οπωσδήποτε... να βρούμε και τιποτα ντουζιέρες μόνο γιατί άμα μείνουμε με τα αλάτια... θα αλλάζουμε δέρμα σαν τα φίδια... :)

Για βροχή δεν το βλέπω... μάλλον συννεφιά από τη Χαλκίδα και Βόρεια...

Αντε να αρχίσω να σας γνωρίζω σιγά-σιγά... Πολλά φιλιά!!! Θα καταχωρήσω και το τηλέφωνο μου τώρα στα προσωπικά στοιχεία ώστε να έχετε πρόσβαση...

Κωστής
O δικός μου άνθρωπος!!!:sm7:

Michael Chatzilias
18-06-2010, 21:45
Εκεί που θα κάνουμε μπάνιο, θα προσπαθήσουμε να έχουμε καφετέρια στα πόδια μας για καφέ και σαντουιτσάκια, και ντουζιέρες. Δεν ξέρω καλά την περιοχή, όμως σας υπόσχομαι να φροντίσω να κάτσουμε όσο πιο άνετα γίνεται...

CPretenteriS
19-06-2010, 00:09
O δικός μου άνθρωπος!!!:sm7:


Apo poia apopsi...?? :)

KRASOPATERAS
19-06-2010, 00:26
Εκεί που θα κάνουμε μπάνιο, θα προσπαθήσουμε να έχουμε καφετέρια στα πόδια μας για καφέ και σαντουιτσάκια, και ντουζιέρες. Δεν ξέρω καλά την περιοχή, όμως σας υπόσχομαι να φροντίσω να κάτσουμε όσο πιο άνετα γίνεται...

Επιβεβαιώνω την συμμετοχή μου,

Αυτό περί ντουζιέρες και καφέδες θα το τακτοποιήσουμε και σβέλτα μάλιστα….;)

Carduelis
19-06-2010, 01:47
Επιβεβαιώνω την συμμετοχή μου,

Αυτό περί ντουζιέρες και καφέδες θα το τακτοποιήσουμε και σβέλτα μάλιστα….;)

Στο Πήλι και την Αγ Άννα έχει καλή θάλασσα και ντουζιέρες.

Carduelis
19-06-2010, 01:55
Φυσικά δεν γίνεται να πάτε Χαλκίδα και να λείπω, ούτε να αφήσω αυτά τα χαρούμενα (aeriko και Vpensa να πάνε μόνα τους). Κάτι μου λέει οτι θα το ξαναστρώσω το GS μαζί τους!
Maζί τους λοιπόν και μάλιστα διπλός.

Michael Chatzilias
19-06-2010, 03:01
Κορίτσια!

Να επιβεβαιώσουν όσοι δεν είναι σίγουροι ώστε να έχω μέριμνα!

Στην BP - έτοιμοι και γεμάτοι με βενζίνη - στις 8.15 προκειμένου να ξεκινήσουμε 8.30!

Κρατάτε και αδιάβροχα, είναι πιθανό να βρούμε λίγη βροχή την Κυριακή μας.

Η BP βρίσκεται αμέσως μετά τα πρώτα διόδια, δηλαδή τα διόδια Αφιδνών (στα 3/4 χλμ). Εκεί μπορείτε όσοι έρθετε νωρίτερα, να πιείτε τον καφέ σας, να γεμίσετε και να με συναντήσετε για αναχώρηση 8μιση.

Πρόγραμμα:
- Αναχώρηση στις 8μιση προς Χαλκίδα και Βόρεια Εύβοια.
- Προορισμός η Βόρεια Εύβοια και πρώτη στάση για καφέ και λουκουμάδες.
- Στάση στον Άγιο για κεράκι και συνάντηση με τον φίλο μας Fuji από τον Βόλο.
- Προορισμός η Λίμνη και οι καταράκτες του Δρυμώνα (12).
- Μπάνιο στην Λίμνη ή στις Ροβιές και μετά φαγητό, γλυκό και καφές.
- Αναχώρηση για Αθήνα κατά τις 5 ώστε να βρισκόμαστε πίσω το βραδάκι.

Όσοι προτιμούν, μπορούν να γυρίσουν από τον ίδιο δρόμο πίσω, δηλαδή Προκόπι, Μαντούδι, Χαλκίδα και Αθήνα. Όσοι θελήσουν, μπορούν να γυρίσουν από Αιδηψό - Αρκίτσα - Αθήνα.
Η "επίσημη" επιστροφή και διαδρομή μας θα είναι από Αρκίτσα!

1. Aeriko!
2. Black Shadow με Κατερίνα - Επιβεβαιώστε!
3. SteliosX με Τώνια
4. Alex1150
5. Nikolas33
6. Margot
7. Arkas
8. MARK (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή
9. Krasopateras
10. Jimm
11. CPretenteris
12. VPentza
13. Michael Chatzilias με Σταματία
14. Carduelis διπλός
15...
16...

Όποιος ακυρώσει, ή καθυστερήσει, σας παρακαλώ να με ενημερώσει στο κινητό μου ώστε να έχω μέριμνα. 697 46 97 973

Άντε με το καλό!

p.s.
Απίστευτο το "El Secreto de sus ojos"

Arkas
19-06-2010, 09:00
Apo poia apopsi...?? :)
Για τις ντουσιέρες φυσικά!;)

frits
19-06-2010, 10:03
Ψάχνω στους κανόνες του φόρουμ αν επιτρέπεται συμμετοχή σε εκδρομή με αυτοκίνητο και δεν βρίσκω κάτι σχετικό οπότε να υποθέσω ότι επιτρέπεται ;:)

Λέω να ακολουθήσω με το Ι.Χ. κουβαλώντας μαζί και τα παιδιά θα παίξω το ρόλο της σκούπας αν θέλετε βέβαια.

Οπότε Κροταλία (Χατζηλία) βάλε και Frits (Τετραπλός)

Υ.Γ1.
Η περιέργεια για την νέα μηχανή του Παναγιώτη (Αερικό), είναι πολύ ισχυρό κίνητρο για την συμμετοχή

Υ.Γ.2
Επειδή ξέρω τον Μιχάλη και τα άγχη του, εννοείτε ότι εσείς θα πάτε με το δικό σας ρυθμό και εγώ με το δικό μου. Αρκεί να φάμε τους λουκουμάδες μαζί.:D

Michael Chatzilias
19-06-2010, 12:02
Να επιβεβαιώσουν όσοι δεν είναι σίγουροι ώστε να έχω μέριμνα!

Στην BP - έτοιμοι και γεμάτοι με βενζίνη - στις 8.15 προκειμένου να ξεκινήσουμε 8.30!

Η BP βρίσκεται αμέσως μετά τα πρώτα διόδια, δηλαδή τα διόδια Αφιδνών (στα 3/4 χλμ). Εκεί μπορείτε όσοι έρθετε νωρίτερα, να πιείτε τον καφέ σας, να γεμίσετε και να με συναντήσετε για αναχώρηση 8μιση.

Πρόγραμμα:
- Αναχώρηση στις 8μιση προς Χαλκίδα και Βόρεια Εύβοια.
- Προορισμός η Βόρεια Εύβοια και πρώτη στάση για καφέ και λουκουμάδες.
- Στάση στον Άγιο για κεράκι και συνάντηση με τον φίλο μας Fuji από τον Βόλο.
- Προορισμός η Λίμνη και οι καταράκτες του Δρυμώνα (12).
- Μπάνιο στην Λίμνη ή στις Ροβιές και μετά φαγητό, γλυκό και καφές.
- Αναχώρηση για Αθήνα κατά τις 5 ώστε να βρισκόμαστε πίσω το βραδάκι.

Όσοι προτιμούν, μπορούν να γυρίσουν από τον ίδιο δρόμο πίσω, δηλαδή Προκόπι, Μαντούδι, Χαλκίδα και Αθήνα. Όσοι θελήσουν, μπορούν να γυρίσουν από Αιδηψό - Αρκίτσα - Αθήνα.
Η "επίσημη" επιστροφή και διαδρομή μας θα είναι από Αρκίτσα!

1. Aeriko! - Με νέα μοτοσυκλέτα! (Σου αρέσει που σε έβαλα πρώτο..;)
2. Black Shadow με Κατερίνα - Επιβεβαιώστε! Κατερίνα σε θέλουμε μαζί μας!
3. SteliosX με Τώνια - Υπεύθυνος για το ούζο, μαζί σου Στέλιο!
4. Alex1150 - εμείς έχουμε δουλειά Αλέξανδρε....
5. Nikolas33 - Θα κρατάς λιπαντικό για την αλυσίδα..;
6. Margot - Ανυπομονώ να σε γνωρίσω!
7. Arkas - Γεια σου ρε Δημήτρη!
8. MARK (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή!
9. Krasopateras - Πρέπει να βρούμε παραλία με καφέ και ντουζιέρες...
10. Jimm - Καλώς ήρθες!
11. CPretenteris - Κάτι ξέρεις για ντουζιέρες είπες..;
12. VPentza - VPentza - VPentza!
13. Michael Chatzilias με Σταματία - Βόας Κροταλίας!
14. Carduelis διπλός - Προσοχή μην πάθουμε κανένα "λάστιχο" (βλέπε Τζια)!
15. Frits - Ο Βασιλιάς της Φωτογραφίας - Τετραπλός με αυτοκίνητο.

Άλλος κανένας; Άλλος;

Όποιος ακυρώσει, ή καθυστερήσει, σας παρακαλώ να με ενημερώσει στο κινητό μου ώστε να έχω μέριμνα. 697 46 97 973

Άντε με το καλό!

Michael Chatzilias
19-06-2010, 12:03
Να επιβεβαιώσουν όσοι δεν είναι σίγουροι ώστε να έχω μέριμνα!

Στην BP - έτοιμοι και γεμάτοι με βενζίνη - στις 8.15 προκειμένου να ξεκινήσουμε 8.30!

Η BP βρίσκεται αμέσως μετά τα πρώτα διόδια, δηλαδή τα διόδια Αφιδνών (στα 3/4 χλμ). Εκεί μπορείτε όσοι έρθετε νωρίτερα, να πιείτε τον καφέ σας, να γεμίσετε και να με συναντήσετε για αναχώρηση 8μιση.

Πρόγραμμα:
- Αναχώρηση στις 8μιση προς Χαλκίδα και Βόρεια Εύβοια.
- Προορισμός η Βόρεια Εύβοια και πρώτη στάση για καφέ και λουκουμάδες.
- Στάση στον Άγιο για κεράκι και συνάντηση με τον φίλο μας Fuji από τον Βόλο.
- Προορισμός η Λίμνη και οι καταράκτες του Δρυμώνα (12).
- Μπάνιο στην Λίμνη ή στις Ροβιές και μετά φαγητό, γλυκό και καφές.
- Αναχώρηση για Αθήνα κατά τις 5 ώστε να βρισκόμαστε πίσω το βραδάκι.

Όσοι προτιμούν, μπορούν να γυρίσουν από τον ίδιο δρόμο πίσω, δηλαδή Προκόπι, Μαντούδι, Χαλκίδα και Αθήνα. Όσοι θελήσουν, μπορούν να γυρίσουν από Αιδηψό - Αρκίτσα - Αθήνα.
Η "επίσημη" επιστροφή και διαδρομή μας θα είναι από Αρκίτσα!

1. Aeriko! - Με νέα μοτοσυκλέτα! (Σου αρέσει που σε έβαλα πρώτο..;)
2. Black Shadow με Κατερίνα - Επιβεβαιώστε! Κατερίνα σε θέλουμε μαζί μας!
3. SteliosX με Τώνια - Υπεύθυνος για το ούζο, μαζί σου Στέλιο!
4. Alex1150 - εμείς έχουμε δουλειά Αλέξανδρε....
5. Nikolas33 - Θα κρατάς λιπαντικό για την αλυσίδα..;
6. Margot - Ανυπομονώ να σε γνωρίσω!
7. Arkas - Γεια σου ρε Δημήτρη!
8. MARK (?) - Επιβεβαίωσε συμμετοχή!
9. Krasopateras - Πρέπει να βρούμε παραλία με καφέ και ντουζιέρες...
10. Jimm - Καλώς ήρθες!
11. CPretenteris - Κάτι ξέρεις για ντουζιέρες είπες..;
12. VPentza - VPentza - VPentza!
13. Michael Chatzilias με Σταματία - Βόας Κροταλίας!
14. Carduelis διπλός - Προσοχή μην πάθουμε κανένα "λάστιχο" (βλέπε Τζια)!
15. Frits - Ο Βασιλιάς της Φωτογραφίας - Τετραπλός με αυτοκίνητο.

Άλλος κανένας; Άλλος;

Όποιος ακυρώσει, ή καθυστερήσει, σας παρακαλώ να με ενημερώσει στο κινητό μου ώστε να έχω μέριμνα. 697 46 97 973 </SPAN>

Άντε με το καλό!

MARK
19-06-2010, 12:07
Παιδία εγώ τελικά δεν θα καταφέρω να έρθώ καλά να περάσετε περιμένουμε photos και εντυπώσεις....

Michael Chatzilias
19-06-2010, 12:11
Στην BP - έτοιμοι και γεμάτοι με βενζίνη - στις 8.15 προκειμένου να ξεκινήσουμε 8.30!

Η BP βρίσκεται αμέσως μετά τα πρώτα διόδια, δηλαδή τα διόδια Αφιδνών (στα 3/4 χλμ). Εκεί μπορείτε όσοι έρθετε νωρίτερα, να πιείτε τον καφέ σας, να γεμίσετε και να με συναντήσετε για αναχώρηση 8μιση.

Πρόγραμμα:
- Αναχώρηση στις 8μιση προς Χαλκίδα και Βόρεια Εύβοια.
- Προορισμός η Βόρεια Εύβοια και πρώτη στάση για καφέ και λουκουμάδες.
- Στάση στον Άγιο για κεράκι και συνάντηση με τον φίλο μας Fuji από τον Βόλο.
- Προορισμός η Λίμνη και οι καταράκτες του Δρυμώνα (12).
- Μπάνιο στην Λίμνη ή στις Ροβιές και μετά φαγητό, γλυκό και καφές.
- Αναχώρηση για Αθήνα κατά τις 5 ώστε να βρισκόμαστε πίσω το βραδάκι.

Όσοι προτιμούν, μπορούν να γυρίσουν από τον ίδιο δρόμο πίσω, δηλαδή Προκόπι, Μαντούδι, Χαλκίδα και Αθήνα. Όσοι θελήσουν, μπορούν να γυρίσουν από Αιδηψό - Αρκίτσα - Αθήνα.
Η "επίσημη" επιστροφή και διαδρομή μας θα είναι από Αρκίτσα!

1. Aeriko! - Με νέα μοτοσυκλέτα! (Σου αρέσει που σε έβαλα πρώτο..;)
2. Black Shadow με Κατερίνα - Επιβεβαιώστε! Κατερίνα σε θέλουμε μαζί μας!
3. SteliosX με Τώνια - Υπεύθυνος για το ούζο, μαζί σου Στέλιο!
4. Alex1150 - εμείς έχουμε δουλειά Αλέξανδρε....
5. Nikolas33 - Θα κρατάς λιπαντικό για την αλυσίδα..;
6. Margot - Ανυπομονώ να σε γνωρίσω!
7. Arkas - Γεια σου ρε Δημήτρη!
8. Krasopateras - Πρέπει να βρούμε παραλία με καφέ και ντουζιέρες...
9. Jimm - Καλώς ήρθες!
10. CPretenteris - Κάτι ξέρεις για ντουζιέρες είπες..;
11. VPentza - VPentza - VPentza!
12. Carduelis διπλός - Προσοχή μην πάθουμε κανένα "λάστιχο" (βλέπε Τζια)!
13. Michael Chatzilias με Σταματία - Βόας Κροταλίας
14. Frits - Ο Βασιλιάς της Φωτογραφίας - Τετραπλός με αυτοκίνητο.

Άλλος κανένας; Άλλος;

Όποιος ακυρώσει, ή καθυστερήσει, σας παρακαλώ να με ενημερώσει στο κινητό μου ώστε να έχω μέριμνα. 697 46 97 973

Άντε με το καλό!
http://www.gsforum.gr/images/misc/progress.gif

Arkas
19-06-2010, 12:13
Αυτοί που θέλουν τις ντουσιέρες είναι ο CPretenteris και ο Arkas!:D:D:D
Αυτός που ξέρει για ντουσιέρες είναι ο KRASOPATERAS!

Arkas
19-06-2010, 12:14
Ψάχνω στους κανόνες του φόρουμ αν επιτρέπεται συμμετοχή σε εκδρομή με αυτοκίνητο και δεν βρίσκω κάτι σχετικό οπότε να υποθέσω ότι επιτρέπεται ;:)

Λέω να ακολουθήσω με το Ι.Χ. κουβαλώντας μαζί και τα παιδιά θα παίξω το ρόλο της σκούπας αν θέλετε βέβαια.


Σύντομα θα έχουμε και την συμμετοχή και ετέρου με αυτοκίνητο...;)

aeriko
19-06-2010, 13:30
Φυσικά δεν γίνεται να πάτε Χαλκίδα και να λείπω, ούτε να αφήσω αυτά τα χαρούμενα (aeriko και Vpensa να πάνε μόνα τους). Κάτι μου λέει οτι θα το ξαναστρώσω το GS μαζί τους!
Maζί τους λοιπόν και μάλιστα διπλός.
Ο έτερος Καππαδόκης. Λείπει ο Μάρτης από την Σαρακοστή;:)

aeriko
19-06-2010, 13:32
Ψάχνω στους κανόνες του φόρουμ αν επιτρέπεται συμμετοχή σε εκδρομή με αυτοκίνητο και δεν βρίσκω κάτι σχετικό οπότε να υποθέσω ότι επιτρέπεται ;:)

Λέω να ακολουθήσω με το Ι.Χ. κουβαλώντας μαζί και τα παιδιά θα παίξω το ρόλο της σκούπας αν θέλετε βέβαια.

Οπότε Κροταλία (Χατζηλία) βάλε και Frits (Τετραπλός)

Υ.Γ1.
Η περιέργεια για την νέα μηχανή του Παναγιώτη (Αερικό), είναι πολύ ισχυρό κίνητρο για την συμμετοχή

Υ.Γ.2
Επειδή ξέρω τον Μιχάλη και τα άγχη του, εννοείτε ότι εσείς θα πάτε με το δικό σας ρυθμό και εγώ με το δικό μου. Αρκεί να φάμε τους λουκουμάδες μαζί.:D
Μπράβο Σταύρο, αν θέλεις όλα τα καταφέρνεις, Αλλά μάλλον είδες τον γιατρό και μυρίστηκες τσιπουροκαφέ.:sm7:

gsmaniac
19-06-2010, 14:46
Ωριαία Πρόβλεψη Καιρού για Χαλκίδα, Ελλάδα
Lat:38.46 Lon: 23.59 Μέσο Υψόμ..: 13m. (Χάρτης) [/URL]


[URL="http://freemeteo.com/default.asp?pid=22&la=2&gid=260133&nDate=0"]http://freemeteo.com/templates/default/images/blue_arrow.gif (http://freemeteo.com/default.asp?pid=136&la=2&gid=260133) Κυριακή 20 Ιουν http://freemeteo.com/templates/default/images/blue_arrow_r.gif (http://freemeteo.com/default.asp?pid=22&la=2&gid=260133&nDate=2)
Καιρός για το δικό σας site (http://freemeteo.com/default.asp?pid=277&la=1&sun=&sgid=260133&sla=2)





Τοπική ώραΘερμ
°CΔιεύθυνση ΑνέμουΤαχύτητα Ανέμου
Km/hΥγρ %Καιρός00:0024.2 °CΝ10 Km/h
(2Bf)68http://freemeteo.com/templates/default/iconsgif/2N.gifΑραιή συννεφιά03:0023.2 °CΝΝΔ9 Km/h
(2Bf)71http://freemeteo.com/templates/default/iconsgif/3N.gifΑυξημένη συννεφιά06:0022.1 °CΝΔ8 Km/h
(2Bf)75http://freemeteo.com/templates/default/iconsgif/2.gifΑραιή συννεφιά09:0026.6 °CΔΝΔ6 Km/h
(2Bf)55http://freemeteo.com/templates/default/iconsgif/2.gifΑραιή συννεφιά12:0032.5 °CΔΝΔ9 Km/h
(2Bf)30http://freemeteo.com/templates/default/iconsgif/3.gifΑυξημένη συννεφιά15:0034 °CΔ15 Km/h
(3Bf)22http://freemeteo.com/templates/default/iconsgif/2.gifΑραιή συννεφιά18:0032.2 °CΔ18 Km/h
(3Bf)22http://freemeteo.com/templates/default/iconsgif/1.gifΑίθριος καιρός21:0026.4 °CΔ13 Km/h
(3Bf)30http://freemeteo.com/templates/default/iconsgif/1N.gifΑίθριος καιρός
μια χαρα καιρο θα κανει αυριο....;)
να περασετε καλα.....:)

frits
19-06-2010, 15:00
Μπράβο Σταύρο, αν θέλεις όλα τα καταφέρνεις, Αλλά μάλλον είδες τον γιατρό και μυρίστηκες τσιπουροκαφέ.:sm7:

Κρύβε λόγια, κρύβε λόγια !!! :sm7::sm7:

GeorgeP
19-06-2010, 15:24
Κι εμεις με αυτοκινητο Χ 3!!! Ετσι να μην αφησουμε υποψηφιους μελλοντικους γαμπρους χωρις νυφη!!!!!!!!
Θαναση (fritsακο) και Αντρεα (Arkaκο) θα εχετε την τιμη ειστε οι μονοι που θα συνοδευετε την υποψηφια νυφη!!!! Φανειτε αντάξιοι των περιστασεων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):sm7:

Συμπέθερε κανονισε για ντουζιερες κι ειμαι ετοιμος.... πανετοιμος!!!!! Δεν τα αντεχω τα αλατια......βουνισιος βλέπεις!!!!!

Χατζηλια, θα σε ξαναδω συντεκνε με μεγαλη μου χαρα!! χωρις μοτο αυτην την φορα αλλα...εχει ο καιρος γυρισματα!!!!!;) ξερεις εσυ!!!!!!!!!;)

frits
19-06-2010, 15:26
Κι εμεις με αυτοκινητο Χ 3!!! Ετσι να μην αφησουμε υποψηφιους μελλοντικους γαμπρους χωρις νυφη!!!!!!!!
Θαναση (fritsακο) και Αντρεα (Arkaκο) θα εχετε την τιμη ειστε οι μονοι που θα συνοδευετε την υποψηφια νυφη!!!! Φανειτε αντάξιοι των περιστασεων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):sm7:

Συμπέθερε κανονισε για ντουζιερες κι ειμαι ετοιμος.... πανετοιμος!!!!! Δεν τα αντεχω τα αλατια......βουνισιος βλέπεις!!!!!

Χατζηλια, θα σε ξαναδω συντεκνε με μεγαλη μου χαρα!! χωρις μοτο αυτην την φορα αλλα...εχει ο καιρος γυρισματα!!!!!;) ξερεις εσυ!!!!!!!!!;)


Eμείς δεν είμαστε φόρουμ, το τρελό θηριοτροφείο είμαστε !!:sm7::sm7:

Γιώργο θα σου τηλεφωνήσω το απόγευμα..

Fuji
19-06-2010, 16:30
Αυτό μ' αρέσει σ' εσάς! Ένας ξεκινάει, 20 μαζεύονται. Αντίθετα σ' εμάς τους Βολιώτες, 10 μαζεύονται, ένας μένει ... :D

Καλό μας ταξίδι αύριο!!!

Arkas
19-06-2010, 16:40
Κι εμεις με αυτοκινητο Χ 3!!! Ετσι να μην αφησουμε υποψηφιους μελλοντικους γαμπρους χωρις νυφη!!!!!!!!
Θαναση (fritsακο) και Αντρεα (Arkaκο) θα εχετε την τιμη ειστε οι μονοι που θα συνοδευετε την υποψηφια νυφη!!!! Φανειτε αντάξιοι των περιστασεων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):sm7:

Συμπέθερε κανονισε για ντουζιερες κι ειμαι ετοιμος.... πανετοιμος!!!!! Δεν τα αντεχω τα αλατια......βουνισιος βλέπεις!!!!!

Χατζηλια, θα σε ξαναδω συντεκνε με μεγαλη μου χαρα!! χωρις μοτο αυτην την φορα αλλα...εχει ο καιρος γυρισματα!!!!!;) ξερεις εσυ!!!!!!!!!;)
Είπαμε, τις ντουσιέρες τις κανονίζει ο KRASOPATERAS!!!:sm7:

Michael Chatzilias
19-06-2010, 16:43
Κι εμεις με αυτοκινητο Χ 3!!! Ετσι να μην αφησουμε υποψηφιους μελλοντικους γαμπρους χωρις νυφη!!!!!!!!
Θαναση (fritsακο) και Αντρεα (Arkaκο) θα εχετε την τιμη ειστε οι μονοι που θα συνοδευετε την υποψηφια νυφη!!!! Φανειτε αντάξιοι των περιστασεων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):sm7:

Συμπέθερε κανονισε για ντουζιερες κι ειμαι ετοιμος.... πανετοιμος!!!!! Δεν τα αντεχω τα αλατια......βουνισιος βλέπεις!!!!!

Χατζηλια, θα σε ξαναδω συντεκνε με μεγαλη μου χαρα!! χωρις μοτο αυτην την φορα αλλα...εχει ο καιρος γυρισματα!!!!!;) ξερεις εσυ!!!!!!!!!;)

Σύντεκνε GeorgeP, πολύ χαίρομαι που θα σε ξαναδώ!
Θα έρθει εποχή που θα συναντιόμαστε με τα αμάξια μας και τα καθισματάκια πίσω (...ανυπομονώ όμως και γι αυτά...!)

Κύριο μέλημα τώρα είναι να βρούμε την σωστή παραλία, με καφετέρια / εστιατόριο, πολύ κοντά στην Λίμνη ή Ροβιές, και με ντουζιέρα.

Ζητώ απ΄όλα τα παιδιά που γνωρίζουν το μέρος, GeorgeP, Krasopateras, Frits, εμείς, κτλ, να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για τέτοια παραλία ώστε να χαρούνε και τα μικρά περισσότερο από εμάς.

Carduelis
19-06-2010, 16:45
Miσέλ, ορισμένοι από μας θα είμαστε σε άλλο group που θα ξεκινήσει σε διαφορετική ώρα (ξέρει tο aeriko). Αρα μην μας ψάχνετε θα έχουμε άλλες στάσεις και.. καταστάσεις. :D
Για μπάνιο τώρα: για παιδιά και οικογένειες η Αγ. Άννα και το Πήλι είναι οι καλύτερες παραλίες από τις οργανωμένες προς το αιγαίο (αυτό τις κάνει να σηκώνουν κύμα ημέρες με βοριαδάκι). Από την αντίθετη μεριά (Ευβοικού) οι Ροβιές είναι μια χαρά αλλά είναι ευαίσθητες σε Νοτιάδες. Αρα πατε επί τόπου και αποφασίζετε ανάλογα με τον αέρα. Το σίγουρο είναι οτι θα βρείτε παραλία στα μέτρα σας..

Arkas
19-06-2010, 16:46
Σύντεκνε GeorgeP, πολύ χαίρομαι που θα σε ξαναδώ!
Θα έρθει εποχή που θα συναντιόμαστε με τα αμάξια μας και τα καθισματάκια πίσω (...ανυπομονώ όμως και γι αυτά...!)

Κύριο μέλημα τώρα είναι να βρούμε την σωστή παραλία, με καφετέρια / εστιατόριο, πολύ κοντά στην Λίμνη ή Ροβιές, και με ντουζιέρα.

Ζητώ απ΄όλα τα παιδιά που γνωρίζουν το μέρος, GeorgeP, Krasopateras, Frits, εμείς, κτλ, να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για τέτοια παραλία ώστε να χαρούνε και τα μικρά περισσότερο από εμάς.
Kανόνισε γιατί σε βλέπω να γυρνάς εσύ με τ΄αυτοκίνητο κι ο George με το RT!:D

Άλλο που δεν θέλει βέβαια!!!:sm7:

Michael Chatzilias
19-06-2010, 16:48
Στην BP - έτοιμοι και γεμάτοι με βενζίνη - στις 8.15 προκειμένου να ξεκινήσουμε 8.30!

Η BP βρίσκεται αμέσως μετά τα πρώτα διόδια, δηλαδή τα διόδια Αφιδνών (στα 3/4 χλμ). Εκεί μπορείτε όσοι έρθετε νωρίτερα, να πιείτε τον καφέ σας, να γεμίσετε και να με συναντήσετε για αναχώρηση 8μιση.

Πρόγραμμα:
- Αναχώρηση στις 8μιση προς Χαλκίδα και Βόρεια Εύβοια.
- Προορισμός η Βόρεια Εύβοια και πρώτη στάση για καφέ και λουκουμάδες.
- Στάση στον Άγιο για κεράκι και συνάντηση με τον φίλο μας Fuji από τον Βόλο.
- Προορισμός η Λίμνη και οι καταράκτες του Δρυμώνα (12).
- Μπάνιο στην Λίμνη ή στις Ροβιές και μετά φαγητό, γλυκό και καφές.
- Αναχώρηση για Αθήνα κατά τις 5 ώστε να βρισκόμαστε πίσω το βραδάκι.

Όσοι προτιμούν, μπορούν να γυρίσουν από τον ίδιο δρόμο πίσω, δηλαδή Προκόπι, Μαντούδι, Χαλκίδα και Αθήνα. Όσοι θελήσουν, μπορούν να γυρίσουν από Αιδηψό - Αρκίτσα - Αθήνα.
Η "επίσημη" επιστροφή και διαδρομή μας θα είναι από Αρκίτσα!

1. Aeriko! - Με νέα μοτοσυκλέτα! (Σου αρέσει που σε έβαλα πρώτο..;)
2. Black Shadow με Κατερίνα - Επιβεβαιώστε! Κατερίνα σε θέλουμε μαζί μας!
3. SteliosX με Τώνια - Υπεύθυνος για το ούζο, μαζί σου Στέλιο!
4. Alex1150 - εμείς έχουμε δουλειά Αλέξανδρε....
5. Nikolas33 - Θα κρατάς λιπαντικό για την αλυσίδα..;
6. Margot - Ανυπομονώ να σε γνωρίσω!
7. Arkas - Γεια σου ρε Δημήτρη!
8. Krasopateras - Πρέπει να βρούμε παραλία με καφέ και ντουζιέρες...
9. Jimm - Καλώς ήρθες!
10. CPretenteris - Κάτι ξέρεις για ντουζιέρες είπες..;
11. VPentza - VPentza - VPentza!
12. Carduelis διπλός - Προσοχή μην πάθουμε κανένα "λάστιχο" (βλέπε Τζια)!
13. Michael Chatzilias με Σταματία - Βόας Κροταλίας
14. Frits - Ο Βασιλιάς της Φωτογραφίας - Τετραπλός με αυτοκίνητο.
15. GeorgeP - αφού μαζεύτηκε τέτοια ομάδα, τα πάντα είναι πιθανά....τριπλός μερ αυτοκίνητο
16. Fuji - Σε συναντούμε στον Άγιο Γιάννη Ρώσο, για κεράκι και συνεχίζουμε από κει.

Τα αυτοκίνητα θα ξεκινήσουν μόνα τους νωρίτερα ή αργότερα υποθέτω;
Ο Frits θα φύγει νωρίτερα για να μας βρει στον δρόμο.
Ο GeorgeP επίσης νωρίτερα ή μαζί μας στην BP στις 08.15;

Άλλος κανένας; Άλλος;

Όποιος ακυρώσει, ή καθυστερήσει, σας παρακαλώ να με ενημερώσει στο κινητό μου ώστε να έχω μέριμνα. 697 46 97 973

Άντε με το καλό!

http://www.gsforum.gr/images/misc/progress.gif

Arkas
19-06-2010, 16:49
Μιχάλη, εκτύπωσε την λίστα να την έχεις μαζί σου
και θα τα πούμε και παρέα...

Michael Chatzilias
19-06-2010, 16:54
Miσέλ, ορισμένοι από μας θα είμαστε σε άλλο group που θα ξεκινήσει σε διαφορετική ώρα (ξέρει tο aeriko). Αρα μην μας ψάχνετε θα έχουμε άλλες στάσεις και.. καταστάσεις. :D
Για μπάνιο τώρα: για παιδιά και οικογένειες η Αγ. Άννα και το Πήλι είναι οι καλύτερες παραλίες από τις οργανωμένες προς το αιγαίο (αυτό τις κάνει να σηκώνουν κύμα ημέρες με βοριαδάκι). Από την αντίθετη μεριά (Ευβοικού) οι Ροβιές είναι μια χαρά αλλά είναι ευαίσθητες σε Νοτιάδες. Αρα πατε επί τόπου και αποφασίζετε ανάλογα με τον αέρα. Το σίγουρο είναι οτι θα βρείτε παραλία στα μέτρα σας..

Σας παρακαλώ ενημερώστε ποιοί δεν θα είναι μαζί μας με το Group των 08.15 στην BP το πρωί, ώστε να μην περιμένουμε. Χρειάζομαι ονόματα φίλων που θα ξεκινήσουν με άλλο group ή μόνοι τους.

(Frits νωρίτερα με αυτοκίνητο, Carduelis (πότε;;), GeorgeP...)

frits
19-06-2010, 17:10
Σε ότι με αφορά δεν θέλω να αλλάξει η παρέα οτιδήποτε από το πρόγραμμα της επειδή θα ακολουθήσω με το αυτοκίνητο και τα παιδιά, εμείς θα κοιτάξουμε να προσαρμοστούμε στις επιλογές σας, τα παιδιά είναι παντός καιρού και χρήσης και με ένα παγωτάκι κάνουν ότι θέλουμε. :)

frits
19-06-2010, 17:19
Miσέλ, ορισμένοι από μας θα είμαστε σε άλλο group που θα ξεκινήσει σε διαφορετική ώρα (ξέρει tο aeriko). Αρα μην μας ψάχνετε θα έχουμε άλλες στάσεις και.. καταστάσεις. :D
..

Καλά πας γυρεύοντας να τα ακούσεις εσύ τώρα.:cool: Δηλαδή εμείς λουκουμάδες και εσείς ;;;; :sm7:

aeriko
19-06-2010, 17:32
Για να μην κρατάω σε αγωνία τον frits
http://img822.imageshack.us/img822/5728/dsc00740.jpg (http://img822.imageshack.us/my.php?image=dsc00740.jpg)

siraxanz
19-06-2010, 17:34
Καλά πας γυρεύοντας να τα ακούσεις εσύ τώρα.:cool: Δηλαδή εμείς λουκουμάδες και εσείς ;;;; :sm7:

Ομελέττα? τσιπουράκια?χμμ:p

Καλά να περάσετε:o:)

Michael Chatzilias
19-06-2010, 17:35
Καλορίζικο! Καλή πρώτη αύριο!

syan
19-06-2010, 17:40
Για να μην κρατάω σε αγωνία τον frits
http://img822.imageshack.us/img822/5728/dsc00740.jpg (http://img822.imageshack.us/my.php?image=dsc00740.jpg)
Καλοτάξιδη η κούκλα Πάνο με όμορφα χιλιόμετρα..!

frits
19-06-2010, 17:49
Για να μην κρατάω σε αγωνία τον frits
http://img822.imageshack.us/img822/5728/dsc00740.jpg (http://img822.imageshack.us/my.php?image=dsc00740.jpg)

Φτου, Φτου , Φτου,
Να σε ασημώσουμε μπρε !!!!:)

aeriko
19-06-2010, 17:54
Οπως δηλώθηκε εξ αρχής, για λόγους ανωτέρας βίας;) σε ρυθμούς "ρονταρίσματος/στρωσίματος" θα είναι vpentza και aeriko. Κατόπιν συνενοήσεως τους ίδιους ρυθμούς θα ακολουθήσουν: margot, ο ξάδελφος της και ο Carduelis διπλοκάβαλος. Η ομάδα θα αναχωρήσει 07:30 από το Saturn της Λεωφ. Συγγρού. Ειναι πιθανόν να περάσουμε νωρίτερα από τον σημειο συναντησης, όποιοι επιθυμούν σταματούν και αναμένουν την βασική ομάδα, οι υπόλοιποι συνεχίζουν με τους ίδιους ρυθμούς οπότε και μας συναντάτε καθ οδόν

Black_Shadow
19-06-2010, 18:17
Οπως δηλώθηκε εξ αρχής, για λόγους ανωτέρας βίας;) σε ρυθμούς "ρονταρίσματος/στρωσίματος" θα είναι vpentza και aeriko. Κατόπιν συνενοήσεως τους ίδιους ρυθμούς θα ακολουθήσουν: margot, ο ξάδελφος της και ο Carduelis διπλοκάβαλος. Η ομάδα θα αναχωρήσει 07:30 από το Saturn της Λεωφ. Συγγρού. Ειναι πιθανόν να περάσουμε νωρίτερα από τον σημειο συναντησης, όποιοι επιθυμούν σταματούν και αναμένουν την βασική ομάδα, οι υπόλοιποι συνεχίζουν με τους ίδιους ρυθμούς οπότε και μας συναντάτε καθ οδόν

Ωραία :) , θα είμαι και γω εκεί για να πάμε παρέα.

Michael Chatzilias
19-06-2010, 18:18
Δηλαδή:

1. VPentza
2. Aeriko
3. Margot
4. Ξάδερφος Margot (όνομα;)
5. Carduelis
6. Frits
7. GeorgeP

Έχουν αναχώρηση νωρίτερα και είτε σταματούν στην BP, είτε εμείς σας βρίσκουμε καθοδόν. Οι Frits και GeorgeP με αυτοκίνητοι, οι υπόλοιποι σε φάση ρονταρίσματος όλοι μαζί προς υποστήριξη στους VPentza και Aeriko.

Στην BP στις 08.15 θα έχουμε τους παρακάτω:

1. Black Shadow
2. SteliosX με Τώνια
3. Alex1150
4. Nikolas33
5. Arkas
6. Krasopateras
7. Jimm
8. CPretenteris
9. Michael Chatzilias με Σταματία

Έχουμε γράψει σωστά;
Ώστε να ξέρω ποιούς περιμένω το πουρνό πουρνό!

aeriko
19-06-2010, 18:34
Δηλαδή:

1. VPentza
2. Aeriko
3. Margot
4. Ξάδερφος Margot (όνομα;)
5. Carduelis
6. Frits
7. GeorgeP

Έχουν αναχώρηση νωρίτερα και είτε σταματούν στην BP, είτε εμείς σας βρίσκουμε καθοδόν. Οι Frits και GeorgeP με αυτοκίνητοι, οι υπόλοιποι σε φάση ρονταρίσματος όλοι μαζί προς υποστήριξη στους VPentza και Aeriko.

Στην BP στις 08.15 θα έχουμε τους παρακάτω:

1. Black Shadow
2. SteliosX με Τώνια
3. Alex1150
4. Nikolas33
5. Arkas
6. Krasopateras
7. Jimm
8. CPretenteris
9. Michael Chatzilias με Σταματία

Έχουμε γράψει σωστά;
Ώστε να ξέρω ποιούς περιμένω το πουρνό πουρνό!
O frits δεν πιστεύω να έχει όρεξη να κάνει ακροβατικά το πρωί και να κατέβει Συγγρού, για τον GeorgeP δεν ξέρω καρντιά μου:)

syan
19-06-2010, 18:40
Δεκαέξη σελίδες ποσταρίσματα (και συνεχίζεται...) για μια μονοήμερη μόνον ο φίλος Μιχάλης μπορεί να διαχειριστεί...Τον προτείνω για προετοιμασία Nordkapp..;):)!!

Michael Chatzilias
19-06-2010, 18:45
Τραβάμε κόσμο Καπετάνιε!

frits
19-06-2010, 18:47
Νομίζω ο Black Shadow έγραψε ότι θα πάει με τους "άστρωτους":D

syan
19-06-2010, 18:52
Τραβάμε κόσμο Καπετάνιε!
Και πολύ καλά κάνεις Μιχάλη...

Black_Shadow
19-06-2010, 19:06
Νομίζω ο Black Shadow έγραψε ότι θα πάει με τους "άστρωτους":D

θα είμαι η "σκούπα" τους μέχρι τα διόδια μήπως χρειαστούν καμιά βοήθεια...καμιά συμπλήρωση σε λαδάκι ή οτιδήποτε άλλο χρειαστούν...:D:D:D

Michael Chatzilias
19-06-2010, 19:06
Κορίτσια πάμε πάλι!

Δηλαδή:

1. VPentza
2. Aeriko με την νέα του GS
3. Margot
4. Ξάδερφος Margot (όνομα;)
5. Carduelis
6. Black Shadow

Έχουν αναχώρηση νωρίτερα και είτε σταματούν στην BP, είτε εμείς σας βρίσκουμε καθοδόν. Οι Frits και GeorgeP με αυτοκίνητοι, οι υπόλοιποι σε φάση ρονταρίσματος όλοι μαζί προς υποστήριξη στους VPentza και Aeriko.

Στην BP στις 08.15 θα έχουμε τους παρακάτω:

1. SteliosX με Τώνια
2. Alex1150
3. Nikolas33
4. Arkas
5. Krasopateras
6. Jimm
7. CPretenteris
8. Michael Chatzilias με Σταματία

Έχουμε γράψει σωστά;
Ώστε να ξέρω ποιούς περιμένω το πουρνό πουρνό!

Ενημερώνω ότι θα βλέπω postaρίσματα μέχρι τα μεσάνυχτα.
Μετά τα μεσάνυχτα και για οποίαδήποτε αλλαγή (που πρέπει να ξέρω) πάρτε με τηλέφωνο.

Στην BP το πρωί περιμένω τις παραπάνω 8 μοτοσυκλέτες.
Οι υπόλοιποι θα είναι με το δεύτερο (νωρίτερο) group στις 07.30 Saturn Συγγρού. Οι φίλοι που έρχονται με αυτοκίνητο να συντονιστούν μαζί μας στον δρόμο με τηλ. Ο φίλος Fuji να έχει το νου του στο Προκόπι στον Α.Γ. Ρώσσο.

Πάμε πάλι.

Γειά σου Καπετάνιε!

AntonisD
19-06-2010, 19:20
Mολις διαβασα για την
εκδρομη αυριο και ειμαι μεσα.8:15 στη ΒΡ

teo71
19-06-2010, 19:25
Δεκαέξη σελίδες ποσταρίσματα (και συνεχίζεται...) για μια μονοήμερη μόνον ο φίλος Μιχάλης μπορεί να διαχειριστεί...Τον προτείνω για προετοιμασία Nordkapp..;):)!!


:sm7::sm7::sm7:

frits
19-06-2010, 19:30
Δεκαέξη σελίδες ποσταρίσματα (και συνεχίζεται...) για μια μονοήμερη μόνον ο φίλος Μιχάλης μπορεί να διαχειριστεί...Τον προτείνω για προετοιμασία Nordkapp..;):)!!


Και χωρίς Κορφοβούνι...:sm7::sm7:

kostas_366
19-06-2010, 19:35
Για να μην κρατάω σε αγωνία τον frits
http://img822.imageshack.us/img822/5728/dsc00740.jpg (http://img822.imageshack.us/my.php?image=dsc00740.jpg)
ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
Κούτες βλέπω, κούτες..
Καλορίζικα και καλοταξιδα :)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
19-06-2010, 19:43
Και χωρίς Κορφοβούνι...:sm7::sm7:


... και χωρίς να ξεκινήσει η εκδρομή .... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA55.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA55.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA55.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA55.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA55.gif

teo71
19-06-2010, 20:02
... και χωρίς να ξεκινήσει η εκδρομή .... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA55.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA55.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA55.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA55.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA55.gif


Σωστός......:sm7::sm7::sm7:

aeriko
19-06-2010, 20:14
... και χωρίς να ξεκινήσει η εκδρομή .... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA55.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA55.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA55.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA55.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/XA55.gif
Κάτσε να δείς τα κλεισίματα γιατί συμμετέχουν πένες και φωτογράφοι;)

xenos
19-06-2010, 20:15
καλά να πάτε παιδιά!!!..κ με το καλό να γυρίσετε!!:D

CPretenteriS
19-06-2010, 20:26
Στην BP - έτοιμοι και γεμάτοι με βενζίνη - στις 8.15 προκειμένου να ξεκινήσουμε 8.30!

Η BP βρίσκεται αμέσως μετά τα πρώτα διόδια, δηλαδή τα διόδια Αφιδνών (στα 3/4 χλμ). Εκεί μπορείτε όσοι έρθετε νωρίτερα, να πιείτε τον καφέ σας, να γεμίσετε και να με συναντήσετε για αναχώρηση 8μιση.

Πρόγραμμα:
- Αναχώρηση στις 8μιση προς Χαλκίδα και Βόρεια Εύβοια.
- Προορισμός η Βόρεια Εύβοια και πρώτη στάση για καφέ και λουκουμάδες.
- Στάση στον Άγιο για κεράκι και συνάντηση με τον φίλο μας Fuji από τον Βόλο.
- Προορισμός η Λίμνη και οι καταράκτες του Δρυμώνα (12).
- Μπάνιο στην Λίμνη ή στις Ροβιές και μετά φαγητό, γλυκό και καφές.
- Αναχώρηση για Αθήνα κατά τις 5 ώστε να βρισκόμαστε πίσω το βραδάκι.

Όσοι προτιμούν, μπορούν να γυρίσουν από τον ίδιο δρόμο πίσω, δηλαδή Προκόπι, Μαντούδι, Χαλκίδα και Αθήνα. Όσοι θελήσουν, μπορούν να γυρίσουν από Αιδηψό - Αρκίτσα - Αθήνα.
Η "επίσημη" επιστροφή και διαδρομή μας θα είναι από Αρκίτσα!

1. Aeriko! - Με νέα μοτοσυκλέτα! (Σου αρέσει που σε έβαλα πρώτο..;)
2. Black Shadow με Κατερίνα - Επιβεβαιώστε! Κατερίνα σε θέλουμε μαζί μας!
3. SteliosX με Τώνια - Υπεύθυνος για το ούζο, μαζί σου Στέλιο!
4. Alex1150 - εμείς έχουμε δουλειά Αλέξανδρε....
5. Nikolas33 - Θα κρατάς λιπαντικό για την αλυσίδα..;
6. Margot - Ανυπομονώ να σε γνωρίσω!
7. Arkas - Γεια σου ρε Δημήτρη!
8. Krasopateras - Πρέπει να βρούμε παραλία με καφέ και ντουζιέρες...
9. Jimm - Καλώς ήρθες!
10. CPretenteris - Κάτι ξέρεις για ντουζιέρες είπες..;
11. VPentza - VPentza - VPentza!
12. Carduelis διπλός - Προσοχή μην πάθουμε κανένα "λάστιχο" (βλέπε Τζια)!
13. Michael Chatzilias με Σταματία - Βόας Κροταλίας
14. Frits - Ο Βασιλιάς της Φωτογραφίας - Τετραπλός με αυτοκίνητο.

Άλλος κανένας; Άλλος;

Όποιος ακυρώσει, ή καθυστερήσει, σας παρακαλώ να με ενημερώσει στο κινητό μου ώστε να έχω μέριμνα. 697 46 97 973

Άντε με το καλό!
http://www.gsforum.gr/images/misc/progress.gif


Δεν έχω ιδέα που έχει ντουζιέρες... εγώ είπα ότι είναι προ-απαιτούμενες... χαχαχα

Μα που είναι ο Αρκάς να μεριμνήσει...?? :)

stefas
19-06-2010, 20:29
Καλησπέρα φίλοι μου. Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να ακολουθήσω, αλλα λόγω του ότι έχω σπίτι στην περιοχή πολλά χρόνια θα ήθελα να σας δώσω μερικές πληροφορίες.

Για μπάνιο η καλύτερη παραλία είναι το κοχύλι (1 χλμ μετά τη Λίμνη με κατεύθυνση προς Ροβιές). Η παραλία είναι με βότσαλο και θα βρείτε την Οστρια ένα Pool bar με free ξαπλώστρες και ομπρέλες επί της παραλίας και φυσικά καφέδες σνακ κτλ. Επίσης έχει και ντουζιέρες.

Για φαγητό αν θέλετε κλασσική ταβέρνα θα βρείτε τον Πλάτανο που βρίσκεται στη Λίμνη και είναι στα 20 μέτρα κάνοντας αριστερά στον παραλιακό δρόμο. Επίσης θα πρότεινα και το bella vista το οποίο βρίσκεται πάνω στο δρόμο 1 χλμ μετά το κοχύλι με κατεύθυνση προς Ροβιές. Στο bella vista Καλό είναι να κλείσετε τραπέζι πριν πάτε για μπάνιο γιατί δεν θα βρείτε εύκολα.

Αν θέλετε ψαρικά (καλαμαράκια, χταπόδια και οστρακοειδή) προτείνω το Φύκι το οποίο βρίσκεται στο τέρμα του παραλιακού δρόμου της Λίμνης μπροστά από το λιμάνι.

Αν θέλετε φρέσκο ψάρι προτείνω στο χωριό Ίλια 15χλμ από τη Λίμνη με κατεύθυνση προς Αιδηψό την τελευταία ταβέρνα στα δεξιά της παραλίας. Το μόνο αρνητικό είναι η ζέστη στην περιοχή λόγω των ιαματικών πηγών.

Επίσης για τους καταράχτες δρυμώνα : Προτείνω στους τολμηρούς και τους μη έχοντες καρδιακά προβλήματα να βουτήξουν. Επίσης θα πρότεινα μια σταση στη Μονή Οσίου Δαβίδ όπου μόνασε ένας από τους σύγχρονους αγίους, πατήρ Ιάκωβος. (Αν και έχει γίνει πολύ εμπορικό τα τελευταία χρόνια και το απεχθάνομαι).

Εύχομαι καλή βόλτα...

CPretenteriS
19-06-2010, 20:42
Κι εμεις με αυτοκινητο Χ 3!!! Ετσι να μην αφησουμε υποψηφιους μελλοντικους γαμπρους χωρις νυφη!!!!!!!!
Θαναση (fritsακο) και Αντρεα (Arkaκο) θα εχετε την τιμη ειστε οι μονοι που θα συνοδευετε την υποψηφια νυφη!!!! Φανειτε αντάξιοι των περιστασεων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:):sm7:

Συμπέθερε κανονισε για ντουζιερες κι ειμαι ετοιμος.... πανετοιμος!!!!! Δεν τα αντεχω τα αλατια......βουνισιος βλέπεις!!!!!

Χατζηλια, θα σε ξαναδω συντεκνε με μεγαλη μου χαρα!! χωρις μοτο αυτην την φορα αλλα...εχει ο καιρος γυρισματα!!!!!;) ξερεις εσυ!!!!!!!!!;)

Μια και το 'φερε οι κουβέντα για νύφες... μπας και σας περισσεύει καμία...?? :)

Ωχχχ... ξέχασα εδώ είναι GSforum... δεν είναι το Χρυσό Κουφέτο...ε??? :D

Arkas
19-06-2010, 20:56
Μια και το 'φερε οι κουβέντα για νύφες... μπας και σας περισσεύει καμία...?? :)

Ωχχχ... ξέχασα εδώ είναι GSforum... δεν είναι το Χρυσό Κουφέτο...ε??? :D
Φέρε εκκαθαριστικό μαζί
και κάτι θα κάνουμε...:sm7:

Capitain
19-06-2010, 21:05
Μιχάλη κι εγώ μέσα με Βάσω και φωτογραφική μηχανή..
8:15 στη British Petroleum αναθεμά τηνε....:mad:

CPretenteriS
19-06-2010, 21:07
http://www.facebook.com/album.php?id=100001047458468&aid=641&s=180&hash=4892bd7ded87c9cbb08cf2a7a8c68744#%21/photo.php?pid=106584&id=100001047458468

Έτοιμος... άντε καλό μας ταξίδι... θα σας δω αύριο...!!!

CPretenteriS
19-06-2010, 21:09
Φέρε εκκαθαριστικό μαζί
και κάτι θα κάνουμε...:sm7:

Νύφη είπαμε... ΟΧΙ να θέλει χορηγό... :sm7:

Arkas
19-06-2010, 21:10
Νύφη είπαμε... ΟΧΙ να θέλει χορηγό... :sm7:
Kαλό!:sm6:

KRASOPATERAS
19-06-2010, 22:03
Εγώ μιας και μένω Σχηματάρι 60χιλ από Αθήνα και είμαι στον δρόμο σας θα σας περιμένω στον δρόμο για Χαλκίδα, μάλλον θα φύγω με το πρώτο γκρουπ το πρωί αν όχι θα συναντήσω το δεύτερο στον δρόμο.
Τα λέμε το πρωί.

Capitain
19-06-2010, 22:26
Εγώ μιας και μένω Σχηματάρι 60χιλ από Αθήνα και είμαι στον δρόμο σας θα σας περιμένω στον δρόμο για Χαλκίδα, μάλλον θα φύγω με το πρώτο γκρουπ το πρωί αν όχι θα συναντήσω το δεύτερο στον δρόμο.
Τα λέμε το πρωί.


άντε Γιάννη να γνωριστούμε κιόλας, τα λέμε το πρωί..ο καφές θα αργήσει λίγο αλλά εγώ θα τις έχω πιει τις τζουρες Απο το σπίτι..

Carduelis
20-06-2010, 00:09
Toν Γιάννη τον Κρασοπατέρα έχουμε συννενοηθεί να τον μαζέψουμε εμείς στο δικό μας γκρουπ των "αργών" τελικά.
Καλό δρόμο σε όλους και μεγάλη προσοχή στο δρόμο αύριο!!
Τα λέμε όπου συναντηθούμε..

Michael Chatzilias
20-06-2010, 01:58
Καλησπέρα φίλοι μου. Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να ακολουθήσω, αλλα λόγω του ότι έχω σπίτι στην περιοχή πολλά χρόνια θα ήθελα να σας δώσω μερικές πληροφορίες.

Για μπάνιο η καλύτερη παραλία είναι το κοχύλι (1 χλμ μετά τη Λίμνη με κατεύθυνση προς Ροβιές). Η παραλία είναι με βότσαλο και θα βρείτε την Οστρια ένα Pool bar με free ξαπλώστρες και ομπρέλες επί της παραλίας και φυσικά καφέδες σνακ κτλ. Επίσης έχει και ντουζιέρες.

Για φαγητό αν θέλετε κλασσική ταβέρνα θα βρείτε τον Πλάτανο που βρίσκεται στη Λίμνη και είναι στα 20 μέτρα κάνοντας αριστερά στον παραλιακό δρόμο. Επίσης θα πρότεινα και το bella vista το οποίο βρίσκεται πάνω στο δρόμο 1 χλμ μετά το κοχύλι με κατεύθυνση προς Ροβιές. Στο bella vista Καλό είναι να κλείσετε τραπέζι πριν πάτε για μπάνιο γιατί δεν θα βρείτε εύκολα.

Αν θέλετε ψαρικά (καλαμαράκια, χταπόδια και οστρακοειδή) προτείνω το Φύκι το οποίο βρίσκεται στο τέρμα του παραλιακού δρόμου της Λίμνης μπροστά από το λιμάνι.

Αν θέλετε φρέσκο ψάρι προτείνω στο χωριό Ίλια 15χλμ από τη Λίμνη με κατεύθυνση προς Αιδηψό την τελευταία ταβέρνα στα δεξιά της παραλίας. Το μόνο αρνητικό είναι η ζέστη στην περιοχή λόγω των ιαματικών πηγών.

Επίσης για τους καταράχτες δρυμώνα : Προτείνω στους τολμηρούς και τους μη έχοντες καρδιακά προβλήματα να βουτήξουν. Επίσης θα πρότεινα μια σταση στη Μονή Οσίου Δαβίδ όπου μόνασε ένας από τους σύγχρονους αγίους, πατήρ Ιάκωβος. (Αν και έχει γίνει πολύ εμπορικό τα τελευταία χρόνια και το απεχθάνομαι).

Εύχομαι καλή βόλτα...


Φίλε Stefas ευχαριστούμε για τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες που σας δίνεις. Ελπίζω ότι θα σε έχουμε μαζί μας σε ένα από τα επόμενά μας ταξίδια σύντομα!

Michael Chatzilias
20-06-2010, 02:09
Η οργάνωση του προγράμματος λοιπόν, αυτή την στιγμή στις 2 το πρωί για την πρωινή αναχώρηση έχει ως εξής:

1. VPentza
2. Aeriko
3. Margot
4. Ξάδερφος Margot
5. Carduelis
6. Krasopateras

Θα ξεκινήσουν με το πρώτο γκρουπ των "αργών" και θα τους συναντήσουμε κάπου στον δρόμο. Κάποιοι θα ξεκινήσουν από Saturn, άλλοι θα είναι στον δρόμο τους και ο Black Shadow θα ξεκινήσει μαζί τους και θα μας έρθει στην BP.

Στην BP στις 08.15 θα έχουμε τους παρακάτω:

1. SteliosX με Τώνια
2. Alex1150
3. Nikolas33
4. Arkas
5. Jimm
6. CPretenteris
7. Michael Chatzilias με Σταματία
8. Capitain

Οι φίλοι που έρχονται με αυτοκίνητο να συντονιστούν μαζί μας στον δρόμο με τηλ. Ο φίλος Fuji να έχει το νου του στο Προκόπι στον Α.Γ. Ρώσσο.

Γρήγορα στα κρεβάτια σας για ξεκούραση.
Καληνύχτα σε όλους και καλή αντάμωση!

Για οτιδήποτε, 697 46 97 973.

CPretenteriS
20-06-2010, 02:13
Μετά τις Μαργαριτούλες που ήπια... σαν πουλάκι θα κοιμηθώ... :)) Τα λέμε σε μερικές ωρίτσες....

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=153&pictureid=1656

Fuji
20-06-2010, 04:55
Έτοιμος ο Fuji! Ξεκινάωωωω!

Καλό μας ταξίδι!

Arkas
20-06-2010, 07:11
Kαλή και ασφαλή βόλτα να έχουμε φιλαράκια!!!

frits
20-06-2010, 07:23
Ξύπνα Χατζηλία....:sm7:

Ξεκινάμε .....:)

skippybi
20-06-2010, 07:57
για βαλτε και εμενα στην λιστα-μονος :rolleyes:
βρε, βρε!!!:D


Δημήτρη καλή βόλτα φίλε!!!;)


καλά να περάσετε παίδες!!!!!!!!!!!!!!:):)

SenseiG
20-06-2010, 10:22
Καλα να περασετε

gsmaniac
20-06-2010, 10:46
καλα να περασετε και καλη επιστροφη..........:):):)

teo71
20-06-2010, 10:47
Καλά να περάσετε..

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
20-06-2010, 15:26
Οι πρώτες φωτογραφίες .... έ-φτα-σααααααν......:D


http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/SYNANTHSEIS-KAFEDES/EYBOIA%2020-6-10/20062010069.jpg


http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/SYNANTHSEIS-KAFEDES/EYBOIA%2020-6-10/ba20062010068.jpg


http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/SYNANTHSEIS-KAFEDES/EYBOIA%2020-6-10/s20062010070.jpg


http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/SYNANTHSEIS-KAFEDES/EYBOIA%2020-6-10/q20062010066.jpg



http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/SYNANTHSEIS-KAFEDES/EYBOIA%2020-6-10/x20062010065.jpg



http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/SYNANTHSEIS-KAFEDES/EYBOIA%2020-6-10/z20062010064.jpg



http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/SYNANTHSEIS-KAFEDES/EYBOIA%2020-6-10/f20062010071.jpg




.

skippybi
20-06-2010, 15:32
ωραίες φατσούλες!!!!:):)


θέλουμε και άλλες με γεμάτα πιάτα...:yz

Fuji
20-06-2010, 17:15
Απ' τους πρώτους που επέστρεψαν ... συνάντησα τα παιδιά έξω απ' το Προκόπι, και ήπιαμε ένα καφέ στον "Αλεξίου", κάτω απ' τα πλατάνια. Χαλάρωμα, παρεούλα, κουβεντούλα. Τι καλύτερο, και δίπλα τα "μωρά" να ξεκουράζονται. Μετά ακολούθησε βόλτα σε μια κοντινή λιμνούλα, όμορφα ήταν, πάτησαν και λίγο χώμα τα GS :D.
Yπήρχε μπανάκι για τη συνέχεια, αλλά εγώ τουλάχιστον έπρεπε να γυρίσω.

Ευχαριστήθηκα αυτή τη βόλτα, γιατί εκτός του άλλου προγράμματος, μου δόθηκε η ευκαιρία να ξαναδώ τον Δημήτρη (Arkas) και να πούμε δυο κουβέντες, να γνωρίσω τον Παναγιώτη (aeriko), τον Σταύρο (Frits) και τη Fritsαινα (Ξανθή) με τα αγγελούδια τους, τον Μιχάλη (Chatzilias), τον Δημήτρη (Jimm) με το Versys του, κι όλα τα υπόλοιπα παιδιά που δε προλάβαμε για το λίγο που έμεινα να μιλήσουμε. Πολύ καλή η παρέα σας παίδες, ζηλευτή.

Καλή επιστροφή εύχομαι σε όλους σας, και εις το επανιδείν!

skippybi
20-06-2010, 18:08
Απ' τους πρώτους που επέστρεψαν ... συνάντησα τα παιδιά έξω απ' το Προκόπι, και ήπιαμε ένα καφέ στον "Αλεξίου", κάτω απ' τα πλατάνια. Χαλάρωμα, παρεούλα, κουβεντούλα. Τι καλύτερο, και δίπλα τα "μωρά" να ξεκουράζονται. Μετά ακολούθησε βόλτα σε μια κοντινή λιμνούλα, όμορφα ήταν, πάτησαν και λίγο χώμα τα GS :D.
Yπήρχε μπανάκι για τη συνέχεια, αλλά εγώ τουλάχιστον έπρεπε να γυρίσω.

Ευχαριστήθηκα αυτή τη βόλτα, γιατί εκτός του άλλου προγράμματος, μου δόθηκε η ευκαιρία να ξαναδώ τον Δημήτρη (Arkas) και να πούμε δυο κουβέντες, να γνωρίσω τον Παναγιώτη (aeriko), τον Σταύρο (Frits) και τη Fritsαινα (Ξανθή) με τα αγγελούδια τους, τον Μιχάλη (Chatzilias), τον Δημήτρη (Jimm) με το Versys του, κι όλα τα υπόλοιπα παιδιά που δε προλάβαμε για το λίγο που έμεινα να μιλήσουμε. Πολύ καλή η παρέα σας παίδες, ζηλευτή.

Καλή επιστροφή εύχομαι σε όλους σας, και εις το επανιδείν!

και χάρηκες, έ;;; :D

Δημήτρη περιμένουμε εντυπώσεις και από σένα φίλε!!!:):)

Arkas
20-06-2010, 19:36
Πήγαμε και γυρίσαμε μια χαρά!
Η οδήγηση όλων υποδειγματική.

Τα περάσαμε φίνα, με βόλτες σε στροφιλίκια μέσα στα πεύκα και στα πλατάνια, καφέδες, λουκουμάδες, μπάνιο και φαγοπότι!

Τί άλλο να ζητήσει κανείς...

Χατζηλία, κράτα το χιούμορ και την "αθωότητά" σου, όσο μπορείς. Κάθε φορά που συναντιόμαστε, σε εκτιμώ ακόμη περισσότερο!

Να είστε όλοι καλά φιλαράκια που συμμετείχατε
και άντε να κανονίσουμε σύντομα και την επόμενη!!!

Υ.Γ.

1. Παναγιώτη και Βασίλη, να χαίρεστε τις καινούργιες αγάπες σας!

2. Νίκο, σε ευχαριστούμε που μας τίμησες με την παρουσία σου, ερχόμενος ξημερώματα από τον Βόλο!

3. Γιώργο, σε ευχαριστούμε προκαταβολικά, για ακόμη μία φορά, για τον κόπο που έκανες να μας απαθανατίζεις.
Σήμερα και με υποβρύχια κάμερα!

4. Σταύρο και Ξανθή, ακόμη και με αυτοκίνητο, η παρέα σας είναι ανεκτίμητη!

5. Συμπέθερε, σε ευχαριστώ που ήρθες καταρχήν και κατά δεύτερον που πήρες μαζί σου την γυναίκα μου και το παιδί μου.

6. Βασίλη - Vpentza,
Πάνο - Aeriko,
Μαργαρίτα - Margot,
Γιώργη,
Δημήτρη,
Νότη - Carduelis,
Γιάννη - KRASOPATERAS,
Στέλιο - Steliox,
Αλέξη - Alex1150,
Νικόλα - Nικόλας33,
Δημήτρη - Jimm,
Κώστα - CPretenteris,
Μιχάλη - Xatzilias,
Κώστα - Capitain,
και Νίκο - Fuji,

σας ευχαριστούμε όλους για την συμμετοχή, κέφι και ζωντάνια που προσφέρατε σε ακόμη μια επιτυχημένη εκδρομή του GS Forum.

7. Mιχάλη, τις βρήκα τις παντόφλες!:sm7:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
20-06-2010, 19:54
Ε, και ...... παρακάτω τί έγινε ;;;;;

Από φωτογραφίες τίποτα ;;;;; http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/cid_5_3209174503web28007_mail_ukl_y.gif

CPretenteriS
20-06-2010, 19:59
Χάρηκα πολύ που έσπασα το ρόδι σε αυτή την εκδρομή μαζί σας και όπως θα διαπιστώσετε θα με έχετε πολύ συχνά κοντά σας !!!

Τώρα όσον αφορά την οργάνωση του Χατζηλία... τραγική... όχι καταρράχτη δεν είδαμε αλλά ούτε τη φωτογραφία του... χαχαχαχαχα.... έχεις να ακούσεις καημένε μουουου... Να μην πω βέβαια για τη νύφη... εγώ το εκκαθαριστικό το είχα μαζί πάντως...

Κατά τα άλλα μου άρεσε πολύ η οδήγηση μαζί σας, τα παιδιά ήταν όλα άψογα... αυτάαα... Άντε το επόμενο να είναι Σ/Κ στη λίμνη Πλαστήρα... με μια διανυκτέρευση... ρίχνω την ιδέα εγώ... ;)

Καλή επιστροφή και στα υπόλοιπα παιδιά!!!

vasorfa
20-06-2010, 20:00
Ε, και ...... παπακάτω τί έγινε ;;;;;

Από φωτογραφίες τίποτα ;;;;; http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/cid_5_3209174503web28007_mail_ukl_y.gif


μου φαινετε επιασα το πρωτο σου ορθογραφικο λαθος!!!!:sm7::sm7::sm7:

Βιαστικουλη!!!!!

αλλα και εσεις βρε παιδια..πολυ τις αργειτε τις φωτογραφιες.......:cool::cool:

vasorfa
20-06-2010, 20:04
Παντως ως φαινεται περασατε και μαμω....να παρει....δουλευα και δεν τα καταφερα.......:yz:yz:yz:yz:yz:yz

ασχετο...γυρω στις 17:30 ημουν στα διοδια μαζι με δυο αλλες bmw ενα adventure και ενα rd (αν θυμαμαι καλα)ηταν μαζι σας?????:hmmm::hmmm:(ο φιλος στο adventure φορουσε ενα ραλλυ 2 προ)


ελπίζω να τα καταφερω στην επομενη,,,:yz:yz:yz

αντε και εις αλλα με υγεια!!!!!(αντε και χατζηλία:p:p)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
20-06-2010, 20:04
μου φαινετε επιασα το πρωτο σου ορθογραφικο λαθος!!!!:sm7::sm7::sm7:

Βιαστικουλη!!!!!

αλλα και εσεις βρε παιδια..πολυ τις αργειτε τις φωτογραφιες.......:cool::cool:



:sm7:

vasorfa
20-06-2010, 20:05
..........

περιμενω να δω και τις.....<<<υποβρύχιες λήψεις>>>>:D:D:D:D:D:D

CPretenteriS
20-06-2010, 20:06
..........

περιμενω να δω και τις.....<<<υποβρύχιες λήψεις>>>>:D:D:D:D:D:D

Το γέλιο της αρκούδας... :sm7:

Black_Shadow
20-06-2010, 20:28
Εγώ πάλι με τη σειρά μου έχω να πω ότι η σημερινή εξόρμηση του Forum μας για πολλοστή φορά διέπρεψε !!!

Βέβαια ο τίτλος του thread θα έπρεπε είναι "Το gsforum παει για μπάνιο..." :sm7::sm7::sm7:
Α ρε Χατζηλία τη Λίμνη και τους καταράκτες είχαμε σκοπό να δούμε και εσύ μας πήγες για μπάνιο...:sm7:
Δεν πειράζει όμως στην επόμενη εκδρομή που θα ξανα οργανώσεις θα είσαι πιο έμπειρος :D:D:D.

Έχουμε πολλές φωτογραφίες και video παρ' ότι κυνηγούσα το Μιχάλη να κόψει ταχύτητα για να προλάβω να πάρω θέση "λήψης".

Σας ευχαριστώ όλους για την υπέροχη Κυριακή που μου χαρίσατε...:) και χάρηκα ιδιαιτέρως για τη γνωριμία με τα νέα μέλη του forum μας .

Τώρα λιγάκι υπομονή και θ' ανεβάσω το πλούσιο υλικό απο στεριά και θάλασσα.;)

CPretenteriS
20-06-2010, 20:35
Εγώ πάλι με τη σειρά μου έχω να πω ότι η σημερινή εξόρμηση του Forum μας για πολλοστή φορά διέπρεψε !!!

Βέβαια ο τίτλος του thread θα έπρεπε είναι "Το gsforum παει για μπάνιο..." :sm7::sm7::sm7:
Α ρε Χατζηλία τη Λίμνη και τους καταράκτες είχαμε σκοπό να δούμε και εσύ μας πήγες για μπάνιο...:sm7:
Δεν πειράζει όμως στην επόμενη εκδρομή που θα ξανα οργανώσεις θα είσαι πιο έμπειρος :D:D:D.

Έχουμε πολλές φωτογραφίες και video παρ' ότι κυνηγούσα το Μιχάλη να κόψει ταχύτητα για να προλάβω να πάρω θέση "λήψης".

Σας ευχαριστώ όλους για την υπέροχη Κυριακή που μου χαρίσατε...:) και χάρηκα ιδιαιτέρως για τη γνωριμία με τα νέα μέλη του forum μας .

Τώρα λιγάκι υπομονή και θ' ανεβάσω το πλούσιο υλικό απο στεριά και θάλασσα.;)










Και πως τις κατεβάζουμε μετά?? Αφού τις ανεβάσεις... Όσο για το Χατζηλία... αν πήγαινε λίιιιιιιιιγο πιο γρήγορα... θα ήταν τέλειος!!! χαχαχαχα

Black_Shadow
20-06-2010, 20:39
Και πως τις κατεβάζουμε μετά?? Αφού τις ανεβάσεις...

Δεν τις κατεβάζεις...απλά τις βλέπεις! Αν όμως τις θέλεις θα βρουμε μια λύση...:D

CPretenteriS
20-06-2010, 20:41
Ναι ρεεεεεε..... τις θέλω..... την Τετάρτη στο Kitchen Bar??? Θα τις φέρεις να κεράσω καφεδάκι??? :)

Και το video εννοείται.... θα πάει στο Mega απευθείας... :sm7:

syan
20-06-2010, 20:43
Και πως τις κατεβάζουμε μετά?? Αφού τις ανεβάσεις...
Μπορείς να τις σύρεις στην επιφάνεια εργασίας...

GeorgeP
20-06-2010, 20:52
...........................................................
5. Συμπέθερε, σε ευχαριστώ που ήρθες καταρχήν και κατά δεύτερον που πήρες μαζί σου την γυναίκα μου και το παιδί μου.



Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο διασκεδασα το ''δρομολογιο'' με τον Ανδρεα και την Φιλια στο πίσω καθισμα στα καρεκλακια τους να συζητανε σαν μεγαλοι ανθρωποι για τα ζωα του πλανητη και να παιζουν σαν παιδια!!!! Ουτε για μια στιγμη δεν μας κουρασαν!! Ουτε μια παρατηρηση δεν καναμε...τιποτε!! Σαν να μην υπηρχαν!!!

Αφου για μια στιγμη (μονον μιά έτσι?????) περασε απο το μυαλο μου να αφησω τους δυο τροχους και να πιασω τους τεσσερεις μονον και μονον για να πηγαινω-φερνω τα παιδια και τις γυναικες!!! Αν ειχα μεγαλυτερο αυτοκινητο (να παρω κανα 7- 9θεσιο?) θα απηλασα και τον Frits απο τετοια βαρη!!!!!! Να'στε σιγουροι!!!! Αυτον τον Θαν αση και αυτην την Αλεξανδρα ωρες ωρες σουρχεται να τα ..........ζουμπουρλουδίσεις!!!!!


Οσο για την εκδρομη τι να πω? Ειμαι σε φορουμς εκ καταβολης Ιντερνετ, μοτοσυκλετιστικα και άλλα, και τετοια παρεα ουτε στα πιο αισιοδοξα ονειρα μου!!!!!! Αυτο και μονον τα λεει ολα!!!!
Οι ευχες μου να συνεχισει ετσι για πάντα!!!!!!

gsmaniac
20-06-2010, 21:31
Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο διασκεδασα το ''δρομολογιο'' με τον Ανδρεα και την Φιλια στο πίσω καθισμα στα καρεκλακια τους να συζητανε σαν μεγαλοι ανθρωποι για τα ζωα του πλανητη και να παιζουν σαν παιδια!!!! Ουτε για μια στιγμη δεν μας κουρασαν!! Ουτε μια παρατηρηση δεν καναμε...τιποτε!! Σαν να μην υπηρχαν!!!

Αφου για μια στιγμη (μονον μιά έτσι?????) περασε απο το μυαλο μου να αφησω τους δυο τροχους και να πιασω τους τεσσερεις μονον και μονον για να πηγαινω-φερνω τα παιδια και τις γυναικες!!! Αν ειχα μεγαλυτερο αυτοκινητο (να παρω κανα 7- 9θεσιο?) θα απηλασα και τον Frits απο τετοια βαρη!!!!!! Να'στε σιγουροι!!!! Αυτον τον Θαν αση και αυτην την Αλεξανδρα ωρες ωρες σουρχεται να τα ..........ζουμπουρλουδίσεις!!!!!


Οσο για την εκδρομη τι να πω? Ειμαι σε φορουμς εκ καταβολης Ιντερνετ, μοτοσυκλετιστικα και άλλα, και τετοια παρεα ουτε στα πιο αισιοδοξα ονειρα μου!!!!!! Αυτο και μονον τα λεει ολα!!!!
Οι ευχες μου να συνεχισει ετσι για πάντα!!!!!!
αυτα κανουν τα VARADERO......;)
απο μηχανοβιο σε κανουν αυτοκινητοβιο...........:sm7::sm7:

kostas_366
20-06-2010, 21:33
Αφου για μια στιγμη (μονον μιά έτσι?????) περασε απο το μυαλο μου να αφησω τους δυο τροχους και να πιασω τους τεσσερεις μονον και μονον για να πηγαινω-φερνω τα παιδια και τις γυναικες!!!
Μήπως να πάρεις κανέναν σκάφος, σαν αυτά που έχει ο μανιακός???

riko46
20-06-2010, 21:47
Βλέπω περνάτε καλά ΄

παίδες πάντα τέτοια...............;)

Black_Shadow
20-06-2010, 21:57
Πρω'ι'νή συνάντηση του group του "στρωσίματος"...

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/P6201159.jpg

περιμένοντας ...
http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/P6201160.jpg

ετοιμοπόλεμη όπως πάντα η φίλη μας margot...

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/P6201161.jpg

"μεγειά" & καλοτάξιδο το νέο σου bebe Πάνο...

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/P6201156.jpg

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/P6201158.jpg

"μεγειά" και καλοτάξιδο "το επετειακό" φίλε Βασίλη...

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/P6201164.jpg

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/P6201165.jpg

Γεια σου Δημήτρη με την "κούκλα" σου...

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/P6201162.jpg

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/P6201163.jpg

συνεχίζεται...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
20-06-2010, 22:02
συνεχίζεται...



....καλό κουράγιο Γιώργοοοοοοοοοοο .......... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/cid_1_2290699233web25804_mail_ukl_y.gif

Black_Shadow
20-06-2010, 22:05
....καλό κουράγιο Γιώργοοοοοοοοοοο .......... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/cid_1_2290699233web25804_mail_ukl_y.gif

Σ'ευχαριστώ πολύ Νικόλα...:):):)

Black_Shadow
20-06-2010, 22:12
2η Πρω'ι'νή συνάντηση με τους "γρήγορους" της παρέας...:D

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/P6201167.jpg

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/P6201166.jpg

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/P6201168.jpg

δίπλα μας καθόταν το Club Varadero Hellas..:D

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/P6201169.jpg

συνεχίζεται...

Capitain
20-06-2010, 22:30
Να συνεχίσω κι εγώ με καμμιά δική μου, ετσι για να υπάρχει ενδιαφέρον?
4033

4034

Μετά από αυτήν εγώ ξεχώρισα λίγο, παιδιά ζητώ συγνώμη αλλά δεν μπορούσα να φάω άλλο ήλιο, και πήγα στο κοχύλι...Ηθελα σκιά, μουσικούλα και εύκολη ντουζιέρα..Ασε που δεν είχα παντόφλες...:sm7:Δεν το μετάνιωσα από άποψη μέρους, μόνο που έχασα την πλάκα της παρέας.. Επιφυλάσσομαι για την επόμενη!


4035

4036

Δεν ξέρω τι θα πουν οι παλαιότεροι από άποψη οργάνωσης και εκτέλεσης, εμένα πάντως για πρώτη μου εκδρομή με ομάδα μου άρεσε πολυ..
Εις το επανιδείν λοιπόν.;)

Black_Shadow
20-06-2010, 23:00
1η στάση για καφέ & λουκουμάδες...

γεια σου ρε Χατζηλία ...είχες δεν είχες κατάφερες και μάζεψες "λαό" !!!:sm8:
http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3318.jpg

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3319.jpg

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3322.jpg

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3323.jpg

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3326.jpg

και φεύγοντας είδαμε και τον Παντελή (pkar)

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3313.jpg

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3315.jpg

δίπλα μας , πάλι , καθόντουσαν οι vataderistes...:D
όπου και αν πηγαίναμε μπροστά μας τους βρίσκαμε...:D

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3320.jpg

συνεχίζεται...

Black_Shadow
20-06-2010, 23:07
που πήγες margot και άφησες τη μηχανή σου μόνη της??? :sm7:

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3331.jpg

μπήκαμε και στο χώμα...:D

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3330.jpg

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3329.jpg

δεν είναι "βόας" δεν είναι "κροταλίας" είναι Ο Μιχάλης Ο Χατζηλίας !!! :sm8:

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3334.jpg

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3335.jpg

συνεχίζεται...

vpentza
20-06-2010, 23:20
Επιστροφή στας Αθήνας,
περάσαμε πάρα πολύ καλά, η παρέα άψογη όπως πάντα, παρά το μέγεθός της δεν υπήρξε κανένα θέμα, όλα πήγαν κατ' ευχήν. Ηταν σαν να πήγαινα εκδρομή...με το σχολείο.
Ωραίες εικόνες, ζεστή η θάλασσα, κρύες οι μπύρες...

(Ευχαριστώ για τις πολλές ευχές...)

Black_Shadow
20-06-2010, 23:40
μερικοί απο τους συμμετέχοντες "εν κινήση"...;)

Nikolas33
http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3256.jpg
Alex1150
http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3257.jpg
CPretenteris
http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3259.jpg
antonis45 ?
http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3260.jpg
SteliosX
http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3261.jpg
Arkas
http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3264.jpg
aeriko
http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3265.jpg
Carduelis
http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3266.jpg
VPentza
http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3267.jpg
margot
http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3268.jpg

οι υπόλοιποι ήταν πολύ "γρήγοροι" και είχαν εξαφανιστεί :D




συνεχίζεται...

Capitain
20-06-2010, 23:59
Μερικές ακόμα καλλιτεχνικές δια χειρός Βασιλικής..
4037
Η Θάλασσα φαντάζει όνειρο λέμε, φάγαμε ζέστη κι εμείς δεν είχαμε καλοκαιρινά μπουφάν...
4038

4039

Και κάτι άλλο....Οι εικόνες είναι 1000 λέξεις η καθεμία, αλλά τα βιντεάκια με κινούμενες εικόνες και ήχο ποσες λέξεις είναι? Ρε Γιώργη δείξε κινούμενη εικόνα...;)

Νικολας33
21-06-2010, 00:09
Ενα πολυ μεγαλο ευχαριστω για την ομορφη παρεα και τα ομορφα χλμ που καναμε σημερα σε απιστευτες διαδρομες!! Χαρηκα πολυ που γνωρισα καινουρια μελη και ευχομαι να τους δουμε ξανα στην επομενη εξορμηση που θα κανουμε!!
Μιχαλη ευχομαι να εχεις συχνα τετοιες ιδεες για εξορμησεις!!!!
Οσο για τον Γιωργο "black shadow" .....απλα για αλλη μια φορα αψογος σε ολα!!
Να ειμαστε ολοι καλα και παντα τετοια!!

frits
21-06-2010, 00:13
Δ

Αφου για μια στιγμη (μονον μιά έτσι?????) περασε απο το μυαλο μου να αφησω τους δυο τροχους και να πιασω τους τεσσερεις μονον και μονον για να πηγαινω-φερνω τα παιδια και τις γυναικες!!!


αυτα κανουν τα VARADERO......;)
απο μηχανοβιο σε κανουν αυτοκινητοβιο...........:sm7::sm7:


Γιώργο σε βρίσκω απρόσεκτο, μπαμ στον σταυρό..:sm7::sm7:

frits
21-06-2010, 00:19
"μεγειά" & καλοτάξιδο το νέο σου bebe Πάνο...

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/P6201156.jpg





Tελικά το μαύρο αδυνατίζει...:sm7::sm7:

Καλοτάξιδη και πάλι Παναγιώτη..

teo71
21-06-2010, 00:24
http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3326.jpg




Και οι λουκουμάδες παχαίνουν...:sm7::sm7::sm7:

Black_Shadow
21-06-2010, 00:25
Μερικές ακόμα καλλιτεχνικές δια χειρός Βασιλικής..
4037
Η Θάλασσα φαντάζει όνειρο λέμε, φάγαμε ζέστη κι εμείς δεν είχαμε καλοκαιρινά μπουφάν...
4038

4039

Και κάτι άλλο....Οι εικόνες είναι 1000 λέξεις η καθεμία, αλλά τα βιντεάκια με κινούμενες εικόνες και ήχο ποσες λέξεις είναι? Ρε Γιώργη δείξε κινούμενη εικόνα...;)


Τα βιντεάκια Κώστα που θα είναι σίγουρα κορυφαία...θα ανέβουν αύριο γιατί το upload στο youtube είναι αργό.

Sorry φίλε , κάνε υπομονή μέχρι αύριο το απόγευμα που θα γίνει η "παράσταση" !!! :D

frits
21-06-2010, 00:29
Πολύ ωραία εκδρομή με πολύ γέλιο, πολλές νέες παρουσίες και 2 άστρωτες μηχανές που έκλεβαν την παράσταση (πάντα όρθιοι Βασιλή & Παναγιώτη :)).

Το να ακολουθείς με αυτοκίνητο μία παρέα 10-12 μοτοσυκλετών δεν είναι και ότι καλύτερο ειδικά στις στροφές της Εύβοιας που τους έβλεπα να φεύγουν ένας, ένας μπροστά. όπως και να έχει νιώθεις διαφορετικά να είσαι μέσα στην ομάδα αλλά τι να κάνουμε..

Για άλλη μία φορά επιβεβαιώθηκε ότι κάποιο "μαγικό¨ χέρι φέρνει στο φόρουμ μέλη που κολλάνε με την παρέα, που βοηθούν όλους στο να περνάμε όχι απλά καλά αλλά να διασκεδάζουμε πραγματικά. :)

Black_Shadow
21-06-2010, 00:34
ετοιμοπόλεμη η Ξανθή (fritsena) όπως πάντα...:)


http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3273.jpg

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3274.jpg

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3277.jpg

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3275.jpg

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3269.jpg

frits
21-06-2010, 00:37
Η παρουσία του Black Shadow στις εκδρομές είναι ότι καλύτερο για μένα, ο μπαγάσας με προλαβαίνει πάντα και βγάζει πρώτος τις φωτογραφίες. Εγώ απλά συμπληρώνω μερικές..:D

Οπότε....

http://img638.imageshack.us/img638/1795/dsc04524j.jpg (http://img638.imageshack.us/i/dsc04524j.jpg/)

My name is Bond....:sm7:

Arkas
21-06-2010, 00:47
Η παρουσία του Black Shadow στις εκδρομές είναι ότι καλύτερο για μένα, ο μπαγάσας με προλαβαίνει πάντα και βγάζει πρώτος τις φωτογραφίες. Εγώ απλά συμπληρώνω μερικές..:D

Οπότε....

http://img638.imageshack.us/img638/1795/dsc04524j.jpg (http://img638.imageshack.us/i/dsc04524j.jpg/)

My name is Bond....:sm7:
Μπα, την βέρα ήθελε να μοστράρει!

Ήταν και η Σταματία μπροστά...:sm7:

Black_Shadow
21-06-2010, 01:05
γειά σου Νικόλα μοντέλο :D

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3310.jpg

http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/GSFORUM%20EYBOIA%2020062010/PICT3311.jpg

GEO_K
21-06-2010, 01:22
:sm8:
σε ολους!!!!!
μπραβο σε ολη την παρεα!!!!!!!

Black_Shadow
21-06-2010, 07:09
YouTube - GSFORUM-EYVOIA-20.06.2010.AVI

pank
21-06-2010, 07:21
Απ οτι βλεπω, παλι ενα Varadero ηταν ενα βημα μπροστα και σας τραβαγε φωτο-video.
:sm7:
Ωραιες φωτο BS!!

aeriko
21-06-2010, 07:48
Και οι λουκουμάδες παχαίνουν...:sm7::sm7::sm7:
Μαρτυράς η Βαρβάρα (Arkaναινα) ούτε έναν δεν δοκίμασα, κρατιόμουνα για τις παγωμένες μπύρες.:sm7: Το πόσες είπιαμε με τον Γιώργο (ξάδελφο της margot) και τον vpentza μην ρωτάτε. Ο ταβερνιάρης έχασε τον λογαριασμό και μας χρέωσε μόνον τρείς γιατί γούσταρε την παρέα.

jimm
21-06-2010, 07:59
Μαρτυράς η Βαρβάρα (Arkaναινα) ούτε έναν δεν δοκίμασα, κρατιόμουνα για τις παγωμένες μπύρες.:sm7: Το πόσες είπιαμε με τον Γιώργο (ξάδελφο της margot) και τον vpentza μην ρωτάτε. Ο ταβερνιάρης έχασε τον λογαριασμό και μας χρέωσε μόνον τρείς γιατί γούσταρε την παρέα.
μμμμμμμμμ!!!!!!τις δικες σας πληρωσαμε?εμεις ηπιαμε μονο τρεις..............οντως εχασε το μετρημα ο μαστορας!!!!!!!!!!!!!!!!!!Νεύρα

jimm
21-06-2010, 08:08
Μαρτυράς η Βαρβάρα (Arkaναινα) ούτε έναν δεν δοκίμασα, κρατιόμουνα για τις παγωμένες μπύρες.:sm7: Το πόσες είπιαμε με τον Γιώργο (ξάδελφο της margot) και τον vpentza μην ρωτάτε. Ο ταβερνιάρης έχασε τον λογαριασμό και μας χρέωσε μόνον τρείς γιατί γούσταρε την παρέα.
μμμμμμμμμ!!!!!!τις δικες σας πληρωσαμε?εμεις ηπιαμε μονο τρεις..............:sm2:

vpentza
21-06-2010, 09:55
3 μπύρες ήπιαμε , τα ποτήρια μας ήταν τρύπια και συνεχώς άδειαζαν...;)

ace_gln
21-06-2010, 10:05
:yz :yz :yz ... σκαω απο ζηλια ... καλοριζικα τα νεα της παρεας , παντα ορθιοι και πολλα και καλα χιλιομετρα .
φαινεται να περασατε αψογα οπως παντα ...
μπραβο σας

pkar
21-06-2010, 10:17
Παιδιά μπράβο για την εκδρομή σας...
Είχα καιρό να μπώ στο forum και δεν είχα δεί οτι ετοιμάζατε την εκδρομούλα αυτή και μόλις το σάββατο αποφάσισα με ένα φίλο (FJR 1300) να πάμε βόλτα στην λίμνη και εμείς !!!!
ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΥΧΑΙΑ ΟΜΩΣ !!!

Χάρηκα πολύ που σας συνάντησα στο δρόμο και μάλιστα έτυχα εκείνη την στιγμή στον Black Shadow όπου ο άτιμος δεν έχασε την ευκαιρία και μας πήρε και μία φωτό.... την οποία και ανάρτησε ...

Μεγειά και στις καινούριες μπέμπες της παρέας που τις είδα στο δρόμο ...
:sm8::sm5:

vpentza
21-06-2010, 10:28
να 'σαι καλά Παντελή....
βρεθήκαμε εν κινήσει και δεν σε πήρα χαμπάρι ????? :cool:

Michael Chatzilias
21-06-2010, 12:08
Καλημέρα!

Έχουμε και λέμε!

Το πρόγραμμά μας ήταν το κάτωθι:
- Αναχώρηση στις 8μιση προς Χαλκίδα και Βόρεια Εύβοια.
- Προορισμός η Βόρεια Εύβοια και πρώτη στάση για καφέ και λουκουμάδες.
- Στάση στον Άγιο για κεράκι και συνέχεια προς βόρεια.
- Προορισμός η Λίμνη και οι καταράκτες του Δρυμώνα.
- Μπάνιο στην Λίμνη ή στις Ροβιές και μετά φαγητό, γλυκό και καφές.
- Συνέχεια προς βόρεια, Άγιο Γεώργιο εφόσον υπάρχει χρόνος.
- Συνέχεια προς Αιδηψό και αναχώρηση με το φέρυ Αιδηψός - Αρκίτσα - Αθήνα.

Το πρόγραμμα που ακολουθήσαμε έγινε ως εξής:
- Αναχώρηση προς Χαλκίδα και Βόρεια Εύβοια.
- Προορισμός η Βόρεια Εύβοια και πρώτη στάση στον Άγιο για κεράκι. Συνέχεια λουκουμάδες στου Αλεξίου.
- Μπάνιο στο Πήλι. Φαγητό στο Πήλι. Γλυκό στο Πήλι. Ξεκούραση στο Πήλι.
- Τέλος εκδρομής.

Τί συνέβη;
Τί Συνέβει;
Τί Συνέβει εκεί στο Πήλι...;;

Επίσημη εκδοχή:
Μετά τους λουκουμάδες στου Αλεξίου, και στον προορισμό μας για να δούμε μια λίμνη εκεί στα μέρη, μας έπιασε ξαφνική μπόρα, κατακλυσμός, καταποντισμός και μου ανατέθηκε η αποστολή να βρω μέρος να προστατεύσω τουλάχιστον τις οικογένειες και τα παιδιά. Έπειτα από προτροπές των συμβούλων μου Carduellis και GeorgeP, προχωρήσαμε σε ένα μικρό μέρος΄, το Πήλι για να προστατευτούμε. Ο καταποντισμός σήκωσε τσουνάμι στην ευρύτερη ζώνη και βρήκαμε κατάλυμα σε μικρό καταφύγιο για τα παιδιά και όσους από εμάς γινόταν...μπήκαμε και οι ντόπιοι μας φρόντισαν με ψάρια, μπριζόλες, καλαμαράκια και διάφορα άλλα πρώτης ανάγκης....είμαστε πολύ τυχεροί για την εξέλιξη, επιστρέψαμε αμέσως μόλις γλυτώσαμε τον κίνδυνο και μπήκαμε στα σπίτια μας με ασφάλεια.

Δεν είναι πιστευτό; Χωρίς πλάκα και πολά λόγια, είμαστε περήφανοι για την πλήρη επίτευξη του προγράμματος και της εκδρομής, ως εξής συνέβη και τέλος:

Ξεκινήσαμε νωρίς νωρίς και συναντήσαμε στον δρόμο το Club των Varadero, με τους οποίους κάναμε και διαγωνισμό ποιοί θα δουν πιο πολλά στην Εύβοια. Στάση στον Άγιο για κεράκι, στάση στον Αλεξίου για λουκουμάδες, πλήρης εξερεύνηση στης λίμνης στην περιοχή, και υποβρύχια...εν συνεχεία γρήγορο μπάνιο σε ένα μικρό μέρος, το Πήλι, σαντουιτσάκια απέναντι και χωρίς να χάσουμε χρόνο στην Λίμνη για καφέ, στις Ροβιές για βουτιές και στην Αιδηψό για γλυκό. Εν συνεχεία στον Άγιο Γεώργιο (περάσαμε τους Varaderistes αρκετές φορές κατά την διάρκεια του ταξιδιού, όπου και τους είδαμε να "παραθερίζουν" κάπου στο Πήλι...Αγιόκαμπος, Γλύφα με το φέρυ, κάναμε ένα γρήγορο το Πήλιο, καφέ στον Πλαταμώνα και σφαίρα πίσω το σούρουπο για να δούμε και το ηλιοβασίλεμα εκεί που μπαίναμε στην Αθήνα...

Michael Chatzilias
21-06-2010, 12:14
Ευχαριστώ όλους τους συμμετέχοντες, τους καλούς μας φίλους, νέους και παλιούς. Περισσότερο, μου άρεσε που συμμετείχαν οικογένειες με τα παιδάκια, και που πέρασαν καλά παρόλα τα χιλιόμετρα και τις στροφές.

Εκτιμώ ότι ο καλός μου φίλος Γιώργος θα ανεβάσει και videos όπου θα δείτε την πλήρη εξόρμηση στην Εύβοια, το Πήλι, το Πήλιο....(...;) και το σύνολο της εκδρομής.

Περάσαμε καλά (αντρόγυνο τώρα...). "Εκεί που είσαι ήμουνα, κι εκεί που είμαι θ' αρθεις..." GeorgeP!

Έως την επόμενη φορά που θα σας ξαναδώ πάλι όλους....

aeriko
21-06-2010, 12:17
Καλημέρα!

Έχουμε και λέμε!

Το πρόγραμμά μας ήταν το κάτωθι:
- Αναχώρηση στις 8μιση προς Χαλκίδα και Βόρεια Εύβοια.
- Προορισμός η Βόρεια Εύβοια και πρώτη στάση για καφέ και λουκουμάδες.
- Στάση στον Άγιο για κεράκι και συνέχεια προς βόρεια.
- Προορισμός η Λίμνη και οι καταράκτες του Δρυμώνα.
- Μπάνιο στην Λίμνη ή στις Ροβιές και μετά φαγητό, γλυκό και καφές.
- Συνέχεια προς βόρεια, Άγιο Γεώργιο εφόσον υπάρχει χρόνος.
- Συνέχεια προς Αιδηψό και αναχώρηση με το φέρυ Αιδηψός - Αρκίτσα - Αθήνα.

Το πρόγραμμα που ακολουθήσαμε έγινε ως εξής:
- Αναχώρηση προς Χαλκίδα και Βόρεια Εύβοια.
- Προορισμός η Βόρεια Εύβοια και πρώτη στάση στον Άγιο για κεράκι. Συνέχεια λουκουμάδες στου Αλεξίου.
- Μπάνιο στο Πήλι. Φαγητό στο Πήλι. Γλυκό στο Πήλι. Ξεκούραση στο Πήλι.
- Τέλος εκδρομής.

Τί συνέβη;
Τί Συνέβει;
Τί Συνέβει εκεί στο Πήλι...;;

Επίσημη εκδοχή:
Μετά τους λουκουμάδες στου Αλεξίου, και στον προορισμό μας για να δούμε μια λίμνη εκεί στα μέρη, μας έπιασε ξαφνική μπόρα, κατακλυσμός, καταποντισμός και μου ανατέθηκε η αποστολή να βρω μέρος να προστατεύσω τουλάχιστον τις οικογένειες και τα παιδιά. Έπειτα από προτροπές των συμβούλων μου Carduellis και GeorgeP, προχωρήσαμε σε ένα μικρό μέρος΄, το Πήλι για να προστατευτούμε. Ο καταποντισμός σήκωσε τσουνάμι στην ευρύτερη ζώνη και βρήκαμε κατάλυμα σε μικρό καταφύγιο για τα παιδιά και όσους από εμάς γινόταν...μπήκαμε και οι ντόπιοι μας φρόντισαν με ψάρια, μπριζόλες, καλαμαράκια και διάφορα άλλα πρώτης ανάγκης....είμαστε πολύ τυχεροί για την εξέλιξη, επιστρέψαμε αμέσως μόλις γλυτώσαμε τον κίνδυνο και μπήκαμε στα σπίτια μας με ασφάλεια.

Δεν είναι πιστευτό; Χωρίς πλάκα και πολά λόγια, είμαστε περήφανοι για την πλήρη επίτευξη του προγράμματος και της εκδρομής, ως εξής συνέβη και τέλος:

Ξεκινήσαμε νωρίς νωρίς και συναντήσαμε στον δρόμο το Club των Varadero, με τους οποίους κάναμε και διαγωνισμό ποιοί θα δουν πιο πολλά στην Εύβοια. Στάση στον Άγιο για κεράκι, στάση στον Αλεξίου για λουκουμάδες, πλήρης εξερεύνηση στης λίμνης στην περιοχή, και υποβρύχια...εν συνεχεία γρήγορο μπάνιο σε ένα μικρό μέρος, το Πήλι, σαντουιτσάκια απέναντι και χωρίς να χάσουμε χρόνο στην Λίμνη για καφέ, στις Ροβιές για βουτιές και στην Αιδηψό για γλυκό. Εν συνεχεία στον Άγιο Γεώργιο (περάσαμε τους Varaderistes αρκετές φορές κατά την διάρκεια του ταξιδιού, όπου και τους είδαμε να "παραθερίζουν" κάπου στο Πήλι...Αγιόκαμπος, Γλύφα με το φέρυ, κάναμε ένα γρήγορο το Πήλιο, καφέ στον Πλαταμώνα και σφαίρα πίσω το σούρουπο για να δούμε και το ηλιοβασίλεμα εκεί που μπαίναμε στην Αθήνα...



Ο γέγονε, γέγονε!

vpentza
21-06-2010, 12:18
ως διοργανωτής ο Chatzilias, παρατήρησα ότι από το άγχος του κόντεψαν να ασπρίσουν τα μαλλιά του....:sm7::sm7::sm7:

aeriko
21-06-2010, 12:19
Περάσαμε καλά (αντρόγυνο τώρα...). "Εκεί που είσαι ήμουνα, κι εκεί που είμαι θ' αρθεις..." GeorgeP!

Εγινε κάτι με τον GeorgeP και δεν το πήραμε χαμπάρι:Απορία:

vpentza
21-06-2010, 12:21
Εγινε κάτι με τον GeorgeP και δεν το πήραμε χαμπάρι:Απορία:

πάντως και οι δύο κυκλοφορούσαν...ημίγυμνοι ;););)
οι υποθαλάσσιες φωτό του Black Shadow θα δείξουν ...πολλά