PDA

View Full Version : 2ωρο Ξεμούδιασμα


Mits70
13-06-2010, 16:30
Αφού οι γνωστοί χωμάτινοι φίλοι εχουν εξαφανιστεί (μάλλον λόγω υψηλής θερμοκρασίας) αποφάσησα να ξεμουδίασω λίγο το μωράκι μου και το έβγαλα για μια μικρή δύωρη βόλτα μέσα στο Σχιστό.Το τερέν σκληρό με κροκάλια αλλά στο τέλος όλα τα λεφτά αφού δεν υπήρξε πτώση και χύθηκε αρκετός υδρώτας.
Να αναφέρω ότι πήγα μόνος αφού το πήρα απόφαση τελευταία στιγμή έτσι για να μου τα χώσετε:):).
Θα ήθελα όποιος έχει κοντινές διαδρομές περασμένες σε Google map ας πούμε να τις ποστάρει για να μπορώ να κάνω και κάποια άλλη διαδρομή.Ευχαριστώ!!!
Wet αντε ανάρωσε ρε φίλε να πάμε καμια περατζάδα.
Danaos όποτε είναι περιμένω.
Fire red πήρες το μοτόρι και χαθηκες...που είσαι θα βάλω την Νικολούλη να σε βρεί.
L3F περιμένω νέα σου.
Τα Tenere περιτώ να πώ ότι όποτε βγούν έξω πρέπει να με ειδοποιήσουν.
Γia τα Veradero δεν λέω τίποτε γιατί δεν ξέρω αν πατάνε χώμα :sm7::sm7::sm7:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
13-06-2010, 16:41
Μιας και ήσουν μόνος σου,

να μην περιμένουμε φωτό ..... :(

Άντε Δημητρό, με το καλό κ η επόμενη .... ;)

Mits70
13-06-2010, 16:51
Εχω ενα videaki αλλά αν το ανεβάσω μάλλον θα ξεράσετε από το κούνημα οπότε......:cool::cool::p:cool::cool:

L3f
13-06-2010, 19:20
Εγω απο τα μεσα της εβδομαδας ειμαι ετοιμος να παμε οπου θες το εργαλειο ειναι ετοιμο το εφτιαξα τζιτζι το μονο που του μενει ειναι να του βαλω ενα αλλο λαστιχακι γιατι εχει πανω τα enduro τα 3 και ειναι πολυ lite θα του βαλω κανενα karoo T πανω αντε γιατι και εγω δεν εχω κανενα παρεα οποτε θα πηγαινουμε να ιδρωνουμε-μαυριζουμε μαζι.....



Υ.Γ:A και κατι ακομα μηπως βρηκες πλαινο σταντ??γιατι ρε ####το ειναι ταλαιπωρια μεγαλη αυτο που εχει...αν ειναι να κουραζομαι τοσο για να το βαλω καθε φορα παει....

Arkas
13-06-2010, 20:41
Mπράβο Μητσάκο!
Αλλά ούτε μια φωτό...:(

gsmaniac
13-06-2010, 21:23
αντε να φτιαξουμε κανενα διημερο χωμα με τις σκηνες μας......τις καλες;););)

nibo
13-06-2010, 22:09
Ωραιος! Αλλα με παρεα θα ησουν ακομα καλυτερος γιατι η στραβη δεν ξερεις ποτε ποτε θα σου σκασει. Απο την αλλη σε καταλαβενω απολυτα γιατι μου εχει τυχει και εμενα να θελω να πατησω λιγο χωματακι σαν τρελος;) και να μην βρισκω ομως παρεα λογο τελευταιας στιγμης, και τελικα να πηγαινω μονος σε καποιο κοντινο χωμα. Το αποφευγω ομως οπως ο διαολος το λιβανι:D


Για οτι χωματινο παιζει υπολογιζετε και αλλο ενα μοτορι! (το δικο μου;))

emix
14-06-2010, 09:54
Μπραβο,ωραιος. Και γω οταν ηθελα να παω χωμα και δεν ειχα παρεα, πηγαινα μονος. Απλα πηγαινα πολυ προσεκτικα και πιο αργα.

Παρ ολο που εχω το Vstrom τωρα ποια, ειμαι μεσα και γω σε καμια κοντινη βολτα. Να δω αλλωστε κι αν αυτο το ρημαδι παει χωμα βρε αδελφε.
Αλλα υπαρχει και φιλος καλος που μπορει να μου δανεισει κι ενα 800gs, αλλα κι ενας αλλος μ ενα 650dakar.
Αμα εχεις καλους φιλους, ειδες τι κερδιζεις;

:)

Mits70
14-06-2010, 10:18
[/QUOTE]Υ.Γ:A και κατι ακομα μηπως βρηκες πλαινο σταντ??γιατι ρε ####το ειναι ταλαιπωρια μεγαλη αυτο που εχει...αν ειναι να κουραζομαι τοσο για να το βαλω καθε φορα παει....[/QUOTE]
Εχω βρεί αλλά κάνει 1,5 μήνα για παραλαβεί.Θα το έχω τέλος Ιουνίου.Οπότε αν θες περιμένεις να το δείς φορεμένο ή αλλιως μου λές να σου στέλνω πμ να το παραγγήλεις.

GEO_K
14-06-2010, 10:20
Αφού οι γνωστοί χωμάτινοι φίλοι εχουν εξαφανιστεί (μάλλον λόγω υψηλής θερμοκρασίας) αποφάσησα να ξεμουδίασω λίγο το μωράκι μου και το έβγαλα για μια μικρή δύωρη βόλτα μέσα στο Σχιστό.Το τερέν σκληρό με κροκάλια αλλά στο τέλος όλα τα λεφτά αφού δεν υπήρξε πτώση και χύθηκε αρκετός υδρώτας.
Να αναφέρω ότι πήγα μόνος αφού το πήρα απόφαση τελευταία στιγμή έτσι για να μου τα χώσετε:):).
Θα ήθελα όποιος έχει κοντινές διαδρομές περασμένες σε Google map ας πούμε να τις ποστάρει για να μπορώ να κάνω και κάποια άλλη διαδρομή.Ευχαριστώ!!!
Wet αντε ανάρωσε ρε φίλε να πάμε καμια περατζάδα.
Danaos όποτε είναι περιμένω.
Fire red πήρες το μοτόρι και χαθηκες...που είσαι θα βάλω την Νικολούλη να σε βρεί.
L3F περιμένω νέα σου.
Τα Tenere περιτώ να πώ ότι όποτε βγούν έξω πρέπει να με ειδοποιήσουν.
Γia τα Veradero δεν λέω τίποτε γιατί δεν ξέρω αν πατάνε χώμα :sm7::sm7::sm7:

:sm8:

Black_Shadow
14-06-2010, 21:10
Αφού οι γνωστοί χωμάτινοι φίλοι εχουν εξαφανιστεί (μάλλον λόγω υψηλής θερμοκρασίας) αποφάσησα να ξεμουδίασω λίγο το μωράκι μου και το έβγαλα για μια μικρή δύωρη βόλτα μέσα στο Σχιστό.Το τερέν σκληρό με κροκάλια αλλά στο τέλος όλα τα λεφτά αφού δεν υπήρξε πτώση και χύθηκε αρκετός υδρώτας.
Να αναφέρω ότι πήγα μόνος αφού το πήρα απόφαση τελευταία στιγμή έτσι για να μου τα χώσετε:):).
Θα ήθελα όποιος έχει κοντινές διαδρομές περασμένες σε Google map ας πούμε να τις ποστάρει για να μπορώ να κάνω και κάποια άλλη διαδρομή.Ευχαριστώ!!!
Wet αντε ανάρωσε ρε φίλε να πάμε καμια περατζάδα.
Danaos όποτε είναι περιμένω.
Fire red πήρες το μοτόρι και χαθηκες...που είσαι θα βάλω την Νικολούλη να σε βρεί.
L3F περιμένω νέα σου.
Τα Tenere περιτώ να πώ ότι όποτε βγούν έξω πρέπει να με ειδοποιήσουν.
Γia τα Veradero δεν λέω τίποτε γιατί δεν ξέρω αν πατάνε χώμα :sm7::sm7::sm7:


Φίλε Δημήτρη, αν δε είχα φύγει θα ερχόμουν εγώ μαζί σου....γιατί τα VARADERO πάνε και στο χώμα !!! http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203FB.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203FC.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)


http://i607.photobucket.com/albums/tt152/gexarcho/P4110458600x450.jpg


(http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)

danaos
15-06-2010, 00:24
Γεια σου Μητσαρα...
Καλα εκανες φιλε...!!!!
Θα κανονισουμε εστω και μια βολτα γιατι πλεον η ζεστη δεν παιζεται...

kostastenere
15-06-2010, 12:44
Αφού οι γνωστοί χωμάτινοι φίλοι εχουν εξαφανιστεί (μάλλον λόγω υψηλής θερμοκρασίας) αποφάσησα να ξεμουδίασω λίγο το μωράκι μου και το έβγαλα για μια μικρή δύωρη βόλτα μέσα στο Σχιστό.Το τερέν σκληρό με κροκάλια αλλά στο τέλος όλα τα λεφτά αφού δεν υπήρξε πτώση και χύθηκε αρκετός υδρώτας.
Να αναφέρω ότι πήγα μόνος αφού το πήρα απόφαση τελευταία στιγμή έτσι για να μου τα χώσετε:):).
Θα ήθελα όποιος έχει κοντινές διαδρομές περασμένες σε Google map ας πούμε να τις ποστάρει για να μπορώ να κάνω και κάποια άλλη διαδρομή.Ευχαριστώ!!!
Wet αντε ανάρωσε ρε φίλε να πάμε καμια περατζάδα.
Danaos όποτε είναι περιμένω.
Fire red πήρες το μοτόρι και χαθηκες...που είσαι θα βάλω την Νικολούλη να σε βρεί.
L3F περιμένω νέα σου.
Τα Tenere περιτώ να πώ ότι όποτε βγούν έξω πρέπει να με ειδοποιήσουν.
Γia τα Veradero δεν λέω τίποτε γιατί δεν ξέρω αν πατάνε χώμα :sm7::sm7::sm7:



Μην ανησυχεις καθόλου τα tenere που θα ξεκίνησουν από βδομάδα πάλι τις εξορμήσεις θα σε ειδοποιήσουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vasorfa
16-06-2010, 08:56
Ωραιος ο Μητσαρας!!!!!
αλλα καλο θα ειναι να εχουμε εναν ακομα παρεα...ε>???

για λογους ασφαλειας--η να τον κοροιδευουμε οτι ειμαστε καλυτεροι!!!!:sm7::sm7:

Mariosg
24-06-2010, 20:00
DEN IMASTE KE LIGOI PSAXE LIGO KE THA MAS VRIS

vaggel
16-07-2010, 14:12
Άντε από φθινόπωρο να ξεκινάμε με τίποτα κοντινές;););)

bill 800gs
16-07-2010, 15:07
Ελατε Λουτρακι
Απειρες εντουροδιαδρομες απο βουνο σε θαλασσα και στη συνεχεια σε ιδιωτικο πιστακι,
μαθηματα δωρεαν,το φαγητο στη λιμνη το πληρωνετε :sm7::sm7:

Mits70
16-07-2010, 15:43
Τώρα που θα κατέβω στο εξοχικό θα σε πάρω τηλ. να πάμε καμία εντουράδα.Δεν ξέρω αν θα είναι την πρώτη ή την δεύτερη εβδομάδα του Αυγούστου.Εκτός αν ξέρεις διαδρομές γύρω από το Σοφικό οπότε έρχεσαι εσύ από εκεί.

bill 800gs
16-07-2010, 15:56
Τώρα που θα κατέβω στο εξοχικό θα σε πάρω τηλ. να πάμε καμία εντουράδα.Δεν ξέρω αν θα είναι την πρώτη ή την δεύτερη εβδομάδα του Αυγούστου.Εκτός αν ξέρεις διαδρομές γύρω από το Σοφικό οπότε έρχεσαι εσύ από εκεί.
Στο Σοφικο ξερω την διαδρομη που ειχε γινει και το πανελληνιο πρωταθλημα enduro το 2007,αλλα ειναι πολυ hard για on off,
Πιστευω μια οργανωμενη εντουραδα στην περιοχη του Λουτρακιου ειναι πολυ καλη ιδεα ;):):)

Mits70
16-07-2010, 16:22
Στο Σοφικο ξερω την διαδρομη που ειχε γινει και το πανελληνιο πρωταθλημα enduro το 2007,αλλα ειναι πολυ hard για on off,
Πιστευω μια οργανωμενη εντουραδα στην περιοχη του Λουτρακιου ειναι πολυ καλη ιδεα ;):):)
Οκ οταν θα είμαι κάτω θα σε πάρω να κανονίσουμε

MARK
16-07-2010, 16:52
:sm8: