PDA

View Full Version : Πινακίδες Ιστορικού οχήματος.


cm246
17-06-2010, 20:13
Πινακίδες Ιστορικού οχήματος.

Πρόσφατα σας μίλησα για την Ursula (βλέπε thread η Εγγονή του Romel) και κάποιος ανέφερε ότι μπορούν να βγούν πινακίδες ιστορικού οχήματος. Προς το παρόν έχω αγγλικές πινακίδες τις οποιες μπορώ να κρατήσω Ελλάδα για 6 μήνες με την μεταφορική. μετά θα πρέπει να η να βγάζω τιμολόγιο ότι βγήκε από τη χωρα η να αλλάξω σε ελληνικές. Έχετε περισσότερες πληροφορίες ? Που μπορώ να κοιτάξω?

Capitain
18-06-2010, 00:47
Πινακίδες Ιστορικού οχήματος.

Πρόσφατα σας μίλησα για την Ursula (βλέπε thread η Εγγονή του Romel) και κάποιος ανέφερε ότι μπορούν να βγούν πινακίδες ιστορικού οχήματος. Προς το παρόν έχω αγγλικές πινακίδες τις οποιες μπορώ να κρατήσω Ελλάδα για 6 μήνες με την μεταφορική. μετά θα πρέπει να η να βγάζω τιμολόγιο ότι βγήκε από τη χωρα η να αλλάξω σε ελληνικές. Έχετε περισσότερες πληροφορίες ? Που μπορώ να κοιτάξω?
Εγώ θα σου πρότεινα αυτά τα πράγματα να τα συζητάς πιο χαμηλόφωνα γιατί περίεργοι καραδοκούν...
Εγώ θα πρότεινα να ρωτήσεις σε κάποια λέσχη ιστορικων οχημάτων περί της νομοθεσίας και του τι σε συμφέρει..Είναι και μια ευκαιρία για καινούριες γνωριμίες με ανθρώπους που ασχολούνται ειδικότερα με την κούκλα σου..

vasorfa
18-06-2010, 08:28
με πασα επιφυλαξη μπορεις να βγαλεις πινακιδες Ι.Ο.

παλαιοτερα που ειχα ρωτησει (απ οτηλεφωνο) δεν υπηρχε προβλημα,

καλο θα ειναι οπως λεει και ο capitain να ρωτησεις τους ηδημονες στο ειδος......


αν παντως θυμαμαι καλα βγαζεις πινακιδες ιστορικου οχηματος και ΧΩΡΙΣ πινακιδες,,,(υπαρχει διαδικασια με υπευθυνες δηλωσεις)
αλλα επαναλαμβανω--ΜΕ ΠΑΣΑ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ.....(Αν μου ειπαν μακακιες απο το τηλεφωνο---αυτο και σου μεταφερω....)

καλυτερα να κανεις μια γυρα και να ενημερωθεις για ολα και απο υπευθυνα χειλη..!!!

boxerakias57
18-06-2010, 11:06
εαν η μοτο ειναι 20 ετων και πανω βγαζει πινακιδες ΦΙΛΠΑ τα τελη κυκλοφοριας ομως δεν τα γλυτωνης

panos1100gs
18-06-2010, 19:04
ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΠΑΙΔΙΑ,ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΕΒΓΑΛΕ ΕΝΑΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ ΜΟΥ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΦΙΛΠΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΕΣΠΑ ΤΟΥ '55(20 ΕΤΩΝ+) ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΕΛΗ 3€ ΤΟ ΧΡΟΝΟ,Η ΔΙΚΛΕΙΔΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ 5 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΧΡΟΝΟ,ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΥΤΑ.ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΠΙΝΑΚΙΔΩΝ ΦΙΛΠΑ.