PDA

View Full Version : Τύχη βουνό!


Arkas
21-06-2010, 14:09
Χθες το απόγευμα, επέστρεψα από την εκδρομή του forum στην Εύβοια.
Παρκάρω το RT και παίρνω το Beverly να επιστρέψω σπίτι, όπως κάνω κάθε φορά μετά από εκδρομή - ταξίδι.
Η διαδικασία, συνηθισμένη.
Παρκάρω, βγάζω κλειδιά, κράνος, κλείνω την ΒΤ2 και σπίτι.

Σήμερα το πρωί, ψάχνω για κλειδιά, αμ δε!
Πουθενά τα κλειδιά.

Σίγουρος πλέον ότι είτε έχω αφήσει τα κλειδιά πάνω στο μηχανάκι, είτε μου έχουν πέσει στον δρόμο. Σε κάθε περίπτωση, αμφιβάλλω εάν θα βρω το Beverly στην θέση του.:(

Ως εκ θαύματος, με περιμένει υπομονετικά στη θέση του, έτοιμο, όπως κάθε μέρα, να με πάει στην δουλειά.
Το τιμόνι ξεκλείδωτο, ο συναγερμός OFF και τα κλειδιά "χωμένα" μεταξύ σέλας και βαλίτσας!
Απ΄ότι φαίνεται, ξέχασα τα κλειδιά πάνω στην μηχανή ή πάνω στην σέλα. Και κάποιος Χριστιανός τα βρήκε και τα τοποθέτησε εκεί που τα βρήκα για να μην έχουμε άσχημες εξελίξεις...:)

Τί να πώ!
Κατ΄αρχήν, ένα μεγάλο ευχαριστώ στον άγνωστο ευεργέτη μου!!!

Κατά δεύτερον, σας έχει συμβεί ποτέ κάτι ανάλογο...:Απορία:

.

vasorfa
21-06-2010, 14:12
Χθες το απόγευμα, επέστρεψα από την εκδρομή του forum στην Εύβοια.
Παρκάρω το RT και παίρνω το Beverly να επιστρέψω σπίτι, όπως κάνω κάθε φορά μετά από εκδρομή - ταξίδι.
Η διαδικασία, συνηθισμένη.
Παρκάρω, βγάζω κλειδιά, κράνος, κλείνω την ΒΤ2 και σπίτι.

Σήμερα το πρωί, ψάχνω για κλειδιά, αμ δε!
Πουθενά τα κλειδιά.

Σίγουρος πλέον ότι είτε έχω αφήσει τα κλειδιά πάνω στο μηχανάκι, είτε μου έχουν πέσει στον δρόμο. Σε κάθε περίπτωση, αμφιβάλλω εάν θα βρω το Beverly στην θέση του.:(

Ως εκ θαύματος, με περιμένει υπομονετικά στη θέση του, έτοιμο, όπως κάθε μέρα, να με πάει στην δουλειά.
Το τιμόνι ξεκλείδωτο, ο συναγερμός OFF και τα κλειδιά "χωμένα" μεταξύ σέλας και βαλίτσας!
Απ΄ότι φαίνεται, ξέχασα τα κλειδιά πάνω στην μηχανή ή πάνω στην σέλα. Και κάποιος Χριστιανός τα βρήκε και τα τοποθέτησε εκεί που τα βρήκα για να μην έχουμε άσχημες εξελίξεις...:)

Τί να πώ!
Κατ΄αρχήν, ένα μεγάλο ευχαριστώ στον άγνωστο ευεργέτη μου!!!

Κατά δεύτερον, σας έχει συμβεί ποτέ κάτι ανάλογο...:Απορία:

.

κατα τρίτον....
δεν μας λες που παρκαρεις:D:D:D:D


καποια στιγμη αφησα τα κλειδια του σκουτερ επανω στο τιμονι....στο κεντρο της αθηνας παρακαλω....μετα απο 7 ωρες που επεστρεψα να το παρω....απλα ηταν εκει και με περιμενε,,,,υπομονετικα:rolleyes::rolleyes:

johnkrassas
21-06-2010, 14:50
Στο nexus που ειχα ειχα αφήσει πάνω στην μίζα τα κλειδία για ένα σαββατοκυριακο.
Την Κυριακί το βράδυ που εφτασα τα βρίκα πάνω!!

Στο ίδιο μέρος μου εχουν κλέψει ενα TDM 900 kai ena Fazer 600!!
Malon to nexus den tous arese!!

skippybi
21-06-2010, 14:52
Χθες το απόγευμα, επέστρεψα από την εκδρομή του forum στην Εύβοια.
Παρκάρω το RT και παίρνω το Beverly να επιστρέψω σπίτι, όπως κάνω κάθε φορά μετά από εκδρομή - ταξίδι.
Η διαδικασία, συνηθισμένη.
Παρκάρω, βγάζω κλειδιά, κράνος, κλείνω την ΒΤ2 και σπίτι.

Σήμερα το πρωί, ψάχνω για κλειδιά, αμ δε!
Πουθενά τα κλειδιά.

Σίγουρος πλέον ότι είτε έχω αφήσει τα κλειδιά πάνω στο μηχανάκι, είτε μου έχουν πέσει στον δρόμο. Σε κάθε περίπτωση, αμφιβάλλω εάν θα βρω το Beverly στην θέση του.:(

Ως εκ θαύματος, με περιμένει υπομονετικά στη θέση του, έτοιμο, όπως κάθε μέρα, να με πάει στην δουλειά.
Το τιμόνι ξεκλείδωτο, ο συναγερμός OFF και τα κλειδιά "χωμένα" μεταξύ σέλας και βαλίτσας!
Απ΄ότι φαίνεται, ξέχασα τα κλειδιά πάνω στην μηχανή ή πάνω στην σέλα. Και κάποιος Χριστιανός τα βρήκε και τα τοποθέτησε εκεί που τα βρήκα για να μην έχουμε άσχημες εξελίξεις...:)

Τί να πώ!
Κατ΄αρχήν, ένα μεγάλο ευχαριστώ στον άγνωστο ευεργέτη μου!!!

Κατά δεύτερον, σας έχει συμβεί ποτέ κάτι ανάλογο...:Απορία:

.
δεν έχω μπέβερλι...:sm7::sm7:


να πάρουμε λαχείο μαζί;;;:D

pirate
21-06-2010, 15:04
κάτι ανάλογο έχω αφήσει τα κλειδιά πάνω στην μπουμπού και φεύγω για ταξίδι και την επομένη με παίρνει τηλέφωνο η σύζηγος και μου κάνει πλάκα ότι έκλεψαν την μπουμπού, μέχρι να επανέλθει η ψυχή μου η καρδιά μου το χρώμα μου και το έδαφος κάτω απο τα πόδια μου και να μου πεί τι είχα κάνει και ότι μου έκανε πλάκα δεν θυμάμαι πόσα χρόνια ένιωσα ότι είχαν περάσει ...........!!!!!

οπότε Δημήτρη μου μην φοβάσε δεν είσαι ο μόνος που ξεχνάς πράγματα :):):)

MARK
21-06-2010, 15:14
Φαντάζομαι την λαχτάρα σου μέχρι να δείς τη μηχανή εκεί με τ κλειδιά.Τέλος καλό όλα καλά.........Το έχω πάθει και εγώ παλιά και καταλαβαίνω πως ένιωσες μέχρι να δείς την μηχανή στην θέση της.....;)

kostas_366
21-06-2010, 15:41
:hmmm:

gsmaniac
21-06-2010, 15:56
εγω θα παρω τηλ.,την βαρβαρα να την παρακαλεσω να σταματησει να σε χτυπαει στο καφαλι....:D:rolleyes:

Arkas
21-06-2010, 15:58
εγω θα παρω τηλ.,την βαρβαρα να την παρακαλεσω να σταματησει να σε χτυπαει στο καφαλι....:D:rolleyes:

Γιατί ρε φιλαράκι,
εσύ δεν έχεις ξεχάσει ποτέ τίποτε...:o:o:o

gsmaniac
21-06-2010, 16:03
Γιατί ρε φιλαράκι,
εσύ δεν έχεις ξεχάσει ποτέ τίποτε...:o:o:o
οχι...........:p:D
εμενα δεν με βαραει στο κεφαλι η κυρα-κωσταινα:sm7:

kostas_366
21-06-2010, 16:08
Από τα ....χτυπήματα τελικά έπαθε ότι έπαθε ο Δημήτρης??? :)

Albatros
21-06-2010, 16:08
Κανόνισε να ξεχάσεις τίποτα κλειδιά γκαρσονιέρας και τα λέμε...
:D:D:D

xenos
21-06-2010, 16:20
μια φορα ξέχασα τα κλειδιά πάνω στην μπουμπού!!...κ αυτο γιατί άλλαξα την σειρά με την οπια κάνω τις καθημερινές μου κινησης όταν την παρκάρω!!...ευτυχώς μετά απο 3-4 ώρες είδα οτι τα κλειδιά δεν ήταν κρεμασμένα στο γραφείο τα αναζήτησα κ αφού κατέβηκα μαλιοκουβαρα κάτω τα βρήκα επάνω στην μπουμπού...μετά έβαλα την καρδιά μου στην θέση της!!!.....;)

tsompanis
21-06-2010, 22:18
εγώ έχω ένα άτομο πάντα και τρέχει απο πίσω μου..και στην δουλειά και στο σπίτι.εννοείται ότι ξεχνάω τα πάντα και παντού.κυρίως κλειδιά-πένσες εργαλεία και ότι μπορείτε να φανταστείτε!
έχω μοιράσει τα μπαλάκια παντού:sm7:
δεξί μπακ:sm7:

ALEX1150
21-06-2010, 23:54
Τύχη βουνό, δεν λες τίποτα... Νομίζω χρωστάς ένα νέο τάμα στον Αγ. Ιωάννη τον Ρώσσο ;)

lostre7
22-06-2010, 01:27
το χω παθει και εγω πιο μικρος με ενα παπι που ειχα αλλα εμενα μου το εφαγαν κανονικα....:yz:yz:yz

napgeo
22-06-2010, 07:01
;)Απλά τα συγκεκρίμένα εργαλεία δύσκολα κλέβωνται.. ΄Κάτι ξέρεις και τα επέλεξες.
'Ενα κεράκι πάντως το χρωστάς.
Παίξε και ένα τυχερό.
Καλημέρα

gemara
22-06-2010, 07:16
Γιατί; Ποιος δεν το έχει κάνει αυτό με μηχανή ή αυτοκίνητο...; ;)

gandreas
22-06-2010, 09:31
Τυχερέ … ο πατέρας μου πριν χρόνια είχε ξεχάσει την μάνα μου στον δρόμο αφού την άφησε για να δει ένα οικόπεδο στην Π. Φώκαια , όταν ήρθε σπίτι και τον ρωτήσαμε που είναι έτρεχε πανικόβλητος να την βρει . Δεν θυμάμαι τι παντόφλα έφαγε αλλά είναι ακόμα μαζί:p

EOD-K9
22-06-2010, 09:52
Κανόνισε να ξεχάσεις τίποτα κλειδιά γκαρσονιέρας και τα λέμε...
:D:D:D
:sm7::sm7: ΔΕΝ λες τίποτα !!!!!

το χω παθει και εγω πιο μικρος με ενα παπι που ειχα αλλα εμενα μου το εφαγαν κανονικα....:yz:yz:yz
:(:(:(

Τυχερέ … ο πατέρας μου πριν χρόνια είχε ξεχάσει την μάνα μου στον δρόμο αφού την άφησε για να δει ένα οικόπεδο στην Π. Φώκαια , όταν ήρθε σπίτι και τον ρωτήσαμε που είναι έτρεχε πανικόβλητος να την βρει . Δεν θυμάμαι τι παντόφλα έφαγε αλλά είναι ακόμα μαζί:p

:sm7::sm7: και εγω την γυναικα !!:sm7::sm7:


για τα υπόλοιπα άστα .................

Sotos_
22-06-2010, 10:31
Συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες...
Το τρανσαλπ μου παρκαρισμενο στον δρομο στο Χαιδαρι με τα κλειδια πανω στον διακοπτη και τον διακοπτη ανοιχτο...

Ευτυχως κανεις πονηρος δεν το ειδε ολη την νυχτα...

Arkas
22-06-2010, 11:15
Μού φαίνεται ότι μας χρειάζεται μια ομαδική για Αλτσχάιμερ...:sm7:

ntinopoulos
22-06-2010, 11:24
στη σκιαθο σε μια πολυσυχναστη παραλια ξεχασα τα κλειδια στη μιζα απο το πρωι μεχρι αργα το απογευμα!οταν πηγα να φυγω εψαχνα τα κλειδια αλλα τιποτα!οταν πλησιασα τη μηχανη τα βρηκα!:)
κατω απο το σπιτι εχω αφησει το παπι με το μοτερ αναμμενο...:rolleyes:
ευτυχως και σ αυτη την περιπτωση ημουν τυχερος!:)

Kimwnas
22-06-2010, 12:20
Εγώ έχω ξεχάσει στο κέντρο της Αθήνας τα κλειδιά πάνω στην σέλα σε AX-1 γιά κανά μισάωρο... το βρήκα στην θέση του...

Παρέα φίλων έχει έρθει να με επισκευθεί στην Αγγλία με μηχανές και ένα απο τα παιδιά έχει αφήσει τα κλειδιά του πάνω στην σέλα (οι μηχανές παρκαρισμένες στον δρόμο) - ένα CBR1000F "έτοιμο" με το τριβάλιτσο πάνω... Μετά απο λίγο χτυπάει η πόρτα (μονοκατοικία) και ήτανε ένας περαστικός με τα κλειδιά στο χέρι... Ακόμα το θυμάται ο Τάσος... :D

Και ένα τελευταίο έτσι για το χαβαλέ... Μου έλεγε ο Γιάννης στην Fotologic για ένα πελάτη του με ένα Κ, Παρασκευή απόγευμα ετοιμάζεται να φύγει για ραντεβού με πελάτη του, είναι στο γκαράζ του σπιτιού του, έτοιμος με την μηχανή στο ρελαντί όταν χτυπάει το τηλέφωνο. Ανεβαίνει πάνω και ήταν ο πελάτης που ακυρώνει το ραντεβού, οπότε χαλαρώνει... Αποτέλεσμα... Δευτέρα πρωί ανακαλύπτει το Κ το οποίο είχε ξεχάσει να δουλεύει ακόμα στο ρελαντί έχοντας καταναλώσει τα 2/3 του ντεπόζιτου (ήταν φουλαρισμένο)... :D
Τουλάχιστον ήταν υδρόψυκτο, γιατί άμα ήταν κανά boxer θα τον είχε πάρει στο χέρι....

ARGI
22-06-2010, 14:07
Γαμώτο, να μην το πάρω χαμπάρι!!!...
Και έχει παλιώσει το σκουτεράκι μου, και θέλω να το αλλάξω!!!!!
:sm7::sm7:

klagenfurt
22-06-2010, 14:52
ξερω εναν που αφησε το παιδι του
μεσα στο καλαθακι στο τυροπιταδικο
απεναντι απο τα φερρυμποατ στο περαμα...

εγω βρηκα στην πορτα ενος αυτοκινητου στον πειραια
στην Γ εφορεια τα κλειδια και σκεπτομουν που να τα βαλω
για να μη κλεψουν το αυτοκινητο,
τελικα τα αφησα αναμεσα στα πεταλια...

REK
09-08-2010, 17:09
καλησπέρα,εαν και λίγο καθυστερημένη η απάντηση για το εαν μας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο...πριν περίπου 3 χρόνια παρκάρω την τότε μηχανή μου ενα transalp 650 έξω απο το mall...πάω κάνω την βόλτα μου και τα ψωνια μου..και κατα την επιστροφή μου διαπιστώνω οτι το κλειδί είναι ΑΦΑΝΤΟ...περριτο να σου πω.... κρύος ιδρώτας κτλ...το καλό της ιστορίας ειναι οτι το transalp ηταν στην θέση του και ένα χαρτάκι με ένα τηλ.στην τάπα της βενζίνης και όνομα Βασίλης(καλη του ώρα)παιρνω με αγωνεία το τηλ.και επειτα απο έναν σχετικό "έλεγχο"μου είπε που είχε βάλει το κλειδι(μεταξύ μπροστινού ελαστικού και φτερού)πηρα την μηχανη και πήγα σπιτι μου...το κακο είναι οτι του Βασίλη του είχε τύχει το ίδιο αλλά οχι με happy end...εκεινού του έκλεψαν την μοτοσυκλέτα..τελος πάντων θέλει καθαρό μυαλό και ψυχραιμία με όλα αυτα που έχουμε στο κεφάλι μας.