PDA

View Full Version : Μου διέρηξαν το σπίτι .....


MANDRAX-7
26-06-2010, 09:27
Δυστυχώς μου συνέβη κάτι πολύ δυσάρεστο.

Είχα πάει την Τρίτη να δώ το παιχνίδι της Εθνικής με την Αργεντινή & όταν γύρισα μου είχαν διαρρήξει το διαμέρισμα !!!
:yz:yz:yz

Captain_Andreas
26-06-2010, 19:34
Περαστικά και εύχομαι να μην σου λείπει κάτι το αναντικατάστατο! Φώναξε σήμανση κλπ για να είσαι καλυμένος και με τον νόμο. Αυτά είναι τα χάλια μας δυστυχώς...

EOD-K9
26-06-2010, 19:58
:hmmm::hmmm:

Μιχάλη μεγάλη ζημιά ??


Περίπου 7000 € σε κοσμήματα & ρολόγια. Ευτυχώς ΔΕΝ τα βρήκαν όλα :hmmm:

πίκρα βρε φίλε την σήμανση την φώναξες ?

vasorfa
26-06-2010, 22:12
οχι ρε Μιχαλη.....Κρίμα ρε φιλε,,,,,:(:(

giclas
26-06-2010, 22:46
ama den se piran mazitous ta haivania pali kala !!!!!!!!!

MARK
27-06-2010, 10:13
Τι να πώ κρίμα,αναπολώ το παρελθόν πριν 10-15-20 χρόνια που το βράδυ κοιμόμαστανν στην Κρήτη με ανοιχτές πόρτες και τα κλειδια πάνω στο αυτοκίνητο..........:hmmm:

DERTILAS
27-06-2010, 11:15
Υπομονη....

xenos
27-06-2010, 11:42
κρίμα ρε φίλε..είναι σοκ να μπαίνεις κ να βλέπεις το σπιτι ανω κατω!!:(

jmar
27-06-2010, 12:59
:yz :yz :yz

ακομα περιμενω την πορτα ασφαλειας να ερθει που την παραγγειλα, εως να μπει θα εχω αγχος...:( :(

Albatros
27-06-2010, 21:01
Κρίμα , λυπάμαι πολύ, πέρσι κλέψανε το γιό μου στη Κυψέλη κ ξέρω πως αισθάνεσαι...καμιά φορά τους πιάνουνε ελπίζω και τώρα...
:(

siraxanz
28-06-2010, 00:29
Κρίμα είναι, γμτ τα τσογλάνια...
ποτέ ξανά, λυπάμε!:(

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
28-06-2010, 00:55
Τόχω δει το "έργο" και καταλαβαίνω τα συναισθήματά σου ....


http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/NEYR-39.gif



.

ntinopoulos
28-06-2010, 11:23
το καλο ειναι οτι δεν ησουν μεσα!;)

GeorgeP
28-06-2010, 23:14
το καλο ειναι οτι δεν ησουν μεσα!;)

Εγω που ημουν μεσα? και μπηκαν στης 4¨00 τα ξημερωματα απο το δωματιο του παιδιου στον δευτερο οροφο παρακαλω και απο το μπαλκονι Μαρτη μηνα πριν 2 χρόνια τι να πω?

Τους δικους μου τους πιασανε και φαγανε απο 10 χρόνια - ημουν μαρτυρας κατηγοριας στην δικη - αλλα το σοκ το περασα και χοντρα μαλιστα!

gandreas
28-06-2010, 23:28
Προσπαθώ να κατανοήσω την αγανάκτηση σου αλλά για να βοηθήσεις και άλλους μας για πες ώστε να προσέχουμε , είχες πόρτα ασφαλείας, ήταν ξεκλείδωτα, μπήκαν από το μπαλκόνι?

GeorgeP
29-06-2010, 10:06
Προσπαθώ να κατανοήσω την αγανάκτηση σου αλλά για να βοηθήσεις και άλλους μας για πες ώστε να προσέχουμε , είχες πόρτα ασφαλείας, ήταν ξεκλείδωτα, μπήκαν από το μπαλκόνι?


Ανεβηκαν στο πισω μπαλκονι το οποιο βρισκεται στον δευτερο οροφο, 6 μετρα απο το εδαφος χρησιμοποιωντας μια σκάλα 3 μετρων την οποια βρηκα ''στην θεση της'' το πρωι!!!
μπηκαν απο την μισανοικτη μπαλκονοπορτα του δωματιου του παιδιου, 3 ετων τοτε, που λογω λαρυγγιτιδας επρεπε να αναπνεει κρυο και υγρο αερα
βγηκαν σαν κυριοι απο την εξωπορτα, πορτα ασφαλειας, που ηταν φυσικα ξεκλειδωτη
πηραν τις ''μπανανες''μας με οτι ειχαν μεσα αυτες, το λαπ τοπ και τα κινητα μας.
βρηκαν περαστικοι τις μπανανες με τις ταυτοτητες μας, τις καρτες αναλειψης, τις πιστωτικες, τα διπλωματα κ.λ.π. αθικτα στην πλατεια Σκατζουρακη της ν.Σμυρνης και μας ειδοποιησαν να τα παραλαβουμε απο τα σπιτια τους ¨η τις εργασιες τους (να'ναι καλα οι ανθρωποι)
Την κλοπη την πειρα χαμπαρι το πρωι οταν μου κτυπησε η αστυνομια το κουδουνι την οποια ειχε ειδοποιηση γειτονας ο οποιος ειδε την σκαλα!! Με αλλα λογια δεν πηρα χαμπαρι τιποτε!!!!!
Εκανα μυνηση κατα αγνωστων και η οποια χρησιμοποιηθηκε κατα την συλληψη των
το σπιτι διεθετε και διαθετει συναγερμο ο οποιος ηταν εκτος λειτουργιας λογω του ανοικτου παραθυρου της μικρης μου κορης. Δεν ειχε νοημα η ενεργοποιηση του αφου οταν ενρργοποιεις τον συναγερμο για να κοιμηθεις βγαζεις εκτος τις ζωνες που εχεις ανοικτα παραθυρα και τα ''ματια''/ρανταρ τα εσωτερικα για να κυκλοφορεις στο εσωτερικο του σπιτιθου σε περιπτωση ......κατουρηματος!!
Την επομενη ημερα τοποθετηθηκαν ειδικα ρανταρ εξωτερικων χωρων ουτως ωστε να μπορω να βγαζω οποια ζωνη θελω εκτος λειτουργιας,πλην των συγκεκριμενων ρανταρ. Ετσι ο κλεφτης με το που θα απλωσει χερι να πιαστει στο μπαλκονι ¨η περασει το 1/3 του σωματος του στο μπαλκονι ο συναγερμος ηχει πριν καν περασει ''ποδι'' στο μπαλκονι αποτρέποντας τον για περαιτερω διεισδυση!! αν σε περιπτωση αψηφησει τον συναγερμο και με απειλησει με πιστολι για να τον απενεργοποιησω το κανω με διαφορετικο κωδικο ο οποιος εχει την ιδιοτητα να ειδοποιει το κεντρο ελεγχου για real time με την απενεργοποιηση ληστεια. Ετσι το κεντρο δεν με παιρνει τηλεφωνο για πιστοποιηση του ''ολα βαινουν καλως'' οπως γινεται σε καθε αλλη περιπτωση και επικοινωνει αμμεσα με την αστυνομια η οποια ερχεται ΔΕΝ κτυπαει το κουδουνι και περιμενει απο κατω κρυμενη σε καταλληλα μερη τον κλεφτη!!!
Το παραπανω συστημα ΔΕΝ λειτουργει με το τηλεφωνο, διοτι σε περιπτωση που κοπουν τα καλωδια του τηλεφωνου παπαλα ολα τα παραπανω!! Δουλευει με α) καρτοκινητο και β) με δορυφορικη επικοινωνια σε περιπτωση απενεργοποιησης με ηλεκτρονικο τροπο του καρτοκινητου!!
Κοστος του 9 και 10 το 2008..... 2500ε!!!! Κοιμαμαι ησυχα ομως τωρα πια!!!!!
Ελπιζω να σε κάλυψα!!!!!!

ntinopoulos
29-06-2010, 11:38
Εγω που ημουν μεσα? και μπηκαν στης 4¨00 τα ξημερωματα απο το δωματιο του παιδιου στον δευτερο οροφο παρακαλω και απο το μπαλκονι Μαρτη μηνα πριν 2 χρόνια τι να πω?

Τους δικους μου τους πιασανε και φαγανε απο 10 χρόνια - ημουν μαρτυρας κατηγοριας στην δικη - αλλα το σοκ το περασα και χοντρα μαλιστα!
:hmmm::hmmm::hmmm:

Arkas
30-06-2010, 02:25
Κρίμα Μιχάλη...

Μακάρι να βρεθούν τα κλεμένα
κι αν πάλι δεν βρεθούν,
να έχετε την υγειά σας!

Gazi
30-06-2010, 07:51
Τι λες ρε Μιχάλη????Κρίμα....Το σπίτι τους μεσα!@#$%$%^&&*&^%%$#ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα