PDA

View Full Version : 1150 adventure leovince sbk carbon


batman
01-07-2010, 02:37
καλησπέρα φίλοι.σήμερα την έβαλα.

Terminale Scarico Leovince O Carbon BMW R 1150 R/GS 99> su eBay.it Scarichi e Terminali, Ricambi Moto, Moto ricambi e accessori (http://cgi.ebay.it/Terminale-Scarico-Leovince-O-Carbon-BMW-R-1150-R-GS-99-/400129530022?cmd=ViewItem&pt=Ricambi_e_Accessori_Moto&hash=item5d299418a6)

Απόψε.Είναι κούκλα.Είναι υπέροχη.Ο ήχος πολύ ωραίος.Θέλω όμως να ακουσω και να δοκιμάσω και χωρίς το σιγαστήρα. Και απόδοση και ήχο.Δεν μπορώ να το βγάλω με τίποτα.Συμπτωματικά πέρναγε και ο Δαναός,έριξε μια ματιά(ευχαριστώ φίλε) αλλά δεν έγινε κάτι.Τη βίδα την έβγαλα αλλά με τίποτα δεν κουνιέται.Η βοήθειά σας πολύτιμη.:D:D:D:D

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
01-07-2010, 02:45
Μεγειά ....μεγειά .... ;)



http://i21.ebayimg.com/06/i/001/16/5f/0678_12.JPG

Capitain
01-07-2010, 07:53
Καλημέρα φίλε και καλοφόρετη.
Αν είναι καινούρια, απλά θα είναι σφιχτός ο σιγαστήρας, πιάστον με μία πένσα και τράβα τον,απλά βάλε κι ένα πανί ανάμεσα να μην τον γρατζουνίσεις, αν και θα γλυστράει λίγο παραπάνω..Αν είναι μεταχειρισμένη θα έχει αιθάλη από τα καυσαέρια οπότε καλό θα είναι να ρίξεις κανά spray πχ WD40..
Καλή επιτυχία.

batman
01-07-2010, 21:24
το έκανα.με τη πένσα,με μυτοτσίμπιδο με πανί,χωρίς,με ζόρι,με δύναμη,με πολλή δύναμη,με πάρα πολύ δύναμη,τα χέρια μου ζορίστικαν,ίδρωσα,κουράστηκα,μα δεν κουνάει με τίποτα.Είναι δυνατόν να θέλει τόση δύναμη?Υποτίθεται οτι μπορείς να το βάζεις - βγάζεις εύκολα όποτε νάναι.Οχι??Σημειωτέον οτι είναι καινούργια και δουλεμένη απο χτες το βράδυ και σήμερα πρωί μόνο...:yz:yz:yz

GAGARIN
02-07-2010, 08:16
λοιπον ειχα το ιδιο θεμα με την ιδια εξατμηση (αλουμινιου)
-την πρωτη φορα που εβγαλα το db killer εκανα το εξης........εβγαλα την εξατμηση
< ειναι απο τα τελικα που δεν εχουν πολλα διαφραγματα και βλεπεις απο την μια μερια στην αλλη,>
εβαλα ενα κονταρι σκουπας ξυλινο σιγα σιγα και μολις ακουμπησε στο δοντι που κανει ο σιγαστηρας με δυο τρια μικρα χτυπηματακια τον εσπρωξε εξω................δεν μου αρεσε ο θορυβος ομως.
-την δευτερη φορα με την εξατμηση μονταρισμενη πιανεις τον σιγαστηρα με μια ΣΚΥΛΑ και ενα πανακι να μην τον πληγωσεις και με μικρα χτυπηματακια και πολυ υπομονη παλι θα τον βγαλεις..............
αν τωρα θες να τον βγαζεις -βαζεις συνχα παρε ενα γυαλλοχαρτο και ξεκινα να τον τριβεις εξω απο το χοντρο στομιο (εκει που ακουμπαει την εξατμηση) και καποια στιγμη θα ρθει στα ισια του ..............βεβαια με τον καιρο και την μακα απο τα καυσαερια παλι δεν θα βγαινει ευκολα.............

παντος εχει τρομερο θορυβο σαν εξατμηση (για μενα οτι καλυτερο εχω ακουσει σε boxer, αν και δεν τις εχω ακουσει οσες κυκλοφορουν)

RedSpider
08-07-2010, 16:09
Επειδή έχω την ίδια ακριβώς σε ένα 1150 GS, αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να το δοκιμάσεις με ζεστή την εξάτμιση. Κι εμένα την πρώτη φορά με ζόρισε πολύ, αλλά ζεστό βγήκε. Αααααα... και δεν τον έχω ξαναβάλει απο τότε!!!