PDA

View Full Version : To GS Forum ταξιδεύει στο Ντουμπρόβνικ 27 έως 31-10-2010!!!


Arkas
04-07-2010, 23:19
Φίλοι μου,
μετά από τα δύο επιτυχημένα ταξίδια
του GS Forum
σε Κωνσταντινούπολη (http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B1%CE%BE%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%B1/10869-%CE%A4%CE%BF-gs-forum-%CF%84%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%8D%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%9A%CF%89%CE%BD%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B7-21-%CE%AD%CF%89%CF%82-24-%CE%9C%CE%B1%CE%90%CE%BF%CF%85-2010-a.html)
και Ιταλία - Ελβετία (http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B1%CE%BE%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%B1/9061-%CE%A4%CE%BF-gs-forum-%CF%84%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%8D%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CF%85%CF%81%CF%8E%CF%80%CE%B7.html),
προγραμματίζουμε φθινοπωρινή εξόρμηση
στις Δαλματικές ακτές
και συγκεκριμένα στο "μαργαριτάρι" της Αδριατικής,
το μαγευτικό Ντουμπρόβνικ!

http://ego.thechicagoschool.edu/s/843/images/editor/dubrovnik.jpg

Το ταξίδι θα γίνει
από 27 έως 31 Οκτωβρίου 2010,
προκειμένου να εκμεταλλευθούμε
την αργία της 28ης Οκτωβρίου.

Ήδη γίνεται η προετοιμασία
για τις διαδρομές και την διαμονή,
ωστόσο κάθε πρόταση είναι δεκτή και επιθυμητή!

Περισσότερες λεπτομέρειες,
σύντομα!;)

.

vasorfa
04-07-2010, 23:22
Φίλοι μου,

μετά από τα δύο επιτυχημένα ταξίδια
του GS Forum
σε Κωνσταντινούπολη (http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B1%CE%BE%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%B1/10869-%CE%A4%CE%BF-gs-forum-%CF%84%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%8D%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%9A%CF%89%CE%BD%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B7-21-%CE%AD%CF%89%CF%82-24-%CE%9C%CE%B1%CE%90%CE%BF%CF%85-2010-a.html)
και Ιταλία - Ελβετία (http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B1%CE%BE%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%B1/9061-%CE%A4%CE%BF-gs-forum-%CF%84%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%8D%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CF%85%CF%81%CF%8E%CF%80%CE%B7.html),
προγραμματίζουμε φθινοπωρινή εξόρμηση
στις Δαλματικές ακτές
και συγκεκριμένα στο "μαργαριτάρι" της Αδριατικής,
το μαγευτικό Ντουμπρόβνικ!

http://ego.thechicagoschool.edu/s/843/images/editor/dubrovnik.jpg

Το ταξίδι θα γίνει
από 27 έως 31 Οκτωβρίου 2010,
προκειμένου να εκμεταλλευθούμε
την αργία της 28ης Οκτωβρίου.

Ήδη γίνεται η προετοιμασία
για τις διαδρομές και την διαμονή,
ωστόσο κάθε πρόταση είναι δεκτή και επιθυμητή!

Περισσότερες λεπτομέρειες,
σύντομα!;)


.



Ωριαος!!!

ακομα δεν ηρθες βρε θηριο!!!!!

τι στο καλο .....:hmmm::hmmm::hmmm:

του Gs forum εισαι???:D:D:D

---,με την ευκαιρια---καλος ορίσατε Ευρωπαιοι!!!!

Arkas
04-07-2010, 23:26
Τί να κάνουμε Βασιλάκο...
Να έχουμε κάτι να σκεπτόμαστε
για να απαλύνουμε την στενοχώρια της επιστροφής!:D

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
04-07-2010, 23:28
Ωριαος!!!

ακομα δεν ηρθες βρε θηριο!!!!!

τι στο καλο .....:hmmm::hmmm::hmmm:

του Gs forum εισαι???:D:D:D

---,με την ευκαιρια---καλος ορίσατε Ευρωπαιοι!!!!


Aφού ήθελα να την ανεβάσω εγώ, τόσες μέρες

και μου έλεγε, άσε να γυρίσουμε πρώτα απ' την Ευρώπη

κ την ανεβάζουμε μετά ....

Δεν κρατιότανε με τί-πο-ταααααααα ..... :D:D:D

manosamos
04-07-2010, 23:50
http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020456.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10)





http://content.sweetim.com/tbsig/sig.asp?img=ad1 (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12)

Captain_Andreas
04-07-2010, 23:55
Ωραία πρωτοβουλία, καλώς ορίσατε!

victorakos
05-07-2010, 00:29
Καλώς ήρθατε! :sm5:

Αναρωτιέμαι ποιος καραγκιόζης έριξε την ιδέα για το Dubrovnik... :rolleyes::rolleyes::rolleyes: ;) ;) ;)

Μια ακόμη εκδρομή που επιβάλλεται να κάνουν join ο Αλεκάρας με τη Σίλβια από τα Γιάννενα. :sm8:

mits(μετά ή άνευ κουμπάρου),vasorfa ακόμα δεν δηλώσατε;

jmar
05-07-2010, 00:40
Καλώς ήρθατε! :sm5:

Αναρωτιέμαι ποιος καραγκιόζης έριξε την ιδέα για το Dubrovnik... :rolleyes::rolleyes::rolleyes: ;) ;) ;)

Μια ακόμη εκδρομή που επιβάλλεται να κάνουν join ο Αλεκάρας με τη Σίλβια από τα Γιάννενα. :sm8:

mits(μετά ή άνευ κουμπάρου),vasorfa ακόμα δεν δηλώσατε;

κι εγωωωωωωωωωωωωωω.......με το ενα χερι παντα......:D :D

Michael Chatzilias
05-07-2010, 01:16
Πάμε λοιπόν!

Με αφετηρία το Ντουμπρόβνικ, Θα μας ενδιέφερε να δούμε τα Sveti Stefan και Kotor, νότια του Ντουμπρόβνικ και όπως μπαίνουμε στην Κροατία από την βόρεια Αλβανία (εάν ακολουθήσουμε αυτή την διαδρομή). Επίσης θα μας ενδιέφερε να δούμε την πόλη Mostar στο Μαυροβούνιο, φημισμένη για την γέφυρά της που χώρισε τις δύο πλευρές.

Θα πρέπει να "δουλέψουμε" λίγο τον καιρό αυτή την εποχή, θα πιάνει κρύο στην ενδοχώρα και ενδέχεται βροχή στα παράλια.

Για την οικογένεια Χατζηλία, δηλώνουμε λοιπόν την συμμετοχή μας Michael Chatzilias διπλός με Stami, φορτωμένο RT, νέα φωτογραφική και πολύ πολύ ενέργεια.

Εκδρομή με μεγάλο ιστορικό και γεωγραφικό ενδιαφέρον, αλλά και με μεγάλες εναλλαγές στην κουλτούρα των γειτονικών χωρών.

Πάμε Κροατία λοιπόν!

napgeo
05-07-2010, 02:18
Καλησπέρα.
Δύσκολη εποχή για εκδρομή. Το λέω γιατί με της εναλλαγές του καιρού ίσως δεναντέχουν τα boxer.
Είμαιτης γνώμης να τοξαναδείτε.;)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
05-07-2010, 02:25
Καλησπέρα.
Δύσκολη εποχή για εκδρομή. Το λέω γιατί με της εναλλαγές του καιρού ίσως δεναντέχουν τα boxer.
Είμαιτης γνώμης να τοξαναδείτε.;)




......... κακιούλεεεες ..... :hmmm:Νεύρα:sm7::sm7::sm7:

napgeo
05-07-2010, 02:54
......... κακιούλεεεες ..... :hmmm:Νεύρα:sm7::sm7::sm7:


Πρόεδρε Καλημέρα

Κάποιος πρέπει να τους προσέχει.. Κουράστικα πια.. Πάντως θα κάνω ακόμη μια θυσία.. Άν και στον τόπο μας δεν αναγνωρίζονται.:cool:

syan
05-07-2010, 07:51
Καλησπέρα.
Δύσκολη εποχή για εκδρομή. Το λέω γιατί με της εναλλαγές του καιρού ίσως δεναντέχουν τα boxer.
Είμαιτης γνώμης να τοξαναδείτε.;)

Θα το παρακολουθούμε το θέμα Napo, αν και πιστεύω οτι έχεις κάποιο κρυφό καυμό που δεν έχεις boxer και ταλαιπωρείσαι....

syan
05-07-2010, 07:57
Φίλοι μου,


μετά από τα δύο επιτυχημένα ταξίδια
του GS Forum
σε Κωνσταντινούπολη (http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B1%CE%BE%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%B1/10869-%CE%A4%CE%BF-gs-forum-%CF%84%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%8D%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%9A%CF%89%CE%BD%CF%83%CF%84%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B7-21-%CE%AD%CF%89%CF%82-24-%CE%9C%CE%B1%CE%90%CE%BF%CF%85-2010-a.html)
και Ιταλία - Ελβετία (http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B1%CE%BE%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%B1/9061-%CE%A4%CE%BF-gs-forum-%CF%84%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%8D%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CF%85%CF%81%CF%8E%CF%80%CE%B7.html),
προγραμματίζουμε φθινοπωρινή εξόρμηση
στις Δαλματικές ακτές
και συγκεκριμένα στο "μαργαριτάρι" της Αδριατικής,
το μαγευτικό Ντουμπρόβνικ!



Το ταξίδι θα γίνει
από 27 έως 31 Οκτωβρίου 2010,
προκειμένου να εκμεταλλευθούμε
την αργία της 28ης Οκτωβρίου.
.


Καλώς εχόντων των πραγμάτων...κι εμείς μέσα !!

GEO_K
05-07-2010, 09:08
Τωρα που πηραμε φορα ??????? Μεσα πρωτα ο Θεος......

Mits70
05-07-2010, 09:45
VICTORAKO o Μits μόλις το διάβασε και λέει ....μέσαααααα ΘΕΟΥ και ΔΝΤ θέλοντος και μάλιστα διπλός.Και αυτή την φορά εκπληξη......................το δευτερο άτομο θα είναι η γυναίκα !!!!!!!!!!:p:p:p:p:p

napgeo
05-07-2010, 10:28
Τωρα που πηραμε φορα ??????? Μεσα πρωτα ο Θεος......


GEO-K Καλημέρα
Έχω εντολή απο τον Πρόεδρο να σας συνοδεύσω.
Σαν καλό μέλλος , δεν είμαι σε θέση να του αρνηθώ.
Θα κάνω μία θυσία ακόμη.
Τι να σας κάνω.:confused:
(Όλα καλά)

napgeo
05-07-2010, 10:31
Θα το παρακολουθούμε το θέμα Napo, αν και πιστεύω οτι έχεις κάποιο κρυφό καυμό που δεν έχεις boxer και ταλαιπωρείσαι....


Syan Καλημέρα

Πάνω απο κακίες σε ευχαριστώ για όλα..





Χωρίς εμένα τι θα κάνατε...:p

GEO_K
05-07-2010, 10:39
GEO-K Καλημέρα
Έχω εντολή απο τον Πρόεδρο να σας συνοδεύσω.
Σαν καλό μέλλος , δεν είμαι σε θέση να του αρνηθώ.
Θα κάνω μία θυσία ακόμη.
Τι να σας κάνω.:confused:
(Όλα καλά)

να ερθεις αλλα φτιαξε το gps στη βαση του .... μη χαθουμε.....:D:D:D

MARK
05-07-2010, 11:14
:sm8:

Michael Chatzilias
05-07-2010, 13:54
Αγαπητοί Καβαλάρηδες,


Εδώ μπορούμε να δούμε ένα οδοιπορικό στο Dubrovnik μέσω Αλβανίας, ένα ζευγάρι με TDM: http://www.tdmhellas.gr/smf/index.php?topic=12292.0 (http://www.tdmhellas.gr/smf/index.php?topic=12292.0)

Δημήτρη θα μπορούσα να επικοινωνήσω μαζί τους για να λάβω πληροφορίες σχετικά με το ξενοδοχείο, αν και 490/7 = 70 τη μέρα μου φαίνονται ακριβά, αλλά διαπραγματεύσιμα ανάλογα με τις συμμετοχές.

Σχετικά με την διαδρομή, πιο δύσκολη αλλά straight μέσω Αλβανίας.
Οι συμφουρίτες μας μπορούν να προτείνουν ακριβής διαδρομή (Tsombanis).

Πρώτο βράδυ διανυκτέρευση Μέτσοβο ή Καστοριά ακούγεται όμορφο, ώστε να βγάλουμε την Αλβανία την επόμενη και σε μια μέρα, με άφιξη DBRVNK το σούρουπο.

pirate
05-07-2010, 14:28
Αγαπητοί Καβαλάρηδες,


Εδώ μπορούμε να δούμε ένα οδοιπορικό στο Dubrovnik μέσω Αλβανίας, ένα ζευγάρι με TDM: http://www.tdmhellas.gr/smf/index.php?topic=12292.0 (http://www.tdmhellas.gr/smf/index.php?topic=12292.0)

Δημήτρη θα μπορούσα να επικοινωνήσω μαζί τους για να λάβω πληροφορίες σχετικά με το ξενοδοχείο, αν και 490/7 = 70 τη μέρα μου φαίνονται ακριβά, αλλά διαπραγματεύσιμα ανάλογα με τις συμμετοχές.

Σχετικά με την διαδρομή, πιο δύσκολη αλλά straight μέσω Αλβανίας.
Οι συμφουρίτες μας μπορούν να προτείνουν ακριβής διαδρομή (Tsombanis).

Πρώτο βράδυ διανυκτέρευση Μέτσοβο ή Καστοριά ακούγεται όμορφο, ώστε να βγάλουμε την Αλβανία την επόμενη και σε μια μέρα, με άφιξη DBRVNK το σούρουπο.






Ευχαριστούμε Μιχάλη :sm8:

skippybi
05-07-2010, 15:04
καλοτάξιδοι...:D

moby_gr
05-07-2010, 15:38
Αν όλα πάνε καλά μέχρι τότε...μέσα κι εμείς!!!

Και ειδικά μετά από το πολύ ωραίο ταξίδι στην Πόλη όπου η παρέα αποδείχτηκε super!

danaos
05-07-2010, 16:58
Καλα να περάσετε καλή επιστροφή ευχομαι σε ολους απο τώρα!!!

syan
05-07-2010, 16:58
Έχω εντολή απο τον Πρόεδρο να σας συνοδεύσω.

Κοίτα να φτιάξεις τις βαλβίδες γιατί θα μας συνοδεύεις απο μακρυά...;)

CPretenteriS
05-07-2010, 22:22
Αγαπητοί συνταξιδιώτες... είμαι μέσα φυσικά... άλλωστε αυτά περιμένω όπως θα έχετε καταλάβει... μονός σίγουρα... ελπίζοντας μέχρι τότε διπλός...;);) όπως λέει κι ο φίλος μου ο Χατζηλιάς... :)

Απλώς θα έβαζα μία επιπλέον μέρα...

Δύο είναι οι πιθανές διαδρομές...

1/
http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=158&pictureid=1689

2/
http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=158&pictureid=1690

Τη δεύτερη την έχω κάνει μέχρι ένα σημείο... για την πρώτη δεν έχω την παραμικρή ιδέα... ιδιως για τη Β.Αλβανία...

Και οι 2 είναι λίγο λιγότερο από 1.200km...

Όσο για hotel... ξέρω ένα... είχα στείλει ένα ζευγάρι φίλους εκεί όταν είχα travel agency.. και είχαν πάθει πλάκα!!

Hotel Neptun Dubrovnik (Booking.com: Hotel Neptun Dubrovnik, Dubrovnik (Dubrovnik Region), Κροατία - 762 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! (http://www.booking.com/hotel/hr/neptun-dubrovnik.el.html?aid=311101;label=hotel-19945-hr-OR8YPNBE6JfCa_HcrYJbtQS3109896647;ws=&gclid=CKLe3JqM1aICFYKOzAod3EctcQ))

Αυτή τη στιγμή υπάρχουν δωμάτια μονόκλινα με κόστος 165 € για τις 3 διανυκτερεύσεις συνολικά (με πρωινό) ... όσο πιο νωρίς κλείσουμε... τόσο χαμηλότερο το κόστος!! Είναι από τα κορυφαία στο Dubrovnik...

Στο ακόλουθο link υπάρχει το "Dubrovnik in a pocket" (http://www.inyourpocket.com/croatia/dubrovnik) ... ένας απ' τους καλύτερους οδηγούς για το Dubrovnik... Υπάρχει link για .pdf για όποιον τυχόν θέλει να μελετήσει...

Η αντίστροφη μέτρηση άρχισε....

vtheo
05-07-2010, 23:22
Σχετικά με τη διαμονή πάντως παιδιά εμείς ψάχνοντας από το ιντερνετ(booking.com) βρίσκαμε ξενοδοχεία τσιμπημένα σε τιμές και όχι σε τόσο καλό σημείο.Πηγαίνοντας εκεί με τις μοτό βρήκαμε πολύ γρήγορα δωμάτια άψογα,στην παλιά πόλη και 50 ευρώ την βραδιά το δίκλινο. Και από ότι είδα το Dubrovnic είναι κυρίως καλοκαιρινός προορισμός,επομένως τέλος οκτώβρη τα πράγματα θα είναι καλύτερα.

Όσον αφορά τη διαδρομή εμείς πήγαμε από Μαυροβούνιο,Τύρανα, Ελ μπασάν,Κορυτσά και βγήκαμε Κρυσταλοπηγή από κει Καστοριά,Γρεβενά,Καλαμπάκα,Δομοκό,Λαμία Αθήνα.Τα τελευταία χιλιόμετρα του Μαυροβουνίου και η Αλβανία είναι μία διαδρομή που δε θα σας συνιστούσα να κάνετε.Χάλια δρόμος ειδικά μέχρι τα Τύρανα θα πείτε ότι οι Ελληνικοί δρόμοι τελικά δεν έχουν λακούβες και οι Αλβανοί οδηγοί είναι ότι χειρότερο έχω συναντήσει μέχρι τώρα.
Ίσως θα ταν καλύτερα να κάνετε τη διαδρομή που προτείνει το MS Autoroute δηλαδή από Θεσσαλονίκη ,Σκόπια,Μαυροβούνιο.

Ο προορισμός είναι άπαιχτος γενικότερα η Κροατία με εντυπωσίασε πάρα πολύ και θα σας συμβούλευα να κάνετε την διαδρομή στα παράλια μέχρι το Zadar και Split.Eμεις κατεβήκαμε παραλιακά από Rijeka.H διαδρομή εκπληκτική , ποιότητα ασφάλτου πολύ καλή με στροφιλίκη και θέα.

Σας εύχομαι με το καλό να πάτε και το μόνο σίγουρο είναι ότι θα περάσετε υπέροχα.

tsompanis
06-07-2010, 00:25
για Οκτώβρη υπολογίστε και μένα στην βόλτα:)
θα την κάνω και αρχές αυγούστου,οπότε θα σας έχω και πιο φρέσκα νέα.


καταρχάς απο θεσαλονίκη-σκόπια-μαυροβούνιο δεν παίζει γιατί περνάς απο κόσοβο και μετά δεν μπαίνεις μαυροβούνιο(δεν τους αναγνωρίζουν σαν κράτος)

απο σκόπια-σερβια-βοσνία-κροατία,είναι μεγάλη διαδρομή και ο περισότερος δρόμος χάλι μαύρο.
μέσω αλβανίας τώρα,απο κρυσταλοπηγη κορυτσά ελ μπασάν,έχω να κάνω τον δρόμο απο πέρισυ αλλά σύμφωνα και με τον v-theo,είναι ακόμη ο δρόμος μαύρο χάλι.
χώρια που και ο δρόμος είναι μακρύς μέχρι κρυσταλοπηγή.ιδίως αν παίξει διανυκτέρευση σε μετσοβο.
ο πιο εφικτός δρόμος να φτάσεις ντουμπρόβνικ για μένα,είναι να περάσεις κάθετα προς τα πάνω όλη την αλβανία. απο κακαβιά-αργυρόκαστρο-τεπελένι-φιέρι-λούσνια-καβάγιε-δυράχειο-σκόδρα και μετά σύνορα με μαυροβούνιο.(βρείτε το στο googlemap)

ένα άλλο πρόβλημα που παίζει είναι ότι η διαδρομή δεν βγαίνει με την καμία σε μια μέρα.
περνάς 4 φορές διπλά σύνορα.και αν μιλάμε για γκρουπ που οι ρυθμοί είναι και πιο αργοί τότε σίγουρα δεν βγαίνει.
αν δεν μπορεί να προστεθεί μια μέρα,τουλάχιστον η πρώτη διανυκτέρευση να μην είναι γιάννενα αλλά αλβανία.
απο μέτσοβο κακαβιά,θέλεις 1,45 λεπτά.μέχρι αργυρόκαστρο μαζί με σύνορα 3 ωρες.
και δεν έχουμε μπει καν στην πραγματική αλβανία.

στο ντουμπρόβνικ όντως είναι ακριβά τα ξενοδοχεια αλλά μην ξεχνατε εκεί μόνο μπορούν να πάνε ΟΛΑ τα βαλκάνια.εκεί και στο μαυροβούνιο.

αν μιλάμε για διανυκτέρευση στην αλβανία έχουμε 2 επιλογές.
να την γαρνίρουμε με ακτές ιονίου,ψάρι στους αγ.σαράντα και δωμάτια πένα με 25-30 ευρώ.λέγοντας πένα εννοούμε 20τ.μ σουίτα με αυτόματους κλιματισμούς,lcd tv-παρκαδόρο και πιάτο όλη την πόλη με ηλιοβασίλεμα.
απο εκεί,μπορούμε να πάρουμε και την παράκτια οδό απο χειμάρα που είναι και όμορφη και στα περισσότερα κομμάτια με καινούργια άσφαλτο.

η δευτερη είναι να προχωρήσουμε επι του κεντρικού δρόμου και να σταματήσουμε κάπου στην μέση της διαδρομής σε μεγάλα βενζινάδικα-ξενοδοχεία-πάρκινγκ που είναι διάσπαρτα στην χώρα με 10-15 ευρώ σε καινούργια δωμάτια και σίγουρα.

μια ακόμη φλασιά που έφαγα τώρα,είναι ότι θα μπορούσε να παίξει διανυκτέρευση καστοριά και απο εκεί καρφί μέσω ελ μπασάν.λίγο χειρότερος δρόμος μόνο

napgeo
06-07-2010, 01:40
Γιατί το ψάχνουμε τόσο το θέμα.
Οι επιλογές είναι 2.
1. Γιάννενα και μέσω Κακαβιάς
2. Άγιοι Σαράντα.
Δέν χρειάζεται να κουραζώμαστε αλλο.
Μετά έχω και την εντολή απο τον Πρόεδρο να σας συνοδεύσω.


Καλό μας ταξίδι:p

italos
06-07-2010, 11:25
Έχουμε να πιούμε πολλά καφεδάκια μέχρι τότε συνάδελφοι μοτοσυκλετιστές!!!Πέρασα 5 μέρες κροατία μέσα στον Ιούνιο και ότι θέλετε εδώ είμαστε να πούμε....

Απλά αν δεν θέλετε να "δυνοπαθήσετε" την ώρα κ τη στιγμή μην πάτε απο την ενδοχώρα της Αλβανίας .....προτείνω όμως να γυρίσετε απο εκείνη τη διαδρομή γτ είναι μια εμπειρία απο μόνη της!!

Για τους "μοναχικούς" έχω πολλές ινφο...για τους διπλούς τους αφήνω στη μοίρα τους χαχαχαχα:sm7::sm7:.....

Απλά να ενημερώσω ότι ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ διαβατήριο για όλους.....για να είσαστε 1000% σίγουροι.....εγω και ο κολλητός μου δεν είχαμε...και μας κάνανε κόνξες στα σύνορα του μαυροβουνίου...μέχρι που μας είπανε να γυρίσουμε πίσω για πλάκα...αλλά σαν ελληνάρες δεν ψαρώσαμε και τέλος καλό όλα καλά.......Απλά να έχετε στο νού σας να πάρετε μαζί σας διαβατήρια να είστε 1000% καλυμένοι!!!!!





GSforum έχετε καταντήσει χιλιομετροφάγοι.......:D:D:D

GEO_K
06-07-2010, 11:28
Έχουμε να πιούμε πολλά καφεδάκια μέχρι τότε συνάδελφοι μοτοσυκλετιστές!!!Πέρασα 5 μέρες κροατία μέσα στον Ιούνιο και ότι θέλετε εδώ είμαστε να πούμε....

Απλά αν δεν θέλετε να "δυνοπαθήσετε" την ώρα κ τη στιγμή μην πάτε απο την ενδοχώρα της Αλβανίας .....προτείνω όμως να γυρίσετε απο εκείνη τη διαδρομή γτ είναι μια εμπειρία απο μόνη της!!

Για τους "μοναχικούς" έχω πολλές ινφο...για τους διπλούς τους αφήνω στη μοίρα τους χαχαχαχα:sm7::sm7:.....

Απλά να ενημερώσω ότι ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ διαβατήριο για όλους.....για να είσαστε 1000% σίγουροι.....εγω και ο κολλητός μου δεν είχαμε...και μας κάνανε κόνξες στα σύνορα του μαυροβουνίου...μέχρι που μας είπανε να γυρίσουμε πίσω για πλάκα...αλλά σαν ελληνάρες δεν ψαρώσαμε και τέλος καλό όλα καλά.......Απλά να έχετε στο νού σας να πάρετε μαζί σας διαβατήρια να είστε 1000% καλυμένοι!!!!!





GSforum έχετε καταντήσει χιλιομετροφάγοι.......:D:D:D

GRAZIE!!!!!!!!!!

CPretenteriS
06-07-2010, 12:10
Έχουμε να πιούμε πολλά καφεδάκια μέχρι τότε συνάδελφοι μοτοσυκλετιστές!!!Πέρασα 5 μέρες κροατία μέσα στον Ιούνιο και ότι θέλετε εδώ είμαστε να πούμε....

Απλά αν δεν θέλετε να "δυνοπαθήσετε" την ώρα κ τη στιγμή μην πάτε απο την ενδοχώρα της Αλβανίας .....προτείνω όμως να γυρίσετε απο εκείνη τη διαδρομή γτ είναι μια εμπειρία απο μόνη της!!

Για τους "μοναχικούς" έχω πολλές ινφο...για τους διπλούς τους αφήνω στη μοίρα τους χαχαχαχα:sm7::sm7:.....

Απλά να ενημερώσω ότι ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ διαβατήριο για όλους.....για να είσαστε 1000% σίγουροι.....εγω και ο κολλητός μου δεν είχαμε...και μας κάνανε κόνξες στα σύνορα του μαυροβουνίου...μέχρι που μας είπανε να γυρίσουμε πίσω για πλάκα...αλλά σαν ελληνάρες δεν ψαρώσαμε και τέλος καλό όλα καλά.......Απλά να έχετε στο νού σας να πάρετε μαζί σας διαβατήρια να είστε 1000% καλυμένοι!!!!!





GSforum έχετε καταντήσει χιλιομετροφάγοι.......:D:D:D

Και που 'σαι ακόμα... :D:D

z_atomic
06-07-2010, 12:46
μεχρι ποτε συμπασχοντες πρέπει να δηλώσουμε συμμετοχή? Γιατί εγώ αρχίζω και τσουρουφλίζομαι για να δηλώσω, αλλά επειδή το επάγγελμά μου είναι τέτοιο, θα δηλώσω συμμετοχή κοντά στην προθεσμία για να είμαι σίγουρος και να μην κρεμάσω κανέναν. Επειδή είμαι νωπός εδώ, και δεν γνωρίζω τις διαδικασίες, αν κ μαλλον θα το κάνετε, ίσως θα ήταν καλό να συζητήσουμε κ από κοντά (καφές ή και κανένα τσίπουρο) κάποιες λεπτομέρειες αλλά κ να γνωρισούμε κιόλας γιατί μάλλον δεν γνωρίζω κανέναν από κοντά (πλην εκπλήξεως).
Τους μοτοσυκλετικούς χαιρετισμούς μου

Michael Chatzilias
06-07-2010, 12:51
μεχρι ποτε συμπασχοντες πρέπει να δηλώσουμε συμμετοχή? Γιατί εγώ αρχίζω και τσουρουφλίζομαι για να δηλώσω, αλλά επειδή το επάγγελμά μου είναι τέτοιο, θα δηλώσω συμμετοχή κοντά στην προθεσμία για να είμαι σίγουρος και να μην κρεμάσω κανέναν. Επειδή είμαι νωπός εδώ, και δεν γνωρίζω τις διαδικασίες, αν κ μαλλον θα το κάνετε, ίσως θα ήταν καλό να συζητήσουμε κ από κοντά (καφές ή και κανένα τσίπουρο) κάποιες λεπτομέρειες αλλά κ να γνωρισούμε κιόλας γιατί μάλλον δεν γνωρίζω κανέναν από κοντά (πλην εκπλήξεως).
Τους μοτοσυκλετικούς χαιρετισμούς μου

Καλημέρα σε όλους!

Αυτή την στιγμή συλλέγουμε πληροφορίες από όλους εσάς, σχετικά με την διαδρομή που θα ακολουθήσουμε, την πορεία μας και την διαμονή - επίσκεψη. Είναι σημαντικό οι επιλογές που θα κάνουμε να έχουν πρώτο μέλημα την ασφάλειά μας και δεύτερο την άνεση και την ψυχαγωγία μας. Τώρα λοιπόν συλλέγουμε info.

Στο προσεχές μέλλον όταν ξεκινήσουμε την διαδικασία οργάνωσης και δέσμευσης σε ξενοδοχεία και πορεία πρόκειται να ενημερώσουμε για τις καταλυτικές ημερομηνίες συμμετοχής μας.

Για την ώρα, ό,τι πληροφορία μπορείτε να μοιραστείτε και προτάσεις που έχετε να κάνετε προκειμένου να περάσουμε καλά και με ασφάλεια, παρακαλούμε δώστε τις.

Θα είναι μια καταπληκτική εκδρομή και είσαστε όλοι ευπρόσδεκτοι!

Arkas
06-07-2010, 12:51
Ζήση, όπως θα είδες, η πρόθεσή μας είναι να ταξιδέψουμε στο Ντουμπρόβνικ τον Οκτώβριο.
Μέσα από το παρόν thread, θα αναλυθούν απόψεις και γνώμες
από παιδιά που ήδη έχουν ταξιδέψει εκεί και θα μας μεταφέρουν τις εμπειρίες τους.

Μόλις ολοκληρωθεί η "συλλογή πληροφοριών" θα οριστικοποιηθεί και το πρόγραμμα.

Ωστόσο, θα συμβούλευα να μην αφήσεις την τελευταία στιγμή να δηλώσεις συμμετοχή, για οργανωτικούς και κυρίως οικονομικούς λόγους.;)

Ακόμα όμως, έχουμε καιρό...

Michael Chatzilias
06-07-2010, 13:10
Σημείωση:
Εχθές υπήρξαν εντάσεις στην Μιτρόβιτσα, Κόσοβο, πυροβολισμοί και φόνος του Σέρβου Πρέσβη. Το επεισόδιο δεν παραπέμπει σε συνεχείς εντάσεις και στο μέλλον, αλλά σίγουρα επηρρεάζει την ψυχολογία των ταξιδιωτών μέσω Κοσόβου.

Η Μιτρόβιτσα είναι στον δρόμο προς το Dubrovnik εάν θα πηγαίναμε μέσω Σκόπια και Κόσοβο.

Αισθάνομαι ότι πρέπει να επιλέξουμε - όχι τον καλύτερο δρόμο γιατί δεν υπάρχει - αλλά τον λιγότερο επικύνδυνο και πιο σύντομο, μέσω των γειτόνων μας στην Αλβανία. Επίσης νομίζω ότι η πλειοψηφία αυτό υποστηρίζει.

Μένει βέβαια να επιλέξουμε τις πληροφορίες της διαδρομής και την πορεία από τους φίλους που έχουν ταξιδέψει και ξέρουν να προτείνουν...

Προσωπικά, θα μου άρεσε η πρώτη διανυκτέρευση κάπου στην Ελλάδα (Καστοριά, Μέτσοβο, Γιάννενα, οπουδήποτε κοντά στα σύνορα) ώστε να κάναμε την επόμενη την διαδρομή σε μια μέρα.

pirate
06-07-2010, 13:56
Σημείωση:
Εχθές υπήρξαν εντάσεις στην Μιτρόβιτσα, Κόσοβο, πυροβολισμοί και φόνος του Σέρβου Πρέσβη. Το επεισόδιο δεν παραπέμπει σε συνεχείς εντάσεις και στο μέλλον, αλλά σίγουρα επηρρεάζει την ψυχολογία των ταξιδιωτών μέσω Κοσόβου.

Η Μιτρόβιτσα είναι στον δρόμο προς το Dubrovnik εάν θα πηγαίναμε μέσω Σκόπια και Κόσοβο.

Αισθάνομαι ότι πρέπει να επιλέξουμε - όχι τον καλύτερο δρόμο γιατί δεν υπάρχει - αλλά τον λιγότερο επικύνδυνο και πιο σύντομο, μέσω των γειτόνων μας στην Αλβανία. Επίσης νομίζω ότι η πλειοψηφία αυτό υποστηρίζει.

Μένει βέβαια να επιλέξουμε τις πληροφορίες της διαδρομής και την πορεία από τους φίλους που έχουν ταξιδέψει και ξέρουν να προτείνουν...

Προσωπικά, θα μου άρεσε η πρώτη διανυκτέρευση κάπου στην Ελλάδα (Καστοριά, Μέτσοβο, Γιάννενα, οπουδήποτε κοντά στα σύνορα) ώστε να κάναμε την επόμενη την διαδρομή σε μια μέρα.


εγώ πάντω, που κανόνιζα την εκδρομή για Σεπτεμβριο μαζι με ακομα 2 φίλους απο το φόρουμ, λέγαμε για μια διανυκτέρευση στα Γιάννενα και την επομένη το πρωι νωρις απο Αλβανια και πιστεύω Μιχάλη αυτό ειναι και το σωστότερο ;);)

Michael Chatzilias
06-07-2010, 14:15
εγώ πάντω, που κανόνιζα την εκδρομή για Σεπτεμβριο μαζι με ακομα 2 φίλους απο το φόρουμ, λέγαμε για μια διανυκτέρευση στα Γιάννενα και την επομένη το πρωι νωρις απο Αλβανια και πιστεύω Μιχάλη αυτό ειναι και το σωστότερο ;);)


Συμφωνώ.

napgeo
06-07-2010, 15:13
Συμφωνώ.




Μιχάλη διάβασες αυτό που πρότεινα.:hmmm::mad:Νεύρα

Michael Chatzilias
06-07-2010, 15:18
Γιατί το ψάχνουμε τόσο το θέμα.
Οι επιλογές είναι 2.
1. Γιάννενα και μέσω Κακαβιάς
2. Άγιοι Σαράντα.
Δέν χρειάζεται να κουραζώμαστε αλλο.
Μετά έχω και την εντολή απο τον Πρόεδρο να σας συνοδεύσω.


Καλό μας ταξίδι:p

Αρχηγέ, το διάβασα, προτείνεις διαμονή στα Γιάννενα (κερνάς εσύ τα βατράχια...), ή στους Αγίους Σαράντα. Προτίμησή μου τα Γιάννενα, αλλά ό,τι θελήσει η ομάδα εγώ θα είμαι εκεί βράχος...

Μετά από σένα αρχηγέ...

napgeo
06-07-2010, 15:36
Αρχηγέ, το διάβασα, προτείνεις διαμονή στα Γιάννενα (κερνάς εσύ τα βατράχια...), ή στους Αγίους Σαράντα. Προτίμησή μου τα Γιάννενα, αλλά ό,τι θελήσει η ομάδα εγώ θα είμαι εκεί βράχος...

Μετά από σένα αρχηγέ...


Θα τα πούμε στον καφέ αύριο.. Καλή ξεκούραση να έχεις.

Απλώς να γνωρίζουν όλοι ότι η οδήγηση επι Αλβανικού εδάφους απαιτεί να δούμε πρώτα τον Ιαβέρη..:confused:

EOD-K9
07-07-2010, 10:08
Δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα ποστ αλλα καλο μου ακούγετε :)

GEO_K
07-07-2010, 10:30
Δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα ποστ αλλα καλο μου ακούγετε :)

εσενα ολα καλα σου ακουγονται αλλα εχεις μονο απουσιες!!!!!Νεύρα

napgeo
07-07-2010, 10:36
εσενα ολα καλα σου ακουγονται αλλα εχεις μονο απουσιες!!!!!Νεύρα

Καλημέρα. ΄Ολο κακίες είσαι μαζί μου.. Μην ξεχνάς το τραπέζι να πληρώσεις που έχασες.. Τέλους Αυγούστου θα είμαι κάτω.. Θα σου το θυμίζω :p

GEO_K
07-07-2010, 10:37
Καλημέρα. ΄Ολο κακίες είσαι μαζί μου.. Μην ξεχνάς το τραπέζι να πληρώσεις που έχασες.. Τέλους Αυγούστου θα είμαι κάτω.. Θα σου το θυμίζω :p

το βραδυ που θα πας στον καφε κρατα και το laptop να σου κανει ενα μινι ιδιαιτερο ο Νικος σχετικα με το φορουμ......
στον EOD απαντησα!!!!!!!!!

CPretenteriS
07-07-2010, 10:40
το βραδυ που θα πας στον καφε κρατα και το laptop να σου κανει ενα μινι ιδιαιτερο ο Νικος σχετικα με το φορουμ......
στον EOD απαντησα!!!!!!!!!

:sm7::sm7:

FONGEORGE
13-07-2010, 02:00
kalhspera sas...ekana perysi th diadromh apo athina-thessalonikh(dianuktereysh) -sofia -beograd(2 dian/eyseis)-valjevo(3 dian/euseis)-kotor(2 dian/eyseis) kai phgame kai dubrovnic sto endiamedo tou kotor...pisteyw oti aksizei mia dianyktereush sto kotor eidika sth palia polh(exei kai to kotor ektos apo to dubrovnic) kai meta epistrofh apo serbia .....akoma kai an pame apo boreio kossobo den yparxei thema alla apo to notio thelei synodeia apo UN....egw pantws eimai mesa kathws epistrefw ellada 20 oktwbrh kai thelw EKDROMH.......(sugnwmmh kai pali gia ta greeklish alla eimai sta ksena)....th kalhmera mou....

FONGEORGE
13-07-2010, 02:02
epishs na pw oti exw xartes kai loipa enhmerwtika biblia kai eggrafa gia aytes tis perioxes....tis opoies omws mporw na parathesw otan tha rthw...:(

Arkas
13-07-2010, 02:06
kalhspera sas...ekana perysi th diadromh apo athina-thessalonikh(dianuktereysh) -sofia -beograd(2 dian/eyseis)-valjevo(3 dian/euseis)-kotor(2 dian/eyseis) kai phgame kai dubrovnic sto endiamedo tou kotor...pisteyw oti aksizei mia dianyktereush sto kotor eidika sth palia polh(exei kai to kotor ektos apo to dubrovnic) kai meta epistrofh apo serbia .....akoma kai an pame apo boreio kossobo den yparxei thema alla apo to notio thelei synodeia apo UN....egw pantws eimai mesa kathws epistrefw ellada 20 oktwbrh kai thelw EKDROMH.......(sugnwmmh kai pali gia ta greeklish alla eimai sta ksena)....th kalhmera mou....

epishs na pw oti exw xartes kai loipa enhmerwtika biblia kai eggrafa gia aytes tis perioxes....tis opoies omws mporw na parathesw otan tha rthw...:(
Σε ευχαριστούμε για τις πληροφορίες Γιώργη!
Ελπίζω όταν με το καλό έρθεις Ελλάδα,
να τα πούμε και από κοντά!

babisadve
13-07-2010, 20:22
Αγαπητοί Καβαλάρηδες,
Εδώ μπορούμε να δούμε ένα οδοιπορικό στο Dubrovnik μέσω Αλβανίας, ένα ζευγάρι με TDM: http://www.tdmhellas.gr/smf/index.php?topic=12292.0 (http://www.tdmhellas.gr/smf/index.php?topic=12292.0)

Δημήτρη θα μπορούσα να επικοινωνήσω μαζί τους

Μην κουράζεσαι με τα τηλ....
Τον έχω δίπλα μου 20 μέρες τώρα... (Σκωτία)
Διαβάζει κι αυτός μαζί μου τώρα....

babisadve
13-07-2010, 20:42
Δυστηχώς δεν θα μπορέσω μάλλον να ακολουθήσω εκείνες τις ημνίες.
Το καλοκαίρι 2009 κάνοντας τον γύρο της Αδριατικής, πέρασα από Dubrovnik για 3-4 μέρες.
Φεύγοντας από κει προτίμησα να επιστρέψω απο 'δω
Ντουμπρόβνικ, Κροατία προς Άγνωστος δρόμος - Χάρτες Google (http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=%CE%9D%CF%84%CE%BF%CF%85%CE%BC%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BD%CE%B9%CE%BA,+%CE%9A%CF%81%CE%BF%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%B1&daddr=%CE%86%CE%B3%CE%BD%CF%89%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82+%CE%B4%CF%81%CF%8C%CE%BC%CE%BF%CF%82+to:%CE%86%CE%B3%CE%BD%CF%89%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82+%CE%B4%CF%81%CF%8C%CE%BC%CE%BF%CF%82&geocode=FdapigIdcUgUASl96DUIootLEzEA1SuGUK0ABA%3BFShulAId2JE6AQ%3BFVScgAId0KlIAQ&hl=el&mra=ls&sll=42.63551,19.825135&sspn=2.14173,7.064209&ie=UTF8&z=7)
Έκανα μία διανυκτέρευση κοντα στο Novi Pazar, στην Σερβία, μπήκα Κόσοβο χωρίς ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα, το διέσχισα κάθετα χωρίς συνοδείες κλπ,
έκανα και μια στάση στο "Ρήγας Φεραίος" για τις απαραίτητες φωτό, Σκόπια και πίσω Χαλκιδική για μπάνια....
Μην ξεχάσετε στην Κροατία να δείτε και τα εθνικά πάρκα της περιοχής.
Ψάξτε το λίγο και αυτό αν σας επιτρέψει ο καιρός.

Arkas
13-07-2010, 21:57
Δυστηχώς δεν θα μπορέσω μάλλον να ακολουθήσω εκείνες τις ημνίες.

Μήπως αν το παλέψεις λίγο Μπάμπη μου...:D

commander
13-07-2010, 22:07
Μήπως αν το παλέψεις λίγο Μπάμπη μου...:D
Τελοικα μαλλον θα ακουσω την κυρια comander και θα ακολουθησουμε και εμεις.

babisadve
13-07-2010, 23:16
Μήπως αν το παλέψεις λίγο Μπάμπη μου...:D

Δημήτρη λίγο δύσκολο το βλέπω, ειδικότερα για την γυναίκα λόγω δουλειάς, αλλά θα το ξαναδούμε πιο αργά. Είναι πολύ νωρίς ακόμη για να ξέρω.

Michael Chatzilias
14-07-2010, 00:35
Δυστηχώς δεν θα μπορέσω μάλλον να ακολουθήσω εκείνες τις ημνίες.
Το καλοκαίρι 2009 κάνοντας τον γύρο της Αδριατικής, πέρασα από Dubrovnik για 3-4 μέρες.
Φεύγοντας από κει προτίμησα να επιστρέψω απο 'δω
Ντουμπρόβνικ, Κροατία προς Άγνωστος δρόμος - Χάρτες Google (http://maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=%CE%9D%CF%84%CE%BF%CF%85%CE%BC%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BD%CE%B9%CE%BA,+%CE%9A%CF%81%CE%BF%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%B1&daddr=%CE%86%CE%B3%CE%BD%CF%89%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82+%CE%B4%CF%81%CF%8C%CE%BC%CE%BF%CF%82+to:%CE%86%CE%B3%CE%BD%CF%89%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%82+%CE%B4%CF%81%CF%8C%CE%BC%CE%BF%CF%82&geocode=FdapigIdcUgUASl96DUIootLEzEA1SuGUK0ABA%3BFShulAId2JE6AQ%3BFVScgAId0KlIAQ&hl=el&mra=ls&sll=42.63551,19.825135&sspn=2.14173,7.064209&ie=UTF8&z=7)
Έκανα μία διανυκτέρευση κοντα στο Novi Pazar, στην Σερβία, μπήκα Κόσοβο χωρίς ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα, το διέσχισα κάθετα χωρίς συνοδείες κλπ,
έκανα και μια στάση στο "Ρήγας Φεραίος" για τις απαραίτητες φωτό, Σκόπια και πίσω Χαλκιδική για μπάνια....
Μην ξεχάσετε στην Κροατία να δείτε και τα εθνικά πάρκα της περιοχής.
Ψάξτε το λίγο και αυτό αν σας επιτρέψει ο καιρός.

Θα ήταν καλό να σε είχαμε μαζί μας. Εάν δεν μπορέσεις, ευχαριστούμε για τους χάρτες και την υπόδειξη, πραγματικά βοηθάει. Χαιρετισμούς στον φίλο μου με το TDM.

FONGEORGE
15-07-2010, 00:58
tha hthela na antiparathesw oti h diadromh pou ekane o sunodoiporos babisadve htan apo boreio kossovo opou yparxoun oi dymameis ths EULEX kai h pleiopshfia twn katoikwn einai serboi se antithesh me to notio tmhma tou kossobou opou yparxoun mono astynomikes dynameis tou kossobou (oloi prwhn UCK) kai einai arketa epikindyna...

CPretenteriS
15-07-2010, 03:56
Το Zumo μου δεν πάει Κόσσοβο... ξεχάστε το.... αλλιώς να γραφτούμε σε σκοπευτική λέσχη πριν πάμε το ταξίδι... :sm7:

tsompanis
23-07-2010, 22:54
την δευτέρα το μεσημέρι,ξεκινάω προς τα πάνω με σκοπό βράδυ να είμαι μαυροβούνιο.τρίτη πρωί αναχώρηση για ντουμπρόβνικ παραλιακά,διαμονή εκεί το βράδυ
και τετάρτη πρωί βουρ για Βελιγράδι.παίζει τρελό μουσικό φεστιβάλ και πολιτισμός.επιστροφή την πέμπτη.
θα σας έχω φρέσκα νέα;)

CPretenteriS
23-07-2010, 23:05
την δευτέρα το μεσημέρι,ξεκινάω προς τα πάνω με σκοπό βράδυ να είμαι μαυροβούνιο.τρίτη πρωί αναχώρηση για ντουμπρόβνικ παραλιακά,διαμονή εκεί το βράδυ
και τετάρτη πρωί βουρ για Βελιγράδι.παίζει τρελό μουσικό φεστιβάλ και πολιτισμός.επιστροφή την πέμπτη.
θα σας έχω φρέσκα νέα;)

Δεν το λέγες πιο νωρίς να παρ' η ευχή... :D Καλά να περάσεις !!!!! Και προσοχή...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
23-07-2010, 23:09
την δευτέρα το μεσημέρι,ξεκινάω προς τα πάνω με σκοπό βράδυ να είμαι μαυροβούνιο.τρίτη πρωί αναχώρηση για ντουμπρόβνικ παραλιακά,διαμονή εκεί το βράδυ
και τετάρτη πρωί βουρ για Βελιγράδι.παίζει τρελό μουσικό φεστιβάλ και πολιτισμός.επιστροφή την πέμπτη.
θα σας έχω φρέσκα νέα;)


Περιμένουμε ..... καλό δρόμο ..... :)

tomvasi
23-07-2010, 23:12
Aν είμαι Eλλάδα θα είμαι και εγώ κοντά σας.Eκτος από bmw θα έχουμε και honda κοντά:sm7::sm7::sm7::sm7:

Arkas
24-07-2010, 01:50
την δευτέρα το μεσημέρι,ξεκινάω προς τα πάνω με σκοπό βράδυ να είμαι μαυροβούνιο.τρίτη πρωί αναχώρηση για ντουμπρόβνικ παραλιακά,διαμονή εκεί το βράδυ
και τετάρτη πρωί βουρ για Βελιγράδι.παίζει τρελό μουσικό φεστιβάλ και πολιτισμός.επιστροφή την πέμπτη.
θα σας έχω φρέσκα νέα;)
Κώστα, με όσους έχω μιλήσει,
μου συνιστούν να αποφύγουμε τελείως την Αλβανία.
Οπότε το δικό σου "test ride" θα είναι καθοριστικό.

Εν αναμονή λοιπόν
και καλό σου ταξίδι!

italos
28-07-2010, 13:31
Κώστα, με όσους έχω μιλήσει,
μου συνιστούν να αποφύγουμε τελείως την Αλβανία.
Οπότε το δικό σου "test ride" θα είναι καθοριστικό.

Εν αναμονή λοιπόν
και καλό σου ταξίδι!

Δημήτρη μου αν μπορώ να δώσω μια "συμβουλή" φίλε χωρίς να θέλω να το παίξω ξερόλας....ξέρεις ότι κάθε φορά που μιλάω το κάνω για να βοηθήσω έστω και λιγάκι και πάντα καλοπροάιρετα!!!

Πιστεύω ότι πέραν της ημερομηνίας...που θα έχει "νεκρώσει" το μέρος μιας και είναι το νουμερο ενα τουριστικό θέρετρο της κροατίας "καλοκαιρινό" όμως.....βέβαια αν δεν σαν ενδιαφέρει το μπανάκι και να δείτε τις κροάτισσες η ημερομηνία δεν παίζει ρόλο......

Το σημαντικό είναι πως δεν ξέρω αν σας βγάζουνε οι μέρες....μην παρασύρεσαι απο τα "λιγα χιλιόμετρα" απο όποια απο τις 2 διαδρομές και να κάνετε....θέλετε 2 μέρες να φτάσετε και 2 μέρες να γυρίσετε στην κυριολέξία πάνω στις μηχανές.......θέλετε μια μέρα ολόκληρη να φτάσετε σύνορα....και απο εκεί άλλη μιαμέρα ολόκλρη να φτάσετε και πάντα βράδυ φυσικά...χωρίς πολλές στάσεις για φαγητό καφέδες και ξεκούραση!!!

Ίσως χρειάζεστε μια ή αν θέλετε να είσαστε άνετοι πολύ 2 μέρες παραπάνω!!!

CPretenteriS
28-07-2010, 13:35
Δημήτρη μου αν μπορώ να δώσω μια "συμβουλή" φίλε χωρίς να θέλω να το παίξω ξερόλας....ξέρεις ότι κάθε φορά που μιλάω το κάνω για να βοηθήσω έστω και λιγάκι και πάντα καλοπροάιρετα!!!

Πιστεύω ότι πέραν της ημερομηνίας...που θα έχει "νεκρώσει" το μέρος μιας και είναι το νουμερο ενα τουριστικό θέρετρο της κροατίας "καλοκαιρινό" όμως.....βέβαια αν δεν σαν ενδιαφέρει το μπανάκι και να δείτε τις κροάτισσες η ημερομηνία δεν παίζει ρόλο......

Το σημαντικό είναι πως δεν ξέρω αν σας βγάζουνε οι μέρες....μην παρασύρεσαι απο τα "λιγα χιλιόμετρα" απο όποια απο τις 2 διαδρομές και να κάνετε....θέλετε 2 μέρες να φτάσετε και 2 μέρες να γυρίσετε στην κυριολέξία πάνω στις μηχανές.......θέλετε μια μέρα ολόκληρη να φτάσετε σύνορα....και απο εκεί άλλη μιαμέρα ολόκλρη να φτάσετε και πάντα βράδυ φυσικά...χωρίς πολλές στάσεις για φαγητό καφέδες και ξεκούραση!!!

Ίσως χρειάζεστε μια ή αν θέλετε να είσαστε άνετοι πολύ 2 μέρες παραπάνω!!!

Έχω ήδη προτείνει και εγώ 1-2 ημέρες παραπάνω... :cool:

italos
28-07-2010, 13:42
Έχω ήδη προτείνει και εγώ 1-2 ημέρες παραπάνω... :cool:

Kωστή μου εγώ λόγο οικονομικών κτλ κτλ δεν θα είμαι λογικά στην εκδρομή:(:( για αυτό και δεν προτείνω τπτ...απλά λέω μια άποψη για να είναι καλύτερο κατεμέ πάντα το ταξιδιωτικό!!

Arkas
28-07-2010, 13:43
Δημήτρη μου αν μπορώ να δώσω μια "συμβουλή" φίλε χωρίς να θέλω να το παίξω ξερόλας....ξέρεις ότι κάθε φορά που μιλάω το κάνω για να βοηθήσω έστω και λιγάκι και πάντα καλοπροάιρετα!!!

Πιστεύω ότι πέραν της ημερομηνίας...που θα έχει "νεκρώσει" το μέρος μιας και είναι το νουμερο ενα τουριστικό θέρετρο της κροατίας "καλοκαιρινό" όμως.....βέβαια αν δεν σαν ενδιαφέρει το μπανάκι και να δείτε τις κροάτισσες η ημερομηνία δεν παίζει ρόλο......

Το σημαντικό είναι πως δεν ξέρω αν σας βγάζουνε οι μέρες....μην παρασύρεσαι απο τα "λιγα χιλιόμετρα" απο όποια απο τις 2 διαδρομές και να κάνετε....θέλετε 2 μέρες να φτάσετε και 2 μέρες να γυρίσετε στην κυριολέξία πάνω στις μηχανές.......θέλετε μια μέρα ολόκληρη να φτάσετε σύνορα....και απο εκεί άλλη μιαμέρα ολόκλρη να φτάσετε και πάντα βράδυ φυσικά...χωρίς πολλές στάσεις για φαγητό καφέδες και ξεκούραση!!!

Ίσως χρειάζεστε μια ή αν θέλετε να είσαστε άνετοι πολύ 2 μέρες παραπάνω!!!
Νικόλα, κατ' αρχήν κι εγώ έτσι το βλέπω...
Το μοναδικό πρόβλημα είναι οι άδειες του κόσμου.
Πιστεύω ότι θα την βρούμε την λύση.
Σε κάθε περίπτωση, thanks για το ενδιαφέρον.

vtheo
28-07-2010, 13:45
Δημήτρη μου αν μπορώ να δώσω μια "συμβουλή" φίλε χωρίς να θέλω να το παίξω ξερόλας....ξέρεις ότι κάθε φορά που μιλάω το κάνω για να βοηθήσω έστω και λιγάκι και πάντα καλοπροάιρετα!!!

Πιστεύω ότι πέραν της ημερομηνίας...που θα έχει "νεκρώσει" το μέρος μιας και είναι το νουμερο ενα τουριστικό θέρετρο της κροατίας "καλοκαιρινό" όμως.....βέβαια αν δεν σαν ενδιαφέρει το μπανάκι και να δείτε τις κροάτισσες η ημερομηνία δεν παίζει ρόλο......

Το σημαντικό είναι πως δεν ξέρω αν σας βγάζουνε οι μέρες....μην παρασύρεσαι απο τα "λιγα χιλιόμετρα" απο όποια απο τις 2 διαδρομές και να κάνετε....θέλετε 2 μέρες να φτάσετε και 2 μέρες να γυρίσετε στην κυριολέξία πάνω στις μηχανές.......θέλετε μια μέρα ολόκληρη να φτάσετε σύνορα....και απο εκεί άλλη μιαμέρα ολόκλρη να φτάσετε και πάντα βράδυ φυσικά...χωρίς πολλές στάσεις για φαγητό καφέδες και ξεκούραση!!!

Ίσως χρειάζεστε μια ή αν θέλετε να είσαστε άνετοι πολύ 2 μέρες παραπάνω!!!
Θα συμφωνήσω με τον Ιταλό και θα ήθελα να προσθέσω ότι καλό είναι να πηγαίνατε και λίγο πιο πάνω μέχρι Split,Zadar.Είναι απίστευτη μοτοσυκλετιστική διαδρομή.Πολύ καλή άσφαλτος με στροφιλίκη και θέα θάλασσα.

evanslam
29-07-2010, 08:18
Εχουν αρχίσει να δηλώνονται συμμετοχές;;

Arkas
29-07-2010, 08:32
Εχουν αρχίσει να δηλώνονται συμμετοχές;;
Όχι ακόμη...

evanslam
29-07-2010, 08:48
Τουλάχιστον εκδήλωση ενδιαφέροντος; Διπλός και βλέπουμε!

Gazi
29-07-2010, 08:57
Ωραία θα είναι αλλά......Λόγω παρέλασης μάλλον θα απουσιάζω.....Το σίγουρο είναι οτι όποιοι το καταφέρουν,θα περάσουν υπέροχα!!!!

ntinopoulos
29-07-2010, 08:58
Ωραία θα είναι αλλά......Λόγω παρέλασης μάλλον θα απουσιάζω.....Το σίγουρο είναι οτι όποιοι το καταφέρουν,θα περάσουν υπέροχα!!!!
ναι...εξω απ το χορο...:rolleyes:

:sm7::sm7::sm7:

Gazi
29-07-2010, 09:16
ναι...εξω απ το χορο...:rolleyes:

:sm7::sm7::sm7:

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

CPretenteriS
29-07-2010, 12:05
Θα το σκεφτώ......... όταν έχω το επίσημο πρόγραμμα στα χέρια μου...... αλλά μάλλον θα ακολουθήσω κι εγώ... με το GS μου... :D

commander
29-07-2010, 14:01
Θα το σκεφτώ......... όταν έχω το επίσημο πρόγραμμα στα χέρια μου...... αλλά μάλλον θα ακολουθήσω κι εγώ... με το GS μου... :D
Εσει μην χασεις :sm7::sm7::sm7:

CPretenteriS
29-07-2010, 14:08
Εσει μην χασεις :sm7::sm7::sm7:

Λείπει ο Μάης......?? :p:D

commander
29-07-2010, 14:22
Λείπει ο Μάης......?? :p:D
:sm7::sm7::sm7:

tsompanis
30-07-2010, 13:51
μόλις επέστρεψα και εγώ!
πολύ ωραία περάσαμε και επιλέξαμε για επιστροφή μια διαδρομή που δεν είχα κάνει και είναι φανταστική!ακόμη και η Βοσνία μάγκες,μας έχει ρίξει στα αυτιά :(.περίμενα να δώ βομβαρδισμένους δρόμους,(όπως πριν μερικά χρόνια) και έμεινα με το στόμα ανοιχτό!ένα θα σας πω μόνο...η άσφαλτος της,λυγίζει ακόμη και σκληρό τουριστικό brigestone:sm7:

itale μην προβληματίζεσαι και τόσο.η βενζίνη και το φαγητό παντού είναι φθηνά και όσο αναφορά τον υπνο,αν σε κάνει να αισθανθείς καλύτερα,εγώ πέρνω και το sleeping bag μαζί μου;)

στις επόμενες μέρες θα ποστάρω και τα σχετικά μαζί με φωτό στα ταξιδιωτικά

tsompanis
30-07-2010, 14:34
τώρα κατάλαβα γιατί φαγώθηκε ο Arkas να πάμε Ντουμπρόβνικ..
μας το έκρυβε το μαγαζάκι για έκπληξη.δεν μασάμε ρεεεεε
:sm7::sm7::sm7:

http://i29.tinypic.com/keb6ux.jpg

pirate
30-07-2010, 14:35
τώρα κατάλαβα γιατί φαγώθηκε ο Arkas να πάμε Ντουμπρόβνικ..
μας το έκρυβε το μαγαζάκι για έκπληξη.δεν μασάμε ρεεεεε
:sm7::sm7::sm7:

http://i29.tinypic.com/keb6ux.jpg

:sm7::sm7:

CPretenteriS
30-07-2010, 15:24
:sm7::sm7:

Θα παίζουν προμήθειες εκεί σίγουρα...... :sm7::sm7:

Δημητρό!!!!! :D:D

GEO_K
30-07-2010, 22:15
τώρα κατάλαβα γιατί φαγώθηκε ο Arkas να πάμε Ντουμπρόβνικ..
μας το έκρυβε το μαγαζάκι για έκπληξη.δεν μασάμε ρεεεεε
:sm7::sm7::sm7:

http://i29.tinypic.com/keb6ux.jpg

:sm7::sm7::sm7:

CPretenteriS
30-07-2010, 22:28
:sm7::sm7::sm7:


Πρέπει να ανοίξουμε franchise παντού... :D:D:D

Arkas
31-07-2010, 00:26
:hmmm:Λέτε να ανοίξω και κανά υποκατάστημα εδώ;:sm7:

CPretenteriS
31-07-2010, 03:36
:hmmm:Λέτε να ανοίξω και κανά υποκατάστημα εδώ;:sm7:

:sm7:

sakis7
03-09-2010, 10:59
τι έγινε ρε παιδιά; γιατί τέτοια παγομάρα με το θέμα της εκδρομούλας; έχουμε τίποτα νεότερο; θα πραγματοποιηθεί τελικά; να ετοιμαστώ; :cool:

CPretenteriS
03-09-2010, 11:14
τι έγινε ρε παιδιά; γιατί τέτοια παγομάρα με το θέμα της εκδρομούλας; έχουμε τίποτα νεότερο; θα πραγματοποιηθεί τελικά; να ετοιμαστώ; :cool:

Με το τζιπ μου φαίνεται θα ανέβω.... για συνοδεία/ασφάλεια... :) :)

Πάρε πέδιλα του σκι... :D:D

jmar
03-09-2010, 11:43
Με το τζιπ μου φαίνεται θα ανέβω.... για συνοδεία/ασφάλεια... :) :)

Πάρε πέδιλα του σκι... :D:D

και χιονολαστιχα στην GS :p

sakis7
03-09-2010, 12:19
Πάρε πέδιλα του σκι... :D:D


έχω 2-3 χρόνια να κάνω σκι, να πάρω την σανίδα για snowboard καλύτερα που την έχω πιο φρέσκια; Γέλιο

CPretenteriS
03-09-2010, 15:33
έχω 2-3 χρόνια να κάνω σκι, να πάρω την σανίδα για snowboard καλύτερα που την έχω πιο φρέσκια; Γέλιο

Μέσα....

Όσο για το τζιπ... αν μαζευτούμε καμιά 5άδα... να βάλουμε τη βενζίνη ρεφενέ για να μη βγω απ' το παράθυρο... ψήνομαι!!! :) :)

Με βλέπω με 3-4 γυναίκες... έτσι πως το θέτω... :D:D:D

Arkas
03-09-2010, 19:42
τι έγινε ρε παιδιά; γιατί τέτοια παγομάρα με το θέμα της εκδρομούλας; έχουμε τίποτα νεότερο; θα πραγματοποιηθεί τελικά; να ετοιμαστώ; :cool:
Την εκδρομή,
την επεξεργαζόμαστε ακόμη.
Είναι πολλά τα χιλιόμετρα,
τόσο για να πας,
όσο και για να γυρίσεις.

Μένουν κάποιες λεπτομέρειες ακόμη
και θα υπάρξει ανάλογη ενημέρωση.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
03-09-2010, 20:47
Όσο για το τζιπ... αν μαζευτούμε καμιά 5άδα...

να βάλουμε τη βενζίνη ρεφενέ για να μη βγω απ' το παράθυρο... ψήνομαι!!! :) :)




..... εγώ σε είχα για large άνθρωπο ..... :(


:sm7:

CPretenteriS
03-09-2010, 20:53
..... εγώ σε είχα για large άνθρωπο ..... :(


:sm7:

Στη φυλακή θα μου φέρνεις τσιγάρα τουλάχιστον....??? :sm7::sm7:

commander
03-09-2010, 20:54
..... εγώ σε είχα για large άνθρωπο ..... :(


:sm7:
Εδω προχτες ειθελε να με κερασει σουβλακια και τελικα εκανε την παπια :sm7:

CPretenteriS
03-09-2010, 21:00
Εδω προχτες ειθελε να με κερασει σουβλακια και τελικα εκανε την παπια :sm7:

ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΧΧΧΧΧΧΧΧ.....

Δε ντρέπεσαι ρε καθόλου...??? ΝεύραΝεύραΝεύρα

commander
03-09-2010, 21:12
ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΧΧΧΧΧΧΧΧ.....

Δε ντρέπεσαι ρε καθόλου...??? ΝεύραΝεύραΝεύρα
πουλακι μου.Ρε μαπα θα δεις τους u2 η θα εχεις το μυαλο σου αλλου. Εδω ειμαστε δεν φευγουμε αυτοι ομως αυριο θα εχουν φυγει.

evanslam
08-09-2010, 15:46
Εδω προχτες ειθελε να με κερασει σουβλακια και τελικα εκανε την παπια :sm7:
Θεολόγε βάλτον να σε κεράσει την Προβατίνα το Σαββατο!!! Εκει δεν νομίζω να κανει την πάπια!!! :sm7:

CPretenteriS
08-09-2010, 15:48
Θεολόγε βάλτον να σε κεράσει την Προβατίνα το Σαββατο!!! Εκει δεν νομίζω να κανει την πάπια!!! :sm7:


Μου φαίνεται... βρήκατε παππά.... εσείς...... εεεε?? :D:D

Albatros
08-09-2010, 16:30
Στη φυλακή θα μου φέρνεις τσιγάρα τουλάχιστον....??? :sm7::sm7:

Σε κλειστό Δημόσιο χώρο ΤΣΙΓΑΡΑ?????????
τστστστστστ
:sm7:

commander
08-09-2010, 16:42
Στη φυλακή θα μου φέρνεις τσιγάρα τουλάχιστον....??? :sm7::sm7:
τσιγαρα ποια τσιγαρα. εχεις δει την ταινια {σιδηρουν προσωπειο} Αυτο θα σου βαλουνε για να ησυχασεις!!!

CPretenteriS
08-09-2010, 16:52
τσιγαρα ποια τσιγαρα. εχεις δει την ταινια {σιδηρουν προσωπειο} Αυτο θα σου βαλουνε για να ησυχασεις!!!

Δεν ξαναπάς άλλη μια Θεσ/νίκη...?? Καλά είμασταν..... :):)

evanslam
08-09-2010, 17:09
Ο Πρετεντέρης θα υσηχάσει μόνο αμα το κοντερ γράψει 100.000 χλμ ή τον στριμώξει καμιά καπάτσα μέλουσα κα Πρετεντέρη!!!! :sm3:

evanslam
08-09-2010, 17:13
υγ.

:sm7:Προς τις υποψήφιες ενδιαφερόμενες μέλουσες miss Pretenderis: κάπου διάβασα οτι άλλαζει και τη σέλα και βάζει τύπου 1200 για να είναι και πιο άνετα!

CPretenteriS
08-09-2010, 17:20
υγ.

:sm7:Προς τις υποψήφιες ενδιαφερόμενες μέλουσες miss Pretenderis: κάπου διάβασα οτι άλλαζει και τη σέλα και βάζει τύπου 1200 για να είναι και πιο άνετα!

Το Σάββατο το πρωί... ;);)

commander
08-09-2010, 18:31
Ρε μαπα σελα αλλαζεις οχι μηχανη πως κανεις ετσι.
{εβγαλε ο μανολιος και εβαλε τα ρουχα του αλλιος} :sm7:

CPretenteriS
08-09-2010, 18:45
Ρε μαπα σελα αλλαζεις οχι μηχανη πως κανεις ετσι.
{εβγαλε ο μανολιος και εβαλε τα ρουχα του αλλιος} :sm7:

Πως ακριβώς κάνω...?? Έγώ απλώς ανέφερα πότε είναι το ραντεβού... Και στο κάτω-κάτω αυτή τη μηχανή έχω... αφού δεν μπορώ να την αλλάξω ολόκληρη... της αλλάζω τη σέλα... γιατί τα 100.000 km αργούν ακόμη.... :cool:

commander
08-09-2010, 19:57
Πως ακριβώς κάνω...?? Έγώ απλώς ανέφερα πότε είναι το ραντεβού... Και στο κάτω-κάτω αυτή τη μηχανή έχω... αφού δεν μπορώ να την αλλάξω ολόκληρη... της αλλάζω τη σέλα... γιατί τα 100.000 km αργούν ακόμη.... :cool:
Να σου πω ανοιξε καινουργιο θρετ για την σελα γιατι αυτο ειναι για ντουμπροβνικ!!!!:sm7::sm7:

GEO_K
08-09-2010, 20:08
Να σου πω ανοιξε καινουργιο θρετ για την σελα γιατι αυτο ειναι για ντουμπροβνικ!!!!:sm7::sm7:

:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

evanslam
08-09-2010, 21:38
Να σου πω ανοιξε καινουργιο θρετ για την σελα γιατι αυτο ειναι για ντουμπροβνικ!!!!:sm7::sm7:

Βρε Θεολόγε το αποπήρες και εσυ το παιδί και το Σαββάτο θα είναι μουτρωμένος!!! Οχι τίποτα άλλο αλλα δεν θα έχει και όρεξη για τις μεγαλες μάσες που ετοιμάζουμε!!!!

commander
08-09-2010, 21:43
Βρε Θεολόγε το αποπήρες και εσυ το παιδί και το Σαββάτο θα είναι μουτρωμένος!!! Οχι τίποτα άλλο αλλα δεν θα έχει και όρεξη για τις μεγαλες μάσες που ετοιμάζουμε!!!!
Πιστεψεμε τον εχω δει να τρωει...............































Και το τρωει οοοοοοολο το φαι του !!!!!:sm7::sm7:

CPretenteriS
08-09-2010, 21:44
Βρε Θεολόγε το αποπήρες και εσυ το παιδί και το Σαββάτο θα είναι μουτρωμένος!!! Οχι τίποτα άλλο αλλα δεν θα έχει και όρεξη για τις μεγαλες μάσες που ετοιμάζουμε!!!!

Μόνο αυτός....?? Από 10 μεριές μου την πέσανε... καπεταναίοι..... εδάφους.... αέρος.... μεταφορείς.... μόνο Αρχηγοί Κράτους δεν μου την έπεσαν.... είχα που είχα τα ζόρια μου... γιατί έχω ένα διαγωνισμό μέχρι τις 24/9 και τα 'χω παίξει....και με πήρε από κάτω... στ΄αλήθεια όμως... :hmmm:

Bedouin
09-09-2010, 04:09
Sorry παιδια αλλα εισαστε πολυ αισιοδοξοι αν θελετε να κανετε αυτη την διαδρομη σε 4 ημερες (απ'οπου κι'αν πατε).
Και δεν λαμβανω καν τον καιρο υπ'οψη μου τελη Οκτ.

tsompanis
09-09-2010, 09:23
Sorry παιδια αλλα εισαστε πολυ αισιοδοξοι αν θελετε να κανετε αυτη την διαδρομη σε 4 ημερες (απ'οπου κι'αν πατε).
Και δεν λαμβανω καν τον καιρο υπ'οψη μου τελη Οκτ.

ήδη επεξεργαζόμαστε ένα ευέλικτο πλάνο που ή θα αυξήσει αναγκαστικά τις μέρες,ή θα γίνει επιστροφή απο το ίδιο μέρος.κοιτάμε να διαιρεθούν σωστά τα χιλιόμετρα ανα ημέρα και να είναι εύκολο και για νέους οδηγούς,ή για διπλούς φορτωμένους.
σε λίγες μέρες θα ανακοινωθεί το τελικό πλάνο.λίγο υπομονή

το θέμα είναι να περάσουμε όμορφα και να κυλήσουν τα χιλιόμετρα αβίαστα.
κατα τα άλλα,την διαδρομή αυτή την έχω κάνει και 3ήμερο με την αγγλίδα.;)

Arkas
09-09-2010, 10:53
Sorry παιδια αλλα εισαστε πολυ αισιοδοξοι αν θελετε να κανετε αυτη την διαδρομη σε 4 ημερες (απ'οπου κι'αν πατε).
Και δεν λαμβανω καν τον καιρο υπ'οψη μου τελη Οκτ.

ήδη επεξεργαζόμαστε ένα ευέλικτο πλάνο που ή θα αυξήσει αναγκαστικά τις μέρες,ή θα γίνει επιστροφή απο το ίδιο μέρος.κοιτάμε να διαιρεθούν σωστά τα χιλιόμετρα ανα ημέρα και να είναι εύκολο και για νέους οδηγούς,ή για διπλούς φορτωμένους.
σε λίγες μέρες θα ανακοινωθεί το τελικό πλάνο.λίγο υπομονή

το θέμα είναι να περάσουμε όμορφα και να κυλήσουν τα χιλιόμετρα αβίαστα.
κατα τα άλλα,την διαδρομή αυτή την έχω κάνει και 3ήμερο με την αγγλίδα.;)
Έτσι ακριβώς! ;)

CPretenteriS
09-09-2010, 11:06
ήδη επεξεργαζόμαστε ένα ευέλικτο πλάνο που ή θα αυξήσει αναγκαστικά τις μέρες,ή θα γίνει επιστροφή απο το ίδιο μέρος.κοιτάμε να διαιρεθούν σωστά τα χιλιόμετρα ανα ημέρα και να είναι εύκολο και για νέους οδηγούς,ή για διπλούς φορτωμένους.
σε λίγες μέρες θα ανακοινωθεί το τελικό πλάνο.λίγο υπομονή

το θέμα είναι να περάσουμε όμορφα και να κυλήσουν τα χιλιόμετρα αβίαστα.
κατα τα άλλα,την διαδρομή αυτή την έχω κάνει και 3ήμερο με την αγγλίδα.;)

Με BMW δηλαδή....γίνεται σε κάτω από 2 μέρες...??? :Απορία::Απορία:

Καλημέρα Κωστή... :D :D

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες... άσχετα με την πλάκα...!!! :cool::cool:

Bedouin
09-09-2010, 11:12
την διαδρομή αυτή την έχω κάνει και 3ήμερο με την αγγλίδα.;)

Μαλλον οχι απο Αθηνα υποθετω ... σωστα?
Βαλε αλλα σχεδον 900 χλμ.;););)
Μην ξεχνιομαστε. :D:D:D

Τεσπα, καλα κανετε και κοιτατε για προσθετες μερες.

Υ.Γ. Αγγλίδες ε? Και εσυ συντεκνε? :D
(2 στον σταβλο μου, μεταξη αλλον)

Υ.Γ.2. Ειδα το οδοιπορικο σου ... Super!

napgeo
09-09-2010, 11:13
Με BMW δηλαδή....γίνεται σε κάτω από 2 μέρες...??? :Απορία::Απορία:

Καλημέρα Κωστή... :D :D

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες... άσχετα με την πλάκα...!!! :cool::cool:


Με bmw θέλεις τουλάχοστον 2 βδομάδες.. Ανάβουν και τα boxer.. Μην κοιτάς που έχεις Ανατολίτικο...:p

CPretenteriS
09-09-2010, 11:20
Με bmw θέλεις τουλάχοστον 2 βδομάδες.. Ανάβουν και τα boxer.. Μην κοιτάς που έχεις Ανατολίτικο...:p

Η Αυστρία είναι ΔυτικοΚεντρική Ευρώπη.... και φτιάχνει κινητήρες αεροσκαφών...

Όσο για τα boxer δεν έχεις δίκιο... γιατί ο προορισμός είναι κρύος... ααααα.... Νάπο μου έκανες φάουλ εδώ... :D :p;)

napgeo
09-09-2010, 11:25
Η Αυστρία είναι ΔυτικοΚεντρική Ευρώπη.... και φτιάχνει κινητήρες αεροσκαφών...

Όσο για τα boxer δεν έχεις δίκιο... γιατί ο προορισμός είναι κρύος... ααααα.... Νάπο μου έκανες φάουλ εδώ... :D :p;)


Κάπου σε ρώτησα για τι σέλλα....

CPretenteriS
09-09-2010, 11:34
Κάπου σε ρώτησα για τι σέλλα....

Σε 29 διαφορετικά threads αν δεν κάνω λάθος.... σου απάντησα στη έκκληση βοήθειας για τα Honda... (είναι όλο προσόντα)... :cool:

FONGEORGE
28-09-2010, 23:30
kalhspera sas....poies einai oi ekselikseis me to thema ths ekdromhs?

CPretenteriS
28-09-2010, 23:36
kalhspera sas....poies einai oi ekselikseis me to thema ths ekdromhs?

Νομίζω πως στο άμεσο χρονικό διάστημα θα βγει ανακοίνωση απ´ το Δημήτρη (Arkas)!! ;)

Arkas
29-09-2010, 13:53
H εκδρομή στο Ντουμπρόβνικ,
αναβάλλεται για αρχές καλοκαιριού του 2011,
με περισσότερες διανυκτερεύσεις,
περισσότερες χώρες
και εμπλουτισμένο πρόγραμμα!

Σε αντικατάσταση της συγκεκριμένης εκδρομής,
διοργανώθηκε εκδρομή στα παράλια της Μικράς Ασίας,
για το ίδιο χρονικό διάστημα.

Πληροφορίες, εδώ! (http://www.gsforum.gr/%CE%A4%CE%B1%CE%BE%CE%AF%CE%B4%CE%B9%CE%B1-9/%CE%A4%CE%BF-gs-forum-%CF%83%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%91%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B5%CF%82-%CE%A0%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%AF%CE%B4%CE%B5%CF%82-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%9C-%CE%91%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-28-31-10-10-a-14210/#post220458)

.