PDA

View Full Version : ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΓΙΑ G650 GS


SPOROS
05-07-2010, 12:16
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΩΛΙΣ ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ FORUM
ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΜΙΑ G 650 GS ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΖΕΛΑΤΙΝΑ.
ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ Ο ΠΡΟΙΓΟΥΜΕΝΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΕΙΧΕ ΗΔΗ ΦΟΡΕΣΕΙ ΜΙΑ KAPPA ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ.
ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΗΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ???

vpentza
05-07-2010, 13:24
η KAPPA είναι η πιο φτηνή από τις υπόλοιπες του ανταγωνισμού. Αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν κάνει τη δουλειά της.....
Η ζελατίνα πρέπει να συνδιαστεί με τον οδηγό. Σε κάποιους σωματότυπους ταιριάζει μία ζελατίνα σε κάποιους άλλους όχι.
Φαντάσου να έχεις δώσει τα 300-400 που ζητάει η "μαμά" για την original ψηλή ζελατίνα και τελικά να μην προστατεύει όσο θα ήθελες.....

SPOROS
05-07-2010, 14:15
ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΝΤΟΣ 1,70 ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ MOTORAID.EU ΤΙΣ ZTechnik
Ζελατίνα ZTechnik VStream τουρισμού BMW F/G 650 GS by: Ztechnik - MotoRAID (http://www.motoraid.eu/shop/product_info.php?products_id=4518)
ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 116Ε

vpentza
05-07-2010, 14:17
στα 116 ευρώ δεν κοιτάω καν αν θα μου κάνει... είναι καλή τιμή και σίγουρα πιο αποδοτική από αυτήν της μαμάς.....
έχω, σε 1200GS, ζελατίνα ίδιας μάρκας. Είμουν απόλυτα ευχαριστημένος από τη ποιότητα του υλικού αλλά και τη προστασία που μου πρόσφερε...

SPOROS
05-07-2010, 14:39
ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΡΕΒΝΑ ΑΓΟΡΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ INTERNET ΜΟΥ ΦΑΝΙΚΕ Η ΠΙΟ ΚΑΛΗ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΗΝ KAPPA ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΝΑΛΛΚΤΙΚΗ!!!!
ΕΧΕΙ 2 ΜΕΓΕΘΕΙ ΜΙΑ ΣΤΑ 41εκ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΤΑ 33εκ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΟΙΝΕΣ ΑΝ ΣΚΕΥΤΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ

vpentza
05-07-2010, 14:53
όπως και με τις γυναίκες.... όσο πιο ψηλή τόσο το καλύτερο....:D:D:D

SPOROS
05-07-2010, 15:00
ΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ

vpentza
05-07-2010, 15:15
όπως και με τις γυναίκες.... όσο πιο ψηλή τόσο το καλύτερο....:D:D:D

αν και στη περίπτωση της ζελατίνας, καλό θα ήταν να έχει τα πλαινά της πιασιματάκια....
δεν παίζει ρόλο μόνο το ύψος αλλά και το πλάτος της ζελατίνας.....το ύψος της στέλνει τον αέρα πάνω από το κράνος και το φάρδος της στέλνει τον αέρα πάνω από τους ώμους...

SPOROS
05-07-2010, 15:28
ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΟΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ
ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ INFO ΟΤΙ ΒΑΖΩΝΤΑΣ ΤΗ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΜΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑ ΓΝΩΜΗ!!!
Με την εγκατάσταση της ζελατίνας αυτής,το τιμόνι ενδέχεται να μην κλειδώνει πλήρως,καθώς η ζελατίνα θα "βρίσκει" στους καθρέπτες. Γι'αυτό το λόγο συνίσταται η προμήθεια των αποστατών καθρεπτών για το BMW F/G 650 GS.
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!!!

vpentza
05-07-2010, 15:41
ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΟΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ
ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ INFO ΟΤΙ ΒΑΖΩΝΤΑΣ ΤΗ ΖΕΛΑΤΙΝΑ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΤΟ ΤΙΜΟΜΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΑ ΓΝΩΜΗ!!!
Με την εγκατάσταση της ζελατίνας αυτής,το τιμόνι ενδέχεται να μην κλειδώνει πλήρως,καθώς η ζελατίνα θα "βρίσκει" στους καθρέπτες. Γι'αυτό το λόγο συνίσταται η προμήθεια των αποστατών καθρεπτών για το BMW F/G 650 GS.
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!!!


κι όμως αληθινό...:hmmm:
το "ενδέχεται" δεν το καταλαβαίνω, ή βρίσκει ή δεν βρίσκει..... γιατί να βρίσκει στο δικό σου και όχι σε κάποιου άλλου ?????

SPOROS
05-07-2010, 15:49
ΟΧΙ ΔΕΝ "ενδέχεται" ΤΟΥΣ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΑΣ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΕΙ!!!!
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ SIDE ΤΗΣ BMW ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΣΕ ΦΩΤΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΤΗΝ ΨΙΛΗ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ.

nivam
05-07-2010, 16:04
όπως και με τις γυναίκες.... όσο πιο ψηλή τόσο το καλύτερο....:D:D:D

Δε νομίζω πως πάει ακριβώς έτσι, η ψηλή ίσως δημιουργεί περιδίνηση και σου βγάλει κανένα αυχενικό. Εγώ έχω την ERGO της Wunderlich. Είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές. Ο αέρας με βρίσκει ελαφρά στους ώμους κ γλυστρά επάνω από το κράνος. Για το ύψος μου (1.80) ο κατασκευαστής προτείνει τη χαμηλή, για το λόγω που προανέφερα. :)

SPOROS
05-07-2010, 17:09
ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΠΑΝΤΟΣ ΤΟ ΠΟΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΤΗΝ ΜΑΝΙΣΙΑ ΤΗΝ ΨΥΛΗ

tenten
05-07-2010, 20:14
φιλε μου καλησπερα, εγω πηρα αυτη (ergo f 650 ειναι η τελευταια στην σελιδα ζελατινα) και ειμαι πολυ ευχαριστημενος (υψος 1,88)

Ζελατίνες - MotoRAID - Ταξιδιωτικός Εξοπλισμός Μοτοσυκλέτας , Αξεσουαρ GIVI (http://www.motoraid.eu/shop/index.php?cPath=23_44_48_82)

όσο για αυτο που είπες περι μη κλειδωματος τιμονιου είμαι σχεδον βέβαιος οτι με ενα ζευγαρι αποστατες δεν θα εχεις κανενα προβλημα....καλες αγορες

SPOROS
05-07-2010, 21:21
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΕΨΑΧΝΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΔΟΣΩ 157ε ΓΙΑ AFTER MARKET ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΜΑΝΙΣΙΑ ΜΕ ΤΑΙΔΙΑ ΛΕΥΤΑ???

nivam
05-07-2010, 21:31
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΕΨΑΧΝΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΔΟΣΩ 157ε ΓΙΑ AFTER MARKET ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΜΑΝΙΣΙΑ ΜΕ ΤΑΙΔΙΑ ΛΕΥΤΑ???

Μην το βλέπεις έτσι, το θέμα είναι με ποια θα έχεις το καλύτερο αποτέλεσμα