PDA

View Full Version : Εκδρομή στη Λευκάδα για μπάνιο-φαγητό-διασκέδαση και ωραίες διαδρομούλες... 16-18/7


CPretenteriS
10-07-2010, 17:08
Αγαπητοί μου φίλοι...

Είμαστε ακριβώς στη μέση του καλοκαιριού και πρέπει να εκμεταλλευόμαστε το κάθε Σ/Κ με τον καλύτερο δυνατό τρόπο...

Γι αυτό σκέφτηκα να χαρούμε μαζί το επόμενο Σ/Κ αυτό που εγώ ζω από χθες!!

Για το λόγο αυτό, οργανώνω εκδρομή στη Λευκάδα το ερχόμενο Σ/Κ με αναχώρηση την Παρασκευή 16/7 το απόγευμα από Αθήνα για Λευκάδα και επιστροφή την Κυριακή το βράδυ...

Θα μπορέσουμε να επισκεφτούμε παραλίες όπως το Κάθισμα, τους Εγκρεμνούς, το Πόρτο Κατσίκι, κλπ...

Θα χαρώ να σας έχω κοντά μου!!! Παρακαλώ όπως δηλώσετε έγκαιρα συμμετοχές για να φροντίσω για τη διαμονή μας!! Περισσότερες πληροφορίες για διαδρομές, φωτογραφίες, κλπ... θα ακολουθήσουν σε επόμενο ποστ...

Πάμε λοιπόν!!!!!

Συμμετοχές:
1/ CPretenteris
2/
3/
4/
5/

...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
10-07-2010, 17:10
Ωραία ιδέα Κωστή ..... μπράβο !!!

Και ο προορισμός .... super .... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/BRAV-81.gif

Black_Shadow
10-07-2010, 17:25
Αγαπητοί μου φίλοι...

Είμαστε ακριβώς στη μέση του καλοκαιριού και πρέπει να εκμεταλλευόμαστε το κάθε Σ/Κ με τον καλύτερο δυνατό τρόπο...

Γι αυτό σκέφτηκα να χαρούμε μαζί το επόμενο Σ/Κ αυτό που εγώ ζω από χθες!!

Για το λόγο αυτό, οργανώνω εκδρομή στη Λευκάδα το ερχόμενο Σ/Κ με αναχώρηση την Παρασκευή 16/7 το απόγευμα από Αθήνα για Λευκάδα και επιστροφή την Κυριακή το βράδυ...

Θα μπορέσουμε να επισκεφτούμε παραλίες όπως το Κάθισμα, τους Εγκρεμνούς, το Πόρτο Κατσίκι, κλπ...

Θα χαρώ να σας έχω κοντά μου!!! Παρακαλώ όπως δηλώσετε έγκαιρα συμμετοχές για να φροντίσω για τη διαμονή μας!! Περισσότερες πληροφορίες για διαδρομές, φωτογραφίες, κλπ... θα ακολουθήσουν σε επόμενο ποστ...

Πάμε λοιπόν!!!!!

Συμμετοχές:
1/ CPretenteris
2/
3/
4/
5/

...


καλα μας δουλευεις Πρετεντέρη ???? :D:D:D:D

εκει δεν εισαι τώρα????? :sm7:

σ'αρεσει τοοοοοοοοοοσσσσοοοοοοο πολύ που θελεις να ξαναπας???? :D

Σα να μου φαίνεται ότι "κάτι" εχει αυτό το νησί που σε τραβάει απο τη μύτη..... :sm7::sm7::sm7:

Black_Shadow
10-07-2010, 17:30
εγώ πάντως δεν είμαι μεσα .....γιατί θα είμαι αλλού ...... :D:D:D

καλα να ξαναπερασεις και καλα να περασουν οσοι σε ακολουθησουν "τρελο" αγορι....:D:D:D

CPretenteriS
10-07-2010, 21:40
Ωραία ιδέα Κωστή ..... μπράβο !!!

Και ο προορισμός .... super .... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/BRAV-81.gif

Είναι πραγματικά ονειρεμένα... κι έχω σταμπάρει κάτι στέκια... ιδανικά!! :) ;)

Συμμετέχοντες δε βλέπω όμως... κι ανησυχώ... :(

CPretenteriS
10-07-2010, 21:42
καλα μας δουλευεις Πρετεντέρη ???? :D:D:D:D

εκει δεν εισαι τώρα????? :sm7:

σ'αρεσει τοοοοοοοοοοσσσσοοοοοοο πολύ που θελεις να ξαναπας???? :D

Σα να μου φαίνεται ότι "κάτι" εχει αυτό το νησί που σε τραβάει απο τη μύτη..... :sm7::sm7::sm7:

Υπάρχει τοπικός... σύνδεσμος εδώ... ώστε να ξέρουμε που και πότε θα κινηθούμε... ;)

nikos-x
11-07-2010, 13:29
99.99% Μέσα και δεν εννοώ στη φυλακή.
Θα είμαι από Τετάρτη - Πέμπτη, Αμφιλοχία - Πρέβεζα, οπότε το Σάββατο κάπου θα σας ανταμώσω.
Πέρυσι έκαμα διακοπές εις την νήσον της Λευκάδας και μπορώ να πω μετά βεβαιώτης πως ήτο εξαιρετική. :Χαμόγελο:

CPretenteriS
11-07-2010, 14:33
99.99% Μέσα και δεν εννοώ στη φυλακή.
Θα είμαι από Τετάρτη - Πέμπτη, Αμφιλοχία - Πρέβεζα, οπότε το Σάββατο κάπου θα σας ανταμώσω.
Πέρυσι έκαμα διακοπές εις την νήσον της Λευκάδας και μπορώ να πω μετά βεβαιώτης πως ήτο εξαιρετική. :Χαμόγελο:

Μετά χαράς να σε συναντήσουμε... θα ενημερώσω για το πρόγραμμα... :)

MudRat
11-07-2010, 23:07
Οπ, τι γίνεται εδώ… εκδρομουλα στα μέρη μου…:)
Last week ήμουνα εκεί….:D Πολύ θα γούσταρα την εκδρομουλα μαζί σας αλλά έχω μαθητές το άλλο ΣΚ…:yz.
Καλά να περάσετε…;) αν θέλετε INFO για μασες κτλ…. Ευχαρίστως..:)

CPretenteriS
12-07-2010, 00:07
Αγαπητοί μου φίλοι...

Επειδή δε βλέπω συμμετοχές, βάζω μερικές φωτογραφίες και αναλύω λίγο το πρόγραμμα όπως το έχω σκεφτεί... μπας και σας ξεσηκώσω!!! ;)

Αναχώρηση από Αθήνα: Παρασκευή 16/7 18:00
Στάση στο Olympus Plaza στο Αντίριο για καφέ και βενζίνη...
Εκτιμώμενη άφιξη στη Λευκάδα 23:00

Διαδρομή
Αθήνα - Κόρινθος - Πάτρα - Αντίριο - Αγρίνιο (μέσω Ιονίας οδού έξω από το Αγρίνιο - γλυτώνουμε και χρόνο και χλμ.) - Αμφιλοχία - Βόνιτσα - Λευκάδα
http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=158&pictureid=1718


Διαμονή
Μπορούμε να μείνουμε στο ξενοδοχείο Florena στη Νικιάνα (ανάμεσα στο Νυδρί και τη Λευκάδα - ιδανικό σημείο για να είμαστε κοντά και στα 2)

Lefkada Greece - Florena Hotel on Lefkada Island (http://www.florenahotel.gr/main-gr.htm)
(Πλήρωσα 55 € / ημέρα με πρωινό)
Πιθανόν να μπορέσουμε να πετύχουμε και κάτι καλύτερο ή να δούμε και κάποια εναλλακτική λύση, εφόσον έχουμε έγκαιρα τις συμμετοχές!! Σημειωτέον, έχει και parking με σκίαστρο και στη συμφωνία που έκανα ήταν καθυστερημένη αναχώρηση, ήτοι το δωμάτιο μπορούμε να το αφήσουμε στις 17:00 την Κυριακή, χωρίς επιπλέον χρέωση!!

Παρασκευή (16/7) βράδυ
Φτάνοντας και αφού τακτοποιηθούμε στα δωμάτια, μπορούμε να πάμε για φαγητό σε παραλιακό μαγαζί στο Νυδρί (5' απόσταση από το Florena) κυριολεκτικά πάνω στη θάλασσα με πολύ καλό και οικονομικό φαγητό (κρέας και ψάρι) και μετά να πάμε για ένα ποτάκι στο Νυδρί (δίπλα ακριβώς - μέσω αμμουδιάς)

Σάββατο (17/7) πρωί
Πρωινό στο ξενοδοχείο και στη συνέχεια μπορούμε να πιούμε το καφεδάκι μας στη Λευκάδα δίπλα στη λιμνοθάλασα, όπως φαίνεται στην ακόλουθη φωτό...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=158&pictureid=1720
Εν συνεχεία, μπορούμε να πάμε για μπανάκι, είτε στο Κάθισμα...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=158&pictureid=1721

είτε στο Πόρτο Κατσίκι (και τα 2 είναι τέλεια)...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=158&pictureid=1722

Σάββατο (17/7) μεσημέρι-απόγευμα
Μετά το μπανάκι και αφού πλέον θα έχει πάει απόγευμα, μπορούμε να πάμε για φαγητό σε γραφικό κολπίσκο διπλανού χωριού εν' ονόματι Βασιλική...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=158&pictureid=1723

Καλό φαγητό και καλές τιμές...

Σάββατο (17/7) βράδυ
Μπορούμε να πάμε στη Λευκάδα για καλαμπόκι τρομερό, παγωτό και στη συνέχεια ποτάκι... και περαντζάδα στην παραλία... πολύ καλό "οφθαλμόλουτρο"... :) ;)

Κυριακή (18/7) πρωί
Επειδή θα είμαστε πιο πιεσμένοι χρονικά την Κυριακή, μπορούμε να πάρουμε πρωινό στο ξενοδοχείο και να πάμε απευθείας για μπάνιο... που αλλού..?? Στους ξακουστούς Εγκρεμνούς...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=158&pictureid=1724

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=158&pictureid=1725

... με ωραία καντίνα...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=158&pictureid=1726

Εν' συνεχεία, μπορούμε να επιστρέψουμε στο ξενοδοχείο (για μπανάκι) και να φάμε είτε στη Λευκάδα είτε στο Νυδρί και να ξεκινήσουμε την επιστροφή μας για πίσω κατά τις 17:00 με εκτιμώμενη άφιξη στην Αθήνα γύρω στις 22:00 (ανάλογα με τις στάσεις).

Μπορούμε να σταματήσουμε για καφέ στην Αμφιλοχία είτε στο Olympus Plaza στο Αντίριο (και για βενζίνη)...

Ελπίζω με αυτό το post... να κερδίσω μερικές συμμετοχές.... Θα πρέπει να έχουμε καταλήξει μέχρι την Τρίτη το βράδυ (βία Τετάρτη μεσημέρι) για να μπορέσω να τακτοποιήσω τη διαμονή μας... Έχουμε μεγάλο πλεονέκτημα γιατί υπάρχει πολύ καλή μου φίλη εκεί, η οποία θα βοηθήσει σε μεγάλο βαθμό...

Συμμετοχές:
1/ CPretenteriS (μονός στο Αθήνα-Λευκάδα-Αθήνα διπλός στη Λευκάδα)
2/ ...
3/ ...
4/ ...
5/ ...

Ενσωμάτωση στην εκδρομή φίλων που θα βρίσκονται στην περιοχή
1/ nikos-x (θα βρίσκεται 1-2 ημέρες πριν Αμφιλοχία-Πρέβεζα)
2/ ...

Ακόμα να δηλώσετε συμμετοχή...??? Τι άλλο να κάνω...??? :hmmm:

nik3bos
12-07-2010, 09:54
Και εγω μεσα.... παρασκευη βραδυ κλεινω κατα τις 9΄30 (ειμαι αγρινιο:)) αν τυχει και ειστε κοντα , μπαινω στο group , αλλιως τα λεμε το πρωι του σαββατου μιας και μενω στη "λυγια" λιγο πριν τη "νικκιανα":)
εχω να προτεινω στο νυδρι και θαλασσια sports...:p:p:p

CPretenteriS
12-07-2010, 10:25
Αγαπητοί μου φίλοι... από εδώ και στο εξής θα ποστάρω μόνο το κομμάτι των συμμετοχών και κάποια πολύ βασικά στοιχεία για να μη βαραίνει η σελίδα άσκοπα... όσοι θέλουν να δουν αναλυτικά πληροφορίες, φωτογραφίες, κλπ... μπορούν να ανατρέξουν σε προηγούμενα posts...

Αναχώρηση από Αθήνα: Παρασκευή 16/7 18:00
Στάση στο Olympus Plaza στο Αντίριο για καφέ και βενζίνη...
Εκτιμώμενη άφιξη στη Λευκάδα 23:00

Διαδρομή
Αθήνα - Κόρινθος - Πάτρα - Αντίριο - Αγρίνιο (μέσω Ιονίας οδού έξω από το Αγρίνιο - γλυτώνουμε και χρόνο και χλμ.) - Αμφιλοχία - Βόνιτσα - Λευκάδα

Διαμονή
1/ Ξενοδοχείο Florena στη Νικιάνα (θα εξαρτηθεί από τον αριθμό συμμετοχών και τη διαθεσιμότητα όταν θα είμαστε συμπληρωμένοι)
2/ Άλλες εναλλακτικές επιλογές... Plan B (υπό συζήτηση) !

Αν καταλήξουμε σε αυτό, κατά πάσα πιθανότητα θα μπορέσουμε να αφήσουμε το δωμάτιο, το απόγευμα της Κυριακής, χωρίς επιπλέον χρέωση!!

Παρασκευή (16/7) βράδυ
1/ Φαγητό σε παραλιακό ταβερνάκι στο Νυδρί
2/ Ποτάκι στο Νυδρί

Σάββατο (17/7) πρωί
1/ Πρωινό στο ξενοδοχείο
2/ Καφέ στη Λευκάδα (λιμνοθάλασσα)
3/ Μπάνιο στο Κάθισμα ή Πόρτο Κατσίκι

Σάββατο (17/7) μεσημέρι-απόγευμα
1/ Γεύμα στο χωριό Βασιλική (σε γραφικό κολπίσκο)

Σάββατο (17/7) βράδυ
1/ Λευκάδα για Καλαμπόκι / Παγωτό / Ποτάκι / Οφθαλμόλουτρο :D

Κυριακή (18/7) πρωί
1/ Πρωινό στο ξενοδοχείο
2/ Μπάνιο στους Εγκρεμνούς

Κυριακή (18/7) μεσημέρι
1/ Επιστροφή στο ξενοδοχείο για μπάνιο και πακετάρισμα
2/ Light φαγητό στο Νυδρί ή κάπου στη διαδρομή μας
(Το πλάνο της Κυριακής μετά το μπάνιο, μπορούμε να το αποφασίσουμε από κοινού στον καφέ της Τετάρτης στη Βάρκιζα)

Αναχώρηση από Λευκάδα για Αθήνα: Κυριακή (18/7) 17:00 με εκτιμώμενη άφιξη στις 22:00 ανάλογα με τις στάσεις.

Συμμετοχές:
1/ CPretenteriS (μονός στο Αθήνα-Λευκάδα-Αθήνα διπλός στη Λευκάδα)
2/ Michael Chatzilias (Διπλός)
3/ ...
4/ ...
5/ ...

Ενσωμάτωση στην εκδρομή φίλων που θα βρίσκονται στην περιοχή

1/ nikos-x (θα βρίσκεται 1-2 ημέρες πριν Αμφιλοχία-Πρέβεζα - ενσωμάτωση Σάββατο πρωί)
2/ nik3bos (θα ξεκινήσει από Αγρίνιο - αν ταιριάξει θα ενσωματωθεί μαζί μας στην Ιονία οδό - θα σε ενημερώσω για εκτιμώμενη άφιξη στον κόμβο του Αγρινίου την Παρασκευή το απόγευμα, οπότε στείλε μου με PM το τηλ. σου)

Αναμένω επιβεβαίωση και από Syan που επικοινώνησε νωρίτερα μαζί μου. Στράτο, δε σε έχω βάλει στη λίστα, αναμένω επιβεβαίωσή σου για συμμετοχές...

Ευχαριστώ και είμαι στη διάθεση σας για διευκρινήσεις... Παρακαλώ επιβεβαιώστε έγκαιρα για να τακτοποιηθεί η διαμονή που είναι το άγχος μου...

Κωστής
6973-886010

Arkas
12-07-2010, 12:09
Με το καλό φιλαράκια!
Ακούγεται super η εκδρομή
και με τον Πρετεντέρη οργανωτή,
το κέφι δεν θα λείψει!!!

CPretenteriS
12-07-2010, 12:15
Με το καλό φιλαράκια!
Ακούγεται super η εκδρομή
και με τον Πρετεντέρη οργανωτή,
το κέφι δεν θα λείψει!!!

Από κέφι... άλλο τίποτα!!! :D:D:D Η Διοίκηση θα μας τιμήσει...?? ;);)

Arkas
12-07-2010, 13:02
Από κέφι... άλλο τίποτα!!! :D:D:D Η Διοίκηση θα μας τιμήσει...?? ;);)
Φιλαράκι,
μετά από Ιταλία, Ξυλόκαστρο και Κυπαρισσία,
θα φάμε πολύ ξύλο αν την ξανακοπανήσουμε!:sm7:

Εξάλλου, το ερχόμενο Σ/Κ θα ξαναείμαι
στο Ξυλόκαστρο!:rolleyes:

Και πάλι, καλά να περάσετε!

CPretenteriS
12-07-2010, 13:08
Φιλαράκι,
μετά από Ιταλία, Ξυλόκαστρο και Κυπαρισσία,
θα φάμε πολύ ξύλο αν την ξανακοπανήσουμε!:sm7:

Εξάλλου, το ερχόμενο Σ/Κ θα ξαναείμαι
στο Ξυλόκαστρο!:rolleyes:

Και πάλι, καλά να περάσετε!

Ωχ ωχ... κατάλαβα... θα πέσει παντόφλα...!!! :sm7::sm7:

Να 'σαι καλά Δημήτρη μου, σ' ευχαριστώ!!

nikos-x
12-07-2010, 14:53
Μία διευκρίνηση παρακαλώ.
Όταν λέτε διπλός, εννοείτε πως πρέπει να μετρήσουμε περιφέρεια μέσης κιλά και όλα τα σχετικά; και βάση των αποτελεσμάτων θα αξιολογηθούμε;
Όπως και να 'χει:
Νίκος: 1, 89 ύψος, 114 κιλά, 109 μέση-δαχτυλίδι, στήθος από κοτόπουλο. :D
Ειρήνη: 1,62 ύψος, 60 κιλά, 63 μέση.

Μάλλον παίζουμε στο διπλός, οριακά τριπλός, :mad:

CPretenteriS
12-07-2010, 15:21
Μία διευκρίνηση παρακαλώ.
Όταν λέτε διπλός, εννοείτε πως πρέπει να μετρήσουμε περιφέρεια μέσης κιλά και όλα τα σχετικά; και βάση των αποτελεσμάτων θα αξιολογηθούμε;
Όπως και να 'χει:
Νίκος: 1, 89 ύψος, 114 κιλά, 109 μέση-δαχτυλίδι, στήθος από κοτόπουλο. :D
Ειρήνη: 1,62 ύψος, 60 κιλά, 63 μέση.

Μάλλον παίζουμε στο διπλός, οριακά τριπλός, :mad:

1,62, 60 κιλά??? Μια χαρά η Ειρήνη... :sm7::sm7::sm7: (σε πειράζω!!!)

Να σας υπολογίζω και για διανυκτέρευση παιδιά το Σάββατο, ή όχι??

nikos-x
12-07-2010, 15:41
Να σας υπολογίζω και για διανυκτέρευση παιδιά το Σάββατο, ή όχι??

Εννοείτε, μέχρι "τέλους τίτλων" ή ους να τιλιώσ' του παναήρ :sm7:
Και μην ξεχνάμε τα μπάνια, ακόμα λευκός είμαι, δεν τολμώ να βγω στην πασαρέλα

napgeo
12-07-2010, 16:03
Τι Λευκάδα και βλακείες μου λέτε.
Δεν κάνετε προς τα πάνω το Σάββατο βράδυ , να βάλω και ένα μικρό στη ΣΟΥΒΛΑ να γυρνάει.. Μια ώρα δρόμος είναι.:p

CPretenteriS
12-07-2010, 16:07
Αναχώρηση από Αθήνα: Παρασκευή 16/7 18:00
Στάση στο Olympus Plaza στο Αντίριο για καφέ και βενζίνη...
Εκτιμώμενη άφιξη στη Λευκάδα 23:00

Διαδρομή
Αθήνα - Κόρινθος - Πάτρα - Αντίριο - Αγρίνιο (μέσω Ιονίας οδού έξω από το Αγρίνιο - γλυτώνουμε και χρόνο και χλμ.) - Αμφιλοχία - Βόνιτσα - Λευκάδα

Διαμονή
1/ Ξενοδοχείο Florena στη Νικιάνα (θα εξαρτηθεί από τον αριθμό συμμετοχών και τη διαθεσιμότητα όταν θα είμαστε συμπληρωμένοι)
2/ Άλλες εναλλακτικές επιλογές... Plan B (υπό συζήτηση) !

Αν καταλήξουμε σε αυτό, κατά πάσα πιθανότητα θα μπορέσουμε να αφήσουμε το δωμάτιο, το απόγευμα της Κυριακής, χωρίς επιπλέον χρέωση!!

Παρασκευή (16/7) βράδυ
1/ Φαγητό σε παραλιακό ταβερνάκι στο Νυδρί
2/ Ποτάκι στο Νυδρί

Σάββατο (17/7) πρωί
1/ Πρωινό στο ξενοδοχείο
2/ Καφέ στη Λευκάδα (λιμνοθάλασσα)
3/ Μπάνιο στο Κάθισμα ή Πόρτο Κατσίκι

Σάββατο (17/7) μεσημέρι-απόγευμα
1/ Γεύμα στο χωριό Βασιλική (σε γραφικό κολπίσκο)

Σάββατο (17/7) βράδυ
1/ Λευκάδα για Καλαμπόκι / Παγωτό / Ποτάκι / Οφθαλμόλουτρο

Κυριακή (18/7) πρωί
1/ Πρωινό στο ξενοδοχείο
2/ Μπάνιο στους Εγκρεμνούς

Κυριακή (18/7) μεσημέρι
1/ Επιστροφή στο ξενοδοχείο για μπάνιο και πακετάρισμα
2/ Light φαγητό στο Νυδρί ή κάπου στη διαδρομή μας
(Το πλάνο της Κυριακής μετά το μπάνιο, μπορούμε να το αποφασίσουμε από κοινού στον καφέ της Τετάρτης στη Βάρκιζα)

Αναχώρηση από Λευκάδα για Αθήνα: Κυριακή (18/7) 17:00 με εκτιμώμενη άφιξη στις 22:00 ανάλογα με τις στάσεις.

Συμμετοχές:
1/ CPretenteriS (μονός στο Αθήνα-Λευκάδα-Αθήνα διπλός στη Λευκάδα)
2/ Michael Chatzilias (Διπλός - Πλήρες πρόγραμμα)
3/ Nikos-x (Διπλός - Ενσωμάτωση το Σάββατο το πρωί με 1 Δ/Ν - επιβεβαίωσε αν τελικά καταφέρεις για Παρασκευή Νίκο)
4/ Syan --> Στράτο επιβεβαίωσε συμμετοχή
5/ ...
6/ ...
7/ ...

Ενσωμάτωση στην εκδρομή φίλων που θα βρίσκονται στην περιοχή:

1/ nik3bos (θα ξεκινήσει από Αγρίνιο - αν ταιριάξει θα ενσωματωθεί μαζί μας στην Ιονία οδό την Παρασκευή - θα σε ενημερώσω για εκτιμώμενη άφιξη στον κόμβο του Αγρινίου την Παρασκευή το απόγευμα, οπότε στείλε μου με PM το τηλ. σου - Δεν απαιτεί διανυκτέρευση)

Ευχαριστώ και είμαι στη διάθεση σας για διευκρινήσεις... Παρακαλώ επιβεβαιώστε έγκαιρα για να τακτοποιηθεί η διαμονή που είναι το άγχος μου... :hmmm:

Άντε τώρα που γυρίζει..... :D:D

Κωστής
6973-886010

CPretenteriS
12-07-2010, 16:10
Τι Λευκάδα και βλακείες μου λέτε.
Δεν κάνετε προς τα πάνω το Σάββατο βράδυ , να βάλω και ένα μικρό στη ΣΟΥΒΛΑ να γυρνάει.. Μια ώρα δρόμος είναι.:p


Πρόσεχε τι προτείνεις... γιατί εδώ όλα είναι τοις μετρητοίς... :D:D:D

Γιώργο, σ' ευχαριστώ για την πρόταση... κάτσε να δούμε πόσοι νοματαίοι θα μαζευτούμε και μιλάμε... ;);)

napgeo
12-07-2010, 16:14
Αναχώρηση από Αθήνα: Παρασκευή 16/7 18:00
Στάση στο Olympus Plaza στο Αντίριο για καφέ και βενζίνη...
Εκτιμώμενη άφιξη στη Λευκάδα 23:00

Διαδρομή
Αθήνα - Κόρινθος - Πάτρα - Αντίριο - Αγρίνιο (μέσω Ιονίας οδού έξω από το Αγρίνιο - γλυτώνουμε και χρόνο και χλμ.) - Αμφιλοχία - Βόνιτσα - Λευκάδα

Διαμονή
1/ Ξενοδοχείο Florena στη Νικιάνα (θα εξαρτηθεί από τον αριθμό συμμετοχών και τη διαθεσιμότητα όταν θα είμαστε συμπληρωμένοι)
2/ Άλλες εναλλακτικές επιλογές... Plan B (υπό συζήτηση) !

Αν καταλήξουμε σε αυτό, κατά πάσα πιθανότητα θα μπορέσουμε να αφήσουμε το δωμάτιο, το απόγευμα της Κυριακής, χωρίς επιπλέον χρέωση!!

Παρασκευή (16/7) βράδυ
1/ Φαγητό σε παραλιακό ταβερνάκι στο Νυδρί
2/ Ποτάκι στο Νυδρί

Σάββατο (17/7) πρωί
1/ Πρωινό στο ξενοδοχείο
2/ Καφέ στη Λευκάδα (λιμνοθάλασσα)
3/ Μπάνιο στο Κάθισμα ή Πόρτο Κατσίκι

Σάββατο (17/7) μεσημέρι-απόγευμα
1/ Γεύμα στο χωριό Βασιλική (σε γραφικό κολπίσκο)

Σάββατο (17/7) βράδυ
1/ Λευκάδα για Καλαμπόκι / Παγωτό / Ποτάκι / Οφθαλμόλουτρο

Κυριακή (18/7) πρωί
1/ Πρωινό στο ξενοδοχείο
2/ Μπάνιο στους Εγκρεμνούς

Κυριακή (18/7) μεσημέρι
1/ Επιστροφή στο ξενοδοχείο για μπάνιο και πακετάρισμα
2/ Light φαγητό στο Νυδρί ή κάπου στη διαδρομή μας
(Το πλάνο της Κυριακής μετά το μπάνιο, μπορούμε να το αποφασίσουμε από κοινού στον καφέ της Τετάρτης στη Βάρκιζα)

Αναχώρηση από Λευκάδα για Αθήνα: Κυριακή (18/7) 17:00 με εκτιμώμενη άφιξη στις 22:00 ανάλογα με τις στάσεις.

Συμμετοχές:
1/ CPretenteriS (μονός στο Αθήνα-Λευκάδα-Αθήνα διπλός στη Λευκάδα)
2/ Michael Chatzilias (Διπλός - Πλήρες πρόγραμμα)
3/ Nikos-x (Διπλός - Ενσωμάτωση το Σάββατο το πρωί με 1 Δ/Ν - επιβεβαίωσε αν τελικά καταφέρεις για Παρασκευή Νίκο)
4/ Syan --> Στράτο επιβεβαίωσε συμμετοχή
5/ ...
6/ ...
7/ ...

Ενσωμάτωση στην εκδρομή φίλων που θα βρίσκονται στην περιοχή:

1/ nik3bos (θα ξεκινήσει από Αγρίνιο - αν ταιριάξει θα ενσωματωθεί μαζί μας στην Ιονία οδό την Παρασκευή - θα σε ενημερώσω για εκτιμώμενη άφιξη στον κόμβο του Αγρινίου την Παρασκευή το απόγευμα, οπότε στείλε μου με PM το τηλ. σου - Δεν απαιτεί διανυκτέρευση)

Ευχαριστώ και είμαι στη διάθεση σας για διευκρινήσεις... Παρακαλώ επιβεβαιώστε έγκαιρα για να τακτοποιηθεί η διαμονή που είναι το άγχος μου... :hmmm:

Άντε τώρα που γυρίζει..... :D:D

Κωστής
6973-886010


Οχι δεν το έχω βάλει ακόμη ???που το είδες να ΓΥΡΙΖΕΙ

CPretenteriS
12-07-2010, 16:16
:sm7::sm7::sm7:

nikos-x
12-07-2010, 16:26
... να βάλω και ένα μικρό στη ΣΟΥΒΛΑ να γυρνάει.. Μια ώρα δρόμος είναι.:p


Εάν είσαι ο Ναπολέον, είσαι "φορτηγατζής" και πριν χρόνια δούλευες σε Πρεβεζιάνικο φρουτάδικο την γραμμή Ιταλία - Ελλάδα, τότε είσαι αυτός που υποσχέθηκε κάποτε, στο σαλόνι του καραβιού... "αυστηρή δίαιτα".
Γι' αυτό άσε το αμνοερίφιο στην ησυχία του, μέχρι το Πάσχα κι έλα για ψαράκι στη Λευκάδα :D

CPretenteriS
12-07-2010, 20:46
ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ΜΕ ΤΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΤΟ ΕΡΧΟΜΕΝΟ Σ/Κ... δείτε σας παρακαλώ άμεσα τι θα κάνετε... Ιδανικά, θα πρέπει να ξέρω έως αύριο βράδυ, διαφορετικά το αργότερο την Τετάρτη στον καφέ στη Βάρκιζα. Δείτε παρακάτω στοιχεία νέου ξενοδοχείου στη Νικιάνα επίσης!!!

Αναχώρηση από Αθήνα: Παρασκευή 16/7 18:00
Στάση στο Olympus Plaza στο Αντίριο για καφέ και βενζίνη...
Εκτιμώμενη άφιξη στη Λευκάδα 23:00

Διαδρομή
Αθήνα - Κόρινθος - Πάτρα - Αντίριο - Αγρίνιο (μέσω Ιονίας οδού έξω από το Αγρίνιο - γλυτώνουμε και χρόνο και χλμ.) - Αμφιλοχία - Βόνιτσα - Λευκάδα

Διαμονή
1/ Ξενοδοχείο Aliki στη Νικιάνα (Lefkada Greece - Aliki Hotel on Lefkada Island - Nikiana (http://www.alikihotel.gr/))
Φαίνεται καλό, καθαρό και με ωραία θέα... Η τιμή που μου έκαναν για το μονόκλινο είναι 50€ με πρωινό και για το δίκλινο 60€ με πρωινό.

Αυτή τη στιγμή έχω προχωρήσει στις ακόλουθες κρατήσεις:
1/ CPretenteris (μονόκλινο για 16 & 17/7)
2/ Michael Chatzilias (δίκλινο για 16 & 17/7)
3/ Nikos-x (μονόκλινο για 17/7)

Δυστυχώς δεν μπορούμε να κρατήσουμε όλα τα δωμάτια μέχρι αργά, αλλά μπορούμε να κρατήσουμε 1 δωμάτιο για μέχρι αργά την Κυριακή (χωρίς χρέωση) ώστε να κάνουμε μπάνιο και να ετοιμαστούμε καθώς και για να συγκεντρώσουμε τα πράγματά μας. Αυτή τη στιγμή υπάρχουν αρκετά δωμάτια διαθέσιμα αλλά ιδανικά θα πρέπει μέχρι αύριο βράδυ (ή κατ' εξαίρεση Τετάρτη βράδυ στον καφέ στη Βάρκιζα) να ενημερώσω για τις τελικές κρατήσεις και να στείλω προκαταβολή.

Παρασκευή (16/7) βράδυ
1/ Φαγητό σε παραλιακό ταβερνάκι στο Νυδρί
2/ Ποτάκι στο Νυδρί

Σάββατο (17/7) πρωί
1/ Πρωινό στο ξενοδοχείο
2/ Καφέ στη Λευκάδα (λιμνοθάλασσα)
3/ Μπάνιο στο Κάθισμα ή Πόρτο Κατσίκι

Σάββατο (17/7) μεσημέρι-απόγευμα
1/ Γεύμα στο χωριό Βασιλική (σε γραφικό κολπίσκο)

Σάββατο (17/7) βράδυ
1/ Λευκάδα για Καλαμπόκι / Παγωτό / Ποτάκι / Οφθαλμόλουτρο

Κυριακή (18/7) πρωί
1/ Πρωινό στο ξενοδοχείο
2/ Μπάνιο στους Εγκρεμνούς

Κυριακή (18/7) μεσημέρι
1/ Επιστροφή στο ξενοδοχείο για μπάνιο και πακετάρισμα
2/ Light φαγητό στο Νυδρί ή κάπου στη διαδρομή μας
(Το πλάνο της Κυριακής μετά το μπάνιο, μπορούμε να το αποφασίσουμε από κοινού στον καφέ της Τετάρτης στη Βάρκιζα)

Αναχώρηση από Λευκάδα για Αθήνα: Κυριακή (18/7) 17:00 με εκτιμώμενη άφιξη στις 22:00 ανάλογα με τις στάσεις.

Συμμετοχές:
1/ CPretenteriS (μονός στο Αθήνα-Λευκάδα-Αθήνα διπλός στη Λευκάδα)
2/ Michael Chatzilias (Διπλός - Πλήρες πρόγραμμα)
3/ Nikos-x (Διπλός - Ενσωμάτωση το Σάββατο το πρωί με 1 Δ/Ν - επιβεβαίωσε αν τελικά καταφέρεις για Παρασκευή Νίκο)
4/ Syan --> ????? Στράτο επιβεβαίωσε συμμετοχή
5/ Nikolas33 --> ????? Νίκο επιβεβαίωσε συμμετοχή
6/ Άλλος κανείς...???
7/ ...

Ενσωμάτωση στην εκδρομή φίλων που θα βρίσκονται στην περιοχή:

1/ nik3bos (θα ξεκινήσει από Αγρίνιο - αν ταιριάξει θα ενσωματωθεί μαζί μας στην Ιονία οδό την Παρασκευή - θα σε ενημερώσω για εκτιμώμενη άφιξη στον κόμβο του Αγρινίου την Παρασκευή το απόγευμα, οπότε στείλε μου με PM το τηλ. σου - Δεν απαιτεί διανυκτέρευση)

Ευχαριστώ και είμαι στη διάθεση σας για διευκρινήσεις... Παρακαλώ επιβεβαιώστε έγκαιρα για να τακτοποιηθεί η διαμονή που είναι το άγχος μου... :hmmm:

Άντε τώρα που γυρίζει..... :D:D

Κωστής
6973-886010

CPretenteriS
12-07-2010, 21:32
ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ΜΕ ΤΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΤΟ ΕΡΧΟΜΕΝΟ Σ/Κ... δείτε σας παρακαλώ άμεσα τι θα κάνετε... Ιδανικά, θα πρέπει να ξέρω έως αύριο βράδυ, διαφορετικά το αργότερο την Τετάρτη στον καφέ στη Βάρκιζα. Δείτε παρακάτω στοιχεία νέου ξενοδοχείου στη Νικιάνα επίσης!!!

Αναχώρηση από Αθήνα: Παρασκευή 16/7 18:00
Στάση στο Olympus Plaza στο Αντίριο για καφέ και βενζίνη...
Εκτιμώμενη άφιξη στη Λευκάδα 23:00

Διαδρομή
Αθήνα - Κόρινθος - Πάτρα - Αντίριο - Αγρίνιο (μέσω Ιονίας οδού έξω από το Αγρίνιο - γλυτώνουμε και χρόνο και χλμ.) - Αμφιλοχία - Βόνιτσα - Λευκάδα

Διαμονή
1/ Ξενοδοχείο Aliki στη Νικιάνα (Lefkada Greece - Aliki Hotel on Lefkada Island - Nikiana (http://www.alikihotel.gr/))
Φαίνεται καλό, καθαρό και με ωραία θέα... Η τιμή που μου έκαναν για το μονόκλινο είναι 50€ με πρωινό και για το δίκλινο 60€ με πρωινό.

Αυτή τη στιγμή έχω προχωρήσει στις ακόλουθες κρατήσεις:
1/ CPretenteris (μονόκλινο για 16 & 17/7)
2/ Michael Chatzilias (δίκλινο για 16 & 17/7)
3/ Nikos-x (δίκλινο για 16 & 17/7)

Δυστυχώς δεν μπορούμε να κρατήσουμε όλα τα δωμάτια μέχρι αργά, αλλά μπορούμε να κρατήσουμε 1 δωμάτιο για μέχρι αργά την Κυριακή (χωρίς χρέωση) ώστε να κάνουμε μπάνιο και να ετοιμαστούμε καθώς και για να συγκεντρώσουμε τα πράγματά μας. Αυτή τη στιγμή υπάρχουν αρκετά δωμάτια διαθέσιμα αλλά ιδανικά θα πρέπει μέχρι αύριο βράδυ (ή κατ' εξαίρεση Τετάρτη βράδυ στον καφέ στη Βάρκιζα) να ενημερώσω για τις τελικές κρατήσεις και να στείλω προκαταβολή.

Παρασκευή (16/7) βράδυ
1/ Φαγητό σε παραλιακό ταβερνάκι στο Νυδρί
2/ Ποτάκι στο Νυδρί

Σάββατο (17/7) πρωί
1/ Πρωινό στο ξενοδοχείο
2/ Καφέ στη Λευκάδα (λιμνοθάλασσα)
3/ Μπάνιο στο Κάθισμα ή Πόρτο Κατσίκι

Σάββατο (17/7) μεσημέρι-απόγευμα
1/ Γεύμα στο χωριό Βασιλική (σε γραφικό κολπίσκο)

Σάββατο (17/7) βράδυ
1/ Λευκάδα για Καλαμπόκι / Παγωτό / Ποτάκι / Οφθαλμόλουτρο

Κυριακή (18/7) πρωί
1/ Πρωινό στο ξενοδοχείο
2/ Μπάνιο στους Εγκρεμνούς

Κυριακή (18/7) μεσημέρι
1/ Επιστροφή στο ξενοδοχείο για μπάνιο και πακετάρισμα
2/ Light φαγητό στο Νυδρί ή κάπου στη διαδρομή μας
(Το πλάνο της Κυριακής μετά το μπάνιο, μπορούμε να το αποφασίσουμε από κοινού στον καφέ της Τετάρτης στη Βάρκιζα). Παίζουν και κάτι σούβλες... αλλά είναι υπό συζήτηση... ;)

Αναχώρηση από Λευκάδα για Αθήνα: Κυριακή (18/7) 17:00 με εκτιμώμενη άφιξη στις 22:00 ανάλογα με τις στάσεις.

Συμμετοχές:
1/ CPretenteriS (μονός στο Αθήνα-Λευκάδα-Αθήνα, διπλός στη Λευκάδα)
2/ Michael Chatzilias (Διπλός - Πλήρες πρόγραμμα)
3/ Nikos-x (Διπλός - Πλήρες πρόγραμμα - Θα μας περιμένει στο ξενοδοχείο Aliki)
4/ Syan --> ????? Στράτο επιβεβαίωσε συμμετοχή
5/ Nikolas33 --> ????? Νίκο επιβεβαίωσε συμμετοχή
6/ Άλλος κανείς...???
7/ Άλλος κανείς...???

Ενσωμάτωση στην εκδρομή, φίλων που θα βρίσκονται στην περιοχή:

1/ nik3bos (θα ξεκινήσει από Αγρίνιο - αν ταιριάξει θα ενσωματωθεί μαζί μας στην Ιονία οδό την Παρασκευή - θα σε ενημερώσω για εκτιμώμενη άφιξη στον κόμβο του Αγρινίου την Παρασκευή το απόγευμα, οπότε στείλε μου με PM το τηλ. σου - Δεν απαιτεί διανυκτέρευση)

Ευχαριστώ και είμαι στη διάθεση σας για διευκρινήσεις... Παρακαλώ επιβεβαιώστε έγκαιρα για να τακτοποιηθεί η διαμονή που είναι το άγχος μου... :hmmm:

Άντε τώρα που γυρίζει..... :D:D

Κωστής
6973-886010

CPretenteriS
13-07-2010, 08:01
Άλλος για Λευκάδααα..??? Θα βγάλω ντελάλη στο τέλος... :D:D

vasorfa
13-07-2010, 08:40
Πρόσεχε τι προτείνεις... γιατί εδώ όλα είναι τοις μετρητοίς... :D:D:D

Γιώργο, σ' ευχαριστώ για την πρόταση... κάτσε να δούμε πόσοι νοματαίοι θα μαζευτούμε και μιλάμε... ;);)


Ax,,,,,σε εχει φαει ο......ερωτας....:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

ποιος Γιωργος ρε Μαστορα????

ενα Ναπολεον τον εχουμε!!!!!

οχι τιποτα αλλο αν ειναι να τον βαφτισεις,,,παρτου και ρουχα!!!!:p:p:p



Ωραια βολτουλα παιδια Λευκαδα εχω ανεβει παρα πολλες φορες!!!ειτε για δουλεια ειτε για διασκεδαση!!!!!:D:D

καλα να περάσετε!!!!!!

εγω--ευτυχως:D:D---δεν θα μπορεσω--:D--Θα ειμαι λίιιιιγο πιο πάνω!!!!!

Ναπολεον---Το νου σου!!!:sm7::sm7:

CPretenteriS
13-07-2010, 10:02
Ax,,,,,σε εχει φαει ο......ερωτας....:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

ποιος Γιωργος ρε Μαστορα????

ενα Ναπολεον τον εχουμε!!!!!

οχι τιποτα αλλο αν ειναι να τον βαφτισεις,,,παρτου και ρουχα!!!!:p:p:p



Ωραια βολτουλα παιδια Λευκαδα εχω ανεβει παρα πολλες φορες!!!ειτε για δουλεια ειτε για διασκεδαση!!!!!:D:D

καλα να περάσετε!!!!!!

εγω--ευτυχως:D:D---δεν θα μπορεσω--:D--Θα ειμαι λίιιιιγο πιο πάνω!!!!!

Ναπολεον---Το νου σου!!!:sm7::sm7:

Όλα τα 'χαμε.... εσύύύύ μας έλειπες τώρα.... αφού δεν μπορείς να παραστείς στην εκδρομή... να στείλεις αντικαταστάτη... αλλά τέτοιο κομμάτι θα μου πεις... που να βρεθεί άλλο???

1 κάθε 1.000.000 χρόνια βγαίνει... :sm7::sm7::sm7:

Τρομάρα σου... :D:D

nik3bos
13-07-2010, 10:16
να ενημεροσω πως ειμαι καλυμενος στο θεμα δωματιου....:)
θα μεινω στη "λυγια" .
το να βρεις δωματιο μεσα ιουλιου ειναι οντως πολυυυυ δυσκολο

napgeo
13-07-2010, 10:23
Ax,,,,,σε εχει φαει ο......ερωτας....:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

ποιος Γιωργος ρε Μαστορα????

ενα Ναπολεον τον εχουμε!!!!!

οχι τιποτα αλλο αν ειναι να τον βαφτισεις,,,παρτου και ρουχα!!!!:p:p:p



Ωραια βολτουλα παιδια Λευκαδα εχω ανεβει παρα πολλες φορες!!!ειτε για δουλεια ειτε για διασκεδαση!!!!!:D:D

καλα να περάσετε!!!!!!

εγω--ευτυχως:D:D---δεν θα μπορεσω--:D--Θα ειμαι λίιιιιγο πιο πάνω!!!!!

Ναπολεον---Το νου σου!!!:sm7::sm7:


Να είσαι καλά Δώσε Παραγγελία. Ύπνο Μην κλείσεις πουθενά. HoteltaAstra.
Μετά πρέπει να ξεκαθαρίσουμε και την Προσβολή. Κυριακή έχει σκοπευτήριο. Να δοκιμάσουμε και το νέο μου απόκτημα. :p

CPretenteriS
13-07-2010, 12:57
Άσε τα σκοπευτήρια... και κοίτα να σκοπεύσεις με καμιά σούβλα την Κυριακή λέω 'γω... :sm7:

CPretenteriS
13-07-2010, 13:47
να ενημεροσω πως ειμαι καλυμενος στο θεμα δωματιου....:)
θα μεινω στη "λυγια" .
το να βρεις δωματιο μεσα ιουλιου ειναι οντως πολυυυυ δυσκολο

Μια χαρά Νίκο... είμαστε πάρα πολυ κοντά όπως βλέπεις... ;);)

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=158&pictureid=1728

nikos-x
13-07-2010, 13:51
Να ευχηθώ καλό ταξίδι σε όσους αποφασίσουν να έρθουν στην Λευκάδα και καλή αντάμωση.
Δε θα έχω πρόσβαση στο θέμα μιας και εγώ ξεκινάω αύριο το πρωί από Θεσσαλονίκη για Μύτικα και Παρασκευή θα βρίσκομαι Λευκάδα, όπου και θα συναντηθούμε.
Πρόσεξα πως θα είναι κι ένας "κουζουλός" στην παρέα, ο Michael Chatilias, είχα την εντύπωση πως μόνο με χιόνια ταξιδεύει :sm7:
Και για να του θυμίσω λίγο τα παλιά του λιμέρια, παραθέτω τις παρακάτω φωτογραφίες, αφιερωμένες για το απίστευτο ταξίδι που έκανε στη Δανία το 1995.

http://i31.tinypic.com/2jfymgg.jpg

http://i41.tinypic.com/99i0j9.jpg

CPretenteriS
13-07-2010, 13:58
Αυτός ο κουζουλός ο Χατζηλιάς... ή που θα ταξιδεύει με χιόνια... η που θα βγαίνει στην Εθνική με μαγιώ και θα χορεύει πάνω στο RT επιδεικνύοντας βέβαια εμφανώς τη χρήση του Cruise Control... :sm7:


Ας όψεται που δεν είχα φωτό μαζί μου... :D:D

Καλή αντάμωση λοιπόν στη Λευκάδα!!! Και καλό δρόμο να έχεις...

napgeo
13-07-2010, 14:19
Άσε τα σκοπευτήρια... και κοίτα να σκοπεύσεις με καμιά σούβλα την Κυριακή λέω 'γω... :sm7:

Επειδή έχετε βαλθεί να με (κουζουλάνετε) από την Παρασκευή θα σας έχω Σαρδέλες για ψήσιμο και Προβατίνα παιδάκια. Θα μείνετε και στο Χωριό.
Ποιος θα είναι τελικά στο Μύτικα. Περνάει από το χωριό.
Λευκάδα Παναγία είναι περίπου 1 ώρα. Αν αντέχουν τα boxer Ανεβείτε Σάββατο βράδυ που έχει δροσιά.
Όσο για το internet το Σαββατοκύριακο έχουμε μάθημα. Δάσκαλος vasorfa..
Καλό μεσημέρι να έχετε…:p

nikos-x
13-07-2010, 14:48
... Ποιος θα είναι τελικά στο Μύτικα. Περνάει από το χωριό...[/FONT][/COLOR][/B]

Συνάδελφε... Εμεις θα είμαστε Μύτικα την Τετάρτη το απόγευμα.
Στάση στην Πρέβεζα για να δείξω στην κυρά την σχολή που πήγαινα, ένα καφεδάκι με δύο - τρις φίλους από τα παλιά, ένα "γεια" στα πεταχτά στον αδελφό μοτοσυκλετιστικό σύλογο της Πρέβεζας και ΒΖΖΝΝΝ για Μύτικα.
Κερνάμε τσιπουράκι... στην παραλία. :Χαμόγελο:
Θα σου τηλεφωνήσω μόλις φτάσω Πρέβεζα...
Να σου δείξω και τα αυτοκόλλητα που έχω σε ζελατίνα και μπαγκαζιέρα... ξέρεις, αυτά που τρελαίνουν τις μπέμπες... :sm7:

gsmaniac
13-07-2010, 15:00
Συνάδελφε... Εμεις θα είμαστε Μύτικα την Τετάρτη το απόγευμα.
Στάση στην Πρέβεζα για να δείξω στην κυρά την σχολή που πήγαινα, ένα καφεδάκι με δύο - τρις φίλους από τα παλιά, ένα "γεια" στα πεταχτά στον αδελφό μοτοσυκλετιστικό σύλογο της Πρέβεζας και ΒΖΖΝΝΝ για Μύτικα.
Κερνάμε τσιπουράκι... στην παραλία. :Χαμόγελο:
Θα σου τηλεφωνήσω μόλις φτάσω Πρέβεζα...
Να σου δείξω και τα αυτοκόλλητα που έχω σε ζελατίνα και μπαγκαζιέρα... ξέρεις, αυτά που τρελαίνουν τις μπέμπες... :sm7:
να του τηλεφωνησεις 2-3 μερες νωριτερα,γιατι δεν προλαβαινει σε μια μερα να ερθει...:p:p:pχοντα εχει καρντια μου...:sm7:

HAWK_46
13-07-2010, 15:04
να του τηλεφωνησεις 2-3 μερες νωριτερα,γιατι δεν προλαβαινει σε μια μερα να ερθει...:p:p:pχοντα εχει καρντια μου...:sm7:


......σε 2-3 μέρες? ...Isle of Preveza το κάναμε το ταξιδιωτικό!! :p

CPretenteriS
13-07-2010, 15:40
να του τηλεφωνησεις 2-3 μερες νωριτερα,γιατι δεν προλαβαινει σε μια μερα να ερθει...:p:p:pχοντα εχει καρντια μου...:sm7:

:sm7::sm7:

napgeo
13-07-2010, 16:49
......σε 2-3 μέρες? ...Isle of Preveza το κάναμε το ταξιδιωτικό!! :p


ΠΟΥ ΧΆΘΗΚΕΣ.. Κάμε τον Ανήφορο. Εσένα τουλάχιστον δεν έχει πρόβλημα με τη ζέστη.
Διάβασες τι γράφει έμας φίλος με τα φρένα. Και εγώ που είχα την εντύπωση ότι φρενάρουν με τα πόδια..τα gs....:p

napgeo
13-07-2010, 16:52
Συνάδελφε... Εμεις θα είμαστε Μύτικα την Τετάρτη το απόγευμα.
Στάση στην Πρέβεζα για να δείξω στην κυρά την σχολή που πήγαινα, ένα καφεδάκι με δύο - τρις φίλους από τα παλιά, ένα "γεια" στα πεταχτά στον αδελφό μοτοσυκλετιστικό σύλογο της Πρέβεζας και ΒΖΖΝΝΝ για Μύτικα.
Κερνάμε τσιπουράκι... στην παραλία. :Χαμόγελο:
Θα σου τηλεφωνήσω μόλις φτάσω Πρέβεζα...
Να σου δείξω και τα αυτοκόλλητα που έχω σε ζελατίνα και μπαγκαζιέρα... ξέρεις, αυτά που τρελαίνουν τις μπέμπες... :sm7:


Μέσα είμαι. Θα χαρώ να σας γνωρίσω. :p

CPretenteriS
13-07-2010, 21:07
ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ΜΕ ΤΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΤΟ ΕΡΧΟΜΕΝΟ Σ/Κ... δείτε σας παρακαλώ άμεσα τι θα κάνετε... και ενημερώστε με !!!

Θα πρέπει να ξέρω το αργότερο την Τετάρτη στον καφέ στη Βάρκιζα. Δείτε παρακάτω στοιχεία νέου ξενοδοχείου στη Νικιάνα επίσης!!!

Αναχώρηση από Αθήνα: Παρασκευή 16/7 18:00
Στάση στο Olympus Plaza στο Αντίριο για καφέ και βενζίνη...
Εκτιμώμενη άφιξη στη Λευκάδα 23:00

Διαδρομή
Αθήνα - Κόρινθος - Πάτρα - Αντίριο - Αγρίνιο (μέσω Ιονίας οδού έξω από το Αγρίνιο - γλυτώνουμε και χρόνο και χλμ.) - Αμφιλοχία - Βόνιτσα - Λευκάδα

Διαμονή
1/ Ξενοδοχείο Aliki στη Νικιάνα (Lefkada Greece - Aliki Hotel on Lefkada Island - Nikiana (http://www.alikihotel.gr/))
Φαίνεται καλό, καθαρό και με ωραία θέα... Η τιμή που μου έκαναν για το μονόκλινο είναι 50€ με πρωινό και για το δίκλινο 60€ με πρωινό.

Αυτή τη στιγμή έχω προχωρήσει στις ακόλουθες κρατήσεις:
1/ CPretenteris (μονόκλινο για 16 & 17/7)
2/ Michael Chatzilias (δίκλινο για 16 & 17/7)
3/ Nikos-x (δίκλινο για 16 & 17/7)

Δυστυχώς δεν μπορούμε να κρατήσουμε όλα τα δωμάτια μέχρι αργά την Κυριακή, αλλά μπορούμε να κρατήσουμε 1 δωμάτιο (χωρίς χρέωση) ώστε να κάνουμε μπάνιο και να ετοιμαστούμε καθώς και για να συγκεντρώσουμε τα πράγματά μας. Αυτή τη στιγμή υπάρχουν δωμάτια διαθέσιμα αλλά θα πρέπει να ξέρω μέχρι αύριο βράδυ στον καφέ στη Βάρκιζα) να ενημερώσω για τις τελικές κρατήσεις και να στείλω προκαταβολή.

Παρασκευή (16/7) βράδυ
1/ Φαγητό σε παραλιακό ταβερνάκι στο Νυδρί
2/ Ποτάκι στο Νυδρί

Σάββατο (17/7) πρωί
1/ Πρωινό στο ξενοδοχείο
2/ Καφέ στη Λευκάδα (λιμνοθάλασσα)
3/ Μπάνιο στο Κάθισμα ή Πόρτο Κατσίκι

Σάββατο (17/7) μεσημέρι-απόγευμα
1/ Γεύμα στο χωριό Βασιλική (σε γραφικό κολπίσκο)

Σάββατο (17/7) βράδυ
1/ Λευκάδα για Καλαμπόκι / Παγωτό / Ποτάκι / Οφθαλμόλουτρο

Κυριακή (18/7) πρωί
1/ Πρωινό στο ξενοδοχείο
2/ Μπάνιο στους Εγκρεμνούς

Κυριακή (18/7) μεσημέρι
1/ Επιστροφή στο ξενοδοχείο για μπάνιο και πακετάρισμα
2/ Light φαγητό στο Νυδρί ή κάπου στη διαδρομή μας
(Το πλάνο της Κυριακής μετά το μπάνιο, μπορούμε να το αποφασίσουμε από κοινού στον καφέ της Τετάρτης στη Βάρκιζα). Παίζουν και κάτι σούβλες... αλλά είναι υπό συζήτηση... ;)

Αναχώρηση από Λευκάδα για Αθήνα: Κυριακή (18/7) 17:00 με εκτιμώμενη άφιξη στις 22:00 ανάλογα με τις στάσεις.

Συμμετοχές:
1/ CPretenteriS (Μονός)
2/ Michael Chatzilias (Μονός ή Διπλός τελικά??? - Πες μου για να φτιάξω το δωμάτιο)
3/ Nikos-x (Διπλός - Θα μας περιμένει την Παρασκευή το βράδυ στο ξενοδοχείο Aliki)
4/ Syan --> ????? Στράτο επιβεβαίωσε συμμετοχή
5/ Nikolas33 --> ????? Νίκο επιβεβαίωσε συμμετοχή
6/ Άλλος κανείς...???
7/ Άλλος κανείς...???

Ενσωμάτωση στην εκδρομή, φίλων που θα βρίσκονται στην περιοχή:

1/ nik3bos (θα ξεκινήσει από Αγρίνιο - αν ταιριάξει θα ενσωματωθεί μαζί μας στην Ιονία οδό την Παρασκευή το βράδυ - θα σε ενημερώσω για εκτιμώμενη άφιξη στον κόμβο του Αγρινίου την Παρασκευή το απόγευμα, οπότε στείλε μου με PM το τηλ. σου - Δεν απαιτεί διανυκτέρευση)

Ευχαριστώ και είμαι στη διάθεση σας για διευκρινήσεις... Παρακαλώ επιβεβαιώστε έγκαιρα για να τακτοποιηθεί η διαμονή που είναι το άγχος μου... :hmmm:

Άντε τώρα που γυρίζει..... :D:D ... Δεν βλέπω συμμετοχές πολλές... τι γίνεται..?? Όλοι boxer έχετε και βλέπετε θερμοκρασίες Σαββατοκύριακου?? :D:D

Κωστής
6973-886010

Michael Chatzilias
14-07-2010, 00:25
Καλησπέρα ΦίλοιForum!

Niko-X, θυμάμαι...θυμάμαι...
Κάθε φορά που επιστρέφω στην Δανία και βγαίνω στους δρόμους τους, θυμάμαι εκείνο το ταξίδι...

Πρετεντέρη!
Συκοφαντίες!
Με βερμούδα ήμουν, με 80 πήγαινα, το "μαγιώ" γράφεται "μαγιό" (είναι "Το" μαγιό, γένος ουδέτερο...) και μόλις γύρισα από Δανία, Παξούς, Σύβοτα και Λευκάδα.

Επιβεβαιώνω λοιπόν την συμμετοχή μου για την Λευκάδα - μονός όμως - και Πρετεντέρη - σε παρακαλώ - πες της να μου κρατά και δυο φίλες να μην είμαι μόνος, καταλαβαίνεις...τόσο δρόμο....

Πάμε και λίγο Λευκάδα λοιπόν γιατί πολύ μείναμε σπίτι....

CPretenteriS
14-07-2010, 03:22
Καλησπέρα ΦίλοιForum!

Niko-X, θυμάμαι...θυμάμαι...
Κάθε φορά που επιστρέφω στην Δανία και βγαίνω στους δρόμους τους, θυμάμαι εκείνο το ταξίδι...

Πρετεντέρη!
Συκοφαντίες!
Με βερμούδα ήμουν, με 80 πήγαινα, το "μαγιώ" γράφεται "μαγιό" (είναι "Το" μαγιό, γένος ουδέτερο...) και μόλις γύρισα από Δανία, Παξούς, Σύβοτα και Λευκάδα.

Επιβεβαιώνω λοιπόν την συμμετοχή μου για την Λευκάδα - μονός όμως - και Πρετεντέρη - σε παρακαλώ - πες της να μου κρατά και δυο φίλες να μην είμαι μόνος, καταλαβαίνεις...τόσο δρόμο....

Πάμε και λίγο Λευκάδα λοιπόν γιατί πολύ μείναμε σπίτι....


Λοιπόν Χατζηλία... το μαγιό είναι Γαλλική λέξη... και γράφεται μόνο έτσι... "maillot" και μάλιστα για να είμαι ακριβής... "maillot de bain"... Άσε λοιπόν τις εξυπνάδες... και ετοίμασε το μαγιουδάκι σου γιατί θα γίνει χαμός... :D:D:D

Όσο για το άλλο που λες... θα σε ενημερώσω στη Βάρκιζα από κοντά... solo θα είμαστε... και ξέχνα τα σενάρια που πλάθεις...

Άσε που αν ήξερα ότι είσαι μοναχούλης σου... δε θα χρειαζόμασταν δεύτερο δωμάτιο... :sm7::sm7:

CPretenteriS
14-07-2010, 03:26
Ωραία ιδέα Κωστή ..... μπράβο !!!

Και ο προορισμός .... super .... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/BRAV-81.gif

Με το καλό φιλαράκια!
Ακούγεται super η εκδρομή
και με τον Πρετεντέρη οργανωτή,
το κέφι δεν θα λείψει!!!

Νίκο / Δημήτρη... δε θα πω τίποτα... Πρετεντέρης-Χατζηλίας εκδρομή Π/Σ/Κ στη Λευκάδα... άλλο να τα λέω κι άλλο να τα βλέπετε...:p:p Να παρακολουθείτε τηλεόραση αυτές τις μέρες.....:sm7:

Μάλλον θα μιλάμε μήνες γι αυτό το ταξίδι... :sm7::sm7:

CPretenteriS
14-07-2010, 12:03
ΕΠΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ΜΕ ΤΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΤΟ ΕΡΧΟΜΕΝΟ Σ/Κ... δείτε σας παρακαλώ άμεσα τι θα κάνετε... και ενημερώστε με !!!

Θα πρέπει να ξέρω το αργότερο την Τετάρτη στον καφέ στη Βάρκιζα. Δείτε παρακάτω στοιχεία νέου ξενοδοχείου στη Νικιάνα επίσης!!!

Αναχώρηση από Αθήνα: Παρασκευή 16/7 18:00
Στάση στο Olympus Plaza στο Αντίριο για καφέ και βενζίνη...
Εκτιμώμενη άφιξη στη Λευκάδα 23:00

Διαδρομή
Αθήνα - Κόρινθος - Πάτρα - Αντίριο - Αγρίνιο (μέσω Ιονίας οδού έξω από το Αγρίνιο - γλυτώνουμε και χρόνο και χλμ.) - Αμφιλοχία - Βόνιτσα - Λευκάδα

Διαμονή
1/ Ξενοδοχείο Aliki στη Νικιάνα (Lefkada Greece - Aliki Hotel on Lefkada Island - Nikiana)
Φαίνεται καλό, καθαρό και με ωραία θέα... Η τιμή που μου έκαναν για το μονόκλινο είναι 50€ με πρωινό και για το δίκλινο 60€ με πρωινό.

Αυτή τη στιγμή έχω προχωρήσει στις ακόλουθες κρατήσεις:
1/ CPretenteris (μονόκλινο για 16 & 17/7)
2/ Michael Chatzilias (μονόκλινο για 16 & 17/7)
3/ Nikos-x (δίκλινο για 16 & 17/7)

Δυστυχώς δεν μπορούμε να κρατήσουμε όλα τα δωμάτια μέχρι αργά την Κυριακή, αλλά μπορούμε να κρατήσουμε 1 δωμάτιο (χωρίς χρέωση) ώστε να κάνουμε μπάνιο και να ετοιμαστούμε καθώς και για να συγκεντρώσουμε τα πράγματά μας. Αυτή τη στιγμή υπάρχουν δωμάτια διαθέσιμα αλλά θα πρέπει να ξέρω μέχρι αύριο βράδυ στον καφέ στη Βάρκιζα) να ενημερώσω για τις τελικές κρατήσεις και να στείλω προκαταβολή.

Παρασκευή (16/7) βράδυ
1/ Φαγητό σε παραλιακό ταβερνάκι στο Νυδρί
2/ Ποτάκι στο Νυδρί

Σάββατο (17/7) πρωί
1/ Πρωινό στο ξενοδοχείο
2/ Καφέ στη Λευκάδα (λιμνοθάλασσα)
3/ Μπάνιο στο Κάθισμα ή Πόρτο Κατσίκι

Σάββατο (17/7) μεσημέρι-απόγευμα
1/ Γεύμα στο χωριό Βασιλική (σε γραφικό κολπίσκο)

Σάββατο (17/7) βράδυ
1/ Λευκάδα για Καλαμπόκι / Παγωτό / Ποτάκι / Οφθαλμόλουτρο

Κυριακή (18/7) πρωί
1/ Πρωινό στο ξενοδοχείο
2/ Μπάνιο στους Εγκρεμνούς

Κυριακή (18/7) μεσημέρι
1/ Επιστροφή στο ξενοδοχείο για μπάνιο και πακετάρισμα
2/ Light φαγητό στο Νυδρί ή κάπου στη διαδρομή μας
(Το πλάνο της Κυριακής μετά το μπάνιο, μπορούμε να το αποφασίσουμε από κοινού στον καφέ της Τετάρτης στη Βάρκιζα). Παίζουν και κάτι σούβλες... αλλά είναι υπό συζήτηση...

Αναχώρηση από Λευκάδα για Αθήνα: Κυριακή (18/7) 17:00 με εκτιμώμενη άφιξη στις 22:00 ανάλογα με τις στάσεις.

Συμμετοχές:
1/ CPretenteriS (Μονός)
2/ Michael Chatzilias (Μονός)
3/ Nikos-x (Διπλός - Θα μας περιμένει την Παρασκευή το βράδυ στο ξενοδοχείο Aliki)
4/ Άλλος κανείς...???
5/ Άλλος κανείς...???

Ενσωμάτωση στην εκδρομή, φίλων που θα βρίσκονται στην περιοχή:

1/ nik3bos (θα ξεκινήσει από Αγρίνιο - αν ταιριάξει θα ενσωματωθεί μαζί μας στην Ιονία οδό την Παρασκευή το βράδυ - Νίκο θα σε ενημερώσω για εκτιμώμενη άφιξη στον κόμβο του Αγρινίου την Παρασκευή το απόγευμα, οπότε στείλε μου με PM το τηλ. σου - Δεν απαιτεί διανυκτέρευση)

Ευχαριστώ και είμαι στη διάθεση σας για διευκρινήσεις... Παρακαλώ επιβεβαιώστε έγκαιρα για να τακτοποιηθεί η διαμονή που είναι το άγχος μου...

Άντε τώρα που γυρίζει..... ... Δεν βλέπω συμμετοχές πολλές... τι γίνεται..?? Όλοι boxer έχετε και βλέπετε θερμοκρασίες Σαββατοκύριακου?? :D:D:D

Κωστής
6973-886010

MARK
14-07-2010, 12:11
Άντε να βλέπω συμμετοχές........Καλά να περάσετε παιδιά............;)

CPretenteriS
14-07-2010, 12:35
Άντε να βλέπω συμμετοχές........Καλά να περάσετε παιδιά............;)

Να βλέπεις... να βλέπεις... αλλά εσύ γιατί δε δηλώνεις..??? Ε? Ε? :D

Michael Chatzilias
14-07-2010, 14:04
Κωστή, σκέφτομαι να έχω αναχώρηση το Σάββατο 17 Ιουλίου στις 6 το πρωί ώστε να βρίσκομαι σε σας κατά τις 12 το μεσημέρι. Κλείσε μου μονόκλινο σε σας για το Σάββατο μόνο.

Επίσης, έχω σύντομη δουλειά στην Βασιλική και στο Νυδρί όταν φτάσω, οπότε υπολόγισε ότι θα βρίσκομαι μαζί σας κατά τις 3/4 το μεσημέρι.

Θα ξεκινήσω κατά τις 6am και θα επιλέξω τον δρόμο από Αστακό.

CPretenteriS
14-07-2010, 15:37
Κωστή, σκέφτομαι να έχω αναχώρηση το Σάββατο 17 Ιουλίου στις 6 το πρωί ώστε να βρίσκομαι σε σας κατά τις 12 το μεσημέρι. Κλείσε μου μονόκλινο σε σας για το Σάββατο μόνο.

Επίσης, έχω σύντομη δουλειά στην Βασιλική και στο Νυδρί όταν φτάσω, οπότε υπολόγισε ότι θα βρίσκομαι μαζί σας κατά τις 3/4 το μεσημέρι.

Θα ξεκινήσω κατά τις 6am και θα επιλέξω τον δρόμο από Αστακό.

Μετά από επικοινωνία μου με τον αγαπητό συμφορουμίτη Michael.... θα θυσιάσει τη σημερινή του παρουσία στη Βάρκιζα... ώστε να είναι τελικά μαζί μας από Παρασκευή !!! Thank U Michael... :cool::cool:

CPretenteriS
15-07-2010, 03:39
Πρόγραμμα Εκδρομής

Αναχώρηση από Αθήνα: Παρασκευή 16/7 17:30 (SATURN)
Στάση στο Olympus Plaza στο Αντίριο για καφέ και βενζίνη...
Εκτιμώμενη άφιξη στη Λευκάδα 22:30

Διαδρομή
Αθήνα - Κόρινθος - Πάτρα - Αντίριο - Αγρίνιο (μέσω Ιονίας οδού έξω από το Αγρίνιο - γλυτώνουμε και χρόνο και χλμ.) - Αμφιλοχία - Βόνιτσα - Λευκάδα-Νικιάνα

Διαμονή
Ξενοδοχείο Aliki στη Νικιάνα (Lefkada Greece - Aliki Hotel on Lefkada Island - Nikiana)
Φαίνεται καλό, καθαρό και με ωραία θέα... Η τιμή που μου έκαναν για το μονόκλινο είναι 50€ με πρωινό και για το δίκλινο 60€ με πρωινό.

Αυτή τη στιγμή έχω προχωρήσει στις ακόλουθες κρατήσεις:
1/ CPretenteris (μονόκλινο για 16 & 17/7)
2/ Michael Chatzilias (μονόκλινο για 16 & 17/7)
3/ Nikos-x (δίκλινο για 16 & 17/7)

Την Κυριακή θα κρατήσουμε 1 δωμάτιο μέχρι αργά (χωρίς χρέωση) ώστε να συγκεντρώσουμε τα πράγματά μας πριν πάμε θάλασσα και να κάνουμε μπάνιο μετά τη θάλασσα και να ετοιμαστούμε για την επιστροφή!

Παρασκευή (16/7) βράδυ
1/ Φαγητό σε παραλιακό ταβερνάκι στο Νυδρί
2/ Ποτάκι στο Νυδρί (δίπλα στο ταβερνάκι)

Σάββατο (17/7) πρωί
1/ Πρωινό στο ξενοδοχείο
2/ Καφέ στη Λευκάδα (λιμνοθάλασσα)
3/ Μπάνιο στο Κάθισμα ή Πόρτο Κατσίκι

Σάββατο (17/7) μεσημέρι-απόγευμα
1/ Γεύμα στο χωριό Βασιλική (σε γραφικό κολπίσκο)

Σάββατο (17/7) βράδυ
1/ Λευκάδα για Καλαμπόκι / Παγωτό / Ποτάκι / Οφθαλμόλουτρο

Κυριακή (18/7) πρωί
1/ Πρωινό στο ξενοδοχείο
2/ Μπάνιο στους Εγκρεμνούς

Κυριακή (18/7) μεσημέρι
1/ Light φαγητό στο Νυδρί ή κάπου στη διαδρομή μας επιστρέφοντας από τη θάλασσα στο ξενοδοχείο στη Νικιάνα
(Το πλάνο της Κυριακής μετά το μπάνιο, μπορούμε να το αποφασίσουμε από κοινού επί τόπου).
2/ Επιστροφή στο ξενοδοχείο για μπάνιο και πακετάρισμα

Αναχώρηση από Λευκάδα για Αθήνα: Κυριακή (18/7) 17:00 με εκτιμώμενη άφιξη στην Αθήνα περίπου στις 22:00 ανάλογα με τις στάσεις.

Συμμετοχές:
1/ CPretenteriS (Μονός)
2/ Michael Chatzilias (Μονός)
3/ Nikos-x (Διπλός - Θα μας περιμένει την Παρασκευή το βράδυ στο ξενοδοχείο Aliki)
4/ Syan (Θα ενσωματωθεί μαζί μας Παρασκευή βράδυ ή Σάββατο πρωί - Μένει στο Κάθισμα)
5/ Hawk (Θα ενσωματωθεί μαζί μας Παρασκευή βράδυ ή Σάββατο πρωί - Μένει στο Κάθισμα)
6/ Άλλος κανείς...???
7/ Άλλος κανείς...???

Ενσωμάτωση στην εκδρομή, φίλων που θα βρίσκονται στην περιοχή:

1/ nik3bos (θα ξεκινήσει από Αγρίνιο - αν ταιριάξει θα ενσωματωθεί μαζί μας στην Ιονία οδό την Παρασκευή το βράδυ - Νίκο θα σε ενημερώσω για εκτιμώμενη άφιξη στον κόμβο του Αγρινίου την Παρασκευή το απόγευμα όταν θα είμαστε Ρίο, οπότε στείλε μου με PM το τηλ. σου - Δεν απαιτεί διανυκτέρευση)

Άλλος κανείς????? Υπάρχουν περιθώρια... :D:D:D

ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΤΑΞΙΔΙ !!!

Κωστής
6973-886010

CPretenteriS
15-07-2010, 10:28
Τι θα γίνει??? Θα έχουμε καμιά έκτακτη συμμετοχή της τελευταίας στιγμής συνάδελφοι??? :cool::cool:

jimm
15-07-2010, 21:18
Τι θα γίνει??? Θα έχουμε καμιά έκτακτη συμμετοχή της τελευταίας στιγμής συνάδελφοι??? :cool::cool:
δε το ελεγες το περασμενο Σ/Κ που ημουν πατρα? :cool:

CPretenteriS
15-07-2010, 21:21
δε το ελεγες το περασμενο Σ/Κ που ημουν πατρα? :cool:

Ελα ρε Jimm..... άντε ξεσηκώσου..... 17:30 ή ώρα Saturn... :) :) :)

jimm
15-07-2010, 21:26
Ελα ρε Jimm..... άντε ξεσηκώσου..... 17:30 ή ώρα Saturn... :) :) :)
θα ερχομουν, αλλα κανονισα μια βολτα μεχρι χαλκιδα το σαββατο.......φερε κανενα λαδοκουλουρο.....:)

CPretenteriS
15-07-2010, 21:28
θα ερχομουν, αλλα κανονισα μια βολτα μεχρι χαλκιδα το σαββατο.......φερε κανενα λαδοκουλουρο.....:)

Θα σου φέρω ότι θέλεις... ;)

jimm
15-07-2010, 21:32
Θα σου φέρω ότι θέλεις... ;)
στον σταυρακα να πας.........ετσι το λενε το ζαχαροπλαστειο......στο τερμα του πεζοδρομου οχι προς την θαλασσα......αν δεν εχεις παρει θα με θυμηθεις :)...αντε καλο δρομο κωστα

CPretenteriS
15-07-2010, 21:33
στον σταυρακα να πας.........ετσι το λενε το ζαχαροπλαστειο......στο τερμα του πεζοδρομου οχι προς την θαλασσα......αν δεν εχεις παρει θα με θυμηθεις :)...αντε καλο δρομο κωστα

Να σαι καλα Jimm!!! Σ' ευχαριστώ...

Michael Chatzilias
16-07-2010, 08:55
Καλημέρα σε όλους!

Κωστή, γνωρίζουμε ποιοί έχουν ξεκινήσει και βρίσκονται καθοδόν;

Εμείς ξεκινούμε στις 5.30pm.

nik3bos
16-07-2010, 09:33
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 9΄30:)

CPretenteriS
16-07-2010, 09:46
Πρόγραμμα Εκδρομής

Αναχώρηση από Αθήνα: Παρασκευή 16/7 17:30 (SATURN)
Στάση στο Olympus Plaza στο Αντίριο για καφέ και βενζίνη...
Εκτιμώμενη άφιξη στη Λευκάδα 22:30

Διαδρομή
Αθήνα - Κόρινθος - Πάτρα - Αντίριο - Αγρίνιο (μέσω Ιονίας οδού έξω από το Αγρίνιο - γλυτώνουμε και χρόνο και χλμ.) - Αμφιλοχία - Βόνιτσα - Λευκάδα-Νικιάνα

Διαμονή
Ξενοδοχείο Aliki στη Νικιάνα (Lefkada Greece - Aliki Hotel on Lefkada Island - Nikiana)
Φαίνεται καλό, καθαρό και με ωραία θέα... Η τιμή που μου έκαναν για το μονόκλινο είναι 50€ με πρωινό και για το δίκλινο 60€ με πρωινό.

Αυτή τη στιγμή έχω προχωρήσει στις ακόλουθες κρατήσεις:
1/ CPretenteris (μονόκλινο για 16 & 17/7)
2/ Michael Chatzilias (μονόκλινο για 16 & 17/7)
3/ Nikos-x (δίκλινο για 16 & 17/7)

Την Κυριακή θα κρατήσουμε 1 δωμάτιο μέχρι αργά (χωρίς χρέωση) ώστε να συγκεντρώσουμε τα πράγματά μας πριν πάμε θάλασσα και να κάνουμε μπάνιο μετά τη θάλασσα και να ετοιμαστούμε για την επιστροφή!

Παρασκευή (16/7) βράδυ
1/ Φαγητό σε παραλιακό ταβερνάκι στο Νυδρί
2/ Ποτάκι στο Νυδρί (δίπλα στο ταβερνάκι)

Σάββατο (17/7) πρωί
1/ Πρωινό στο ξενοδοχείο
2/ Καφέ στη Λευκάδα (λιμνοθάλασσα)
3/ Μπάνιο στο Κάθισμα ή Πόρτο Κατσίκι

Σάββατο (17/7) μεσημέρι-απόγευμα
1/ Γεύμα στο χωριό Βασιλική (σε γραφικό κολπίσκο)

Σάββατο (17/7) βράδυ
1/ Λευκάδα για Καλαμπόκι / Παγωτό / Ποτάκι / Οφθαλμόλουτρο

Κυριακή (18/7) πρωί
1/ Πρωινό στο ξενοδοχείο
2/ Μπάνιο στους Εγκρεμνούς

Κυριακή (18/7) μεσημέρι
1/ Light φαγητό στο Νυδρί ή κάπου στη διαδρομή μας επιστρέφοντας από τη θάλασσα στο ξενοδοχείο στη Νικιάνα
(Το πλάνο της Κυριακής μετά το μπάνιο, μπορούμε να το αποφασίσουμε από κοινού επί τόπου).
2/ Επιστροφή στο ξενοδοχείο για μπάνιο και πακετάρισμα

Αναχώρηση από Λευκάδα για Αθήνα: Κυριακή (18/7) 17:00 με εκτιμώμενη άφιξη στην Αθήνα περίπου στις 22:00 ανάλογα με τις στάσεις.

Συμμετοχές:
1/ CPretenteriS (Μονός)
2/ Michael Chatzilias (Μονός)
3/ Nikos-x (Διπλός - Θα μας περιμένει την Παρασκευή το βράδυ στο ξενοδοχείο Aliki)
4/ nik3bos (Θα συναντηθούμε μαζί του στο Αγρίνιο γύρω στις 21:30 - Μένει συη Λυγιά)
5/ Hawk (Επιβεβαίωσε συμμετοχή - Ο Syan μόλις ακύρωσε εκτάκτως)

ΚΑΛΟ ΜΑΣ ΤΑΞΙΔΙ & ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ !!!

Κωστής
6973-886010

HAWK_46
16-07-2010, 10:19
Καλημέρα απο Αθήνα τελικά.
Είχα μια επιφύλαξη με την άδεια απο την εργασία μου την οποία δεν μπόρεσα δυστυχώς να πάρω.
Τα λέμε στην επόμενη εκδρομή. Καλά να περάσετε.

CPretenteriS
16-07-2010, 10:36
Καλημέρα απο Αθήνα τελικά.
Είχα μια επιφύλαξη με την άδεια απο την εργασία μου την οποία δεν μπόρεσα δυστυχώς να πάρω.
Τα λέμε στην επόμενη εκδρομή. Καλά να περάσετε.


Οκ Λευτέρη... τα λέμε στην επόμενη...

Michael Chatzilias
16-07-2010, 10:47
Οι μεσημεριανοί καβαλάρηδες ξεκινούν στις 5pm.
Έτοιμοι για μια ακόμη αναχώρηση.
Θα επιστρέψουμε με φωτογραφίες του μέλιτος....

CPretenteriS
16-07-2010, 10:53
Οι μεσημεριανοί καβαλάρηδες ξεκινούν στις 5pm.
Έτοιμοι για μια ακόμη αναχώρηση.
Θα επιστρέψουμε με φωτογραφίες του μέλιτος....

Να σου πω... επειδή σε βλέπω ψημμένο.... μήπως τα 2 μονόκλινα... να γίνουν ένα δίκλινο...???? :sm7::sm7::sm7:

Το μεσημεριανό καβαλάρη δεν το φοβάμαι.... το βραδυνό "καβαλάρη" όμως...?? :p:p:p

Michael Chatzilias
16-07-2010, 10:55
Να σου πω... επειδή σε βλέπω ψημμένο.... μήπως τα 2 μονόκλινα... να γίνουν ένα δίκλινο...???? :sm7::sm7::sm7:

Το μεσημεριανό καβαλάρη δεν το φοβάμαι.... το βραδυνό "καβαλάρη" όμως...?? :p:p:p

Κωστή πάρε τηλ και κάνε τα 2 μονόκλινα ένα δίκλινο ΤΩΡΑ!

CPretenteriS
16-07-2010, 10:58
Κωστή πάρε τηλ και κάνε τα 2 μονόκλινα ένα δίκλινο ΤΩΡΑ!

Το βλέπω εγώ... θα γράψουμε ιστορία... :sm7::sm7:

CPretenteriS
16-07-2010, 11:10
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ:

1/ CPretenteriS (Μονός - Αναχώρηση 17:30 από Saturn)
2/ Michael Chatzilias (Μονός - Αναχώρηση 17:30 από Saturn)
3/ Nikos-x (Έφτασε καλώς και ασφαλώς στο ξενοδοχείο Aliki πριν από λίγο)
4/ nik3bos (Θα συναντηθούμε μαζί του στο Αγρίνιο γύρω στις 21:30 - Μένει στη Λυγιά)

ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΡΟΣ ΣΚΕΨΗ
Σάββατο βράδυ για Σούβλες στο Ναπολέων - στο χωριό Παναγία !!! (1 ωρίτσα σκάρτη από Λευκάδα)

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=158&pictureid=1760

Μιχάλη / Νίκο / Νίκο ... σκεφτείτε το και το συζητάμε απόψε... πως σας φαίνεται η ιδέα???

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
16-07-2010, 23:41
Αρχική Δημοσίευση από Michael Chatzilias http://www.gsforum.gr/images/buttons/viewpost.gif (http://www.gsforum.gr/%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%BF%CF%80%CE%AC%CE%BD%CE%B1-58/%CE%95%CE%BA%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%AE-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BC%CF%80%CE%AC%CE%BD%CE%B9%CE%BF-%CF%86%CE%B1%CE%B3%CE%B7%CF%84%CF%8C-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%AD%CE%B4%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%89%CF%81%CE%B1%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B5%CF%82-16-18-7-a-12588/index7.html#post185558)

Ola kala k me asfaleia. ftasame nudri. Kalinuxtise tous filous k apo mas. Milame aurio!



Καλό βράδυ παίδες ..... :D

CPretenteriS
16-07-2010, 23:56
Η αποστολή έφτασε πλήρης, ασφαλώς και βάσει προγράμματος... Ετοιμαζόμαστε για ταβερνάκι και ποτάκι στο Νυδρί...

Θα ενημερώνουμε... Καληνυχτίζουμε τα φιλαράκια μας... Φωτογραφίες... άμα τη επιστροφή...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
17-07-2010, 00:01
Η αποστολή έφτασε πλήρης, ασφαλώς και βάσει προγράμματος... Ετοιμαζόμαστε για ταβερνάκι και ποτάκι στο Νυδρί...

Θα ενημερώνουμε... Καληνυχτίζουμε τα φιλαράκια μας... Φωτογραφίες... άμα τη επιστροφή...


Μπράβο Κωστή .... καλά να περάσετε ... :)

Στείλε καμιά φωτό με MMS ..... ;)

CPretenteriS
17-07-2010, 01:15
Μπράβο Κωστή .... καλά να περάσετε ... :)

Στείλε καμιά φωτό με MMS ..... ;)

Έχω στείλει Νικόλα... ήρθαν..??

Arkas
17-07-2010, 01:45
Η αποστολή έφτασε πλήρης, ασφαλώς και βάσει προγράμματος... Ετοιμαζόμαστε για ταβερνάκι και ποτάκι στο Νυδρί...

Θα ενημερώνουμε... Καληνυχτίζουμε τα φιλαράκια μας... Φωτογραφίες... άμα τη επιστροφή...
Καλή συνέχεια φιλαράκια!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
17-07-2010, 08:24
Έχω στείλει Νικόλα... ήρθαν..??


Ήρθααααααααααν ............ :)

http://img28.imageshack.us/img28/2512/24628051.jpg


http://img42.imageshack.us/img42/9418/14072997.jpg



http://img42.imageshack.us/img42/1103/74219982.jpg


http://img251.imageshack.us/img251/8338/96710566.jpg



http://img256.imageshack.us/img256/4132/98877769.jpg



http://img717.imageshack.us/img717/5396/57812975.jpg




.

CPretenteriS
17-07-2010, 10:42
Η εκδρομή κυλάει υπέροχα... ΜΗ με ρωτήσετε να σας πω για τις ιστορίες του Χατζηλία... :) γιατί θα πρέπει να γραφω τρεις μέρες... ήδη!! :sm7:

MARK
17-07-2010, 10:45
Kαλά να περάσετε φιλαράκια.........:)

CPretenteriS
17-07-2010, 12:22
Kαλά να περάσετε φιλαράκια.........:)

Μαρκάκη... άσε τα ευχολόγια και κοίτα να ακολουθήσεις καμιά εκδρομή... ε??? :sm7::sm7:

Να σαι καλά ρε φίλε... θα κάνουμε μια βουτιά και για σένα... αφού πρώτα πνίξω το Χατζηλία... :D:D

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
17-07-2010, 12:33
http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/1_resize.jpg


http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/2_resize.jpg



http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/3_resize.jpg


http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/4_resize.jpg


http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/7_resize.jpg


http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/5_resize.jpg



http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/6_resize.jpg

teo71
17-07-2010, 12:37
Τα ομορφόπαιδα μια χαρά περνάνε....:D

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
17-07-2010, 16:15
Τα ομορφόπαιδα μια χαρά περνάνε....:D



....... + 1200 !!!

http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/3.jpg

http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/2.jpg


http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/5.jpg

http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/4.jpg

http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/1.jpg

CPretenteriS
17-07-2010, 16:23
Μόλις γράψει αυτό 100.000km.... θα έρθει +1200... :) ;)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
17-07-2010, 16:31
.... κάτι φίρμες .... ;)


http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/IMG_0966_resize.jpg

CPretenteriS
17-07-2010, 16:47
.... κάτι φίρμες .... ;)


http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/IMG_0966_resize.jpg

Σπάνιες προσωπικότητες... 1 κάθε 1000 χρόνια...

CPretenteriS
17-07-2010, 16:49
Τα ομορφόπαιδα μια χαρά περνάνε....:D

:) :) :)

teo71
17-07-2010, 21:00
Μόλις γράψει αυτό 100.000km.... θα έρθει +1200... :) ;)

Μη μασάς.

Ούτε θα το καταλάβεις πότε θα ρθουν τα 100.000;)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
17-07-2010, 21:40
Βλέπω μηχανάκι "περίεργο" ή όχι ακόμα ;;;;; :sm7:


http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/IMG_0974_resize.jpg


Ήρθε ο Νάπο ;;;;; :sm7:

CPretenteriS
17-07-2010, 22:35
Βλέπω μηχανάκι "περίεργο" ή όχι ακόμα ;;;;; :sm7:


http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/IMG_0974_resize.jpg


Ήρθε ο Νάπο ;;;;; :sm7:

Δυστυχώς ειχε καταιγίδες εκεί και το ανέβαλε... μήπως γιατι τα "περίεργα" δεν βγαίνουν στη βροχή..?? :sm7:

Συγγνώμη Νάπο... :D:D

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
18-07-2010, 01:40
http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/d1.jpg



http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/d2.jpg



http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/d3.jpg


http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/d4.jpg



http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/d5.jpg


.

Arkas
18-07-2010, 01:46
Ωραίοι!!!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
18-07-2010, 16:44
.....ο δρόμος της επιστροφής, απ' την μοτό του Κώστα .... ;)


http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/e01.jpg


http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/e02.jpg


http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/e03.jpg


http://i928.photobucket.com/albums/ad126/gsforum2/AA-DIAFORA/PRETENTERIS-LEYKADA/e04.jpg

CPretenteriS
18-07-2010, 18:24
Επέστρεψα ασφαλώς από μια πετυχημένη - πιστεύω - εκδρομή, αλλά γι αυτό δε θα μιλήσω εγώ αλλά οι συνταξιδιώτες μου... :cool:

Φωτογραφίες και ένα vide-άκι (πάνω στη γέφυρα του Ρίο) θα ανέβουν αργότερα... ;)

Εύχομαι καλή επιστροφή και στα υπόλοιπα παιδιά... Λεπτομέρειες θα έχουμε στις επόμενες ημέρες... :cool:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
18-07-2010, 19:18
Επέστρεψα ασφαλώς από μια πετυχημένη - πιστεύω - εκδρομή, αλλά γι αυτό δε θα μιλήσω εγώ αλλά οι συνταξιδιώτες μου... :cool:





Mπράβο Κωστή .... Με το καλό η επόμενη ..... ;)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
18-07-2010, 19:19
Λεπτομέρειες θα έχουμε στις επόμενες ημέρες... :cool:



Γιατί τις επόμενες μέρες ;;;;;:Απορία:

Κρύβουμε .... εκπλήξεις ;;;; :sm7:

jimm
18-07-2010, 19:46
Επέστρεψα ασφαλώς από μια πετυχημένη - πιστεύω - εκδρομή, αλλά γι αυτό δε θα μιλήσω εγώ αλλά οι συνταξιδιώτες μου... :cool:

Φωτογραφίες και ένα vide-άκι (πάνω στη γέφυρα του Ρίο) θα ανέβουν αργότερα... ;)

Εύχομαι καλή επιστροφή και στα υπόλοιπα παιδιά... Λεπτομέρειες θα έχουμε στις επόμενες ημέρες... :cool:
ωραιος ρε..........κουλουρια δεν ειδα τιποτης !!!!!!Νεύρα

CPretenteriS
18-07-2010, 19:55
ωραιος ρε..........κουλουρια δεν ειδα τιποτης !!!!!!Νεύρα

Ρε συ... μα το Θεό πήγα χθες να σου πάρω λαδοκούλουρο... αλλά έκλεινε η κυρία και μου λέει "ελάτε το πρωί"...

Και το ξέχασα σήμερα το πρωί... :(:( αλλά μη μου στεναχωριέσαι... σε 5 μερούλες... μπορεί να είμαι πάλι εκεί... :D:D

Αντέχουν τα versys να έρθουν...??? :D Άντε για κανόνισε... ;)

CPretenteriS
18-07-2010, 19:56
Ασε και μου πέταξε λίγο paraflu από το δοχείο διαστολής μπαίνοντας στο γκαράζ του σπιτιού... θα το πάω αύριο να το δει ο μάστορης... :D

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
18-07-2010, 20:12
Ασε και μου πέταξε λίγο paraflu από το δοχείο διαστολής μπαίνοντας στο γκαράζ του σπιτιού... θα το πάω αύριο να το δει ο μάστορης... :D


Έχουν παραφλού οι boxer ????????

http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/xa10.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/xa10.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/xa10.gif

Arkas
18-07-2010, 20:13
Μπράβο βρε χιλιομετροφάγε Πρετεντέρη!
Χαρήκαμε που σε είδαμε το μεσημέρι...

Άντε και στην επόμενη!

jimm
18-07-2010, 20:25
Ρε συ... μα το Θεό πήγα χθες να σου πάρω λαδοκούλουρο... αλλά έκλεινε η κυρία και μου λέει "ελάτε το πρωί"...

Και το ξέχασα σήμερα το πρωί... :(:( αλλά μη μου στεναχωριέσαι... σε 5 μερούλες... μπορεί να είμαι πάλι εκεί... :D:D

Αντέχουν τα versys να έρθουν...??? :D Άντε για κανόνισε... ;)
προκληση θα δωσω εγω τωρα......την 28/7 για ζακυνθο,για να σε δω...αντεχει ο γερμανος τα ζεστα?:p

jimm
18-07-2010, 20:28
Ασε και μου πέταξε λίγο paraflu από το δοχείο διαστολής μπαίνοντας στο γκαράζ του σπιτιού... θα το πάω αύριο να το δει ο μάστορης... :D
ζεσταθηκε ο γερμανος και αρχισε να βγαζει αφρους!!!!!!!!!!!
παραφλου εχει το ψυγειο?:cool:εμ για αυτο, λαθος μεγαλο, μπυρα πρεπει :D και αν ξαναδεις τιποτα κατω γραψε μου......

CPretenteriS
18-07-2010, 20:41
προκληση θα δωσω εγω τωρα......την 28/7 για ζακυνθο,για να σε δω...αντεχει ο γερμανος τα ζεστα?:p

Αν είναι για 30, 31/7 και 1/8 που είναι το Π/Σ/Κ, είμαι μέσα από τώρα... άσε που έχει κι ο κουμπάρος μου δωμάτια στη Ζάκυνθο... ;)

Θα σε πάρω τηλ. να τα πούμε...

CPretenteriS
18-07-2010, 21:24
Γιατί τις επόμενες μέρες ;;;;;:Απορία:

Κρύβουμε .... εκπλήξεις ;;;; :sm7:

Το υλικό είναι διάσπαρτο σε περισσότερες από μία πηγές... ;)

CPretenteriS
18-07-2010, 21:26
Έχουν παραφλού οι boxer ????????

http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/xa10.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/xa10.gifhttp://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/xa10.gif

:mad::mad::mad:
ΝεύραΝεύραΝεύρα

jimm
18-07-2010, 21:26
Το υλικό είναι διάσπαρτο σε περισσότερες από μία πηγές... ;)
δε βλεπω τιποτα...........................

CPretenteriS
18-07-2010, 21:28
δε βλεπω τιποτα...........................

Υπομονήήή.... μέχρι τώρα έπλαινα τη μηχανή... μόνο μέσα από το ρεζερβουάρ δεν έβγαλα έντομα... ΝεύραΝεύρα

CPretenteriS
18-07-2010, 21:31
Μπράβο βρε χιλιομετροφάγε Πρετεντέρη!
Χαρήκαμε που σε είδαμε το μεσημέρι...

Άντε και στην επόμενη!

Κι εγώ χάρηκα Δημήτρη μου... κι ευχαριστώ για το κέρασμα!!

Ψήνεστε το επόμενο Σ/Κ για Ζάκυνθο από Παρασκευή απόγευμα ή Ναύπλιο από Σάββατο πρωί?? Να ποστάρω μπας και ξεκουνηθεί κανείς?

Τι λες ??

Michael Chatzilias
18-07-2010, 21:39
Καλησπέρα φίλοι,


Εκδρομή στην Λευκάδα εις πέρας.

Εκτός από την έξοδο των μυρίων την Παρασκευή, την αφόρητη ζέστη του δρόμου, και την μάχη με τους μπάμπουρες έξω από την Αμφιλοχία (ένας μπάμπουρας έφερε και ξεκλίρισε όλη του την οικογένεια στο μπαμπρίζ μου), η εκδρομή μας και ο προορισμός ήταν μαγεία.

Το σημείο που σταματήσαμε την Παρασκευή το βράδυ, με φόντο Βόνιτσα και ο ουρανός γεμάτος μ' άστρα ήταν καταπληκτική στιγμή.

Το ξενοδοχείο μας ήταν απόλυτη επιτυχία. Για τους μήνες Σεπτέμβριο και Οκτώβριο, το GS Forum θα έχει τις τιμές 40 Ευρώ το μονό με πρωινό και 45 το δί με πρωινο. Θέα το Ιόνιο με Σπάρτη και Σκορπιό. Πισίνα πολύ δροσερή, πρωινό καλό και η Βάσω φτιάχνει καλό Ελληνικό καφέ. Πείτε της όπως αρέσει στον Χατζηλία.

Ο προορισμός καταπληκτικός. Είμαι προκατειλλημμένος καθώς η Λευκάδα είναι αγαπημένο μου μέρος, ειδίως η πλευρά του Σκορπιού (Νίκο Χ χτίζω όπως είπαμε...). Νίκο Τ το νησί και τα μάτια σου...!

Η θάλασσα ήταν - για μένα - ίσως από της καλύτερες που έχω ζήσει τα τελευταία χρόνια. Πετύχαμε τους Εγκρεμνούς σε όλο τους το μεγαλείο, την συγκεκριμένη μέρα, ώρα και τοποθεσία, με άρτιο το χρώμα του νερού, χωρίς καθόλου κύμα, το νερό δροσερό και όχι παγωμένο και η φύση σε όλο της το μεγαλείο. Για μένα ήταν παράδεισος και δύσκολο να φύγω.

Η οργάνωση και η εκτέλεση άρτια. Συγχαρητήρια στον Κωστή!

ΝίκοΧ και Ειρήνη:
Νίκο είσαι μεγάλη προσωπικότητα. Ειρήνη είσαι Ηρωίδα. Χαρήκαμε και ελπίζουμε να σας έχουμε κοντά μας πάλι σύντομα. Χαιρετισμούς και στον Δημήτρη από Πρέβεζα.

ΝίκοΤ και Λούση:
Χαρήκαμε πολύ και ελπίζουμε να σας δούμε πάλι σύντομα. Νίκο, το νησί να προσέχεις.

Άρτια η εκτέλεση και ο προορισμός.
Για μένα η ανατολική πλευρά της Λευκάδας, από Σκορπιό και Σπάρτη μέχρι και Άτοκο και Ιθάκη, είναι παράδεισος (παρόλο που οι ωραιότερες θάλασσες βρίσκονται δυτικά, εμείς είμασταν τυχεροί γιατί ζήσαμε την φύση σε όλο της το μεγαλείο).

Καλή συνέχεια.

CPretenteriS
18-07-2010, 23:03
Όλα ξεκίνησαν την Παρασκευή 16/7 στη Λ.Συγγρού...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1766

Ο υποφαινόμενος συναντιέται με τον αγαπητό του φίλο Μιχάλη και ετοιμάζονται για αναχώρηση με προορισμό τη Λευκάδα (Νικιάνα)...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1779

Στη διαδρομή... ο Μιχάλης κατέβαινε σε όλα τα διόδια... Σε ευχαριστώ Μιχαλιώ!!!

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1767

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1778

Πρώτη μας στάση, το Olympus Plaza στο Αντίριο...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1768

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1770

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1769

Το ραντεβού μας με το Νίκο (nik3bos) ήταν στην έξοδο της Ιονίας οδού στο Αγρίνιο... στο πιο ΙΝ στέκι του νομού Αιτολοακαρνανίας... :D:D πριν από μία εβδομάδα πέρασε κάποιος με καλάζνικωφ και το γάζωσε... :hmmm:

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1772

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1783

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1773

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1773

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1771

Στην Ιονία οδό πέσαμε σε σμήνος (βροχή) εντόμων... δεν το είχα ξαναζήσει ποτέ... ιδού τα αποτελέσματα...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1780

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1781

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1782

Επόμενη στάση λίγο πριν τη Βόνιτσα - αν εν θυμούμαι καλώς - για να δούμε τα αστέρια... Εκπληκτικό το σημείο που σταματήσαμε... σβήσαμε τις μηχανές εντελώς και απολαύσαμε ουρανό....

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1784

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1785

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1777

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1776

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1775

QUIZ: Που πάει ο Χατζηλίας έτσι βιαστικός...???? :sm7:
http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1774

Έπεται η συνέχεια... ;)

CPretenteriS
18-07-2010, 23:18
Μόλις φτάσαμε στο ξενοδοχείο βγάλαμε κανά-δυο φωτο στα γρήγορα... αφού πρώτα κάναμε τα μπανάκια μας, αρωματιστήκαμε και φύγαμε σφαίρα για το ταβερνάκι στο Νυδρί... πάνω στο κύμα...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1786

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1787

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1788

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1789

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1790

Το ποτάκι μας το ήπιαμε ακριβώς δίπλα στο ταβερνάκι... μαζί με το φίλο μας το Νίκο (nikos-x) και τη γυναίκα του την Ειρήνη...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1791

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1794

Ο Χατζηλίας... και πάλι παρών... :D:D

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1793

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1792

Έπεται συνέχεια με περιγραφή του Σαββάτου... ;);)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
18-07-2010, 23:34
Tα φάσκελα, πού απευθύνονται ;;;; :sm7:



http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1793

CPretenteriS
18-07-2010, 23:48
Το Σάββατο το πρωί ξεκινήσαμε με ένα καλό πρωινό στο ξενοδοχείο... και ετοιμάσαμε τις μηχανές για εξόρμηση...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1795

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1798

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1799

Το πρωινό μας... μπροστά στην πισίνα...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1797

Εν συνεχεία καφεδάκι στη Λευκάδα..

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1800

Ο Νίκος (nik3bos) ... με τη Λούση... O Νίκος (nikos-x)... με την Ειρήνη... o Χατζηλιάς.... κι εγώ...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1801

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1802

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1803

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1804

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1805

Η καλύτερη φωτό της εκδρομής... δείξε τη σε φωτογράφο... και ρώτα τον... Κι έλα μετά να μου πεις... σ'έκανα άρχοντα... θα κάνεις πάταγο Μιχαλιώ!!! :):)

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1806

Μετά τον πολύ ωραίο καφέ... βουρ για μπάνιο... στους Εγκρεμνούς... σε ωραία διαδρομή με στροφιλίκια... Φωτό καθώς και video αναμένουμε από Niko-x από Θεσ/νίκη... Νίκο ακοοοοομαααα??? Στείλε υλικό....

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1796

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1807

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1808

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1809

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1810

Η απόλυτη χαλάρωση...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1813

Οι αιθέριες υπάρξεις άφθονες στους Εγκρεμνούς... αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα να πλησιάσω περισσότερο... ευτυχώς που είχε μεγάλο Zoom η μηχανή... :sm7:

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1815

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1814

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1812

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1811

Έπεται συνέχεια με το μεσημεριανό φαγητό του Σαββάτου... αλλά και το βραδυνό ποτάκι... ;);)

CPretenteriS
19-07-2010, 00:32
Αφού λοιπόν ευχαριστηθήκαμε μπανάκι... και επειδή τα πριόνια στο στομάχι του Χατζηλιά και των υπολοίπων βαρούσαν... εγώ είπαμε... δεν τρώω ούτως ή άλλως... αμολήσαμε για το γραφικό ψαροχώρι Βασιλική... όπου κάτσαμε σε ένα πολύ ωραίο ταβερνάκι...

Και πλακώσαμε τα ούζα και τη μάσα... :)

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1819

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1818

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1820

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1821

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1822

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1823

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1824

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1825

Εντάξει... δε φάγαμε και τίποτα... :):)

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1840

Παρεμπιπτόντως... στο ξενοδοχείο είχε καλές τιμές...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1839

Το απογευματάκι... μετά το φαγητό και γυρνώντας στη Νικιάνα (από την άλλη πλευρά του νησιού - ουσιαστικά το γυρίσαμε όλο το νησί) στο ξενοδοχείο, πετύχαμε έναν ουρανό... μα έναν ουρανό...

Οι παρακάτω φωτογραφίες δείχνουν την έκσταση της φύσης...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1826

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1827

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1828

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1832

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1841

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1842


http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1829

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1830

Η Λευκάδα από το roof garden του ξενοδοχείου μας...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1831


Η μέρα φεύγει... τα τσιγάρα τα ποτά και τα ξενύχτια ξεκινούν... και ιδού οι αποδείξεις... :D:D

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1833

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1817

Στην παρέα μας και ο Δημήτρης... μόνιμος κάτοικος Πρέβεζας... καλό παιδί... αλλά Hond-άκιας... (Napo Napo είσαι εδώ??) :D:D

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1834

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1835

Νίκο εδώ έχεις πολύ υλικό... και απόρρητο.... ;););)

Μετά τα ποτά... ο Μιχάλης πετούσε... :D:D

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1838

Σήμερα λοιπόν Κυριακή... ήταν και ημέρα επιστροφής...

Το GS μου κύριοι κύριοι εσείς που το κοροιδεύετε... όπως βλέπετε προσεκτικά στην οθόνη του GPS... πάει και στη θάλασσα... :sm7::sm7:

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1837

Στη γέφυρα του Ρίο...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1836

Υπάρχει και σχετικό video πάνω στη γέφυρα... Θα έρθει... μόλις μάθω πως γίνεται να το ανεβάσω εδώ... :D

Νίκοοοοο.... πρόεδρε τα φώτα σου... πως θα ανεβάσω το vide-άκι???

CPretenteriS
19-07-2010, 00:47
Ήρθε και το video...

YouTube - Costis on Rio Bridge

Εγώ κλείνοντας... έχω να πω ότι η παρέα ήταν άψογη... περάσαμε πανέμορφα... άλλωστε με μορφές όπως ο Χατζηλίας μέσα στην παρέα... δεν είναι δυνατόν να μην περάσεις όμορφα... χωρίς φυσικά να θέλω να αδικήσω κανέναν!!!

Να ευχαριστήσω τους λιγοστούς αλλά καλούς φίλους που ακολούθησαν την εκδρομή και ελπίζω να πέρασαν και εκείνοι το ίδιο καλά με εμένα...

Νίκο, Ειρήνη, Νίκο, Λούση, Δημήτρη και αγαπητέ μου φίλε Μιχάλη... σας ευχαριστώ όλους !!! :cool2:

Νίκο-x... αναμένω το υλικό με τις φωτό και videos εν' κινήσει... ;)

Φιλιά σε όλους !!! Πάμε για την επόμενη... Ναύπλιο... ή Ζακυνθο...??? Αν ενδιαφέρει... θα αναρτηθεί σχετικό post... :cool2:

CPretenteriS
19-07-2010, 00:53
Tα φάσκελα, πού απευθύνονται ;;;; :sm7:



http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1793


Κοίτα... αν κρίνω απ' την τροχιά... και με δεδομένο ότι πίσω μου ήταν θάλασσα... δια της ατόπου απαγωγής... ο κληρος πέφτει σε μένα... :sm7:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
19-07-2010, 01:06
Ήρθε και το video...




Και ενώ σου ετοίμαζα το μήνυμα για το πώς θ' ανεβάσεις το βίντεο ...... τσουπ ....το βλέπω έτοιμο ....

Μπράβο Κωστή ..... εσύ εξελίσσεσαι σε "μαστοράκι" ....

Τρέμε Black_Shadow .... :sm7:

nikos-x
19-07-2010, 01:12
Νίκος και Ειρήνη, στην προσωρινή τους βάση, (ενδέχεται να μετακομίσουμε στον Σκορπιό με το πέρας των εργασιών του Χατζηλία :sm7:).

Ξεκινήσαμε περίπου 19:30 από Λευκάδα, "χτυπήσαμε" μερικά σουβλάκια με τον εξαιρετικό και αξιαγάπητο Ναπολέων και συνεχίσαμε το ταξίδι μας με πολύ βροχή από Ιωάννινα έως και την Κοζάνη και με μπουρίνη έξω από τη Θεσσαλονίκη...
Ευχαριστώ το Θεό που με φώτισε και πήρα Honda, διαφορετικά θα "πάλευα" με τα ηλεκτρικά... :D

Υλικό σε 2 ημέρες, το πολύ.

Παιδιά σας ευχαριστούμε για την παρέα, είσασταν ακριβώς το αντίθετο από αυτό που περίμενα και γι' αυτό θα τα ξαναπούμε... :cool: ακούγετε σαν απειλή, αλλά είναι η πικρή αλήθεια, καλή αντάμωση. ;)

CPretenteriS
19-07-2010, 02:39
Και ενώ σου ετοίμαζα το μήνυμα για το πώς θ' ανεβάσεις το βίντεο ...... τσουπ ....το βλέπω έτοιμο ....

Μπράβο Κωστή ..... εσύ εξελίσσεσαι σε "μαστοράκι" ....

Τρέμε Black_Shadow .... :sm7:

Απ' το 1989 στην πληροφορική... :D:D θα την έβγαζα την άκρη με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο... ;);)

Ο Μαυροσκιαδάκης όμως θα πρέπει να τρέμει σε κάθε περίπτωση..... :sm7::sm7:

CPretenteriS
19-07-2010, 02:47
Νίκος και Ειρήνη, στην προσωρινή τους βάση, (ενδέχεται να μετακομίσουμε στον Σκορπιό με το πέρας των εργασιών του Χατζηλία :sm7:).

Ξεκινήσαμε περίπου 19:30 από Λευκάδα, "χτυπήσαμε" μερικά σουβλάκια με τον εξαιρετικό και αξιαγάπητο Ναπολέων και συνεχίσαμε το ταξίδι μας με πολύ βροχή από Ιωάννινα έως και την Κοζάνη και με μπουρίνη έξω από τη Θεσσαλονίκη...
Ευχαριστώ το Θεό που με φώτισε και πήρα Honda, διαφορετικά θα "πάλευα" με τα ηλεκτρικά... :D

Υλικό σε 2 ημέρες, το πολύ.

Παιδιά σας ευχαριστούμε για την παρέα, είσασταν ακριβώς το αντίθετο από αυτό που περίμενα και γι' αυτό θα τα ξαναπούμε... :cool: ακούγετε σαν απειλή, αλλά είναι η πικρή αλήθεια, καλή αντάμωση. ;)

Οι εργασίες παύουν μέχρι νεωτέρας... γιατί ο Ψαλίδας βάρεσε κανόνι... :D

Επήατε εισ τον Ναπο???? Να προσέχεις τα RT... δε θέλουν ήλιο... δε θέλουν νερό... Εγώ δεν ξέρω τίποτα Δημήτρη (Αρκά)... ο Χατζηλίας τις έβγαλε αυτές τις βρώμες... και ψάχναμε για δέντρα και πέργκολες στους Εγκρεμνούς... :sm7:

Χαίρομαι και ταυτόχρονα συγκρατώ ένα πράγμα από όσα είπες.. ότι περάσατε όμορφα... και χαίρομαι που συνέβαλα κι εγώ προσωπικά αλλά και ο Μιχαλάκης!!!

Παιδιά να είστε καλά και "clock is ticking"... για το υλικόοοοοο!!!!! Αναμένω!!!!! Με το καλό να ξανα-πετάξετε μαζί μας.... :D:D

jimm
19-07-2010, 07:39
Κι εγώ χάρηκα Δημήτρη μου... κι ευχαριστώ για το κέρασμα!!

Ψήνεστε το επόμενο Σ/Κ για Ζάκυνθο από Παρασκευή απόγευμα ή Ναύπλιο από Σάββατο πρωί?? Να ποστάρω μπας και ξεκουνηθεί κανείς?

Τι λες ??
εθελοντης για ναυπλιο Νεύρα

CPretenteriS
19-07-2010, 11:17
Βρεεε σεις.... μέχρι τις 1 τη νύχτα ανέβαζα φωτογραφίες.... ΝεύραΝεύρα κι ούτε ένα comment.... :(:(

CPretenteriS
19-07-2010, 11:20
[QUOTE=CPretenteris;186494]Το Σάββατο το πρωί ξεκινήσαμε με ένα καλό πρωινό στο ξενοδοχείο... και ετοιμάσαμε τις μηχανές για εξόρμηση...


http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1808

Τα RT δεν μπορούν τη ζέστηηηη...??? :sm7:

MARK
19-07-2010, 11:39
http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1795










http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1796



Η απόλυτη χαλάρωση...

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1813

Οι αιθέριες υπάρξεις άφθονες στους Εγκρεμνούς... αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα να πλησιάσω περισσότερο... ευτυχώς που είχε μεγάλο Zoom η μηχανή... :sm7:

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1815

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1814

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1812

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1811

Ωραίες φωτό αλλά το ΖΟΟΜ που έχεις μούφα............:sm7:

CPretenteriS
19-07-2010, 12:10
http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=164&pictureid=1795

Ωραίες φωτό αλλά το ΖΟΟΜ που έχεις μούφα............:sm7:

Εσύ φίλε Γιάννη... δε θέλεις ΖΟΟΜ... Ακτίνες Χ θέλεις.... :sm7:

nik3bos
19-07-2010, 13:40
καλημερα και απο μενα...
Μολις γυρισα ΑΓΡΙΝΙΟ ,και θα ηθελα να ευχαριστησω ολη την παρεα γιαυτο το λιγο χρονο που περασαμε μαζι
ΚΩΣΤΑ ΜΙΧΑΛΗ ΝΙΚΟ ΕΙΡΗΝΗ χαρηκα πραγματικα που σας γνωρισα ,και λυπαμαι που δεν μπορεσα να ειμαι περισσοτερο μαζι σας
ευελπιστω στην επομενη εκδρομουλα

CPretenteriS
19-07-2010, 15:28
καλημερα και απο μενα...
Μολις γυρισα ΑΓΡΙΝΙΟ ,και θα ηθελα να ευχαριστησω ολη την παρεα γιαυτο το λιγο χρονο που περασαμε μαζι
ΚΩΣΤΑ ΜΙΧΑΛΗ ΝΙΚΟ ΕΙΡΗΝΗ χαρηκα πραγματικα που σας γνωρισα ,και λυπαμαι που δεν μπορεσα να ειμαι περισσοτερο μαζι σας
ευελπιστω στην επομενη εκδρομουλα

Εμείς σε ευχαριστούμε για την παρέα Νίκο... κι αν χρειαστούμε τίποτα αθλητικά... θα σε έχουμε στα υπόψη μας... :D με ειδικές τιμές για GSForum εννοείται... :D:cool:

Michael Chatzilias
19-07-2010, 15:29
καλημερα και απο μενα...
Μολις γυρισα ΑΓΡΙΝΙΟ ,και θα ηθελα να ευχαριστησω ολη την παρεα γιαυτο το λιγο χρονο που περασαμε μαζι
ΚΩΣΤΑ ΜΙΧΑΛΗ ΝΙΚΟ ΕΙΡΗΝΗ χαρηκα πραγματικα που σας γνωρισα ,και λυπαμαι που δεν μπορεσα να ειμαι περισσοτερο μαζι σας
ευελπιστω στην επομενη εκδρομουλα


Νίκο, χαρήκαμε κι εμείς.
Θα βρίσκομαι στο Μεγανήσι με την Σταματία από την Κυριακή 25 μέχρι και την Πέμπτη 29, και θα κάνω βόλτες εκεί κοντά. Εάν βρίσκεσαι στην περιοχή θα χαρούμε να σε δούμε.

CPretenteriS
20-07-2010, 08:30
Niko-x το deadline σου εξέπνευσε!!! Που είναι το υλικό Ο Ε Ο??? :D:D:D

nikos-x
20-07-2010, 15:57
Niko-x το deadline σου εξέπνευσε!!! Που είναι το υλικό Ο Ε Ο??? :D:D:D

Axxx!!! Κώστα - Κώστα, ούτε δανεικά να σου είχα πάρει :sm7:
Σου τα στέλνω τώρα και ανεβάζω ότι μπορώ :D
Βλέπεις εμείς με την τεχνολογία δεν τα πάμε και πολύ καλά :p

nikos-x
20-07-2010, 17:52
Ήρθε λοιπόν και η δική μου σειρά, συγνώμη που άργησα, αλλά λίγο οι υποχρεώσεις, να και κάτι ο περιορισμένος χρόνος... εκτέθηκα :D

Όλα άρχισαν ένα πρωινό... (η παναγιαααα μουουου), όταν γύρω στις 3ις τα ξημερώματα, στις 14 Ιουλίου, βρέθηκα αντιμέτωπος με τα πράγματα που έπρεπε να χωρέσω στις βαλίτσες... κανονική μετακόμιση μιλάμε.
Ειρήνηηη... Είσαι τρελλή κορίτσι μου, διακοπές πάμε, δεν μεταναστεύουμε.
Τέσσερα ζευγάρια παπούτσια! :eek:
Καλά που έχω ειδικότητα στο φόρτωμα, 160 lit να χωρέσουν σε βαλίτσες των 80 lit :cool:
Χμμμ!

http://i26.tinypic.com/30c58nq.jpg

Αφού λοιπόν τακτοποιήθηκε κι αυτό το πρόβλημα, περίπου στις 06:00 το πρωί ξεκινήσαμε για Πρέβεζα.
Η πρώτη και χαρακτηριστική εικόνα που αντικρίζει ο κάθε ταξιδιώτης σ' αυτόν τον προορισμό, είναι τα τείχη της αρχαίας παλαιοχριστιανικής και Βυζαντινής Νικόπολης, (πόλη της νίκης) που ιδρύθηκε από τον Οκταβιανό Αύγουστο, σε ανάμνηση της μεγάλης νίκης του εναντίον του στόλου του Αντώνιου και της Κλεοπάτρας στη ναυμαχία του Ακτίου το 31 π.χ.

http://i28.tinypic.com/25pnwn6.jpg

Μπαίνοντας στην Πρέβεζα και μετά από 26 χρόνια έκανα την πρώτη μου και μοναδική φωτογράφηση στην τότε σχολή ραδιοτηλεγραφητών της οποίας κάποτε ήμουν σπουδαστής.

http://i32.tinypic.com/k0q13c.jpg

Για τις επόμενες δύο βραδιές διαλέξαμε να μείνουμε στο χωριό Μύτικας με την μεγάλη και πανέμορφη παραλία, Μονολίθι.
Μία περιοχή με σχεδόν παρθένα βλάστηση και χωρίς τις ακραίες και τρομερές παρεμβάσεις του καταστρεπτικού κατά τα άλλα, ανθρώπου.

http://i25.tinypic.com/2yybjns.jpg

Μπαλκόνι στον Αμβρακικό.

http://i26.tinypic.com/rkyis2.jpg

Το πρωί της Παρασκευής ξεκινήσαμε για το σημείο συνάντησης που όρισε ο καλός φίλος και οργανωτικός Κωστής... Επιτέλους, Λευκάδα.
Η χαρακτηριστική είσοδος στο "Νησί".

http://i30.tinypic.com/3327ygn.jpg

Περιμένοντας και τα υπόλοιπα μέλη της παρέας, αποφασίσαμε να πάμε μία βόλτα στο Μεγανήσι για να προετοιμάσουμε ψυχολογικά και τον εκεί πληθυσμό για την επικείμενη άφιξη του Χατζιλία.

http://i31.tinypic.com/ab5e1h.jpg

http://i27.tinypic.com/23qzzva.jpg

Περίπου στις 2 τα ξημερώματα, επιτέλους καταφέραμε να γνωρίσουμε και τους εκπροσώπους του GS forum, οι οποίοι έμελε να μας κάνουν να μη μετανιώσουμε που αποφασίσαμε να εμπιστευτούμε για το υπόλοιπο του εκδρομικού μας.
Από την πρώτη στιγμή έσπασε ο πάγος και το άρωμα της παρέας μας συνόδευε σε ότι κι αν κάναμε.
Εδώ ο Κωστής ρουφάει την κοιλιά του κι εγώ έβαλα την καρέκλα μπροστά για κάλυψη-απόκρυψη.
Ο Χατζιλίας δεν έχει τέτοια κολήματα μιας και είναι "στημένο" το παλλληκάρι.

http://i31.tinypic.com/95pyza.jpg

Αχαα! Να και μία φωτογραφία όπου ένα Varadero έχει στριμώξει στη γωνία δύο BMW, τα οποία ψάχνουν απεγνωσμένα τρόπο διαφυγής.
Προσέξτε την αγωνία ζωγραφισμένη στα φαναράκια τους.

http://i27.tinypic.com/9jj875.jpg

Την επομένη λοιπόν αποφασίσαμε να εξερευνήσουμε το νησί, μιας και μέχρι τότε δεν το έκανε κανένας.
Αντιμετωπίσαμε πολλές δυσκολίες.
Αυτό το παιδί, (Κωστής), ήταν σκέτη καθηστέρηση, όλο με το τηλέφωνο στο χέρι ήταν.
Στην αρχή τον δικαιολογούσα, έλεγα: ερωτευμένο θα είναι το παιδί.
Μετά όμως ανακάλυψα πως ήταν σε συνεχή επικοινωνία με τον Λεοντόκαρδο και έκανε αποκλειστικά ρεπορτάζ ως προς την εξέλιξη της εκδρομής.

http://i26.tinypic.com/303d2bq.jpg

Ξεκίνααα ρεεε!!!

http://i26.tinypic.com/fa3bkh.jpg

Πηγαίνοντας για την παραλία "κάθισμα".
Εδώ βλέπετε πόσο προνοητικοί είναι στο δήμο Λευκάδας και ανοίξανε ένα τμήμα του τοιχείου, πάνω στην στροφή, για να πέφτουν εκεί μέσα όσοι δεν καταφέρνουν να στρίψουν και να παραμένει ανοιχτός ο δρόμος, ακόμα και μετά το ατύχημα.

http://i32.tinypic.com/mlm8ar.jpg

Ω ρε! τι είναι ετούτοι με τα ΒΜW;
Επειδή καβαλάνε Γερμανικά εργαλεία, νομίζουν πως ο δρόμος είναι μόνο δικός τους.
Ορίστε μέρος και ώρα που βρήκαν να ανοίξουν κουβέντα.

http://i27.tinypic.com/9qy97r.jpg

Τσ! Τσ! Τσ!
Τι να πει κανείς;
Προσπέραση σε δρόμο με διπλή γραμμή...
Αντρουπής.

http://i30.tinypic.com/2cntog6.jpg

Επίσης σ' αυτό το ταξίδι μου ανακάλυψα πως τα συγκεκριμένα "εργαλεία" έχουν ένα μικρό πρόβλημα σε ότι έχει σχέση με την ευστάθειά τους, πράγμα που αναγκάζει τον οδηγό να είναι σε ετοιμότητα κάθε φορά που "μπαίνει" στην στροφή.

http://i25.tinypic.com/2mex3d1.jpg

Πηγαίνοντας για "Εγκρεμνούς".
Πρόσεχε την στροφή Κωστηηη.

http://i28.tinypic.com/96b0y0.jpg

Πανέμορφα νερά.

http://i30.tinypic.com/34oqxhu.jpg

Κατά τη διάρκεια της εκδρομής, αναπτύχθηκε μία ιδιαίτερη σχέση ανάμεσα στους δύο νέους.

http://i30.tinypic.com/23l0xu.jpg

Η οποία είχε και τα ανάλογα ξεσπάσματα ζήλειας όταν ο ένας εκ' των δύο τόλμησε να ρίξει το βλέμμα του πάνω στο υπέροχο κορμί μίας ανυποψίαστης λουόμενης.

http://i28.tinypic.com/2nj0h0.jpg

http://i31.tinypic.com/2pshrir.jpg

http://i32.tinypic.com/2qtibsz.jpg

Ακολούθησε συνάντηση με τα καταπληκτικά και ευδιάθετα παιδιά από το Αγρίνιο.
Φωτογραφίες από την συνάντησή μας με τον Νίκο και τη Λούση έχει ανεβάσει ο Κωστής.
Και κάποια στιγμή όπως όλα τα ωραία κάποτε τελειώνουν, έτσι έμελε και να γίνει και τώρα.
Το πρωί της Κυριακής ο Χατζηλίας και ο Κωστής πήρανε το δρόμο της επιστροφής.
Εμείς πήγαμε για ένα ακόμη μπανάκι στις πανέμορφες παραλίες της Λευκάδας και περίπου στις 19:00 αποφασίσαμε να επιστρέψουμε.
Φυσικά κάναμε μία στάση στο χωριό του Ναπολέοντα, όπου μας κέρασε καταπληκτικά σουβλάκια και πραγματικό καλαμπόκι... κο - κο - κο :sm7:
Εκεί λοιπόν συναντήσαμε ένα πολύ πρόσχαρο και φιλόξενο άνθρωπο, ο οποίος βλέποντας "πιασμένο" τον καιρό, προσφέρθηκε να μας φιλοξενήση.
Του εξήγήσαμε όμως πως έχουμε Honda και δεν υπάρχει περίπτωση να αντιμετωπίσουμε ηλεκτρολογικά, ή άλλα προβλήματα λόγο της βροχής και φύγαμε με την υπόσχεση να ανταμώσουμε και να ανταποδώσουμε την φιλοξενία του.

http://i31.tinypic.com/2udxch3.jpg

Να είστε όλοι καλά, πραγματικά χάρηκα που σας γνώρισα και από κοντά.
Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
20-07-2010, 20:50
Ήρθε λοιπόν και η δική μου σειρά, συγνώμη που άργησα, αλλά λίγο οι υποχρεώσεις, να και κάτι ο περιορισμένος χρόνος... εκτέθηκα :D

Όλα άρχισαν ένα πρωινό...


http://i31.tinypic.com/95pyza.jpg





Mπράβο Νικόλα .... πολύ όμορφη αφήγηση, καθώς κ οι φωτό σου, super !!!!

Άντε και στην επόμενη γρήγορα .... ;););)

CPretenteriS
20-07-2010, 21:03
Τρομερή αφήγηση Νικόλα !!! Σ' ευχαριστώ προσωπικά αλλά και εκ' μέρους του Μιχάλη (που βρίσκεται σε επαγγελματικές υποχρεώσεις) για τα καλά σου λόγια !!!

Ορίστε και το video για να μαθαίνουν μερικοί-μερικοί πως είναι οι οδηγάρες... :D:D:D

User Media - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting (http://tinypic.com/usermedia.php?uo=QnrDhDRffRLrRYYlSdITrIh4l5k2TGxc)

Με το καλό και η επόμενη... λίαν συντόμως... :cool::cool:

Jefe
20-07-2010, 21:09
Ωραίες στιγμές! Μπράβο παιδιά!


Jefe

CPretenteriS
20-07-2010, 21:24
Ωραίες στιγμές! Μπράβο παιδιά!


Jefe

Να 'σαι καλά Θανάση... κι εσύ δεν πας πίσω όμως... ;);)

CPretenteriS
20-07-2010, 21:27
Και μερικές ακόμα φωτό....

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1857

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1851

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1852

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1853

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1855

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=165&pictureid=1858

Αυτάαααα !!!!!! :D

napgeo
20-07-2010, 22:09
Νίκο σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια ,αλα θα μου επιτρέψεις να σου κάνω μια μόνο παρατήρηση..
Βλέπω σε μια φωτό ο οδηγός μιας RT
να έχει Παντόφλες. Δέν μας λές όμως στην αφηγησή σου άν είναι (ΜΑΜΙΣΙΑ). :p
Πάντως εδώ ακόμη βρέχει. Το βράδυ η θερμοκρασία είναι μονοψήφια.
25 το βράδυ έχουμε πανήγυρη. Κάντε τον κόπο να γλεντήσουμε κάτω απο τα πουρνάρια με Λαικοδημοτική μουσική.
Καλό βράδυ σε όλους
Ναπολέων

CPretenteriS
20-07-2010, 22:35
Νίκο σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια ,αλα θα μου επιτρέψεις να σου κάνω μια μόνο παρατήρηση..
Βλέπω σε μια φωτό ο οδηγός μιας RT
να έχει Παντόφλες. Δέν μας λές όμως στην αφηγησή σου άν είναι (ΜΑΜΙΣΙΑ). :p
Πάντως εδώ ακόμη βρέχει. Το βράδυ η θερμοκρασία είναι μονοψήφια.
25 το βράδυ έχουμε πανήγυρη. Κάντε τον κόπο να γλεντήσουμε κάτω απο τα πουρνάρια με Λαικοδημοτική μουσική.
Καλό βράδυ σε όλους
Ναπολέων

Ο πάντοτε Θεϊκός στα σχόλια Ναπο... :sm7::sm7: Έχω λιώσει στά γέλια... μόνο αυτό σου λέω...

Η σαγιονάρα του Μιχαλιού... μου φαίνεται ήταν Honda... για να κάνει αντίθεση με τη μηχανή... :sm7::sm7:
Αρε Ναπο.... τρομερός !!!