PDA

View Full Version : ΠΕΡΤΟΥΛΙ-ΛΙΜΝΗ ΑΩΟΥ - ΝΥΜΦΑΙΟ - ΒΙΤΣΙ


Σελίδες : [1] 2 3

teo71
15-07-2010, 19:21
Συνφορουμίτισσες Συνφορουμίτες



Έρχεται το Σεπτέμβρη



http://www.clab.edc.uoc.gr/seminar/MARIA/ark1.jpg

Οι δρόμοι της αρκούδας



Χρόνος: 18-19-20/9/2010


Τόπος: Δυτ. Μακεδονία & Αν. Ηπειρος



Πρόγραμμα

Σάββατο 18/9/2010: Έναρξη από Αθήνα το πρωί. Μετά από 220 αδιάφορα χλμ στην εθνική φτάνουμε στην Λαμία, όπου και στρίβουμε για Τρίκαλα. Απολαμβάνουμε 45 υπέροχα χλμ στο πέρασμα του Δομοκού και βγαίνουμε στο Θεσαλικό κάμπο για να καταλήξουμε στην Πύλη Τρικάλων. Από κει ανεβαίνουμε στο διάσημο Περτούλι και μέσω Νεραιδοχωρίου καταλήγουμε στην Καλαμπάκα και απολαμβάνουμε τα Μετέωρα. (466 χλμ)

Κυριακή 19/9/2010: Αναχωρούμε από Καλαμπάκα το πρωί με κατεύθυνση για Μέτσοβο. Είμαστε πλέον στην καρδιά της Πίνδου και πρώτος προορισμός είναι η λίμνη των πηγών Αώου. Εκπληκτική ομορφιά. Αφού κάνουμε τον γύρο της λίμνης, κατευθυνόμαστε μέσα από ένα συνεχόμενο και πυκνό δάσος προς την Βοβούσα (Ανατ. Ζαγόρι), όπου και τρώμε. Αφήνουμε πίσω την Βοβούσα, όχι όμως και το πυκνό δάσος που μας ακολουθεί μέχρι τα Γρεβενά. Μπαίνουμε στην Εγνατία Οδό, για 40 περίπου χλμ, και στρίβουμε για την Σιάτιστα, όπου απολαμβάνουμε το γυμνό, σχεδόν σεληνιακό τοπίο μέχρι Γαλατινή και Εράτυρα. Αρχίζουμε να ανηφορίζουμε για τον παραδοσιακό οικισμό της Βλάστης, όπου και καταλύουμε. (243 χλμ)

Δευτέρα 20/9/2010: Αναχώρηση από Βλάστη το πρωί με σκοπό την διάβαση της οροσειράς του Γράμμου - Βίτσι. Αφήνοντας πίσω μας την Βλάστη το τοπίο γεμίζει από δάση και εμείς μετά από μία μικρή κάθοδο στην κοιλάδα της Εορδαίας, παίρνουμε τον δρόμο για τον εκπληκτικότερο οικισμό της χώρας κατά την ταπεινή μου άποψη, το Νυμφαίο. Ξενάγηση από μέλη του Αρκτούρου στο πάρκο της Αρκούδας, όπου και θα δούμε από κοντά καμμιά δεκαριά αρκούδες, οι οποίες δυστηχώς δεν μπορούν να επιστρέψουν στο φυσικό τους περιβάλλον. Αφήνουμε πίσω μας το Νυμφαίο και μπαίνουμε στην καρδιά του Βιτσίου όπου το περιβάλλον είναι αλπικό. Προορισμό μας η Καστοριά όπου και τρώμε δίπλα στην λίμνη. Μετά τον γύρο της λίμνης της Καστοριάς, αναχωρούμε για Φλώρινα, όπου και φτάνουμε μετά από 65 χλμ στην δυτική πλευρά του βουνού. (177 χλμ)



Σημειώσεις:

Στην εκδρομή μπορεί να συμμετάσχει κάποιος και τμηματικά. Δηλ. 1 ή 2 μέρες.
Είναι πολύ βολική για φίλους από Βορ. Ελλάδα, οι οποίοι μπορούν μπορεί γρήγορα μέσω Εγνατίας να βρεθούν στα σημεία αναχώρησης.

Ακούω προτάσεις & εντυπώσεις........

Carduelis
15-07-2010, 19:43
Θοδωρή τρομερή εκδρομή, αλλά οι Νότιοι θα πρέπει να επιστρέψουν κάποτε Αθήνα! :p
Άμα βρεθούμε Φλώρινα το μεσημέρι με 200 χιλιόμετρα ήδη στην πλάτη τα υπόλοιπα νομίζω δεν βγαίνουν σε νορμάλ ρυθμούς.

teo71
15-07-2010, 19:48
Θοδωρή τρομερή εκδρομή, αλλά οι Νότιοι θα πρέπει να επιστρέψουν κάποτε Αθήνα! :p
Άμα βρεθούμε Φλώρινα το μεσημέρι με 200 χιλιόμετρα ήδη στην πλάτη τα υπόλοιπα νομίζω δεν βγαίνουν σε νορμάλ ρυθμούς.


Η αρχική σκέψη είναι να υπάρξει 3η διανυκτέρευση στη Φλώρινα.;)

Ωστόσο, μπορεί να τροποποιηθεί και μετά την Καστοριά να υπάρξει επιστροφή.

aeriko
15-07-2010, 19:48
Θοδωρή η πρόταση σε γενικές γραμμές ακούγεται ενδιαφέρουσα

teo71
15-07-2010, 19:50
Θοδωρή η πρόταση σε γενικές γραμμές ακούγεται ενδιαφέρουσα

Παναγιώτη εσένα σ'εχω σίγουρο.:)

Γιατί νομίζεις περίμενα τόσο καιρό να πάρεις το 1200? :sm7::sm7::sm7:

CPretenteriS
15-07-2010, 20:01
Παναγιώτη εσένα σ'εχω σίγουρο.:)

Γιατί νομίζεις περίμενα τόσο καιρό να πάρεις το 1200? :sm7::sm7::sm7:

Εμείς δηλαδή με τα 800άρια... οι "μικροι".... να μην έρθουμε...?? :D:D

aeriko
15-07-2010, 20:06
Εμείς δηλαδή με τα 800άρια... οι "μικροι".... να μην έρθουμε...?? :D:D
Κάποτε έτσι αισθανόμουνα κι εγώ, αλλά ο Θοδωρής δεν κολώνει σε τέτοια θέματα;)

CPretenteriS
15-07-2010, 20:08
Κάποτε έτσι αισθανόμουνα κι εγώ, αλλά ο Θοδωρής δεν κολώνει σε τέτοια θέματα;)

Ούτε κι εγώ... μόλις θα του κάνω 100.000km και θα το 'χω ευχαριστηθεί... θα έρθω κι εγώ στην κατηγορία σας... ;):)

evanslam
15-07-2010, 20:09
Θοδωρή τρομερή εκδρομή, αλλά οι Νότιοι θα πρέπει να επιστρέψουν κάποτε Αθήνα! :p
Άμα βρεθούμε Φλώρινα το μεσημέρι με 200 χιλιόμετρα ήδη στην πλάτη τα υπόλοιπα νομίζω δεν βγαίνουν σε νορμάλ ρυθμούς.

Την Δευτέρα τη συγκεκριμένη παίζει καμια αργία και δεν το ξέρουμε;
Κατα τα άλλα πολύ ενδιαφέρον εκρομή!!!

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
15-07-2010, 20:21
Ωραία εκδρομή Θοδωράκο κ ωραία "στημένη" .... ;)

saitman
15-07-2010, 21:08
ωραια διαδρομη την εχω κανει με αυτοκινητο!

Arkas
15-07-2010, 21:44
Μέσα με 1200!!!

siraxanz
15-07-2010, 22:13
Μου αρέσει τα έζησα πρόσφατα, ξαναπάω, δηλαδή συμετέχω :)

και για διανυκτέρευση Δευτέρα Βράδυ και επιστροφή Τρίτη.

Οριστικά όμως αρχές Σεπτέμβρη, παραείνε νωρίς για οριστικές αποφάσεις!:o

tsompanis
15-07-2010, 22:28
ωραίο πρόγραμμα .και πως να μην είναι απο περτούλι και πάνω!
θα έχω γυρίσει και εγώ μέχρι τότε σίγουρα,οπότε στα λημέρια μου θα είστε,κάτι θα κανονίσω εξτρά;)

allen
15-07-2010, 22:48
ακομα το συζηταμε αυτο το 5ημερο!;)

man gs
15-07-2010, 23:07
για δν βλαστη υπαρχει ο ξενωνας μουρικι με φανταστικη σοφιτα για 12 ατομα και καλο φαι ψαξτε το

teo71
15-07-2010, 23:28
Το λοιπό που λέει και ο φίλος μου ο Νότης:

Αν δεν σπάσεις αυγά δεν κάνεις ομελέτα.

Αυτά τα μέρη είναι 500 χλμ, από την Αθήνα, άρα το πάνε έλα 1000. Οπότε οι επιλογές είναι 2. Είτε θα κάνεις 3η διανυκτέρευση, ή θα ζορίσεις τα χλμ που κάνεις κάθε μέρα.:Απορία::Απορία:

Όχι δεν είναι αργία εκείνη η Δευτέρα. Μπορείς να την κάνεις όμως παίρνοντας μία μέρα άδεια από την δουλειά σου.;)

Εννοείται ότι περιμένουμε τα φώτα των ντόπιων....

Επίσης, εννοείται ότι όλες οι συμμετοχές, είναι με επιφύλαξη, τουλάχιστον μέχρι τα μέσα Αυγούστου. Απλά, έστω και με επιφύλαξη ας υπάρξουν για να ξέρω και γω αν βαδίζω μόνος ή έχω και παρέα..:D

teo71
15-07-2010, 23:31
Εμείς δηλαδή με τα 800άρια... οι "μικροι".... να μην έρθουμε...?? :D:D

Φυσικά να έρθετε.

Εσένα και τον Χατζηλία μάλιστα, σας έχουμε και ειδική αποστολή....:Απορία::Απορία::Απορία:

teo71
15-07-2010, 23:35
Μέσα με 1200!!!

Μου αρέσει τα έζησα πρόσφατα, ξαναπάω, δηλαδή συμετέχω :)

και για διανυκτέρευση Δευτέρα Βράδυ και επιστροφή Τρίτη.

Οριστικά όμως αρχές Σεπτέμβρη, παραείνε νωρίς για οριστικές αποφάσεις!:o

ωραίο πρόγραμμα .και πως να μην είναι απο περτούλι και πάνω!
θα έχω γυρίσει και εγώ μέχρι τότε σίγουρα,οπότε στα λημέρια μου θα είστε,κάτι θα κανονίσω εξτρά;)


:sm8::sm8::sm8:

Michael Chatzilias
15-07-2010, 23:37
Φυσικά να έρθετε.

Εσένα και τον Χατζηλία μάλιστα, σας έχουμε και ειδική αποστολή....:Απορία::Απορία::Απορία:

Θοδωρή δεν λαμβάνω καμία ειδική αποστολή.
Για ξεκούραση και περιήγηση μόνο.
Με τα χιλιόμετρα που βάζεις θα χρειαστώ 7 μέρες άδεια από την σημαία.
Η διαδρομή γνωστή και αγαπημένη.
Συμμετάσχω κι εγώ λοιπόν. Διπλός.
Ο φίλος Πρετεντέρης είναι Commando και έτοιμος να αναλάβει ειδική αποστολή.

Όβερ.

teo71
15-07-2010, 23:40
Θοδωρή δεν λαμβάνω καμία ειδική αποστολή.
Για ξεκούραση και περιήγηση μόνο.
Με τα χιλιόμετρα που βάζεις θα χρειαστώ 7 μέρες άδεια από την σημαία.
Η διαδρομή γνωστή και αγαπημένη.
Συμμετάσχω κι εγώ λοιπόν. Διπλός.
Ο φίλος Πρετεντέρης είναι Commando και έτοιμος να αναλάβει ειδική αποστολή.

Όβερ.


Άργησες.......:D

Και έλεγα δεν θα σκάσει μύτη:Απορία:

Michael Chatzilias
15-07-2010, 23:41
Άργησες.......:D

Και έλεγα δεν θα σκάσει μύτη:Απορία:

Διαβάζω αλλά δεν μιλάω....

teo71
15-07-2010, 23:47
Άντε να αρχίσουμε τα κοινά και τετριμένα:


1) Teo 71 (Μονός, διπλός ένας Θεός ξέρει)
2) Arkas (Μονός ή διπλός ξεκαθάρισε over)
3) Cpretenteris (Ελπίζει για διπλός)
4) Siraxanz
5) Tsompanis
6) Michael Chatzilias (Διπλός)

pantam
16-07-2010, 00:11
Αν και ο Σεπτέμβριος είναι ο μήνας που δουλεύω για να ξε@@σω τον υπόλοιπο χρόνο, νομίζω οτι την δευτέρα το πρωί θα είμαι στην Βλάστη για το υπόλοιπο της διαδρομής μέχρι την Φλώρινα.

syan
16-07-2010, 00:17
1) Teo 71 (Μονός, διπλός ένας Θεός ξέρει)
2) Arkas (Μονός ή διπλός ξεκαθάρισε over)
3) Cpretenteris (Ελπίζει για διπλός)
4) Siraxanz
5) Tsompanis
6) Michael Chatzilias (Διπλός)
7) syan (Διπλός)
http://www.gsforum.gr/images/misc/progress.gif

teo71
16-07-2010, 00:24
1) Teo 71 (Μονός, διπλός ένας Θεός ξέρει)
2) Arkas (Μονός ή διπλός ξεκαθάρισε over)
3) Cpretenteris (Ελπίζει για διπλός)
4) Siraxanz
5) Tsompanis
6) Michael Chatzilias (Διπλός)
7) syan (Διπλός)

http://www.gsforum.gr/images/misc/progress.gif


Στράτοοοο

teo71
16-07-2010, 00:28
Άντε να αρχίσουμε τα κοινά και τετριμένα:


1) Teo 71 (Μονός, διπλός ένας Θεός ξέρει)
2) Arkas (Μονός ή διπλός ξεκαθάρισε over)
3) Cpretenteris (Ελπίζει για διπλός)
4) Siraxanz
5) Tsompanis
6) Michael Chatzilias (Διπλός)
7) syan (Διπλός)
8) Pantam. Από Δευτέρα

frits
27-07-2010, 13:15
Είναι πράγματι από καλύτερα μέρη που έχω πάει.
Δυστυχώς στις 22/9 φεύγω για Γερμανία- Κολωνία (για δουλειά) και είναι αδύνατο να την κοπανήσω και τρεις μέρες λίγο πριν. :hmmm:

aeriko
27-07-2010, 13:15
Αν και νωρίς, βάλε με στην λίστα.Μονός

teo71
27-07-2010, 13:22
Άντε να αρχίσουμε τα κοινά και τετριμένα:


1) Teo 71 (Μονός, διπλός ένας Θεός ξέρει)
2) Arkas (Μονός ή διπλός ξεκαθάρισε over)
3) Cpretenteris (Ελπίζει για διπλός)
4) Siraxanz
5) Tsompanis
6) Michael Chatzilias (Διπλός)
7) syan (Διπλός)
8) Pantam. Από Δευτέρα
9) Aeriko (Μονός)΅

Είσαι έτοιμος;)

teo71
27-07-2010, 13:24
Αν και νωρίς, βάλε με στην λίστα.Μονός

Carduelis, Vpentza έγινε η αρχή.......................:sm7:

Περιμένωωωωωωωωωωω τη συνέχεια.......:sm7:

aeriko
27-07-2010, 13:26
Αμεση εξυπηρέτηση, γι αυτό προτιμώ το γραφείο σου;)

CPretenteriS
27-07-2010, 13:27
Θοδωρή δεν λαμβάνω καμία ειδική αποστολή.
Για ξεκούραση και περιήγηση μόνο.
Με τα χιλιόμετρα που βάζεις θα χρειαστώ 7 μέρες άδεια από την σημαία.
Η διαδρομή γνωστή και αγαπημένη.
Συμμετάσχω κι εγώ λοιπόν. Διπλός.
Ο φίλος Πρετεντέρης είναι Commando και έτοιμος να αναλάβει ειδική αποστολή.

Όβερ.


Βρε παληκάρια.... ΟΛΑ καλά ΟΛΑ ωραία.... καλά τα κανονίζετε εσείς... αλλά μήπως να μάθαινα κι εγώ την ειδική αποστολή......?

Teo τι έχεις στο νου σου....??? :Απορία:

vpentza
27-07-2010, 13:27
το γραφείο.....προτείνει δικηγόρους που ασχολούνται με διαζύγια ???

CPretenteriS
27-07-2010, 13:29
Στράτοοοο

CPretenteriS αν σας είναι εύκολο παρακαλώ....... :sm7:

teo71
27-07-2010, 14:40
το γραφείο.....προτείνει δικηγόρους που ασχολούνται με διαζύγια ???


Βεβαίως και προτείνει.

Πριν φτάσουμε όμως εκεί, η πρόταση είναι δίκλινα δωμάτια μέσα στην πανέμορφη φύση, με μεγάλο διπλό κρεβάτι, χωρίς παιδιά να μας αποσπούν την προσοχή, ώστε να ξαναθυμηθούμε τη νιότη μας................;);)

Τώρα, αν δεν δουλέψει αυτό, θα κανονίσουμε μια ομαδική.......:sm7::sm7: για δικηγόρους διαζυγίων.....:sm7::sm7:

teo71
27-07-2010, 14:41
Βρε παληκάρια.... ΟΛΑ καλά ΟΛΑ ωραία.... καλά τα κανονίζετε εσείς... αλλά μήπως να μάθαινα κι εγώ την ειδική αποστολή......?

Teo τι έχεις στο νου σου....??? :Απορία:


Σσσσσσσσσστ ........ Ετοιμάζεται...............:cool::cool:

CPretenteriS
27-07-2010, 14:43
Σσσσσσσσσστ ........ Ετοιμάζεται...............:cool::cool:

Άσεεεε τα σσσσττττττ και ριξτην..... :cool:

Mariosg
08-08-2010, 22:37
:DΓατί όχι από άγραφα Λήμνε πλαστήρα μετέωρα .όπως το σχεδίασα εγώ με την ιδία ημερομηνία .τυχαιω΄δε νομίζω:rolleyes:

pepax66
09-08-2010, 13:20
Βεβαίως και προτείνει.

Πριν φτάσουμε όμως εκεί, η πρόταση είναι δίκλινα δωμάτια μέσα στην πανέμορφη φύση, με μεγάλο διπλό κρεβάτι, χωρίς παιδιά να μας αποσπούν την προσοχή, ώστε να ξαναθυμηθούμε τη νιότη μας................;);)

Τώρα, αν δεν δουλέψει αυτό, θα κανονίσουμε μια ομαδική.......:sm7::sm7: για δικηγόρους διαζυγίων.....:sm7::sm7:



:sm7::sm7::sm7::sm7:

Πρίν από αυτή την ομαδική προτείνω μια άλλη για μπλε χαπάκια ιδανική για δύσκολες καταστάσεις και φτηνότερη από την δικαστική οδό! Έχουμε και συνφορουμίτες γιατρούς και φαρμακο.....ποιούς για προχαπαπικό έλεγχο αλλά και προμήθεια!

Πάρα πολύ ωραία εκδρομή μάλλον είμαι μέσα "μαλλον" διπλός!

Fuji
10-08-2010, 01:20
Ωραία εκδρομή - διαδρομή. Μακάρι να μπορούσα να ακολουθήσω ...

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
10-08-2010, 11:50
[QUOTE=teo71;185214]
Δευτέρα 20/9/2010: Αναχώρηση από Βλάστη το πρωί με σκοπό την διάβαση της οροσειράς του Γράμμου - Βίτσι. Αφήνοντας πίσω μας την Βλάστη το τοπίο γεμίζει από δάση και εμείς μετά από μία μικρή κάθοδο στην κοιλάδα της Εορδαίας, παίρνουμε τον δρόμο για τον εκπληκτικότερο οικισμό της χώρας κατά την ταπεινή μου άποψη, το Νυμφαίο. Ξενάγηση από μέλη του Αρκτούρου στο πάρκο της Αρκούδας, όπου και θα δούμε από κοντά καμμιά δεκαριά αρκούδες, οι οποίες δυστηχώς δεν μπορούν να επιστρέψουν στο φυσικό τους περιβάλλον. Αφήνουμε πίσω μας το Νυμφαίο και μπαίνουμε στην καρδιά του Βιτσίου όπου το περιβάλλον είναι αλπικό. Προορισμό μας η Καστοριά όπου και τρώμε δίπλα στην λίμνη. Μετά τον γύρο της λίμνης της Καστοριάς, αναχωρούμε για Φλώρινα, όπου και φτάνουμε μετά από 65 χλμ στην δυτική πλευρά του βουνού. (177 χλμ)



Οργανωτή Θεόδωρε ,

Ρίξε και τις αποστάσεις Καστοριά - Αθήνα και Φλώρινα-Αθήνα άν κάποιος θελήσει να περιοριστεί στις 2 διανυκτερεύσεις...

teo71
10-08-2010, 13:19
[QUOTE=teo71;185214]
Δευτέρα 20/9/2010: Αναχώρηση από Βλάστη το πρωί με σκοπό την διάβαση της οροσειράς του Γράμμου - Βίτσι. Αφήνοντας πίσω μας την Βλάστη το τοπίο γεμίζει από δάση και εμείς μετά από μία μικρή κάθοδο στην κοιλάδα της Εορδαίας, παίρνουμε τον δρόμο για τον εκπληκτικότερο οικισμό της χώρας κατά την ταπεινή μου άποψη, το Νυμφαίο. Ξενάγηση από μέλη του Αρκτούρου στο πάρκο της Αρκούδας, όπου και θα δούμε από κοντά καμμιά δεκαριά αρκούδες, οι οποίες δυστηχώς δεν μπορούν να επιστρέψουν στο φυσικό τους περιβάλλον. Αφήνουμε πίσω μας το Νυμφαίο και μπαίνουμε στην καρδιά του Βιτσίου όπου το περιβάλλον είναι αλπικό. Προορισμό μας η Καστοριά όπου και τρώμε δίπλα στην λίμνη. Μετά τον γύρο της λίμνης της Καστοριάς, αναχωρούμε για Φλώρινα, όπου και φτάνουμε μετά από 65 χλμ στην δυτική πλευρά του βουνού. (177 χλμ)



Οργανωτή Θεόδωρε ,

Ρίξε και τις αποστάσεις Καστοριά - Αθήνα και Φλώρινα-Αθήνα άν κάποιος θελήσει να περιοριστεί στις 2 διανυκτερεύσεις...

Easier said than done, Μακάριε....

Άσε με να το κοιτάξω λίγο....

aeriko
24-08-2010, 10:49
Ελα να μαζευόμαστε σιγά-σιγά:)

GEO_K
24-08-2010, 11:26
εκδρομη που σε γεμιζει.....
μακαρι να παμε!!!!

CPretenteriS
24-08-2010, 11:43
Θοδωράκο... δες καλό μου αγόρι λίγο το πρόγραμμα ξανά... μήπως κατ'αρχήν μπορούμε να φύγουμε Παρασκευή απόγευμα... και μήπως να επιστρέφαμε Δευτέρα βράδυ... και όχι Τρίτη...

Και μήπως να μειώναμε και λίγο τα χιλιόμετρα... για σας το λέω με τα boxer-άκια... :D:D:D

Michael Chatzilias
24-08-2010, 11:55
Θοδωρή, είμαστε κι εμείς μέσα στο περισσότερο της εκδρομής, όμως σε παρακαλώ μην κλείσεις ξενοδοχείο για μας, θα βρούμε στην διαδρομή.

CPretenteriS
24-08-2010, 11:57
Ούτε για μένα μην κλείσεις ακόμη... μέχρι να βγει το τελικό πρόγραμμα, αποστάσεις, κλπ... μέρα αναχώρησης... επιστροφής...

teo71
24-08-2010, 19:26
Λοιπόν, επέστρεψα δριμύτερος...;)

Αν φύγουμε Παρασκευή απόγευμα, χτυπάμε κατευθείαν Καλαμπάκα χωρίς το γύρο του Περτουλίου μια και θα έχει σουρουπώσει όταν φτάσουμε. (350 χλμ)
Σαββάτο κάνουμε το πρόγραμμα της Κυριακής. (243 χλμ)
Κυριακή την αφήνουμε όπως είναι μόνο που μετά την Καστοριά δεν πάμε Φλώρινα αλλά επιστρέφουμε Καλαμπάκα για να είμαστε πιο κόντα στην Αθήνα. (Περίπου 250 χλμ). Αν δεν θέλετε τα ίδια μπορούμε μετά την Καστοριά να κινηθούμε προς Ιωάννινα και να φύγουμε από κει για Αθήνα Δευτέρα πρώι.

Να ξέρετε πάντως ότι υπάρχουν και κάποιοι που επιθυμούν επιπλέον διανυκτέρευση, οπότε είναι δύσκολο να βρεθεί η χρυσή τομή...

Ίσως θα ήταν καλό αν υπάρχει διάθεση και συμμετοχή να βγει μία επιπλέον μέρα από τα Γιάννενα και κάτω για όσους το επιθυμούν....

Δεν ξέρω ιδέες ρίχνω....

Όσον αφορά στο ξενοδοχεία δεν έχω κάνει κάτι ακόμη. Περιμένω να καταλήξουμε....

vpentza
24-08-2010, 19:29
διάθεση υπάρχει Θοδωρή......διάθεση υπάρχει...;)

CPretenteriS
24-08-2010, 19:52
Μου φαίνεται πως πρέπει να κανονίσουμε κανα καφεδάκι από κοντα για να βγαλουμε άκρη...

Παντως μου φανταζει πιο καλό... αν και στην επιστροφη την Κυριακη παμε Γιαννενα αντι Καλαμπακας...

Θελει συναντηση ομως λεω και πάλι... ;) για να ακουστουν ιδεες και απόψεις...

vpentza
24-08-2010, 20:19
Μου φαίνεται πως πρέπει να κανονίσουμε κανα καφεδάκι από κοντα για να βγαλουμε άκρη...

Παντως μου φανταζει πιο καλό... αν και στην επιστροφη την Κυριακη παμε Γιαννενα αντι Καλαμπακας...

Θελει συναντηση ομως λεω και πάλι... ;) για να ακουστουν ιδεες και απόψεις...


συμφωνώ και εγώ...πρέπει να βάλουμε τους χάρτες κάτω και να κουβεντιάσουμε

GeorgeP
24-08-2010, 20:40
Λοιπόν, επέστρεψα δριμύτερος...;)

Αν φύγουμε Παρασκευή απόγευμα, χτυπάμε κατευθείαν Καλαμπάκα χωρίς το γύρο του Περτουλίου μια και θα έχει σουρουπώσει όταν φτάσουμε. (350 χλμ)
Σαββάτο κάνουμε το πρόγραμμα της Κυριακής. (243 χλμ)
Κυριακή την αφήνουμε όπως είναι μόνο που μετά την Καστοριά δεν πάμε Φλώρινα αλλά επιστρέφουμε Καλαμπάκα για να είμαστε πιο κόντα στην Αθήνα. (Περίπου 250 χλμ). Αν δεν θέλετε τα ίδια μπορούμε μετά την Καστοριά να κινηθούμε προς Ιωάννινα και να φύγουμε από κει για Αθήνα Δευτέρα πρώι.

Να ξέρετε πάντως ότι υπάρχουν και κάποιοι που επιθυμούν επιπλέον διανυκτέρευση, οπότε είναι δύσκολο να βρεθεί η χρυσή τομή...

Ίσως θα ήταν καλό αν υπάρχει διάθεση και συμμετοχή να βγει μία επιπλέον μέρα από τα Γιάννενα και κάτω για όσους το επιθυμούν....

Δεν ξέρω ιδέες ρίχνω....

Όσον αφορά στο ξενοδοχεία δεν έχω κάνει κάτι ακόμη. Περιμένω να καταλήξουμε....

εχεις ΠΜ!!!

syan
24-08-2010, 20:43
εχεις ΠΜ!!!
Αμα αρχίσουμε τα ΠΜ...καήκαμε..!

aeriko
24-08-2010, 20:46
Αμα αρχίσουμε τα ΠΜ...καήκαμε..!
Πέστα ρε Στράτο;)

CPretenteriS
24-08-2010, 20:47
Ναι ρε συ George... έχει δίκιο ο Στράτος... θα χαθεί το τόπι... :cool:

ARGI
24-08-2010, 20:47
Καλησπέρα παιδιά,

Λόγω διαμονής μου, στην Καρδίτσα, φυσικά και ευχαρίστως, μπορώ να σας βοηθήσω με προτάσεις μου, στην ευρύτερη περιοχή Καλαμπάκας και γενικά Θεσσαλία.
Ομοίως έχω και κάποια εμπειρία, μας και έχω πάει δύο φορές Καρδίτσα-Καστοριά-Κοζάνη και πάλι πίσω, ταξιδάκι με την μπουμπού μου...
Όπου μπορώ να φανώ χρήσιμος μέσα...

Και όταν έρθετε, και για καλό φαη μπορώ να σας προτείνω, αλλά και να πάμε μαζί ....
Καλή οργάνωση και καλό ταξίδι να έχετε....

Αργύρης (Argi)
:cool::cool::cool:

xenos
24-08-2010, 20:47
Πέστα ρε Στράτο;)


πες τα ρε Πανο!!!:cool:

aeriko
24-08-2010, 20:49
Πουλάκια μου, όλοι σε αναμμένα κάρβουνα καθόσαστε.:)

CPretenteriS
24-08-2010, 20:49
συμφωνώ και εγώ...πρέπει να βάλουμε τους χάρτες κάτω και να κουβεντιάσουμε

Έτσι ακριβώς...!! Μπορεί π.χ. να προκύψουν 2 group... 1 με 3 διανυκτερεύσεις κι 1 με 4...

CPretenteriS
24-08-2010, 20:51
Πουλάκια μου, όλοι σε αναμμένα κάρβουνα καθόσαστε.:)

Πανούληηη... :D:D

aeriko
24-08-2010, 20:57
Πανούληηη... :D:D
Καλά εσύ όργωσες όλο το Αιγαίο και Αργοσαρωνικό και ακόμη πετάει η σκούφια σου;)

CPretenteriS
24-08-2010, 20:59
Καλά εσύ όργωσες όλο το Αιγαίο και Αργοσαρωνικό και ακόμη πετάει η σκούφια σου;)

Μια ζωή την έχουμε φίλε... ;)

Arkas
24-08-2010, 21:25
Καλησπέρα παιδιά,

Λόγω διαμονής μου, στην Καρδίτσα, φυσικά και ευχαρίστως, μπορώ να σας βοηθήσω με προτάσεις μου, στην ευρύτερη περιοχή Καλαμπάκας και γενικά Θεσσαλία.
Ομοίως έχω και κάποια εμπειρία, μας και έχω πάει δύο φορές Καρδίτσα-Καστοριά-Κοζάνη και πάλι πίσω, ταξιδάκι με την μπουμπού μου...
Όπου μπορώ να φανώ χρήσιμος μέσα...

Και όταν έρθετε, και για καλό φαη μπορώ να σας προτείνω, αλλά και να πάμε μαζί ....
Καλή οργάνωση και καλό ταξίδι να έχετε....

Αργύρης (Argi)
:cool::cool::cool:
Γειά σου Αργύρη!

vpentza
24-08-2010, 21:27
Πανούληηη... :D:D


νάααααατα μας.....;);)

GeorgeP
24-08-2010, 21:29
Αμα αρχίσουμε τα ΠΜ...καήκαμε..!

Πέστα ρε Στράτο;)

Νομιζω οτι το ΠΜ ειναι το καταλληλοτερο για προτασεις και οχι ο καθεις να λεει το μακρυ και το κοντο του δημοσια!!!!
Ο Θοδωρης θα τα βαλει κατω ολα τα ΠΜ (οσα εχει) με τις προτασεις του καθενος μας και θα πραξει αναλογα!!! Δικη του ειναι η εκδρομη εξάλλου!!!;)

aeriko
24-08-2010, 21:30
νάααααατα μας.....;);)
Κάνε ρόκα σου εσύ :sm7:

aeriko
24-08-2010, 21:32
Νομιζω οτι το ΠΜ ειναι το καταλληλοτερο για προτασεις και οχι ο καθεις να λεει το μακρυ και το κοντο του δημοσια!!!!
Ο Θοδωρης θα τα βαλει κατω ολα τα ΠΜ (οσα εχει) με τις προτασεις του καθενος μας και θα πραξει αναλογα!!! Δικη του ειναι η εκδρομη εξάλλου!!!;)
Γειά σου Γεώργιε, αν και σε είδα την Κυριακή να ξέρεις ότι μου έλειψε το γραπτό σου:)

vpentza
24-08-2010, 21:35
Κάνε ρόκα σου εσύ :sm7:

"Πανούλη" άσε τις χαριτωμενιές και πιάσε τα Google Earth/Michelin Maps κτλ κτλ και δώσε τα φώτα σου....Κάτι παραπάνω ξέρεις από ταξίδια ;);)

GeorgeP
24-08-2010, 21:37
Γειά σου Γεώργιε, αν και σε είδα την Κυριακή να ξέρεις ότι μου έλειψε το γραπτό σου:)

Πανο μου........γυρισα!!!!!!!!!!;):)

CPretenteriS
24-08-2010, 23:23
Γειά σου Γεώργιε, αν και σε είδα την Κυριακή να ξέρεις ότι μου έλειψε το γραπτό σου:)

Ωχ ωχχ... μην του δίνεις θάρρος... :D:D:D

syan
25-08-2010, 00:43
Νομιζω οτι το ΠΜ ειναι το καταλληλοτερο για προτασεις και οχι ο καθεις να λεει το μακρυ και το κοντο του δημοσια!!!!
Ο Θοδωρης θα τα βαλει κατω ολα τα ΠΜ (οσα εχει) με τις προτασεις του καθενος μας και θα πραξει αναλογα!!! Δικη του ειναι η εκδρομη εξάλλου!!!;)
Δέν μασάμε απο δικηγοριλίκια...αν θέλετε να πάτε οι δυό σας συνεχίστε με ΠΜ..:cool:

CPretenteriS
25-08-2010, 00:46
Δέν μασάμε απο δικηγοριλίκια...αν θέλετε να πάτε οι δυό σας συνεχίστε με ΠΜ..:cool:

:sm8:

teo71
25-08-2010, 11:15
Μου φαίνεται πως πρέπει να κανονίσουμε κανα καφεδάκι από κοντα για να βγαλουμε άκρη...

Παντως μου φανταζει πιο καλό... αν και στην επιστροφη την Κυριακη παμε Γιαννενα αντι Καλαμπακας...

Θελει συναντηση ομως λεω και πάλι... ;) για να ακουστουν ιδεες και απόψεις...

συμφωνώ και εγώ...πρέπει να βάλουμε τους χάρτες κάτω και να κουβεντιάσουμε




Έτσι ακριβώς...!! Μπορεί π.χ. να προκύψουν 2 group... 1 με 3 διανυκτερεύσεις κι 1 με 4...


Νομίζω και γω ότι αυτό πρέπει να γίνει.
Απλά πρέπει να υπάρχουν προτάσεις.

GEO_K
25-08-2010, 11:22
προτασεις?????
ακουμε!!!!!!!

CPretenteriS
25-08-2010, 11:29
Νομίζω και γω ότι αυτό πρέπει να γίνει.
Απλά πρέπει να υπάρχουν προτάσεις.

Καλή διάθεση να υπάρχει (που υπάρχει)... και όλα γίνονται... ;) :) Θα τη βρούμε την άκρη...

aeriko
25-08-2010, 11:37
Να διοργανώσουμε έναν καφέ οι ενδιαφερόμενοι και να συζητήσουμε τις προτάσεις. Π.χ. όσοι μπορούν να αναχωρήσουν Παρασκευή πρωί για Καλαμπάκα. Ο βασικός σχεδιασμός να είναι αυτός του Θοδωρή και όποιοι θέλουν να παίξουν με την αναχώρηση και επιστροφή

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
25-08-2010, 11:49
Να διοργανώσουμε έναν καφέ οι ενδιαφερόμενοι και να συζητήσουμε τις προτάσεις. Π.χ. όσοι μπορούν να αναχωρήσουν Παρασκευή πρωί για Καλαμπάκα. Ο βασικός σχεδιασμός να είναι αυτός του Θοδωρή και όποιοι θέλουν να παίξουν με την αναχώρηση και επιστροφή


Φίλε Παναγιώτη,

μέχρι σήμερα, έχουν διοργανωθεί δεκάδες, εξορμήσεις, εκδρομές, συναντήσεις, ταξίδια,

ΟΛΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.

Ούτε με καφέδες, ούτε και με pm .... (Yπάρχουν αρκετά μέλη με άποψη, που δεν είναι δυνατόν να παρευρεθούν σε καφέ.)

Δεν βλέπω τον λόγω, γιατί πρέπει ν' αλλάξει τώρα.

Έχουμε εμπιστοσύνη στον Θόδωρο,

ότι θα σχεδιάσει κ θα οργανώσει, την καλύτερη δυνατή εκδρομή !

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
25-08-2010, 11:54
Από εκεί κ μετά, ΟΛΕΣ οι απόψεις θα συνυπολογιστούν

και θα σχεδιαστεί το τελικό πρόγραμμα.

Όσοι απ' ΟΛΗ την Ελλάδα έχουν άποψη (όπως ο ARGI),

και θέλουν, ας βοηθήσουν....

aeriko
25-08-2010, 11:58
Φίλε Παναγιώτη,

μέχρι σήμερα, έχουν διοργανωθεί δεκάδες, εξορμήσεις, εκδρομές, συναντήσεις, ταξίδια,

ΟΛΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ.

Ούτε με καφέδες, ούτε και με pm ....

Δεν βλέπω τον λόγω, γιατί πρέπει ν' αλλάξει τώρα.

Έχουμε εμπιστοσύνη στον Θόδωρο,

ότι θα σχεδιάσει κ θα οργανώσει, την καλύτερη δυνατή εκδρομή !
Δεν υπάρχει καμμία αμφιβολία για τις ικανότητες του αγαπητού Θοδωρή, που είναι και γνώστης της ευρύτερης περιοχής που πρόκειται να επισκεφτούμε. Η πρόταση για καφέ έπεσε και από μένα στο σύνολο τόσων άλλων παρεμφερών προτάσεων. Τελώ εν αναμονή!

CPretenteriS
25-08-2010, 12:23
Αναμένουμε λοιπόν να αναρτηθεί εκ' νέου το πλήρες πρόγραμμα (με ημ/νίες, αποστάσεις, κλπ...) απ' το Θοδωρή και να γίνει το σχετικό update των συμμετεχόντων!!!

Όλα καλά... :cool::cool:

aeriko
25-08-2010, 14:21
Αναμένουμε λοιπόν να αναρτηθεί εκ' νέου το πλήρες πρόγραμμα (με ημ/νίες, αποστάσεις, κλπ...) απ' το Θοδωρή και να γίνει το σχετικό update των συμμετεχόντων!!!

Όλα καλά... :cool::cool:
Πονηρούλη, την γλύτωσες την κίτρινη, σε πάνε οι διαιτητές:cool:

ARGI
25-08-2010, 14:40
Θα σας κάνω τις εξής προτάσεις ώστε, (αν θέλετε φυσικά), να δείτε εκπληκτικές ομορφιές της χώρας μας.. (άλλωστε ζούμε στην ομορφότερη χώρα του κόσμου!!!)

Μέρη που πρέπει να δείτε...

1. Λίμνη Σμοκόβου - Λίμνη Πλαστήρα + φράγμα Πλαστήρα
(για φαγητό έχω πολλές προτάσεις εδώ)

2. Ανηφορίζετε για Πύλη - Ελάτη, και πρέπει να κάνετε διανυκτερευση στο πέτρινο χωριού του Περτούλι (μετά τα Περτουλιτκα λειβάδια)
(ΤΟΠΙΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ). Βραδυνό στα χωριο Ελάτη ή Περτούλι, οποσδήποτε αγριογούρουνο ή ελάφι ή ζαρκάδι... ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ παιδιά...

3. Αναχώρηση, πρωί για Καλαμπάκα, μοναστήρια, και συνέχεια Εγναντία-Σιάτιστα-Βλάστη.
(εκπληκτική διαδρομή, την έκανα εφέτος, έπαθα πλάκα!!!)

4. Τέλος Καστοριά βράδυ (διαμονή) - Νυμφαίο - Σέρβα (Λίμνη-γέφυρα), και επιστροφή πίσω, από Ελασώνα-Τύρναβο (να πάρετε κρασι+τσίπουρο οποσδήποτε) και τέλος Λάρισσα - Εθνική.

Στην Καστοριά εάν μείνετε, να μείνετε στο ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑ, εκπληκτική θέα στη λίμνη και όχι ακριβό.
Στην Βλάστη να πάτε στο μικρο οροπέδιο του προφ. Ηλία.. Θα πάθετε πλάκα με την φυσική ομορφιά του, και την θέα.. ΠΡΟΣΟΧΗ, στους δρόμους εκει... είναι κατηγορία καρόδρομου,με πολλα σκυλιά στο δρόμο... Εγώ είχα την ευτυχία, να συναντήσω στο δρόμο μαμα αρκούδα με τα αρκουδάκια της... Φυσικά μετα έκανα τον ROSSI, να φύγω γρήγορα, από την περιοχή της...;);)

Αυτά παιδιά,
Καλά να περάστε...
Αrgi
:cool::cool::cool:

CPretenteriS
25-08-2010, 14:54
Πονηρούλη, την γλύτωσες την κίτρινη, σε πάνε οι διαιτητές:cool:

Οι διαιτητές υποστηρίζουν πάντα τις μεγάλες ομάδες... :D:D:D

Αλλά εγώ τη συνάντηση την πρότεινα βρε γιατί έβλεπα ένα χαμό απόψεων για ΠΜ...κλπ... και σκέφτηκα ότι θα ήταν καλύτερα από κοντά με τους ενδιαφερόμενους να παρίστανται...

Αλλά και αυτό που είπε ο ΑρχηγόΣ είναι πλήρως λογικό και αποδεκτό... ;) :)

CPretenteriS
25-08-2010, 14:56
Θα σας κάνω τις εξής προτάσεις ώστε, (αν θέλετε φυσικά), να δείτε εκπληκτικές ομορφιές της χώρας μας.. (άλλωστε ζούμε στην ομορφότερη χώρα του κόσμου!!!)

Μέρη που πρέπει να δείτε...

1. Λίμνη Σμοκόβου - Λίμνη Πλαστήρα + φράγμα Πλαστήρα
(για φαγητό έχω πολλές προτάσεις εδώ)

2. Ανηφορίζετε για Πύλη - Ελάτη, και πρέπει να κάνετε διανυκτερευση στο πέτρινο χωριού του Περτούλι (μετά τα Περτουλιτκα λειβάδια)
(ΤΟΠΙΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ). Βραδυνό στα χωριο Ελάτη ή Περτούλι, οποσδήποτε αγριογούρουνο ή ελάφι ή ζαρκάδι... ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ παιδιά...

3. Αναχώρηση, πρωί για Καλαμπάκα, μοναστήρια, και συνέχεια Εγναντία-Σιάτιστα-Βλάστη.
(εκπληκτική διαδρομή, την έκανα εφέτος, έπαθα πλάκα!!!)

4. Τέλος Καστοριά βράδυ (διαμονή) - Νυμφαίο - Σέρβα (Λίμνη-γέφυρα), και επιστροφή πίσω, από Ελασώνα-Τύρναβο (να πάρετε κρασι+τσίπουρο οποσδήποτε) και τέλος Λάρισσα - Εθνική.

Στην Καστοριά εάν μείνετε, να μείνετε στο ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑ, εκπληκτική θέα στη λίμνη και όχι ακριβό.
Στην Βλάστη να πάτε στο μικρο οροπέδιο του προφ. Ηλία.. Θα πάθετε πλάκα με την φυσική ομορφιά του, και την θέα.. ΠΡΟΣΟΧΗ, στους δρόμους εκει... είναι κατηγορία καρόδρομου,με πολλα σκυλιά στο δρόμο... Εγώ είχα την ευτυχία, να συναντήσω στο δρόμο μαμα αρκούδα με τα αρκουδάκια της... Φυσικά μετα έκανα τον ROSSI, να φύγω γρήγορα, από την περιοχή της...;);)

Αυτά παιδιά,
Καλά να περάστε...
Αrgi
:cool::cool::cool:

Πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες σου αγαπητέ συνάδελφε Αργύρη...

Σ'ευχαριστούμε!!!
:sm8:

teo71
25-08-2010, 15:38
Μελέτησα όλα τα γραπτά σας..... Προσωπικά και μη...;)

Ουφφφφφφφφφφφφφφφφφ.......:sm7::sm7:

Μερικές παρατηρήσεις:

Δεν μπορούν να συμβιβαστούν με κανένα τρόπο οι ανάγκες και οι απόψεις όλων.

Κάποιοι θέλουν λιγότερα χλμ (οι περισσότεροι), κάποιοι περισσότερα..
Κάποιοι θέλουν επιπλέον διανυκτερεύσεις κάποιοι λιγότερες..

Το κομμάτι από το Περτούλι - Λίμνη Πλαστήρα - Αρτα ως τα Αλβανικά σύνορα βόρεια και το οροπέδιο της Κοζάνης δυτικά, μπορείς να το γυρνάς 15 μέρες και να κάνεις καθημερινά 100-150 μαγικά χλμ και να μη χορταίνεις τις ομορφιές του....

Δεν μπορούμε να τα γυρίσουμε όλα σε 2-3 μέρες.:(:(:(:(

Κάθε εκδρομή έχει τη φιλοσοφία της, και κάποια ζητούμενα...

Αυτό που είχα κατά νου όταν σκέφτηκα αυτή την εκδρομή, ήταν κάποια μέρη και διαδρομές, που δεν είναι τουριστικές, είναι σχετικά άγνωστες και περιλαμβάνουν κατά κύριο λόγο, άγριο αλπικό τοπίο στη Δυτ. Πίνδο...
Σκεφτείται λίγο.... Οι περισσότεροι από σας όταν ακούτε για αυτή τη περιοχή, έρχεται στο μυαλό σας, η Λίμνη Πλαστήρα, οι Πρέσπες, τα Ζαγοροχώρια, το Μέτσοβο κλπ. Πόσοι από σας σκέφτεσται το Βίτσι και το Γράμμο ή τη Βωβούσα και την λίμνη πηγών Αώου?
Τεσπα.
Ελπίζοντας να έχεται διαβάσει και άλλα γραπτά μου, που καταδυκνείουν τις βαθιές δημοκρατικές ευαισθησίες που έχω και να με κρίνεται με επιείκια το πρόγραμμα της εκδρομής είναι το εξής:

Συνεχίζεται.....

ΥΓ. Το αναθεωρημένο πρόγραμμα προσπαθεί να συγκεράσει την πλειοψηφία των απόψεων αλλά και να διατηρήσει τη φιλοσοφία της εκδρομής..

CPretenteriS
25-08-2010, 16:07
Κανένας από εμάς... δεν μπορεί... και δεν έχει δικαίωμα... να κρίνει... κανέναν από εμάς... εφόσον βέβαια δε γινόμαστε παράλογοι...!!! ;) :)

Οπότε Θοδωράκο... προχώρα χωρίς φόβο και πάθος!!! Είμαστε μαζί σου... :):)

teo71
25-08-2010, 16:20
Πρόγραμμα Εκδρομής

Παρασκευή 17/9/2010: Αναχώρηση από Αθήνα σε 2 group. Το 1ο ξεκινάει στις 09:00 και το 2ο στις 17:00. Προορισμός Καλαμπάκα (Μετέωρα), μέσω Λαμίας-Δομοκού. (350 χλμ). 220 χλμ εθνική, περίπου 50 χλμ στροφιλίκι βατό, και 80 χλμ ευθεία σε καλό επαρχιακό δρόμο. Άφιξη περίπου σε 4 ώρες (καφέδες, βενζίνη, κατούρημα όλα μέσα). Σημείωση: Και το απογευματινό group θα είναι πάνω πριν βραδιάσει.

Σαββάτο 18/9/2010: Αναχώρηση από Καλαμπάκα στις 09:00, με κατεύθυνση Μέτσοβο, λίμνη πηγών Αώου και Βοβούσα όπου τρώμε. Συνέχεια προς Γρεβενά, Σιάτιστα και διανυκτέρευση Βλάστη. (250 χλμ). 200 χλμ βουνό και 50 χλμ Εγνατία. Αν το κάναμε σερί θα θέλαμε 4 ώρες. Οπότε αν φύγουμε στις 9 και φτάσουμε Βλάστη στις 7 έχουμε και 6 ώρες για περιηγήσεις φαγητό καφέ κλπ.

Κυριακή 19/9/2010: Αναχώρηση από Βλάστη στις 9 με σκοπό την διάβαση της οροσειράς του Γράμμου - Βίτσι. Ξενάγηση από μέλη του Αρκτούρου στο πάρκο της Αρκούδας, στο Νυμφαίο. Φτάνουμε Καστοριά νωρίς το μεσημέρι όπου και διανυκτερεύουμε. (110 χλμ).
Δευτέρα 20/9/2010: Αναχώρηση για Αθήνα το πρωί. (550 χλμ).,

Μετά την Καστοριά αν θέλει κάποιος να φύγει για Αθήνα και αντέχει, μπορεί να είναι το βράδυ πίσω.
Επίσης, αν κάποιοι θέλουν να μείνουν και Δευτέρα πάνω, και να σπάσουν την επιστροφή στην Αθήνα σε 2 μέρες προτάσεις υπάρχουν πολλές.

teo71
25-08-2010, 16:22
Συμμετοχές:


Teo 71
????

CPretenteriS
25-08-2010, 16:43
Μέσα σε όλο το πρόγραμμα...!!! Αναχώρηση με το απογευματινό group της Παρασκευής... Το Zumo είναι έτοιμο... προβολάκια θα έχουν τοποθετηθεί... service θα έχει γίνει... σέλα θα έχει αλλαχτεί με τύπου GS1200... :) ;) :)

Μονός... εκτός απροόπτου... :D

http://images6.cpcache.com/product/29615216v2_350x350_Front.jpg

http://www.gsforum.gr/picture.php?albumid=166&pictureid=2004

Κόστη και ξενοδοχεία διαμονής έχεις...?? No panic... απλώς ενημερωτικά ρωτάω...

CPretenteriS
25-08-2010, 17:17
Τα 2 μας θα πάμε Θοδωράκο...?? :D:D

Το πρωί είχε κίνηση... τώρα γιατί έπεσε...?? :Απορία::Απορία:

aeriko
25-08-2010, 17:35
Οι διαιτητές υποστηρίζουν πάντα τις μεγάλες ομάδες... :D:D:D

Αλλά εγώ τη συνάντηση την πρότεινα βρε γιατί έβλεπα ένα χαμό απόψεων για ΠΜ...κλπ... και σκέφτηκα ότι θα ήταν καλύτερα από κοντά με τους ενδιαφερόμενους να παρίστανται...

Αλλά και αυτό που είπε ο ΑρχηγόΣ είναι πλήρως λογικό και αποδεκτό... ;) :)
Ειπαμε και μεις οι μικρές ομάδες να βοηθήσουμε τις μεγάλες. Δώσαμε γήπεδο να παίξουνε αλλά μας το ξήλωσαν οι χούλγκανς τεσπα. (Για να μην γίνει παρεξήγηση, στον Πανιώνιο αναφέρομαι;)). Λοιπόν μέσα μονός στο πρωινό ραντεβού.

CPretenteriS
25-08-2010, 17:40
Ειπαμε και μεις οι μικρές ομάδες να βοηθήσουμε τις μεγάλες. Δώσαμε γήπεδο να παίξουνε αλλά μας το ξήλωσαν οι χούλγκανς τεσπα. (Για να μην γίνει παρεξήγηση, στον Πανιώνιο αναφέρομαι;)). Λοιπόν μέσα μονός στο πρωινό ραντεβού.

Δεν παρεξηγώ Πανούλη... ελεύθερα!!! :) :)

Νάτος κι Πάνος... τριτώσαμε!!! :D:D

aeriko
25-08-2010, 17:42
Θοδωρή επιμελήσου του θέματος.

syan
25-08-2010, 18:17
Μέσα διπλός στο πρωινό ραντεβού...;)
http://www.gsforum.gr/images/misc/progress.gif

ARGI
25-08-2010, 19:04
Πρόγραμμα Εκδρομής



Παρασκευή 17/9/2010: Αναχώρηση από Αθήνα σε 2 group. Το 1ο ξεκινάει στις 09:00 και το 2ο στις 17:00. Προορισμός Καλαμπάκα (Μετέωρα), μέσω Λαμίας-Δομοκού. (350 χλμ). 220 χλμ εθνική, περίπου 50 χλμ στροφιλίκι βατό, και 80 χλμ ευθεία σε καλό επαρχιακό δρόμο. Άφιξη περίπου σε 4 ώρες (καφέδες, βενζίνη, κατούρημα όλα μέσα). Σημείωση: Και το απογευματινό group θα είναι πάνω πριν βραδιάσει.





Εαν γουστάρει το πρώτο group, την Παρασκευή μεσημεράκι, μπορεί να σταματήσει Καρδίτσα, για φαή & τσίπουρο.. Ευχαρίστως να τα κτυπήσουμε μαζί...;)

CPretenteriS
25-08-2010, 19:23
Το απογευματινό group είναι solo μέχρι στιγμής... :sm7: :yz

Κανείς γρήγορος..... με RT.... :D:D για το απογευματινόοοοοο group....?? Ξέρει ο φιλαράκος μου.... τον πειράζω.... ;):):)

syan
25-08-2010, 19:27
Το απογευματινό group είναι solo μέχρι στιγμής... :sm7: :yz

Κανείς γρήγορος..... με RT.... :D:D για το απογευματινόοοοοο group....?? Ξέρει ο φιλαράκος μου.... τον πειράζω.... ;):):)
Τα RT αγόρι μου είναι πρωϊνά...τα νειάτα βλέπεις, άλλοι έχουν το όνομα και άλλοι έχουν την χάρη..;)

CPretenteriS
25-08-2010, 19:32
Τα RT αγόρι μου είναι πρωϊνά...τα νειάτα βλέπεις, άλλοι έχουν το όνομα και άλλοι έχουν την χάρη..;)

Αααα ναι... ξέχασα... στη Λευκάδα ο έτερος RT-άκιας φιλαράκος μου, μου διεμύνησε προσφάτως... ότι δεν κάνει να τα βλέπει ο ήλιος γιατί σβήνουν τα όργανα... :D:D

Προβλέπω άφιξη Νάπο... μετά από αυτό το σχόλιο... :sm7::sm7:

syan
25-08-2010, 19:48
Αααα ναι... ξέχασα... στη Λευκάδα ο έτερος RT-άκιας φιλαράκος μου, μου διεμύνησε προσφάτως... ότι δεν κάνει να τα βλέπει ο ήλιος γιατί σβήνουν τα όργανα... :D:D

Προβλέπω άφιξη Νάπο... μετά από αυτό το σχόλιο... :sm7::sm7:
Αυτά τα λέει ο Napo...υπερβολές του κιτρίνου τύπου..!

CPretenteriS
25-08-2010, 20:09
Αυτά τα λέει ο Napo...υπερβολές του κιτρίνου τύπου..!

Θα με συγχωρέσεις... αλλά τα έλεγε ο Chatzilias... η μοναδική φορά που δε μίλησε ο Νάπος... :sm7::sm7:

aeriko
25-08-2010, 22:06
Θα σας κάνω τις εξής προτάσεις ώστε, (αν θέλετε φυσικά), να δείτε εκπληκτικές ομορφιές της χώρας μας.. (άλλωστε ζούμε στην ομορφότερη χώρα του κόσμου!!!)

Μέρη που πρέπει να δείτε...

1. Λίμνη Σμοκόβου - Λίμνη Πλαστήρα + φράγμα Πλαστήρα
(για φαγητό έχω πολλές προτάσεις εδώ)

2. Ανηφορίζετε για Πύλη - Ελάτη, και πρέπει να κάνετε διανυκτερευση στο πέτρινο χωριού του Περτούλι (μετά τα Περτουλιτκα λειβάδια)
(ΤΟΠΙΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ). Βραδυνό στα χωριο Ελάτη ή Περτούλι, οποσδήποτε αγριογούρουνο ή ελάφι ή ζαρκάδι... ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ παιδιά...

3. Αναχώρηση, πρωί για Καλαμπάκα, μοναστήρια, και συνέχεια Εγναντία-Σιάτιστα-Βλάστη.
(εκπληκτική διαδρομή, την έκανα εφέτος, έπαθα πλάκα!!!)

4. Τέλος Καστοριά βράδυ (διαμονή) - Νυμφαίο - Σέρβα (Λίμνη-γέφυρα), και επιστροφή πίσω, από Ελασώνα-Τύρναβο (να πάρετε κρασι+τσίπουρο οποσδήποτε) και τέλος Λάρισσα - Εθνική.

Στην Καστοριά εάν μείνετε, να μείνετε στο ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑ, εκπληκτική θέα στη λίμνη και όχι ακριβό.
Στην Βλάστη να πάτε στο μικρο οροπέδιο του προφ. Ηλία.. Θα πάθετε πλάκα με την φυσική ομορφιά του, και την θέα.. ΠΡΟΣΟΧΗ, στους δρόμους εκει... είναι κατηγορία καρόδρομου,με πολλα σκυλιά στο δρόμο... Εγώ είχα την ευτυχία, να συναντήσω στο δρόμο μαμα αρκούδα με τα αρκουδάκια της... Φυσικά μετα έκανα τον ROSSI, να φύγω γρήγορα, από την περιοχή της...;);)

Αυτά παιδιά,
Καλά να περάστε...
Αrgi
:cool::cool::cool:
Ενδιαφέρουσες προτάσεις που πιστεύω να ληφθουν υπ' όψιν από τον φίλο και διοργανωτή της εκδρομής Θεόδωρο!

moby_gr
25-08-2010, 22:49
Το απογευματινό group είναι solo μέχρι στιγμής... :sm7: :yz



Θα σε κάνω παρέα εγώ ;)

Μέσα, μονός.

CPretenteriS
25-08-2010, 23:20
Θα σε κάνω παρέα εγώ ;)

Μέσα, μονός.

Θα είναι κι ο Θοδωράκος μαζί μας απ´ ότι έμαθα... :):)

nikos-x
26-08-2010, 00:13
Πρόγραμμα Εκδρομής

Σαββάτο 18/9/2010: Αναχώρηση από Καλαμπάκα στις 09:00...

Κυριακή 19/9/2010: Αναχώρηση από Βλάστη στις 9...[/COLOR]

Για το πρόγραμμα της Κυριακής είναι σχεδόν σίγουρο πως θα καταφέρω να το ακολουθήσω και θα προσπαθήσω για το Σάββατο να σας συναντήσω Καλαμπάκα ή Μέτσοβο.
99% μονός.
.
.
.
. . . (Μέσ' στη σιγουριά είμαι :D)

CPretenteriS
26-08-2010, 01:48
Για το πρόγραμμα της Κυριακής είναι σχεδόν σίγουρο πως θα καταφέρω να το ακολουθήσω και θα προσπαθήσω για το Σάββατο να σας συναντήσω Καλαμπάκα ή Μέτσοβο.
99% μονός.
.
.
.
. . . (Μέσ' στη σιγουριά είμαι :D)

Μετά χαράς να σε δούμε κιολας Νικόλα...!!! Γιατιιιιι μονός όμως...?? :Απορία::Απορία:

CPretenteriS
26-08-2010, 01:51
Θα είναι κι ο Θοδωράκος μαζί μας απ´ ότι έμαθα... :):)

Αντε ρε γειτονα... πολυ χαιρομαι!!! :) :) :)

HAWK_46
26-08-2010, 08:04
Αααα ναι... ξέχασα... στη Λευκάδα ο έτερος RT-άκιας φιλαράκος μου, μου διεμύνησε προσφάτως... ότι δεν κάνει να τα βλέπει ο ήλιος γιατί σβήνουν τα όργανα... :D:D

Προβλέπω άφιξη Νάπο... μετά από αυτό το σχόλιο... :sm7::sm7:

Μέσα κι εγώ μονός με το πρωινό group και επιστροφή Δευτέρα :)...αλλά η Καλαμπάκα είναι πολύ κοντά, εξυπηρετεί μόνο για ανασυγκρότηση με το απογευματινό group.

Υ.Γ.:Κωστή εκ μέρους του Napo να αναφέρω-καταγγείλω οτι και με την βροχή υπάρχει πρόβλημα στα οργανα, με κάποια κόκκινα φωτάκια!!! :cool:

aeriko
26-08-2010, 08:12
Μέσα κι εγώ μονός με το πρωινό group και επιστροφή Δευτέρα :)...αλλά η Καλαμπάκα είναι πολύ κοντά, εξυπηρετεί μόνο για ανασυγκρότηση με το απογευματινό group.

Υ.Γ.:Κωστή εκ μέρους του Napo να αναφέρω-καταγγείλω οτι και με την βροχή υπάρχει πρόβλημα στα οργανα, με κάποια κόκκινα φωτάκια!!! :cool:
Ελα Λευτέρη, άργησες:). Καλή σου μέρα.

HAWK_46
26-08-2010, 08:17
Ελα Λευτέρη, άργησες:). Καλή σου μέρα.

Καλημέρα Παναγιώτη, πολύχρονος και με την ευκαιρία. :)
Επέστρεψα κι εγώ και κοιτάω πρώτη μέρα για την επόμενη εξόρμηση. :D

aeriko
26-08-2010, 08:25
Καλημέρα Παναγιώτη, πολύχρονος και με την ευκαιρία. :)
Επέστρεψα κι εγώ και κοιτάω πρώτη μέρα για την επόμενη εξόρμηση. :D
Και καλά κάνεις, όπως λέει ο CPretenteriS, μια ζωή την έχουμε.

GEO_K
26-08-2010, 09:13
πολυ καλο το προγραμμα....
ψηνομαι ηδη...

teo71
26-08-2010, 09:34
Συμμετοχές

Πρωινοί

1. Aeriko
2. Syan
3. Hawk46

Απογευματινοί

1. Teo71
2. CPretenteriS (μονός)
3. Moby gr (μονός)

Θα μας βρουν επάνω

1. nikos-x

bmwgogagis
26-08-2010, 09:36
[QUOTE=teo71;200703]Πρόγραμμα Εκδρομής



Παρασκευή 17/9/2010: Αναχώρηση από Αθήνα σε 2 group. Το 1ο ξεκινάει στις 09:00 και το 2ο στις 17:00. Προορισμός Καλαμπάκα (Μετέωρα), μέσω Λαμίας-Δομοκού. (350 χλμ). 220 χλμ εθνική, περίπου 50 χλμ στροφιλίκι βατό, και 80 χλμ ευθεία σε καλό επαρχιακό δρόμο. Άφιξη περίπου σε 4 ώρες (καφέδες, βενζίνη, κατούρημα όλα μέσα). Σημείωση: Και το απογευματινό group θα είναι πάνω πριν βραδιάσει.

Σαββάτο 18/9/2010: Αναχώρηση από Καλαμπάκα στις 09:00, με κατεύθυνση Μέτσοβο, λίμνη πηγών Αώου και Βοβούσα όπου τρώμε. Συνέχεια προς Γρεβενά, Σιάτιστα και διανυκτέρευση Βλάστη. (250 χλμ). 200 χλμ βουνό και 50 χλμ Εγνατία. Αν το κάναμε σερί θα θέλαμε 4 ώρες. Οπότε αν φύγουμε στις 9 και φτάσουμε Βλάστη στις 7 έχουμε και 6 ώρες για περιηγήσεις φαγητό καφέ κλπ.

Κυριακή 19/9/2010: Αναχώρηση από Βλάστη στις 9 με σκοπό την διάβαση της οροσειράς του Γράμμου - Βίτσι. Ξενάγηση από μέλη του Αρκτούρου στο πάρκο της Αρκούδας, στο Νυμφαίο. Φτάνουμε Καστοριά νωρίς το μεσημέρι όπου και διανυκτερεύουμε. (110 χλμ).
Δευτέρα 20/9/2010: Αναχώρηση για Αθήνα το πρωί. (550 χλμ).,

Μετά την Καστοριά αν θέλει κάποιος να φύγει για Αθήνα και αντέχει, μπορεί να είναι το βράδυ πίσω.

Επίσης, αν κάποιοι θέλουν να μείνουν και Δευτέρα πάνω, και να σπάσουν την επιστροφή στην Αθήνα σε 2 μέρες προτάσεις υπάρχουν πολλές.

το προγραμμα καλο ειναι αλλα δεν συμφωνο για υπνο στην βλαστη υπαρχη πιο ωραια επιλογη στην βασιλιτσα μιας και θα περασουμε (βαζω και εμενα μεσα) απο βοβουσα οποτε καταληγουμε στους φιλιππαιους και την αλλη μερα φευγουμε για καστορια μεσου σαμαρινας και θα βγουμε στον γραμμο(χρυση κοτυλι κτλ).μπορεις teo να μου κανεις τηλ να τα πουμε.

teo71
26-08-2010, 09:43
Μέσα κι εγώ μονός με το πρωινό group και επιστροφή Δευτέρα :)...αλλά η Καλαμπάκα είναι πολύ κοντά, εξυπηρετεί μόνο για ανασυγκρότηση με το απογευματινό group.

Υ.Γ.:Κωστή εκ μέρους του Napo να αναφέρω-καταγγείλω οτι και με την βροχή υπάρχει πρόβλημα στα οργανα, με κάποια κόκκινα φωτάκια!!! :cool:

Συμφωνώ απολύτως.

Οι εναλλακτικές για τους πρωινούς, πριν καταλύσουν στην Καλαμπάκα, είναι είτε Λίμνη Πλαστήρα, είτε ο γύρος του Περτουλίου (Πύλη- Περτούλι - Νεραιδοχώρι - Καλαμπάκα). Και οι 2 μαγικές διαδρομές. Εγώ πάντως θα ψήφιζα Περτούλι.

teo71
26-08-2010, 09:45
Συμμετοχές

Πρωινοί

1. Aeriko (μονός)
2. Syan (διπλός)
3. Hawk46 (μονός)

Απογευματινοί

1. Teo71
2. CPretenteriS (μονός)
3. Moby gr (μονός)

Θα μας βρουν επάνω


1. nikos-x
2.Bmwgogagis

CPretenteriS
26-08-2010, 09:50
Μέσα κι εγώ μονός με το πρωινό group και επιστροφή Δευτέρα :)...αλλά η Καλαμπάκα είναι πολύ κοντά, εξυπηρετεί μόνο για ανασυγκρότηση με το απογευματινό group.

Υ.Γ.:Κωστή εκ μέρους του Napo να αναφέρω-καταγγείλω οτι και με την βροχή υπάρχει πρόβλημα στα οργανα, με κάποια κόκκινα φωτάκια!!! :cool:

:sm7::sm7:

CPretenteriS
26-08-2010, 09:51
Και καλά κάνεις, όπως λέει ο CPretenteriS, μια ζωή την έχουμε.

Εεεεεμμμμ είδες που στα λέω....?? Ξέρει τι λέει ο CPretenteriS... και το γραψες και σωστά.... :D:cool:

CPretenteriS
26-08-2010, 09:53
πολυ καλο το προγραμμα....
ψηνομαι ηδη...

Δε μου είναι αρκετό αυτό που γράφεις... αντιθέτως με κάνει έξω φρενών... :D:D:D

Στο επόμενο ποστάρισμα θέλω να σε δω στη λίστα (κατά προτίμηση στο απογευματινό group...:D)... για να μην έχουμε τίποτα ΝεύραΝεύρα

GEO_K
26-08-2010, 10:31
Δε μου είναι αρκετό αυτό που γράφεις... αντιθέτως με κάνει έξω φρενών... :D:D:D

Στο επόμενο ποστάρισμα θέλω να σε δω στη λίστα (κατά προτίμηση στο απογευματινό group...:D)... για να μην έχουμε τίποτα ΝεύραΝεύρα

θα βαλω τα δυνατα μου,,,,,, να σαι σιγουρος:cool:

Arkas
26-08-2010, 10:41
Μέσα, μονός, με τους πρωινούς!

Θοδωρή, συγχαρητήρια για το στήσιμο της εκδρομής!

CPretenteriS
26-08-2010, 10:55
θα βαλω τα δυνατα μου,,,,,, να σαι σιγουρος:cool:

Αστα αυτά..... αυτά τα λέει ο Μαρκάκης.... μη μου αρχίζεις κι εσύ τα ίδια.... τι φοβάσαι??? Μη χέ-ει το μωρό στη διαδρομή...?? :sm7::sm7:

CPretenteriS
26-08-2010, 10:56
Μέσα, μονός, με τους πρωινούς!

Θοδωρή, συγχαρητήρια για το στήσιμο της εκδρομής!

Γιατί εμείς είμαστε πολύ γρήγοροι για σένα...??? :D:D:p:p

HAWK_46
26-08-2010, 11:14
Γιατί εμείς είμαστε πολύ γρήγοροι για σένα...??? :D:D:p:p

Κωστή κοίτα μην ξεπεράσεις την Καλαμπάκα απ την βιασύνη και μας περιμένεις στην Καστοριά !!!!! :cool::D:p

GEO_K
26-08-2010, 11:28
Αστα αυτά..... αυτά τα λέει ο Μαρκάκης.... μη μου αρχίζεις κι εσύ τα ίδια.... τι φοβάσαι??? Μη χέ-ει το μωρό στη διαδρομή...?? :sm7::sm7:

:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

CPretenteriS
26-08-2010, 11:58
Κωστή κοίτα μην ξεπεράσεις την Καλαμπάκα απ την βιασύνη και μας περιμένεις στην Καστοριά !!!!! :cool::D:p

Αυτά τα 800άρια τα GS σε ξεγελάνε... :D:D

Αλλά έχω το Zumo... φύλακα άγγελο μου... :sm7:

CPretenteriS
26-08-2010, 11:58
:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

Ασε τα χαχανητά και δήλωσε.... μην τα πάρω στο κρανίο... :D:D

GEO_K
26-08-2010, 12:26
Ασε τα χαχανητά και δήλωσε.... μην τα πάρω στο κρανίο... :D:D
τι λε ρε παιδι μου???? 15 μερες στην κρητη τετοια μεταμορφωση??????
που ναι ο Κωστακης που ολοι ξεραμε??????

teo71
26-08-2010, 13:08
Συμμετοχές

Πρωινοί

1. Aeriko (μονός)
2. Syan (διπλός)
3. Hawk46 (μονός)
4.Arkas (μονός)

Απογευματινοί

1. Teo71
2. CPretenteriS (μονός)
3. Moby gr (μονός)

Θα μας βρουν επάνω


1. nikos-x

2.Bmwgogagis

nikos-x
26-08-2010, 14:27
Μετά χαράς να σε δούμε κιολας Νικόλα...!!! Γιατιιιιι μονός όμως...?? :Απορία::Απορία:

Για να στρίβω καλύτερα. :D
Αν δεν έχει θάλασσα δεν ακολουθεί εύκολα.
Ελπίζω ν' αλλάξει γνώμη μέχρι τότε, κατεβήκαμε στο 50-50 :sm7:
Κι εγώ για 'σας έρχομαι.

CPretenteriS
26-08-2010, 14:39
τι λε ρε παιδι μου???? 15 μερες στην κρητη τετοια μεταμορφωση??????
που ναι ο Κωστακης που ολοι ξεραμε??????

Γιωργάκηηηηηη..... σε περιμένω στην εκδρομή..... θα γίνει χαμός....!!! :cool::D:)

GEO_K
26-08-2010, 17:41
Γιωργάκηηηηηη..... σε περιμένω στην εκδρομή..... θα γίνει χαμός....!!! :cool::D:)

θα φερω ρακι!!!!!!!!!!

CPretenteriS
26-08-2010, 17:42
θα φερω ρακι!!!!!!!!!!

Το ρακί είναι... ή η ρακή....?? :Απορία::Απορία::Απορία:

Είσαι μέσαααααααααα????????????

GEO_K
26-08-2010, 17:43
Το ρακί είναι... ή η ρακή....?? :Απορία::Απορία::Απορία:

Είσαι μέσαααααααααα????????????

για τη ρακη:p σιγουρα
μολις ειμαι 100% μεσα θα ποσταρω boy...

CPretenteriS
26-08-2010, 17:44
για τη ρακη:p σιγουρα
μολις ειμαι 100% μεσα θα ποσταρω boy...

Ok my friend... :) :)

ARGI
26-08-2010, 21:00
Μέσα, μονός, με τους πρωινούς!

Θοδωρή, συγχαρητήρια για το στήσιμο της εκδρομής!

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ, ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΔΩ!!!:confused::confused:....

Arkas
26-08-2010, 21:04
ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ, ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΔΩ!!!:confused::confused:....
Μπορεί να έχω και μπλουζάκια!;):D:D:D

CPretenteriS
26-08-2010, 21:32
Μπορεί να έχω και μπλουζάκια!;):D:D:D

Τιιιιιιιιι θα έεεεεεχειςςςςς...???? :Απορία::Απορία::Απορία:

Arkas
26-08-2010, 21:42
Τιιιιιιιιι θα έεεεεεχειςςςςς...???? :Απορία::Απορία::Απορία:
Μην αφήσεις εσύ τίποτα να πέσει κάτω...:D

xenos
26-08-2010, 22:03
Μέσα με 1000 ..μονός με το πρωινό γκρουπακι για όλες τις μέρες του προγράμματος!!!!:D

L3f
27-08-2010, 01:57
και εγω μεσα σιγουρα μονος για αρχη και βλεπουμε:sm7: απογευματινος μαλλον....

CPretenteriS
27-08-2010, 02:22
και εγω μεσα σιγουρα μονος για αρχη και βλεπουμε:sm7: απογευματινος μαλλον....

Ατιμούληδες.... γουστάρετε απογευματινό... εεε?? :) :)

CPretenteriS
27-08-2010, 02:23
Μην αφήσεις εσύ τίποτα να πέσει κάτω...:D

Θα μετανιώσεις πικρά.... :D:D

teo71
27-08-2010, 09:44
Συμμετοχές


Πρωινοί

1. Aeriko (μονός)
2. Syan (διπλός)
3. Hawk46 (μονός)
4. Arkas (μονός)
5. Xenos (μονός)

Απογευματινοί

1. Teo71
2. CPretenteriS (μονός)
3. Moby gr (μονός)
4. L3f (μονός)

Θα μας βρουν επάνω

1. nikos-x
2.Bmwgogagis

HAWK_46
27-08-2010, 09:46
Μέσα με 1000 ..μονός με το πρωινό γκρουπακι για όλες τις μέρες του προγράμματος!!!!:D

Άντε ρε φίλε, να σε δούμε και λίγο!!! :)

ARGI
27-08-2010, 09:47
Μπορεί να έχω και μπλουζάκια!;):D:D:D

http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002043F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={6219A1CF-C428-414F-800D-ECE518A18433}).... http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002043F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={6219A1CF-C428-414F-800D-ECE518A18433}).... http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002043F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={6219A1CF-C428-414F-800D-ECE518A18433}).....

CPretenteriS
27-08-2010, 11:25
http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002043F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={6219A1CF-C428-414F-800D-ECE518A18433}).... http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002043F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={6219A1CF-C428-414F-800D-ECE518A18433}).... http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/0002043F.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={6219A1CF-C428-414F-800D-ECE518A18433}).....

Αστον αστον.... γράφω εγώ..... :D:D

ARGI
27-08-2010, 11:39
Αστον αστον.... γράφω εγώ..... :D:D

TI ENNOEI O ΠΟΙΗΤΗΣ ..???
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΜΠΟΥΖΑΚΙΑ!!!
ΠΡΟΣ ΤΙ ΤΟ ΜΙΣΟΣ, ΚΑΙ Ο ΑΛΛΗΛΟΣΠΑΡΑΓΜΟΣ!!!
;););)

CPretenteriS
27-08-2010, 11:44
TI ENNOEI O ΠΟΙΗΤΗΣ ..???
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΦΕΡΕΙ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΜΠΟΥΖΑΚΙΑ!!!
ΠΡΟΣ ΤΙ ΤΟ ΜΙΣΟΣ, ΚΑΙ Ο ΑΛΛΗΛΟΣΠΑΡΑΓΜΟΣ!!!
;););)

ΝεύραΝεύραΝεύρα

Εμένα τα δικά μου που είναι... που έχω βάλει και μαζική παραγγελίααααα??? Θα τον ακολουθήσω και θα του τα πάρω πριν φτάσουν στα χέρια σου... :D:D

KAS
27-08-2010, 12:01
Παιδιά καλά να περάσετε .Δυστυχώς ένας γάμος με βαφτίσια μαζί , και σε συνδυασμό με τις καλοκαιρινές διακοπές με στεγνώσανε οικονομικά .Και βέβαια είναι και η άδεια που δεν μπορώ να εξασφαλίσω , μια και στο μυαλό μου υπάρχει και η Κροατία .

aeriko
27-08-2010, 12:07
Παιδιά καλά να περάσετε .Δυστυχώς ένας γάμος με βαφτίσια μαζί , και σε συνδυασμό με τις καλοκαιρινές διακοπές με στεγνώσανε οικονομικά .Και βέβαια είναι και η άδεια που δεν μπορώ να εξασφαλίσω , μια και στο μυαλό μου υπάρχει και η Κροατία .
Το πνεύμα σου να μας ακολουθεί;)

frits
27-08-2010, 12:31
Παιδιά καλά να περάσετε .Δυστυχώς ένας γάμος με βαφτίσια μαζί , και σε συνδυασμό με τις καλοκαιρινές διακοπές με στεγνώσανε οικονομικά .Και βέβαια είναι και η άδεια που δεν μπορώ να εξασφαλίσω , μια και στο μυαλό μου υπάρχει και η Κροατία .


Παντρεύσαι ;;;;;;;;;;




















:sm7::sm7:

L3f
27-08-2010, 16:02
Ατιμούληδες.... γουστάρετε απογευματινό... εεε?? :) :)



ειναι και η δουλεια στη μεση δυστυχως....και φετος γενικα εχει πεσει πολυ δουλεια και δε πρεπει να αφηνω τιποτα να πεφτει κατω μακαρι να μπορουσα να φυγω πρωι....

CPretenteriS
27-08-2010, 16:06
Συγγνώμη ρε παιδιά..... ο Χατζηλίας ακόμα να δηλώσει....???? :Απορία::Απορία::Απορία:

Μιχάάάάάλλληηηηηηη????????????????????????

CPretenteriS
27-08-2010, 16:07
ειναι και η δουλεια στη μεση δυστυχως....και φετος γενικα εχει πεσει πολυ δουλεια και δε πρεπει να αφηνω τιποτα να πεφτει κατω μακαρι να μπορουσα να φυγω πρωι....

Μην ανησυχείς..... το απογευματινό είναι "καλύτερο" το group... και με χαμηλό μέσο όρο ηλικίας... :D:D:D

aeriko
27-08-2010, 17:45
Μην ανησυχείς..... το απογευματινό είναι "καλύτερο" το group... και με χαμηλό μέσο όρο ηλικίας... :D:D:D
Μαζέψουουου!!!!!!ΝεύραΝεύρα

GEO_K
27-08-2010, 18:57
Μην ανησυχείς..... το απογευματινό είναι "καλύτερο" το group... και με χαμηλό μέσο όρο ηλικίας... :D:D:D

:sm7::sm7:

ARGI
28-08-2010, 11:29
ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΓΙΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΤΕ
ΒΛΑΣΙ (ΟΡΟΠΕΔΙΟ ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑ) ΚΑΙ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΜΕΤΣΟΒΟ....

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ...;);)

teo71
30-08-2010, 18:18
Να σας ενημερώσω ότι το φαγητό του Σαββάτου, το ανέλαβε ο Γιώργος (Bmwgogagis).

Παρακαλώ, όπως σας ενημερώσει, γιατί εμένα έτσι ζουμερά που μου τα έλεγε, αδυνατούσα να τον παρακολουθήσω, από κάποιο σημείο και έπειτα...:sm7:

Arkas
30-08-2010, 21:00
Να σας ενημερώσω ότι το φαγητό του Σαββάτου, το ανέλαβε ο Γιώργος (Bmwgogagis).

Παρακαλώ, όπως σας ενημερώσει, γιατί εμένα έτσι ζουμερά που μου τα έλεγε, αδυνατούσα να τον παρακολουθήσω, από κάποιο σημείο και έπειτα...:sm7:
:sm8:

bmwgogagis
30-08-2010, 22:24
Να σας ενημερώσω ότι το φαγητό του Σαββάτου, το ανέλαβε ο Γιώργος (Bmwgogagis).

Παρακαλώ, όπως σας ενημερώσει, γιατί εμένα έτσι ζουμερά που μου τα έλεγε, αδυνατούσα να τον παρακολουθήσω, από κάποιο σημείο και έπειτα..



κατι περναει απο το μυαλο μου που ειναι κατι γιδες στην γαστρα κατι κεμπαπ ζυγουρια τελος παντων δεν σας λεω αλλα γιατι ειναι και βραδι

xenos
31-08-2010, 16:58
ναι άσε μην γράφεις άλλα γιατί θα μαζευτούμε πολύ κ έχω ένα θέμα με την παρέα άνω των 50 ατόμων!!:D

HAWK_46
01-09-2010, 08:32
ναι άσε μην γράφεις άλλα γιατί θα μαζευτούμε πολύ κ έχω ένα θέμα με την παρέα άνω των 50 ατόμων!!:D

Μμμμμμ σιγά, ......πατάτες δεν βλέπω!!! :cool::D

merik
01-09-2010, 12:36
Την ίδια διαδρομή(αλλά ανάποδα) την έκανα πέρισι.Φοβερά τοπία σαν της Ελβετίας ή της Αυστρίας.Να περάσετε καλά.:D

teo71
01-09-2010, 12:58
Την ίδια διαδρομή(αλλά ανάποδα) την έκανα πέρισι.Φοβερά τοπία σαν της Ελβετίας ή της Αυστρίας.Να περάσετε καλά.:D


Thanks.....

teo71
02-09-2010, 17:55
Έρχονται σε λίγο και οι τιμές του πακέτου.....

Προβλέπονται άκρως δελεαστικές ;);)

nassos
02-09-2010, 21:12
Πολύ ωραία εκδρομή, αλλά πως φεύγεις τη Δευτέρα όταν μόλις έχεις επιστρέψει από την άδειά σου????

gsmaniac
02-09-2010, 21:18
Πολύ ωραία εκδρομή, αλλά πως φεύγεις τη Δευτέρα όταν μόλις έχεις επιστρέψει από την άδειά σου????
τρεχοντας........:sm7:

xenos
02-09-2010, 21:55
κ πετώντας!!!!:sm7:

CPretenteriS
02-09-2010, 22:02
:sm7:

yns
03-09-2010, 13:15
Μπορεί την Κυριακή να έρθω από Γιάννενα για τη λίμνη Αώου και Βοβούσα, ίσως και μέχρι Γρεβενά, ποιον πρέπει να ειδοποιήσω; Αν καταφέρω θα πάρω και την καλή μου μαζί. Α, ντυθείτε καλά, έβαλε κρύο στα μέρη μας...

MARK
03-09-2010, 16:22
Καλά να περάσετε...................;)

teo71
05-09-2010, 10:29
Πρόγραμμα Εκδρομής




Παρασκευή 17/9/2010: Αναχώρηση από Αθήνα σε 2 group. Το 1ο ξεκινάει στις 09:00 και το 2ο στις 17:00. Προορισμός Καλαμπάκα (Μετέωρα), μέσω Λαμίας-Δομοκού. (350 χλμ). 220 χλμ εθνική, περίπου 50 χλμ στροφιλίκι βατό, και 80 χλμ ευθεία σε καλό επαρχιακό δρόμο. Άφιξη περίπου σε 4 ώρες (καφέδες, βενζίνη, κατούρημα όλα μέσα). Σημείωση: Και το απογευματινό group θα είναι πάνω πριν βραδιάσει.

Σαββάτο 18/9/2010: Αναχώρηση από Καλαμπάκα στις 09:00, με κατεύθυνση Μέτσοβο, λίμνη πηγών Αώου και Βοβούσα όπου τρώμε. Συνέχεια προς Γρεβενά, Σιάτιστα και διανυκτέρευση Βλάστη. (250 χλμ). 200 χλμ βουνό και 50 χλμ Εγνατία. Αν το κάναμε σερί θα θέλαμε 4 ώρες. Οπότε αν φύγουμε στις 9 και φτάσουμε Βλάστη στις 7 έχουμε και 6 ώρες για περιηγήσεις φαγητό καφέ κλπ.

Κυριακή 19/9/2010: Αναχώρηση από Βλάστη στις 9 με σκοπό την διάβαση της οροσειράς του Γράμμου - Βίτσι. Ξενάγηση από μέλη του Αρκτούρου στο πάρκο της Αρκούδας, στο Νυμφαίο. Φτάνουμε Καστοριά νωρίς το μεσημέρι όπου και διανυκτερεύουμε. (110 χλμ).
Δευτέρα 20/9/2010: Αναχώρηση για Αθήνα το πρωί. (550 χλμ).,

Μετά την Καστοριά αν θέλει κάποιος να φύγει για Αθήνα και αντέχει, μπορεί να είναι το βράδυ πίσω.

Επίσης, αν κάποιοι θέλουν να μείνουν και Δευτέρα πάνω, και να σπάσουν την επιστροφή στην Αθήνα σε 2 μέρες προτάσεις υπάρχουν πολλές.


Μπορεί την Κυριακή να έρθω από Γιάννενα για τη λίμνη Αώου και Βοβούσα, ίσως και μέχρι Γρεβενά, ποιον πρέπει να ειδοποιήσω; Αν καταφέρω θα πάρω και την καλή μου μαζί. Α, ντυθείτε καλά, έβαλε κρύο στα μέρη μας...


Το πρόγραμμα που αναφέρεις είναι το Σάββατο...:Απορία::Απορία:

Σε κάθε περίπτωση, μπόρεις αν αποφασίσεις να έρθεις, είτε να το ποστάρεις, είτε να πάρεις τηλ. Είναι στο προφίλ μου....

teo71
05-09-2010, 10:31
Καλά να περάσετε...................;)

Thanks

xenos
05-09-2010, 19:04
έχουμε μαζευτεί τελικά έχουμε συμμετοχές?...τιμές πακέτου έχουμε??:D

Carduelis
05-09-2010, 19:31
Γειά σου Θοδωρή!
Ο κατάλληλος άνθρωπος για μια τέτοια εκδομή.
Με το καλό να πάτε!

CPretenteriS
05-09-2010, 19:52
έχουμε μαζευτεί τελικά έχουμε συμμετοχές?...τιμές πακέτου έχουμε??:D

Θα ανακοινωθεί λίαν συντόμως απ´τον οργανωτή.... θα είναι καλό πάντως το πακέτο!!!

Arkas
05-09-2010, 20:17
έχουμε μαζευτεί τελικά έχουμε συμμετοχές?...τιμές πακέτου έχουμε??:D
O Θοδωρής παλεύει για τις καλύτερες τιμές!!!;)

aeriko
05-09-2010, 21:08
Αντε γιατί είμαστε ολίγον ξεπουπουλιασμένοι;)

aeriko
05-09-2010, 21:09
Θα ανακοινωθεί λίαν συντόμως απ´τον οργανωτή.... θα είναι καλό πάντως το πακέτο!!!
Καλά λέω εγώ ότι σε όλα είσαι μέσα:)

siraxanz
05-09-2010, 21:34
Όπως έχω γράψει από την αρχή του θέματος,
μέσα με 1200:)
Παρασκευή με τους απογευματινούς.:p

Arkas
05-09-2010, 21:36
Όπως έχω γράψει από την αρχή του θέματος,
μέσα με 1200:)
Παρασκευή με τους απογευματινούς.:p
Μπράβο Χάρη!

aeriko
05-09-2010, 22:03
Όπως έχω γράψει από την αρχή του θέματος,
μέσα με 1200:)
Παρασκευή με τους απογευματινούς.:p
Γειά σου Αρχηγέ μου;)

yns
05-09-2010, 23:06
Το πρόγραμμα που αναφέρεις είναι το Σάββατο...:Απορία::Απορία:

Σε κάθε περίπτωση, μπόρεις αν αποφασίσεις να έρθεις, είτε να το ποστάρεις, είτε να πάρεις τηλ. Είναι στο προφίλ μου....

ΟΚ, θα σε ειδοποιήσω πριν, δεν θα διανυκτερεύσω, απλά για την γνωριμία, τη βόλτα και το φαγητό θα έρθω, αν έρθω. Και καλύτερα που είναι Σάββατο, εφημερεύω στο Μέτσοβο την Παρασκευή και τελειώνω στις 9 το πρωί.

Michael Chatzilias
05-09-2010, 23:38
Θοδωρή, καλά να περάσετε, γυρίστε με πολλές πολλές φωτό να δούμε.
Τα μέρη απίθανα, το ίδιο και η παρέα!

teo71
06-09-2010, 09:30
Γειά σου Θοδωρή!
Ο κατάλληλος άνθρωπος για μια τέτοια εκδομή.
Με το καλό να πάτε!

Θοδωρή, καλά να περάσετε, γυρίστε με πολλές πολλές φωτό να δούμε.
Τα μέρη απίθανα, το ίδιο και η παρέα!


Σας ευχαριστώ παιδιά...

teo71
06-09-2010, 09:33
Συμμετοχές



Πρωινοί

1. Aeriko (μονός)
2. Syan (διπλός)
3. Hawk46 (μονός)
4. Arkas (μονός)
5. Xenos (μονός)

Απογευματινοί

1. Teo71
2. CPretenteriS (μονός)
3. Moby gr (μονός)
4. L3f (μονός)
5. Siraxanz

Θα μας βρουν επάνω

1. nikos-x
2.Bmwgogagis (διπλός)

teo71
06-09-2010, 10:00
Η λυπητερή....:sm7::sm7:

Μονόκλινο
98 ευρώ

Δίκλινο
135 ευρώ


Η ανάλυση έχει ως εξής:


1η ημέρα διανυκτέρευση Καλαμπάκα: (http://www.hotel-edelweiss.gr/ (http://www.hotel-edelweiss.gr/)) . Μονόκλινο 28 ευρώ, δίκλινο 40 ευρώ.

2η ημέρα διανυκτέρευση Βλάστη: Κ. Βλάστης / ΞΕΝΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΟΣ (http://www.agrotravel.gr/agro/site/AgroTravel/t_docpage?sparam=vlasti_c&doc=/Documents/DBDocuments/Lodgings/2/7/27116) Μονόκλινο 40 ευρώ, δίκλινο 50 ευρώ.

3η ημέρα διανυκτέρευση Καστοριά: Ξενοδοχειο Αναστασίου (http://hotel-anastasiou-kastoria.focusgreece.gr/index_gr.htm) Μονόκλινο 30 ευρώ, δίκλινο 45 ευρώ.


Με τις υγείες σας....:sm7::sm7:

teo71
06-09-2010, 10:03
Και τώρα θα κάνετε ένα κόπο ακόμη, να ενημερώσετε αν θα διανυκτερεύσετε και τις 3 ημέρες, ή κάποιες από αυτές....

teo71
06-09-2010, 10:06
Και κάτι τελευταίο από τα διαδικαστικά...


D.L. υποβολής δήλωσης είναι το

Σάββατο 11/9/2010..

CPretenteriS
06-09-2010, 10:10
Θοδωρή, καλά να περάσετε, γυρίστε με πολλές πολλές φωτό να δούμε.
Τα μέρη απίθανα, το ίδιο και η παρέα!

Δε θα ρθεις βρε άτιμε....??? Εεεεμμμ βέβαια μετά από τόσα ζωντανά που σε κυνήγησαν..... να σου πω την αλήθεια... όταν είδα ξενάγηση στον Αρκτούρο... μου ήρθε κάπως... αλλά κομμάτια να γίνει... :D:D

CPretenteriS
06-09-2010, 10:13
Καλά λέω εγώ ότι σε όλα είσαι μέσα:)

Παρασκηνιακός τύπος... :D:D

CPretenteriS
06-09-2010, 10:14
Όπως έχω γράψει από την αρχή του θέματος,
μέσα με 1200:)
Παρασκευή με τους απογευματινούς.:p

Εεεεμμμμ βέβαια... με τους απογευματινούς.... με ποιους θα πήγαινες??? Με τους πρωινούς....?? :sm7:

moby_gr
06-09-2010, 11:02
:sm2:


Τελικό από μένα,
Μονός,
Διανυκτέρευση και για τα 3 βράδια,
Αναχώρηση απόγευμα της Παρασκευής.

Arkas
06-09-2010, 11:04
Αrkas, μονόκλινο και για τις τρεις νύχτες από Παρασκευή πρωί.

Ευχαριστούμε Θοδωρή!

aeriko
06-09-2010, 11:12
AERIKO , μονόκλινο και για τις τρείς νύχτες από Παρασκευή πρωί.

Ευχαριστούμε Θοδωρή!

Arkas
06-09-2010, 11:17
AERIKO , μονόκλινο και για τις τρείς νύχτες από Παρασκευή πρωί.

Ευχαριστούμε Θοδωρή!
Θα ενώσουμε τις μοναξιές μας Πάνο μου!:D

CPretenteriS
06-09-2010, 13:08
Θα ενώσουμε τις μοναξιές μας Πάνο μου!:D

Να τα μαααααααςςςς...... εκδηλώθηκεεε....... τοίχο-τοίχο.... :D:D:D

teo71
06-09-2010, 16:27
Εννοείται ότι όλα τα δωμάτια είναι με πρωινό...;)

vpentza
06-09-2010, 16:35
οι ανωτέρω κύριοι που θα "ενώσουν" κατά δήλωσή τους τη μοναξιά τους, μήπως να χρεωθούν κατιτίς λιγότερο ??? θα τρώνε από ένα πιάτο, ένα πιρούνι, ένα κουτάλι....:sm7::sm7:

xenos
06-09-2010, 16:50
xenos..μονόκλινο κ για τις τρεις μέρες από παρασκευή πρωί!!..με της υγείες μου!!:D

nikos-x
06-09-2010, 17:23
:hmmm:
Αν και θα φάμε ζόρι, μιας και μας πέσαν όλα τα ταξίδια μαζί. . . ο λόγος είναι λόγος ;)

Παρασκευή και Σάββατο βράδυ, δίκλινο.

siraxanz
06-09-2010, 18:06
@ Μπράβο Χάρη!

τνχ Δ :cool:

και

@ Γειά σου Αρχηγέ μου;)

Γειά σου και σένα φίλε μου!:p

Όχι που θα το άφηνα,
το Μαράκι, μου κάνει νερά:(,
αλλά που θα μου πάει το ψήνω,
όμως μεγάλωσε και δεν ψήνεται:)
Γιαυτό καμμιά φορά λέω ότι ήταν σοφός ο Μωάμεθ που
κανόνισε πολλές γυναίκες, κάτι ήξερε από θυληκά:sm7:
Φιλιά σε όλους!

siraxanz
06-09-2010, 18:08
Και τώρα θα κάνετε ένα κόπο ακόμη, να ενημερώσετε αν θα διανυκτερεύσετε και τις 3 ημέρες, ή κάποιες από αυτές....

Θα ενημερώσω προς το τέλος;).
Μπράβο για την διοργάνωση και τον προσωπικό χρόνο που μας αφιερώνεις:)

teo71
07-09-2010, 09:59
Συμμετοχές




Πρωινοί

1. Aeriko (μονός) ΠΣΚ
2. Syan (διπλός)
3. Hawk46 (μονός)
4. Arkas (μονός) ΠΣΚ
5. Xenos (μονός) ΠΣΚ

Απογευματινοί

1. Teo71
2. CPretenteriS (μονός)
3. Moby gr (μονός) ΠΣΚ
4. L3f (μονός)
5. Siraxanz

Θα μας βρουν επάνω

1. nikos-x (διπλός) ΠΣ
2.Bmwgogagis (διπλός)

syan
07-09-2010, 11:13
Διπλός ΠΣΚ...Παρασκευή Πρωί!

HAWK_46
07-09-2010, 11:21
HAWK_46: Μονός, ΠΣΚ, απο Παρασκευή με την πρωινή ομάδα !!

CPretenteriS
07-09-2010, 14:33
Ακούσατεεεε.... ακούσατεεεεε.... έκτακτο παράρτημα....... :):):)

Ήρθε η στιγμή που όλοι περιμένατε...... :D:D:D

CPretenteriS..... Μονός... Παρασκευή απόγευμα με το καλό γκρουπ.... των νεαρών... :D:D και σαν ο μικρότερος (λόγω κινητήρα) της παρέας... θα προτιμούσα να οδηγώ την κούρσα.... αν βέβαια δε σας ενοχλεί η "σκόνη" μου... :D:D

Επιστροφή Δευτέρα πρωί μαζί με όλη την παρέα.... κάτι νερά μπορεί να μου κάνουν απ' τη δουλειά... αλλά θα τα ξεπεράσω όπως πάντα... ;);)

gsmaniac
07-09-2010, 14:39
Ακούσατεεεε.... ακούσατεεεεε.... έκτακτο παράρτημα....... :):):)

Ήρθε η στιγμή που όλοι περιμένατε...... :D:D:D

CPretenteriS..... Μονός... Παρασκευή απόγευμα με το καλό γκρουπ.... των νεαρών... :D:D και σαν ο μικρότερος (λόγω κινητήρα) της παρέας... θα προτιμούσα να οδηγώ την κούρσα.... αν βέβαια δε σας ενοχλεί η "σκόνη" μου... :D:D

Επιστροφή Δευτέρα πρωί μαζί με όλη την παρέα.... κάτι νερά μπορεί να μου κάνουν απ' τη δουλειά... αλλά θα τα ξεπεράσω όπως πάντα... ;);)
ωχχχχχ......τωρα θα αρχισουν οι ακυρωσεις....:sm7::sm7:

ARGI
07-09-2010, 14:44
Παλικάρια, εάν δεν βρεθούμε για φαί, θα σας βρω το βράδυ στην Καλαμπάκα, στο ξενοδοχείο...

Πάντως έχω καποιες προτάσεις για φαί, για Παρασκευή....;)
α. Για την πρωινή ομάδα, στάση για φαί, Καρδίτσα, ΟΥΖΟ ΜΕΛΑΝΘΡΟΝ, εξαίσια πιάτα και μεζέδες, ή φαί στην μικρή Λίμνη, 5χλμ, έξω από Καρδίτσα, γιο κοψίδια...

β. Βραδυνό (όλα τα group), στην παλιά Πόλη των Τρικάλων... Θα με θυμηθείτε...!!! Τέλειοι μεζέδες, με πολυ γραφικά μαγαζιά!!!

c. Eνα είναι το μαγαζί για κεμπαπ-σουβλάκι, Μαλιώρας.... ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ...
3χλμ, εξω από τα Τρίκαλα, προς Καρδίτσα.. (όλο του GROUP, βράδυ)...
(μπορούμε να συναντήσουμε το διαρχόμενο απογευμ. γκρουπ, εκεί)
Οτι γουστάρετε είμαι μέσα..... http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020534.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={6219A1CF-C428-414F-800D-ECE518A18433})....... http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020354.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={6219A1CF-C428-414F-800D-ECE518A18433})......

ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ.....
:cool::cool::cool:








http://content.sweetim.com/tbsig/sig.asp?img=ad1 (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=12&p={6219A1CF-C428-414F-800D-ECE518A18433})

CPretenteriS
07-09-2010, 16:04
ωχχχχχ......τωρα θα αρχισουν οι ακυρωσεις....:sm7::sm7:

Κοίτα πως θα τριπλασιαστούν οι συμμετοχές..... να μαθαίνεις... νεαρέ... :D:D:D

syan
07-09-2010, 16:43
Κοίτα πως θα τριπλασιαστούν οι συμμετοχές..... να μαθαίνεις... νεαρέ... :D:D:D
Καταλάβαμεεε.... συμμετοχή CPretenteriS τριπλός..:rolleyes:

CPretenteriS
07-09-2010, 17:01
Καταλάβαμεεε.... συμμετοχή CPretenteriS τριπλός..:rolleyes:

Μπααααα..... είμαι σε δίαιτα...... μόνο τα κοψίδια του Λεοντόκαρδου τρώω.... :)

gsmaniac
07-09-2010, 20:21
Κοίτα πως θα τριπλασιαστούν οι συμμετοχές..... να μαθαίνεις... νεαρέ... :D:D:D
οκ......το παρακολουθω:cool::cool::cool::D

CPretenteriS
07-09-2010, 20:23
οκ......το παρακολουθω:cool::cool::cool::D

Ησύχασε πια.... :D :D

napgeo
08-09-2010, 12:10
Den to pera xampar to poste.... ΤΟ ΜΕΛΕΤΩ ...
Μέσα απο τώρα:p:p

CPretenteriS
08-09-2010, 12:16
Den to pera xampar to poste.... ΤΟ ΜΕΛΕΤΩ ...
Μέσα απο τώρα:p:p

οκ......το παρακολουθω:cool::cool::cool::D

Βλέπεις Κωστάκη... πως αυξάνονται οι συμμετοχές...??? Μόλις είδε CP ο Νάπο.... μπήκε μέσα χωρίς καν να έχει διαβάσει την εκδρομή... ;) ;) :) :D

CPretenteriS
08-09-2010, 12:35
Μόλις μου επιβεβαίωσε και τηλεφωνικά ο Νάπος.... θα δει το πρόγραμμα και θα ενημερώσει αναλυτικά για διανυκτερεύσεις... :):);)

Επειδή όμως το Deauville δεν αντέχει... ρώτησε αν μπορεί να δανειστεί το RT του Χατζηλία που δε θα παραστεί... :D :D :D

gsmaniac
08-09-2010, 12:37
Βλέπεις Κωστάκη... πως αυξάνονται οι συμμετοχές...??? Μόλις είδε CP ο Νάπο.... μπήκε μέσα χωρίς καν να έχει διαβάσει την εκδρομή... ;) ;) :) :D
στο τελος ξυριζουν τον γαμπρο....αχ ποσο νεος εισαι στο φορουμ:p:p:p:D

CPretenteriS
08-09-2010, 12:37
στο τελος ξυριζουν τον γαμπρο....αχ ποσο νεος εισαι στο φορουμ:p:p:p:D

ΝεύραΝεύραΝεύρα
:p:p

syan
08-09-2010, 13:58
Μόλις είδε CP ο Νάπο.... μπήκε μέσα χωρίς καν να έχει διαβάσει την εκδρομή... ;) ;) :) :D
Είναι επειδή θέλει κάποια παρέα στα κυβικά του..:rolleyes:

CPretenteriS
08-09-2010, 14:28
Είναι επειδή θέλει κάποια παρέα στα κυβικά του..:rolleyes:

ΝεύραΝεύρα



:D

teo71
08-09-2010, 17:12
οκ......το παρακολουθω:cool::cool::cool::D





στο τελος ξυριζουν τον γαμπρο....αχ ποσο νεος εισαι στο φορουμ:p:p:p:D



Είναι επειδή θέλει κάποια παρέα στα κυβικά του..:rolleyes:


Ρε σεις δε ντρέπεστε????

Τα βάλατε με το παιδί......:sm7::sm7:

teo71
08-09-2010, 17:13
Συμμετοχές





Πρωινοί

1. Aeriko (μονός) ΠΣΚ
2. Syan (διπλός) ΠΣΚ
3. Hawk46 (μονός) ΠΣΚ
4. Arkas (μονός) ΠΣΚ
5. Xenos (μονός) ΠΣΚ

Απογευματινοί

1. Teo71
2. CPretenteriS (μονός) ΠΣΚ
3. Moby gr (μονός) ΠΣΚ
4. L3f (μονός)
5. Siraxanz

Θα μας βρουν επάνω

1. nikos-x (διπλός) ΠΣ

2.Bmwgogagis (διπλός)

CPretenteriS
08-09-2010, 17:19
Ρε σεις δε ντρέπεστε????

Τα βάλατε με το παιδί......:sm7::sm7:

Πέστα ρε Θοδωρή... γιατί μου έχουν ανοίξει πόλεμο σε όλα τα μέτωπα... :yz:yz

teo71
08-09-2010, 17:21
Πέστα ρε Θοδωρή... γιατί μου έχουν ανοίξει πόλεμο σε όλα τα μέτωπα... :yz:yz


Ζηλεύουν τα νιάτα σου και την ζωντάνια σου αγόρι μου.....

Οι μεσόκοποι........:sm7::sm7::sm7::sm7:

CPretenteriS
08-09-2010, 17:23
Ζηλεύουν τα νιάτα σου και την ζωντάνια σου αγόρι μου.....

Οι μεσόκοποι........:sm7::sm7::sm7::sm7:

:sm8::sm2::sm5::sm4:

syan
08-09-2010, 17:37
Ζηλεύουν τα νιάτα σου και την ζωντάνια σου αγόρι μου.....

Φτού, Φτού, Φτού μακριά απο μάς...αλλά άς κρεμάσει και καμμιά χάντρα γιατί έχουμε κι ένα μάτι σαν αχάτη...!

CPretenteriS
08-09-2010, 17:41
Ζηλεύουν τα νιάτα σου και την ζωντάνια σου αγόρι μου.....

Φτού, Φτού, Φτού μακριά απο μάς...αλλά άς κρεμάσει και καμμιά χάντρα γιατί έχουμε κι ένα μάτι σαν αχάτη...!

Με φάγατε........................................ :(:(

syan
08-09-2010, 17:50
[quote=syan;208500]

Με φάγατε........................................ :(:(
Αν δεν συνέλθεις η επόμενη κίνηση θα είναι....να σε υπνωτίσουμε.!

CPretenteriS
08-09-2010, 18:07
[quote=CPretenteriS;208507]
Αν δεν συνέλθεις η επόμενη κίνηση θα είναι....να σε υπνωτίσουμε.!

Θα δηλώσω παραίτηση... να ησυχάσετε.... :hmmm:

teo71
10-09-2010, 10:25
Αύριο λήγει η προθεσμία υποβολής δηλώσεων.....


Άντε να μαζευόμαστε.....

vpentza
10-09-2010, 10:39
Ααααχ βρε Θοδωρή...ξεμυαλίστρα.....
ποιός θα μας διώξει πρώτος δεν ξέρω......το αφεντικό του γραφείου ή το αφεντικό του σπιτιού ???? ;););)

teo71
10-09-2010, 10:42
Ααααχ βρε Θοδωρή...ξεμυαλίστρα.....
ποιός θα μας δίωξει πρώτος δεν ξέρω......το αφεντικό του γραφείου ή το αφεντικό του σπιτιού ???? ;););)


Έλα μη γκρινιάζεις.......:D:D

Αφού θα ρθεις στο τέλος και όλα θα πάνε καλά.......;);)

Και θα είσαι και πολύ cool με το επετειακό.... :cool::cool::cool:

vpentza
10-09-2010, 10:47
για παρέλαση θα πάμε μωρέ ??????

teo71
10-09-2010, 11:14
για παρέλαση θα πάμε μωρέ ??????


:sm7::sm7::sm7::sm7:

Φυσικά.....

Μόνο που θα είσαι παραστάτης:D:D:D

Σημαιοφόρος ο Πρετεντέρης....

Είχε τον καλύτερο έλεγχο....

3000 μυνήματα σε 1 τετράμηνο :sm1::sm1:

vpentza
10-09-2010, 11:16
:sm7::sm7::sm7::sm7:

Φυσικά.....

Μόνο που θα είσαι παραστάτης:D:D:D

Σημαιοφόρος ο Πρετεντέρης....

Είχε τον καλύτερο έλεγχο....


3000 μυνήματα σε 1 τετράμηνο :sm1::sm1:



ας γίνει κι έτσι........θα το αντέξω......:sm7::sm7:

CPretenteriS
10-09-2010, 11:23
:sm7::sm7::sm7::sm7:

Φυσικά.....

Μόνο που θα είσαι παραστάτης:D:D:D

Σημαιοφόρος ο Πρετεντέρης....

Είχε τον καλύτερο έλεγχο....

3000 μυνήματα σε 1 τετράμηνο :sm1::sm1:

:sm2::sm2::sm2:

vpentza
10-09-2010, 12:59
Ακόμα ένας συμμετέχων λοιπόν...

vpentza (μονός)

εκκίνηση με τους πρωινούς της Παρασκευής,
επιστροφή τη Δευτέρα,
3 διανυκτερεύσεις σε δίκλινο ανάλογα με τις προσφορές συγκατοίκησης ;););)

CPretenteriS
10-09-2010, 13:04
Ακόμα ένας συμμετέχων λοιπόν...

vpentza (μονός)

εκκίνηση με τους πρωινούς της Παρασκευής,
επιστροφή τη Δευτέρα,
3 διανυκτερεύσεις σε δίκλινο ανάλογα με τις προσφορές συγκατοίκησης ;););)

Δεν αντεξε το γεγονός ότι θα είμαι σημαιοφόρος.... και φεύγει το πρωί... :sm7::sm7:

Με το καλό να σας βρούμε το βραδάκι!!!!!! ;):)

vpentza
10-09-2010, 13:06
Δεν αντεξε το γεγονός ότι θα είμαι σημαιοφόρος.... και φεύγει το πρωί... :sm7::sm7:

Με το καλό να σας βρούμε το βραδάκι!!!!!! ;):)

έχω κάνει σημαιοφόρος στο σχολείο και δεν ήθελα να σου χαλάσω το κομβόι.....:sm7:

CPretenteriS
10-09-2010, 13:07
έχω κάνει σημαιοφόρος στο σχολείο και δεν ήθελα να σου χαλάσω το κομβόι.....:sm7:

:D:D

syan
10-09-2010, 13:08
Δεν αντεξε το γεγονός ότι θα είμαι σημαιοφόρος.... και φεύγει το πρωί... :sm7::sm7:

Εεε.....είναι και που νοιώθει καλύτερα δίπλα στα RT...!

CPretenteriS
10-09-2010, 13:11
Εεε.....είναι και που νοιώθει καλύτερα δίπλα στα RT...!

Δεν αντέχει τη "σκόνη" μου.... :D:D:D

syan
10-09-2010, 13:19
Δεν αντέχει τη "σκόνη" μου.... :D:D:D
Ε.., να το πλύνεις πρίν φύγεις..:rolleyes:

CPretenteriS
10-09-2010, 13:28
Ε.., να το πλύνεις πρίν φύγεις..:rolleyes:

:):);)

vpentza
10-09-2010, 13:30
προτιμώ τον capitain γιατί έχουμε κάνει και οι δυο.....αεροπορία...;););)

aeriko
10-09-2010, 13:30
Θα πρότεινα ο Θοδωρής να ανοίξει καινούργιο νήμα με αυτή καθαυτή την εκδρομή. Ηδη φτάσαμε τις 25 σελίδες και ακόμη δεν έχουμε ξεκινήσει.:sm7:

xenos
10-09-2010, 13:36
:sm7::sm7::sm7::sm7:

Φυσικά.....

Μόνο που θα είσαι παραστάτης:D:D:D

Σημαιοφόρος ο Πρετεντέρης....

Είχε τον καλύτερο έλεγχο....

3000 μυνήματα σε 1 τετράμηνο :sm1::sm1:



είναι ένα φόρουμ από μόνος του!!!..μπορεί να το κράτηση μόνος του..το θέμα είναι ότι όχι μόνο γράφει αλλά δεν κλίνη το στόμα του καθόλου!!...άραγε στον ύπνο του παραμιλάει??!!!:sm7:

vpentza
10-09-2010, 13:45
μετά την επαφή του με τους λύκους κατάλαβε ότι η ζωή είναι πολύ μικρή και τώρα τρέχει να προλάβει να τα πει όόόόόόλα........:sm7: