PDA

View Full Version : Απαγορεύεται η στάθμευση!!!


gandreas
20-07-2010, 20:11
Στα Ιλίσια έχουν γεμίσει τους δρόμους με ταμπέλες που απαγορεύουν την στάθμευση στου περαστικούς και είναι μόνο για τους κατοίκους με άδεια και οι άλλοι ας κόψουν το κεφάλι τους. Τα ίδια γίνονται και σε άλλες περιοχές και μου την δίνει που ενώ πληρώνω τέλη και ότι άλλο μου ζητάτε να μην μπορώ να σταθμεύσω ελεύθερα το ΙΧ μου στο δρόμο. Στο τέλος και για να Γ@@@@ θα μας ζητάτε να πληρώσουμε τον δήμο.
Είναι νόμιμο αυτό?
Αν ξυλοφορτώσει κάποιος τον δημοτικό υπάλληλο τι γίνετε?
Αν τον βρίσει?
Αν δεν πληρώσει το πρόστιμο?
ΝεύραΝεύραΝεύρα

Arkas
20-07-2010, 21:47
Ανδρέα, η ελεγχόμενη στάθμευση, δεν προβλέπει θέσεις για όλους;:Απορία:

MARK
20-07-2010, 23:12
Στα Ιλίσια έχουν γεμίσει τους δρόμους με ταμπέλες που απαγορεύουν την στάθμευση στου περαστικούς και είναι μόνο για τους κατοίκους με άδεια και οι άλλοι ας κόψουν το κεφάλι τους. Τα ίδια γίνονται και σε άλλες περιοχές και μου την δίνει που ενώ πληρώνω τέλη και ότι άλλο μου ζητάτε να μην μπορώ να σταθμεύσω ελεύθερα το ΙΧ μου στο δρόμο. Στο τέλος και για να Γ@@@@ θα μας ζητάτε να πληρώσουμε τον δήμο.
Είναι νόμιμο αυτό?
Αν ξυλοφορτώσει κάποιος τον δημοτικό υπάλληλο τι γίνετε?
Αν τον βρίσει?
Αν δεν πληρώσει το πρόστιμο?
ΝεύραΝεύραΝεύρα

Δίκιο έχεις αλλά που να τό βρεις Ανδρέα...........:hmmm:

gandreas
21-07-2010, 00:48
Ανδρέα, η ελεγχόμενη στάθμευση, δεν προβλέπει θέσεις για όλους;:Απορία:


Χοντρά χοντρά μία πολυκατοικία έχει τουλάχιστον 10 αυτοκίνητα επί 4 μέτρα το καθένα είναι 40 μέτρα(για πλάκα). Η πρόσοψη μιας πολυκατοικίας είναι 10 με 20 άντε 30 μέτρα. Άρα σε ένα τετράγωνο δεν αρκούν οι θέσεις στάθμευσης ούτε για τους κατοίκους τους. Εγώ που θέλω να έρθω στο μαγαζί σου ή στο σπίτι σου που θα βάλω το αυτοκίνητο? (μην μου πεις εκεί που σκέπτεσαι γιατί μπορεί και να μου αρέσει και να έχω πρόβλημα:sm7:). Μεγάλο λάθος και γίνετε καθαρά για οικονόμα Νεύρα