PDA

View Full Version : ΖΩ-ΠΕΘΑΙΝΩ...


vaskoukou
21-07-2010, 11:31
YouTube - Crazy Greek Bikers last video
ΝεύραΝεύραΝεύρα

Arkas
21-07-2010, 12:34
Αίσχος!Νεύρα
Σε επαρχιακό δρόμο με 230 χλμ.
και να προσπερνούν ανυποψίαστους οδηγούς πάνω στις στροφές!

Κάτι τέτοιοι έχουν οδηγήσει την κοινωνία
να μας βρίζει και να μας καταριέται...

CPretenteriS
21-07-2010, 12:50
Απαράδεκτοι οι τύποι !!! Το ένα κομμάτι που είναι η διαδρομή Λιβαδειά με κατεύθυνση προς Αράχωβα (λίγο πριν το Ζεμενό)... είναι για maximum 100-110 km... και πήγαιναν με πάνω από 200...

ΝεύραΝεύραΝεύρα

Xarleas
21-07-2010, 13:08
Χε.. Αυτά τα πράγματα είναι ΑΝΗΚΟΥΣΤΑ γιαμας τους Χαρλεάδες. Εμείις θέλουμε να ΒΛΈΠΟΥΜΕ την διαδρομή ανάμεσα στα δέντρα, να μυρίζουμε την βλάστηση, να πίνουμε καφεδάκι στη σκιά του πλάτανου δίπλα στο ποτάμι... Άλλωστε η Αδρεναλίνη μας κάνει ΚΑΚΌ. Απλά αυτή είναι η διαφορά μας...

ntinopoulos
21-07-2010, 13:31
Χε.. Αυτά τα πράγματα είναι ΑΝΗΚΟΥΣΤΑ γιαμας τους Χαρλεάδες. Εμείις θέλουμε να ΒΛΈΠΟΥΜΕ την διαδρομή ανάμεσα στα δέντρα, να μυρίζουμε την βλάστηση, να πίνουμε καφεδάκι στη σκιά του πλάτανου δίπλα στο ποτάμι... Άλλωστε η Αδρεναλίνη μας κάνει ΚΑΚΌ. Απλά αυτή είναι η διαφορά μας...
μη νομιζεις νικο,κι αυτοι δεν ειναι δυσκολο να μυρισουν τα δεντρα και τα πλατανια!:rolleyes:
κι απο πολυ πολυ κοντα μαλιστα!:sm7:

CPretenteriS
21-07-2010, 13:33
μη νομιζεις νικο,κι αυτοι δεν ειναι δυσκολο να μυρισουν τα δεντρα και τα πλατανια!:rolleyes:
κι απο πολυ πολυ κοντα μαλιστα!:sm7:

Μια διόρθωση.... Κυπαρίσσια είναι... :D:D

gemara
21-07-2010, 13:36
Χε.. Αυτά τα πράγματα είναι ΑΝΗΚΟΥΣΤΑ γιαμας τους Χαρλεάδες. Εμείις θέλουμε να ΒΛΈΠΟΥΜΕ την διαδρομή ανάμεσα στα δέντρα, να μυρίζουμε την βλάστηση, να πίνουμε καφεδάκι στη σκιά του πλάτανου δίπλα στο ποτάμι... Άλλωστε η Αδρεναλίνη μας κάνει ΚΑΚΌ. Απλά αυτή είναι η διαφορά μας...


Αυτή είναι και η διαφορά των περισσοτέρων εδώ μέσα και όχι μόνο των Χαρλεάδων.
Γι αυτό καταδικάζονται και αποδοκιμάζονται τέτοιες εγκληματικές συμπεριφορές.

diomiles
21-07-2010, 15:09
Είναι η αγαπημένη διαδρομή μιας ομάδας μοτοσυκλετιστών που οδηγούν χωρίς αύριο.Τούς έβλεπα συχνά πιο παλιά οταν πήγαινα στο πήλι.Τώρα έχω καιρό να τους συναντήσω...

skippybi
21-07-2010, 16:02
Είναι η αγαπημένη διαδρομή μιας ομάδας μοτοσυκλετιστών που οδηγούν χωρίς αύριο.Τούς έβλεπα συχνά πιο παλιά οταν πήγαινα στο πήλι.Τώρα έχω καιρό να τους συναντήσω...
τυχαίο;;;

diomiles
21-07-2010, 16:06
τυχαίο;;;

Δεν το είχα σκεφτεί .Μάλλον δεν ειναι τυχαίο..

arman
21-07-2010, 17:26
Δεν το είχα σκεφτεί .Μάλλον δεν ειναι τυχαίο..



:D

Kimwnas
22-07-2010, 12:51
Εννοείται ότι είναι απαράδεκτη οδηγική συμπεριφορά και εκθέτουν σε κίνδυνο τους πάντες με τις μ@κίες τους....

Όχι πάντως ότι είναι αποκλειστικό δικό μας φαινόμενο... Στην ΒΔ Αγγλία υπάρχει μια περιοχή (κοντά στο σπίτι μου) το Bowland Forrest (όπου υπάρχει και η περίφημη Devils Bridge - όπου επιτρέπεται το πάρκινγκ μόνο στις μηχανές) όπου είναι η χαρά του παιδιού για τους άπαντες μηχανόβιους. Δάσος και ατελείωτα στροφιλίκια με αγγλική άσφαλτο. Το θέμα είναι ότι εκεί μαζεύονται και οι αντίστοιχοι άγγλοι "γρήγοροι" με αποτέλεσμα να έχει το μεγαλύτερο συντελεστή σοβαρών ατυχημάτων. Ως αποτέλεσμα ξαμολήσανε οι Άγγλοι R1, R6, Fireblades κτλ κτλ της αστυνομίας, πλήρως συμβατικά με κάμερα μπροστά και όπου υπήρχαν γρήγοροι "κολλάγανε" απο πίσω και τους "γράφανε" με πλήρη στοιχεία. Η συνέχεια γνωστή, ερχόταν το εξώδικο, δικαστήριο και αντίο μηχανή και δίπλωμα για πολλά χρόνια.... Μ' αυτά και μ΄αυτά καταφέραν και τους μαζέψανε λίγο και μειώθηκαν σε μεγάλο βαθμό τα ατυχήματα...

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
23-07-2010, 23:31
Μπράβο στον Κο Παππασταύρου .... ωραία διαφήμιση κάνει .... :cool:

Xarleas
24-07-2010, 03:11
Μαζί σου και γω... Απλά ανησυχώ μήπως εκεί που πίνω το τσιπουράκι μου κάτω απ´ το πλατάνι μου έρθει κανένας τέτοιος βαρεμένος στο κεφάλι... Αλλιώς, ας τρέχει το παιδί.... Περαστικά του...:sm7:

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
24-07-2010, 03:14
Μπράβο στον Κο Παππασταύρου .... ωραία διαφήμιση κάνει .... :cool:

Μαζί σου και γω... Απλά ανησυχώ μήπως εκεί που πίνω το τσιπουράκι μου κάτω απ´ το πλατάνι μου έρθει κανένας τέτοιος βαρεμένος στο κεφάλι... Αλλιώς, ας τρέχει το παιδί.... Περαστικά του...:sm7:


Nικόλα, ειρωνικά το λέω Μπράβο στον Κο Παππασταύρου .... ωραία διαφήμιση κάνει .... :cool:.....

Βεβαίως κ δεν συμφωνώ μ' αυτά που είδαμε στο βίντεο ..... :hmmm:

Xarleas
24-07-2010, 04:14
Nικόλα, ειρωνικά το λέω Μπράβο στον Κο Παππασταύρου .... ωραία διαφήμιση κάνει .... :cool:.....

Βεβαίως κ δεν συμφωνώ μ' αυτά που είδαμε στο βίντεο ..... :hmmm:
Κατάλαβα το πνεύμα σου και επικροτώ... We love to ride... We love to live...

lostre7
24-07-2010, 04:38
εχετε ολοι το δικιο σας,οι τυποι ωθουν τις μηχανες τους στα ακρα.... εσεις οχι??? κανεις??? τεσπα και εμενα μου αρεσει η γρηγορη οδηγηση και δεν βρισκω λογο να κατακρινουμε τα παιδια που κανουν το κεφι τους αρκει να μην δημιουργουν προβληματα σε αλλους που δεν φταινε. οσον αφορα την διαδρομη απο οσο ξερω ειναι στον αι γιαννη το ρωσσο στην ευβοια και τα παιδια ειναι απο εκει και ξερουν την διαδρομη πολυ καλα,αν κοιταξετε στο youtube για αιγιαννη εχει και αλλα πολλα διασκεδαστικα βιντεο. το ασχημο της υποθεσης ειναι οτι εχουν παρει πολλα παιδια στο λαιμο τους που προσπαθουν να μιμηθουν!!! ολα αυτα που εγραψα με απολυτο σεβασμο σε ολους!!!!;)

diomiles
24-07-2010, 08:04
[QUOTE=lostre7;188698]εχετε ολοι το δικιο σας,οι τυποι ωθουν τις μηχανες τους στα ακρα.... εσεις οχι??? κανεις??? τεσπα και εμενα μου αρεσει η γρηγορη οδηγηση και δεν βρισκω λογο να κατακρινουμε τα παιδια που κανουν το κεφι τους αρκει να μην δημιουργουν προβληματα σε αλλους που δεν φταινε.

Και γιατί δεν πάνε σε μία πίστα να κάνουν το κέφι τους χωρίς να ενοχλούν κανένα? Γιατί απλά τρέχουν οχι για τον εαυτό τους αλλά για τους άλλους.

Xarleas
24-07-2010, 19:42
εχετε ολοι το δικιο σας,οι τυποι ωθουν τις μηχανες τους στα ακρα.... εσεις οχι??? κανεις??? τεσπα και εμενα μου αρεσει η γρηγορη οδηγηση και δεν βρισκω λογο να κατακρινουμε τα παιδια που κανουν το κεφι τους αρκει να μην δημιουργουν προβληματα σε αλλους που δεν φταινε. οσον αφορα την διαδρομη απο οσο ξερω ειναι στον αι γιαννη το ρωσσο στην ευβοια και τα παιδια ειναι απο εκει και ξερουν την διαδρομη πολυ καλα,αν κοιταξετε στο youtube για αιγιαννη εχει και αλλα πολλα διασκεδαστικα βιντεο. το ασχημο της υποθεσης ειναι οτι εχουν παρει πολλα παιδια στο λαιμο τους που προσπαθουν να μιμηθουν!!! ολα αυτα που εγραψα με απολυτο σεβασμο σε ολους!!!!;)
Στις ΠΙΣΤΕΣ ρε φιλαράκι (πχ. Μέγαρα...) Απλό... Άσε που μερικοί τέτοιοι ψευτόμαγκες ακόμα και στις Εθνικές οδούς και άσχετα αν ταξιδεύεις με 150-160 χιλ περνούν ΞΥΣΤΑ δίπλα σου με 220 έτσι για να σε τρομάξουν... Μου έχει τύχει επανειλημένα...