PDA

View Full Version : Νέο Varadero 2010;


Arkas
21-07-2010, 11:45
Λες να.....:rolleyes:

http://lh3.ggpht.com/_oE3X0DuGApA/ST1G7nxXuhI/AAAAAAAAC84/0EZtyXji8mA/s1600/varadero_2009_1200_cross%5B5%5D.jpg

.

GeorgeP
21-07-2010, 11:46
Λες να.....:rolleyes:


http://lh3.ggpht.com/_oE3X0DuGApA/ST1G7nxXuhI/AAAAAAAAC84/0EZtyXji8mA/s1600/varadero_2009_1200_cross%5B5%5D.jpg


.


ΠΑΛΙΟ, ΠΑΜΠΑΛΑΙΟ PHOTOSHOP!!!!!

vtheo
21-07-2010, 11:47
Bλέπω Ντινόπουλο να το παραγγέλνει...:D

Arkas
21-07-2010, 11:57
ΠΑΛΙΟ, ΠΑΜΠΑΛΑΙΟ PHOTOSHOP!!!!!
Kι εγώ σ' αγαπάω!:p:p:p

gsmaniac
21-07-2010, 11:58
Kι εγώ σ' αγαπάω!:p:p:p
ολοι τον αγαπαμε......:D:D:D

katsanakis
21-07-2010, 11:59
Προσωπική μου άποψη " Είναι χάλια "
Επαναλαμβάνω προσωπική μου άποψη.

vpentza
21-07-2010, 12:12
Transalpero :D:D:D:D:D:D

Arkas
21-07-2010, 12:37
Transalpero :D:D:D:D:D:D
:sm7::sm7::sm7:

frits
21-07-2010, 12:40
Αφήστε την φωτογραφία, το θέμα είναι αν φορέσει V-4 το Varadero θα το κοιτάμε με τα κιάλια..:cool:

Man !!!
21-07-2010, 13:19
απο τα πρώτα σχέδια που βγήκαν με το που εμφανίστηκε το καινούριο transalp και πολύ πετυχημένο,
έχει μοτερ του τωρινού 1000 που σημαίνει ότι μάλλον ακυρώνετε .....τουλάχιστον για λόγους χωροταξικούς εάν θέλουν να βάλουν το 1200 του vfr.

προσωπικά το συγκεκριμένο είναι αυτό που θα ήθελα στο καινούριο varadero , είναι ότι καλύτερο έχω δει μέχρι σήμερα :)

ntinopoulos
21-07-2010, 13:26
Bλέπω Ντινόπουλο να το παραγγέλνει...:D
μοντερνες γραμμες και πρωτοποριακο σχημα...!πως να αντισταθει καποιος!!!:p:p:p:sm7:

emix
21-07-2010, 15:00
Εμενα μ αρεσει που του εχουν βαλει χωματινα λαστιχα.
:sm7::sm7:


Μονο ο Μανος θα το παρει!!!!
:sm7:

Man !!!
21-07-2010, 15:13
και συ Βρούτε ??? :D

GeorgeP
21-07-2010, 17:03
απο τα πρώτα σχέδια που βγήκαν με το που εμφανίστηκε το καινούριο transalp και πολύ πετυχημένο,
έχει μοτερ του τωρινού 1000 που σημαίνει ότι μάλλον ακυρώνετε .....τουλάχιστον για λόγους χωροταξικούς εάν θέλουν να βάλουν το 1200 του vfr.

προσωπικά το συγκεκριμένο είναι αυτό που θα ήθελα στο καινούριο varadero , είναι ότι καλύτερο έχω δει μέχρι σήμερα :)

Καλα μην τρελαινεσαι!!!!:)

Οταν θα ανακοινωθει ο αντικαταστατης του Βαραντερο θα ειμαι ο πρωτος που θα το ''σηκωσω'' εδω σε αυτο το φορουμ...να ΄σαι σιγουρος!!!

MARK
21-07-2010, 18:50
Kι εγώ σ' αγαπάω!:p:p:p

:sm7::sm7:

saitman
21-07-2010, 23:01
παλιο ειναι!!

Ακιs
21-07-2010, 23:48
Oντως ειναι πολυ παλιο photoshop......εαν παντως βγει ετσι,θα παρω gs...:sm1::sm1:

antonis1150GSA
22-07-2010, 03:22
Oντος παιδια ειναι ασχημο το μηχανακι τι να λεμε τωρα, δε παει να φοραει τον V4 του VFR αλλα και απο GP μοτερ να φορεσει δεν θα το επαιρνα...

Man !!!
22-07-2010, 10:40
Καλα μην τρελαινεσαι!!!!:)

Οταν θα ανακοινωθει ο αντικαταστατης του Βαραντερο θα ειμαι ο πρωτος που θα το ''σηκωσω'' εδω σε αυτο το φορουμ...να ΄σαι σιγουρος!!!
έχω κανονίσει spy fhoto με mms στο κινητό ... :cool:

δεν σε πειράζει ???

με τρέλα όμως !!! :)

GeorgeP
22-07-2010, 11:24
έχω κανονίσει spy fhoto με mms στο κινητό ... :cool:

δεν σε πειράζει ???

με τρέλα όμως !!! :)

ελευθερα!!!!!:)

taksidiotis
23-07-2010, 14:03
Oντος παιδια ειναι ασχημο το μηχανακι τι να λεμε τωρα, δε παει να φοραει τον V4 του VFR αλλα και απο GP μοτερ να φορεσει δεν θα το επαιρνα...
καλα εχουν βγει 2-3 photoshop αθλια,το θεμα ειναι το πως θα ειναι στην πραγματικοτητα οταν επιτελους η honda αποφασισει να δωσει στην δημοσιοτητα τα σχεδια της.
μακαρι παντως να εχει καλυτερο κεντρο βαρους,καλυτερα ζυγισμενη με λιγα λογια και σαφως και πιο ελαφρια.αν παντως ειναι καλυτερα ζυγισμενη θα κρυβει τα κιλακια της μια χαρα.
καλυτερες αναρτησεις που να δικαιολογουν τα 12+ που θα εχει κι οχι να ψαχνομαστε για αλλες προτασεις.
και σαφως καλυτερη ποιοτητα κατασκευης.
το υπαρχων μοντελο το ειχα καποια στιγμη,τρομερο στο ταξιδι,χωρις βεβαια οδηγικες υπερβολες,καλα φρενα <<οχι σαν του gs παντως που δαγκωνουν τρομερα>>,ομως εκει που απογοητευτηκα ηταν στην κινηση και στις επιτοπιες,κακο κεντρο βαρους.καμια σχεση με το adv.
μακαρι να δουμε κατι αξιολογο.
κι απαντω στο μηνυμα σου τωρα φιλε μου:)πιστεψε με αν βγαλει κανενα σωστο μοντελο κι αν το gs με προδωσει με καμια ζημια,το χω αλλαξει στο 7καθαρο.ετσι βεβαια λεω τωρα.χτυπα ξυλο:sm7:

GeorgeP
23-07-2010, 15:07
καλα εχουν βγει 2-3 photoshop αθλια,το θεμα ειναι το πως θα ειναι στην πραγματικοτητα οταν επιτελους η honda αποφασισει να δωσει στην δημοσιοτητα τα σχεδια της.

Υπομονη μεχρι τελη Αυγουστου αρχες Σεπτεμβριου οποταν θα εχω ενημερωση απο χοντα Ιαπωνιας! Σοβαρα το λεω δεν ειανι αστειο!! Αν δεν υπαρξει ενημερωση μεχρι τοτε θα μεινουμε στα ιδια!!!


μακαρι παντως να εχει καλυτερο κεντρο βαρους,καλυτερα ζυγισμενη με λιγα λογια και σαφως και πιο ελαφρια.αν παντως ειναι καλυτερα ζυγισμενη θα κρυβει τα κιλακια της μια χαρα.

το κεντρο βαρους δεν παιζει ρολο στην ευελιξια! Ολα τα κεντα βαρους ειναι λιγο κατω απο το τεποζιτο! Πιο Χαμηλα η μοτοσυκλετα ΔΕΝ πλαγιαζει και πιο ψηλα απλα δεν κρατιεται πλαγιασμενη και πεφτει!!! Το ζυγισμα ειναι το σωστο και το οποιο αναφερεις αν θελει καποιος κι ευελιξια!!!!
Και τωρα κρυβει τα κιλα της αλλα μονον στην ευθεια! αν πας για καμια επιτοπια με μηδεν κμ πρέπει να εισαι πολυ προσεκτικος!!!


καλυτερες αναρτησεις που να δικαιολογουν τα 12+ που θα εχει κι οχι να ψαχνομαστε για αλλες προτασεις..

Δεν το νομιζω να ειναι ΠΟΛΥ καλυτερες απο τις υπαρχουσες εκτος κκι αν ξαναπαρει τα ηνια ο πεθαμενος Soihiro!!!! αναβαθμισμενες ισως πολυ καλυτερες οχι!!!!


και σαφως καλυτερη ποιοτητα κατασκευης...

Made in italy (παει η Ισπανια πεθανε απο το 2009) και Ιαπωνικη ποιοτητα κατασκευης ειναι πραγματα ασυμβιβαστα!!!! Ας ελπισουμε οτι το παθημα της Ισπανιας (αποχωρηση του εργοστασιου λογω μετριας ποιοτητας κατασκευης κι ελλειπων τεχνικων ελεγχων) να γινει μαθημα για τους ιταλους! Αν δεν γινει τοτε υπαρχει η σκεψη για πληρη μεταφορα της γραμης παραγωγης ολων των Χοντα που παραγονται στην Adesa της ιταλιας στην μαμα Ιαπωνια (αμαν και ποτε)


μως εκει που απογοητευτηκα ηταν στην κινηση και στις επιτοπιες,κακο κεντρο βαρους.καμια σχεση με το adv...

να ηξερες ποσο το εχω πληρωσει αυτο!!! Την τελευταια φορα, στην προσπαθεια μου να την κρατησω και να πεσει ###### μετα απο επιτοπια οπου εσβησε ο κινητρας λογω λαθους σχεσης στο σαζμαν, μια θλαση στο δικεφαλο μηριαιο με κρατησε ''αναπηρο'' για κανα μηνα!!!

gemara
23-07-2010, 16:18
Υπομονη μεχρι τελη Αυγουστου αρχες Σεπτεμβριου οποταν θα εχω ενημερωση απο χοντα Ιαπωνιας! Σοβαρα το λεω δεν ειανι αστειο!! Αν δεν υπαρξει ενημερωση μεχρι τοτε θα μεινουμε στα ιδια!!!...

Περιμένουμε εναγωνίως όλοι στο forum να ενημερωθούμε για το καινούριο varadero!

45+1 μείνανε!:)

gepol
23-07-2010, 19:54
Για Βραζιλία μεριά ακούγεται ότι θα κατασκευάζεται και το όνομα αυτής Mojave.... (βρώμα προς το παρόν....αλλά ποτέ δεν ξέρεις)

GeorgeP
23-07-2010, 20:36
Για Βραζιλία μεριά ακούγεται ότι θα κατασκευάζεται και το όνομα αυτής Mojave.... (βρώμα προς το παρόν....αλλά ποτέ δεν ξέρεις)

Γιωργο,

Στην adesa της ιταλιας θα κατασκευαζεται (οτι και να ειναι αυτος ο αντικαταστατης) μαζι με το Τρανσαλπ, στο ιδιο εργοστασιο!!!

Απο την Βραζιλια υπαρχουν φοροι Προστιθεμενης Αξιας (τριτη χωρα). Οι ιδιοι επιβαλλονται και στα προιοντα απο Ιαπωνια αλλα πολλοι λιγοτεροι λογω συμφωνιας ΕΕ και ιαπωνιας πριν μερικα χρονια!!
Σε πριπτωση δηλαδη που αποφασισθει να φτιαχνεται στην Ιαπωνια (παιζει κι αυτο) αλλα VFR 1200 θα εφαρμοσθει το ιδιο καθεστως που εφαρμοζει η ΕΕ και για τα Μερσεντες, τα Φολκσβαγκεν, τα Τουοτα που φτιαχνονται στην...... τουρκια και εισαγονται στην ευρωπη!

skippybi
23-07-2010, 20:44
Περιμένουμε εναγωνίως όλοι στο forum να ενημερωθούμε για το καινούριο varadero!

45+1 μείνανε!:)
:sm7::sm7:

gemara
24-07-2010, 00:02
:sm7::sm7:

Τη βγάζεις και συ για πούλημα τη BMW;;;:Απορία:

taksidiotis
28-07-2010, 17:50
Για Βραζιλία μεριά ακούγεται ότι θα κατασκευάζεται και το όνομα αυτής Mojave.... (βρώμα προς το παρόν....αλλά ποτέ δεν ξέρεις)
το διαβασα κι εγω αυτο αλλα δεν νομιζω οτι θα κατασκευαζεται εκει.

παντως περιμενω με αγωνια την απαντηση της honda προς τις υπολοιπες εταιρειες.
δε θελω επιδοσεις ducati multi,προτιμω την αξιοπιστια και το ονομα της honda για αυτο και ελπιζω οτι θα δουμε κατι super.
μετα μενει να δουμε και την bmw τι θα κανει...
και τελος...η αποφαση.

GeorgeP
28-07-2010, 18:10
το διαβασα κι εγω αυτο αλλα δεν νομιζω οτι θα κατασκευαζεται εκει.

παντως περιμενω με αγωνια την απαντηση της honda προς τις υπολοιπες εταιρειες.
δε θελω επιδοσεις ducati multi,προτιμω την αξιοπιστια και το ονομα της honda για αυτο και ελπιζω οτι θα δουμε κατι super.
μετα μενει να δουμε και την bmw τι θα κανει...
και τελος...η αποφαση.

Η BMW φιλε ταξιδιωτη ανακοινωσε το νεο GS1200R το οποιο θα παρουσιαστει σε 2-3 χρόνια και το οποιο θα διαθετει άλλον κυβισμο και θα ειναι υδρόψυκτο!! Ουτε λεξη ομως για την διαταξη κινητηρα!! Οπως ειπε ο Rudolf Andreas Probst υπευθυνος επικοινωνιας της BMW Motorrad η γερμανικη εταιρεια σκεφτεται να αρχισει την εξελιξη μιας νεας εκδοσης GS μετα απο τα προσφατα παραδειγματα των ανταγωνιστων! (λεγε με Super tenere, Multistrada, και χοντα που ερχεται) Δεν θελησε να πει τιποτε αλλα οι φημες μιλουν για αυξηση κυβικων, υδροψυξη και τεχνολογια που θα παει την εταιρεια 10 χρονια μπροστα απο τον ανταγωνισμο! Οπως και να εχει ομως μια τετοια διαδυκασια απαιτει χρόνο!!

Σημ 1. μαλλον κι αυτοι περιμενουν την......χοντα!!!!!
Σημ 2. με λιγη προσοχη στα υπογραμμισμενα......αν ξαναδουμε μποξερ...σφυρηξτε μου κλεφτικα!!!

πηγη: περιοδικο ΜΟΤΟ τευχος 465 (15-07-10) σελις 24

italos
29-07-2010, 13:39
πηγη: περιοδικο ΜΟΤΟ τευχος 465 (15-07-10) σελις 24

Αυτό το τελευταίο τι το ήθελες ρε Γιώργο μου??? Για να μην το πιστέψουμε με τπτ???:sm7::sm7::sm7:

GeorgeP
29-07-2010, 20:27
Αυτό το τελευταίο τι το ήθελες ρε Γιώργο μου??? Για να μην το πιστέψουμε με τπτ???:sm7::sm7::sm7:

Νικολα,

αληθεια ειναι ρε!!!! ?Δεν ξερω να λεω ψεματα γμτ μου!!!!!!

Σημ. γιαυτο τα χαλασα και με την εικονιζομενη το 1993!! ;):sm7::sm7:

skippybi
29-07-2010, 21:25
Τη βγάζεις και συ για πούλημα τη BMW;;;:Απορία:
όχι θα την κρατήσω για το σούπερ μάρκετ:D

HERC
29-07-2010, 22:31
ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΠΛΑΣΤΙΚΟ !!!!!!!!!!

Fast&Furious
12-08-2010, 17:27
Οσο παει και πιο ομορφο το κανουν............:yz:yz:yz:yz

pirate
12-08-2010, 17:43
Οσο παει και πιο ομορφο το κανουν............:yz:yz:yz:yz

κακίες ........ :sm7::sm7::sm7::sm7: