PDA

View Full Version : Έχεις Bmw? Θα πληρώσεις...


Neo
22-07-2010, 02:09
Περιστατικό που μου συνέβη το Σάββατο 22/07.

Είμαι στην εθνική οδό Κορίνθου Πατρών με ένα Ford Fiesta μοντέλο 95' και βγαίνω στην έξοδο προς αρχαία Κόρινθο για να μην πληρώσω τα απαράδεκτα διόδια του Ζευγολατιού αλλά και για να μην σκοτωθώ. Στο δρόμο προς σωληνουργία για όσους ξέρουν έχει μια μεγάλη ευθεία στην οποία έχω μπροστά μου ένα autobianchi αρχαίο από αυτά που το πορτ-μπαγκάζ ανοίγει σαν δύφιλλη ντουλάπα. Αφού το βλέπω να αγκομαχάει με 30χλμ. ξέροντας πως δεν έχω άλλη ευκαιρία για προσπέραση και αφού ελένχω ότι είμαστε μόνοι μας σε μια τεράστια ευθεία βγάζω φλάς και προσπερνάω. Μόλις ολοκληρώνω την προσπέραση δεν είχα κάνει άλλα 100 μέτρα και βλέπω περιπολικό και 2 ένστολους να μου κάνουν σήμα. Ακολούθησε ο παρακάτω διάλογος τον οποίο παραθέτω αυτούσιο:
(Α)= Αστυνομικός
(Β)= Εγώ

(Α)- Κύριε σταματήστε στην άκρη και δώστε μου άδεια κυκλοφορίας.
(Β)- Ορίστε του τα δείχνω (προβλεπόμενος φοράω πάντα ζώνη )

(Α)- Πατήσατε διπλή γραμμή το ξέρετε?
(Β)- Έχετε δίκιο όντως πάτησα, πρόσπέρασα το Autobianchi γιατί θεώρησα ότι δεν έχω άλλη επιλογή πιο κάτω.

(Α)- Ποιο Autoboanchi κύριε δεν είδα κάποιο όχημα που να πηγαίνει αργά.
(Β)- Τι να πω, μας πως δεν το είδατε ,δεν μπορεί ρωτήστε τον συνάδελφό σας.

Εκείνη τη στιγμή ο άλλος σταματάει άλλο όχημα επίσης για διπλή γραμμή τον οποίο και αφήνει να φύγει.

(Α)- Το δίπλωμά σας κύριε.
(Β)- 1 λεπτό γιατί το έχω πίσω, ανοίγω σάκο και βγάζω το βιβλιαράκι της bmw που έχω μέσα τα πάντα, άδεια ασφάλεια δίπλωμα κτλ για να τα παίρνω στο μπουφάν και του το δίνω.

(Α)- Κύριε η ποινή είναι 400€ και αφαίρεση διπλώματος.
(Β)- Ορίστε? Μα πως αφού σας εξήγησα και είδατε πως συνέβη το περιστατικό, θα εξανλήσετε την αυστηρότητα?

Εκείνη τη στιγμή ο άλλος αφήνει 2ο όχημα να φύγει και περνάει από μπροστά με 20 χλμ παπάκιας 45άρης με σαγιονάρα μαγιό ξεκράνωτος χωρίς μπλούζα και ένα 3χρονο ανάμεσα σε αυτόν και το τιμόνι σμε την ίδια περιβολή. Δεν τον κοιτάνε καν και φεύγει.

(Α) - Καλά δεν θα σας γράψω για τόσα αλλά για 100 ευρώ τα οποία θα πληρώσετε τα μισά σε 10 μέρες.
(Β) - Να σας ρωτήσω κάτι, τα άλλα οχήματα που σταματήσατε για την ίδια παράβαση γιατί τα αφήσατε να φύγουν?

(Α) - Κύριε έκανε ο συνάδελφος τις απαραίτητες συστάσεις και έκρινε ότι είναι βιοπαλαιστές άνθρωποι και δεν τους έβαλε πρόστιμο.

Κοιτάζω εμένα που ήμουν με μια βερμούδα και ένα μπλουζάκι , κοιτάζω και το Fiestaki που ήταν μέσα στην σκόνη και του λέω:

(Β) - Συγγνώμη κύριε σας έδωσα την εντύπωση πως μου τρέχουν από τα μπατζάκια?

Γυρίζει λοιπόν ο τυπάς με ύφος περιφρονητικό και μου λέει επι λέξη κόβωντας τον πλυθηντικό:

(Α)- Εσύ έχεις Bmw εγώ δεν έχω... (Είχε δει το βιβλιαράκι την μηχανής όταν άνοιξα τη θηκούλα για να βγάλω το δίπλωμα)

Έμεινα κόκκαλο. Ένιωσα τέτοια οργή που δεν κατάφερα να αρθρώσω λέξη. Σκέφτηκα να τον βουτήξω λέω θα με πάνε αυτόφωρο. Σκέφτηκα να τον αρχίσω στα μπινελίκια λέω θα με σκίσει στα πρόστιμα και δεν θα έχω να πάω διακοπές.
Είμαι 27 χρονών και πήρα πριν ένα μήνα μια 800gs ούτε κι εγώ ξέρω με πόσο καιρό οικονομίες και πόση δουλειά. Που να ήξερα τι ανθρώπους και τι κράτος δικαίου έχω να αντιμετωπίσω...

Αυτό που με πειράζει ακόμα είναι που έσκυψα το κεφάλι πήρα την κλήση κι έφυγα... αντί να μείνω εκεί και να τον κοπανάω ακόμα τέτοια οργή έχω.

Α, έχω να ακουμπήσω άνθρωπο από τη 2α λυκείου.

syan
22-07-2010, 06:33
Ισως...λέω ίσως την επόμενη που θα κουβαλάς κι ένα μαγνητοφωνάκι τσέπης να μπορείς να του τραβήξεις μία μηνυσούλα για πλημμελή άσκηση καθηκόντων και παράβαση του άρθρου φχψ...! Περαστικά...

MARK
22-07-2010, 07:40
Δίκιο έχεις αλλά μην χαλάς την ζαχαρένια σου για κάθε μακάκα,και εγώ το ίδιο θα αισθανόμουν αλλά μην χαλιέσαι,όλα καλά.....;)

gemara
22-07-2010, 07:44
Είχες καμιά διαφορετική εντύπωση για την ποιότητα της Ελληνικής Αστυνομίας;;;

GeorgeP
22-07-2010, 08:39
Ισως...λέω ίσως την επόμενη που θα κουβαλάς κι ένα μαγνητοφωνάκι τσέπης να μπορείς να του τραβήξεις μία μηνυσούλα για πλημμελή άσκηση καθηκόντων και παράβαση του άρθρου φχψ...! Περαστικά...

Ο νομος απαγορευει την ηχογραφηση/βιντεοσκοπηση του οποιουδηποτε ανευ συγκαταθεσεως του! Στο δικαστηριο αν προσκομιζοταν τετοιο στοιχειο οχι μονον δεν θα λαμβανοταν υποψιν αλλα ο προσκομιζων θα πηγαινε κατηγορουμενος αυτεπαγγελτως!!!

Ο loulou1100 εχει τις λεπτομερειες να με διαψευσει ¨η οχι!!!!!!

syan
22-07-2010, 08:46
Ο νομος απαγορευει την ηχογραφηση/βιντεοσκοπηση του οποιουδηποτε ανευ συγκαταθεσεως του! Στο δικαστηριο αν προσκομιζοταν τετοιο στοιχειο οχι μονον δεν θα λαμβανοταν υποψιν αλλα ο προσκομιζων θα πηγαινε κατηγορουμενος αυτεπαγγελτως!!!

Ο loulou1100 εχει τις λεπτομερειες να με διαψευσει ¨η οχι!!!!!!

Δεν νομίζω οτι ισχύει πλέον αυτό...(μιλάμε για κρατικό λειτουργό και όχι για παρέμβαση ιδιωτικού απορρήτου)...Λέω νομίζω γιατί είχα μια σχετική συζήτηση πριν κανα χρόνο! Παράκληση οι νομικοί να το διευκρινίσουν...

vincet
22-07-2010, 08:58
ΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύραΝεύρα

plusangel
22-07-2010, 10:58
ΑΙΣΧΟΣ...τι να πεις?????

yannis
22-07-2010, 11:40
..." (Α)- Εσύ έχεις Bmw εγώ δεν έχω... (Είχε δει το βιβλιαράκι την μηχανής όταν άνοιξα τη θηκούλα για να βγάλω το δίπλωμα) "...
:sm7:


Πιθανή απάντηση που μου έρχεται στο μυαλό...

(Β) Ευχαριστώ, με κολακεύετε!!!!!:p
..........
Παίρνω την κλήση με έκπτωση και φεύγοντας, πάντα χαμογελώντας:cool:
..........
(Β) Μιά φιλική συμβουλή πάντως... Με αυτό τον τρόπο δεν νομίζω ότι ποτέ θα αποκτήσετε.:D

GEO_K
22-07-2010, 11:43
κομπλεξικοι μια ζωη...... bmw λεει... και τι εγινε???? την εκλεψε ο ανθρωπος???????

Arkas
22-07-2010, 11:48
..." (Α)- Εσύ έχεις Bmw εγώ δεν έχω... (Είχε δει το βιβλιαράκι την μηχανής όταν άνοιξα τη θηκούλα για να βγάλω το δίπλωμα) "...
:sm7:


Πιθανή απάντηση που μου έρχεται στο μυαλό...

(Β) Ευχαριστώ, με κολακεύετε!!!!!:p
..........
Παίρνω την κλήση με έκπτωση και φεύγοντας, πάντα χαμογελώντας:cool:
..........
(Β) Μιά φιλική συμβουλή πάντως... Με αυτό τον τρόπο δεν νομίζω ότι ποτέ θα αποκτήσετε. :D
Είσαι πολύ κακός τελικά...:sm7:

yannis
22-07-2010, 12:06
Είσαι πολύ κακός τελικά...:sm7:

Μα, ο σκοπός είναι να συγχιστεί αυτός και όχι εγώ!!!!!!:D

Kimwnas
22-07-2010, 12:12
Ηθικό δίδαγμα...

έχετε στο μέλλον σε εμφανές σημείο ένα βιβλίο κατόχου απο garelli 30ετιας (δεκτά και τα MZ), πλάι στην φωτογραφία (ελέω photoshop) με την σύζηγο και τα 14 παιδιά έξω απο την καλύβα...

point zero
22-07-2010, 12:14
Αυτοι ολοι ειναι αστυνομικοι τυπου" θεοχαρης " ο διαλογος τους περιοριζεται στα εξης ( Σκουλικη θα σε λιωσω , Δωσε μου γρηγορα τα χαρτια σου , ξερεις ποιος ειμαι εγω ρε ? )

Οποιαδηποτε προσπαθεια για περαιτερω διαλογο τους προκαλει σοβαρες διαταραχες στο νευρικο συστημα ...Το μονο που μπορει να τους κανει να καταλαβουν ειναι ενα ολοημερο χερι ξυλο !! Αλλα οπως ηδη ξερετε αμα μπλεκεσαι με τα πιτουρα , σε τρωνε οι κοτες !

loulou1100gs
22-07-2010, 12:38
Ο νομος απαγορευει την ηχογραφηση/βιντεοσκοπηση του οποιουδηποτε ανευ συγκαταθεσεως του! Στο δικαστηριο αν προσκομιζοταν τετοιο στοιχειο οχι μονον δεν θα λαμβανοταν υποψιν αλλα ο προσκομιζων θα πηγαινε κατηγορουμενος αυτεπαγγελτως!!!

Ο loulou1100 εχει τις λεπτομερειες να με διαψευσει ¨η οχι!!!!!!


1.Ορθόν.Πέρυσι έγινε κάτω από το σπίτι μου σφοδρότατη σύγκρουση, κατέβηκα με φωτογραφική για να βοηθήσω τους εμπλακέντες οδηγούς και είδα κι' έπαθα να εξηγήσω στον "όργανο" του Τ.Ο.Τ.Α. ότι δεν απεικονίζονταν πουθενά η αφεντομουτσουνάρα του.
Η συμπεριφορά των οργάνων, επικεικώς απαράδεκτη.
2.Προσέξτε τώρα το καλοκαίρι: την στήνουν στην Εθνική με κυάλια και βλέπουν ποιοί έχουν Αθηναϊκές πινακίδες...!!!Βαράνε αβέρτα.Σού λέει "θ 'αφήσει τη δουλειά του και θα κάνει έξοδα για να κατέβει στο τοπικό Πταισματοδικείο ή Πλημμελιοδικείο;". Απίστευτα και όμως ελληνικά φαινόμενα.Δυστυχώς.
3.Το κακό είναι ότι τα παλληκαράκια αυτά εισέρχονται στις αστυνομικές σχολές στα 18 τους παντελώς άπραγα και ανώριμα χωρίς καμμία απολύτως κοινωνική εμπειρία, χωρίς να νιώσουν στο πετσί τους αυτό που λέμε "διαταγή".Βγαίνουν ποτισμένα με την οίηση της "εξουσίας" (ιδιαίτερα στην επαρχία-καλοί γαμπροί κτλ) και προσπαθούν να καλύψουν τις όποιες ατέλειες,ανασφάλειες και συμπλέγματα πίσω από μια μπλέ στολή. Τι περιμένουμε όμως από ένα σύστημα που μαθαίνει στους ανθρώπους αυτούς ότι δεν είναι συμπαραστάτες του πολίτη αλλά "praetores urbani"

jarhead
22-07-2010, 12:48
O Συναδελφος εχει κανει πλημμελη ασκηση καθηκοντων αφενος και αφετερου μαλλον θα ηθελε να παρει και αυτος ΒΜW αλλα μαλλον δεν θα το αφησε η γυναικα του!!! Σε τετοιες περιπτωσεις, παιρνεις την κληση του ζητας ευγενικα την υπηρεσια που υπηρετει και πηγαινεις και κανεις παραπονα στον διοικητη του οπως επισης του τραβας και μια μυνηση για πλημμελλη ασκηση καθηκοντων.Ταδε εφη Ζ'79 Δ.Α.Δ.ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.

napgeo
22-07-2010, 12:50
Καλημέρα φίλε μου
Άς μην σχολιάσω το γεγονός.. Μα και εσύ στο αυτοκίνητο είχες μπουφάν και δεν ξέρω τι άλλο με το σήμα bmw.. Τι να πω.. Αφου γλήτωσες και το αυτόφορο τυχερός είσαι.. Έπεσες σε καλούς τροχονόμους..:sm7:

ortho
22-07-2010, 13:04
Η παράβαση έγινε και δυστυχώς ήσουν "άτυχος".
Από κει και πέρα, εξαρτάται από τη διάθεση του τροχονόμου.
Ολοι γνωρίζουμε ότι στην επαρχία γίνεται επιλεκτικά η καταγραφή των παραβάσεων κι η επιβολή των προστίμων. Αν δε γινόταν αυτό, ΄σως να είχαν σωθεί πολλά πιτσιρίκια που βουτάνε αγροτικά, τρακτέρ, πολλές φορές εις γνώση των γονέων. Αλλά είπαμε, εκεί όλοι γνωρίζονται με όλους, ο νεαρός καμικάζι είναι φίλος του παιδιού του αστυνομικού. Τι περιμένουμε;

Εν κατακλείδι, όποιος δε θέλει πρόστιμο στην επαρχία, τηρεί τον ΚΟΚ. Ασε που μπορεί και να μας σώσει τη ζωή.

Πριν λίγο καιρό είχα διαβάσει μιά είδηση. Αστυνόμος έριξε πρόστιμο σε τσοπάνη επειδή είχε τα πρόβατα στο δρόμο και το τελευταίο του κοπαδιού δεν έφερε φως. Είχαμε ρίξει τρελλό γέλιο, αλλά τελικά, άξιος ο αστυνόμος!

napgeo
22-07-2010, 13:21
Η παράβαση έγινε και δυστυχώς ήσουν "άτυχος".
Από κει και πέρα, εξαρτάται από τη διάθεση του τροχονόμου.
Ολοι γνωρίζουμε ότι στην επαρχία γίνεται επιλεκτικά η καταγραφή των παραβάσεων κι η επιβολή των προστίμων. Αν δε γινόταν αυτό, ΄σως να είχαν σωθεί πολλά πιτσιρίκια που βουτάνε αγροτικά, τρακτέρ, πολλές φορές εις γνώση των γονέων. Αλλά είπαμε, εκεί όλοι γνωρίζονται με όλους, ο νεαρός καμικάζι είναι φίλος του παιδιού του αστυνομικού. Τι περιμένουμε;

Εν κατακλείδι, όποιος δε θέλει πρόστιμο στην επαρχία, τηρεί τον ΚΟΚ. Ασε που μπορεί και να μας σώσει τη ζωή.

Πριν λίγο καιρό είχα διαβάσει μιά είδηση. Αστυνόμος έριξε πρόστιμο σε τσοπάνη επειδή είχε τα πρόβατα στο δρόμο και το τελευταίο του κοπαδιού δεν έφερε φως. Είχαμε ρίξει τρελλό γέλιο, αλλά τελικά, άξιος ο αστυνόμος!


Φίλε μου να μην γελάς καθόλου. Ο Κ.Ο.Κ είναι σαφής. Τα κοπάδια όταν κινούνται σε δρόμο με σήμανση, πρέπει το πρώτο και το τελευταίο να φέρουν φώς....αναγνώρισης. ΄Και ο συνοδός έχει τον τρόπο να μην ξεκόβει το πρώτο και το τελευταίο. Άς μην το αναλύσουμε εδώ.:(:(

boxerakias57
22-07-2010, 16:20
τα προβατα πρεπει να εχουν στο τελοσ και πινακιδα μακρυ οχημα:sm7:

staren
22-07-2010, 16:24
τα προβατα πρεπει να εχουν στο τελοσ και πινακιδα μακρυ οχημα:sm7:


:sm7::sm7::sm7:

sakis7
22-07-2010, 17:14
οι πρώτες λέξεις που μου ήρθαν, διαβάζοντας την ιστορία σου φίλε Νίκο ήταν ’’κόμπλεξ’’ και ’’απωθημένα’’!

Η αλήθεια είναι ότι σου έκατσε και σένα περίπτωση γιατί είμαι σίγουρος ότι αρκετοί συνάδελφοί του ενδεχομένως να αντιδρούσαν διαφορετικά.

Θα συμφωνήσω ότι υπάρχει ανωριμότητα και έλλειψη παιδείας από αρκετούς γιατί αλλιώς δεν εξηγείται το γεγονός ότι έχω πετύχει κανα 2-3 φορές την ομάδα ΔΙΑΣ σε κεντρικότατο δρόμο να προσπαθούν να ’’σηκώσουν’’ τα versys και τα Vstrom και να τα ’’στήνουν’’ από φανάρι σε φανάρι..!

Ξέχασε το το συμβάν και μη χαλιέσαι... μακάκες, δυστυχώς, υπήρχαν και θα υπάρχουν..

saitman
22-07-2010, 17:32
αν σε εβλεπε πανω στη μπεμπα να δεις τι θα σου εκανε!φτηνα την γλυτωσες.:sm7::sm7::sm7:

gandreas
22-07-2010, 18:49
..." (Α)- Εσύ έχεις Bmw εγώ δεν έχω... (Είχε δει το βιβλιαράκι την μηχανής όταν άνοιξα τη θηκούλα για να βγάλω το δίπλωμα) "...
:sm7:


Πιθανή απάντηση που μου έρχεται στο μυαλό...

(Β) Ευχαριστώ, με κολακεύετε!!!!!:p
..........
Παίρνω την κλήση με έκπτωση και φεύγοντας, πάντα χαμογελώντας:cool:
..........
(Β) Μιά φιλική συμβουλή πάντως... Με αυτό τον τρόπο δεν νομίζω ότι ποτέ θα αποκτήσετε.:D
:sm7::sm7::sm3::sm8::sm8:

gandreas
22-07-2010, 18:55
Για μένα όπως μας το έγραψες εδώ, στείλε το στο τμήμα του.

kostas_366
22-07-2010, 20:06
3.Το κακό είναι ότι τα παλληκαράκια αυτά εισέρχονται στις αστυνομικές σχολές στα 18 τους παντελώς άπραγα και ανώριμα χωρίς καμμία απολύτως κοινωνική εμπειρία, χωρίς να νιώσουν στο πετσί τους αυτό που λέμε "διαταγή".Βγαίνουν ποτισμένα με την οίηση της "εξουσίας" (ιδιαίτερα στην επαρχία-καλοί γαμπροί κτλ) και προσπαθούν να καλύψουν τις όποιες ατέλειες,ανασφάλειες και συμπλέγματα πίσω από μια μπλέ στολή. Τι περιμένουμε όμως από ένα σύστημα που μαθαίνει στους ανθρώπους αυτούς ότι δεν είναι συμπαραστάτες του πολίτη αλλά "praetores urbani"
Φίλε μου δεν θα συμφωνήσω. Το επίπεδο της αστυνομίας (κατά την γνώμη μου και την εμπειρία μου σε χώρο που έρχονται για τα καθήκοντά τους) είναι πολύ καλύτερο από το επίπεδο του ....χωροφύλακα, ο οποίος ``έμπαινε`` με κανένα κατσίκι στην υπηρεσία, ή με το άθροισμα των ψήφων της οικογένειάς του. Έμπαινε στην ταβέρνα, ``ρουφώντας`` την κοιλάρα του, έτρωγε ένα αρνί και δεν σε έγραφε κιόλας γιατί ήταν καλός!!! (προσωπική εμπειρία).
Βέβαια σε κάθε υπηρεσία, είναι σωστοί και λάθος. Τον λάθος δεν τον κρίνω από το πόσο δεν θα εφαρμόσει τον νόμο.
Στην περίπτωση του φίλου εδώ, καταδικάζω τον αστυνομικό. Δεν έπρεπε να μιλήσει έτσι. Και ο Βαρδινογιά--ης να σταματήσει δεν πρέπει να πληρώσει κάτι βάση της δήλωσης του (γιατί απλά δεν θα φαίνεται λόγο οφφ-σορ, θα είναι μικρότερη από την δική μου, εδώ γελάνε:sm7:).

Xarleas
22-07-2010, 22:02
Α ρε πως φαίνονται οι φραγκάτοι..... Μολότωφ δεν είχες να του ρίξεις??

ntinopoulos
22-07-2010, 22:21
Φίλε μου δεν θα συμφωνήσω. Το επίπεδο της αστυνομίας (κατά την γνώμη μου και την εμπειρία μου σε χώρο που έρχονται για τα καθήκοντά τους) είναι πολύ καλύτερο από το επίπεδο του ....χωροφύλακα, ο οποίος ``έμπαινε`` με κανένα κατσίκι στην υπηρεσία, ή με το άθροισμα των ψήφων της οικογένειάς του. Έμπαινε στην ταβέρνα, ``ρουφώντας`` την κοιλάρα του, έτρωγε ένα αρνί και δεν σε έγραφε κιόλας γιατί ήταν καλός!!! (προσωπική εμπειρία).
Βέβαια σε κάθε υπηρεσία, είναι σωστοί και λάθος. Τον λάθος δεν τον κρίνω από το πόσο δεν θα εφαρμόσει τον νόμο.
Στην περίπτωση του φίλου εδώ, καταδικάζω τον αστυνομικό. Δεν έπρεπε να μιλήσει έτσι. Και ο Βαρδινογιά--ης να σταματήσει δεν πρέπει να πληρώσει κάτι βάση της δήλωσης του (γιατί απλά δεν θα φαίνεται λόγο οφφ-σορ, θα είναι μικρότερη από την δική μου, εδώ γελάνε:sm7:).
ετσι ακριβως!:sm8:

GeorgeKoy
22-07-2010, 22:31
Έτσι ακριβός . Ξέρεις πόσες φορές έχω ακούσει την ατάκα : Εσύ έχεις BMW τι μιλάς ρε ?
:hmmm:

ΝεύραΝεύρα

gandreas
22-07-2010, 22:38
1.Ορθόν.Πέρυσι έγινε κάτω από το σπίτι μου σφοδρότατη σύγκρουση, κατέβηκα με φωτογραφική για να βοηθήσω τους εμπλακέντες οδηγούς και είδα κι' έπαθα να εξηγήσω στον "όργανο" του Τ.Ο.Τ.Α. ότι δεν απεικονίζονταν πουθενά η αφεντομουτσουνάρα του.
Η συμπεριφορά των οργάνων, επικεικώς απαράδεκτη.
2.Προσέξτε τώρα το καλοκαίρι: την στήνουν στην Εθνική με κυάλια και βλέπουν ποιοί έχουν Αθηναϊκές πινακίδες...!!!Βαράνε αβέρτα.Σού λέει "θ 'αφήσει τη δουλειά του και θα κάνει έξοδα για να κατέβει στο τοπικό Πταισματοδικείο ή Πλημμελιοδικείο;". Απίστευτα και όμως ελληνικά φαινόμενα.Δυστυχώς.
3.Το κακό είναι ότι τα παλληκαράκια αυτά εισέρχονται στις αστυνομικές σχολές στα 18 τους παντελώς άπραγα και ανώριμα χωρίς καμμία απολύτως κοινωνική εμπειρία, χωρίς να νιώσουν στο πετσί τους αυτό που λέμε "διαταγή".Βγαίνουν ποτισμένα με την οίηση της "εξουσίας" (ιδιαίτερα στην επαρχία-καλοί γαμπροί κτλ) και προσπαθούν να καλύψουν τις όποιες ατέλειες,ανασφάλειες και συμπλέγματα πίσω από μια μπλέ στολή. Τι περιμένουμε όμως από ένα σύστημα που μαθαίνει στους ανθρώπους αυτούς ότι δεν είναι συμπαραστάτες του πολίτη αλλά "praetores urbani"

ΝεύραΝεύραΝεύρα
Προφανώς δικηγόρος!!!
Δεν βάζουμε και κανένα τηλεφωνάκι μήπως και ξελασπώσουμε καμιά φορά? :D:D:D

commander
22-07-2010, 23:04
¨Εαν δεν γελιεμε εχουν κερδος απο την καθε κλιση που θα κοψουν. Καποτε ειτανε δεν πρεπει να εχει αλαξη αυτο.Το λεω γιατι 99/04 ειχα σχεση με την τροχαια της Ν Ιωνιας και της Κηφισιας. Περιτο να σας πω την γνωμη μου γι αυτους τους ανθρωπους που ομως υπαρχουν και οι κυριοι στο σωμα μεσα δεν μπορεις να του βαλεις στο ιδιο καζανι ολους.

gandreas
22-07-2010, 23:15
¨Εαν δεν γελιεμε εχουν κερδος απο την καθε κλιση που θα κοψουν. Καποτε ειτανε δεν πρεπει να εχει αλαξη αυτο.Το λεω γιατι 99/04 ειχα σχεση με την τροχαια της Ν Ιωνιας και της Κηφισιας. Περιτο να σας πω την γνωμη μου γι αυτους τους ανθρωπους που ομως υπαρχουν και οι κυριοι στο σωμα μεσα δεν μπορεις να του βαλεις στο ιδιο καζανι ολους.
:sm8::sm8::sm8:]
Και μάλιστα σε πολλούς από εμάς σίγουρα όλο και κάποιος θα χαρίστηκε :rolleyes:

manosamos
22-07-2010, 23:36
Βλαχιάαααααααααααααα

jarhead
23-07-2010, 00:23
¨Εαν δεν γελιεμε εχουν κερδος απο την καθε κλιση που θα κοψουν. Καποτε ειτανε δεν πρεπει να εχει αλαξη αυτο.Το λεω γιατι 99/04 ειχα σχεση με την τροχαια της Ν Ιωνιας και της Κηφισιας. Περιτο να σας πω την γνωμη μου γι αυτους τους ανθρωπους που ομως υπαρχουν και οι κυριοι στο σωμα μεσα δεν μπορεις να του βαλεις στο ιδιο καζανι ολους.

Δεν υπαρχει κανενα προσωπικο οφελος, παρα μονο οτι ο διοικητης του λεει οτι σημερα θα μου φερεις 20 ζωνες , 30 κρανη κλπ-.Την αστυνομια την φαγανε τα τετραγωνακια και οι στατιστικες, για αυτον δεν παμε μπροστα.Οσο για τα χρηματα απο τις κλησεις τα καρπωνεται ο εκαστοτε δημος οπου γινεται η παραβαση.

italos
23-07-2010, 00:36
1.Ορθόν.Πέρυσι έγινε κάτω από το σπίτι μου σφοδρότατη σύγκρουση, κατέβηκα με φωτογραφική για να βοηθήσω τους εμπλακέντες οδηγούς και είδα κι' έπαθα να εξηγήσω στον "όργανο" του Τ.Ο.Τ.Α. ότι δεν απεικονίζονταν πουθενά η αφεντομουτσουνάρα του.
Η συμπεριφορά των οργάνων, επικεικώς απαράδεκτη.
2.Προσέξτε τώρα το καλοκαίρι: την στήνουν στην Εθνική με κυάλια και βλέπουν ποιοί έχουν Αθηναϊκές πινακίδες...!!!Βαράνε αβέρτα.Σού λέει "θ 'αφήσει τη δουλειά του και θα κάνει έξοδα για να κατέβει στο τοπικό Πταισματοδικείο ή Πλημμελιοδικείο;". Απίστευτα και όμως ελληνικά φαινόμενα.Δυστυχώς.
3.Το κακό είναι ότι τα παλληκαράκια αυτά εισέρχονται στις αστυνομικές σχολές στα 18 τους παντελώς άπραγα και ανώριμα χωρίς καμμία απολύτως κοινωνική εμπειρία, χωρίς να νιώσουν στο πετσί τους αυτό που λέμε "διαταγή".Βγαίνουν ποτισμένα με την οίηση της "εξουσίας" (ιδιαίτερα στην επαρχία-καλοί γαμπροί κτλ) και προσπαθούν να καλύψουν τις όποιες ατέλειες,ανασφάλειες και συμπλέγματα πίσω από μια μπλέ στολή. Τι περιμένουμε όμως από ένα σύστημα που μαθαίνει στους ανθρώπους αυτούς ότι δεν είναι συμπαραστάτες του πολίτη αλλά "praetores urbani"



Mα στο δικαστήριο θα εμφανιστεί εντελώς τυχαία και μην έχοντας αποστολέα η κασετα απο το συμβαν....!!!

Δεν θα καταχωρυθεί σαν αποδεικτικό στοιχείο.....αλλά πίστεψε με θα ληφθεί υπ'όψιν του προέδρου του δικαστηρίου σίγουρα!!!

Εσύ απλά θα στείλεις με κάποιον το φάκελο με τη κασετα....:D:D:D



Περαστικά τρελέ.....και πάλι καλά....γτ κανονικά έπαιζε και η 400αρα....αμα ήθελε να σε σκίσει...

gandreas
23-07-2010, 00:53
Αν πάει κάτι στραβά

YouTube - How to Escape from Handcuffs

ntinopoulos
23-07-2010, 08:55
¨Εαν δεν γελιεμε εχουν κερδος απο την καθε κλιση που θα κοψουν. Καποτε ειτανε δεν πρεπει να εχει αλαξη αυτο.Το λεω γιατι 99/04 ειχα σχεση με την τροχαια της Ν Ιωνιας και της Κηφισιας. Περιτο να σας πω την γνωμη μου γι αυτους τους ανθρωπους που ομως υπαρχουν και οι κυριοι στο σωμα μεσα δεν μπορεις να του βαλεις στο ιδιο καζανι ολους.
ναι...ναι...,5% ποσοστο και στο τελος του χρονου παιρνουν και πιστωτικο αναλογα με τον τζιρο!:sm7::p

zortal
23-07-2010, 11:46
Αν πάει κάτι στραβά

YouTube - How to Escape from Handcuffs (http://www.youtube.com/watch?v=kXeamc7e31c&feature=channel)



Μόνο που αυτές είναι παιχνίδια :sm7::sm7::sm7:

commander
23-07-2010, 11:58
:sm8::sm8::sm8:]
Και μάλιστα σε πολλούς από εμάς σίγουρα όλο και κάποιος θα χαρίστηκε :rolleyes:
Εμ βεβαια αμα πηγενεις χωρις κρανος θα την εχεις σκαπουλαρη καμια φορα εεεεεεεεε :sm7::sm7::sm7::sm7: