PDA

View Full Version : H Forthnet "σέρνεται" ...


ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
06-08-2010, 06:39
Μετά από ερώτημά μου προς την εταιρία που μας κάνει hosting στο φόρουμ μας,

μετά από μηνύματα για κάποιες καθυστερήσεις που μου ανέφεραν μέλη μας,

έλαβα την παρακάτω απάντηση !





Αγαπητέ Κε Δουρίδα,

Αυτή τη στιγμή υπάρχει τεχνικό πρόβλημα στη διασύνδεση της Forthnet με το εξωτερικό. Συγκεκριμένα ο router τους forthnet-gw.ip4.tinet.net παρουσιάζει υψηλή καθυστέρηση στη μετάδοση των δεδομένων με αποτέλεσμα , για τους συνδρομητές της Forthnet, να αργούν να φορτώσουν ιστοσελίδες που φιλοξενούνται σε servers που η μεταφορά των δεδομένων περνάει από αυτόν τον router.

Να αναφέρουμε ότι το πρόβλημα δεν αφορά μόνο ιστοσελίδες που φιλοξενούνται σε δικούς μας server αλλά και σε πολλούς άλλους παρόχους. Έχουμε ήδη ειδοποιήσει την Forthnet για το πρόβλημα και περιμένουμε την αποκατάστασή του.

Σχετική συζήτηση σχετικά με τα προβλήματα της Forthnet θα βρείτε και στις τελευταίες σελίδες του:

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=3629428#post3629428 (mhtml:{B2ACE6CC-94EC-4BFF-8ABA-E99797696021}mid://00002540/!x-usc:http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=3629428#post3629428)

ARGI
06-08-2010, 09:53
Μετά από ερώτημά μου προς την εταιρία που μας κάνει hosting στο φόρουμ μας,

μετά από μηνύματα για κάποιες καθυστερήσεις που μου ανέφεραν μέλη μας,

έλαβα την παρακάτω απάντηση !

Νικ, δυστηχώς έτσι έχουν τα πράγματα.
Εγώ προοθώ FORTHNET, και έχουμε ένα σωρό προβλήματα αυτές τις ημέρες..!!!
Μάλλον φταίει η ζέστη... !!!!
;););)

ntinopoulos
06-08-2010, 10:04
φταιει ο ...οτε!:sm7:

EOD-K9
06-08-2010, 10:04
χμχμχμ

τωρα παραπονιέσαι εεεεε???!!!!


οταν το έλεγα εγώ μου έλεγες οτι λουφάρω !!!:D:)

Captain_Andreas
06-08-2010, 10:15
Η σωστή αντιμετώπιση προς τέτοιες απαντήσεις, κατά την γνώμη μου, είναι "Δεν με νοιάζει φτιάξτε το αλλιώς να φεύγουμε..."

γιαγια αρκουδα
06-08-2010, 12:04
Εχω 4 γραμες 8ρες του οτε. 2 σπιτη και 2 στο μαγαζη. εδω και μια ευδομαδα το <<σερνετε>> θα ηταν τιμη για τον οτε. προσπαθω να ανοιξω σελιδα στον εξπλορερ και κανω κλικ και σικονομε παω στο ψυγειο περνω το μπουκαλι με το νερο, παω περνω ποτιρι, βαζω και πηνω , παω το μπουκαλι στο ψυγειο , και παω στον ιπολογιστη ....
ακομα δεν εχει ανοιξη η σελιδα....
οποτε λες γ##ω τον οτε σας και γ##ω τα καλοδια σας? η δεν το λες.....

Carduelis
06-08-2010, 14:04
Είτε ΟΤΕ είτε Forthnet είτε ..ΙΒΜ είτε Apple, οτι περνάει τα σύνορα αυτής της χώρας μολύνεται με τον Trojan virus "simeravariemaikaneikaimiazesti" !
O ιός αυτός εναλλάσεται με τον άλλο ιό "piasemiafrapogalo", εχει υψηλή μεταδοτικότητα, κρατάει βαριά 3 μήνες και ελαφρύτερα άλλους 9 ετησίως, και αντιμετωπίζεται μόνο ομοιοπαθητικά: "πιάσε και μένα ένα φραπόγαλο" που πίνεται σε slow motion και με συνοδευτικό Stedon !

KAS
06-08-2010, 19:47
φταιει ο ...οτε!:sm7:
Να τον πουλήσουμε όλον , και να διώξουμε τους υπαλλήλους .Μπορεί να εξοικονομήσουμε και χρήματα για να σωθεί η Ελλάδα .Γιατί φταίνε και αυτοί οι υπάλληλοι .:sm7:

Πάντως και εγώ που έχω κονεξ έχω πρόβλημα .Το τελευταίο διάστημα δεν ανοίγει σελίδα εύκολα .Κάνω όπως λέει ο Γιατρός φραπέ και στη συνέχεια ξεκινάει .

jarhead
06-08-2010, 20:32
Και εδω Θεσσαλονικη ειχα προβλημα με φορθνετ αλλα σημερα καπως εχει φτιαξει.

explode
06-08-2010, 21:11
Εγω εχω HOL και αρκετους μηνες τωρα εχω προβλημα με μονο αυτο το φορουμ κανω μια ωρα να ανοίξω να διαβασω ενα thread.
Δεν ξερω βεβαία αν φταιει κατι αλλο.

pirate
06-08-2010, 22:49
χμχμχμ

τωρα παραπονιέσαι εεεεε???!!!!


οταν το έλεγα εγώ μου έλεγες οτι λουφάρω !!!:D:)

:sm7::sm7:

jarhead
06-08-2010, 23:03
Εγω εχω HOL και αρκετους μηνες τωρα εχω προβλημα με μονο αυτο το φορουμ κανω μια ωρα να ανοίξω να διαβασω ενα thread.
Δεν ξερω βεβαία αν φταιει κατι αλλο.

Ειχα HOLκαι αλλαξοπιστησα σε Forthnet.

Gazi
07-08-2010, 15:23
OTI KAI NA ΛΕΤΕ.....



ΕΙΤΕ ΣΕΡΝΕΤΑΙ Ο EXPLORER ΕΙΤΕ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΟΧΗΣ INTERNET......



ΕΙΤΕ ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΤΕ ΤΟ ΑΛΛΟ.............
















ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΣ ΣΤΟ GS FORUM ΘΑ ΤΗΝ ΛΕΜΕ!!!!!!!

TAKIS04
11-08-2010, 14:36
OTI KAI NA ΛΕΤΕ.....



ΕΙΤΕ ΣΕΡΝΕΤΑΙ Ο EXPLORER ΕΙΤΕ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΟΧΗΣ INTERNET......



ΕΙΤΕ ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΤΕ ΤΟ ΑΛΛΟ.............
















ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΣ ΣΤΟ GS FORUM ΘΑ ΤΗΝ ΛΕΜΕ!!!!!!!

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ..............
ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΣΤΕΛΙΟ