PDA

View Full Version : Ο Italos βρήκε δουλίτσα!!


italos
08-08-2010, 13:06
Εν μέσω οικονομικής κρίσης, εν μέσω μαζικών απολύσεων(και εγώ 30-6-2010)....σαν να είχα άστρο.....υπέγραψα σύμβαση με την Millenium Bank....και απο δευτέρα λοιπόν θα είμαι στο κατάστημα της τράπεζας στα Μελλίσια για εκπαίδευση 3 εβδομάδων....και μετά θα πάω στο κατάστημα του Γέρακα όπου θα αναλάβω το ταμείο!!!

Το όλο στορυ είχε ξεκινήσει τον Αύγουστο του 2009....συμβασιούχος στη κρατική τηλεόραση ήδη 2 χρόνια σε πολύ καλό τομέα και υπέυθυνο πόστο....οι προκύρηξη εκλογών....μου έφερε μια "αβεβαιότητα" λές και το ήξερα...ξεκίνησα λοιπόν να στέλνω βιογραφικά σε ότι εταιρεία υπήρχε απο την Κόρινθο μέχρι και την Θήβα.

Έτσι λοιπόν μετά απο γραπτές εξετάσεις δεκέμβριο του 2009(μαθηματικά-γλωσσικα-αγγλικά-τεστ iq) και 5 διαδοχικές συνεντεύξεις με διευθυντές-γενικούς και περιφερειάρχες.....δέχθηκα τηλέφωνο μέσα ιουλίου να περάσσω να μου κάνουν πρόταση συνεργασίας......γνωρίζοντας ότι η σύμβαση μου θα έληγε 30/6 με φώναξε η δ/ντρια του ανθρώπινου δυναμικού και μου είπε αν θέλετε να συνεργαστείτε μαζί μας!!! Λέω απο μέσα μου ναι θα κάνω και το δύσκολο!!! ήταν σαν λότο για μένα ...μπαίνω σε μια τράπεζα ...έστω κα απο το ταμείο απο εκεί που ξεκινάνε όλοι....και επιτέλους ελπίζω με τα προσόντα μου.....την διάθεση μου να φτάσω κάπου!!

Ανοίγει μια καινούργια προοπτική στη ζωή μου...και θα το κυνηγήσω όπως κυνήγησα και τις προηγούμενες δουλειές που έκανα!!!

Ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας μιας και ξέρω ότι πολλοί φίλοι γνώριζαν ότι είμαι σε φάση ανεργίας...και το είχανε στο νού τους!!!

Το μόνο που με φοβίζει είναι ότι είμαι στο πιο δύσκολο ίσως μεταπτυχιακό στην ελλάδα(ΑΣΟΕ-Στατιστική) και θα έχω τρελά τρεχάματα...και θα πρεπει να αφοσιωθώ πλήρως πάνω σε 2 πράγματα.Τόσα χαρτιά, ακόμα θέλουμε να πάρουμε και άλλα ...και που ήμαστε ακόμα...50000ευρω μου στοίχισαν οι σπουδές μου στη Πάτρα.....10000ευρω τώρα καλούμε να δώσω για το μεταπτυχιακό μου...για να στηριχθώ στα πόδια μου στην ανταγωνιστικότητα της αγοράς.





ΥΓ δεν τα πάω και άσχημα όμως.....πριν "δημ.υπάλληλος" έτρωγα βρισίδι....τώρα πήγα σε κλάδο που τρώει και αυτός βρισίδι τρελό:D:D:D τραπεζικός υπάλληλος!!!! Μόνο μπάτσος μου μένει να γίνω για να μην μου μιλάει κανένας χαχαχαχαχα:sm7::sm7:

skippybi
08-08-2010, 13:09
να πάνε όλα καλά και σιδεροκέφαλος;)

manosamos
08-08-2010, 13:11
Μπραβο,καλοριζικος.
Ειδες που γκρινιαζες?
Μια χαρα θα ειναι στην νεα δουλεια,θα βγαλει ο κολ.. σου ριζες στην καρεκλα με το συμπαθειο..:D
Αληθεια θες κανενα βοηθο εκει,να σου ξαναμετραει τα χρηματα?:D

italos
08-08-2010, 13:18
να πάνε όλα καλά και σιδεροκέφαλος;)

Ευχαριστώ Πατρινέ μου!!!!!

Μπραβο,καλοριζικος.
Ειδες που γκρινιαζες?
Μια χαρα θα ειναι στην νεα δουλεια,θα βγαλει ο κολ.. σου ριζες στην καρεκλα με το συμπαθειο..:D
Αληθεια θες κανενα βοηθο εκει,να σου ξαναμετραει τα χρηματα?:D

Γκρίνιαζα για άλλους λόγους....η ανεργία είναι άσχημο πράγμα.....πιο πολύ σε καταβάλει ψυχολογικά στη φάση που είμαι(χωρίς καμμία υποχρέωση-ευτυχως) παρα οικονομικά!!!

Μωρέ ας κάνω και κυτταρίτιδα χαχαχαχαχαχαχα

Στο μέτρημα δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα.....στη γρβάτα φοβάμαι ότι θα με πνίγιε χαχαχαχαχα!!!

giorgos_gs
08-08-2010, 13:37
καλη σταδιοδρομια φιλαρακο.

allen
08-08-2010, 13:46
να εχεις ενα καλο μελλον!!
απο τοτε που εφυγα απο το πολεμικο ναυτικο ! τρεχω σαν τρελλος αλλα
δουλεια με προοπτικη ΠΟΥΘΕΝΑ!:(
Εκανα οικογενεια και ακομα ψαχνω!
ευχομαι τα καλυτερα;)

moby_gr
08-08-2010, 13:46
Εν μέσω οικονομικής κρίσης, εν μέσω μαζικών απολύσεων(και εγώ 30-6-2010)....σαν να είχα άστρο.....υπέγραψα σύμβαση με την Millenium Bank....και απο δευτέρα λοιπόν θα είμαι στο κατάστημα της τράπεζας στα Μελλίσια για εκπαίδευση 3 εβδομάδων....και μετά θα πάω στο κατάστημα του Γέρακα όπου θα αναλάβω το ταμείο!!!



:sm4:καλή αρχή!!!

kostas_366
08-08-2010, 13:47
Νίκο χάρηκα πολύ με τα νέα σου.
Να σου πω την αλήθεια, το περίμενα. Το θέμα το συζητήσαμε σε μια εκδρομή στον Κοσμά, στην άκρη του δρόμου στο πάρκιν. Είμουν της γνώμης ότι, αυτός που ``έχει`` δεν έχει να φοβηθεί κάτι, 1, 2, και θα βρει την άκρη του. Και να που είναι αλήθεια.
Και πάλι εύχομαι να σε ``πάει`` καλά, και να περνάς καλά.
Και χρωστάς και ...μεζέ.:) Μην ξεχνιόμαστε.
Καλή αρχή λοιπόν.

Samior
08-08-2010, 13:49
Καλή αρχή φίλε.:D

tsompanis
08-08-2010, 14:00
Να και ένα ευχάριστο νέο μέσα σε όλα αυτά που ακούμε!μπράβο αρχηγέ!
και όπως είπες.σιγά σιγά αν προσπαθήσεις όλα γίνονται .πιάσε την τριχιά!
καλορίζικος!

skippybi
08-08-2010, 14:07
να εχεις ενα καλο μελλον!!
απο τοτε που εφυγα απο το πολεμικο ναυτικο ! τρεχω σαν τρελλος αλλα
δουλεια με προοπτικη ΠΟΥΘΕΝΑ!:(
Εκανα οικογενεια και ακομα ψαχνω!
ευχομαι τα καλυτερα;)
καλή τύχη και σε σένα φίλε μας!!!!;)

περιμένουμε ευχάριστα νέα...:):)

Captain_Andreas
08-08-2010, 14:22
Σιδεροκέφαλος και καλορίζικος! Με το καλό να ξεκινήσεις και να έχεις πολλά και κερδοφόρα χρόνια εργασίας.

Carduelis
08-08-2010, 14:22
Iταλέ μέσα απ την καρδιά μου συγχαρητήρια και
σου χρωστάμε κέρασμα!
(Αντε και τώρα θα τα λες πιο ήρεμα με το georgep ε;)
Πρόσεχε μονάχα με το ταμείο στην τράπεζα!!
YouTube - ‪ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΟΡΝ-ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ-ΜΕΡΟΣ ΠΕΜΠΤΟ‬‎

aeriko
08-08-2010, 14:37
Οι μουρμούρες δεν πήγαν τσάμπα. Αντε σιδεροκέφαλος

skippybi
08-08-2010, 14:47
Να ταλαιπωρήσω λίγο το θέμα του φίλου μας Νίκου και να προσθέσω πως για μένα, το θέμα δουλειά - απασχόληση είναι αρκετά ευαίσθητο, ιδιαίτερα στις δύσκολες μέρες που περνάμε.

Δε θα ξεχάσω την χαρά που ένιωσα, όταν πριν αρκετά χρόνια και μέσω ενός φίλου, κατάφερε ένας γνωστός μου να βρει δουλειά σε εταιρία σεκιούριτι. Παντρεμένος και με παιδί, δεν είχε την πολυτέλεια χρόνου για πολύ ψάξιμο και έτσι βολεύτηκε για αρκετό καιρό.

Από τότε, όποτε κάποιος φίλος ή γνωστός με ενημερώνει πως ψάχνει για δουλειά, κάνω 2 - 3 τηλέφωνα σε ανθρώπους κλειδιά, ανάλογα με την περίπτωση. Πάντα δείχνω ενδιαφέρον και εύχομαι να βολευτεί γρήγορα.

Έτσι πιστεύω πως πρέπει να κάνουμε όλοι μας, ακόμα και αν έχει τύχει να ''καούμε'' από ανθρώπους που προτείναμε και δεν το εκτίμησαν, είτε επειδή δεν έδειξαν ευγνωμοσύνη, είτε δεν τίμησαν το άτομο που τους προσέλαβε και φέρθηκαν άπρεπα...

Μακάρι και μέσα από το φόρουμ αν μπορούμε, να βοηθήσουμε κάποιον που έχει ανάγκη από δουλειά, βολεύοντάς τον έστω και προσωρινά κάπου.;)

frits
08-08-2010, 15:34
Μπράβο Νίκο, περιμένουμε φωτό με γραβάτα...:rolleyes:


Α! και όταν πάρεις καλύτερη θέση θα έρθω για κανένα δανειάκι, από Millenium δεν έχω πάρει τίποτα...:sm7:

vtheo
08-08-2010, 15:36
Μπράβο ρε Νικόλα!

Καλή σταδιοδρομία ρε φιλαράκο!

labros
08-08-2010, 15:48
Με το καλό στη νέα σου δουλειά.
Καλορίζικος, τα καλύτερα.

nek21
08-08-2010, 17:32
Εν μέσω οικονομικής κρίσης, εν μέσω μαζικών απολύσεων(και εγώ 30-6-2010)....σαν να είχα άστρο.....υπέγραψα σύμβαση με την Millenium Bank....και απο δευτέρα λοιπόν θα είμαι στο κατάστημα της τράπεζας στα Μελλίσια για εκπαίδευση 3 εβδομάδων....και μετά θα πάω στο κατάστημα του Γέρακα όπου θα αναλάβω το ταμείο!!!

Το όλο στορυ είχε ξεκινήσει τον Αύγουστο του 2009....συμβασιούχος στη κρατική τηλεόραση ήδη 2 χρόνια σε πολύ καλό τομέα και υπέυθυνο πόστο....οι προκύρηξη εκλογών....μου έφερε μια "αβεβαιότητα" λές και το ήξερα...ξεκίνησα λοιπόν να στέλνω βιογραφικά σε ότι εταιρεία υπήρχε απο την Κόρινθο μέχρι και την Θήβα.

Έτσι λοιπόν μετά απο γραπτές εξετάσεις δεκέμβριο του 2009(μαθηματικά-γλωσσικα-αγγλικά-τεστ iq) και 5 διαδοχικές συνεντεύξεις με διευθυντές-γενικούς και περιφερειάρχες.....δέχθηκα τηλέφωνο μέσα ιουλίου να περάσσω να μου κάνουν πρόταση συνεργασίας......γνωρίζοντας ότι η σύμβαση μου θα έληγε 30/6 με φώναξε η δ/ντρια του ανθρώπινου δυναμικού και μου είπε αν θέλετε να συνεργαστείτε μαζί μας!!! Λέω απο μέσα μου ναι θα κάνω και το δύσκολο!!! ήταν σαν λότο για μένα ...μπαίνω σε μια τράπεζα ...έστω κα απο το ταμείο απο εκεί που ξεκινάνε όλοι....και επιτέλους ελπίζω με τα προσόντα μου.....την διάθεση μου να φτάσω κάπου!!

Ανοίγει μια καινούργια προοπτική στη ζωή μου...και θα το κυνηγήσω όπως κυνήγησα και τις προηγούμενες δουλειές που έκανα!!!

Ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας μιας και ξέρω ότι πολλοί φίλοι γνώριζαν ότι είμαι σε φάση ανεργίας...και το είχανε στο νού τους!!!

Το μόνο που με φοβίζει είναι ότι είμαι στο πιο δύσκολο ίσως μεταπτυχιακό στην ελλάδα(ΑΣΟΕ-Στατιστική) και θα έχω τρελά τρεχάματα...και θα πρεπει να αφοσιωθώ πλήρως πάνω σε 2 πράγματα.Τόσα χαρτιά, ακόμα θέλουμε να πάρουμε και άλλα ...και που ήμαστε ακόμα...50000ευρω μου στοίχισαν οι σπουδές μου στη Πάτρα.....10000ευρω τώρα καλούμε να δώσω για το μεταπτυχιακό μου...για να στηριχθώ στα πόδια μου στην ανταγωνιστικότητα της αγοράς.





ΥΓ δεν τα πάω και άσχημα όμως.....πριν "δημ.υπάλληλος" έτρωγα βρισίδι....τώρα πήγα σε κλάδο που τρώει και αυτός βρισίδι τρελό:D:D:D τραπεζικός υπάλληλος!!!! Μόνο μπάτσος μου μένει να γίνω για να μην μου μιλάει κανένας χαχαχαχαχα:sm7::sm7:
ΝΙΚΟΛΑ συγχαρητηρια και καλη αρχη.σου ευχομαι στο μελλον να μην ξαναζησεις το συναισθημα της εργασιακης αβεβαιοτητας.απ το λιγο που σ γνωρισα μου φανηκες αξιολογο ατομο και σου ευχομαι να κανεις τα ονειρα σου πραγματικοτητα.:sm4:

GEO_K
08-08-2010, 17:34
συγχαρητηρια boy!!! καλη αρχη και παντα αξιος!!!!

DERTILAS
08-08-2010, 17:50
Καλη αρχη!!!;)

saitman
08-08-2010, 17:56
καλη αρχη!ευχομαι τα καλυτερα!

MARK
08-08-2010, 19:43
Καλή αρχή φίλε εύχομαι να σου πάνε καλά όλα και να μείνεις πολύ πολύ καιρό εκεί και να ανέβεις ακόμα περισσότερο........:sm8:

emix
08-08-2010, 20:11
Καλη αρχη και ολα να σου πανω καλα.

Εμενα εντυπωση μου εκανε που σου εκαναν και test iq!!!

Δηλαδη ποση βαθμολογια πρεπει να εχεις για να σε παρουν;

Περιεργα πραγματα.


Καλη αρχη παντως και συγχαρητηρια.

Albatros
08-08-2010, 22:06
Και εις ανώτερα,καλό ξεκίνημα και να μας λές ποιά λαμόγια έχουν τις καταθέσεις στη περιοχή σου...
:D:D:D

gsmaniac
08-08-2010, 23:57
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:wvb8gJd-eqvSoM:http://www.punyajokes.com/cartoons/bankrobb.jpg&t=1
καλη αρχη τρελλο αγορι....:D

Jefe
09-08-2010, 00:01
Σιδεροκέφαλος φίλε μου!


Jefe

teo71
09-08-2010, 00:55
Σιδηροκέφαλος...

ntinopoulos
09-08-2010, 07:33
μπραβο φιλαρακι!καλη σταδιοδρομια!:)

KAS
09-08-2010, 08:10
Καλή αρχή φίλε .

Arkas
09-08-2010, 13:25
Να ταλαιπωρήσω λίγο το θέμα του φίλου μας Νίκου και να προσθέσω πως για μένα, το θέμα δουλειά - απασχόληση είναι αρκετά ευαίσθητο, ιδιαίτερα στις δύσκολες μέρες που περνάμε.

Δε θα ξεχάσω την χαρά που ένιωσα, όταν πριν αρκετά χρόνια και μέσω ενός φίλου, κατάφερε ένας γνωστός μου να βρει δουλειά σε εταιρία σεκιούριτι. Παντρεμένος και με παιδί, δεν είχε την πολυτέλεια χρόνου για πολύ ψάξιμο και έτσι βολεύτηκε για αρκετό καιρό.

Από τότε, όποτε κάποιος φίλος ή γνωστός με ενημερώνει πως ψάχνει για δουλειά, κάνω 2 - 3 τηλέφωνα σε ανθρώπους κλειδιά, ανάλογα με την περίπτωση. Πάντα δείχνω ενδιαφέρον και εύχομαι να βολευτεί γρήγορα.

Έτσι πιστεύω πως πρέπει να κάνουμε όλοι μας, ακόμα και αν έχει τύχει να ''καούμε'' από ανθρώπους που προτείναμε και δεν το εκτίμησαν, είτε επειδή δεν έδειξαν ευγνωμοσύνη, είτε δεν τίμησαν το άτομο που τους προσέλαβε και φέρθηκαν άπρεπα...

Μακάρι και μέσα από το φόρουμ αν μπορούμε, να βοηθήσουμε κάποιον που έχει ανάγκη από δουλειά, βολεύοντάς τον έστω και προσωρινά κάπου.;)
Σωστός!!!

Arkas
09-08-2010, 13:27
Ευχαριστώ Πατρινέ μου!!!!!



Γκρίνιαζα για άλλους λόγους....η ανεργία είναι άσχημο πράγμα.....πιο πολύ σε καταβάλει ψυχολογικά στη φάση που είμαι(χωρίς καμμία υποχρέωση-ευτυχως) παρα οικονομικά!!!

Μωρέ ας κάνω και κυτταρίτιδα χαχαχαχαχαχαχα

Στο μέτρημα δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα.....στη γρβάτα φοβάμαι ότι θα με πνίγιε χαχαχαχαχα!!!
Ο italos γραβατωμένος;:sm3:

Arkas
09-08-2010, 13:29
http://www.theworkbuzz.com/wp-content/uploads/2008/10/yippee.jpg

Με το καλό Νικόλα να στεριώσεις,
να βγάλεις πολλά λεφτά
και να φέρεις σε πέρας το μεταπτυχιακό σου!!!

Άντε βρε
και μ' ένα καλό κορίτσι....:p:D:p

.

andreas 75
09-08-2010, 13:54
Μπράβο !!!! Σιδεροκεφαλος.:)

frits
09-08-2010, 14:02
Με το καλό Νικόλα να στεριώσεις,
να βγάλεις πολλά λεφτά
και να φέρεις σε πέρας το μεταπτυχιακό σου!!!

Άντε βρε
και μ' ένα καλό κορίτσι....:p:D:p

.



Μόνο ένα ; :D

gandreas
09-08-2010, 18:16
Καλή επιτυχία φίλε http://cdn.content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/000203FC.gif (http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10&p={5ADCB3FE-ACF4-4217-B7E9-5D9499B65F8C})

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
09-08-2010, 19:18
Μπράβο ρε Νικόλα .....

Ειλικρινά χάρηκα μόλις το διάβασα .... :)

Άντε κ γρήγορα διευθυντής ...... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/good.gif

italos
09-08-2010, 21:30
Φιλαράκια ευχαριστώ όλους σας πάρα πολύ!!!


Δεν περίμενα να απαντήσετε τόσο πολλοί....και δεν μπορώ να σας ευχαριστήσω ξεχωριστά!!!

Πρώτη μέρα σήμερα.....το κεφάλι μου έβγαζε ατμούς:D:D:D:D

Νά'μαστε καλά !!!

Και πάλι σας ευχαριστώ όλους σας!

gandreas
09-08-2010, 23:00
Φιλαράκια ευχαριστώ όλους σας πάρα πολύ!!!


Δεν περίμενα να απαντήσετε τόσο πολλοί....και δεν μπορώ να σας ευχαριστήσω ξεχωριστά!!!

Πρώτη μέρα σήμερα.....το κεφάλι μου έβγαζε ατμούς:D:D:D:D

Νά'μαστε καλά !!!

Και πάλι σας ευχαριστώ όλους σας!

Καλά άκουγα μια χύτρα εκεί κοντά:sm7::sm7:
Όμορφες σκοτούρες είναι αυτές;)

kostas_366
09-08-2010, 23:33
Ο italos γραβατωμένος;:sm3:
Να υποθέσω, ότι πήρε bmw γιατί θα έκανε δουλειά με γραβάτα??? :sm7::sm7::sm7::sm7:
Παλιο-ΒΜW δογραβατομένοι όλοι...

siraxanz
10-08-2010, 20:41
Itale, Καλή σταδιοδρομία και σε ανώτερα!:)

gemara
11-08-2010, 08:20
Συγχαρητήρια και καλή τύχη!

Όσο περισσότερο σπουδάζεις και εργάζεσαι, θα διαπιστώνεις και ότι η "τύχη" σου θα μεγαλώνει!;)

PITS
13-08-2010, 15:30
μπραβο ρε συ σιδεροκεφαλος!!!!!

andkoyki
27-08-2010, 00:56
Καλη αρχη!!!

FANISGS
27-08-2010, 01:07
:sm5:αντε με το καλο φιλε μου!:sm5:

EOD-K9
27-08-2010, 11:12
Ναι ναι χειροκροτάτε που ένας Ιταλός πήρε την θέση ενός Ελληνα








:sm7:

CPretenteriS
27-08-2010, 11:13
Ναι ναι χειροκροτάτε που ένας Ιταλός πήρε την θέση ενός Ελληνα








:sm7:

:sm7::sm7:

Σιδεροκέφαλος Italian guy... :cool::cool:

commander
27-08-2010, 11:19
Μπραβο καλη αρχη να εχεις .

GeorgeP
27-08-2010, 11:21
Εν μέσω οικονομικής κρίσης, εν μέσω μαζικών απολύσεων(και εγώ 30-6-2010)....σαν να είχα άστρο.....υπέγραψα σύμβαση με την Millenium Bank....και απο δευτέρα λοιπόν θα είμαι στο κατάστημα της τράπεζας στα Μελλίσια για εκπαίδευση 3 εβδομάδων....και μετά θα πάω στο κατάστημα του Γέρακα όπου θα αναλάβω το ταμείο!!!
--------------------------------------------------------------------


Νικο,

σου μιλω ειλικρινα χαρηκα τοσο πολυ σαν να ημουν εγω στην θεση σου!!!! Μπορω να σου πω οτι με γεμισες αισιοδοξια κι ελπιδα μιας κι εγω ειμαι στην θεση που ησουν μεχρι χθες κι εσυ!!!

Με ολη μου την ψυχη σου ευχομαι καλη σταδιοδρομια, σιδεροκεφαλος και ........ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΑΝΕΡΓΙΑ!!!!

george1968
27-08-2010, 11:28
Σιδεροκέφαλος!!!

CPretenteriS
27-08-2010, 11:29
Νικο,

σου μιλω ειλικρινα χαρηκα τοσο πολυ σαν να ημουν εγω στην θεση σου!!!! Μπορω να σου πω οτι με γεμισες αισιοδοξια κι ελπιδα μιας κι εγω ειμαι στην θεση που ησουν μεχρι χθες κι εσυ!!!

Με ολη μου την ψυχη σου ευχομαι καλη σταδιοδρομια, σιδεροκεφαλος και ........ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΑΝΕΡΓΙΑ!!!!

:sm8: