PDA

View Full Version : Rally pro 2 παντελόνι!


teo
04-03-2009, 15:08
Μήπως έχει κάποιος το παντελόνι Rally pro 2, να μου δώσει μια ιδέα από τις εμπειρίες του, διότι ενδιαφέρομαι να το αγοράσω? Ευχαριστώ

Arkas
04-03-2009, 17:04
Για πέστε γιατί κι' εγώ για το ίδιο παντελόνι ενδιαφέρομαι!

skippybi
04-03-2009, 17:46
...νομίζω το έχει ο Νίκος ο Firered. Για πάρτον τηλ Δημήτρη;)

(500 ευρώπουλα είναι γνωστό...):D

platon
04-03-2009, 19:37
Πρόσφατη αγορά και έχω κάνει 2 ταξίδια μόνο. Στο ένα είχε καλό καιρό και στο άλλο κρύο.
Δεν κατάλαβα τίποτα. Δεν περνάει τίποτα μέσα. Είναι άνετο στην οδήγηση, και στο περπάτημα, εύκολο στο κατέβασμα (για κ@τούρημα...ή ότι θέλει κανείς :) )

Γενικά το θεωρώ πολύ καλή αγορά με μοναδικό μειονέκτημα ότι δεν είναι διακριτικό.

Αρχικά πήγαινα να πάρω ένα πιο κλασσικό και πιο φτηνό. Μετά όμως είδα ότι θα χρειαζόμουν και ένα 2ο παντελόνι για το καλοκαίρι. Το rally pro 2 έχει το πλεονέκτημα ότι βγαίνει η επένδυση, μένουν τα κόκαλα, ανοίγεις και τις τσέπες αν ζεσταθείς και το φοράς άνετα και το καλοκαίρι.

Αν κάποιος σκέφτεται να πάρει 2 παντελόνια, ένα για χειμώνα και ένα για καλοκαίρι, θα τον καλύψει. Αν θέλει μόνο για χειμώνα, τότε θα βρει και άλλες λύσεις, πιο οικονομικές.

Όλα αυτά, χωρίς να το έχω δοκιμάσει στην βροχή :)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
04-03-2009, 20:59
Πρόσφατη αγορά και έχω κάνει 2 ταξίδια μόνο. Στο ένα είχε καλό καιρό και στο άλλο κρύο.
Δεν κατάλαβα τίποτα. Δεν περνάει τίποτα μέσα. Είναι άνετο στην οδήγηση, και στο περπάτημα, εύκολο στο κατέβασμα (για κ@τούρημα...ή ότι θέλει κανείς :) )

Γενικά το θεωρώ πολύ καλή αγορά με μοναδικό μειονέκτημα ότι δεν είναι διακριτικό.

Αρχικά πήγαινα να πάρω ένα πιο κλασσικό και πιο φτηνό. Μετά όμως είδα ότι θα χρειαζόμουν και ένα 2ο παντελόνι για το καλοκαίρι. Το rally pro 2 έχει το πλεονέκτημα ότι βγαίνει η επένδυση, μένουν τα κόκαλα, ανοίγεις και τις τσέπες αν ζεσταθείς και το φοράς άνετα και το καλοκαίρι.

Αν κάποιος σκέφτεται να πάρει 2 παντελόνια, ένα για χειμώνα και ένα για καλοκαίρι, θα τον καλύψει. Αν θέλει μόνο για χειμώνα, τότε θα βρει και άλλες λύσεις, πιο οικονομικές.

Όλα αυτά, χωρίς να το έχω δοκιμάσει στην βροχή :)





:sm5:

teo
04-03-2009, 21:09
Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

danaos
04-03-2009, 21:10
Να προσθεσω και εγω οτι ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΕ!!!! Εγω το φορα βασικα στα χωματινα ταξιδια. Πολυ καλη εφαρμογη προστασια και για ολους τους καιρους. Οσο για την βροχη δεν παιρναει τιποτα ας ειναι καλα το coret-x. Δοκιμασμενο!!!

Anax
04-03-2009, 23:16
Να προσθεσω και εγω οτι ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΕ!!!! Εγω το φορα βασικα στα χωματινα ταξιδια. Πολυ καλη εφαρμογη προστασια και για ολους τους καιρους. Οσο για την βροχη δεν παιρναει τιποτα ας ειναι καλα το coret-x. Δοκιμασμενο!!!
+1
Να προσθέσω και εγώ ότι είναι πολύ καλό. :cool::cool:

vtheo
05-03-2009, 01:28
Eίναι όντως καλή επιλογή με μέγα πλεονέκτημα ότι θα το φοράς όλες τις εποχές,ζεστό το χειμώνα και το καλοκαίρι αφαιρόντας την Gore-tex επένδυση είναι αρκετά δροσερό.Στη βροχή η cordura βρέχεται, την όλη δουλειά της αδιαβροχοποιήσης την κάνει η Gore-tex εσωτερική επένδυση.

Επίσης αν σ'αρέσει να λερώνεσαι μετά από κάθε χωμάτινη βόλτα το πετάω στο πλυντήριο στους 30 ο C (αφαιρόντας βέβαια τις επενδύσεις) και γίνεται σαν καινούριο.

Εμένα προσωπικά μ'αρέσει και σαν design με λίγα λόγια εγώ όλο το σύνολο Rallye Pro το γουστάρω με 1000!

emix
05-03-2009, 16:29
Δεν ξερω αν εχεις αγορασει ηδη το ιδιο μπουφαν αλλα θα σου εδινα μια ιδεα να κοιτουσες και το Revit Cayenne Pro, το οποιο κατα 90% μοιαζει με το Rallye 2 Pro και ειναι πιο διακριτικο.
Με τα μισα λεφτα (κοντα στα 620-680) αγοραζεις και μπουφαν και παντελονι, εχεις ενα διακριτικο συνολο, ειναι 4 εποχων ρουχα και κατα 90% ειναι ιδια με της BMW. Αλλωστε (κι αυτο ειναι κατι που εμαθα προσφατα) τα ρουχα της bmw τα φτιαχνει η Revit. Ειδικα το Rallye.

skippybi
05-03-2009, 16:34
Δεν ξερω αν εχεις αγορασει ηδη το ιδιο μπουφαν αλλα θα σου εδινα μια ιδεα να κοιτουσες και το Revit Cayenne Pro, το οποιο κατα 90% μοιαζει με το Rallye 2 Pro και ειναι πιο διακριτικο.
Με τα μισα λεφτα (κοντα στα 620-680) αγοραζεις και μπουφαν και παντελονι, εχεις ενα διακριτικο συνολο, ειναι 4 εποχων ρουχα και κατα 90% ειναι ιδια με της BMW. Αλλωστε (κι αυτο ειναι κατι που εμαθα προσφατα) τα ρουχα της bmw τα φτιαχνει η Revit. Ειδικα το Rallye.


πολύ πολύ καλή ιδέα!!!;)

teo
05-03-2009, 23:24
Έχω ήδη πάρει το jacket! Οπότε θα πάω για συνολάκι!!!

Arkas
06-03-2009, 01:01
Έχω ήδη πάρει το jacket! Οπότε θα πάω για συνολάκι!!!
Από πού σκέπτεσαι να το αγοράσεις;

teo
06-03-2009, 14:13
Από πού σκέπτεσαι να το αγοράσεις;
Από Θεσσαλονίκη-Τρικαλιώτη θα πάω το απόγευμα. Από εκεί πήρα και το jacket

Arkas
06-03-2009, 14:49
Από Θεσσαλονίκη-Τρικαλιώτη θα πάω το απόγευμα. Από εκεί πήρα και το jacket
Τιμούλα;

wet & dirty
06-03-2009, 15:03
Έχω ήδη πάρει το jacket! Οπότε θα πάω για συνολάκι!!!


τα πολλα λογια ειναι περιτα!!!να το παρεις ειναι ολα τα λεφτα;);)

italos
17-03-2009, 00:38
Μόλις τσίμπισα και εγώ το παντελονάκι...θα ποστάρω την άποψη μου λείαν συντόμος αφου έχει προγραμματιστεί μάχιμη βολτούλα!