PDA

View Full Version : ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΠΛΟΗΓΗΣΗ..


panos1100gs
19-08-2010, 11:01
..ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΕΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΣΩ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΠΛΟΗΓΗΣΗ..
ΕΧΕΤΕ ΣΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΛ. ΜΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΠΛΟΗΓΗΣΗ????ΠΡΟΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΚΤΛ..

dimisp
19-08-2010, 11:50
Πάνο, μια καλή λύση είναι το iphone, έχει προεγκατεστημένους τους χάρτες της google και επιπλέον μπορείς να κατεβάσεις apps χάρτες άλλων εταιριών για να μήν χρεώνεσαι 3g, σε τιμές απο 40 έως 90 ευρώ περίπου ( igo, navigon, mls destinator με 50 ευρά κ.α)

ελπίζω να βοήθησα

TAKIS04
19-08-2010, 11:54
ΕΧΩ ΤΟ ΝΟΚΙΑ Ε52
ΑΡΚΕΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ
Η ΠΑΣ ΣΕ ΗΤC ΚΑΙ ΒΑΖΕΙΣ ΟΤΙ ΧΑΡΤΕΣ ΘΕΣ

S.T
19-08-2010, 12:18
ΕΧΩ ΤΟ ΝΟΚΙΑ Ε52
ΑΡΚΕΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ
Η ΠΑΣ ΣΕ ΗΤC ΚΑΙ ΒΑΖΕΙΣ ΟΤΙ ΧΑΡΤΕΣ ΘΕΣ

Έχω δεί ΗΤC παιδιού απο το φόρουμ και μου έχουν βγεί τα μάτια με τους χάρτες που είχε αλλά και τις δυνατότητες του τηλεφώνου.Ειδικά με το igo πήγε Ευρώπη και ήρθε χωρίς κανένα πρόβλημα

aeriko
19-08-2010, 12:38
Έχω δεί ΗΤC παιδιού απο το φόρουμ και μου έχουν βγεί τα μάτια με τους χάρτες που είχε αλλά και τις δυνατότητες του τηλεφώνου.Ειδικά με το igo πήγε Ευρώπη και ήρθε χωρίς κανένα πρόβλημα
Τα μάτια σου βγήκαν με την καλή ή κακή έννοια;

CPretenteriS
19-08-2010, 13:12
Αν πας σε iPhone.. η λύση σου είναι το Navigon... εκπληκτικό στο εξωτερικό.... άθλιο στην Ελλάδα... επίσης όταν δουλεύεις το iPhone για Navigation, καλό είναι να ´χεις και μια γεννήτρια να το φορτιζεις... τη σκίζει τη μπαταρία...

Διαφορετικά πας σε HTC και βάζεις πάνω ότι πρόγραμμα θέλεις... destinator, iGo, κλπ.. Το iGo είναι μια καλή λύση στην τρέχουσα περίοδο... από πλευράς ενημέρωσης χαρτών και POI.

angpass
19-08-2010, 18:24
Πάνο, μια καλή λύση είναι το iphone, έχει προεγκατεστημένους τους χάρτες της google και επιπλέον μπορείς να κατεβάσεις apps χάρτες άλλων εταιριών για να μήν χρεώνεσαι 3g, σε τιμές απο 40 έως 90 ευρώ περίπου ( igo, navigon, mls destinator με 50 ευρά κ.α)

ελπίζω να βοήθησα

+ απο μένα και να προσθέσω οτι μπορείς να έχεις 3-4 προγραμματα πλοήγησης περασμένα στο τηλέφωνο και να επιλέγεις όποιο θέλεις.
Και το σημαντικό είναι οτι δεν είναι απαραίτητο να τα έχεις $$$$$$$$$

mario
19-08-2010, 18:35
+ απο μένα και να προσθέσω οτι μπορείς να έχεις 3-4 προγραμματα πλοήγησης περασμένα στο τηλέφωνο και να επιλέγεις όποιο θέλεις.
Και το σημαντικό είναι οτι δεν είναι απαραίτητο να τα έχεις $$$$$$$$$

γεια σου Αντρέα γκατζετάκια.....:sm7:

vasorfa
20-08-2010, 11:38
i phone ή htc....

Εχω ενα htc hd2 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!!!!

εχει μεγαλη οθονη και ο 1000λιαρης επεξεργαστης πραγματικα δινει ρεστα!!!!

οσο για λειτουργικο---windows Mobile,,,,ο νοων νοητο....

το αρνητικο του...ενα.....η τιμη του......:yz

και για να επαληθευσω και τον φιλο Σπυρο(st):p:pεβγαλα σχεδον 5000χιλιομετρα με το συγκεκριμενο τηλεφωνο και προγραμματα πλοηγησης igo και garmin...σε ευρωπαικο terain:cool::cool::cool::cool:

ace_gln
20-08-2010, 12:42
ερχεται το νεο iphone 4... παρηγγειλε το , εγω τοεκανα και το περιμενω τελος του μηνα . σε ενα μηνα θα εχει κυκοφορησει και super θηκη για τις μηχανες μας ...

Albatros
22-08-2010, 09:29
ερχεται το νεο iphone 4... παρηγγειλε το , εγω τοεκανα και το περιμενω τελος του μηνα . σε ενα μηνα θα εχει κυκοφορησει και super θηκη για τις μηχανες μας ...

...ποιανού μήνα στη Βόταφον δεν ξέρουν τι τους γίνεται...
:hmmm:

ace_gln
23-08-2010, 11:15
το περιμενω τελος αυγουστου ... αρχες σεπτεμβριου ...

dimisp
23-08-2010, 11:32
Αν πας σε iPhone.. η λύση σου είναι το Navigon... εκπληκτικό στο εξωτερικό.... άθλιο στην Ελλάδα... επίσης όταν δουλεύεις το iPhone για Navigation, καλό είναι να ´χεις και μια γεννήτρια να το φορτιζεις... τη σκίζει τη μπαταρία...

Διαφορετικά πας σε HTC και βάζεις πάνω ότι πρόγραμμα θέλεις... destinator, iGo, κλπ.. Το iGo είναι μια καλή λύση στην τρέχουσα περίοδο... από πλευράς ενημέρωσης χαρτών και POI.


Δηλαδή με το htc θέλετε να μου πείτε ότι μπορείς να κάνεις ταξίδι (2-3 ωρών και πάνω), χρησιμοποιώντας το gps, χωρίς να χρειάζεται φόρτιση?

pkar
24-08-2010, 12:28
Έχω το Ε52 ΝΟΚΙΑ και έχω κάνει αρκετή ώρα (πάνω απο 2 ώρες) ταξίδι χωρίς πρόβλημα...
Δεν χρειάζεται να μπαίνει στο δίκτυο για να βρεί χάρτες (βλ. Google maps)...
Εκτός του οτι μπορείς και να το συνδέσεις και με το BT2 και τα έχεις όλα ...
πλέον χρησιμοποιώ το τηλέφωνο για GPS και ακούω τις οδηγίες απο το ΒΤ2. Βέβαια υπάρχει ένα θεματάκι με το μέγεθος της οθόνης αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα.

CPretenteriS
24-08-2010, 12:54
Δηλαδή με το htc θέλετε να μου πείτε ότι μπορείς να κάνεις ταξίδι (2-3 ωρών και πάνω), χρησιμοποιώντας το gps, χωρίς να χρειάζεται φόρτιση?

Όχι βέβαια... αλλά με το iPhone.. δε βγάζεις ούτε ώρα με το Navigon... ειδικά αν έχεις ενεργοποιημένο και bluetooth για σύνδεση με midland... κλπ κλπ...

ace_gln
30-08-2010, 11:18
...ποιανού μήνα στη Βόταφον δεν ξέρουν τι τους γίνεται...
:hmmm:

παρελαβα το 4 την Παρασκευη , χωρις κανενα προβλημα , με ελαχιστες αλλαγες και οτι ακουγεται για το σημα του ... ραδιο αρβυλα

vasorfa
30-08-2010, 11:26
παρελαβα το 4 την Παρασκευη , χωρις κανενα προβλημα , με ελαχιστες αλλαγες και οτι ακουγεται για το σημα του ... ραδιο αρβυλα


Πες ρε μαστορα οτι το παρελαβες απο Χαλκιδα!!!!;);)

πολυ καλο,μιας και το ειδα απο κοντα...:D:D:D

αλλα το HTC μου δεν το αλλαζω:D:D:D

Black_Shadow
30-08-2010, 19:42
Έχω δεί ΗΤC παιδιού απο το φόρουμ και μου έχουν βγεί τα μάτια με τους χάρτες που είχε αλλά και τις δυνατότητες του τηλεφώνου.Ειδικά με το igo πήγε Ευρώπη και ήρθε χωρίς κανένα πρόβλημα


HTC HD2 ένα πραγματικά εκπληκτικό τηλέφωνο windows mobile που το φτιάχνεις όπως θέλεις στα "μέτρα" σου .

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο "φορούσε" 3 ειδών gps προγράμματα (Destinator7, Garmin & το εκπληκτικό - κατά τη γνώμη μου, igo8) με όλους τους απαραίτητους χάρτες και αντίστοιχα pois των χωρών που ταξίδεψα.

Δυστηχώς στην Ελλάδα το igo8 δεν αποδίδει τόσο καλά όσο στο εξωτερικό, λόγω χαρτογράφησης της χώρας μας.

Το χρησιμοποίησα στο πρόσφατο ταξίδι μου στο εξωτερικό σχεδον 4.000 km (5 χώρες - Ιταλία, Αυστρία, Γερμανία, Τσεχία & Ελβετία) και με άφησε πργαμτικά άναυδο!

Είχε τόσες πολλές πληροφορείες που ήταν αδύνατον να χαθείς. Αναπάσα στιγμή έβρισκες ότι ήθελες! Τα δε κτίρια στο κέντρο των πόλεων τα έδειχνε 3d.

Το σημαντικότερο όμως ήταν ότι δεν χρειαζόταν να φορτώνεις κάθε λίγο και λιγάκι τους χάρτες των χωρών που επισκέπτεσαι.
Αρκει να τους είχες "ρίξει" μέσα στη κάρτα (micro sd 16gb) του κινητού σου - χωρίς εγκατάσταση.

Ενα πράγμα έχω να πω, όπως λέει και ο φίλος μου ο vasorfa...

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσους θέλουν να έχουν μια συσκευή που τα κάνει όλα.

Το μόνο αρνητικό του ... η τιμή του....αλλά και γι' αυτό υπάρχει λύση...;)

gzpainter
02-09-2010, 00:34
θα συμφωνησω τοσο με τον Black Shadow και με τον Vasorfa....

προσωπικα εχω το HTC Tytn II και το χρησιμοποιουσα σαν το μοναδικο μου GPS για τις βολτες μου για σχεδον 1 χρονο μεχρι να αγορασω το Zumo...

η μπαταρια του κρατουσε ενα 4ωρο...και μαλιστα για να την κρατησω ακομα περισσοτερο εκλεινα το τηλεφωνο για να μην καταναλωνει περισσοτερη ενεργεια οταν ημουν πανω στο βουνο και δεν ειχα καλο τηλεφωνικο σημα...

οσο για το θεμα της οθονης...το Zumo αν δεν κανω λαθος εχει 3.5' ενω το το HTC ειχε 2.8'' η' 3''... το HD2 πρεπει να εχει ακομα μεγαλητερη οθονη απο το Tytn II...

οσο για τα προγραματα ... εχω 4 πανω... TomTom (τελειο για Αγγλια), Igo8 (εντυπωσιακο για την Ευρωπη), Destinator (χαρουμενος οταν το χρησιμοποιουσα στην Ελλαδα )και το αντιστοιχο της Garmin(υπαρχει για να με ξελασπωνει...) για τα pda...πως τα καταφερνω και χανομαι παλι πανω στα βουνα...ενας Θεος ξερει....

συνοψιζοντας...για μενα καλητερο ειναι να εχεις ενα κινητο και ενα εξειδικευμενο για την μηχανη GPS...αν θες μια λυση που να τα εχει ολα ομως...θα πηγαινα σε HTC...διοτι μπορεις να εχεις τα παντα.... και χωρις να πληρωσεις...:cool:;) (καλο ειναι και το Iphone απλως το σνομπαρω λιγουλακι....:sm7: ) αγορασε και μια θηκη της για τα και εισαι πληρως καλυμενος...

georgios
31-10-2010, 13:19
Όποιος ενδιαφέρεται, υπάρχει διαθέσιμο HTC Touch Pro σε άψογη κατάσταση μαζί με πληθώρα software για πλοήγηση (Tomtom, Destinator, IGO) και πλούσιο εξοπλισμό (Bluetooth, extra μεγαλύτερη εργοστασιακή μπαταρία, θήκες κλπ κλπ) σε πολύ καλή τιμή. 6999920217, Γιώργος.

saitman
31-10-2010, 14:33
HTC ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ

ckk
31-10-2010, 15:48
HTC HD2 ένα πραγματικά εκπληκτικό τηλέφωνο windows mobile που το φτιάχνεις όπως θέλεις στα "μέτρα" σου .

Το συγκεκριμένο τηλέφωνο "φορούσε" 3 ειδών gps προγράμματα (Destinator7, Garmin & το εκπληκτικό - κατά τη γνώμη μου, igo8) με όλους τους απαραίτητους χάρτες και αντίστοιχα pois των χωρών που ταξίδεψα.

Δυστηχώς στην Ελλάδα το igo8 δεν αποδίδει τόσο καλά όσο στο εξωτερικό, λόγω χαρτογράφησης της χώρας μας.

Το χρησιμοποίησα στο πρόσφατο ταξίδι μου στο εξωτερικό σχεδον 4.000 km (5 χώρες - Ιταλία, Αυστρία, Γερμανία, Τσεχία & Ελβετία) και με άφησε πργαμτικά άναυδο!

Είχε τόσες πολλές πληροφορείες που ήταν αδύνατον να χαθείς. Αναπάσα στιγμή έβρισκες ότι ήθελες! Τα δε κτίρια στο κέντρο των πόλεων τα έδειχνε 3d.

Το σημαντικότερο όμως ήταν ότι δεν χρειαζόταν να φορτώνεις κάθε λίγο και λιγάκι τους χάρτες των χωρών που επισκέπτεσαι.
Αρκει να τους είχες "ρίξει" μέσα στη κάρτα (micro sd 16gb) του κινητού σου - χωρίς εγκατάσταση.

Ενα πράγμα έχω να πω, όπως λέει και ο φίλος μου ο vasorfa...

Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όσους θέλουν να έχουν μια συσκευή που τα κάνει όλα.

Το μόνο αρνητικό του ... η τιμή του....αλλά και γι' αυτό υπάρχει λύση...;)


Πιστεύεις ότι μπορεί να τα κάνει και το Touch Pro, που έχω? διότι τό GPS με Destinator όταν δεν κολλάει, παύει να λειτουργεί όταν σβήνει αυτόματα η οθόνη για οικονομία μπαταρίας, και το GPS... χαίρετε μαζί.

ortho
06-11-2010, 21:08
Πιστεύεις ότι μπορεί να τα κάνει και το Touch Pro, που έχω? διότι τό GPS με Destinator όταν δεν κολλάει, παύει να λειτουργεί όταν σβήνει αυτόματα η οθόνη για οικονομία μπαταρίας, και το GPS... χαίρετε μαζί.


φίλε μου λογικά έχει ρύθμιση το πρόγραμμα στις επιλογές ενέργειας ή οθόνης