PDA

View Full Version : Ρινγκ το παρκέ του ΟΑΚΑ.


frits
19-08-2010, 23:58
Ρινγκ το παρκέ του ΟΑΚΑ. Τραυματισμός του Μπουρούση!

Contra.gr

Το τουρνουά "Ακρόπολις" δεν ολοκληρώθηκε ποτέ. Τα εκτεταμένα επεισόδια μεταξύ των Ελλήνων και Σέρβων διεθνών στιγμάτισαν το φιλικό μεταξύ των δύο εθνικών ομάδων, το οποίο διακόπηκε περίπου 2:30 λεπτά πριν από τη λήξη του.
Όλα ξεκίνησαν μετά από ένα φάουλ του Μίλος Τεόντοσιτς στον Αντώνη Φώτση. Ο αρχηγός της εθνικής ομάδας ζήτησε το λόγο και ο Σέρβος έκανε κίνηση να τον χτυπήσει. Ο Φώτσης απάντησε και μετά επικράτησε πανικός. Ο ένας χτυπούσε τον άλλον. Γροθιές εκατέρωθεν από τον Σχορτσανίτη, τον Τσαρτσαρή, τον Φώτση, τον Κέσελι, τον Μπιέλιτσα και τον Κρσιτς. Ο τελευταίος γρονθοκόπησε διαδοχικά τον Σόφο από πίσω, ο οποίος αντιλαμβανόμενος την κατάσταση άρχισε να τον κυνηγάει για να πάρει την εκδίκησή του.

Ο Μπουρούσης μπήκε στη μέση για να ηρεμήσει τα πνεύματα, αλλά μία καρέκλα από το χέρι του Κρσιτς προσγειώθηκε με δύναμη στο κεφάλι του και τον τραυμάτισε (το αίμα έρεε στο σβέρκο του). Κάποια στιγμή μπήκαν και οπαδοί στο παρκέ, επιχειρώντας να επιτεθούν στους Σέρβους. Ευτυχώς αποφεύχθηκαν τα χειρότερα. Οι δύο ομάδες αποχώρησαν αναγκαστικά για τα αποδυτήρια, με τους διαιτητές να διακόπτουν οριστικά το παιχνίδι.

MARK
20-08-2010, 00:01
Το είδα και δεν πίστευα στα μάτια μου....:(

manosamos
20-08-2010, 00:03
Ελλας-Σερβια συμμαχια...:sm7:
Οχι αλλο τους στελναμε και ανθρωπιστικη βοηθεια....
Ρε Ναπαλμ θελουνε.ολοι.:cool:

frits
20-08-2010, 00:11
Φωτό εδώ ..... στο κάτω μέρος της σελίδας..
(http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=165800&cid=10)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
20-08-2010, 01:24
Aίσχος ..... :(


http://www.zougla.gr/uploads/xilo1_3456.jpg


http://www.zougla.gr/uploads/xilo5_456.jpg



http://www.zougla.gr/uploads/xilo2_346.jpg




http://www.zougla.gr/uploads/xilo4_356.jpg

CPretenteriS
20-08-2010, 01:48
Ντροπή και αίσχος...

Η απόλυτη ξεφτίλα!!! ΝεύραΝεύραΝεύρα

frits
20-08-2010, 08:39
YouTube - Ξύλο στο Ελλάδα - Σερβία

Πέρα από τα καραγκιοζιλίκια των παικτών αυτός ο Χατζηγεωργίου θέλει πολλές κλωτσιές & ΚΑΡΕΚΛΙΕΣ....Νεύρα

ntinopoulos
20-08-2010, 08:51
επειδη ημουν εκει,να πω οτι το κλιμα στραβωσε απο μια πολυ εχθρικη για τους σερβους διαιτησια που οδηγησε μεχρι και στην αποβολη του ιβκοβιτς!
οσο για το ξυλικι ο φωτσης το ξεκινησε που πηγαινε καροτσακι τον τεοντοντσιτς και ο τσαρτσαρης που ξαφνικα επιτεθηκε στον κεσελι(τον πηρε ο ολυμπιακος-τυχαιο?δε νομιζω!)!
αλλα παιδια μιλαμε για χοντρο ξυλο!:Απορία:

manosamos
20-08-2010, 08:58
επειδη ημουν εκει,να πω οτι το κλιμα στραβωσε απο μια πολυ εχθρικη για τους σερβους διαιτησια που οδηγησε μεχρι και στην αποβολη του ιβκοβιτς!
οσο για το ξυλικι ο φωτσης το ξεκινησε που πηγαινε καροτσακι τον τεοντοντσιτς και ο τσαρτσαρης που ξαφνικα επιτεθηκε στον κεσελι(τον πηρε ο ολυμπιακος-τυχαιο?δε νομιζω!)!
αλλα παιδια μιλαμε για χοντρο ξυλο!:Απορία:
Ρε Κωστα,Ολυμπιακος Παναθηναικος το εκανες........:Απορία:
Σου θυξανε τον Ιβκοβιτς και τον παιχτάρα του θρυλου...:sm7:
Σε αυτες τις περιπτωσεις δεν ειμαστε με τον συλλογο,αλλα με την Εθνικη..Νεύρα.
Δεν ξερουν να χανουν οι Σερβοι

Arkas
20-08-2010, 08:59
Ντροπή!!!

ntinopoulos
20-08-2010, 09:10
Ρε Κωστα,Ολυμπιακος Παναθηναικος το εκανες........:Απορία:
Σου θυξανε τον Ιβκοβιτς και τον παιχτάρα του θρυλου...:sm7:
Σε αυτες τις περιπτωσεις δεν ειμαστε με τον συλλογο,αλλα με την Εθνικη..Νεύρα.
δυστυχως φιλε μου ετσι γινανε!:o
και επειδη εβγαινα διπλα απ τα αποδυτηρια ακουσα τον παπανικολαου μιλωντας σε προσωπικο επιπεδο με καποιους φιλους του να λεει οτι οι βαζελοι της εθνικης πλησιασαν τον τεοντοντσιτς και τον εβριζαν αισχρα...:rolleyes:
αλλο η εθνικη αλλο οι ομαδες και οταν βλεπεις οτι καποιοι κομπλεξικοι(βαζελοπαικτες και κορακια)δεν τα διαχωριζουν,ειναι να ξενερωνεις!:(

ntinopoulos
20-08-2010, 09:11
και μην ξεχναμε τρομαρα μας ημασταν και οικοδεσποτες...:rolleyes:

Captain_Andreas
20-08-2010, 09:26
Αίσχος. Μπροστά στην Εθνική, τα μαγαζάκια, μπίζνες όπως θέτε πείτε τα που λέγονται "ομάδες" δεν πρέπει να έχουν την παραμικρή σημασία... Αλλά για να το καταλάβει αυτό ο Έλληνας φίλαθλος, πρέπει να είναι αληθινός φίλαθλος και όχι φανατίλα υποδαυλιζόμενη από "συνδέσμους", "ομίλους" και τηλεοπτικές εκπομπές επιπέδου ταμ-ταμ που κάνουν καλά την δουλίτσα τους ώστε να κρατάνε τις μάζες φανατισμένες για να κονομάνε τα αφεντικά των ομάδων...

ntinopoulos
20-08-2010, 09:31
Αίσχος. Μπροστά στην Εθνική, τα μαγαζάκια, μπίζνες όπως θέτε πείτε τα που λέγονται "ομάδες" δεν πρέπει να έχουν την παραμικρή σημασία... Αλλά για να το καταλάβει αυτό ο Έλληνας φίλαθλος, πρέπει να είναι αληθινός φίλαθλος και όχι φανατίλα υποδαυλιζόμενη από "συνδέσμους", "ομίλους" και τηλεοπτικές εκπομπές επιπέδου ταμ-ταμ που κάνουν καλά την δουλίτσα τους ώστε να κρατάνε τις μάζες φανατισμένες για να κονομάνε τα αφεντικά των ομάδων...
τις περισσοτερες φορες οι ιδιοι οι παικτες και οι διαιτητες πυροδοτουν την ατμοσφαιρα!
χθες απ την αρχη του παιχνιδιου ο κοσμος χειροκροτουσε και τις δυο ομαδες και ολα ηταν τελεια...;)
οπως πχ περσι που οτο καλοπαιδο ο διαμαντιδης εφτυσε τον τεοντοτσιτς...:rolleyes:

manosamos
20-08-2010, 09:35
τις περισσοτερες φορες οι ιδιοι οι παικτες και οι διαιτητες πυροδοτουν την ατμοσφαιρα!
χθες απ την αρχη του παιχνιδιου ο κοσμος χειροκροτουσε και τις δυο ομαδες και ολα ηταν τελεια...;)
οπως πχ περσι που οτο καλοπαιδο ο διαμαντιδης εφτυσε τον τεοντοτσιτς...:rolleyes:
Πέρυσι τον εφτυσε,φέτος το θυμήθηκε....?:D

ntinopoulos
20-08-2010, 09:36
Πέρυσι τον εφτυσε,φέτος το θυμήθηκε....?:D
ναι...δεν ειχε σκουπιστει ακομα...!:p

GEO_K
20-08-2010, 09:40
βρισιες κλπ υπαρχουν παντου...
μπουνιδια και καρεκλιδια ομως? αλητες.....ο Κρεσιτς παντως ειναι μεσα με εντολη εισαγγελεα

kostasx
20-08-2010, 09:46
Φαντάζομαι τι έχει να γίνει στο μπανανιακό μας πρωτάθλημα με τους μπανανιοδημοσιογράφους και τους μπανανιοκάφρους τις εξέδρας..ΝεύραΝεύρα

Γιατί μην μου πείτε ότι δεν θα συνεχιστεί η κόντρα..??ΝεύραΝεύρα
Οι μισοι γιούγκοι είναι του γαύρου και οι μισοι έλληνες του βάζελου!

Τιμή και δόξα στον Big Sofo..:D:D

ntinopoulos
20-08-2010, 09:54
βρισιες κλπ υπαρχουν παντου...
μπουνιδια και καρεκλιδια ομως? αλητες.....ο Κρεσιτς παντως ειναι μεσα με εντολη εισαγγελεα
καλα του εκαναν!αλλα θα ηθελα να δω μεσα και τον γυμνο αλητη που σουλατσαρε στον αγωνιστικο χωρο ανενοχλητος...:rolleyes:
οπως και αλλους παικτες και των δυο ομαδων...:rolleyes:
οι διαιτητες παντως στο φυλλο αγωνα δεν εγραψαν τιποτα...:rolleyes:
η συγκαληψη σ ολο της το μεγαλειο...:rolleyes:

GEO_K
20-08-2010, 09:59
καλα του εκαναν!αλλα θα ηθελα να δω μεσα και τον γυμνο αλητη που σουλατσαρε στον αγωνιστικο χωρο ανενοχλητος...:rolleyes:
οπως και αλλους παικτες και των δυο ομαδων...:rolleyes:
οι διαιτητες παντως στο φυλλο αγωνα δεν εγραψαν τιποτα...:rolleyes:
η συγκαληψη σ ολο της το μεγαλειο...:rolleyes:

ενοψει μουντομπασκετ λογικο Κωστη....
ηταν κ ελληνες οι διαιτητες οποτε....
τελοσπαντων στα χρωματα της εθνικης ας μη βαζουμε μπροστα τις ομαδες μας..
Σοφοκλης----->respect
χεστηκαν πανω τους παντως:D:D:D:D

Arkas
20-08-2010, 10:01
καλα του εκαναν!αλλα θα ηθελα να δω μεσα και τον γυμνο αλητη που σουλατσαρε στον αγωνιστικο χωρο ανενοχλητος...:rolleyes:
οπως και αλλους παικτες και των δυο ομαδων...:rolleyes:
οι διαιτητες παντως στο φυλλο αγωνα δεν εγραψαν τιποτα...:rolleyes:
η συγκαληψη σ ολο της το μεγαλειο...:rolleyes:
Και πολύ καλά έκαναν κατά την γνώμη μου.
Η Εθνική κινδυνεύει να τιμωρηθεί ενόψει Μουντομπάσκετ
από την Fiba!

ntinopoulos
20-08-2010, 10:05
Και πολύ καλά έκαναν κατά την γνώμη μου.
Η Εθνική κινδυνεύει να τιμωρηθεί ενόψει Μουντομπάσκετ
από την Fiba!
ο καθενας σ αυτο τον τοπο πρεπει να μαθει να αναλαμβανει τις ευθυνες του!;)

Arkas
20-08-2010, 10:07
ο καθενας σ αυτο τον τοπο πρεπει να μαθει να αναλαμβανει τις ευθυνες του!;)
Διαφωνώ!
Η Εθνική πάνω απ' όλα
και οι υπόλοιποι να πάνε να κουρεύονται!

ntinopoulos
20-08-2010, 10:07
ενοψει μουντομπασκετ λογικο Κωστη....
ηταν κ ελληνες οι διαιτητες οποτε....
τελοσπαντων στα χρωματα της εθνικης ας μη βαζουμε μπροστα τις ομαδες μας..
Σοφοκλης----->respect
χεστηκαν πανω τους παντως:D:D:D:D
σε καποια φαση ο χοντρος ειχε βαλει καποιον κατω(δεν ξερω ποιον)και τον ειχε κανει μαυρο!:Απορία:

manosamos
20-08-2010, 10:17
σε καποια φαση ο χοντρος ειχε βαλει καποιον κατω(δεν ξερω ποιον)και τον ειχε κανει μαυρο!:Απορία:
Ρε,πηγαινε να πουλησεις καμμια Milupa να βγαλεις το μεροκαμματο........:D:cool:

ntinopoulos
20-08-2010, 10:19
Ρε,πηγαινε να πουλησεις καμμια Milupa να βγαλεις το μεροκαμματο........:D:cool:
δυσκολοι καιροι...!;)

renos
20-08-2010, 10:51
Δηλαδή φταίει ο χοντρός που τον προκάλεσαν;;;;;:hmmm:

ntinopoulos
20-08-2010, 10:55
Δηλαδή φταίει ο χοντρός που τον προκάλεσαν;;;;;:hmmm:ολοι φταινε!δε νοειται να πλακωνονται αθλητες οτι και να γινει!:o

frits
20-08-2010, 10:59
Διαφωνώ!
Η Εθνική πάνω απ' όλα
και οι υπόλοιποι να πάνε να κουρεύονται!

Μέγα λάθος, όλοι αυτοί είναι πρότυπα για πολλά πιτσίρικια, όσοι με βάση το Video ενεπλάκησαν δεν πρέπει να ξαναπαίξουν μπάσκετ στην εθνική, αυτό αν θέλουμε να λέμε ότι καταδικάζουμε την βία από όπου και αν προέρχεται αλλίως τρία πουλάκια κάθονται....:cool:

frits
20-08-2010, 11:04
Δηλαδή φταίει ο χοντρός που τον προκάλεσαν;;;;;:hmmm:

Μιλάμε για τον χειρότερο χαρακτήρα που έχει περάσει από τα ελληνικά γήπεδα.....

Όσοι είναι του χώρου ξέρουν καλά, ας ρωτήσουν παλιούς προπονητές, συμπαίκτες και διαιτητές και δεν μιλώ μόνο για τα τελευταία χρόνια αλλά από τότε που έπαιζε παιδικά.

Αν αυτό το παιδί δεν έπαιζε μπάσκετ θα ήταν φυλακή σήμερα.....:cool:


Είναι τέρας πάντως......:confused:

Arkas
20-08-2010, 11:08
Μέγα λάθος, όλοι αυτοί είναι πρότυπα για πολλά πιτσίρικια, όσοι με βάση το Video ενεπλάκησαν δεν πρέπει να ξαναπαίξουν μπάσκετ στην εθνική, αυτό αν θέλουμε να λέμε ότι καταδικάζουμε την βία από όπου και αν προέρχεται αλλίως τρία πουλάκια κάθονται....:cool:
Μην βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα!
Όταν καίγεται το σπίτι σου,
πρώτα σβήνεις την φωτιά
και μετά κάνεις ανακρίσεις για το ποιος φταίει.
Οι υπαίτιοι πρέπει να τιμωρηθούν παραδειγματικά.
Πρώτα όμως πρέπει να διασωθεί η εικόνα μας
προς τα έξω (όσο αυτό είναι εφικτό).

frits
20-08-2010, 11:34
Μην βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα!
Όταν καίγεται το σπίτι σου,
πρώτα σβήνεις την φωτιά
και μετά κάνεις ανακρίσεις για το ποιος φταίει.
Οι υπαίτιοι πρέπει να τιμωρηθούν παραδειγματικά.
Πρώτα όμως πρέπει να διασωθεί η εικόνα μας
προς τα έξω (όσο αυτό είναι εφικτό).


Θα πρέπει να αποφασίσουμε Δημήτρη τελικά τι θέλουμε, το ένα φέρνει το άλλο, κάπως έτσι φτάσαμε να χειροκροτούμε και την φημισμένη (ντοπαρισμένη) DREAM TEAM της άρσης βαρών επειδή έκανε καλό στην εικόνα μας. Για να μην γράψω για Κεντέρη & Θάνου που ακόμα και σήμερα το επίσημο κράτος (ΣΕΓΑΣ) υποστηρίζει ότι έπεσαν θύματα δολοπλοκίας.

Όλα αυτά είναι αλυσίδα, δηλαδή όταν υπάρχει το βίντεο που όλοι είδαμε τι να σώσουμε, η σωτηρία θα είναι να αναγνωριστεί το λάθος να αυτοτιμωρηθούμε και να αρχίσουμε να πιστεύουμε ότι κάτι αλλάζει σε αυτό τον τοπό, η FIBA δεν πρόκειτε να κάνει κάτι γιατί ενδεχόμενη απουσία μας από το τουρνουά ή συμμετοχή με αδύναμη ομάδα θα έχει συνέπειες στην τσέπη τους.

ntinopoulos
20-08-2010, 12:01
Μέγα λάθος, όλοι αυτοί είναι πρότυπα για πολλά πιτσίρικια, όσοι με βάση το Video ενεπλάκησαν δεν πρέπει να ξαναπαίξουν μπάσκετ στην εθνική, αυτό αν θέλουμε να λέμε ότι καταδικάζουμε την βία από όπου και αν προέρχεται αλλίως τρία πουλάκια κάθονται....:cool:
συμφωνω 100%!

Carduelis
20-08-2010, 12:26
Θα πρέπει να αποφασίσουμε Δημήτρη τελικά τι θέλουμε, το ένα φέρνει το άλλο, κάπως έτσι φτάσαμε να χειροκροτούμε και την φημισμένη (ντοπαρισμένη) DREAM TEAM της άρσης βαρών επειδή έκανε καλό στην εικόνα μας. Για να μην γράψω για Κεντέρη & Θάνου που ακόμα και σήμερα το επίσημο κράτος (ΣΕΓΑΣ) υποστηρίζει ότι έπεσαν θύματα δολοπλοκίας.

Όλα αυτά είναι αλυσίδα, δηλαδή όταν υπάρχει το βίντεο που όλοι είδαμε τι να σώσουμε, η σωτηρία θα είναι να αναγνωριστεί το λάθος να αυτοτιμωρηθούμε και να αρχίσουμε να πιστεύουμε ότι κάτι αλλάζει σε αυτό τον τοπό, η FIBA δεν πρόκειτε να κάνει κάτι γιατί ενδεχόμενη απουσία μας από το τουρνουά ή συμμετοχή με αδύναμη ομάδα θα έχει συνέπειες στην τσέπη τους.
Kαι να μην ξεχνάμε οτι όλα αυτά τα παλληκάρια αποτελούν πρότυπο "πετυχημένων" ανθρώπων στην νεοελληνική κοινωνία. Αφού πρέπει να χρυσοπληρώνονται θα πρέπει να φέρνονται με τέτοιο τρόπο που να μη δημιουργεί κακό στην εικόνα μας σαν χώρα.
Οσο για τα "αποτελέσματα" προτιμώ να μην έχουμε πρωταθλητές πρωτοκλασάτους αρκεί να μην έχουμε τα ρεζιλίκια με τα ντοπαρίσματα και τη διεθνή ξεφτίλα.

frits
20-08-2010, 14:03
Και κάτι ακόμα μία από τις πολλές συνέπειες της ντόπας είναι και η μη ελεγχόμενη επιθετικότητα....:cool:

Το Basket βέβαια δεν φημίζεται για τέτοια πράγματα αλλά άμα δίνεις δικαιώματα ο κάθε ένας σκέφτεται ότι θέλει.

Ο "Σόφο" πάντως αποκλείετε να είναι ντοπαρισμένος, είναι όπως ο Οβελίξ, έχει πέσει μικρός στην μαρμίτα με το μαγικό φίλτρο.:D

italos
20-08-2010, 16:01
Ντινο θα σε μαλώσω ...επείδη ήσουνα μέσα δεν τα είδες καλά.....ο τεό...ο οποίος έχει τσακωθεί με τους περισσότερους παίχτες σε όλη την ευρώπη.....στο σουτ του Φώτση του έσκασε μπουνιά κανονικότατη χαμηλά και ύπουλη...εκεί τρελάθηκε ο φώτσης που είναι πολύ ηθικό άτομο.....πήγε να του ζητήσει το λόγο και αυτός τον έβρισε και τον έφτυσε ο Φώτσης μετά..και εκεί ξεκινήσανε όλα!!!

Όσο για το φτύσιμο του Διαμαντίδη στο Τεόντσιτς...να τα λές όπως έχουν...ναι πέρυσι τον έφτυσε ο Διαμαντίδης.....πρόπερσι όμως τον είχε φτύσει πρώτα το μεγαλύτερο κολοπέδι(τεόντοσιτς) που παίζει στο ελληνικό πρωτάθλημα!!

Απο εκεί και πέρα Δεν υπάρχει θέμα ομάδων στην εθνική(άσχετα αν 4/5 βασικούς είναι παναθηναικοί χαχαχαχαχ)....όταν παιζει εθνική είναι όλοι μαζί!!!

Οι Σέρβοι καλά θα κάνουνε να σέβονται τους ικοδεσπότες τους και να μην προκαλούνε!!!

Μπράβο σε Διαμαντίδη-Τσαρτσαρή που προσπάθησαν να ηρεμήσουνε τα πνεύματα...χωρίς να το καταφέρουνε......

Θα μπορούσε ο μπουρούσης να είχε χτυπήσει τόσ άσχημα που μπορεί να μιλάγαμε και για χειρότερα τώρα!!!

Η εθνική πάνω απο όλα και απο όλους!

frits
20-08-2010, 21:39
O μικρός μου γιός (6 ετών) μου έχει ζητήσει να τον γράψω σε κάποια ποδοσφαιρική ομάδα (ακαδημίες), μην συμπαθώντας καθόλου το ποδόσφαιρο προσπαθούσα νε τρόπο να του περάσω το μήνυμα ότι είναι καλύτερα να πάμε στο μπάσκετ....ότι είναι ποιό κυριλέ άθλημα με λιγότερες πιθανότητες τραυματισμού και γενικά ότι έχει ένα επίπεδο καλύετρο από αυτό του ποδοσφαίρου...:rolleyes:

Γυρνάω λοιπόν σπίτι τώρα το βράδυ και δείχνοντας μου την τηλεοράση μου λέει "μπαμπά τι βλακείες μου έλεγες εδώ πετάνε καρέκλες" :confused:

Τον βλέπω για τέννις......:D

manosamos
20-08-2010, 21:51
O μικρός μου γιός (6 ετών) μου έχει ζητήσει να τον γράψω σε κάποια ποδοσφαιρική ομάδα (ακαδημίες), μην συμπαθώντας καθόλου το ποδόσφαιρο προσπαθούσα νε τρόπο να του περάσω το μήνυμα ότι είναι καλύτερα να πάμε στο μπάσκετ....ότι είναι ποιό κυριλέ άθλημα με λιγότερες πιθανότητες τραυματισμού και γενικά ότι έχει ένα επίπεδο καλύετρο από αυτό του ποδοσφαίρου...:rolleyes:

Γυρνάω λοιπόν σπίτι τώρα το βράδυ και δείχνοντας μου την τηλεοράση μου λέει "μπαμπά τι βλακείες μου έλεγες εδώ πετάνε καρέκλες" :confused:

Τον βλέπω για τέννις......:D
Στο Politeia tennis club να τον γραψεις να παιζει με τον Χ''νικολαου...:cool:
Παντως και αυτοι ανθρωποι ειναι,αδυναμιες εχουνε και ισως καποιες φορες παρεκτρεπονται παρ ολο που ειναι ινδαλματα για την νεολαια.
Στο κατω κατω δεν ειμαστε ολοι αψογοι για να κρινουμε τοσο βαριά τους αλλους..;)

Carduelis
20-08-2010, 21:52
O μικρός μου γιός (6 ετών) μου έχει ζητήσει να τον γράψω σε κάποια ποδοσφαιρική ομάδα (ακαδημίες), μην συμπαθώντας καθόλου το ποδόσφαιρο προσπαθούσα νε τρόπο να του περάσω το μήνυμα ότι είναι καλύτερα να πάμε στο μπάσκετ....ότι είναι ποιό κυριλέ άθλημα με λιγότερες πιθανότητες τραυματισμού και γενικά ότι έχει ένα επίπεδο καλύετρο από αυτό του ποδοσφαίρου...:rolleyes:

Γυρνάω λοιπόν σπίτι τώρα το βράδυ και δείχνοντας μου την τηλεοράση μου λέει "μπαμπά τι βλακείες μου έλεγες εδώ πετάνε καρέκλες" :confused:

Τον βλέπω για τέννις......:D

Ξανασκέψου το!
*Australian Open - *VIDEO Ténis - Consumer Site (http://tv.eurosport.pt/tennis/australian-open/2009/tv-videos_vid95726.shtml)

frits
20-08-2010, 22:17
Ξανασκέψου το!
*Australian Open - *VIDEO Ténis - Consumer Site (http://tv.eurosport.pt/tennis/australian-open/2009/tv-videos_vid95726.shtml)

:sm7:

Θα τον πάω Kick Boxing τελικά να μην έχω και άγχος μην πλακωθεί..:cool:

gsmaniac
20-08-2010, 22:27
πρωταγωνιστής των επεισοδίων του ΟΑΚΑ, Νέναντ Κρστιτς κατά την αναχώρηση του από την Ελλάδα ζήτησε συγγνώμη από τον Γιάννη Μπουρούση.

Με δηλώσεις του στο MEGA ο Σέρβος σέντερ μίλησε για την απαράδεκτη κίνηση του να πετάξει καρέκλα στον Γιάννη Μπουρούση:

"Δυστυχώς ήταν ένα άσχημο ατύχημα! Δεν κοιμήθηκα όλη τη νύχτα. Αισθάνομαι πολύ άσχημα. Γνωρίζω πολλούς Έλληνες παίκτες, είναι καλοί άνθρωποι αλλά αυτά συμβαίνουν στην αθλητισμό.

Νομίζω ότι οι διαιτητές άσκησαν πίεση στους παίκτες, Ο προπονητής μας αποβλήθηκε με τεχνικό φάουλ, οι συμπαίκτες μου κι εγώ ήμασταν λίγο εκνευρισμένοι. Ήταν μια πολύ κακιά στιγμή και αισθάνομαι πολύ άσχημα. Δεν θέλω καν να δω το βίντεο του γεγονότος, θέλω να το ξεχάσω και να ζητήσω συγγνώμη από του Έλληνες παίκτες και τον ελληνικό λαό. Ήταν πολύ άσχημο αυτό που έγινε. Είμαστε αδέλφια!

Προσπάθησα να ζητήσω συγγνώμη από τον Μπουρούση. Πέταξα κατά λάθος την καρέκλα. Θέλω όμως να πω ότι η διοργάνωση ήταν πολύ άσχημη, Δεν υπήρχαν αστυνομικοί ή σεκιούριτι και έβλεπα οπαδούς πίσω από την πλάτη μου οπότε έριξα την καρέκλα! Εύχομαι να γυρνούσα τον χρόνο πίσω."

:sm7::sm7::sm7:

gsmaniac
21-08-2010, 19:59
Έγγραφο της FIBA έφθασε στα γραφεία της ΕΟΚ με το οποίο η Παγκόσμια Ομοσπονδία ζητά από την Ελληνική Ομοσπονδία να την ενημερώσει μέχρι τις 24 Αυγούστου για όσα θλιβερά συνέβησαν στο ΟΑΚΑ, στο φιλικό Ελλάδα-Σερβία, το βράδυ της 19ης Αυγούστου.

Μιλώντας στο Αθηναίκό Πρακτορείο ο παράγοντας της ομοσπονδίας Τάκης Τσαγκρώνης εξήγησε πως το έγγραφο αυτό σε καμία περίπτωση δεν είναι κλήση σε απολογία, λέγοντας χαρακτηριστικά: «Δεν υπάρχει καμία κλήση σε απολογία. Έχει έρθει επιστολή από τη FIBΑ, η οποία ζητά να την ενημερώσουμε και να τις δώσουμε λεπτομέρειες για το τι συνέβη. Επίσης μας ζητά να αποστείλουμε το φύλλο αγώνα και τις εκθέσεις των διαιτητών, αλλά και των κομισάριων».

Η απόφαση της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας ενδέχεται να βγει μία ημέρα μετά, στις 25 Αυγούστου, σύμφωνα με δηλώσεις του προέδρου της σερβικής ομοσπονδίας, Ντράγκαν Κάπιτιτς, στη σερβική ιστοσελίδα «b92.net».

«Από την εμπειρία μου και τις συζητήσεις που έχω κάνει με διάφορους ανθρώπους όλες οι πληροφορίες που ακούγονται περί τιμωρίας δεν ισχύουν. Κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος. Eμείς όπως είμαστε υποχρεωμένοι να καταθέσουμε το υπόμνημα της απολογίας μας στις 24 του μήνα και στις 25 θα μάθουμε την απόφαση της υπόθεσης.Από κει και πέρα ότι και ν΄ ακούγεται τώρα δεν μπορούμε να το λάβουμε ως δεδομένο.Δεν μπορούμε να βγάζουμε ιστορίες και να κάνουμε σχόλια πριν την τελική απόφαση.Εμείς περιμένουμε αυτή την απόφαση και ελπίζουμε να μην μας επηρεάσει τόσο πολύ» δήλωσε ο Κάπιτιτς.

Πλέον το ζήτημα έχει να κάνει με το ποιοι παίκτες της Ελλάδας και της Σερβίας θα τιμωρηθούν και με πόσα παιχνίδια θα αποκλειστούν από τις επίσημες υπχορεώσεις των Εθνικών τους ομάδων. Η Παγκόσμια Ομοσπονδία έχει τη δυνατότητα να εξετάσει το βίντεο του αγώνα όπου οι Τσαρτσαρής, Φώτσης, Σχορτσιανίτης, Τεόντοσιτς, Κέσελι και Κρστιτς είναι... άμεσα εμπλεκόμενοι.
δεν πιστευω να τιμωρηθει κανεις.....:cool:
η μασονια σε αυτο το αθλημα,ειναι απιστευτη...Νεύρα

gandreas
22-08-2010, 02:17
δεν πιστευω να τιμωρηθει κανεις.....:cool:

η μασονια σε αυτο το αθλημα,ειναι απιστευτη...Νεύρα



ΝεύραΝεύραΝεύρα

ntinopoulos
22-08-2010, 08:43
O μικρός μου γιός (6 ετών) μου έχει ζητήσει να τον γράψω σε κάποια ποδοσφαιρική ομάδα (ακαδημίες), μην συμπαθώντας καθόλου το ποδόσφαιρο προσπαθούσα νε τρόπο να του περάσω το μήνυμα ότι είναι καλύτερα να πάμε στο μπάσκετ....ότι είναι ποιό κυριλέ άθλημα με λιγότερες πιθανότητες τραυματισμού και γενικά ότι έχει ένα επίπεδο καλύετρο από αυτό του ποδοσφαίρου...:rolleyes:

Γυρνάω λοιπόν σπίτι τώρα το βράδυ και δείχνοντας μου την τηλεοράση μου λέει "μπαμπά τι βλακείες μου έλεγες εδώ πετάνε καρέκλες" :confused:

Τον βλέπω για τέννις......:D
ιππασια σταυρο μου...ευγενες αθλημα και δε χρειαζεται καν...αλογο!;)

ntinopoulos
22-08-2010, 09:05
Ντινο θα σε μαλώσω ...επείδη ήσουνα μέσα δεν τα είδες καλά.....ο τεό...ο οποίος έχει τσακωθεί με τους περισσότερους παίχτες σε όλη την ευρώπη.....στο σουτ του Φώτση του έσκασε μπουνιά κανονικότατη χαμηλά και ύπουλη...εκεί τρελάθηκε ο φώτσης που είναι πολύ ηθικό άτομο.....πήγε να του ζητήσει το λόγο και αυτός τον έβρισε και τον έφτυσε ο Φώτσης μετά..και εκεί ξεκινήσανε όλα!!!

Όσο για το φτύσιμο του Διαμαντίδη στο Τεόντσιτς...να τα λές όπως έχουν...ναι πέρυσι τον έφτυσε ο Διαμαντίδης.....πρόπερσι όμως τον είχε φτύσει πρώτα το μεγαλύτερο κολοπέδι(τεόντοσιτς) που παίζει στο ελληνικό πρωτάθλημα!!

Απο εκεί και πέρα Δεν υπάρχει θέμα ομάδων στην εθνική(άσχετα αν 4/5 βασικούς είναι παναθηναικοί χαχαχαχαχ)....όταν παιζει εθνική είναι όλοι μαζί!!!

Οι Σέρβοι καλά θα κάνουνε να σέβονται τους ικοδεσπότες τους και να μην προκαλούνε!!!

Μπράβο σε Διαμαντίδη-Τσαρτσαρή που προσπάθησαν να ηρεμήσουνε τα πνεύματα...χωρίς να το καταφέρουνε......

Θα μπορούσε ο μπουρούσης να είχε χτυπήσει τόσ άσχημα που μπορεί να μιλάγαμε και για χειρότερα τώρα!!!

Η εθνική πάνω απο όλα και απο όλους!
καλα σιγα μην ειδες εσυ τι εγινε...:rolleyes:,κανα γκομενακι θα χαζευες(και ηταν και πολλα εκει τριγυρω)!:sm7:
ναι το καλοπαιδο ο φωτσης μονο καροτσακι τον πηγαινε τον τεο και του κολλαγε τα χερια του στα μουτρα!αλλα ξεχασα,του ειχε κανει υπουλο φαουλ πρωτα...:rolleyes:,αλλα φιλαρακι τα φαουλ τα σφυριζει και τα τιμωρει ο διαιτητης,δε εχουν δικαιωμα οι παικτες να ξεκαθαριζουν τους λογαριασμους τους οπως ο φωτσης...!
και το αλλο καλοπαιδο ο τσαρτσαρης μονο κατι μπουκετα μοιρασε...
α και παρ οτι εγινε απαγορευση δηλωσεων απο την ομοσπονδια για να ηρεμησουν τα πνευματα τσατσορης ηταν ο μονος που ανοιξε το στοματακι του και τι ειπε λες νικο μου?οτι αυτα να τα βλεπουν οι ομαδες που φερνουν ξενους αλητες και αμφιβολου ποιοτητος και δεν παιρνουν τα ελληνοπουλα...:rolleyes:τι κανεις γιαννη,κουκια σπερνω δηλαδη...!:rolleyes:
α!!!και ο manager του παο σουλατσαρε στα αποδυτηρια λιγο πριν...!τι δουλεια ειχε εκει?αυτα που ελεγε ο τσατσορης απο χαρτακι τα διαβαζε?:rolleyes:

παντως δεν εχει αδικο ο κριστιτς....σε καποια φαση μπουκαραν κατι καλοπαιδα ανενοχλητα και δεν υπηρχε ουτε ενας αστυνομικος για δειγμα στον αγωνιστικο χωρο...δεν ειναι δυσκολο να τρομαξαν οι σερβοι...!:)

frits
22-08-2010, 09:40
Χωρίς να θέλω να υπερασπίσω τους δικούς μας, οι Σέρβοι έχουν ιστορία σε τέτοια πράγματα.
Οι παλιότεροι θα θυμούνται ίσως το Ευρωμπάσκετ του 1983 σε παιχνίδι Ιταλίας - Γιουγκοσλαβίας (τότε) τον Γκρίποβιτς να κυνηγά τους Ιταλούς μετά από αντίστοιχη κλωτσοπατινάδα με ένα ψαλίδι που πήρε από φαρμακείο. :rolleyes: