PDA

View Full Version : Νεοτουρκοι γενιτσαροι και οι Γκιαουρηδες.


manosamos
20-08-2010, 18:22
Να πιοι ειναι αυτοι που επικαλουνται τα ανθρωπινα δικαιωματα on camera σε διαφορες εκπομπες.
Off camera βεβαιως εξαπολυουν μύδρους εναντι μας.
Δειτε το μένος τους εναντιων των Ελληνων και βγαλτε τα συμπερασματα σας.
YouTube - ipopsifioi_vouleutes_trhakis.WMV

Captain_Andreas
20-08-2010, 18:30
Γνωστοί βραβευμένοι με το Βραβείον Ελληνοτουρκικής Φιλίας "Ιπεκτσί"... Αν δεν υπάρχει κράτος...

manosamos
20-08-2010, 18:35
Γνωστοί βραβευμένοι με το Βραβείον Ελληνοτουρκικής Φιλίας "Ιπεκτσί"... Αν δεν υπάρχει κράτος...
Δεν υπαρχει,κουμμαντο κανουν οι δημοσιογραφισκοι με του ς παχουλους μισθους

frits
20-08-2010, 18:55
Αυτόν με την κοτσίδα και με την προϋπόθεση ότι η μετάφραση είναι ακριβής (γιατί εγώ δεν καταλαβαίνω Χριστό). πρέπει να τον καλέσει εισαγγελέας και να τον στείλουν πίσω.

Από την άλλη είμαι κοντά από αυτά τα μέρη, έχω συγγενείς που ζουν εκεί (Ξάνθη) και από ότι μου λένε τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα όσο περνάνε τα χρόνια και εκτός από λίγους φανατικούς ή "βαλτούς" οι περισσότεροι ενσωματώνονται...

Carduelis
20-08-2010, 18:59
Να πιοι ειναι αυτοι που επικαλουνται τα ανθρωπινα δικαιωματα on camera σε διαφορες εκπομπες.
Off camera βεβαιως εξαπολυουν μύδρους εναντι μας.
Δειτε το μένος τους εναντιων των Ελληνων και βγαλτε τα συμπερασματα σας.
YouTube - ipopsifioi_vouleutes_trhakis.WMV (http://www.youtube.com/watch?v=ToX_OgBUw3g&feature=player_embedded)

Ανοίγεις θέμα με πολλά αγκάθια ..
Σάπια μυαλά υπάρχουν δυστυχώς σε κάθε είδους παράταξη, κόμμα, εθνότητα, ομάδα κοκ
Τα όσα ακραία λέγονται από μερικούς ανόητους σε μια συγκέντρωση της "Τουρκικής Ενωσης Ξάνθης" αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των μουσουλμάνων της περιοχής, όσο ακριβώς εκφράζουν τους υπόλοιπους Έλληνες τα αντριλίκια των βλαμμένων στη "Χρυσή Αυγή" YouTube - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ - ΠΟΡΕΙΑ ΣΤΗ ΒΕΡΟΙΑ 7/8/10 .
Ο καθένας μας έχει όμως μυαλό να σκεφτεί πόσο κακό κάνουν τα ακραία στοιχεία και οι φανατικοί σε κάθε εθνότητα.

Και για την ιστορία, για την συγκεκριμένη οργάνωση, το Ελληνικό κράτος καταδικάστηκε στα Ευρωπαικά δικαστήρια γιατί δεν την αναγνώρισε ποτέ επίσημα: Ελευθεροτυπία - Ομόφωνη η ευρωκαταδίκη για το «όχι» στις μειονοτικές ενώσεις (http://archive.enet.gr/online/online_text/c=112,id=57444208,79590000)
Λάθος για μένα, άδικα τους ηρωοποίησαν. Την μειονότητα την ενσωματώνεις με την Παιδεία και την ανάπτυξη και οχι με την περιθωριοποίηση και τη φτώχεια.
Αλλά την εξαντλήσαμε σε άλλο νήμα τη διαφωνία μας, μην τα ξαναλέμε..

manosamos
20-08-2010, 19:12
Αυτόν με την κοτσίδα και με την προϋπόθεση ότι η μετάφραση είναι ακριβής (γιατί εγώ δεν καταλαβαίνω Χριστό). πρέπει να τον καλέσει εισαγγελέας και να τον στείλουν πίσω.

Από την άλλη είμαι κοντά από αυτά τα μέρη, έχω συγγενείς που ζουν εκεί (Ξάνθη) και από ότι μου λένε τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα όσο περνάνε τα χρόνια και εκτός από λίγους φανατικούς ή "βαλτούς" οι περισσότεροι ενσωματώνονται...

Βαλε τους συγγενεις σου να το μεταφρασουνε(μέσω γνωστων μειονοτικων)και θα δεις οτι η μεταφραση ειναι αυθεντικη.
Ο συγκεκριμενος που λες ειναι ο Ντεντε,που ουκ ολιγες φορες εχει βγει στις εκπομπες του Ταρζαν.....
Για να καταλαβεις οτι οι πιο πολοι ειναι ετσι,θα σου πω οτι ενας πομακος που εχουμε στην δουλεια,ειναι αδελφη,χρήστης και Χριστιανος...........
Ο πατερας του του συγχωρησε οτι ειναι αδελφη,κατάπιε το οτι εγινε και χρηστης,αλλα δεν του συγχωρησε οτι εγινε Χριστιανος...!!
Την λεξη γκιαουρ παντωε την ακους που λενε,σωστα?;)

manosamos
20-08-2010, 19:15
Ανοίγεις θέμα με πολλά αγκάθια ..
Σάπια μυαλά υπάρχουν δυστυχώς σε κάθε είδους παράταξη, κόμμα, εθνότητα, ομάδα κοκ
Τα όσα ακραία λέγονται από μερικούς ανόητους σε μια συγκέντρωση της "Τουρκικής Ενωσης Ξάνθης" αντιπροσωπεύουν τις απόψεις των μουσουλμάνων της περιοχής, όσο ακριβώς εκφράζουν τους υπόλοιπους Έλληνες τα αντριλίκια των βλαμμένων στη "Χρυσή Αυγή" YouTube - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ - ΠΟΡΕΙΑ ΣΤΗ ΒΕΡΟΙΑ 7/8/10 (http://www.youtube.com/watch?v=FRxTQoIc2wo&feature=player_embedded) .
Ο καθένας μας έχει όμως μυαλό να σκεφτεί πόσο κακό κάνουν τα ακραία στοιχεία και οι φανατικοί σε κάθε εθνότητα.

Και για την ιστορία, για την συγκεκριμένη οργάνωση, το Ελληνικό κράτος καταδικάστηκε στα Ευρωπαικά δικαστήρια γιατί δεν την αναγνώρισε ποτέ επίσημα: Ελευθεροτυπία - Ομόφωνη η ευρωκαταδίκη για το «όχι» στις μειονοτικές ενώσεις (http://archive.enet.gr/online/online_text/c=112,id=57444208,79590000)
Λάθος για μένα, άδικα τους ηρωοποίησαν. Την μειονότητα την ενσωματώνεις με την Παιδεία και την ανάπτυξη και οχι με την περιθωριοποίηση και τη φτώχεια.
Αλλά την εξαντλήσαμε σε άλλο νήμα τη διαφωνία μας, μην τα ξαναλέμε..

Πως γινετε και βαζεις στο ιδιο καζανι την Χρυση Αυγη,με υποψηφιο Πασοκ,ΝΔ,τον ψευτομουφτη της Ξανθης και εναν απο τους μεγαλυτερους δημοσιογραφους της μειονοτητας(ο κοτσιδας) δεν το καταλαβαινω.:Απορία:
Ειναι ατοπο...;)

Carduelis
20-08-2010, 19:34
Πως γινετε και βαζεις στο ιδιο καζανι την Χρυση Αυγη,με υποψηφιο Πασοκ,ΝΔ,τον ψευτομουφτη της Ξανθης και εναν απο τους μεγαλυτερους δημοσιογραφους της μειονοτητας(ο κοτσιδας) δεν το καταλαβαινω.:Απορία:
Ειναι ατοπο...;)
Ολοι οι φανατικοί Μάνο, ειδικά όταν προσπαθούν να σπείρουν μίσος και διχόνοια σε ευαίσθητα θέματα (εθνικά, φυλετικά, θρησκευτικά κλπ) θάπρεπε να είναι από όλους μας στο ίδιο καζάνι και μάλιστα αυτό με τα #####!

manosamos
20-08-2010, 19:34
Αυτόν με την κοτσίδα και με την προϋπόθεση ότι η μετάφραση είναι ακριβής (γιατί εγώ δεν καταλαβαίνω Χριστό). πρέπει να τον καλέσει εισαγγελέας και να τον στείλουν πίσω.

Από την άλλη είμαι κοντά από αυτά τα μέρη, έχω συγγενείς που ζουν εκεί (Ξάνθη) και από ότι μου λένε τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα όσο περνάνε τα χρόνια και εκτός από λίγους φανατικούς ή "βαλτούς" οι περισσότεροι ενσωματώνονται...
Για του λογου το αληθες
Η Κουλουβάχατα: Ο Αμπντουλχαλημ Ντεντέ στον Κίτρινο Τύπο (http://kulluwahad.blogspot.com/2007/09/blog-post_25.html)

manosamos
20-08-2010, 19:35
Και αλλο ενα
YouTube - ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΣΤΗ ΘΡΑΚΗ

aeriko
20-08-2010, 19:45
Ολοι οι φανατικοί Μάνο, ειδικά όταν προσπαθούν να σπείρουν μίσος και διχόνοια σε ευαίσθητα θέματα (εθνικά, φυλετικά, θρησκευτικά κλπ) θάπρεπε να είναι από όλους μας στο ίδιο καζάνι και μάλιστα αυτό με τα #####!
Νότη αυτό πρέπει να το καταλάβουμε όλοι, έστω και αν μας είναι δύσκολο.

manosamos
20-08-2010, 19:49
Δεν γινετε να σε βαρανε με το μαστιγιο και εσυ να προσφερεις γαρυφαλλα.
Δεν γινετε,εκτος αν υπαρχει περιπτωση Μαζοχισμου.!!!

Captain_Andreas
20-08-2010, 20:45
Όσο πιο γρήγορα καταλάβουμε πως οι "απέναντι" δεν καταλαβαίνουν από κομματικές αηδίες και είναι ενωμένοι εναντίον μας από κάθε σημείο του κοινοβουλευτικού φάσματος, τόσο το καλύτερο. Ϊσως κάποτε ξυπνήσουμε, και δούμε πως δεν υπάρχουν "φιλίες" μεταξύ λαών αλλά μόνον συμφέροντα. Θα συμφωνήσω με τον Μάνο. Γιατί συγκρίνουμε εξωκοινοβουλευτικούς ακραίους με ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟΥΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΣ; Τι δουλειά έχει το ένα με το άλλο; Αν "τα είχαμε" όπως θα οφείλαμε, θα έπρεπε με το βίντεο αυτό στα χέρια μας να εγκαλέσους τους αρχηγούς των κομμάτων που τους έβαλαν στις λίστες τους και να απαιτήσουμε να τους στείλουν στον αγύριστο. Αλλά δυστυχώς εμείς κοιτάμε πρώτο το κομματικό συμφέρον και μετά αυτό του λαού και της πατρίδος. Γι' αυτό και πιάσαμε πάτο...

xenos
20-08-2010, 21:07
παιδιά!!!..απλά..είμαστε φόρουμ μηχανών ..ακομα....ετσι!!??!!??:confused:

pepax66
20-08-2010, 21:19
Δεν έχει βρεθεί ακόμα ένας πολιτικός που να έχει το κουράγιο και την σύνεση και να μας πει το πιο απλό που έχει ειπωθεί σε πολλές χώρες του πλανήτη : Εδώ είναι Ελλάδα και οι νόμοι είναι Ελληνικοί όποιος θέλει να είναι Έλληνας ή να ζήσει σαν Έλληνας είναι καλοδεχούμενος όλοι οι άλλοι ας πάνε στις χώρες τους να ζήσουν σαν Τούρκοι, Άραβες, Αμερικάνοι, Καναδοί, Πακιστανοί και ότι άλλο θέλουν. Αλλά για να συμβεί αυτό πρέπει να είναι κάποιος πολιτικός που αγαπά αυτή την χώρα και την πονάει και δυστυχώς μέχρι τώρα δεν έχει βρεθεί ΚΑΝΕΝΑΣ και σας το λέω με αυτά που έχω ζήσει ακόμα και στις ψυχροπολεμικές γκρίζες ζώνες που έχουμε ξεχάσει μιας και το ΔΝΤ και η τρόικα πέτυχαν αυτό που ήθελαν μας έχωσαν στην τρύπα μας.

DERTILAS
20-08-2010, 21:37
Δεν έχει βρεθεί ακόμα ένας πολιτικός που να έχει το κουράγιο και την σύνεση και να μας πει το πιο απλό που έχει ειπωθεί σε πολλές χώρες του πλανήτη : Εδώ είναι Ελλάδα και οι νόμοι είναι Ελληνικοί όποιος θέλει να είναι Έλληνας ή να ζήσει σαν Έλληνας είναι καλοδεχούμενος όλοι οι άλλοι ας πάνε στις χώρες τους να ζήσουν σαν Τούρκοι, Άραβες, Αμερικάνοι, Καναδοί, Πακιστανοί και ότι άλλο θέλουν. Αλλά για να συμβεί αυτό πρέπει να είναι κάποιος πολιτικός που αγαπά αυτή την χώρα και την πονάει και δυστυχώς μέχρι τώρα δεν έχει βρεθεί ΚΑΝΕΝΑΣ και σας το λέω με αυτά που έχω ζήσει ακόμα και στις ψυχροπολεμικές γκρίζες ζώνες που έχουμε ξεχάσει μιας και το ΔΝΤ και η τρόικα πέτυχαν αυτό που ήθελαν μας έχωσαν στην τρύπα μας.
Πες τα....

frits
20-08-2010, 21:42
τον σκέφτεστε αυτόν με την κοτσίδα στο ίδιο τραπέζι με τον Άδωνη.....:sm7:

manosamos
20-08-2010, 21:44
Όσο πιο γρήγορα καταλάβουμε πως οι "απέναντι" δεν καταλαβαίνουν από κομματικές αηδίες και είναι ενωμένοι εναντίον μας από κάθε σημείο του κοινοβουλευτικού φάσματος, τόσο το καλύτερο. Ϊσως κάποτε ξυπνήσουμε, και δούμε πως δεν υπάρχουν "φιλίες" μεταξύ λαών αλλά μόνον συμφέροντα. Θα συμφωνήσω με τον Μάνο. Γιατί συγκρίνουμε εξωκοινοβουλευτικούς ακραίους με ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΟΥΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΣ; Τι δουλειά έχει το ένα με το άλλο; Αν "τα είχαμε" όπως θα οφείλαμε, θα έπρεπε με το βίντεο αυτό στα χέρια μας να εγκαλέσους τους αρχηγούς των κομμάτων που τους έβαλαν στις λίστες τους και να απαιτήσουμε να τους στείλουν στον αγύριστο. Αλλά δυστυχώς εμείς κοιτάμε πρώτο το κομματικό συμφέρον και μετά αυτό του λαού και της πατρίδος. Γι' αυτό και πιάσαμε πάτο...
Επιασες το νοημα Καπταιν.Το κομματικο συμφερον εχει ριξει την χωρα στον αποπατο,σε ολους τους τομεις....
παιδιά!!!..απλά..είμαστε φόρουμ μηχανών ..ακομα....ετσι!!??!!??:confused:
Ειμαστε,αλλα ειμαστε και μια παρεα που μας απασχολει η καθημερινοτητα.;)
Δεν έχει βρεθεί ακόμα ένας πολιτικός που να έχει το κουράγιο και την σύνεση και να μας πει το πιο απλό που έχει ειπωθεί σε πολλές χώρες του πλανήτη : Εδώ είναι Ελλάδα και οι νόμοι είναι Ελληνικοί όποιος θέλει να είναι Έλληνας ή να ζήσει σαν Έλληνας είναι καλοδεχούμενος όλοι οι άλλοι ας πάνε στις χώρες τους να ζήσουν σαν Τούρκοι, Άραβες, Αμερικάνοι, Καναδοί, Πακιστανοί και ότι άλλο θέλουν. Αλλά για να συμβεί αυτό πρέπει να είναι κάποιος πολιτικός που αγαπά αυτή την χώρα και την πονάει και δυστυχώς μέχρι τώρα δεν έχει βρεθεί ΚΑΝΕΝΑΣ και σας το λέω με αυτά που έχω ζήσει ακόμα και στις ψυχροπολεμικές γκρίζες ζώνες που έχουμε ξεχάσει μιας και το ΔΝΤ και η τρόικα πέτυχαν αυτό που ήθελαν μας έχωσαν στην τρύπα μας.
Διαχειριστες της βαριας καρεκλας της εξουσιας ειναι ολοι Πετρο.
Κουραγιο δεν υπαρχει,ουτε καλη προθεση,εντολοδοχοι της Νεας Ταξης ειναι ολοι.:cool:

manosamos
20-08-2010, 21:45
τον σκέφτεστε αυτόν με την κοτσίδα στο ίδιο τραπέζι με τον Άδωνη.....:sm7:
Φαλακρος θα φυγει.............:D:D:D

manosamos
20-08-2010, 22:17
Και ολιγον απο Γριζους Λυκους..............που?
Στην Ελευσινα............:(:(:(
Δειτε το σχολιο του δημαρχου που μιλαει για ελευθερη αναρτηση συμβολων..Νεύρα

Γραφεία Γκρίζων Λύκων στην… Ελευσίνα | ANTI WEBLOG (http://www.antinews.gr/?p=44598)

ntinopoulos
22-08-2010, 09:23
καλο και ιδανικο θα ηταν να μην υπηρχαν ουτε αυτα τα ζωα ουτε η χρυση αυγη και να ζουσαν ολοι ειρηνικα σεβομενοι ο ενας τον αλλον μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα!:rolleyes:
αλλα επειδη δε ζουμε σε παραμυθι,απο τη στιγμη που υπαρχουν αυτοι οι καραγκιοζηδες εγω χαιρομαι που υπαρχει η χρυση αυγη και κραταει καπως τις ισορροπιες...:)

manosamos
22-08-2010, 20:44
καλο και ιδανικο θα ηταν να μην υπηρχαν ουτε αυτα τα ζωα ουτε η χρυση αυγη και να ζουσαν ολοι ειρηνικα σεβομενοι ο ενας τον αλλον μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα!:rolleyes:
αλλα επειδη δε ζουμε σε παραμυθι,απο τη στιγμη που υπαρχουν αυτοι οι καραγκιοζηδες εγω χαιρομαι που υπαρχει η χρυση αυγη και κραταει καπως τις ισορροπιες...:)
Ετσι ειναι Κωστα.
Δυστυχως αυτη ειναι η πραγματικοτητα.
Και να σκεφτεις οτι αυτες ειναι οι μετριοπαθεις φωνες της μειονοτητας...;)

nek21
22-08-2010, 21:45
Μανο συμφωνω με τις αποψεις σου απολυτα.σημερα ομως αν αγαπας την πατριδα σου θα σε πουν χουντικο και ακροδεξιο,το χουν περασει στο μυαλο του ελληνα πως να το κανουμε.παντως υπαρχουν παρα πολλες περιπτωσεις που δεν γνωριζετε και αν εβγαιναν στη δημοσιοτητα θα καταλαβαινατε την αδρανεια του επισημου ελληνικου κρατους(που μαλλον δεν υφισταται) στο θεμα της θρακης.ειναι δυνατον να συμβαινουν αυτα τα πραγματα σε μια χωρα???????σε ποιο αλλο κρατος οργανωμενο και μη δεν θα τους ειχαν συλλαβει αυτους ρε παιδια????παντως στο συγκεκριμενο βιντεακι λεγεται και κατι πολυ σωστο ο τουρκος μονο με τουρκο μπορει να γινει φιλος.

manosamos
22-08-2010, 22:20
Μανο συμφωνω με τις αποψεις σου απολυτα.σημερα ομως αν αγαπας την πατριδα σου θα σε πουν χουντικο και ακροδεξιο,το χουν περασει στο μυαλο του ελληνα πως να το κανουμε.παντως υπαρχουν παρα πολλες περιπτωσεις που δεν γνωριζετε και αν εβγαιναν στη δημοσιοτητα θα καταλαβαινατε την αδρανεια του επισημου ελληνικου κρατους(που μαλλον δεν υφισταται) στο θεμα της θρακης.ειναι δυνατον να συμβαινουν αυτα τα πραγματα σε μια χωρα???????σε ποιο αλλο κρατος οργανωμενο και μη δεν θα τους ειχαν συλλαβει αυτους ρε παιδια????παντως στο συγκεκριμενο βιντεακι λεγεται και κατι πολυ σωστο ο τουρκος μονο με τουρκο μπορει να γινει φιλος.
+10000:sm8:

lostre7
23-08-2010, 05:09
Εγω λεω να παμε ολοι στην ξανθη και να τους σκοτωσουμε ολους!!! δεν παμε καλα μου φαινεται..... μαζευτηκαν δηλαδη 30 ατομα να μοιρασουν ψηφους και μας πειραξε??? το οτι μας κυβερνουν οι Αμερικανοι και τους γλυφουμε τιποτα??? ετσι παει γιατι με αυτους δεν ειχαμε πολεμο και δεν μας βριζουν, αλλα μας καλοπιανουν!!! ξυπνατε παιδια αλλου ειναι τα προβληματα οχι στην ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ στην Θρακη!!

lostre7
23-08-2010, 05:20
και να συμπληρωσω πως οι ελληνες φημιζονταν ανεκαθεν για την φιλο-ΞΕΝΙΑ τους!!! σε σχεση με τους φασιστες Ιταλους που βουλιαζουν τις βαρκες των μεταναστων στα ανοιχτα!! μην αφησετε κανεναν να σας αλλαξει αυτα που νιωθετε για τον συνανθρωπο σας!!! και μην νομιζετε πως αν κανετε κατι θα αλλαξετε τον κοσμο,αυτο συμβαινει με την ψηφο σας οποτε προσοχη!!!:D

manosamos
23-08-2010, 08:31
Εγω λεω να παμε ολοι στην ξανθη και να τους σκοτωσουμε ολους!!! δεν παμε καλα μου φαινεται..... μαζευτηκαν δηλαδη 30 ατομα να μοιρασουν ψηφους και μας πειραξε??? το οτι μας κυβερνουν οι Αμερικανοι και τους γλυφουμε τιποτα??? ετσι παει γιατι με αυτους δεν ειχαμε πολεμο και δεν μας βριζουν, αλλα μας καλοπιανουν!!! ξυπνατε παιδια αλλου ειναι τα προβληματα οχι στην ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ στην Θρακη!!
Τα λες ετσι,τα λες και αλλιως.
Αυτοι δεν ειναι 30 τυχαία ατομα.
Ειναι ολοι οι υποψηφιοι των κομματων της μειονοτητας....!!!
Και αν ειδες το βιντεο ο Ντεντε(δημοσιογραφος-ο κοτσιδας)το λεει ξεκαθαρα.Να αποκλεισουμε κοινωνικα αυτους που ψηφιζουν τους Χριστιανους.
Η τρομοκρατια που ασκειτε στους μετριοπαθεις μειονοτικους ειναι μεγαλη.
Οσο για τους Αμερικανους και λοιπους συμμαχους,ναι και αυτοι ηταν που βοηθησαν και εγινε αυτος ο τοπος ελευθερος,για να καλαηδαμε εμεις ελευθεροι τις ιδεες μας σημερα.;)

ntinopoulos
23-08-2010, 08:53
Εγω λεω να παμε ολοι στην ξανθη και να τους σκοτωσουμε ολους!!! δεν παμε καλα μου φαινεται..... μαζευτηκαν δηλαδη 30 ατομα να μοιρασουν ψηφους και μας πειραξε??? το οτι μας κυβερνουν οι Αμερικανοι και τους γλυφουμε τιποτα??? ετσι παει γιατι με αυτους δεν ειχαμε πολεμο και δεν μας βριζουν, αλλα μας καλοπιανουν!!! ξυπνατε παιδια αλλου ειναι τα προβληματα οχι στην ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ στην Θρακη!!

και να συμπληρωσω πως οι ελληνες φημιζονταν ανεκαθεν για την φιλο-ΞΕΝΙΑ τους!!! σε σχεση με τους φασιστες Ιταλους που βουλιαζουν τις βαρκες των μεταναστων στα ανοιχτα!! μην αφησετε κανεναν να σας αλλαξει αυτα που νιωθετε για τον συνανθρωπο σας!!! και μην νομιζετε πως αν κανετε κατι θα αλλαξετε τον κοσμο,αυτο συμβαινει με την ψηφο σας οποτε προσοχη!!!:D
δε λεει κανεις να σκοτωσουμε ολους τους ξενους ουτε να βουλιαζουμε τις βαρκες με τους μεταναστες...:rolleyes:
απλα πρεπει καποια στιγμη το ####μενo το κρατος να σταματησει την αλογιστη εισοδο στη χωρα καθε λογης μεταναστων χωρις κριτηρια και χωρις να ειναι διασφαλισμενη η ομαλη διαμονη τους και το κυριοτερο η δικη μας ασφαλεια και διαβιωση μας!:)
επισης πρεπει το γ****** το κρατος να μας προστατευει απο οσους(δε με ενδιαφερει ο αριθμος τους)εχουν πονηρες προθεσεις...:)
Τα λες ετσι,τα λες και αλλιως.
Αυτοι δεν ειναι 30 τυχαία ατομα.
Ειναι ολοι οι υποψηφιοι των κομματων της μειονοτητας....!!!
Και αν ειδες το βιντεο ο Ντεντε(δημοσιογραφος-ο κοτσιδας)το λεει ξεκαθαρα.Να αποκλεισουμε κοινωνικα αυτους που ψηφιζουν τους Χριστιανους.
Η τρομοκρατια που ασκειτε στους μετριοπαθεις μειονοτικους ειναι μεγαλη.
Οσο για τους Αμερικανους και λοιπους συμμαχους,ναι και αυτοι ηταν που βοηθησαν και εγινε αυτος ο τοπος ελευθερος,για να καλαηδαμε εμεις ελευθεροι τις ιδεες μας σημερα.;)
ετσι ειναι...βεβαια για τους αμερικανους διαφωνω...ο κοσμος θα ηταν πολυ καλυτερος χωρις αυτους...αν και ακομη και η κοπρια χρειαζεται...:)

manosamos
23-08-2010, 13:18
δε λεει κανεις να σκοτωσουμε ολους τους ξενους ουτε να βουλιαζουμε τις βαρκες με τους μεταναστες...:rolleyes:
απλα πρεπει καποια στιγμη το ####μενo το κρατος να σταματησει την αλογιστη εισοδο στη χωρα καθε λογης μεταναστων χωρις κριτηρια και χωρις να ειναι διασφαλισμενη η ομαλη διαμονη τους και το κυριοτερο η δικη μας ασφαλεια και διαβιωση μας!:)
επισης πρεπει το γ****** το κρατος να μας προστατευει απο οσους(δε με ενδιαφερει ο αριθμος τους)εχουν πονηρες προθεσεις...:)

ετσι ειναι...βεβαια για τους αμερικανους διαφωνω...ο κοσμος θα ηταν πολυ καλυτερος χωρις αυτους...αν και ακομη και η κοπρια χρειαζεται...:)
Αυτοκρατορια ειναι Κωστα,τα συνφεροντα της κοιταζει.
Καποτε ειμασταν εμεις και μας προσκυνουσαν αλλοι.
Το θεμα ειναι να αρμεγεις τις μπανανιες σου και να τους πετας ενα ξεροκομματο για ανταμοιβη.:cool:

nek21
23-08-2010, 13:37
Εγω λεω να παμε ολοι στην ξανθη και να τους σκοτωσουμε ολους!!! δεν παμε καλα μου φαινεται..... μαζευτηκαν δηλαδη 30 ατομα να μοιρασουν ψηφους και μας πειραξε??? το οτι μας κυβερνουν οι Αμερικανοι και τους γλυφουμε τιποτα??? ετσι παει γιατι με αυτους δεν ειχαμε πολεμο και δεν μας βριζουν, αλλα μας καλοπιανουν!!! ξυπνατε παιδια αλλου ειναι τα προβληματα οχι στην ΜΕΙΟΝΟΤΗΤΑ στην Θρακη!!

δηλαδη τι θελεις να πεις?οτι το προβλημα δεν ειναι ουτε στη θρακη που πλεον τους αναφερουμε και μεις οι ιδιοι σαν μειονοτητα και δεν καταλαβαινω το γιατι ,ουτε στη β.ηπειρο που και κει θα αρχισουν να μιλουν σε λιγο για μειονοτητα ουτε το σκοπιανο που κανεις δεν ασχολειτε και αναγνωριστηκε το κρατος ως Μακεδονια ουτε.......ουτε ......ουτε.δεν ξερω πραγματικα τι να πω.το σιγουρο ειναι οτι απο καπου ξεκιναει το προβλημα και οι περισσοτεροι δεν γνωριζουμε τιποτα διοτι φροντιζουν να ασχολουμαστε με λιγοτερο σημαντικα πραγματα.

ckalfas
23-08-2010, 16:10
Επειδή όποτε συζητείται θέμα μειονότητας και μεταναστών, υπάρχουν κάποιοι που αντιδρούν γι' αυτό προτείνω πλέον να χωρίζουμε τους πολίτες αυτής της χώρας σε αυτούς που αγαπούν την χώρα και σ' αυτούς που δεν την αγαπούν!
Όσοι δεν την αγαπούν... ο πλανήτης μεγάλος είναι, ας πανε στην ευχή του Θεού, Αλλάχ, Γιάχβε, Μας...
Είμαστε φιλόξενος λαός, δεν κρατάμε κανέναν όμηρο με το ζόρι στο σπίτι μας! Αυτό λέγετε παρανοϊκή και ψυχωτική αγάπη!

frits
23-08-2010, 17:02
Κρίμα...

aeriko
23-08-2010, 17:04
Κρίμα...
Να καταλάβω αυτό που κατάλαβες; Που οδηγούμεθα;

aeriko
23-08-2010, 17:08
Επειδή όποτε συζητείται θέμα μειονότητας και μεταναστών, υπάρχουν κάποιοι που αντιδρούν γι' αυτό προτείνω πλέον να χωρίζουμε τους πολίτες αυτής της χώρας σε αυτούς που αγαπούν την χώρα και σ' αυτούς που δεν την αγαπούν!
Όσοι δεν την αγαπούν... ο πλανήτης μεγάλος είναι, ας πανε στην ευχή του Θεού, Αλλάχ, Γιάχβε, Μας...
Είμαστε φιλόξενος λαός, δεν κρατάμε κανέναν όμηρο με το ζόρι στο σπίτι μας! Αυτό λέγετε παρανοϊκή και ψυχωτική αγάπη!
Μας εξηγείς τι θέλεις να πείς; Ποιούς εννοείς πολίτες αυτής της χώρας και ποιοι συμπεριλαμβάνονται; Μήπως και Ελληνες με διαφορετική από την άποψή σου; Μήπως σου έχει ξεφύγει κάτι και δεν το πήρες χαμπάρι; Μήπως το μονοπάτι που πας να ακολουθήσεις είναι ολισθηρό;

frits
23-08-2010, 17:16
Παλικάρια άλλο να "κράζω" κάποιον γιατί οδηγεί GS ή varadero και πάντα στα πλαίσια της πλάκας και άλλο να "παίζουμε" με τις ευαισθησίες του καθένα λέγοντας του μάλιστα ότι "μπορεί να φύγει από την Ελλάδα"
Αγαπώ πολύ αυτό το φόρουμ και δε θέλω να το κάνω πεδίο τέτοιας αντιπαράθεσης που δεν πρόκειτε να βγάλει πουθενά.....αλλά μην εκλαμβάνατε την σιωπή ως αδυναμία.....

manosamos
23-08-2010, 17:16
Μας εξηγείς τι θέλεις να πείς; Ποιούς εννοείς πολίτες αυτής της χώρας και ποιοι συμπεριλαμβάνονται; Μήπως και Ελληνες με διαφορετική από την άποψή σου; Μήπως σου έχει ξεφύγει κάτι και δεν το πήρες χαμπάρι; Μήπως το μονοπάτι που πας να ακολουθήσεις είναι ολισθηρό;
Πάνο,δεν θα ηταν καλυτερα να σχολιαζαμε αυτο καθ'αυτο το βιντεο και τις προθεσεις των πρωταγωνιστων του,αντι να αντιπαρατιθεμεθα μεταξυ μας?
Ποια η γνωμη σου για αυτους?
Ολισθηρο δρομο μαλλον τραβανε αυτοι.
YouTube - TOURKOI!

aeriko
23-08-2010, 17:46
Μάνο διάβασε καλά τι λέει το σχόλιο του συντάκτη και τι συμπεράσματα βγάζεις.
Επειδή όποτε συζητείται θέμα μειονότητας και μεταναστών, υπάρχουν κάποιοι που αντιδρούν γι' αυτό προτείνω πλέον να χωρίζουμε τους πολίτες αυτής της χώρας σε αυτούς που αγαπούν την χώρα και σ' αυτούς που δεν την αγαπούν!
Όσοι δεν την αγαπούν... ο πλανήτης μεγάλος είναι, ας πανε στην ευχή του Θεού, Αλλάχ, Γιάχβε, Μας...
Είμαστε φιλόξενος λαός, δεν κρατάμε κανέναν όμηρο με το ζόρι στο σπίτι μας! Αυτό λέγετε παρανοϊκή και ψυχωτική αγάπη!

manosamos
23-08-2010, 17:58
Μάνο διάβασε καλά τι λέει το σχόλιο του συντάκτη και τι συμπεράσματα βγάζεις.

Ναι,αλλα ελα και στην θεση του.
Και εγω οταν το πρωτοειδα το βιντεο βγηκα απο τα ρουχα μου.
Θα μπορουσα να το εχω γραψει και εγω αυτο πανω στα νευρα μου,Πανο.
Μην παρεξηγουμε το γραπτο καποιου,γιατι ξερεις το πληκτρολογιο δεν ειναι τοσο άμεσο οσο ο προφορικος λογος.
Και οι δυο μας ειχαμε διαφωνησει μεσω πληκτρολογιου,αλλα εχθες που σου κατεθεσα την γνωμη μου ενωπιος-ενωπιω,βρηκαμε ενα κοινο παρανομαστη ασχετα αν διαφωνουμε στις λεπτομεριες.
Θα ηθελα να σχολιαζαμε μονο την ουσια.Που το πανε αυτοι οι τυποι?;)

aeriko
23-08-2010, 20:36
Ναι,αλλα ελα και στην θεση του.
Και εγω οταν το πρωτοειδα το βιντεο βγηκα απο τα ρουχα μου.
Θα μπορουσα να το εχω γραψει και εγω αυτο πανω στα νευρα μου,Πανο.
Μην παρεξηγουμε το γραπτο καποιου,γιατι ξερεις το πληκτρολογιο δεν ειναι τοσο άμεσο οσο ο προφορικος λογος.
Και οι δυο μας ειχαμε διαφωνησει μεσω πληκτρολογιου,αλλα εχθες που σου κατεθεσα την γνωμη μου ενωπιος-ενωπιω,βρηκαμε ενα κοινο παρανομαστη ασχετα αν διαφωνουμε στις λεπτομεριες.
Θα ηθελα να σχολιαζαμε μονο την ουσια.Που το πανε αυτοι οι τυποι?;)

συμφωνήσαμε σε ένα κοινό θέμα

foxat
23-08-2010, 21:38
Επειδή όποτε συζητείται θέμα μειονότητας και μεταναστών, υπάρχουν κάποιοι που αντιδρούν γι' αυτό προτείνω πλέον να χωρίζουμε τους πολίτες αυτής της χώρας σε αυτούς που αγαπούν την χώρα και σ' αυτούς που δεν την αγαπούν!
Όσοι δεν την αγαπούν... ο πλανήτης μεγάλος είναι, ας πανε στην ευχή του Θεού, Αλλάχ, Γιάχβε, Μας...
Είμαστε φιλόξενος λαός, δεν κρατάμε κανέναν όμηρο με το ζόρι στο σπίτι μας! Αυτό λέγετε παρανοϊκή και ψυχωτική αγάπη!

Μας εξηγείς τι θέλεις να πείς; Ποιούς εννοείς πολίτες αυτής της χώρας και ποιοι συμπεριλαμβάνονται; Μήπως και Ελληνες με διαφορετική από την άποψή σου; Μήπως σου έχει ξεφύγει κάτι και δεν το πήρες χαμπάρι; Μήπως το μονοπάτι που πας να ακολουθήσεις είναι ολισθηρό;



Αυτό που κατάλαβα(και συγνώμη που παρεμβαίνω) είναι να φύγουν όχι οι Έλληνες.Να φύγουν όσοι αλλοδαποί δεν αισθάνονται άνετα σε αυτή την ρημάδα την χώρα.Δηλαδή να φανταστούμε την Γερμανία να αλλάζει τους νόμους της,τα ήθη της, τα έθιμά της, για να μηνδυσαρεστήσει τους Τούρκους μετανάστες, η τους Βούλγαρους μετανάστες΄η ακόμα και τους Έλληνες μετανάστες;;;;; Ε όχι-ΕΛΕΟΣ
Και όπως είπαν και άλλοι, οι Ιταλοί τους έπνιγαν στον ωκεανό.Ας μην φτάσουμε σε αυτό το σημείο για να ξεβρωμίσουμε από δαύτους.ΕΛΕΟΣ:cool:

ckalfas
23-08-2010, 21:48
Παίδες, εκφραστικό λάθος!
Δεν εννοούσα αυτούς που αντιδρούν, αλλά αυτούς που αν και πολίτες αυτής της χώρας (Μουσουλμάνοι της Θράκης π.χ.), με τις πράξεις τους δείχνουν έμπρακτα ότι δεν αγαπούν την Ελλάδα!

Arkas
23-08-2010, 21:58
Παίδες, εκφραστικό λάθος!

Πράγματι Χρηστάρα,
μερικές φορές ο γραπτός λόγος είναι παρεξηγήσιμος
και παρερμηνεύσιμος.
Αναγκαία και χρήσιμη η διευκρίνηση...

manosamos
23-08-2010, 22:09
Σωστο ειναι να σχολιαζουμε την επικαιροτητα και οχι τις πολιτικες αποψεις του καθε ενος.
Το θεμα μας ειναι η επιθεση που γινετε σε προεκλογικη περιοδο προς τους Χριστιανους,απο τους υποψηφιους της μειονοτητας και οχι το αν καποιος απο εμας ειναι δεξιος η αριστερος....αν ειναι ανεκτικος στους ξενους ή οχι.;)