PDA

View Full Version : ΔΑΣΙΚΟ ΧΩΡΙΟ...


ARGI
25-08-2010, 21:05
- Η ιδέα, δεν άρχισε να έρθει...
Ο υπογραφόμενος, (Αrgi), πρότεινε στα υπόλοιπα "ρεμάλια", της παρέας του, Π.Σ.Κ, στο Δασικό χωριό Καρδίτσας...
Αφού συφωνήσαμε όλοι και όλες (άντρες, γυναίκες και μηχανές!!!!), βουρ, κάπου προς τα μέσα του Ιουλίου για ΔΑΣΙΚΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ....
Ετσι, ένα ωραίο απόγευμα, ο Argi με την Φωτεινή του, ο Νίκος (mamdakkar) με την Σέβη του, ο Στάθης με την Γεωργία του και τέλος ο Βασίλης με την Λύδα του, ανηφορίσανε με τα τσουπέλια τους, στο Δασικό, στα 900μ. περίπου υψόμετρο..
Πορεία, ονειρική μέσα στα δέντρα και τα ρυάκια, πορεία περίπλους της Λ. Πλαστήρας, και όπως συμβαίινει πάντοτε, ένα ψιλοχάσιμο μέσα στο δάσος, είναι μερικά από τα συμβάντα της εξόρμησης μας... Φυσικά δεν λείψανε τα κοψίδια (!!!έλα, δεν το πιστεύω!!!), τα εκπληκτικά γλυκά και φυσικότατα οι ψητές και καπνιστές πέστροφες στο Μπελοκομύτη ...:p:p
Και σαν θρήσκο άτομο, ο Νίκος, με "παρακάλεσε", να τον πάω σε κάποιο μοναστήρι... Ετσι "κτυπήσαμε", και το ιστορικό μοναστήρι της Παναγιάς της Κορώνας... Μεγαλοπρεπές με εκπληκτική θέα στο θεσσαλικό κάμπο... Μπράβο Νίκο, πάντα τέτοια, και ΕΥΓΕ στη παρέα, για τις ωραίες στιγμές που περάσαμε... :cool::cool::cool:

Δασικό χωριό (http://www.itamos.gr/dryades.htm)

Παναγιά η Κορώνα
e-Karditsa.gr - � �������� ��� ��������� (http://www.e-karditsa.gr/sights06.php)

Και μερικές φώτο για το λόγου το αληθές....

ARGI
25-08-2010, 21:10
Την παραπάνω εικονιζόμενη πέστροφα, μην την αναζητήσετε, γιατί την έφαγα ψητή...
:sm7::sm7::sm7:

Fuji
25-08-2010, 22:02
Ψάρι;;; Και όχι κοψίδι;;; Ανάργυρε με εκπλήσεις!:D

Μπράβο παιδάκια. Σας βρίσκω άψογους! Ωραία η βόλτα σας.

Jefe
26-08-2010, 13:17
Ωραία βόλτα παιδιά! Πάντα όμορφες βόλτες κ καλοπέραση! Γίνεται να ανεβάσετε τον χάρτη της διαδρομής που κάνατε, για να μαθαίνουμε κι εμείς οι μακρινοί από τα μέρη σας?


Jefe

Arkas
26-08-2010, 13:44
Ωραία πράγματα!
Μπράβο φιλαράκια!

MARK
26-08-2010, 13:52
:sm8:

EOD-K9
26-08-2010, 13:59
Ωραία πράγματα!
ιδικά η πεστροφουλα !!!


Πάντα τέτοια

ARGI
26-08-2010, 14:04
Προσπάθησα όσο γίνετε το καλύτερο...:hmmm:
Θα μπορούσα να γράψω αναλυτικά την διαδρομή, αλλά δεν θέλω να κουράσω το κοινό!!!
Η διαδρομή, ήταν πιο πολύπλοκη, από ότι φαίνετε στο χάρτη, γιατί κάναμε μέσα-εξω, σε σημεία που ήξερα εγω... (λόγω μόνιμου κατοίκου Καρδίτσας)...

Οποίος θέλει πληροφορίες έξτρα, ευχαρίστως να του ποστάρω...

Argi

nikos-x
26-08-2010, 14:06
Γενικά η λίμνη έχει απίστευτες ομορφιές, πριν 1,5 μήνα τη γύρισα και μου δόθηκε η ευκαιρία να το ξανακάνω το ίδιο Σαββατοκύριακο με εσάς, ερχόμενος από Άρτα κατέβηκα τη δυτική πλευρά από Πύλη, Καλύβια, Νεοχώρι, Μπελοκομίτη, για να καταλήξω στην Καστανιά.
Είναι πολύ λίγο ένα Σαββατοκύριακο για να την απολαύσεις.

Καλές εξορμήσεις παιδιά. :)

ARGI
26-08-2010, 14:22
Γενικά η λίμνη έχει απίστευτες ομορφιές, πριν 1,5 μήνα τη γύρισα και μου δόθηκε η ευκαιρία να το ξανακάνω το ίδιο Σαββατοκύριακο με εσάς, ερχόμενος από Άρτα κατέβηκα τη δυτική πλευρά από Πύλη, Καλύβια, Νεοχώρι, Μπελοκομίτη, για να καταλήξω στην Καστανιά.
Είναι πολύ λίγο ένα Σαββατοκύριακο για να την απολαύσεις.

Καλές εξορμήσεις παιδιά. :)
:sm8:

habu
04-09-2010, 14:56
Την παραπάνω εικονιζόμενη πέστροφα, μην την αναζητήσετε, γιατί την έφαγα ψητή...
:sm7::sm7::sm7:


Μπράβο ρε άρχοντα argi !!!!!!Πάντα τέτοια παιδιά!!!!!!!!!!!!!!:D

gandreas
05-09-2010, 01:41
Την παραπάνω εικονιζόμενη πέστροφα, μην την αναζητήσετε, γιατί την έφαγα ψητή...
:sm7::sm7::sm7:


Καλά εσύ δεν παίζεσαι, δεν έχεις αφήσει ζωντανό οργανισμό αμάσητο,:sm7:
κρίμα να μην καταφέρουμε να γνωριστούμε τον Αύγουστο, θα έπεφτε τρελό φαγοπότι:rolleyes:

ARGI
06-09-2010, 19:01
Καλά εσύ δεν παίζεσαι, δεν έχεις αφήσει ζωντανό οργανισμό αμάσητο,:sm7:
κρίμα να μην καταφέρουμε να γνωριστούμε τον Αύγουστο, θα έπεφτε τρελό φαγοπότι:rolleyes:

Τι να σε κάνω μάνα μου!!!!(Σαλονικιό εεε,!!!!),
Αφου δεν κόλλησε η φάση ....
ΝΕΧΤ ΤΙΜΕ, θα προσπαθήσουμε περισσότερο...;);)
Γι' αυτό έχω προτείνει (στην διοίκηση), ότι κάποια στιγμή πρέπει να κάνουμε μια GLOBAL συνάντηση, ALL TOGETHER, ώστε να γνωριστούμε, (φαί, καφές και τα σχετικά), αλλά γιατί όχι, να βροντολαλήσουμε όλοι μαζι.. (ΑΛΑ HARLEY ΠΑΤΡΑΣ)
....GS-FORUM....
:cool::cool::cool: