PDA

View Full Version : BMW Hellas ''sos''


sakis7
01-09-2010, 12:22
Γεια χαρά σε όλους,

Έχω παραγγείλει εδώ και 8 μέρες κάποια ανταλλακτικά μέσω εξουσιοδοτημένου service της BMW και ενώ είναι διαθέσιμα εδώ και καιρό στα κεντρικά της BMW Hellas μου είπαν από το service ότι δεν μπορούν να τους τα στείλουν καθώς αντιμετωπίζουν πρόβλημα με οπτικές ίνες και δεν μπορούν να εκδώσουν τιμολόγια..!! :Απορία:

Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικά; Ψάχνω να βρω κάποιο τηλέφωνο για να μιλήσω με κάποιον στην BMW Hellas αλλά δεν κατάφερα κάτι.. γνωρίζει κάποιος κανένα τηλέφωνο;
Ταλαιπωρείται πολύς κόσμος άδικα με αυτή την ιστορία…:mad:

merik
01-09-2010, 12:33
Γιατί δεν πάει ο εξουσιοδοτημένος να τα παραλάβει χέρι-χέρι ;;;;;;;;;;;;;

vpentza
01-09-2010, 12:49
αυτή την ενημέρωση έχω και εγώ.......:hmmm:
έχουν (λέει) θέμα με τη σύνδεση με τον ΟΤΕ και δεν μπορούν να εκτελέσουν παραγγελίες....

platon
01-09-2010, 12:56
Ο κώδικας προβλέπει πως όταν υπάρχει πρόβλημα με την μηχανογράφηση εκδίδονται χειρόγραφα παραστατικά.

Επίσης αν έχουν πρόβλημα με τις οπτικές ίνες, υπάρχουν και άλλοι τρόποι επικοινωνίας.

ΑΝ υπάρχει θέληση, υπάρχουν και λύσεις.

george1968
01-09-2010, 12:58
Πράγματι παιδιά υπάρχει θέμα. Ούτε γραμμή δεν περνά από το τηλεφωνικό τους κέντρο.
Επίσης, μου το είπαν και από το συνεργείο στη Μιχαλακοπούλου το θεματάκι.

Εποχή της τεχνολογίας σου λένε μετά...

vpentza
01-09-2010, 13:00
θεωρείς ότι οι Γερμανοί δεν κάνουν διακοπές τον Αύγουστο ???? Μόνο εμείς οι Έλληνες είμαστε τα μαύρα πρόβατα που λένε ότι καθόμαστε και ξυνόμαστε ???
Περίπου τα ίδια σκ.. είναι και αυτοί.....
Αν δεν στείλουν πράγματα από Γερμανία, δεν θα τα έχει και η BMW Hellas....
Περιμένω σχεδόν 3 μήνες κάγκελα κινητήρα 2010 GS από Γερμανία :hmmm:

teo71
01-09-2010, 13:01
αυτή την ενημέρωση έχω και εγώ.......:hmmm:
έχουν (λέει) θέμα με τη σύνδεση με τον ΟΤΕ και δεν μπορούν να εκτελέσουν παραγγελίες....

Ετσι ακριβώς είναι τα πράγματα...

Adamis
01-09-2010, 13:19
Ούτε γραμμή δεν περνά από το τηλεφωνικό τους κέντρο.
...


Να κόψουν το λαιμό τους.Να μιλάνε από τα κινητά τουςΝεύρα

γιαγια αρκουδα
01-09-2010, 13:56
αντε απο εδω ρε που κατηγωριτε την bmw hellas δεν ντρεπεστε να λετε οτι υπαρχει πρβλημα???? και να μηλισετε με τον υπευθηνο δεν ξερετε την απαντηση που θα παρετε???
<< δεν υπαρχει κανενα προβλημα εσεις εχετε ψυχολογικο προβλημα και πρεπει να το ξεπερασεται>>......
καλα τοσο ασχετοι ειστε δεν εχετε μηλισει ποτε με την bmw hellas???? αν ειχατε μηλησει και αλλη φορα θα ξερατε.... ασχετοι:sm7:

sakis7
01-09-2010, 14:13
ρε παίδες, για την BMW Hellas μιλάμε, οχι για κανα μαγαζάκι γωνία..

είναι δυνατόν ένα τέτοιο τεχνικό πρόβλημα να καθυστερεί τις παραγγελίες τόσες μερες;

θα συμφωνήσω με τον ''platon'' : αν υπάρχει θέληση, υπάρχουν και λύσεις!

REK
01-09-2010, 15:10
Ο κώδικας προβλέπει πως όταν υπάρχει πρόβλημα με την μηχανογράφηση εκδίδονται χειρόγραφα παραστατικά.

Επίσης αν έχουν πρόβλημα με τις οπτικές ίνες, υπάρχουν και άλλοι τρόποι επικοινωνίας.

ΑΝ υπάρχει θέληση, υπάρχουν και λύσεις.


:sm8::sm8::sm8:

FANISGS
01-09-2010, 15:13
σημερα μιλησα με τα κεντρικα για δικο μου θεμα.το προβλημα λυθηκε.ολα λειτουργουν κανονικα.

nek21
01-09-2010, 15:22
Γεια χαρά σε όλους,

Έχω παραγγείλει εδώ και 8 μέρες κάποια ανταλλακτικά μέσω εξουσιοδοτημένου service της BMW και ενώ είναι διαθέσιμα εδώ και καιρό στα κεντρικά της BMW Hellas μου είπαν από το service ότι δεν μπορούν να τους τα στείλουν καθώς αντιμετωπίζουν πρόβλημα με οπτικές ίνες και δεν μπορούν να εκδώσουν τιμολόγια..!! :Απορία:

Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικά; Ψάχνω να βρω κάποιο τηλέφωνο για να μιλήσω με κάποιον στην BMW Hellas αλλά δεν κατάφερα κάτι.. γνωρίζει κάποιος κανένα τηλέφωνο;
Ταλαιπωρείται πολύς κόσμος άδικα με αυτή την ιστορία…:mad:

σακη μπες στο σαιτ και στειλε email.θα σου απαντησουν αμεσα.κραξε τους και λιγο

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
01-09-2010, 15:41
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΡΚΤΟ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΤΡΙΤΗ 28/8
ΟΤΑΝ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΕΚΟΨΕ ΚΑΛΩΔΙΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΗΣ ΒΜW
Hellas στη Γλυφαδα,

ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΝΕΚΡΩΣΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ , ΤΗΛ & Μ/Χ.
ΟΛΙΚΟ BLACKOUT

ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΥΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ
ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ.

ΕΚΤΙΜΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΥΣΗ ΤΟΥ.

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
01-09-2010, 16:04
σημερα μιλησα με τα κεντρικα για δικο μου θεμα.το προβλημα λυθηκε.ολα λειτουργουν κανονικα.



Thanks Fanis .... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/good.gif