PDA

View Full Version : dainese made in china


varaderiadis
05-09-2010, 13:51
υπαρχουν? ειναι γνησια και ραβονται απλως εκει?
τρωνε μονο μπανανες?
κ.τ.λ.
ξερει κανεις τιποτα

skippybi
05-09-2010, 18:32
γιατί όλα τα άλλα που ράβονται Ινδονησία είναι καλύτερα;;;:D

varaderiadis
05-09-2010, 20:10
γιατί όλα τα άλλα που ράβονται Ινδονησία είναι καλύτερα;;;:D
που σημαινει οτι υπαρχουν :confused:

skippybi
05-09-2010, 20:16
που σημαινει οτι υπαρχουν :confused:
δεν ξέρω Γιώργο, άλλος θα μας λύσει την απορία.

Απλά λέω πως αν ισχύει, γιατί να είναι πιο κακό, από το να ράβονται Ινδονησία...;)

MARK
05-09-2010, 20:19
Υπάρχουν,δεν είναι κακής ποιότητας αλλά δεν είναι γνήσια........................;)

varaderiadis
05-09-2010, 20:27
Υπάρχουν,δεν είναι κακής ποιότητας αλλά δεν είναι γνήσια........................;)
και πωλουνται σε ελληνικα μαγαζια για γνησια ας πουμε
η αγια βαρβαρα?

Arkas
05-09-2010, 20:38
γιατί όλα τα άλλα που ράβονται Ινδονησία είναι καλύτερα;;;:D
:D:D:D

varaderiadis
05-09-2010, 20:47
να κανω μια παραθεση πρωτα για ξεκαθαρησμα
λοιπων στην καριερα μου εχω δει και εχω φορεσει
made in itali
made in romania
εχω ακουσει για
made in indonisia
και τωρα τελευταια εχω δει το
made in china
ολα τα παραπανω οκ αλλα το τελεταιο μου φενεται καπως γιατι οπως ανεφερα μου ειπαν οτι παιζει σε μαγαζι και αυριο πρωι-πρωι θα διασταυρωσω

skippybi
05-09-2010, 20:51
το θέμα είναι πως παίζει πολύ κινέζικο(μαιμού δηλ) σε επώνυμα μαγαζιά, στο ίδιο ράφι με τα γνήσια και τα ακριβοπληρώνεις χωρίς να το πάρεις χαμπάρι!!!ΝεύραΝεύρα


άρα δεν αποκλείεται να ισχύει και για τα δικά μας τα συνολάκια...:D:yz:D

varaderiadis
05-09-2010, 21:44
το θέμα είναι πως παίζει πολύ κινέζικο(μαιμού δηλ) σε επώνυμα μαγαζιά, στο ίδιο ράφι με τα γνήσια και τα ακριβοπληρώνεις χωρίς να το πάρεις χαμπάρι!!!ΝεύραΝεύρα


άρα δεν αποκλείεται να ισχύει και για τα δικά μας τα συνολάκια...:D:yz:D
οκ
ηλικρηνης:yz

giclas
05-09-2010, 22:01
για κατσαι καλα
τα bmw απο που ειναι ?
συγουρα οχι απο γερμανια
αλλα απο κινα
λογικο ειναι να πεζου κε τα dainese απο κινα μαροκο ινδονισια κλπ

varaderiadis
05-09-2010, 22:39
για κατσαι καλα
τα bmw απο που ειναι ?
συγουρα οχι απο γερμανια
αλλα απο κινα
λογικο ειναι να πεζου κε τα dainese απο κινα μαροκο ινδονισια κλπ
οπα κατσε τωρα γιατι μας εστειλες τα bmw δηλαδη ειναι made in china?

Neo
05-09-2010, 23:55
Λοιπόν επειδή με βάλατε στο tripάκι πήγα και τσέκαρα το δικό μου (dainese gator-evo) και είναι ''made in Bulgaria''.

Made in china είναι ένα παντελόνι revit-laser που αγόρασα πρόσφατα το οποίο το βρήκα σε προσφορά € 90,00. Περιμένω την πρώτη βροχή να δείξει...

O Mariosg διαβάζει? Από το ίδιο μαγαζί ψωνίσαμε , το δικό σου τι λέει?

EOD-K9
06-09-2010, 09:44
οπα κατσε τωρα γιατι μας εστειλες τα bmw δηλαδη ειναι made in china?


και από που να είναι ?

varaderiadis
06-09-2010, 10:19
και από που να είναι ?
ξερω εγω νομιζα πως κατασκευαζονται σε καποιο εργοστασιο στην ευρωπη:yz

varaderiadis
06-09-2010, 10:27
Λοιπόν επειδή με βάλατε στο tripάκι πήγα και τσέκαρα το δικό μου (dainese gator-evo) και είναι ''made in Bulgaria''.

Made in china είναι ένα παντελόνι revit-laser που αγόρασα πρόσφατα το οποίο το βρήκα σε προσφορά € 90,00. Περιμένω την πρώτη βροχή να δείξει...

O Mariosg διαβάζει? Από το ίδιο μαγαζί ψωνίσαμε , το δικό σου τι λέει?
επειδη μπικα και εγω στο τρυπακι σημερα το πρωι πηρα τηλ σε γνωστο στοκατζιδικο της αθηνας στα dainese και ρωτησα τι γραφει στο ταμπελακι μεσα της ετικετας το γνωστο made in ο τυπος αντι να μου απαντησει ευθεως αρχισε να με ρωταει εγω απο που made in εχω δει και ετσι και αλλιως και στο τελος μου ξεφουρνησε πως τα δικα του ειναι made in china
τα συμπερασματα δικα σας

Neo
06-09-2010, 11:12
επειδη μπικα και εγω στο τρυπακι σημερα το πρωι πηρα τηλ σε γνωστο στοκατζιδικο της αθηνας στα dainese και ρωτησα τι γραφει στο ταμπελακι μεσα της ετικετας το γνωστο made in ο τυπος αντι να μου απαντησει ευθεως αρχισε να με ρωταει εγω απο που made in εχω δει και ετσι και αλλιως και στο τελος μου ξεφουρνησε πως τα δικα του ειναι made in china
τα συμπερασματα δικα σας


Αναφέρεσαι στη γνωστή αποθήκη στην Ηλιούπολη? :hmmm:

ntinopoulos
06-09-2010, 13:28
Αναφέρεσαι στη γνωστή αποθήκη στην Ηλιούπολη? :hmmm:
η αποθηκη εχει made in romania!;)

Neo
06-09-2010, 13:46
η αποθηκη εχει made in romania!;)

thanks ntinopoulos!:sm8:

GAGARIN
06-09-2010, 14:10
Εγω αγορασα το dainese απο Ισπανια και γραφει made in Ukraine :sm7:

σε λιγες μερες περιμενω και κατι γαντια για εναν φιλο θα κοιταξω τι γραφουν .......

varaderiadis
06-09-2010, 14:32
Αναφέρεσαι στη γνωστή αποθήκη στην Ηλιούπολη? :hmmm:
οχι για την σιγκεκριμενη αποθηκη δεν ξερω ας παει καποιος να κοιταξει και ας ενειμερωση αναφερομαι για το μαγαζι στην αργυρουπολη (δεν ξερω αν επιτρεπεται να αναφερω ονομα)το προβλημα δεν ειναι ομως αυτο το προβλημα ειναι τι ρολο ποιοτητας παιζουν τα σιγκεκριμενα
τελικα αξιζουν τα λεφτα τους?

kef
06-09-2010, 15:33
το δικο, αγορασμενο αδρα, απο γνωστη αντιπροσωπεια της θεσ/νικης γραφει
made in bulgaria

GAGARIN
06-09-2010, 16:03
οχι για την σιγκεκριμενη αποθηκη δεν ξερω ας παει καποιος να κοιταξει και ας ενειμερωση αναφερομαι για το μαγαζι στην αργυρουπολη (δεν ξερω αν επιτρεπεται να αναφερω ονομα)το προβλημα δεν ειναι ομως αυτο το προβλημα ειναι τι ρολο ποιοτητας παιζουν τα σιγκεκριμενα
τελικα αξιζουν τα λεφτα τους?

αφου εκει ειναι τα εργοστασια και καθε εργοστασιο παραγει την ποσοτητα καποιων συγκεκριμενων χωρων .............δεν ειναι μαιμουδες, δεν ειναι κινεζικη η εταιρια ............και δεν νομιζω να βρεις στο εμποριο κανενα dainese πια που να ραβεται ιταλια εκτος και σου στειλει ο ROSSI καμια φορμα.............;)

giclas
06-09-2010, 17:06
απο τιν στιγμη που μπηκαμε στιν παγκοσμιοπιση ειναι αυτονοιτο
μερσεντες παραγονται στι αιγηπτο μαλεσια ακομι κε ινδια
τωρα τα dainese απο οτι ξερω τα μονα πργματα που γινονται ιταλια ειναι τα σχεδια τα πατρο καπια διαφιμιστικα κε οι στολες τον rosi horge κε μερικον αλλον κλασατον οδηγον
τωρα τα bmw θα εμεναν πισο εχω μια στολη rali 2 απο κινα που τιν αγορασα το 2004 κε μια σαβανα που την αγορασα τα περασμενα χριστουγενα κε αυτι απο κινα
ομος οπος θελου να λεναι οι dainese revid bmw klp γινονται με δικεστου προδιαγραφες .......********
savana παντελονι σακακι 160 ευρο αν εναι δυνατο
φυσηκα μου τιν φεραναι το παντελονη αντι να ειταν Νουμερο 46 ειταν 48 (μεγολο μου)

gepol
06-09-2010, 17:21
Το παντελόνι μου, αγορασμένο απο Dainese Shop στην Γερμανία....made in Tunisia.

giclas
06-09-2010, 17:27
προκαλω οπιον διποται που πηγε σε σαλονι μοτοσικλετας σε μιλανο κολονια φραγκφουρτι να μας πη ποσου πακιστνους μαλεσιους αλγερινου κινεζου κε ξερο ποσε αλλες φαρες ειναι μαζεμεναις στο χορον ενδεισης
θα παθεται την πλακασας

skippybi
06-09-2010, 17:32
το δικό μου το μπουφάν(παλιό) είναι ιταλικό!!!:):)

http://img834.imageshack.us/img834/7210/dscn1432.jpg

varaderiadis
06-09-2010, 18:44
το δικό μου το μπουφάν(παλιό) είναι ιταλικό!!!:):)

http://img834.imageshack.us/img834/7210/dscn1432.jpg
να το κρατησεις οσο μπορεις σε λιγο καιρο θα λεγεται σιλεκτικο:sm7:

ntinopoulos
06-09-2010, 19:39
το δικό μου το μπουφάν(παλιό) είναι ιταλικό!!!:):)

http://img834.imageshack.us/img834/7210/dscn1432.jpg
made in italy?:rolleyes:
μαιμου το κοβω!:rolleyes:
:sm7::sm7::sm7:

allen
06-09-2010, 23:10
DAINESE ,MADE IN BOULGARIA TO ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΟ
MADE IN ROMANIA TO ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟ
ΤΙ NA ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΤΩΡΑ!:hmmm:

gang_sta
06-09-2010, 23:21
Δυστυχώς το έχω διασταυρώσει, όντως ένα μέρος της παραγωγής της Dainese έχει αρχίσει να γίνεται εδώ και 1-2 χρόνια στην Κίνα...
Η εταιρία με σχετική ανακοίνωσε πως η ποιότητα των υλικών και της κατασκευής δεν επηρρεάζονται και πως το σγκεκριμένο κομμάτι παραγωγής καλύπτει κυρίως τις ανάγκες Ασίας-Αυστραλίας κτλ...
Βέβαια ήδη έχουν δημιουργηθεί οι σχετικές απομιμήσεις
Απ'όσο ξέρω το ίδιο δρόμο έχουν ακολουθήσει και άλλες μεγάλες εταιρίες του χώρου.....:D
Κάπου έχω καταχωνιασμένο ένα ποστ με τις σχετικές ανακοινώσεις.
Μόλις το βρώ θα σας το παραθέσω

varaderiadis
07-09-2010, 00:03
Δυστυχώς το έχω διασταυρώσει, όντως ένα μέρος της παραγωγής της Dainese έχει αρχίσει να γίνεται εδώ και 1-2 χρόνια στην Κίνα...
Η εταιρία με σχετική ανακοίνωσε πως η ποιότητα των υλικών και της κατασκευής δεν επηρρεάζονται και πως το σγκεκριμένο κομμάτι παραγωγής καλύπτει κυρίως τις ανάγκες Ασίας-Αυστραλίας κτλ...
Βέβαια ήδη έχουν δημιουργηθεί οι σχετικές απομιμήσεις
Απ'όσο ξέρω το ίδιο δρόμο έχουν ακολουθήσει και άλλες μεγάλες εταιρίες του χώρου.....:D
Κάπου έχω καταχωνιασμένο ένα ποστ με τις σχετικές ανακοινώσεις.
Μόλις το βρώ θα σας το παραθέσω
περιμενουμε να το διαβασουμε και αυτο

skippybi
07-09-2010, 23:12
πωλείται μπουφάν συλλεκτικό ελαφρώς μεταχειρ...:D


τιμή συζητήσιμη...

varaderiadis
08-09-2010, 10:16
πωλείται μπουφάν συλλεκτικό ελαφρώς μεταχειρ...:D


τιμή συζητήσιμη...
εγω λεω να το βγαλεις στο σφυρι και με τιμη εκινησης τα
1000€:sm7:
καλοπουλητο

ntinopoulos
08-09-2010, 10:58
μη χαλιεστε παιδες...ψυχραιμια...!:)
απο τη στιγμη που ειναι dainese ειναι φυσικο να πληρουν τις προδιαγραφες που θετει η εταιρεια οπου κι αν ραβονται!:)

Kimwnas
10-09-2010, 11:30
Μάλλον τώρα εξηγείται γιατί στο Gator-Evo που έχω (αγορασμένο απο γνωστό μαγαζί της Καλλιρόης και χρυσοπληρωμένο) στην διετία έχουν φύγει κουμπιά, έχει χαλάσει το φερμουάρ της μιας πλαϊνής εξωτερικής, και πρόσφατα πήρα το κεντρικό φερμουάρ στο χέρι και ψάχνω τώρα κανά μάστορα να το φτιάξω....
Νεύρα

varaderiadis
10-09-2010, 18:30
Μάλλον τώρα εξηγείται γιατί στο Gator-Evo που έχω (αγορασμένο απο γνωστό μαγαζί της Καλλιρόης και χρυσοπληρωμένο) στην διετία έχουν φύγει κουμπιά, έχει χαλάσει το φερμουάρ της μιας πλαϊνής εξωτερικής, και πρόσφατα πήρα το κεντρικό φερμουάρ στο χέρι και ψάχνω τώρα κανά μάστορα να το φτιάξω....
Νεύρα
το ταμπελακι απο μεσα γραφει made in china?
για να καταλαβουμε και εμεις

MIKEVIII
11-09-2010, 16:24
κυκλοφορεί πάντως και πολύ μαϊμού που απλά γραφει dainese και δεν υπάρχει καν σαν μοντέλο γνήσιο... το ebay είναι γεμάτο από δαύτα

έχω 2 γνήσια dainese το χειμωνιάτικο made in tunisia και το καλοκαιρινό made in vietnam χαχα

Carduelis
12-09-2010, 21:14
19-1-2010: Η εταιρεία ανακοίνωσε πως λόγω οικονομικών δυσκολιών μπλα-μπλα-μπλα... απόλυσε καμπόσους και
μετακομίζει τη γραμμή παραγωγής στα εργοστάσια της Τυνησίας και μενει στην Ιταλία το R&D τμήμα και η κατασκευή των όσων χρειάζονται οι αναβάτες του moto-GP klp. Oι υπόλοιποι βολευτείτε με Τunisia κλπ. (Ούτε για Βουλγαρία και Ρουμανία όμως είδα να αναφέρει εργοστάσια! :confused:)

Say Good-bye to Dainese Made in Italy (http://www.twowheelsblog.com/post/3705/say-good-bye-to-dainese-made-in-italy)

Πάντως αν ψωνίσατε Dainese και γράφει Made in China τότε μάλλον ψωνίσατε μαιμού με σχιστά μάτια σε τιμή Ευρωπαική . Δεν βρήκα πουθενά αναφορά για επίσημη κινέζικη γραμμή παραγωγής. Οι άνθρωποι εκεί κάτω φτιάχνουν τα πάντα, και τα πουλάνε πάμφθηνα, αρκεί να το ξέρεις και να είναι η τιμή κινέζικη και όχι ιταλική! Αλλιώς...
Dainese Motorcycle Genuine Leather Jacket (Dainese PJ005D) - China Motorcycle Jacket,Racing Jacket,Jacket in Jacket (http://www.made-in-china.com/showroom/candyoyang/product-detailBMOQrlhcMekF/China-Dainese-Motorcycle-Genuine-Leather-Jacket-Dainese-PJ005D-.html)

GeorgeP
13-09-2010, 09:38
19-1-2010: Η εταιρεία ανακοίνωσε πως λόγω οικονομικών δυσκολιών μπλα-μπλα-μπλα... απόλυσε καμπόσους και
μετακομίζει τη γραμμή παραγωγής στα εργοστάσια της Τυνησίας και μενει στην Ιταλία το R&D τμήμα και η κατασκευή των όσων χρειάζονται οι αναβάτες του moto-GP klp. Oι υπόλοιποι βολευτείτε με Τunisia κλπ. (Ούτε για Βουλγαρία και Ρουμανία όμως είδα να αναφέρει εργοστάσια! :confused:)

Say Good-bye to Dainese Made in Italy (http://www.twowheelsblog.com/post/3705/say-good-bye-to-dainese-made-in-italy)

Πάντως αν ψωνίσατε Dainese και γράφει Made in China τότε μάλλον ψωνίσατε μαιμού με σχιστά μάτια σε τιμή Ευρωπαική . Δεν βρήκα πουθενά αναφορά για επίσημη κινέζικη γραμμή παραγωγής. Οι άνθρωποι εκεί κάτω φτιάχνουν τα πάντα, και τα πουλάνε πάμφθηνα, αρκεί να το ξέρεις και να είναι η τιμή κινέζικη και όχι ιταλική! Αλλιώς...
Dainese Motorcycle Genuine Leather Jacket (Dainese PJ005D) - China Motorcycle Jacket,Racing Jacket,Jacket in Jacket (http://www.made-in-china.com/showroom/candyoyang/product-detailBMOQrlhcMekF/China-Dainese-Motorcycle-Genuine-Leather-Jacket-Dainese-PJ005D-.html)

Με προλαβες!!!!!!!!

Επιπλεον, δεν υπαρχει τιποτε (απο μοτοσυκλετιστικη ενδυση) που να ραβεται στην ευρωπη!!! ολα ειναι Πακισταν, τυνησια, Ινδονησια κ.λ.π.
Εδω το πολυ πολυ να μπουν τα ταμπελακια της εκαστοτε φιρμας!!

Πως νομιζετε οτι υπαρχουν πια αδιαβροχες cordurες με 150ε και αδιαβροχες μποτες με 89ε και μαλιστα επωνυμες???

Η πηγη των παραπανω ειναι απο εισαγωγεα επωνυμης (πολυ επωνυμης) φιρμας μοτοσυκλετιστικων ρουχων!

varaderiadis
13-09-2010, 16:10
19-1-2010: Η εταιρεία ανακοίνωσε πως λόγω οικονομικών δυσκολιών μπλα-μπλα-μπλα... απόλυσε καμπόσους και
μετακομίζει τη γραμμή παραγωγής στα εργοστάσια της Τυνησίας και μενει στην Ιταλία το R&D τμήμα και η κατασκευή των όσων χρειάζονται οι αναβάτες του moto-GP klp. Oι υπόλοιποι βολευτείτε με Τunisia κλπ. (Ούτε για Βουλγαρία και Ρουμανία όμως είδα να αναφέρει εργοστάσια! :confused:)

Say Good-bye to Dainese Made in Italy (http://www.twowheelsblog.com/post/3705/say-good-bye-to-dainese-made-in-italy)

Πάντως αν ψωνίσατε Dainese και γράφει Made in China τότε μάλλον ψωνίσατε μαιμού με σχιστά μάτια σε τιμή Ευρωπαική . Δεν βρήκα πουθενά αναφορά για επίσημη κινέζικη γραμμή παραγωγής. Οι άνθρωποι εκεί κάτω φτιάχνουν τα πάντα, και τα πουλάνε πάμφθηνα, αρκεί να το ξέρεις και να είναι η τιμή κινέζικη και όχι ιταλική! Αλλιώς...
Dainese Motorcycle Genuine Leather Jacket (Dainese PJ005D) - China Motorcycle Jacket,Racing Jacket,Jacket in Jacket (http://www.made-in-china.com/showroom/candyoyang/product-detailBMOQrlhcMekF/China-Dainese-Motorcycle-Genuine-Leather-Jacket-Dainese-PJ005D-.html)
οκ τοτε δειτε αυτο και πες τε μου τι γινεται
TooFast...DAINESE ΜΠΟΥΦΑΝ (http://www.toofast.gr/prodcat.php?cat=41)
τα θεωρειται στοκ η μαιμου σε τιμη ευρωπης

GAGARIN
13-09-2010, 17:52
οκ τοτε δειτε αυτο και πες τε μου τι γινεται
TooFast...DAINESE ΜΠΟΥΦΑΝ (http://www.toofast.gr/prodcat.php?cat=41)
τα θεωρειται στοκ η μαιμου σε τιμη ευρωπης


μονο στο δικο μου δεν εχει εκπτωση, ολα τα αλλα τα εχει τσακισει..............

παντως εχω ακουσει οτι τα συγκεκριμενα την θελουν την μπανανα τους:sm7:

παντος ο μαγαζατορας που εχει την τιμη ιντερνετ πιο ψηλα απο την τιμη μαγαζιου πρεπει να θεωρει τους πελατες του ή πολυ αφελεις ή να περναει το εαυτο του για πολυ ξυπνιο

πχ......πατηστε πανω σε οποιδηποτε μπουφανν και δειτε τιμες

α! και τα μτφ οτι να 'ναι .σε αλλα δερματινα για επαρχια 30 και σε αλλα παλι δερματινα 11 και σε υφασματινα 18

ρε ουστ!!!!!!

varaderiadis
13-09-2010, 18:18
μονο στο δικο μου δεν εχει εκπτωση, ολα τα αλλα τα εχει τσακισει..............

παντως εχω ακουσει οτι τα συγκεκριμενα την θελουν την μπανανα τους:sm7:

παντος ο μαγαζατορας που εχει την τιμη ιντερνετ πιο ψηλα απο την τιμη μαγαζιου πρεπει να θεωρει τους πελατες του ή πολυ αφελεις ή να περναει το εαυτο του για πολυ ξυπνιο

πχ......πατηστε πανω σε οποιδηποτε μπουφανν και δειτε τιμες

α! και τα μτφ οτι να 'ναι .σε αλλα δερματινα για επαρχια 30 και σε αλλα παλι δερματινα 11 και σε υφασματινα 18

ρε ουστ!!!!!!
οσο για στοκ που αναφερει εγω ξερω οτι αυτο σημαινει σπασμενα κομματια αν προσεξεται τι new panama εχει ολα τα νουμερα οπως και σε αλλα

dakar
30-11-2010, 02:00
πρόσφατα αγόρασα από μαγαζί στην Αργυρούπολη παντελόνι Dainese Amsterdam DAINESE AMSTERDAM N PANT (http://www.motocard-bike.com/en/pants/pant-dainese-amsterdam_n.aspx). Στην αρχή μου φάνηκε λίγο ύποπτο (made in indonesia και γερή έκπτωση) αλλά αφού το εξέτασα προσεχτικά μου φάνηκε οκ, και είναι ακριβώς ίδιο όπως φαίνεται στο παραπάνω site.. ελπίζω να μην την έχω πατήσει αν και μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το παντελόνι και στην εφαρμογή του και στην κατασκευή του...
Ένα μπουφάν 3/4 Dainese goretex που αγόρασα (ακριβά) από Καλλιρόης και είναι made in Romania, κλείνει σχεδόν 8 χρόνια ζωής και σε σκληρή καθημερινή χρήση δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα...

xurxes
30-11-2010, 02:19
βρε τι χαλιέστε;;;
κυκλοφορούμε γερμανικά αυτοκίνητα που είναι σκυλιά μετά συγχωρήσεως και είναι μαϊμού...
ράβονται εκτός Γερμανίας,
με γερμανικη ποιοτητα...
δεν υπάρχει αυθεντικό τιποτες!!!:sm7:

dimitrisb
30-11-2010, 02:45
Φίλοι λογικό είναι οι πιο πολλές εταιρίες να κατασκευάζουν τα προϊόντα τους σ'αυτές τις χώρες. Το κόστος είναι πολύ χαμηλό αφού τα εργατικά είναι πολύ φθηνά καθώς και μειωμένοι φόροι, φαντάζομαι!
Εμένα για παράδειγμα το παντελόνι που έχω, Held, είναι ... made in Pakistan! Αγορασμένο από μαγαζί στην Αθήνα, όχι στοκ και τέτοια.
Έχει "τεσταριστεί" σε βροχές και τέτοια και είναι όλα ο.κ.!
Θα δείξει στη συνέχεια....

kifinas
30-11-2010, 15:22
Dainese New gator. Κλείνει 3 χρόνια ζωής έχει φάει τρελή βροχή ,έχει γυρίσει κάμποσες χώρες το φοράω καθημερινά και είναι σάν καινούριο. Made in Romania αγορά απο Καλλιρόης. Απόλυτα ευχαριστημένος.

cm246
30-11-2010, 17:16
Το ότι είναι made in China η κάποια άλλη χωρα δεν σημαίνει ότι είναι κακής ποιότητας. Η εταιρία μεταφέρει την παραγωγη της σε αυτές τις χώρες για να μειώσει το κόστος παραγωγής της. Αν όμως η εταιρία είναι καλή τότε καλο είναι και το quality control που κάνει στο προϊόν της πριν βγει στης αγορά.
Με την Κίνα να γίνεται το δεύτερο οικονομικό κέντρο στον κόσμο καλο θα είναι να συνηθίζουμε στις ταμπελίτσες Made in China γιατί θα τις δούμε και σε προϊόντα που δεν ηγαινει το μυαλό μας.

allen
30-11-2010, 17:43
revit laser πανταλονι made in china ,τι να λεμε τωρα !
το καλο κινεζικο, και το κακο κινεζικο σε ποιοτητα θα λεμε τωρα;)

adventure
01-12-2010, 00:34
το καλο κινεζικο, και το κακο κινεζικο σε ποιοτητα θα λεμε τωρα;)

;) :) :)

dimitrisb
01-12-2010, 00:43
Καλησπέρα! Είναι εύκολο κάποιος να μου στείλει με p.m. τη διεύθυνση του καταστήματος που είναι στην Ηλιούπολη? που έχει είδη moto? Ευχαριστώ πολύ!:)