PDA

View Full Version : Μου κλεψαν το τσαντακι μου


stelios1977
06-09-2010, 23:13
:yzμια βολτα ειπα και γω να κανω στην αθηνα και μου σπασαν το αμαξι περνοντας το τσαντακι μου με διπλωμα,ταυτοτητα και αδεια μηχανης ξερει κανεις ρε παιδια τι γινεται με το διπλωμα κ την αδεια της μηχανης τι πλρωνω που απευθυνομαι,βεβαιωση απ αστυνομια πηρα.

Υ.Γ:το συμβαν εγινε πανω στην αρδητου(ζαπειο) τον θεωρησα πολυ κεντρικο δρομο

gandreas
06-09-2010, 23:19
ΝεύραΝεύραΝεύρα
Έχει τρέξιμο αλλά περίμενε μήπως και τα βρεις και γλυτώσεις το γα………
Πρόσεχε τις πιστωτικές και την ταυτότητα κόψετες αμέσως. Και να δηλώσεις την αλλαγή ταυτότητας σε όλους τους συνεργάτες σου (τράπεζες) άμεσα
:hmmm:

commander
06-09-2010, 23:20
το επαθε ο αδερφος μου αυτο και εξων τα 700γιουργια που εχασε του πηγαν ολα τα χαρτια εχουν αλλα 700 τρελαθηκε. βεβαια με διπλωμα επαγκελματικο δεν ξερω αν καποια διαφορα.:yz

CPretenteriS
06-09-2010, 23:49
Ότι σου 'πε ο Αντρέας..... την ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ και τα μάτια σου... ενημερώνεις ΑΜΕΣΑ τράπεζες αλλά και Τειρεσία (:: (http://www.tiresias.gr/)) μην πάνε και βγάλουνε τίποτα καταναλωτικά δάνεια... και πληρώνεις μέχρι τη Δευτέρα Παρουσία... :(:(:(

ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ στο αυτοκίνητο.... στις μέρες που ζούμε... αφού πάμε να γίνουμε Σικάγο, Μπρονξ, κλπ...:mad:

stelios1977
06-09-2010, 23:49
σοκαριστικα με το που το ειδα πρωτη φορα μου γινε:( τωρα τρεξιμο τρελλο τα κεπ θα με εξυπηρετησουν;

CPretenteriS
06-09-2010, 23:54
σοκαριστικα με το που το ειδα πρωτη φορα μου γινε:( τωρα τρεξιμο τρελλο τα κεπ θα με εξυπηρετησουν;

Ξέχνα τα ΚΕΠ.... έχουν "διαφορά φάσης".... Μόνος σου τρέχεις... ξεκίνα από Τειρεσία... που είναι στο Μαρούσι και θα ενημερώσει το σύστημα Δια-Τραπεζικά...

Μετά πιάσε τις Τράπεζες με τις οποίες συνεργάζεσαι και ενημέρωσε για την Ταυτότητα παρ' αυτά!!!!!

Για την Π.Κάρτα δε λέω τίποτα γιατί υποθέτω πως την έχεις ήδη μπλοκάρει... το δίπλωμα είναι εύκολο.... στο Υπουργείο που ανήκεις πας και αφού σε ταλαιπωρήσουν λίγο με διάφορες αηδίες.... θα στο βγάλουν... αν μπορείς βγάλε κατευθείαν το καινούριο.... ειδικά αν ταξιδεύεις εξωτερικό...

Albatros
07-09-2010, 01:00
Δήλωση στον Τειρεσία γίνεται με έντυπο σε οιαδήποτε Τράπεζα, κάρτες επανεκδίδονται με άλλους αριθμούς οπότε ενημερώνεις κ όπου είχες πάγιες εντολές,αν βρεθεί το τσαντάκι πεταμένο(το δικό μου βρέθηκε) ίσως γλυτώσεις τη φασαρία των χαρτιών πλην ταυτότητας που αλλάζει υποχρεωτικά.
Θα το ξεχάσεις το συμβάν κάποτε αλλά να είσαι προσεκτικός στο μέλλον.
το Σικάγο φαντάζει χωριουδάκι σε σχέσει με τις πόλεις στην Ελλάδα έτσι όπως καταντήσαμε...
:hmmm:Νεύρα

CPretenteriS
07-09-2010, 01:02
Δήλωση στον Τειρεσία γίνεται με έντυπο σε οιαδήποτε Τράπεζα, κάρτες επανεκδίδονται με άλλους αριθμούς οπότε ενημερώνεις κ όπου είχες πάγιες εντολές,αν βρεθεί το τσαντάκι πεταμένο(το δικό μου βρέθηκε) ίσως γλυτώσεις τη φασαρία των χαρτιών πλην ταυτότητας που αλλάζει υποχρεωτικά.
Θα το ξεχάσεις το συμβάν κάποτε αλλά να είσαι προσεκτικός στο μέλλον.
το Σικάγο φαντάζει χωριουδάκι σε σχέσει με τις πόλεις στην Ελλάδα έτσι όπως καταντήσαμε...
:hmmm:Νεύρα

Πες το ψέμματα ρε Νικόλα... :hmmm::hmmm:

Arkas
07-09-2010, 10:54
Καλό τρέξιμο Στέλιο!

MARK
07-09-2010, 11:30
Αλήτες...............ΝεύραΝεύραΝεύρα

lenon
07-09-2010, 11:34
Έχει μαζευτεί η σάρα και η μάρα.Με την πείνα που τους δέρνει, τι θα περίμενες;;;;Κλοπές ληστείες και εγκληματικότητα:hmmm::hmmm::hmmm:

stelios1977
07-09-2010, 13:06
το ποτακι μας βγηκε ξινο υγεια να χουμε και ποδια να τρεχουμε αν και θυμωμενος προσπαθω να ξεχασω

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
07-09-2010, 15:35
Στέλιο ,

ΒΗΜΑ Νο 1 : καταγγελία στο "οικείο αστυνομικό τμημα"
ΒΗΜΑ Νο 2 : αντίγραφο από το βιβλιο συμβάντων το οποίο χορηγείται
εντός 10ημερου συνηθως.

Μ'αυτό θα συνεχίσεις για την επανεκδοση διπλώματος,άδειας,ταυτότητας
Για Τηρεσία και πιστωτικές οπως έχουν γράψει οι προλαλήσαντες

nek21
07-09-2010, 17:19
:yzμια βολτα ειπα και γω να κανω στην αθηνα και μου σπασαν το αμαξι περνοντας το τσαντακι μου με διπλωμα,ταυτοτητα και αδεια μηχανης ξερει κανεις ρε παιδια τι γινεται με το διπλωμα κ την αδεια της μηχανης τι πλρωνω που απευθυνομαι,βεβαιωση απ αστυνομια πηρα.

Υ.Γ:το συμβαν εγινε πανω στην αρδητου(ζαπειο) τον θεωρησα πολυ κεντρικο δρομο

ΦΙλε μου για το διπλωμα αν πας να το βγαλεις μονος σου και δεν απευθυνθεις σε σχολη οδηγων(αν ειναι επαγγελματικο 150 ευρω),αν οχι περιπου 30-40 ευρω νομιζω λογω της καρτας.η αδεια κυκλοφοριας βγαινει δωρεαν.

nek21
07-09-2010, 17:22
Στέλιο ,

ΒΗΜΑ Νο 1 : καταγγελία στο "οικείο αστυνομικό τμημα"
ΒΗΜΑ Νο 2 : αντίγραφο από το βιβλιο συμβάντων το οποίο χορηγείται
εντός 10ημερου συνηθως.

Μ'αυτό θα συνεχίσεις για την επανεκδοση διπλώματος,άδειας,ταυτότητας
Για Τηρεσία και πιστωτικές οπως έχουν γράψει οι προλαλήσαντες

δεν συμφωνω.μπορει να συνεχισει για την εκδοση και χωρις να τα δηλωσει στην αστυνομια.αν το κανει αυτο απλα θα χασει τον χρονο του.ασε που εκει θα τον βαλουν να δηλωσει απωλεια και οχι κλοπη.

stelios1977
09-09-2010, 11:51
παντως η αθηνα ρε παιδια εχει γινει.......δε ειμαι μαθημενος και πονηρεμενος και την πατησα :hmmm:

nek21
09-09-2010, 11:59
παντως η αθηνα ρε παιδια εχει γινει.......δε ειμαι μαθημενος και πονηρεμενος και την πατησα :hmmm:

kai δω πανω μια απο τα ιδια παει να γινει

AlexisK
27-09-2010, 05:26
Θα βγώ ελαφρός off-topic :)

Τη μοναδική ευθήνη φέρει το πανηλίθιο κράτος . Η εγκληματικότητα "τρέφεται" και "καλλιεργείται" ( για λόγους τρομοκρατίας του πολίτη πιστεύω προσωπικά ) .

Επίσης η εγκληματικότητα δεν έχει εθνικότητα . Αν αντι για 1.000.000 ξένους είχαμε 1.000.000 Έλληνες σε ζούνε σε αντίστοιχες συνθήκες τα ίδια θα γινόντουσαν ίσως και χειρότερα . Το μοναδικό Bronx στη χώρα μας είναι στο Σύνταγμα και στεγάζει μια συμμορία με 300 μέλη .

Παραβγήκα λίγο off-topic ;;; :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)