PDA

View Full Version : αδιαβροχα κ εσοθερμικα


dim-adventure1
13-09-2010, 22:27
Καθως σε λιγο θα πιασουν τα κρυα κ οι βροχες θελω να προμιθευτω τα απαρετιτα για εμενα κ τη γυναικα μου. εχει κανεις υποψην του κατι καλο απο αδιαβροχα κ εσοθερμικα??? καθως δεν εχω κανει ξανα ταχιδια χειμωνα θα χρειαστω κατι αλλο για προστασια απο κρυο κ βροχη?? ευχαριστω εκ τον προτερων!

tsompanis
13-09-2010, 22:38
για αδιάβροχα αυτό που πρέπει να κοιτάξεις,είναι να έχουν θερμοκολλημένες ραφές.
για τα ισοθερμικά τώρα θα βρεις πολλά .αν μένεις όμως Ορεστιάδα χρειάζεσαι τα καλύτερα.
ενδιαφέρον θα είναι να δω τι θα προτείνουν και οι συμφορουμίτες.
εγώ έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος απο τα ισοθερμικά της northland που είναι εταιρία για ορειβατικό εξοπλισμό;)
εκεί έχω εντοπίσει και άλλα πραγματάκια εξίσου καλά και πρακτικά και προπαντός μικρά σε διαστάσεις.

dim-adventure1
13-09-2010, 22:43
οντως εδω εχει αρκετο κρυο κ θα χρειαστουμε καλα ρουχα. εχω βρει καποια σε μαγαζια με ορηβατικα ηδη αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλα! ευχαριστω πολυ!

nivam
13-09-2010, 22:56
Καλής ποιότητας ισοθερμικά έχει και η AIGLE :)

MARK
14-09-2010, 07:03
Ισοθερμικα τησ colori είναι οικονομικά (περίπου 70-80ευρώ)και πολύ καλά...Αδιάβροχο από Σαββίδη πήρα ένα πέρυσι με περίπου 60 ευρώ και είναι πολύ καλό....;)

pirate
14-09-2010, 08:13
ψάξου λίγο απο το διαδύκτιο για ισοθερμικά είναι πιο φθηνά, αγόρασα απο ΗΠΑ Nike ισοθερμικό μπλουζάκι με 30,00 usd και απο Ηράκλειο φόρμα αδιάβροχη όπως της μαμας με θερμοκολλημένες ραφές της ixs με 50,00 ευρώ :)

xenos
14-09-2010, 10:19
έχει ξαναπέσει το θέμα με τα αδιάβροχα για ρίξε μια ματιά στα πιο παλιά-εξοπλισμός αναβάτη-ένδυση!!!...κ νομίζω κάπου θα βρεις κ για ισοθερμικά μιας κ ο Αρκάς είχε γράψει κάπου για ισοθερμικά που αγόρασε πρόσφατα για ταξίδι...για όλα υπάρχει λύση απλά θέλει λίγο ψάξιμο!!!;)

REK
14-09-2010, 16:13
η αποψη μου σχετικά με τα ισοθερμικά :να είναι απαραίτητα(εαν και εφόσον καλύπτετε απο το budget που θες να διαθεσείς)ορειβατικά.
Yπάρχουν εκτός απο αυτα που αναφαίρονται επίσης και τα της POLO αλλα και του κατ/ματος alpamayo(north face κ.α) στην Αθήνα,ο οποίος μπορεί να σου τα στείλει με courier.

george1968
14-09-2010, 17:08
ψάξου λίγο απο το διαδύκτιο για ισοθερμικά είναι πιο φθηνά, αγόρασα απο ΗΠΑ Nike ισοθερμικό μπλουζάκι με 30,00 usd και :)


Επίσης μπορείς να βρεις ισοθερμικά του αμερικάνικου στρατού on line τα οποία είναι super!!

dim-adventure1
14-09-2010, 23:13
τελικα για αδιαβροχα παρηγγιλα της bering με 50 ευρο αρκετα καλα θα ελεγα γιατι τα ειδα κ απο κοντα οσο για τα ισοθερμικα ακομα στο ψαξιμο. εχουν κ τα admiral αλλα δεν ξερω τη ποιοτητας.