PDA

View Full Version : Honda 8 νέα μοντέλα έρχονται


taksidiotis
17-09-2010, 05:00
Η Honda ανακοίνωσε την παρουσίαση 8 νέων μοντέλων στην EICMA του Μιλάνο!
Σε πρόσφατη ανακοίνωσή της η Honda μας ενημέρωσε για την παρουσίαση των νέων μοντέλων της για το 2011.
-Στις 6 Οκτωβρίου στην Intermot της Κολωνίας θα παρουσιαστούν οι νέες χρωματικές επιλογές για τα ήδη υπάρχοντα μοντέλα που θα συνεχίσουν για το 2011, ενώ,
-Στις 2 Νοεμβρίου στην Eicma στο Μιλάνο θα παρουσιαστούν 8 νέα μοντέλα
Δυστυχώς δεν έχει γίνει αναφορά στο ποια είναι τα μοντέλα που θα παρουσιαστούν, όμως φήμες λένε για νέο Honda VFR 1200F σε έκδοση Touring και Honda Varadero 1200 (με τον V-4 κινητήρα). Θεωρείται αμφίβολη παρουσίαση νέων supersport μοντέλων, ενώ δική μας εκτίμηση είναι ότι θα έπρεπε να δούμε Honda PCX 250 ή/και κάποιοα άλλα μοντέλα με στόχο την οικονομική και πρακτική χρήση στο περιβάλλον της πόλης.
Αναμφίβολα όλοι περιμένουμε με αγωνία το τι θα μας δείξει ο μεγαλύτερος κατασκευαστής μοτοσικλετών στον κόσμο
Πηγή:Honda - 8 ??? ??????? ?????? ??? ?? ??????! | Mrbike.gr - Ολα τα νέα για τη μοτοσικλέτα, με ένα μόνο click! (http://www.mrbike.gr/website/index.php?/latest-news/Honda-8-nea-montela-etoima-gia-to-milano.html)

δώσε Africa στον λαό που να αξίζει και θα σε ακολουθήσω.

commander
17-09-2010, 07:26
Για να δουμε τι θα δουμε !!!!!!!!

taksidiotis
17-09-2010, 07:34
θελω africaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:sm7:

bill 800gs
17-09-2010, 08:11
Η Honda ανακοίνωσε την παρουσίαση 8 νέων μοντέλων στην EICMA του Μιλάνο!
Honda Varadero 1200 (με τον V-4 κινητήρα).
Ωχ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Θα παρουν φωτια τα πληκτρολογια :D:D:p
Αντε καλο μας κουραγιο GS vs :rolleyes::rolleyes:

taksidiotis
17-09-2010, 09:55
δε λες τιποτα:sm7:

ωστοσο εχω την απορια να δω αυτον τον v4 πανω σε μια on/off?και γιατι λεω οτι θελω να τον δω???για το βαρος της,πως θα καταφερουν να ειναι εως και 260 κιλα ας πουμε το βαρος της με ενα μεγαλο ντεποζιτο καυσιμου κι οχι με κανενα 20αλιτρο.

GeorgeP
17-09-2010, 10:09
δε λες τιποτα:sm7:

ωστοσο εχω την απορια να δω αυτον τον v4 πανω σε μια on/off?και γιατι λεω οτι θελω να τον δω???για το βαρος της,πως θα καταφερουν να ειναι εως και 260 κιλα ας πουμε το βαρος της με ενα μεγαλο ντεποζιτο καυσιμου κι οχι με κανενα 20αλιτρο.

Γιαυτο δεν προκειται να δεις V4 σε ον/οφφ!!!

taksidiotis
17-09-2010, 13:23
Γιαυτο δεν προκειται να δεις V4 σε ον/οφφ!!!
τιποτα δεν αποκλειεται ομως...

KRASOPATERAS
17-09-2010, 15:37
ΑΑΑΑΑ τώρα μάλιστα….

Θα χαλάσουν τον κόσμο τα νέα μοντέλα…

Έμαθα ότι θα βάλουν σε όλα ανάγλυφα γράμματα είναι αλήθεια ??

:sm7:

gsmaniac
17-09-2010, 15:49
τιποτα δεν αποκλειεται ομως...
αυτο αποκλειεται........δεν την ενδιαφερει την χοντα η κατηγορια;)
οσο υπαρχει η bmw.....θα την κοιτανε απο μακρια,χωρις να ενοχλουν:)

MARK
17-09-2010, 16:44
Είδωμεν.......;)

manosamos
17-09-2010, 17:44
ΑΑΑΑΑ τώρα μάλιστα….

Θα χαλάσουν τον κόσμο τα νέα μοντέλα…

Έμαθα ότι θα βάλουν σε όλα ανάγλυφα γράμματα είναι αλήθεια ??

:sm7:
Αναγλυφα εχει τωρα.
το επομενο θα εχει τρισδιαστατα 3D:sm7:

allen
17-09-2010, 22:40
8 μοντελα :rolleyes: ενα μοντελο v4 (varadero) και 7 καινουρια παπια:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:

manosamos
17-09-2010, 22:54
8 μοντελα :rolleyes: ενα μοντελο v4 (varadero) και 7 καινουρια παπια:sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7::sm7:
Tα 7 παπια θα τα δεις σιγουρα.
Το V4 στο Βαραντερο,οχι................

taksidiotis
17-09-2010, 23:52
ωστοσο φανταζεστε να δουμε ενα on/off που να τα σπαει???δεν ξερω ομως πιστευω οτι θα δουμε κατι αξιολογο.

crazy artist
18-09-2010, 22:51
Μακάρι να βγει κάτι καλό φέτος, αν και πιστεύω ότι αυτό που όλοι περιμένουν να φέρει η HONDA (νέο Africa Twin), θα βγει, τελικά ,απ την APRILIA (TUAREG 750)!!! (α! να μη ξεχάσω και την πολυαναμενόμενη triumph αν και τη βλέπω στα 12.000)

taksidiotis
19-09-2010, 18:08
Μακάρι να βγει κάτι καλό φέτος, αν και πιστεύω ότι αυτό που όλοι περιμένουν να φέρει η HONDA (νέο Africa Twin), θα βγει, τελικά ,απ την APRILIA (TUAREG 750)!!! (α! να μη ξεχάσω και την πολυαναμενόμενη triumph αν και τη βλέπω στα 12.000)
aprilia?μπα δε θα παρω.
νεο africa twin?ναι,αν ειναι ωραιο και με διαφορικο οπως επισης και με δυνατο μοτερ.
triumph?εδω αλλοι πληρωνουν το gs 800 11000 αδειο τελειως και ειναι και ευχαριστημενοι στα 12 που θα κανει φισκα το triumph θα κολλησουμε?

napgeo
21-09-2010, 13:21
Άντε να δούμε και κάνα μοντελάκι της προκοπής.
Χωρίς να σπάνε τα διαφορικά, να μην παίρνουν μπρός όταν έχει έντονη ηλιοφάνεια, να μην μπαίνουν νερά στα όργανα κλπ.
Μεγαλύτερος και καλύτερος κατασκευαστής ΜΟΤΟ στον Πλανήτη το έμαθε καλά το μάθημα........................

CPretenteriS
21-09-2010, 13:28
Άντε να δούμε και κάνα μοντελάκι της προκοπής.
Χωρίς να σπάνε τα διαφορικά, να μην παίρνουν μπρός όταν έχει έντονη ηλιοφάνεια, να μην μπαίνουν νερά στα όργανα κλπ.
Μεγαλύτερος και καλύτερος κατασκευαστής ΜΟΤΟ στον Πλανήτη το έμαθε καλά το μάθημα........................

Θυμάμαι το Νίκο προχθές στα Τρίκαλα.... που δεν μπορούσε να βάλει μπρος για μισή ώρα... :D;);)

napgeo
21-09-2010, 13:47
Θυμάμαι το Νίκο προχθές στα Τρίκαλα.... που δεν μπορούσε να βάλει μπρος για μισή ώρα... :D;);)
Το Vara δεν φταίει σε τίποτα. Ο Νίκος είχε χάσει τα κλειδιά του και είχε κατασκευάσει κλειδί. Και εδώ ανημέρωτος????. Τι θα γίνει με σένα. Πήγαινε στις Καλημέρες σε παρακαλώ.............

Gemat
21-09-2010, 14:12
Ελπιζω ο αντικαταστατης του Varadero να ειναι μια αηδια και μιση και να μη μου αρεσει καθολου.....
...αλλιως θα με βαλει σε οικονομικους μπελαδες...

Παντως δεν ειναι καθολου πιθανο να παρουσιαστει το νεο μοντελο αυτο τον Νοεμβριο.

tsompanis
21-09-2010, 14:30
εγώ πάλι επίζω να βγάλει καμιά άφρικα να τελειώνουμε!
όχι άλλο vara !!!!
δεν μπορώ...:sm7:

moby_gr
21-09-2010, 15:42
εγώ πάλι επίζω να βγάλει καμιά άφρικα να τελειώνουμε!
όχι άλλο vara !!!!
δεν μπορώ...:sm7:


:sm8:

napgeo
21-09-2010, 15:58
Ελπιζω ο αντικαταστατης του Varadero να ειναι μια αηδια και μιση και να μη μου αρεσει καθολου.....
...αλλιως θα με βαλει σε οικονομικους μπελαδες...

Παντως δεν ειναι καθολου πιθανο να παρουσιαστει το νεο μοντελο αυτο τον Νοεμβριο.


Ετοιμάσου για μπελάδες. Είναι θηρίο και πανέμορφο...

gsmaniac
21-09-2010, 16:57
εγω ευχομαι να βγαλει μια on-off,που θα ειναι ανταξια του ονοματος της honda......:)

GregoryA
21-09-2010, 17:56
εγω ευχομαι να βγαλει μια on-off,που θα ειναι ανταξια του ονοματος της honda......:)

Θα παρουσιάσει το VFR1200T τον αντικαταστάτη της Paneuropean και του χρόνου το VFR1200X τον αντικαταστάτη της varadero.Ετσι λένε τουλάχιστον τα ξενα δημοσιεύματα!! Ειδομεν!!! Κανα χρόνο δηλαδή θα είστε εντάξει, γιατι μετά...μαυρα τα γραμμένα σας!!! :p

bill 800gs
21-09-2010, 19:38
Aν ακολουθησει την τακτικη των τελευταιων ετων (transalp 700, cbf 1000) τα εχουμε ''γραμμενα'' απο τωρα :D:p

manosamos
21-09-2010, 19:42
Θα παρουσιάσει το VFR1200T τον αντικαταστάτη της Paneuropean και του χρόνου το VFR1200X τον αντικαταστάτη της varadero.Ετσι λένε τουλάχιστον τα ξενα δημοσιεύματα!! Ειδομεν!!! Κανα χρόνο δηλαδή θα είστε εντάξει, γιατι μετά...μαυρα τα γραμμένα σας!!! :p
Δηλαδη το νεο Βαραντερο θα ειναι VFR 1200 με μορφη...ακριδας?

ntinopoulos
21-09-2010, 19:56
Δηλαδη το νεο Βαραντερο θα ειναι VFR 1200 με μορφη...ακριδας?
με μορφη...φωκιας!:rolleyes:

manosamos
21-09-2010, 20:16
με μορφη...φωκιας!:rolleyes:
Φωκιας ειναι τωρα:rolleyes:;)

saitman
21-09-2010, 20:23
ΑΑΑΑΑ τώρα μάλιστα….

Θα χαλάσουν τον κόσμο τα νέα μοντέλα…

Έμαθα ότι θα βάλουν σε όλα ανάγλυφα γράμματα είναι αλήθεια ??

:sm7:
:sm7::sm7::sm7::sm7:

saitman
21-09-2010, 20:24
Θα παρουσιάσει το VFR1200T τον αντικαταστάτη της Paneuropean και του χρόνου το VFR1200X τον αντικαταστάτη της varadero.Ετσι λένε τουλάχιστον τα ξενα δημοσιεύματα!! Ειδομεν!!! Κανα χρόνο δηλαδή θα είστε εντάξει, γιατι μετά...μαυρα τα γραμμένα σας!!! :p
αυτον πρεπει να τον διαγραψουμε!!:sm7::sm7:

gsmaniac
21-09-2010, 20:33
Θα παρουσιάσει το VFR1200T τον αντικαταστάτη της Paneuropean και του χρόνου το VFR1200X τον αντικαταστάτη της varadero.Ετσι λένε τουλάχιστον τα ξενα δημοσιεύματα!! Ειδομεν!!! Κανα χρόνο δηλαδή θα είστε εντάξει, γιατι μετά...μαυρα τα γραμμένα σας!!! :p
εγω γραφω με μωβ(λογω επαγγελματος)......:p:p

gripis
22-09-2010, 19:41
εγω γραφω με μωβ(λογω επαγγελματος)......:p:p

:sm7::sm7::sm7::sm7:

GregoryA
22-09-2010, 21:21
Θα παρουσιάσει το VFR1200T τον αντικαταστάτη της Paneuropean και του χρόνου το VFR1200X τον αντικαταστάτη της varadero.Ετσι λένε τουλάχιστον τα ξενα δημοσιεύματα!! Ειδομεν!!! Κανα χρόνο δηλαδή θα είστε εντάξει, γιατι μετά...μαυρα τα γραμμένα σας!!! :p
Οι φήμες οργιάζουν, η big H επιτίθεται!!!!!!:p
Δηλαδη το νεο Βαραντερο θα ειναι VFR 1200 με μορφη...ακριδας?

με μορφη...φωκιας!:rolleyes:

Φωκιας ειναι τωρα:rolleyes:;)
Μην βιαζόσαστε να βγάλετε συμπεράσματα, verba volant, scripta manent !!:p
αυτον πρεπει να τον διαγραψουμε!!:sm7::sm7:
Προσεχε μην διαγράψεις τιποτα άλλο τα μάτια σου πολεμώ να ανοίξω!!:p

manosamos
22-09-2010, 21:30
Οι φήμες οργιάζουν, η big H επιτίθεται!!!!!!:p





Μην βιαζόσαστε να βγάλετε συμπεράσματα, verba volant, scripta manent !!:p

Προσεχε μην διαγράψεις τιποτα άλλο τα μάτια σου πολεμώ να ανοίξω!!:p
Ρε Γρηγορη μην γραφεις Λατινικα,δεν μου το μεταφραζει το Βαβελφις................:rolleyes::cool:

nikos-x
24-09-2010, 21:41
Θυμάμαι το Νίκο προχθές στα Τρίκαλα.... που δεν μπορούσε να βάλει μπρος για μισή ώρα... :D;);)

Μαύρο φίδι που σ' έφαγε . . . Αααχχχ και να σε πετύχω από κοντάάά . . . Αααχχ: :sm7:

Το Vara δεν φταίει σε τίποτα. Ο Νίκος είχε χάσει τα κλειδιά του και είχε κατασκευάσει κλειδί. Και εδώ ανημέρωτος????. Τι θα γίνει με σένα. Πήγαινε στις Καλημέρες σε παρακαλώ.............


Νάπο, χίλια ευχαριστώ . . . Δεν τους προλαβαίνω :sm7:

napgeo
24-09-2010, 21:54
Μαύρο φίδι που σ' έφαγε . . . Αααχχχ και να σε πετύχω από κοντάάά . . . Αααχχ: :sm7:



Νάπο, χίλια ευχαριστώ . . . Δεν τους προλαβαίνω :sm7:


Νίκο μου Καλησπέρα.. Τι να προλάβεις εσύ. Εδώ δεν τους προλαβαίνω εγώ. Το μόνο που βρήκαν να μας πούν είναι για το κλειδί. Εντάξει το έχασες??? η Honda φταίει..Λάθος μεγάλο και σοβαρό πρόβλημα... Θα το αναφέρουμε στην εταιρεία και κάτι θα σκεφτούν οι Άνθρωποι,
Αλά bmw1200 να πηγαίνει κόντρα με Ηonda 680 και ήταν μισό μέτρο μπροστά (μεγάλο επίτευγμα).. Τώρα το Νοέμβριο που έρχωνται τα νέα μοντέλα να τους δώ που θα κρυφτούν................Καλό βράδυ να έχεις.

italos
25-09-2010, 12:53
Νίκο μου Καλησπέρα.. Τι να προλάβεις εσύ. Εδώ δεν τους προλαβαίνω εγώ. Το μόνο που βρήκαν να μας πούν είναι για το κλειδί. Εντάξει το έχασες??? η Honda φταίει..Λάθος μεγάλο και σοβαρό πρόβλημα... Θα το αναφέρουμε στην εταιρεία και κάτι θα σκεφτούν οι Άνθρωποι,
Αλά bmw1200 να πηγαίνει κόντρα με Ηonda 680 και ήταν μισό μέτρο μπροστά (μεγάλο επίτευγμα).. Τώρα το Νοέμβριο που έρχωνται τα νέα μοντέλα να τους δώ που θα κρυφτούν................Καλό βράδυ να έχεις.

Ναpo όχι μόνο για σένα αλλά και για τα υπόλοιπα παιδιά....!!

Έχω ξαναπεί προσωπικά ότι κάθε τι καινούργιο σε οιποιαδήποτε κατηγορία κάνει πολύ μεγάλο καλό...γτ δίνει σε όλους εμάς το αγοραστικό κοινό περισσότερες επιλογές!!!

Θα πώ όμως κάτι πολύ σημαντικό που απορώ γτ δεν το έχουνε καταλάβει ακόμα εκεί στα βάθη της Ασίας...ενώ οι ευρωπαίοι πάνε μίλια μπροστά!!!


Όταν θα βγεί ένα μηχανάκι ο καένας έχει τα στάνταρ του.....Για μένα το πιο σημαντικό είναι ο έρωτας...να βγάλει ένα μηχανάκι η honda που να μην υπάρχει άλλο σχεδιαστικά...δεν μου λέει τπτ να βγάλει ένα με 150 άλογα ....τι να το κάνω????με τα 20 που δώσαμε πολλοί για το gs παίρναμε την πιο γρήγορη μοτοσυκλέτα παραγωγής που υπάρχει ......δεν είναι αυτό το point όμως!!!!

Το σχεδιασμό που έχει αυτή την στιγμή to GS προσοχή και κυκλοφορεί απο το 2004' δεν το έχει καμμία μοτοσυκλέτα στη κατηγορία της ενώ έχουμε φτάσει το 2010΄.....................

Είναι κάτι που ξεχωρίζει και το κάνει διαφορετικό και ερωτεύσιμο......

Ενώ όλες οι άλλες είναι σχεδόν ίδιες.....βάλτε δίπλα δίπλα......V-strom1000'-Varadero-KLV-KTM(αν και όχι τόσο όσο οι άλλες)-Capponord.....όλα πανομοιότυπα λές και αλλάζει μόνο το σηματάκι.....και βάλε δίπλα τους μετά ένα GS και τώρα το Multi(αν κα ιδεν είναι στη κατηγορία) να δείς την σχεδιαστική διαφορά που κάνει το κάτι παραπάνω!!!!

Αυτό είναι το θέμα να βγεί κάτι καινούργιο ....σχεδιαστικό unique....και πανέμορφο....και απο εκεί κ μετά...να ξεκινήσουμε να δούμε τα φρένα του---τα γκάζια του-την αυτονομία του---την τιμή του---την αξιοπιστία....!!!!

Αν το μηχανάκι δεν είναι όμορφο....δεν κάνεις καν τον κόπο να κάτσεις να τα ψάξεις αυτά....όποιοι το κάνουνε είναι για να γράφουν τις εκθέσεις....!!!


Και ναι μπορεί να ήτανε το GS δεν ξέρω μισή ρόδα μπροστά...να ου μιλήσω πιο πολύ με τα λόγια της πιάτσας....δεν ξέρω βέβαια αν είσαι της κόντρας κτλ κτλ αλλά επειδή πιο πιτσιρικάς έχω κάνει πολλές πολλές με πολλά μηχανάκια....να σου πώ την διαφορά.......Όταν θα είσαι με το GS με 200χ/ω και βροχή δικάβαλο και φορτωμένος στη autobahn(στην ελλάδα δεν πάς ούτε με 5:D:D:D:D) και θα μπορείς να συνομιλάς με το δικάβαλο σου...και η μηχανή να έχει άγκυρες στην άσφαλτο τότε έλα πές μου για το 680honda δεν ξέρω πιο λές...που θα ήταν!!!!


Ξεκολάτε .....αφού όλοι εσείς "κράζετε" το gs για το γκάζ του ότι είξναι αργό κτλ κτλ γτ δεν καβαλάτε τπτ buses όπως ο μάκης που τον είχα συναντήσει σε μια σουβλακοσυνάντηση και το πήγαινε το busa τεζα.....αυτό το παληκάρι να μου πεί για τα γκάζια του gs....γτ τον "ξενερώνει" θέλει άλογα..........εσείς όμως τι καβαλάτε και πόσο πιο γρήγορα πάτε απο τα gs??????μισή ρόδα????? μην κοροιδευόμαστε κ μην ψάχνουμε να βγάλουμε απο τη μυγα ξύγκι!!!!!!






Το είχα πεί και σε ποιο παλιό ποστ......απο τη honda απαιτώ κάτι καινούργιο...καινοτόμο....πανέμορφο σχεδιαστικά ....και τπτ λιγότερο...και τότε θα δείς πόσοι θα σκεφτούνε να αλλάξουνε εταιρεία.....ΩΣ ΤΟΤΕ GS (στη κατηγορία του) και ξερό ψωμί φιλαράκι!!!

italos
25-09-2010, 12:58
A και να σου πώ προχθές που καβλαντιζόμουνα στο δρόμο με έναν tdma τα σκίζαμε κτλ κτλ ....έλιωνε αυτόσ στη σούζα κ μ@λ@κίες....όταν σταματήσαμε μετά απο κάτι φανάρια....μου λέει το παλήκαρί ...τι μηχανάρα είναι αυτή ρε φίλε...που πάω με το πάπιο!!!!!!

Μην με κράξετε ότι λέω τπτ για το TDM.......αλλά πώς να το κάνουμε ρε φίλε....κάποια πράγματα πρέπει να αναγνωρίζοντα...και μέχρι κ τώρα όλες οι εταιρείες βλέπουν τα GS με τα κυάλια.....και οι αναβάτες; τους το ίδιο!!!!




ΑΑΑΑ και το πιο σημαντικό...."πάλι καλά" που η μηχανή είναι στα 19000ευροπουλα.....και εκεί που είναι κυκλοφορούνε πολλές....φαντάσου να ήτανε στα 12000-13000 χιλιάρικα.....όλοι σχεδόν μα όλοι θα την είχανε αγοράσει και δεν θα βγάζανε κ άχνα....

Η αλήθεια πονάει μερικές φορές αλλά έτσι είναι!!!:sm7::sm7::sm7:

taksidiotis
25-09-2010, 21:02
Το σχεδιασμό που έχει αυτή την στιγμή to GS προσοχή και κυκλοφορεί απο το 2004' δεν το έχει καμμία μοτοσυκλέτα στη κατηγορία της ενώ έχουμε φτάσει το 2010΄.....................

Είναι κάτι που ξεχωρίζει και το κάνει διαφορετικό και ερωτεύσιμο......

Ενώ όλες οι άλλες είναι σχεδόν ίδιες.....βάλτε δίπλα δίπλα......V-strom1000'-Varadero-KLV-KTM(αν και όχι τόσο όσο οι άλλες)-Capponord.....όλα πανομοιότυπα λές και αλλάζει μόνο το σηματάκι.....και βάλε δίπλα τους μετά ένα GS και τώρα το Multi(αν κα ιδεν είναι στη κατηγορία) να δείς την σχεδιαστική διαφορά που κάνει το κάτι παραπάνω!!!!

σε αυτο συμφωνω απολυτως...μπορει και το gs να ειναι 04 κατασκευη ομως σαν σχεδιασμο δεν πιανεται.
οι αλλες φαινοντε παλιατζουρες διπλα της,κακα τα ψεμματα.

napgeo
26-09-2010, 02:09
Ναpo όχι μόνο για σένα αλλά και για τα υπόλοιπα παιδιά....!!

Έχω ξαναπεί προσωπικά ότι κάθε τι καινούργιο σε οιποιαδήποτε κατηγορία κάνει πολύ μεγάλο καλό...γτ δίνει σε όλους εμάς το αγοραστικό κοινό περισσότερες επιλογές!!!

Θα πώ όμως κάτι πολύ σημαντικό που απορώ γτ δεν το έχουνε καταλάβει ακόμα εκεί στα βάθη της Ασίας...ενώ οι ευρωπαίοι πάνε μίλια μπροστά!!!


Όταν θα βγεί ένα μηχανάκι ο καένας έχει τα στάνταρ του.....Για μένα το πιο σημαντικό είναι ο έρωτας...να βγάλει ένα μηχανάκι η honda που να μην υπάρχει άλλο σχεδιαστικά...δεν μου λέει τπτ να βγάλει ένα με 150 άλογα ....τι να το κάνω????με τα 20 που δώσαμε πολλοί για το gs παίρναμε την πιο γρήγορη μοτοσυκλέτα παραγωγής που υπάρχει ......δεν είναι αυτό το point όμως!!!!

Το σχεδιασμό που έχει αυτή την στιγμή to GS προσοχή και κυκλοφορεί απο το 2004' δεν το έχει καμμία μοτοσυκλέτα στη κατηγορία της ενώ έχουμε φτάσει το 2010΄.....................

Είναι κάτι που ξεχωρίζει και το κάνει διαφορετικό και ερωτεύσιμο......

Ενώ όλες οι άλλες είναι σχεδόν ίδιες.....βάλτε δίπλα δίπλα......V-strom1000'-Varadero-KLV-KTM(αν και όχι τόσο όσο οι άλλες)-Capponord.....όλα πανομοιότυπα λές και αλλάζει μόνο το σηματάκι.....και βάλε δίπλα τους μετά ένα GS και τώρα το Multi(αν κα ιδεν είναι στη κατηγορία) να δείς την σχεδιαστική διαφορά που κάνει το κάτι παραπάνω!!!!

Αυτό είναι το θέμα να βγεί κάτι καινούργιο ....σχεδιαστικό unique....και πανέμορφο....και απο εκεί κ μετά...να ξεκινήσουμε να δούμε τα φρένα του---τα γκάζια του-την αυτονομία του---την τιμή του---την αξιοπιστία....!!!!

Αν το μηχανάκι δεν είναι όμορφο....δεν κάνεις καν τον κόπο να κάτσεις να τα ψάξεις αυτά....όποιοι το κάνουνε είναι για να γράφουν τις εκθέσεις....!!!


Και ναι μπορεί να ήτανε το GS δεν ξέρω μισή ρόδα μπροστά...να ου μιλήσω πιο πολύ με τα λόγια της πιάτσας....δεν ξέρω βέβαια αν είσαι της κόντρας κτλ κτλ αλλά επειδή πιο πιτσιρικάς έχω κάνει πολλές πολλές με πολλά μηχανάκια....να σου πώ την διαφορά.......Όταν θα είσαι με το GS με 200χ/ω και βροχή δικάβαλο και φορτωμένος στη autobahn(στην ελλάδα δεν πάς ούτε με 5:D:D:D:D) και θα μπορείς να συνομιλάς με το δικάβαλο σου...και η μηχανή να έχει άγκυρες στην άσφαλτο τότε έλα πές μου για το 680honda δεν ξέρω πιο λές...που θα ήταν!!!!


Ξεκολάτε .....αφού όλοι εσείς "κράζετε" το gs για το γκάζ του ότι είξναι αργό κτλ κτλ γτ δεν καβαλάτε τπτ buses όπως ο μάκης που τον είχα συναντήσει σε μια σουβλακοσυνάντηση και το πήγαινε το busa τεζα.....αυτό το παληκάρι να μου πεί για τα γκάζια του gs....γτ τον "ξενερώνει" θέλει άλογα..........εσείς όμως τι καβαλάτε και πόσο πιο γρήγορα πάτε απο τα gs??????μισή ρόδα????? μην κοροιδευόμαστε κ μην ψάχνουμε να βγάλουμε απο τη μυγα ξύγκι!!!!!!






Το είχα πεί και σε ποιο παλιό ποστ......απο τη honda απαιτώ κάτι καινούργιο...καινοτόμο....πανέμορφο σχεδιαστικά ....και τπτ λιγότερο...και τότε θα δείς πόσοι θα σκεφτούνε να αλλάξουνε εταιρεία.....ΩΣ ΤΟΤΕ GS (στη κατηγορία του) και ξερό ψωμί φιλαράκι!!!

Τώρα τι να απαντήσω.
Γιάννης κερνάει Γιάννης πίνει. Πρέπει να διαφωνούμε μεταξύ μας.
Εάν συμφωνούμε σε όλα τότε να καθίσουμε σπίτια μας και να βλέπουμε το χαζοκούτι.
Δηλ τι να γράφουμε, για της ΜΟΣΧΑΡΟΚΕΦΑΛΕΣ θα βαρεθούμε στο τέλος.
Γιαυτό λοιπόν Honda για πάντα.
Καλό βράδυ να έχετε

KRASOPATERAS
26-09-2010, 20:20
Τώρα τι να απαντήσω.
Γιάννης κερνάει Γιάννης πίνει. Πρέπει να διαφωνούμε μεταξύ μας.
Εάν συμφωνούμε σε όλα τότε να καθίσουμε σπίτια μας και να βλέπουμε το χαζοκούτι.
Δηλ τι να γράφουμε, για της ΜΟΣΧΑΡΟΚΕΦΑΛΕΣ θα βαρεθούμε στο τέλος.
Γιαυτό λοιπόν Honda για πάντα.
Καλό βράδυ να έχετε


Συντήρηση και μια από τα ίδια για πάντα….;)

GregoryA
26-09-2010, 21:28
Ναpo όχι μόνο για σένα αλλά και για τα υπόλοιπα παιδιά....!!

Έχω ξαναπεί προσωπικά ότι κάθε τι καινούργιο σε οιποιαδήποτε κατηγορία κάνει πολύ μεγάλο καλό...γτ δίνει σε όλους εμάς το αγοραστικό κοινό περισσότερες επιλογές!!!

Θα πώ όμως κάτι πολύ σημαντικό που απορώ γτ δεν το έχουνε καταλάβει ακόμα εκεί στα βάθη της Ασίας...ενώ οι ευρωπαίοι πάνε μίλια μπροστά!!!


Όταν θα βγεί ένα μηχανάκι ο καένας έχει τα στάνταρ του.....Για μένα το πιο σημαντικό είναι ο έρωτας...να βγάλει ένα μηχανάκι η honda που να μην υπάρχει άλλο σχεδιαστικά...δεν μου λέει τπτ να βγάλει ένα με 150 άλογα ....τι να το κάνω????με τα 20 που δώσαμε πολλοί για το gs παίρναμε την πιο γρήγορη μοτοσυκλέτα παραγωγής που υπάρχει ......δεν είναι αυτό το point όμως!!!!

Το σχεδιασμό που έχει αυτή την στιγμή to GS προσοχή και κυκλοφορεί απο το 2004' δεν το έχει καμμία μοτοσυκλέτα στη κατηγορία της ενώ έχουμε φτάσει το 2010΄.....................

Είναι κάτι που ξεχωρίζει και το κάνει διαφορετικό και ερωτεύσιμο......

Ενώ όλες οι άλλες είναι σχεδόν ίδιες.....βάλτε δίπλα δίπλα......V-strom1000'-Varadero-KLV-KTM(αν και όχι τόσο όσο οι άλλες)-Capponord.....όλα πανομοιότυπα λές και αλλάζει μόνο το σηματάκι.....και βάλε δίπλα τους μετά ένα GS και τώρα το Multi(αν κα ιδεν είναι στη κατηγορία) να δείς την σχεδιαστική διαφορά που κάνει το κάτι παραπάνω!!!!

Αυτό είναι το θέμα να βγεί κάτι καινούργιο ....σχεδιαστικό unique....και πανέμορφο....και απο εκεί κ μετά...να ξεκινήσουμε να δούμε τα φρένα του---τα γκάζια του-την αυτονομία του---την τιμή του---την αξιοπιστία....!!!!

Αν το μηχανάκι δεν είναι όμορφο....δεν κάνεις καν τον κόπο να κάτσεις να τα ψάξεις αυτά....όποιοι το κάνουνε είναι για να γράφουν τις εκθέσεις....!!!


Και ναι μπορεί να ήτανε το GS δεν ξέρω μισή ρόδα μπροστά...να ου μιλήσω πιο πολύ με τα λόγια της πιάτσας....δεν ξέρω βέβαια αν είσαι της κόντρας κτλ κτλ αλλά επειδή πιο πιτσιρικάς έχω κάνει πολλές πολλές με πολλά μηχανάκια....να σου πώ την διαφορά.......Όταν θα είσαι με το GS με 200χ/ω και βροχή δικάβαλο και φορτωμένος στη autobahn(στην ελλάδα δεν πάς ούτε με 5:D:D:D:D) και θα μπορείς να συνομιλάς με το δικάβαλο σου...και η μηχανή να έχει άγκυρες στην άσφαλτο τότε έλα πές μου για το 680honda δεν ξέρω πιο λές...που θα ήταν!!!!


Ξεκολάτε .....αφού όλοι εσείς "κράζετε" το gs για το γκάζ του ότι είξναι αργό κτλ κτλ γτ δεν καβαλάτε τπτ buses όπως ο μάκης που τον είχα συναντήσει σε μια σουβλακοσυνάντηση και το πήγαινε το busa τεζα.....αυτό το παληκάρι να μου πεί για τα γκάζια του gs....γτ τον "ξενερώνει" θέλει άλογα..........εσείς όμως τι καβαλάτε και πόσο πιο γρήγορα πάτε απο τα gs??????μισή ρόδα????? μην κοροιδευόμαστε κ μην ψάχνουμε να βγάλουμε απο τη μυγα ξύγκι!!!!!!






Το είχα πεί και σε ποιο παλιό ποστ......απο τη honda απαιτώ κάτι καινούργιο...καινοτόμο....πανέμορφο σχεδιαστικά ....και τπτ λιγότερο...και τότε θα δείς πόσοι θα σκεφτούνε να αλλάξουνε εταιρεία.....ΩΣ ΤΟΤΕ GS (στη κατηγορία του) και ξερό ψωμί φιλαράκι!!!

No comments!!! Με αφήνεις αναυδο!!!!
A και να σου πώ προχθές που καβλαντιζόμουνα στο δρόμο με έναν tdma τα σκίζαμε κτλ κτλ ....έλιωνε αυτόσ στη σούζα κ μ@λ@κίες....όταν σταματήσαμε μετά απο κάτι φανάρια....μου λέει το παλήκαρί ...τι μηχανάρα είναι αυτή ρε φίλε...που πάω με το πάπιο!!!!!!

Μην με κράξετε ότι λέω τπτ για το TDM.......αλλά πώς να το κάνουμε ρε φίλε....κάποια πράγματα πρέπει να αναγνωρίζοντα...και μέχρι κ τώρα όλες οι εταιρείες βλέπουν τα GS με τα κυάλια.....και οι αναβάτες; τους το ίδιο!!!!




ΑΑΑΑ και το πιο σημαντικό...."πάλι καλά" που η μηχανή είναι στα 19000ευροπουλα.....και εκεί που είναι κυκλοφορούνε πολλές....φαντάσου να ήτανε στα 12000-13000 χιλιάρικα.....όλοι σχεδόν μα όλοι θα την είχανε αγοράσει και δεν θα βγάζανε κ άχνα....

Η αλήθεια πονάει μερικές φορές αλλά έτσι είναι!!!:sm7::sm7:

Με ξανα αφήνεις άναυδο, ευτυχώς που δεν κάνει 12-13000 αλλοιώς πως θα ξεχωριζατε!!!:eek::eek::eek:
σε αυτο συμφωνω απολυτως...μπορει και το gs να ειναι 04 κατασκευη ομως σαν σχεδιασμο δεν πιανεται.
οι αλλες φαινοντε παλιατζουρες διπλα της,κακα τα ψεμματα.
κακα τα ψέμματα!!!!:sm7:

tsompanis
27-09-2010, 13:17
http://i51.tinypic.com/3177g48.jpg


βρε τι μου θυμιζει......τι μου θυμιζει....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Mits70
27-09-2010, 14:04
http://i51.tinypic.com/3177g48.jpg


βρε τι μου θυμιζει......τι μου θυμιζει....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Οποιος έχει photoshop ας βάλει και τον έλικα να τελειώνουμε.....Α ρε γιαπωνέζε μια ζωή αντιγραφέας

Gemat
27-09-2010, 15:43
http://i51.tinypic.com/3177g48.jpg


βρε τι μου θυμιζει......τι μου θυμιζει....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


Τι σας θυμιζει ρε παιδια! Ενα ΜΚ3 ειναι με φωτοσοπισμενο εναν υποθετικο V4, ενα PRO ARM (Honda μονομπρατσο), ροδες με ακτινες και ενα "Διακοσμητικο" φτερο απο GS!

Oχι να του βαλουμε και ελικα για το ψευτοφτερο!

gsmaniac
27-09-2010, 16:40
Τι σας θυμιζει ρε παιδια! Ενα ΜΚ3 ειναι με φωτοσοπισμενο εναν υποθετικο V4, ενα PRO ARM (Honda μονομπρατσο), ροδες με ακτινες και ενα "Διακοσμητικο" φτερο απο GS!

Oχι να του βαλουμε και ελικα για το ψευτοφτερο!
θα ηταν ιεροσυλια.....:sm7:

Mits70
27-09-2010, 19:35
θα ηταν ιεροσυλια.....:sm7:


Ναι αλλά θα 'επερνε αξία :p:p:p

GregoryA
27-09-2010, 20:12
http://i51.tinypic.com/3177g48.jpg


βρε τι μου θυμιζει......τι μου θυμιζει....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Οποιος έχει photoshop ας βάλει και τον έλικα να τελειώνουμε.....Α ρε γιαπωνέζε μια ζωή αντιγραφέας
Εμένα μου θυμίζει βαραντέρο με μονομπρατσο, ακτίνες, υποθετικό V4, ενα διακοσμητικό μπεμπεδοφτερό και θέλετε να βάλει και έλικα, ναι να τον βάλει αυτό μόνο δεν χαλάει, ουτε ανάκληση τον εχουν κάνει!!!(τον πλαστικό έλικα)!:sm7::sm7::sm7:

ntinopoulos
28-09-2010, 11:04
θα ηταν ιεροσυλια.....:sm7:

θα πεσει φωτια να μας καψει...!:rolleyes:

taksidiotis
29-09-2010, 01:18
εμενα μου θυμιζει γουρουνα...:sm7:

Gemat
05-10-2010, 23:38
Επιτελους βγηκε το Varadero του 2010-2011!

οπως πολυαναμενονταν δεν εχει παρα νεο χρωματακι σε σχεση με αυτο του 2007-2008-2009-2010!

Ευτυχως ... γλυτωσαμε προς το παρον τα εξοδα...

XL1000VA '11 - Honda MC Svenska AB (http://www.hondamc.com/homc/templates/Model____15424.aspx)

ntinopoulos
05-10-2010, 23:41
Επιτελους βγηκε το Varadero του 2010-2011!

οπως πολυαναμενονταν δεν εχει παρα νεο χρωματακι σε σχεση με αυτο του 2007-2008-2009-2010!

Ευτυχως ... γλυτωσαμε προς το παρον τα εξοδα...

XL1000VA '11 - Honda MC Svenska AB (http://www.hondamc.com/homc/templates/Model____15424.aspx)
δεν παιζεσαι!:)
παντως νομιζω οτι θα γλιτωνετε τα εξοδα για πολλα χρονια ακομη!:sm7:

Gemat
05-10-2010, 23:49
δεν παιζεσαι!:)
παντως νομιζω οτι θα γλιτωνετε τα εξοδα για πολλα χρονια ακομη!:sm7:

Καλα, γελα εσυ...

εγω σε λιγα χρονια θα εχω "αντικα" και "τελευταιο μοντελο" δυο σε ενα!

taksidiotis
06-10-2010, 05:25
Επιτελους βγηκε το Varadero του 2010-2011!

οπως πολυαναμενονταν δεν εχει παρα νεο χρωματακι σε σχεση με αυτο του 2007-2008-2009-2010!

Ευτυχως ... γλυτωσαμε προς το παρον τα εξοδα...

XL1000VA '11 - Honda MC Svenska AB (http://www.hondamc.com/homc/templates/Model____15424.aspx)
Έλεος πια, έλεος... μας δουλεύουν???

gepol
06-10-2010, 07:17
Το Varadero κατα πάσα πιθανότητα μπαίνει στην αγορά των ΗΠΑ το 2011. Ευκαιρία για γερό ξεστοκαρισμα.

manosamos
06-10-2010, 20:05
Επιτελους βγηκε το Varadero του 2010-2011!

οπως πολυαναμενονταν δεν εχει παρα νεο χρωματακι σε σχεση με αυτο του 2007-2008-2009-2010!

Ευτυχως ... γλυτωσαμε προς το παρον τα εξοδα...

XL1000VA '11 - Honda MC Svenska AB (http://www.hondamc.com/homc/templates/Model____15424.aspx)

Καιρο τωρα λεω για νεα αυτοκολητα και ολοι λενε για V4 και...... VFR:rolleyes:
Εχω νεα Γιωργη,μολις παραλαβω θα σου στειλω πμ.
Ετοιμαζω πυραυλο.................:D:D:D

Gemat
06-10-2010, 23:26
Καιρο τωρα λεω για νεα αυτοκολητα και ολοι λενε για V4 και...... VFR:rolleyes:
Εχω νεα Γιωργη,μολις παραλαβω θα σου στειλω πμ.
Ετοιμαζω πυραυλο.................:D:D:D


περιμενω εναγωνιως.....:D

leandros
08-10-2010, 12:44
εντάξει ρε παιδιά, άξιζε την αναμόνη.
Εκανε κίνηση ματ η Χόντα πάλι...


Επιτελους βγηκε το Varadero του 2010-2011!

οπως πολυαναμενονταν δεν εχει παρα νεο χρωματακι σε σχεση με αυτο του 2007-2008-2009-2010!

Ευτυχως ... γλυτωσαμε προς το παρον τα εξοδα...

XL1000VA '11 - Honda MC Svenska AB (http://www.hondamc.com/homc/templates/Model____15424.aspx)

yns
08-10-2010, 13:57
Ευτυχώς δεν έβγαλαν το ανάγλυφο λογότυπο! (...)
:sm7:

http://www.hondamc.com/images/models/2011/XL1000VAB5_w800.jpg

http://www.hondamc.com/images/models/2011/XL1000VAB3_w800.jpg

paschalis
17-10-2010, 23:30
http://i51.tinypic.com/3177g48.jpg


βρε τι μου θυμιζει......τι μου θυμιζει....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Ωραια πορτοκαλι ντουλαπα!!

kostas_366
17-10-2010, 23:36
Μπαραντέρο με τρέλα..
Και τα μυαλά στα κάγκελα!!!

deauman
20-10-2010, 19:25
VFR800X κύριοι και η Honda δημιουργεί νέα κατηγορία CrossOver.....για μένα θα είναι η εξέλιξη του TDM από τη Honda.....h 2η του Νόέμβρη δεν είναι μακριά
http://www.motorcyclenews.com/upload/273442/images/new-Honda.jpg

TEOSS
20-10-2010, 23:12
Σιγά τα ωα… όταν δεν μπορούμε τον ανταγωνισμό βαφτίζουμε «νέες» κατηγορίες και παράγουμε πανάκριβες άχρηστες μότο (που -υποτίθεται- κάνουν τα πάντα και ουσιαστικά ΤΙΠΟΤΑ)

crazy artist
21-10-2010, 21:05
παιδιά η Honda είναι μια πολύ μεγάλη εταιρεία που αν θέλει μπορεί να κάνει τη διαφορά (το θέμα είναι ότι εδώ και χρόνια αναλώνει τις προσπάθειές της αλλού κι αλλού). Πιστεύω, όμως, ότι φέτος πραγματικά θα μας εκπλήξει ευχάριστα (μακάρι)!

paschalis
27-10-2010, 07:08
παιδιά η Honda είναι μια πολύ μεγάλη εταιρεία που αν θέλει μπορεί να κάνει τη διαφορά (το θέμα είναι ότι εδώ και χρόνια αναλώνει τις προσπάθειές της αλλού κι αλλού). Πιστεύω, όμως, ότι φέτος πραγματικά θα μας εκπλήξει ευχάριστα (μακάρι)!
Ναι μπορει να κανει τη διαφορα!!
Απο κει δηλαδη που ειμασταν μοτοσυκλετιστες με γουστο και πολυχρωμες μηχανες να γινουμε σα τη μαζα των αυτοκινηταδων που αγοραζουν και οδηγουν τεραστιες ασημι πανακριβες βλακειες που δεν κανουν τιποτα σωστα!

gepol
02-11-2010, 10:15
http://farm5.static.flickr.com/4148/5136392322_65a75780a0.jpg

deauman
02-11-2010, 11:56
κοιτάτε τι βρήκα...είναι από την EICMA ??? τι κούκλα είναι αυτή...

http://www.visordown.com/uploads/images/Original/18653.jpg

deauman
02-11-2010, 12:28
http://static.blogo.it/motoblog/honda-alleicma-2010/Honda2011_01.jpg
και με Dual clutch παρακαλώ !!!!

περιμένω σχόλια

deauman
02-11-2010, 12:44
http://world.honda.com/news/2010/2101102V4-Crosstourer/photo/images/04.jpg

deauman
02-11-2010, 12:46
http://world.honda.com/news/2010/2101102V4-Crosstourer/photo/images/02.jpg

deauman
02-11-2010, 12:46
http://world.honda.com/news/2010/2101102V4-Crosstourer/photo/images/03.jpg

taksidiotis
02-11-2010, 12:59
περιμενε,αυτο θα ερθει???
κυβισμος?

deauman
02-11-2010, 13:05
περιμενε,αυτο θα ερθει???
κυβισμος?

Το Crosstourer είναι 1200 σαν το VFR και θα βγει και το Crossrunner με V4 800

taksidiotis
02-11-2010, 13:07
Το Crosstourer είναι 1200 σαν το VFR και θα βγει και το Crossrunner με V4 800
προσωπικα,πολυ μου αρεσει.

Neo
02-11-2010, 13:17
Πράγματι, πολύ όμορφο! Μακάρι να είναι και αξιόλογο και σαν σύνολο!:)

deauman
02-11-2010, 13:26
loaded and ready....προβλέπω μεγάλη κόντρα με SuperTenere, με το GS όχι τόσο γιατί το τελευταίο είναι σίγουρα ελαφρύτερο..
http://static.blogo.it/motoblog/honda-alleicma-2010/Honda2011_02.jpg

GregoryA
02-11-2010, 13:32
Η επόμενη power of dreams μου!!!

crazy artist
02-11-2010, 13:34
Τα ΄λεγα δε τα ΄λεγα??? Πάντως το crossrunner είναι πιο όμορφο! Το crosstourer παρα είναι space για adventure bike (προσωπική άποψη ε?). Άντε πάντως μπράβο και μακάρι να ακολουθήσουν κι άλλοι!!!!:sm8:

Man !!!
02-11-2010, 13:41
Σήμερα μπορούμε να πούμε ότι το varadero αντικαταστάθηκε !!!!!!!!

καλώς ήρθε ο νέος :cool:

deauman
02-11-2010, 13:46
Σήμερα μπορούμε να πούμε ότι το varadero αντικαταστάθηκε !!!!!!!!

καλώς ήρθε ο νέος :cool:

Ναι MAN ο βασιλιάς πέθανε ζήτω ο νέος βασιλιάς της Κατηγορίας να μου επιτρέψεται (και με Dual Clutch)

Man !!!
02-11-2010, 15:31
Ναι MAN ο βασιλιάς πέθανε ζήτω ο νέος βασιλιάς της Κατηγορίας να μου επιτρέψεται (και με Dual Clutch)

ούτε βασιλιας , ούτε πέθανε , ούτε ζήτω ο νέος

όταν με το καλό μου αποδείξει ότι θα κάνει όλα αυτά που κάνω εγώ με το vara μου άνετα και απροβλημάτιστα , θα είναι άξιο σεβασμού από όλους μας !!! ;)

bill 800gs
02-11-2010, 15:59
Και το 800αρι,το ονομαζει crossrunner,πολυ on ειναι και εχει πολυ ογκο μπροστα, δεν μ'αρεσει!!
Το 1200 ομορφο φαινεται
Μαλλον το 1200 επρεπε να ειναι πιο οn απο το 800, ιδωμεν...

deauman
03-11-2010, 12:49
ούτε βασιλιας , ούτε πέθανε , ούτε ζήτω ο νέος

όταν με το καλό μου αποδείξει ότι θα κάνει όλα αυτά που κάνω εγώ με το vara μου άνετα και απροβλημάτιστα , θα είναι άξιο σεβασμού από όλους μας !!! ;)

Man, το ότι θα είναι η Αρχηγός στη κατηγορία δε το συζητώ αλλά περισσότερο ελπίζω να μην έχει τόσο ψηλά το κέντρο βάρους που έχει το Varadero.
Έπίσης σίγουρα με το vara σου μπορείς να κάνει τα πάντα όπως και εγώ με τη Deauville μου, αλλά πρέπει να συμφωνήσεις πως το καλό Vara από το 2000 που βγήκε μόνο injection και ABS απέκτησε. Η καλή μας Honda άργησε να απαντησει αλλά πιστεύω πως η CrossTourer θέτει ξανά νέα standards

TEOSS
04-11-2010, 04:50
Man, το ότι θα είναι η Αρχηγός στη κατηγορία δε το συζητώ αλλά περισσότερο ελπίζω να μην έχει τόσο ψηλά το κέντρο βάρους που έχει το Varadero.
Έπίσης σίγουρα με το vara σου μπορείς να κάνει τα πάντα όπως και εγώ με τη Deauville μου, αλλά πρέπει να συμφωνήσεις πως το καλό Vara από το 2000 που βγήκε μόνο injection και ABS απέκτησε. Η καλή μας Honda άργησε να απαντησει αλλά πιστεύω πως η CrossTourer θέτει ξανά νέα standards

Βέβαια θα είναι αρχηγός στην κατηγορία του… αφού θα είναι μόνο του …καθώς η Honda για να αποφύγει τον ανταγωνισμό θυμήθηκε το …cross polo (W.V.).:sm7::sm7::sm7:
Μια ματιά στα ζαντολαστιχα των crossVFR (800,1200) φτάνει για να καταλάβει ο καθένας ότι κάπου κάτι χάθηκε στην μετάφραση και μπέρδεψαν τα μπούτια τους!!!:sm3::sm3::sm3::sm7::sm7::sm7::D:D:D

Man !!!
04-11-2010, 10:38
Man, το ότι θα είναι η Αρχηγός στη κατηγορία δε το συζητώ αλλά περισσότερο ελπίζω να μην έχει τόσο ψηλά το κέντρο βάρους που έχει το Varadero.
Έπίσης σίγουρα με το vara σου μπορείς να κάνει τα πάντα όπως και εγώ με τη Deauville μου, αλλά πρέπει να συμφωνήσεις πως το καλό Vara από το 2000 που βγήκε μόνο injection και ABS απέκτησε. Η καλή μας Honda άργησε να απαντησει αλλά πιστεύω πως η CrossTourer θέτει ξανά νέα standards

Για τo cross Tourer προσωπικά λέω ότι η χόντα άκουσε τις ευχές μου και έφτιαξε ένα μηχανάκι ΑΚΡΙΒΟΣ όπως το ήθελα,
και για να χαϊδέψουμε και λίγο τα αυτιά των μπεμβεδάκιδων έδωσε πολλά στοιχεία από το gs που έλειπαν από το vara και τα χρειάζεται η κατηγορία, όπως π.χ. επιλογή (που πιστεύω θα έχει και χυτές) ζαντών με ακτίνες και μεγάλους μοχλούς για τιμόνι με αποστάτες .
είναι ένα εντελώς καινούριο μηχανάκι και δεν με νοιάζει αν μοιάζει η δεν μοιάζει σε κάποιο , το σίγουρο είναι ότι όταν το δούμε από κοντά θα εκπλαγούμε θετικά !!!

napgeo
04-11-2010, 12:06
Πράγματι, πολύ όμορφο! Μακάρι να είναι και αξιόλογο και σαν σύνολο!:)


Γιατί το λές αυτό. Έχουμε πεί κάτι για την αξιοπιστία της Honda..:Απορία:

ntinopoulos
04-11-2010, 12:28
Για τo cross Tourer προσωπικά λέω ότι η χόντα άκουσε τις ευχές μου και έφτιαξε ένα μηχανάκι ΑΚΡΙΒΟΣ όπως το ήθελα,...

περι ορεξεως...!:rolleyes:
οπως τη βρισκει ο καθενας...:rolleyes:

Man !!!
04-11-2010, 12:51
περι ορεξεως...!:rolleyes:
οπως τη βρισκει ο καθενας...:rolleyes:

ΑΚΡΙΒΩΣ !!! ;)


(και ορθογραφικά κιόλας:))

ntinopoulos
04-11-2010, 12:56
(και ορθογραφικά κιόλας:))

:Απορία::Απορία::Απορία: