PDA

View Full Version : Μήπως ο εν λόγω κύριος είναι και εδώ;...


NLS
08-03-2009, 11:52
...θα το ήθελα για να τα διαβάσει ο ίδιος, αλλά από την άλλη δεν εύχομαι στο forum να έχει τέτοια μέλη ...εκτός αν το να είναι μέλη τους βελτιώσει τελικά, οπότε καλώς να έρθει.

Δυστυχώς έπηξα στην δουλειά και ξέχασα να το γράψω την ίδια μέρα που ήταν φρέσκο.

Λοιπόν, ήταν μήπως από εδώ ο γκριζομάλης κύριος που ανέβαινε το ποτάμι (την εθνική), Πέμπτη ή Παρασκευή νωρίς το μεσημέρι - αργά το πρωί; (εγώ τον είδα μετά τις τρεις γέφυρες, αν θυμάμαι)

Που ξέρω ότι ήταν γκριζομάλης; Ας διατυπώσω καλύτερα την παραπάνω παράγραφο λοιπόν...

Μήπως είναι εδώ ο γκριζομάλης ΞΕΚΑΚΡΑΝΩΤΟΣ κύριος, με τη 1200GS που είχε δημιουργήσει ΚΟΝΒΟΙ πίσω του επειδή δεν μπορούσε να πάει πάνω από 60χαω; (ενώ ξέρουμε ότι ο μέσος κάτοχος 1200GS που έχει πάρει τα μέτρα της, περιορίζεται εκείνος από τις άλλες μηχανές στην κίνηση, όχι οι άλλες από αυτόν)

Το πρόβλημα μου βέβαια δεν είναι το πόσο μπορούσε να πάει (πρόβλημα του), αλλά το "ξεκράνωτος", το ότι είχε τη μηχανή ΜΟΥ και το ότι επέμενε να οδηγεί το κονβόι και να μην πηγαίνει δεξιά να τον περάσουν...

Τελικά πήγα εγώ δεξιά, πέρασα το κονβόι και αισθανόμουν την ανάγκη να πάω μπροστά του και διάφορα πέρναγαν από το μυαλό μου... Να τον βρίσω; Να τον μουτζώσω; Όχι δεν θα γίνω χειρότερος από αυτόν... Απλά έφυγα...

Ρωτάω αν είναι εδώ για να τον ρωτήσω: ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΞΕΦΤΥΛΙΖΕΙΣ ΡΕ ΚΥΡΙΕ; ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ; Γιατί χαλάς την πραγματική μας (/μου) εικόνα; Όχι ρε τύπε, δεν είναι αυτό ο μέσος κάτοχος της 1200GS, δεν είναι ο άχρηστος υπερόπτης ξεκράνωτος αναβάτης.

Είναι ο αναβάτης που σέβεται τον εαυτό του (εξοπλισμός), την μηχανή του (τρόπος οδήγησης), τους άλλους (είτε είναι τετράτροχοι, είτε είναι παπιά, είτε είναι πεζοί). Ο ΚΑΘΕ αναβάτης έπρεπε να είναι αυτό, αλλά στον αναβάτη BMW το "απαιτώ" που λέει ο λόγος.

Αν δεν είναι εδώ αλλά (δεν είμαστε και 10άδες χιλιάδες στην Ελλάδα) κάποιος υποψιάζεται ποιος είναι, ας τον ρωτήσει ο ίδιος.

Τι να πω ρε γμτ. Έπρεπε να ζητάν ειδικά τεστ συμπεριφοράς ανάλογα τι μηχανή θα πάρεις... όχι το υπουργείο, οι εταιρίες. Όπως θα έπρεπε να ζητάν αγωνιστικό δίπλωμα και ψυχομετρικά τεστ για να πάρεις μηχανή 130+ άλογα (άλλο θέμα αυτό). Αλλά είμαι πολύ "δεξιός" με τέτοιες απόψεις υποθέτω. Τέσπα.

(PS. Να πάρεις ένα καπελάκι τζόκει να και να πάρεις βαραντέρο... Δεν σε θέλουμε ρε! ... ... ... οκ χούμορ κάνουμε κκ. βαραντερίστι :D υποθέτω ούτε εσείς θέλετε τέτοια εικόνα)

leonidas
08-03-2009, 12:12
Δεν είναι μόνο ανεύθυνο να οδηγάς στην αριστερή (γρήγορη) λωρίδα ξεκράνωτος και να πηγαίνεις με 60 χιλιόμετρα, αλλά και εξαιρετικά επικίνδυνο!!! Δεν φαντάζεται ο άμοιρος ο αναβάτης σε τι κινδύνους εκθέτει τον εαυτό του!
Όσο για τον υπεροπτισμό δυστυχώς έχω παρατηρήσει ότι δεν είναι φαινόμενο μόνο των (ακριβών κατά τα άλλα) BMW άλλα όλων όσων απλά έχουν μια μοτοσυκλέτα δίχως βέβαια να είναι μοτοσικλετιστές.
:mad:

zitsos
08-03-2009, 13:18
φιλαράκο εχεις αδικο , αλλα όσα άλογα και να έχει από.. ένα μέχρι και 180 αν τα οδηγάει ένα μουλάρι πάνε στράφι.....!
Δεν σκάω τόσο γιατί οδηγάει μηχανή ίδια με την δικιά μου αλλα το ότι δεν σέβετε κανέναν ότι και να οδιγούσε ακομα και παπακι -που όλοι ειχαμε καποτε-αν ήτανε ξεκράνοτος δεν θα σεβοτανε τον εαυτο του τα παιδια του αυτούς που αγαπάει και φισικα και στο αφτοτουτου του δεν θα εβαζε ζώνι και αλλα , δεν θα σεβότανε και τους συνοδυγούς του λοιπόν και διμιουργούσε πάλυ πρόβλημα ....έτσι η παιδία που κουβαλάει ο καθένας έχει να κάνει πρώτα με τον εαυτό του και μετα με τη μηχανη οδυγάει...!:(

NLS
08-03-2009, 15:31
σωστό - απλά δεν μου αρέσει γιατί τέτοια ζώα βοηθάν τη δημιουργία συνειρμών που είναι άσχετοι με την πραγματικότητα

το XT από πίσω του θα είπε "κοίτα τον παππού που πήρε BMW και δεν χωράει να περάσει από πουθενά και μας είναι και με το μαλλί έξω να τον βλέπουμε" ...βέβαια η ηλικία δεν με ενδιαφέρει και εγώ προς τα εκεί πάω, 35 πια (αν και είχα BMW moto πριν τα 30 μου), απλά αναφέρω την σκέψη που έρχεται στον άλλον και μας χαρακτηρίζει ως σύνολο... βέβαια εμένα που τους πέρασα από δεξιά ντυμένος με το μπουφάν μου και το κράνος μου ούτε με πρόσεξαν, πιθανά ούτε και τη μηχανή μου (που άρα... χώραγε και μετά από 5" δεν ήμουν εκεί) και θα έμεινε η σκέψη τους η αρχική και φτιαγμένη από αυτόν τον χαζό.

Το χειρότερο το έχω δει σε παπί *, αλλά ΔΕΝ χαρακτηρίζει "τα παπιά" ως σύνολο (να μου πείτε οι πιτσαδόροι ναι)... ενώ αυτός χαρακτήριζε την BMW.

* ...να βρέχει καταρακτωδώς (να μην βλέπει κανείς στα 5 μέτρα) και με τρελό αερα, προειδοποιημένα και από το πρωί, και όμως ο παπάκιας αυτός, ανέβαινε επίσης το ποτάμι, ΧΩΡΙΣ κράνος και επειδή δεν μπορούσε να κοιτάξει ευθεία, είχε το κεφάλι πλάγια και κοίταγε με τις άκρες των μισόκλειστων ματιών του... Ελπίζω να ζει, αλλά αν δεν ζει δεν θα μου φαινόταν καθόλου περίεργο (εκεί λυπάσαι περισσότερο τον άλλον που θα πήρε στο λαιμό του με δικαστήρια και τύψεις και τέτοια αφού θα τον πάτησε χωρίς να φταίει). Αυτόν τον παπάκια δεν τον λες καν ζώον γιατί προσβάλεις τα ζώα. Όμως δεν χαρακτηρίζει τα παπιά (το ίδιο βλήμα θα ήταν και με Goldwing). Στον άλλο τι έβλεπες πρώτο; "Α BMW οδηγεί... ε λογικό το βλέπω, δικαιολογεί πολλά αυτό"

vtheo
08-03-2009, 16:27
Φίλε κάνω αυτή τη διαδρομή καθημερινά εδώ και 1,5 χρόνο, μένω Π.Φάληρο και δουλεύω Κηφισιά.Έχω φτάσει σε σημείο να φοβάμε περισσότερο τους μοτοσικλετιστές από τους οδηγούς ΙΧ.Είναι απαράδεκτος αυτός ο τρόπος οδήγησης και δεν το κάνει μόνο ο ιδιοκτήτης ΒΜW που συνάντησες αλλά δυστυχώς ένα μεγάλο ποσοστό μοτοσικλετιστών ανεξαρτήτου κατασκευαστή.
Και να μη θίξουμε γενικότερα το θέμα αριστερή λωρίδα στην Ελλάδα,όλοι στην αριστερή φορτηγά,λεωφορεία και ΙΧ που πηγαίνουν με 80-90.Κατά τ'άλλα κοροιδεύουμε και μας φταίνε οι γυναίκες οδηγοί σ'αυτή τη χώρα.

Τι να πείς, ίσως κάποια εποχή αφου τα μπλόκα θα είναι αμέτρητα και οι κλήσεις θα μοιράζονται με το κιλό τα πράγματα να αλλάξουν...

NLS
08-03-2009, 17:16
Εγώ πάντως έχω πει ότι αν ήμουν τροχαία, κάποιος θα έβαζε βύσμα να με στείλουν στο Σουφλί.

Θα έκοβα κατά ριπάς.

Να πιάσω το θέμα κινητό; Να πιάσω το θέμα "ο καθρέφτης είναι άχρηστος και γι' αυτό τους έχω βγάλει (μηχανή, κατά κανόνα αργή, γιατί στις γρήγορες είναι στο fering και δεν τους βγάζουν) ή τους έχω αφήσει κλειστούς από οτ παρκάρισμα (αυτοκίνητα)"; Να πιάσω το θέμα "ε τη δουλειά μου κάνω!" (κίτρινη φυλή και πίτσα-μπόιζ - λες και εγώ έχω βγει να λιαστώ και πρέπει να με σκοτώσει αυτός)... Το αχανές θέμα παρκάρισμα; Ας μην γίνω πιο γραφικός σε αυτό το thread.

Πάντως έχω δει έξω αρκετές χώρες, δεν είναι μεν τα πράγματα όσο τέλεια τα λέμε (γιατί τεντώνουμε λίγο και το τι είδαμε μας πιάνει η ξενομανία μας), αλλά από την άλλη το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ της χώρας μας δεν το έχω δει πουθενά!

Επιστρέφοντας στο αρχικό μου τόπικ, εγώ επιμένω... γενικά να συμβαίνει ή όχι, εμένα αυτός με χάλασε εκείνη την μέρα (άλλη μέρα θα πούμε για άλλους :D). Γιατί ρε τύπε εσύ να ξεφτυλίζεις εμένα; ΟΥΡΤ!

wet & dirty
08-03-2009, 18:10
φίλε μου δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε ξεφτίλισε.....επειδή ειχε δημιουργίση μποτιλιάρισμα η επειδή ειναι κάτοχος BMW??????

Fast&Furious
08-03-2009, 19:03
Και ομως ειναι πολλοι αυτοι που εχουν παρει BMW και ειναι ετσι..:yz:yz

Arkas
08-03-2009, 22:39
Φίλε κάνω αυτή τη διαδρομή καθημερινά εδώ και 1,5 χρόνο, μένω Π.Φάληρο και δουλεύω Κηφισιά.Έχω φτάσει σε σημείο να φοβάμε περισσότερο τους μοτοσικλετιστές από τους οδηγούς ΙΧ.Είναι απαράδεκτος αυτός ο τρόπος οδήγησης και δεν το κάνει μόνο ο ιδιοκτήτης ΒΜW που συνάντησες αλλά δυστυχώς ένα μεγάλο ποσοστό μοτοσικλετιστών ανεξαρτήτου κατασκευαστή.
Και να μη θίξουμε γενικότερα το θέμα αριστερή λωρίδα στην Ελλάδα,όλοι στην αριστερή φορτηγά,λεωφορεία και ΙΧ που πηγαίνουν με 80-90.Κατά τ'άλλα κοροιδεύουμε και μας φταίνε οι γυναίκες οδηγοί σ'αυτή τη χώρα.

Τι να πείς, ίσως κάποια εποχή αφου τα μπλόκα θα είναι αμέτρητα και οι κλήσεις θα μοιράζονται με το κιλό τα πράγματα να αλλάξουν...
+1000!!!

kostas_366
09-03-2009, 00:14
φίλε μου δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε ξεφτίλισε.....επειδή ειχε δημιουργίση μποτιλιάρισμα η επειδή ειναι κάτοχος BMW??????
Nαι, θα ρωτούσα και εγώ το ίδιο.
Και να πω και κάτι? Υπάρχουν παντού,μοτοσυκλέτα, εργασία, φιλία, σχέσεις,άνθρωποι που κατά την γνώμη μας (που μπορεί να είναι σωστό αλλά και όχι) που δεν είναι σωστοί.
Αυτό σημαίνει ότι με προσβάλει ?
'Οχι πιστεύω.
Και οι κάτοχοι bmw μέσα στην κοινωνία που ζούμε είναι... δεν είναι διαφορετικοί..

yannis
09-03-2009, 00:25
Nαι, θα ρωτούσα και εγώ το ίδιο.
Και να πω και κάτι? Υπάρχουν παντού,μοτοσυκλέτα, εργασία, φιλία, σχέσεις,άνθρωποι που κατά την γνώμη μας (που μπορεί να είναι σωστό αλλά και όχι) που δεν είναι σωστοί.
Αυτό σημαίνει ότι με προσβάλει ?
'Οχι πιστεύω.
Και οι κάτοχοι bmw μέσα στην κοινωνία που ζούμε είναι... δεν είναι διαφορετικοί..

Άσε που ξέρω και "κάποιον" άλλο με 1200 που είναι νούμερο!!!!!:sm7::sm7::sm7:
Βέβαια, αυτός φοράει κράνος και μάλιστα διπλό. Μέσα-έξω!!!

pesto1
09-03-2009, 06:29
είναι επικίνδυνο απλά και για τον ίδιο και για όσους ακολουθούν, αλλα εντάξει και αυτό μονο και μόνο επειδή ειναι ελλάδα... μη τρελαθούμε κιολας δεν τα βλέπεις και εύκολα αλλού τα σκηνικά με τις μηχανες να περνανε με 200 χωμένοι... δεξιά αριστερά να μη ξέρεις από που θα πεταχτεί ποιος...

kifinas
09-03-2009, 10:12
Έχω φτάσει σε σημείο να φοβάμε περισσότερο τους μοτοσικλετιστές από τους οδηγούς ΙΧ.Είναι απαράδεκτος αυτός ο τρόπος οδήγησης και δεν το κάνει μόνο ο ιδιοκτήτης ΒΜW που συνάντησες αλλά δυστυχώς ένα μεγάλο ποσοστό μοτοσικλετιστών ανεξαρτήτου κατασκευαστή.

Τι να πείς, ίσως κάποια εποχή αφου τα μπλόκα θα είναι αμέτρητα και οι κλήσεις θα μοιράζονται με το κιλό τα πράγματα να αλλάξουν...


Προπαντώς τα παπάκια. Όποτε βλέπω παπάκι οι....αισθήσεις δουλεύουν στο φούλ!

pesto1
10-03-2009, 06:58
Προπαντώς τα παπάκια. Όποτε βλέπω παπάκι οι....αισθήσεις δουλεύουν στο φούλ!

Τουλάχιστον αυτα χωράνε στα χωσίματα, υπάρχει καποια λογική..:cool:

wolferin
10-03-2009, 16:40
Προπαντώς τα παπάκια. Όποτε βλέπω παπάκι οι....αισθήσεις δουλεύουν στο φούλ!
+10000

epimelitisf
10-03-2009, 17:00
Αργήσατε να καταλάβετε.., ότι μαζί σας πρέπει να έχετε...γκλίτσα, τσοπανόσκυλο, ντουντούκα, τενόρους, λάσο, μαστίγιο και πάνω απ'όλα...
...μαθήματα επικοινωνίας από τσοπάνη, για να χειρίζεστε την μητρική γλώσσα πολλών ανθρωπόμορφων ζώων...έχετε κάνει;;;;;;;;;;;

Το "μπρρρρρρρρρ" ξέρετε να το προφέρετε σωστά;;;;;;

Εγώ το χρησιμοποιώ κατά κόρον...Δουλεύει!!! Δοκιμάστε το...!:sm7: :hmmm:

Διαφορετικά...φυλαχτείτε...! :(

pepax66
10-03-2009, 17:53
Το "μπρρρρρρρρρ" ξέρετε να το προφέρετε σωστά;;;;;;

Εγώ το χρησιμοποιώ κατά κόρον...Δουλεύει!!! Δοκιμάστε το...!:sm7: :hmmm:

Διαφορετικά...φυλαχτείτε...! :(

Αν ακούσεις κάποιον να φωνάζει μετά το μπρρρρρρρρρρρρρρ και το Εειιι Ταγάρ......! είμαι εγώ !:sm7::sm7::sm7:

george1968
11-03-2009, 18:52
Λοιπόν, σκίσατε πάλι μία σοβαρή συζήτηση....
'Άκου εκεί mprrrrr και γκλίτσες... Σϊγά μη φορέσουμε και... GSτσαρούχια

Το θέμα είναι σοβαρό και θέλω να τοποθετηθώ:

α) Αν και θέλω να πιστεύω ότι ανήκουμε σε μία "elite" μοτοσικλετιστών, ως προς την φιλοσοφία κυρίως αλλά και την πεποίθηση, δεν αντιλαμβάνομαι γιατί όλοι πρέπει να έχουμε την ίδια και συγκεκριμένη οδηγική συμπεριφορά.
Παραμένουμε ξεχωριστοί άνθρωποι και κάποιοι από εμάς, δυστυχώς δεν σκεφτόμαστε τους συνανθρώπους - συνταξιδιώτες μας. Δυστυχώς επαναλαμβάνω, αλλά είναι μία πραγματικότητα την οποία πρέπει να δεχτούμε και να μην μας ξαφνιάζει.
(για παράδειγμα, με ξαφνιάζει το ότι πετάνε κάποιοι χαρτάκια και σκουπίδια από το παράθυρο του αυτοκινήτου τους αλλά δε μπορώ να το γενικοποιήσω)

β) Δε μου αρέσει να γενικοποιώ καταστάσεις. Με τα νέα λάστιχα που έβαλα και μέχρι να πατήσουν, πάω σαν... κότα. Αν με δείτε θα πείτε τι την πήρε ο μ..λ..κ..ς την adv, και πως πάει έτσι. Ποιός γνωρίζει τι θέμα μπορεί να έχει κάποιος ΄΄η τι να σκέφτεται όταν οδηγεί σα κότα? που τρεχει ο νους και η λογική του? Αν αφαιρέθηκε για παράδιεγμα.

Τώρα θα μου πείτε, δικαιολογίες ψάχνεις? ΟΧΙ αλλά καλό είναι να μην προδικάζουμε - δεν αρμόζει στη φιλοσοφία μας (νομίζω)

pepax66
12-03-2009, 12:56
α) ...... γιατί όλοι πρέπει να έχουμε την ίδια και συγκεκριμένη οδηγική συμπεριφορά.


β) Δε μου αρέσει να γενικοποιώ καταστάσεις. Με τα νέα λάστιχα που έβαλα και μέχρι να πατήσουν, πάω σαν... κότα. Αν με δείτε θα πείτε τι την πήρε ο μ..λ..κ..ς την adv, και πως πάει έτσι. ........(νομίζω)

Ασε σε καταλάβαμε πάς σαν κότα και το χειρότερο είναι ότι δεν κάνεις αυγά! :sm7::sm7::sm7::sm7:


Το θέμα είναι ότι δεν οδηγάμε σαν ντιλιβεράδες αλλά δεν πάμε και σαν συγκαμένοι και αυτό που πόσταρε ο Φώτης είναι ότι ο τύπος ήταν ξεκράνωτος με νοοτροπία "δεν πέφτω είμαι ο καλύτερος" αλλά παράλληλα δεν το πήγαινε το εργαλείο δεν του έβγαινε η οδήγηση και ας το έπαιζε easyriderαπό το παρελθόν! Κάτι σαν να την κέρδισε σε κλήρωση του τοπικού K.A.Π.Η.

Δεν γενικεύουμε καταστάσεις γιατί μπορεί να θίγουμε ανθρώπους και καταστάσεις όπως για παράδειγμα μπορεί να σε κυνηγάει «πάπια» στην εθνική αλλά λίγο παρακάτω να τραβάς τα μαλλιά σου με την επόμενη «πάπια» που δεν μπορεί να περάσει ανάμεσα στα αυτοκίνητα και ας έχουν μια λωρίδα απόσταση! Έχω φάει στο κράνος από μπουκάλι, αποτσίγαρο έως και σακούλα με σκουπίδια από νταλίκα με έχει βοηθήσει όμως και φορτηγατζής στην εθνική ! Ο κανόνας όμως παραμένει ίδιος η πάπια κάνει ########, ο φορτηγατζής δεν προσέχει τίποτα, οι BMWδάκιδες οδηγούν με αξιοπρέπεια !

Υ.Γ. Πόσταρε καθημερινά τα χλμ με τα καινούργια λάστιχα για να ξέρουμε πότε να ξεκινήσουμε τα γιουχαααααααα!

ntinopoulos
12-03-2009, 13:03
Ασε σε καταλάβαμε πάς σαν κότα και το χειρότερο είναι ότι δεν κάνεις αυγά! :sm7::sm7::sm7::sm7:


Το θέμα είναι ότι δεν οδηγάμε σαν ντιλιβεράδες αλλά δεν πάμε και σαν συγκαμένοι και αυτό που πόσταρε ο Φώτης είναι ότι ο τύπος ήταν ξεκράνωτος με νοοτροπία "δεν πέφτω είμαι ο καλύτερος" αλλά παράλληλα δεν το πήγαινε το εργαλείο δεν του έβγαινε η οδήγηση και ας το έπαιζε easyriderαπό το παρελθόν! Κάτι σαν να την κέρδισε σε κλήρωση του τοπικού K.A.Π.Η.

Δεν γενικεύουμε καταστάσεις γιατί μπορεί να θίγουμε ανθρώπους και καταστάσεις όπως για παράδειγμα μπορεί να σε κυνηγάει «πάπια» στην εθνική αλλά λίγο παρακάτω να τραβάς τα μαλλιά σου με την επόμενη «πάπια» που δεν μπορεί να περάσει ανάμεσα στα αυτοκίνητα και ας έχουν μια λωρίδα απόσταση! Έχω φάει στο κράνος από μπουκάλι, αποτσίγαρο έως και σακούλα με σκουπίδια από νταλίκα με έχει βοηθήσει όμως και φορτηγατζής στην εθνική ! Ο κανόνας όμως παραμένει ίδιος η πάπια κάνει ########, ο φορτηγατζής δεν προσέχει τίποτα, οι BMWδάκιδες οδηγούν με αξιοπρέπεια !

Υ.Γ. Πόσταρε καθημερινά να χλμ με τα καινούργια λάστιχα για να ξέρουμε πότε να ξεκινήσουμε τα γιουχαααααααα!
σκεψου πετρο να σου ρχοτανε κανα στριγκακι στο προσωπο!!!:sm7:

pepax66
12-03-2009, 14:24
σκεψου πετρο να σου ρχοτανε κανα στριγκακι στο προσωπο!!!:sm7:

Που τέτοια τύχη ! Ούτε άδειο ούτε γεμάτο δεν μου έρχετε τον τελευταίο καιρό!

:yz:yz:yz:yz

wet & dirty
12-03-2009, 15:06
Ασε σε καταλάβαμε πάς σαν κότα και το χειρότερο είναι ότι δεν κάνεις αυγά! :sm7::sm7::sm7::sm7:


Το θέμα είναι ότι δεν οδηγάμε σαν ντιλιβεράδες αλλά δεν πάμε και σαν συγκαμένοι και αυτό που πόσταρε ο Φώτης είναι ότι ο τύπος ήταν ξεκράνωτος με νοοτροπία "δεν πέφτω είμαι ο καλύτερος" αλλά παράλληλα δεν το πήγαινε το εργαλείο δεν του έβγαινε η οδήγηση και ας το έπαιζε easyriderαπό το παρελθόν! Κάτι σαν να την κέρδισε σε κλήρωση του τοπικού K.A.Π.Η.

Δεν γενικεύουμε καταστάσεις γιατί μπορεί να θίγουμε ανθρώπους και καταστάσεις όπως για παράδειγμα μπορεί να σε κυνηγάει «πάπια» στην εθνική αλλά λίγο παρακάτω να τραβάς τα μαλλιά σου με την επόμενη «πάπια» που δεν μπορεί να περάσει ανάμεσα στα αυτοκίνητα και ας έχουν μια λωρίδα απόσταση! Έχω φάει στο κράνος από μπουκάλι, αποτσίγαρο έως και σακούλα με σκουπίδια από νταλίκα με έχει βοηθήσει όμως και φορτηγατζής στην εθνική ! Ο κανόνας όμως παραμένει ίδιος η πάπια κάνει ########, ο φορτηγατζής δεν προσέχει τίποτα, οι BMWδάκιδες οδηγούν με αξιοπρέπεια !

Υ.Γ. Πόσταρε καθημερινά τα χλμ με τα καινούργια λάστιχα για να ξέρουμε πότε να ξεκινήσουμε τα γιουχαααααααα!

Δηλαδή φίλε μου εσυ κρίνεις τον οδηγό απο την εταιρια που οδηγει????νομίζω οτι δεν τα λεσ καλα τα πράγματα...:hmmm::hmmm: η και αν τα λες λυσε μου την απορία τη διαφορα έχει ο αναβάτης της BMW με τον αναβάτη που έχεi varadero η vstrom η ktm.το θεμα ειναι ο αναβάτης και οχι η μαρκα της μηχανης...οσο για τα παπακια που κανουν μαμακιες δεν τις κανουν τα παπακια αλλα οι αναβάτες που σε λίγους μήνες η χρόνια δουλεύουν DELIVERY και θα πάρουν BMW.(και καλα θα κανουν αποψη μου).ας χαλαρώσουμε λιγο..δεν κάνουν οι μηχανες τους αναβάτες.....

Φιλικά

Τακης

george1968
12-03-2009, 16:34
Τάκη Αγόρι μου,
Επειδή σε ξέρω χρόνια, από τότε που έκανες μ..λ..κ..ς με την πάπια!
Ευτυχώς που δεν έπαθες τίποτα και σήμερα υπεύθυνος παραγωγής από υπεύθυνος delivery απολαμβάνεις όσα σου έμαθε η πάπια.
Επίσης, ο Πέτρος (pepax66) θέλει να την πει σε μένα αλλά ακολουθεί και το δικό του παρακάτω

Πέτρο συννυφάδα μου,
Ξέχασες τι έκανες μικρό παιδί??? Για να μη μιλήσω το τι κάνεις τώρα με την GS όταν παλιμπαιδίζεις... και για να μη ξεχνιόμαστε, το sting το φοράς πάνω στη GS ή σε κόβει?.
(xixixixixixixixi)


by the way... 150kh ακόμα και μετά αρχίζεις να με βρίζεις :D

pepax66
12-03-2009, 16:37
Δηλαδή φίλε μου εσυ κρίνεις τον οδηγό απο την εταιρια που οδηγει????νομίζω οτι δεν τα λεσ καλα τα πράγματα...:hmmm::hmmm: η και αν τα λες λυσε μου την απορία τη διαφορα έχει ο αναβάτης της BMW με τον αναβάτη που έχεi varadero η vstrom η ktm.το θεμα ειναι ο αναβάτης και οχι η μαρκα της μηχανης...οσο για τα παπακια που κανουν μαμακιες δεν τις κανουν τα παπακια αλλα οι αναβάτες που σε λίγους μήνες η χρόνια δουλεύουν DELIVERY και θα πάρουν BMW.(και καλα θα κανουν αποψη μου).ας χαλαρώσουμε λιγο..δεν κάνουν οι μηχανες τους αναβάτες.....

Φιλικά

Τακης

Δεν με κατάλαβες και θα τα ξαναπω
1. Είπα παπακι δεν ανέφερα εταιρεία!
2. Εαν έχεις δώσει μια μικρή περιουσία για να κάνεις τα γούστα σου είσαι σίγουρα σοβαρός και αγαπάς την μοτοσυκλέτα και επειδή εδώ είναι το GSFORUM ευλογάμε και τα γένια μας.:D
3. Έχω δουλέψει και delivery όπως και πολλοί άλλοι εδω μέσα και όποιος μου πει ότι πάνω στο μηχανάκι αυτό δεν έκανε μ@λ@κί@ λέει σίγουρα ψέματα.:hmmm:
4. Εάν είσαι κακαούνης΄σε ότι και να ανέβεις θα κάνεις ταρζανιές είναι σίγουρο, αλλά πες μου εσύ που νομίζεις ότι δεν κάνουν τα οχήματα τους οδηγούς πόσους ξέρεις που ανέβηκαν σε εντούρο και δεν το σούζαραν, πόσοι καβάλησαν street και δεν γκάζοσαν, πόσοι μπήκαν σε smart και δεν το σφήνωσαν όπουν βρήκαν, πόσοι οδήγησαν μεγάλο όχημα και δεν τσαμπουκαλέυτηκαν .................!:cool:
5. Όπως σου είπα δεν γενικεύω πράγματα αλλά οι κανόνες υπάρχουν όσο και να θέλεις να τους αγνοείς ή να πιστευεις ότι δεν εντάσεσαι σε αυτούς! Και όταν λέω ότι οι Bmwδάκιδες οδηγάνε με αξιοπρέπεια αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει και το αντίθετο ή ότι οι Vstromάκιδες, Varaderάκιδες κλπ οδηγάνε αναξιοπρεπώς!


Φυσικά και πάντα Φιλικά
Πέτρος

wet & dirty
12-03-2009, 16:47
[quote=george1968;17416]Τάκη Αγόρι μου,
Επειδή σε ξέρω χρόνια, από τότε που έκανες μ..λ..κ..ς με την πάπια!
Ευτυχώς που δεν έπαθες τίποτα και σήμερα υπεύθυνος παραγωγής από υπεύθυνος delivery απολαμβάνεις όσα σου έμαθε η πάπια.


δεν έχω αλλάξει κανω ακομα μαμακιες και ποιο χοντρες λογο κυβικών:p:p:p

wet & dirty
12-03-2009, 17:14
Δεν με κατάλαβες και θα τα ξαναπω
1. Είπα παπακι δεν ανέφερα εταιρεία!
2. Εαν έχεις δώσει μια μικρή περιουσία για να κάνεις τα γούστα σου είσαι σίγουρα σοβαρός και αγαπάς την μοτοσυκλέτα και επειδή εδώ είναι το GSFORUM ευλογάμε και τα γένια μας.:D
3. Έχω δουλέψει και delivery όπως και πολλοί άλλοι εδω μέσα και όποιος μου πει ότι πάνω στο μηχανάκι αυτό δεν έκανε μ@λ@κί@ λέει σίγουρα ψέματα.:hmmm:
4. Εάν είσαι κακαούνης΄σε ότι και να ανέβεις θα κάνεις ταρζανιές είναι σίγουρο, αλλά πες μου εσύ που νομίζεις ότι δεν κάνουν τα οχήματα τους οδηγούς πόσους ξέρεις που ανέβηκαν σε εντούρο και δεν το σούζαραν, πόσοι καβάλησαν street και δεν γκάζοσαν, πόσοι μπήκαν σε smart και δεν το σφήνωσαν όπουν βρήκαν, πόσοι οδήγησαν μεγάλο όχημα και δεν τσαμπουκαλέυτηκαν .................!:cool:
5. Όπως σου είπα δεν γενικεύω πράγματα αλλά οι κανόνες υπάρχουν όσο και να θέλεις να τους αγνοείς ή να πιστευεις ότι δεν εντάσεσαι σε αυτούς! Και όταν λέω ότι οι Bmwδάκιδες οδηγάνε με αξιοπρέπεια αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει και το αντίθετο ή ότι οι Vstromάκιδες, Varaderάκιδες κλπ οδηγάνε αναξιοπρεπώς!


Φυσικά και πάντα Φιλικά
Πέτρος


Φιλε ΄Πέτρο

για το πρώτο.δεν το ειπα για το παπακι αλλα για ολα τα μηχανακια

για το δευτερο.θέλω μια βοήθεια γιατι δεν μπορω να καταλαβω τι θες να πεις(αν και δεν εχω μαλλια εχω ξανθια ρίζα:D:D)

για το τριτο.δεν εχω να πω κατι εκτός απο το οτι ειναι τιμή σου και καμάρι σου

για το τέταρτο.φίλε οτι ειπες τα έχω κανει(αν σκεφτεις οτι ειχα παντα καθαρόαιμα)εκτός απο τον τσαμπουκα(αποφευγω να τσαμπουκαλεύομαι)λογικα με αυτα που λες ειμαι κακαούνης και οδηγό BMW ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ(και γουστάρουμε)....ΜΗΝ ΛΕΩ ΟΝΟΜΑΤΑ
ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΤΟΙ ΜΟΥ.


για το πεμπτο.αν πάρεις απο εμενα δεν οδηγώ με αξιοπρέπια(βλέπε το τεταρτο)και δεν σου λέω που παει η αξιοπρέπεια οταν μπω στο χώμα:cool::cool:

να εισαι καλα φιλε!!!

pepax66
12-03-2009, 17:47
Φιλε ΄Πέτρο

για το πρώτο.δεν το ειπα για το παπακι αλλα για ολα τα μηχανακια

για το δευτερο.θέλω μια βοήθεια γιατι δεν μπορω να καταλαβω τι θες να πεις(αν και δεν εχω μαλλια εχω ξανθια ρίζα:D:D)

για το τριτο.δεν εχω να πω κατι εκτός απο το οτι ειναι τιμή σου και καμάρι σου

για το τέταρτο.φίλε οτι ειπες τα έχω κανει(αν σκεφτεις οτι ειχα παντα καθαρόαιμα)εκτός απο τον τσαμπουκα(αποφευγω να τσαμπουκαλεύομαι)λογικα με αυτα που λες ειμαι κακαούνης και οδηγό BMW ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ(και γουστάρουμε)....ΜΗΝ ΛΕΩ ΟΝΟΜΑΤΑ
ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΤΟΙ ΜΟΥ.


για το πεμπτο.αν πάρεις απο εμενα δεν οδηγώ με αξιοπρέπια(βλέπε το τεταρτο)και δεν σου λέω που παει η αξιοπρέπεια οταν μπω στο χώμα:cool::cool:

να εισαι καλα φιλε!!!

Tάκη ξέρω είμαι δυσνόητος μη το πέρνεις προσωπικά,

Για τα παπάκια εννοούσα ότι την κάνουν ανεξαρτήτως μάρκας την ματσακωνιά τους.
Για τις BMW εννοώ ότι αν κατ'επιλογή αγαπάς αυτή την μηχανή και την έχεις ακριβοπληρώσει ξέρεις πάρα πολύ καλά γιατί την αγόρασες πχ για να την λιώσεις στην Σαχάρα(λέμε τώρα) . Είναι θέμα επιλογών και δυστυχώς βέβαια ορισμένοι την αγοράζουν για να δείξουν τι μπορούν να αγοράσουν επειδή είναι ακριβή, και όχι τι μπορούν να καβαλήσουν και φυσικά αυτό δεν ισχύει μόνο στις BMW αλλά και σε όλες τις ακριβές μηχανές και αυτοκίνητα.
Οδηγώ με αξιοπρέπεια δεν σημαίνει είμαι φλώρος δεν σουζάρω δεν γκαζώνω και όλα τα συναφή αλλά σέβομαι τον συνάνθρωπο που βρίσκεται μαζί μου στον δρόμο και δεν θέτω σε κίνδυνο κανένα άλλο με τις πράξεις μου!
Το κακαούνης είναι υβριστικό και είναι ο άνθρωπος που δεν σέβεται τίποτα αλλά ούτε και τον εαυτό του έχει αυτοκτονικές και αυτοκαταστροφικές τάσεις σε ότι χειρίζεται και ελπίζω εσύ και κολλητάρια σου να μην πλησιάζεται αυτή την κατηγορία (για αυτό είμαι σίγουρος ότι δεν είστε).
Τώρα για το χώμα μπορώ να πω ότι η αξιοπρέπεια δεν έχει θέση αφού είναι πιο «αγωνιστική» η διάθεσή σου οπότε γίνεσαι πιο ανταγωνιστικός .

Πάντα όρθιοι
Πέτρος

ntinopoulos
12-03-2009, 18:38
Που τέτοια τύχη ! Ούτε άδειο ούτε γεμάτο δεν μου έρχετε τον τελευταίο καιρό!

:yz:yz:yz:yz
μην ανησυχεις φιλε θα γυρισει ο τροχος θα...κι ο φτωχος!απλα τωρα ο κοstas 366 εχει το μονοπωλειο!

george1968
12-03-2009, 19:12
Ε! ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ, ΤΟ ΟΜΟΛΟΓΩ.
ΕΙΜΑΙ ΦΛΩΡΟΣ. ΧΡΕΩΘΗΚΑ, ΕΣΚΑΣΑ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ (κοντά στα 18Κ) ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ BMW ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΨΩΝΙΟ ΚΑΙ 1/2!

να γ..μ..σ.., καλύτερο και απο ψυχολόγο ειναι το forum τελικα

wet & dirty
12-03-2009, 19:16
Ε! ΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ, ΤΟ ΟΜΟΛΟΓΩ.
ΕΙΜΑΙ ΦΛΩΡΟΣ. ΧΡΕΩΘΗΚΑ, ΕΣΚΑΣΑ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ (κοντά στα 18Κ) ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΝ BMW ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΨΩΝΙΟ ΚΑΙ 1/2!





να γ..μ..σ.., καλύτερο και απο ψυχολόγο ειναι το forum τελικα


το βασικό τρελο αγορι ειναι να εισαι εσυ καλα και να περνας ακομα καλήτερα:D:D:D:D:D

george1968
12-03-2009, 19:23
το βασικό τρελο αγορι ειναι να εισαι εσυ καλα και να περνας ακομα καλήτερα:D:D:D:D:D


μη μου μιλάς τόσο όμορφα, θα βγάλω και άλλα... εσώψυχα
:yz:yz:yz

:lol

kostas_366
12-03-2009, 20:54
:sm7::sm7::sm7::sm7:

pepax66
12-03-2009, 21:42
ΕΙΜΑΙ Ο ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!
:sm7::sm7::sm7::sm7:

Τι έγινε ρε παιδιά έλλειψα 3 ώρες και αρρώστησε η συνηφάδα μου?
Είναι τσάμπα ο ψυχολόγος?
Ποιός θα μου μιλήσει εμένα ωραία?
Υπάρχει χώρος να μεταφερθεί αυτό?
Γιώργοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!
:yz:yz:yz:yz:yz:yz:yz:yz:yz

george1968
13-03-2009, 15:06
Πέτρο μου, Αγόρι μου, Συνηφάδα μου...

Σε καταλαβαίνω... Σε συμπωνώ Σε στυρίζω...
Εξάλλου εμείς είμαστε εκπαιδευμένοι.

Ζήτω η ζωή, Ζήτω το K.V.

NLS
21-03-2009, 12:15
Τουλάχιστον αυτα χωράνε στα χωσίματα, υπάρχει καποια λογική..:cool:

ορίστε;
εμένα το μεγαλύτερο εμπόδιο μου είναι τα παπιά
κατά κανόνα δεν έχουν καν καθρέφτη γιατί προφανώς είναι τόσο γρήγοροι που δεν περιμένουν τίποτα από πίσω τους

ΠΗΡΑ ΤΗΝ BMW ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ

κρατάω μόνο αυτό το κομμάτι το οποίο είναι και μεγάλη κουβέντα από μόνο του
νομίζεις δεν συμβαίνει αυτό;
νομίζεις ότι όποιος έχει από εμάς BMW GS αυτή χρειάζεται;
εγώ θα κοροϊδεύω τον εαυτό μου αν πω ότι το 650 δεν μου έφτανε - λόγω ζωής, δουλειάς, χρόνου κλπ. τα μεγάλα ταξίδια μας "τελείωσαν" (και αν κάνω ένα τα 2 χρόνια πάλι δεν δικαιολογεί τέτοια αγορά)

νομίζεις ότι η επιλογή του διτρόχου/τετρατρόχου μας δεν μας χαρακτηρίζει;
μπα; αυτός που κυκλοφορεί με καγιέν ή με χάμερ στο κέντρο είναι επειδή δεν έχει λεφτά να πάρει και ένα τσινκουτσέντο; λες ε;
μήπως ο μέσος αγοραστής της χαγιαμπούσα τη λιώνει στις Σέρρες; χαχαχαχαχα οκ (άσε που εκεί θα τον φάνε κάτι R1 κλπ.)
νομίζεις ότι ο μέσος αγοραστής GS Adventure (ωχ τώρα να σηκώσω την ασπίδα) ... άσε δεν λέω :D

τέσπα το όλο thread ανοίχτηκε με μια δόση υπερβολής, αλλά βασιζόμενο ακριβώς στους "μέσους χαρακτηρισμούς" (όπως εγώ δίνω στους άλλους ακριβώς από πάνω) - επειδή ακριβώς (ειδικά πριν βγει η 1200GS) η BMW κατά όσους ΔΕΝ την έχουν είναι η επιλογή του "συτεμένου άνοστου" (ακόμα και κολλητός μου -στα 3Χ όπως εγώ- με KTM 950 που τρελαίνεται για το πως στρίβει η 1200 μου, εξακολουθεί να λέει "ε άμα μεγαλώσω και ηρεμίσω μπορεί να διαλέξω κάτι τέτοιο" μισοπλάκα μισοσοβαρά) και εγώ ΔΕΝ θέλω αυτό τον χαρακτηρισμό γιατί απλά δεν πιστεύω ότι αυτό είμαι (τι να πω μπορεί και να είμαι), ε γι' αυτό τα παίρνω με κάτι τύπους που με κόμπλεξ θα αναφωνήσω "ε όχι ρε δεν σου αξίζει BMW 1200GS"... με κόμπλεξ; ΜΕ ΚΟΜΠΛΕΞ - καλά κάνω

συνοψίζοντας - φυσικά το όχημα μας μας χαρακτηρίζει αλλά εγώ ο ίδιος που το δέχομαι (και το ΚΑΝΩ στους άλλους) αυτό, "παλεύω" να μην χαρακτηρίζομαι εγώ για την επιλογή μου

batman
05-07-2009, 23:05
...θα το ήθελα για να τα διαβάσει ο ίδιος, αλλά από την άλλη δεν εύχομαι στο forum να έχει τέτοια μέλη ...εκτός αν το να είναι μέλη τους βελτιώσει τελικά, οπότε καλώς να έρθει.

Δυστυχώς έπηξα στην δουλειά και ξέχασα να το γράψω την ίδια μέρα που ήταν φρέσκο.

Λοιπόν, ήταν μήπως από εδώ ο γκριζομάλης κύριος που ανέβαινε το ποτάμι (την εθνική), Πέμπτη ή Παρασκευή νωρίς το μεσημέρι - αργά το πρωί; (εγώ τον είδα μετά τις τρεις γέφυρες, αν θυμάμαι)

Που ξέρω ότι ήταν γκριζομάλης; Ας διατυπώσω καλύτερα την παραπάνω παράγραφο λοιπόν...

Μήπως είναι εδώ ο γκριζομάλης ΞΕΚΑΚΡΑΝΩΤΟΣ κύριος, με τη 1200GS που είχε δημιουργήσει ΚΟΝΒΟΙ πίσω του επειδή δεν μπορούσε να πάει πάνω από 60χαω; (ενώ ξέρουμε ότι ο μέσος κάτοχος 1200GS που έχει πάρει τα μέτρα της, περιορίζεται εκείνος από τις άλλες μηχανές στην κίνηση, όχι οι άλλες από αυτόν)

Το πρόβλημα μου βέβαια δεν είναι το πόσο μπορούσε να πάει (πρόβλημα του), αλλά το "ξεκράνωτος", το ότι είχε τη μηχανή ΜΟΥ και το ότι επέμενε να οδηγεί το κονβόι και να μην πηγαίνει δεξιά να τον περάσουν...

Τελικά πήγα εγώ δεξιά, πέρασα το κονβόι και αισθανόμουν την ανάγκη να πάω μπροστά του και διάφορα πέρναγαν από το μυαλό μου... Να τον βρίσω; Να τον μουτζώσω; Όχι δεν θα γίνω χειρότερος από αυτόν... Απλά έφυγα...

Ρωτάω αν είναι εδώ για να τον ρωτήσω: ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΞΕΦΤΥΛΙΖΕΙΣ ΡΕ ΚΥΡΙΕ; ΜΕ ΠΟΙΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ; Γιατί χαλάς την πραγματική μας (/μου) εικόνα; Όχι ρε τύπε, δεν είναι αυτό ο μέσος κάτοχος της 1200GS, δεν είναι ο άχρηστος υπερόπτης ξεκράνωτος αναβάτης.

Είναι ο αναβάτης που σέβεται τον εαυτό του (εξοπλισμός), την μηχανή του (τρόπος οδήγησης), τους άλλους (είτε είναι τετράτροχοι, είτε είναι παπιά, είτε είναι πεζοί). Ο ΚΑΘΕ αναβάτης έπρεπε να είναι αυτό, αλλά στον αναβάτη BMW το "απαιτώ" που λέει ο λόγος.

Αν δεν είναι εδώ αλλά (δεν είμαστε και 10άδες χιλιάδες στην Ελλάδα) κάποιος υποψιάζεται ποιος είναι, ας τον ρωτήσει ο ίδιος.

Τι να πω ρε γμτ. Έπρεπε να ζητάν ειδικά τεστ συμπεριφοράς ανάλογα τι μηχανή θα πάρεις... όχι το υπουργείο, οι εταιρίες. Όπως θα έπρεπε να ζητάν αγωνιστικό δίπλωμα και ψυχομετρικά τεστ για να πάρεις μηχανή 130+ άλογα (άλλο θέμα αυτό). Αλλά είμαι πολύ "δεξιός" με τέτοιες απόψεις υποθέτω. Τέσπα.

(PS. Να πάρεις ένα καπελάκι τζόκει να και να πάρεις βαραντέρο... Δεν σε θέλουμε ρε! ... ... ... οκ χούμορ κάνουμε κκ. βαραντερίστι :D υποθέτω ούτε εσείς θέλετε τέτοια εικόνα)
δεν εκπλήσσομαι γιατί έχω δει πρόσφατα γκριζομάλλη κύριο στη κυψέλη προς πολύγωνο,βράδυ,με 1200gs(adventure ίσως)να φοράει μόνο κολλητό μπλουζάκι,βερμούδα και σαγιονάρα.ναι ναι σαγιονάρα.να οδηγεί με το ένα χέρι στο γκάζι και με το άλλο να ψάχνει το κινητό του απο τη τσέπη της βερμούδας.όταν το βρήκε,άρχισε να το κοιτάει και να προσπαθεί να γράψει μήνυμα οδηγώντας σε εσσάκια.κάποια στιγμή σήκωσε το βλέμμα του απο την οθόνη για να πειράξει μια κούκλα που περίμενε στη στάση με γελοίο και εντελώς αντισεξουαλικό τρόπο και μετά πάλι στην οθόνη(του κινητού).δικαιωμά του βέβαια,ο καθένας με το τρόπο του με το ωραίο φύλλο,όμως το να πηγαίνει σε εσάκια δεν είναι δικαιωμά του.ούτε το να με μπλοκάρει απο το να τον περάσω και να με αναγκάζει να βγώ στο αντίθετο στο περιφερειακό του πολυγώνου βράδυ.και φυσικά,με κοίταγε σαν να ήμουν απο τον άρη γιατί φορούσα κράνος,μπουφάν και γάντι.....
ίσως είναι ο ίδιος,ίσως άλλος,σημασία έχει οτι κάποια πράγματα δεν αλλάζουν ποτέ.και οι άνθρωποι ίσως........:hmmm:

leonidas
06-07-2009, 00:34
δεν εκπλήσσομαι γιατί έχω δει πρόσφατα γκριζομάλλη κύριο στη κυψέλη προς πολύγωνο,βράδυ,με 1200gs(adventure ίσως)να φοράει μόνο κολλητό μπλουζάκι,βερμούδα και σαγιονάρα.ναι ναι σαγιονάρα.να οδηγεί με το ένα χέρι στο γκάζι και με το άλλο να ψάχνει το κινητό του απο τη τσέπη της βερμούδας.όταν το βρήκε,άρχισε να το κοιτάει και να προσπαθεί να γράψει μήνυμα οδηγώντας σε εσσάκια.κάποια στιγμή σήκωσε το βλέμμα του απο την οθόνη για να πειράξει μια κούκλα που περίμενε στη στάση με γελοίο και εντελώς αντισεξουαλικό τρόπο και μετά πάλι στην οθόνη(του κινητού).δικαιωμά του βέβαια,ο καθένας με το τρόπο του με το ωραίο φύλλο,όμως το να πηγαίνει σε εσάκια δεν είναι δικαιωμά του.ούτε το να με μπλοκάρει απο το να τον περάσω και να με αναγκάζει να βγώ στο αντίθετο στο περιφερειακό του πολυγώνου βράδυ.και φυσικά,με κοίταγε σαν να ήμουν απο τον άρη γιατί φορούσα κράνος,μπουφάν και γάντι.....
ίσως είναι ο ίδιος,ίσως άλλος,σημασία έχει οτι κάποια πράγματα δεν αλλάζουν ποτέ.και οι άνθρωποι ίσως........:hmmm:


Ξέρεις πόσοι τέτοιοι τύποι είναι στο ΚΑΤ αυτήν την στιγμή????

NLS
06-07-2009, 12:05
ξέρεις πόσοι από αυτούς που θα βγουν από το ΚΑΤ θα τα ξανακάνουν; (όλοι)

ξέρεις πόσοι είναι στο ΚΑΤ ΛΟΓΩ αυτών; (πολλοί)

ίσως έπρεπε να πέφτει και κάνα φτύσιμο ("αχ συγνώμη, δεν είδα ότι είσαι πίσω μου... αν φόραγες κράνος δεν θα το είχες φάει... α και πήγαινε και σε κάνα γιατρό γιατί είμαι στην ανάρρωση από μια κολλητική αρρώστια... μάλλον δεν κόλλησες αλλά δεν το τσεκάρεις;")

ΜΑΚΑΡΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ
06-07-2009, 14:04
"Τα ράσα δεν κάνουν το παπά"

Είναι γεγονός ότι υπάρχουν αναβάτες BMW με συμπεριφορές που περιέγραψαν
οι προηγούμενοι.
Επίσης είναι γεγονός ότι μία σημαντική πλειοψηφία αναβατών BMW είναι σωστά
ντυμένοι.

MIKEVIII
10-07-2009, 13:59
a)τρίτη βραδάκι παραλιακή διπλός και διπλα μου στο φανάρι GS ξεκρανοτο αγόρι...που είπε να μου δείξει πως σηκώνεται λαμπάδα το GS...μαζί με την λαμπάδα μπήκε και στην λωρίδα μου όμως...
b)πριν κάνα 2ωρο έκανα τις δουλειές μου στο κέντρο με το βεσπονι μου του 85 model και να σου διπλα πανέμορφο GSA με παλικάρι ξεκρανοτο αλλα βελτιωμένη εκδώση με μάσκα αλλα michael jackson !!! αλλα σε άσπρο...πρόσεχε μην εισπνεύσει καυσαέρια...τι να πω...μάλλον εγώ φαινόμουν ufo στον δρόμο που το κράνος μου είχε παραπάνω από την βέσπα... :Απορία:

Albatros
12-07-2009, 11:58
Διάβασα ευλαβικά όλα τα σχόλια και μπορώ να πω ότι ένοιωσα ένα περίεργο συναίσθημα.Νομίζω ότι μοτοσυκλετισμός είναι ελευθερία,ανεξαρτησία και σεβασμός των συνοδηπόρων, ΟΧΙ ρατσισμός.Συμβουλεύουμε και παρατηρούμε τους άλλους εποχούμενους , αλλά δεν καταδικάζουμε δεν βρίζουμε δεν συμπεριφερόμαστε ρατσιστικά.Ο καθένας από εμάς βρέθηκε κατά καιρούς ξεκράνωτος (στα Χανιά το προηγούμενο Σ/Κ είδα 5 GSάκιδες μεταξύ πολλών, ξεκράνωτους) ή και χωρίς όλα τα προστατευτικά , αν μας έβλεπε ο "μοτοεισαγγελέας " που όλοι έχουμε μέσα μας θα έγραφε παρόμοια σχόλια.
Είμαι γκριζομάλης , έχω GS και έχουν δει πολλά τα μάτια μου και έχω κάνει αρκετά σφάλματα 30 χρόνια στους δρόμους με μηχανή.
Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης με κανένα φίλο στο φόρουμ,σέβομαι ότι γράφεται απλά έχω επιφυλάξεις...
:hmmm:

Alext
12-07-2009, 16:03
Διάβασα ευλαβικά όλα τα σχόλια και μπορώ να πω ότι ένοιωσα ένα περίεργο συναίσθημα.Νομίζω ότι μοτοσυκλετισμός είναι ελευθερία,ανεξαρτησία και σεβασμός των συνοδηπόρων, ΟΧΙ ρατσισμός.Συμβουλεύουμε και παρατηρούμε τους άλλους εποχούμενους , αλλά δεν καταδικάζουμε δεν βρίζουμε δεν συμπεριφερόμαστε ρατσιστικά.Ο καθένας από εμάς βρέθηκε κατά καιρούς ξεκράνωτος (στα Χανιά το προηγούμενο Σ/Κ είδα 5 GSάκιδες μεταξύ πολλών, ξεκράνωτους) ή και χωρίς όλα τα προστατευτικά , αν μας έβλεπε ο "μοτοεισαγγελέας " που όλοι έχουμε μέσα μας θα έγραφε παρόμοια σχόλια.
Είμαι γκριζομάλης , έχω GS και έχουν δει πολλά τα μάτια μου και έχω κάνει αρκετά σφάλματα 30 χρόνια στους δρόμους με μηχανή.
Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης με κανένα φίλο στο φόρουμ,σέβομαι ότι γράφεται απλά έχω επιφυλάξεις...
:hmmm:

φιλε μου με αυτα τα λιγα λογια τα ειπες ολα
συμφωνω απολυτα μαζι σου και να εισαι σιγουρος οτι και αλλοι σκεφτονται
το ιδιο με εσενα και εχουν τις ιδιες επιφυλαξεις........

NLS
12-07-2009, 19:23
θα μου επιτρέψετε πάντως να συνεχίσω να έχω τις απόψεις μου και τον... ιδιότυπο "ρατσισμό" μου

άλλο λάθος, άλλο βλακεία

άλλη δικαιολογία δίνεις σε αυτόν που πέτυχες στα στενάκια της Καστέλας (επειδή εκεί μένω το παράδειγμα) - αν και το κεφάλι το ίδιο σπάει και εκεί -, άλλο στην Εθνική Οδό

επίσης η "ελευθερία" του άλλου τελειώνει εκεί που αρχίζει η δική μου
ποιος σου είπε ότι επειδή ο άλλος θέλει να είναι ελεύθερος, εγώ θέλω να δω τα μυαλά του στο δρόμο και μετά να πάω σπίτι μου κανονικά;
να χρεώσω μετά στην οικογένεια του την ψυχοθεραπεία; (σκληρό ε;... μα ήθελε την ελευθερία του)
ποιος σου είπε ότι θέλω να πληρώσω (ως φορολογούμενος) τα χαρτζιλίκια του ασθενοφόρου και όλου του συστήματος που θα δουλέψει μετά για γίνει (αν γίνει) αυτός οκ και ο δρόμος όπως ήταν κλπ. κλπ.;

ευχαριστώ που με ξαναδιαβάσετε, είστε ελεύθεροι να διαφωνήσετε φυσικά (εκεί ναι φτάνει η ελευθερία μας)

ntinopoulos
12-07-2009, 20:06
θα μου επιτρέψετε πάντως να συνεχίσω να έχω τις απόψεις μου και τον... ιδιότυπο "ρατσισμό" μου

άλλο λάθος, άλλο βλακεία

άλλη δικαιολογία δίνεις σε αυτόν που πέτυχες στα στενάκια της Καστέλας (επειδή εκεί μένω το παράδειγμα) - αν και το κεφάλι το ίδιο σπάει και εκεί -, άλλο στην Εθνική Οδό

επίσης η "ελευθερία" του άλλου τελειώνει εκεί που αρχίζει η δική μου
ποιος σου είπε ότι επειδή ο άλλος θέλει να είναι ελεύθερος, εγώ θέλω να δω τα μυαλά του στο δρόμο και μετά να πάω σπίτι μου κανονικά;
να χρεώσω μετά στην οικογένεια του την ψυχοθεραπεία; (σκληρό ε;... μα ήθελε την ελευθερία του)
ποιος σου είπε ότι θέλω να πληρώσω (ως φορολογούμενος) τα χαρτζιλίκια του ασθενοφόρου και όλου του συστήματος που θα δουλέψει μετά για γίνει (αν γίνει) αυτός οκ και ο δρόμος όπως ήταν κλπ. κλπ.;

ευχαριστώ που με ξαναδιαβάσετε, είστε ελεύθεροι να διαφωνήσετε φυσικά (εκεί ναι φτάνει η ελευθερία μας)
και ποιος μας διασφαλιζει οτι αν ο ηλιθιος χωρις το κρανος συγκρουστει με καποιο εντομο η μπει κατι στα ματια του η οδηγει με μισοκλειστα ματια δε θα πεσει πανω μας!:(

yannis
12-07-2009, 20:13
και ποιος μας διασφαλιζει οτι αν ο ηλιθιος χωρις το κρανος συγκρουστει με καποιο εντομο η μπει κατι στα ματια του η οδηγει με μισοκλειστα ματια δε θα πεσει πανω μας!:(


Μπράβο π****α το μυγάκι!!!!!!!!!!!!!!:sm7:

ntinopoulos
12-07-2009, 20:18
Μπράβο π****α το μυγάκι!!!!!!!!!!!!!!:sm7:
μυγακι μ αρχ***α!;)

Alext
12-07-2009, 22:31
επίσης η "ελευθερία" του άλλου τελειώνει εκεί που αρχίζει η δική μου


μεγαλη κουβεντα φιλε
σαφως η ελευθερια του αλλου τελειωνει εκει που αρχιζει η δικη σου
τι γινεται ομως με την βλακεια που ειναι ανικητη και δεν εχει ορια???
μην ξεχνας οτι και ο βλακας τα ιδια λεει για εσενα για εμενα ή για οποιον δεν ειναι το ιδιο βλακας???
αρα ο ιδιος ΜΠΑΤΣΟΣ μπορει να ξυπνησει μεσα του και να κανει συστασεις
σε ολους μας
γι΄αυτο τον λογο προσπαθηστε να χαλιναγωγησετε τις οποιες τετοιες τασεις σας ερχονται και προσπαθηστε να μην περιχαρακωνεστε σε ομαδες και μειονοτητες δημιουργοντας γκετο και τασεις του στυλ εμεις οι σωστοι και οι αλλοι "η μπλεμπα" που μας χαλαει την εικονα απλα οπως ειπε πολυ σωστα και ο Albatros "μοτοσυκλετισμός είναι ελευθερία,ανεξαρτησία και σεβασμός των συνοδηπόρων, ΟΧΙ ρατσισμός.Συμβουλεύουμε και παρατηρούμε τους άλλους εποχούμενους , αλλά δεν καταδικάζουμε δεν βρίζουμε δεν συμπεριφερόμαστε ρατσιστικά."



ποιος σου είπε ότι επειδή ο άλλος θέλει να είναι ελεύθερος, εγώ θέλω να δω τα μυαλά του στο δρόμο και μετά να πάω σπίτι μου κανονικά;
να χρεώσω μετά στην οικογένεια του την ψυχοθεραπεία; (σκληρό ε;... μα ήθελε την ελευθερία του)
ποιος σου είπε ότι θέλω να πληρώσω (ως φορολογούμενος) τα χαρτζιλίκια του ασθενοφόρου και όλου του συστήματος που θα δουλέψει μετά για γίνει (αν γίνει) αυτός οκ και ο δρόμος όπως ήταν κλπ. κλπ.;

εχεις απολυτο δικιο για ολα αυτα που αναφερεις αλλα με το ιδιο σκεπτικο
και εγω λοιπον να χρεωσω ολους αυτους τους φορους τους εκτακτους που μου ηλθαν να πληρωσω σε αυτους που πανηγυριζαν για την Ολυμπιαδα στο Ζαππειο οταν ελεγα εγω οτι αυτο ηταν εθνικη καταστροφη???

εγω γιατι να πληρωνω ενα καρο μισθους και χαρτζιλικια στους μπατσους για να βαρανε γεροντια, συνταξιουχους και γυναικοπαιδα και να φιλανε τον καθε Βαρδινογιαννη τον καθε Κοκκαλη ,Τριανταφυλοπουλο, βιομηχανο, διαπλεκομενο γενικοτερα τι με νοιαζει γιάυτους?? εχουν λεφτα να πληρωσουν ιδιωτικο στρατο γιατι να τους χρεωνομαι εγω????
εγω, εσυ ο απλος πολιτης δεν κινδυνευουμε απο τους τρομοκρατες απο την "τρομοκρατια" κινδυνευουμε
δεν σε ειδα (σχημα λογου βεβαια) εξω απο κανενα κολαδικο να βαζεις χερι σε κανεναν που πιωμενος πιθανον να ελθει να πεσει επανω σου
δεν σε ειδα (σχημα λογου και παλι) να κανεις μηνησεις στους αρμοδιους φορεις και κατασκευαστες σε οποια κακοτεχνια του δρομου βλεπεις μπροστα σου που πιθανον να σε σκοτωσει αυτους να δεις ποσο τους πληρωνεις πολυ περισσοτερο απο εναν δυσμοιρο που δεν εχει καταλαβει ποσο κινδυνευει κυκλοφορωντας ξεκρανωτος

βεβαια ολα αυτα δεν τα λεω με καποια προσωπικη εμπαθεια απεναντι σου αλλα το λεω να μην παρασυρεστε σε μονοπατια που το συστημα θελει να μας οδηγησει ξυπνωντας μεσα μας μπατσικα και ελιτιστικα ενστικτα

ευχαριστώ που με ξαναδιαβάσετε, είστε ελεύθεροι να διαφωνήσετε φυσικά (εκεί ναι φτάνει η ελευθερία μας)

και θα υπερασπιστουμε το δικαιωμα σου (μας) στην διαφωνια αλλα μην πας να την βγαλεις στο ετσι
οποιος διαφωνει να πληρωνει τον επομενο γυρο μπυρες αλλοιως η κουβεντα γινεται ανιαρη

Alext
12-07-2009, 22:33
και ποιος μας διασφαλιζει οτι αν ο ηλιθιος χωρις το κρανος συγκρουστει με καποιο εντομο η μπει κατι στα ματια του η οδηγει με μισοκλειστα ματια δε θα πεσει πανω μας!:(


ο ιδιος που σε διασφαλιζει και οταν αυτο το π******ο μυγακι μπει στο ματι του αρματωμενου με στολες μποτες γαντια και κρανος ανοικτο ή ανοιγομενο

ntinopoulos
12-07-2009, 22:53
ο ιδιος που σε διασφαλιζει και οταν αυτο το π******ο μυγακι μπει στο ματι του αρματωμενου με στολες μποτες γαντια και κρανος ανοικτο ή ανοιγομενο
και ο πιο σωστα εξοπλισμενος οδηγος μπορει να σκοτωθει!επισης ενα χυμαδιο ξεκρανωτο με σαγιοναρες μπορει να τη γλιτωσει!αυτα ειναι ομως εξαιρεσεις!υπαρχουν ομως και οι κανονες!;)

Alext
12-07-2009, 23:06
και ο πιο σωστα εξοπλισμενος οδηγος μπορει να σκοτωθει!επισης ενα χυμαδιο ξεκρανωτο με σαγιοναρες μπορει να τη γλιτωσει!αυτα ειναι ομως εξαιρεσεις!υπαρχουν ομως και οι κανονες!;)

σαφως υπαρχουν κανονες και πρεπει να υπαρχουν
απλα εμεις δεν ειμαστε υπευθυνοι για την τηρηση τους (ουτε να υποκαθιστουμε αυτους που ειναι)
αλλοι πληρωνονται για αυτο και δεν το κανουν ή το κανουν επιλεκτικα
με αυτους πρεπει να τα βαζουμε και οχι με αυτους που στην ουσια ειναι τα εν δυναμει θυματα

ntinopoulos
12-07-2009, 23:12
σαφως υπαρχουν κανονες και πρεπει να υπαρχουν
απλα εμεις δεν ειμαστε υπευθυνοι για την τηρηση τους (ουτε να υποκαθιστουμε αυτους που ειναι)
αλλοι πληρωνονται για αυτο και δεν το κανουν ή το κανουν επιλεκτικα
με αυτους πρεπει να τα βαζουμε και οχι με αυτους που στην ουσια ειναι τα εν δυναμει θυματα
θα συμφωνησω οτι δεν ειμαστε υπευθυνοι για την τηρηση τους!δε θα κανω ποτε τον αστυφυλακα!
αλλα θα διαφωνησω στο οτι ειναι θυματα και θα εξακολουθω να λυπαμαι τον καθε απαιδευτο που δεν εχει την στοιχειωδη λογικη να πραξει το αυτονοητο!;)

kostas_366
13-07-2009, 00:04
δε θα κανω ποτε τον αστυφυλακα!

Άστα αυτά τώρα Κώστα....
Αφού σ αρέσουν οι .....στολές..
Πάντα μου λες ....θα ντυθώ εγώ αστυφύλακας να έχω τις ...χειροπέδες, ξέρεις αυτές τις ροζ!!!!!!!!!!!!
Γιατί δεν το ες..
Και προχθές, πάλι στρατηγός ντύθηκες!!!!!!!!!!!
Σ αρέσει,το έχεις πει...:hmmm:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
έχω πεσει λέμε από τα γέλια, ειδκά όσο σκέφτομαι, το πόσο θα γελαέι ο Ντινόπουλος:p:p:p:p:p:p:p:p:p

ntinopoulos
13-07-2009, 01:23
Άστα αυτά τώρα Κώστα....
Αφού σ αρέσουν οι .....στολές..
Πάντα μου λες ....θα ντυθώ εγώ αστυφύλακας να έχω τις ...χειροπέδες, ξέρεις αυτές τις ροζ!!!!!!!!!!!!
Γιατί δεν το ες..
Και προχθές, πάλι στρατηγός ντύθηκες!!!!!!!!!!!
Σ αρέσει,το έχεις πει...:hmmm:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
έχω πεσει λέμε από τα γέλια, ειδκά όσο σκέφτομαι, το πόσο θα γελαέι ο Ντινόπουλος:p:p:p:p:p:p:p:p:p
ναι,ναι και σταματαω ξεκρανωτους μηχανοβιους!:sm7:
εχω και προτιμηση σε ροζ η φουξια σαγιοναρες με τη διχαλα εννοειται!:sm7:

yannis
13-07-2009, 02:42
ναι,ναι και σταματαω ξεκρανωτους μηχανοβιους!:sm7:
εχω και προτιμηση σε ροζ η φουξια σαγιοναρες με τη διχαλα εννοειται!:sm7:


Και το νύχι μεγάλο, με γέμιση!!!!!!:sm7:

ntinopoulos
13-07-2009, 10:21
Και το νύχι μεγάλο, με γέμιση!!!!!!:sm7:
:sm1::sm1::sm1:

NLS
13-07-2009, 12:36
αηδία το καταντήσατε :D

ωραία όλα αυτά που λέμε, αλλά (Alex)

1) εγώ επιμένω να μην θέλω να ταυτιστώ ή και απλά να συνοδηπορήσω με τέτοια άτομα (και ας θεωρείται γκετοποίηση - και τελικά η γκετοποίηση είναι δική μου όχι δική τους γιατί οι σαν και μένα τελικά είναι οι λίγοι)

2) ωραία όλα τα στραβά της κοινωνίας μας που κατέθεσες και συμφωνώ αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει κάπως κάποιοι να μην ξεκινάμε από κάπου, μια και τόσα άλλα είναι σάπια και άλλων ο ρόλος να τα ξεσαπίσουν (ακούγεται και ως δικαιολογία μας εν τέλει για να μην κάνουμε τίποτα)

3) συμβουλεύουμε και παρατηρούμε λες (με τον Albatros)... έχεις ιδέα πόσο "γραφικό" θα φάνταζε αυτό; (σε βαθμό να μπει ΑΥΤΟΣ μετά στο forum και να λέει "παιδιά ακούστε για ένα χαζοβιόλη που είδα στο δρόμο και μου έκανε το δάσκαλο") έχεις ιδέα πόσο στο κενό θα έπεφτε; (μα απόλυτα...) ...και ήταν χειρότερο να τον καταδικάζω; δεν το βλέπω έτσι - τουλάχιστον εδώ αν είναι κάποιος άνθρωπος που θα ήθελε αύριο να πάρει μηχανή ή είναι στην αρχή του, μπορεί να πει "βλακεία τελικά χωρίς κράνος... όλοι σε κοροϊδεύουν" (αν βέβαια είχα την υποστήριξη σας σε τέτοια post μου)

Alext
13-07-2009, 17:52
αηδία το καταντήσατε :D

ωραία όλα αυτά που λέμε, αλλά (Alex)

1) εγώ επιμένω να μην θέλω να ταυτιστώ ή και απλά να συνοδηπορήσω με τέτοια άτομα (και ας θεωρείται γκετοποίηση - και τελικά η γκετοποίηση είναι δική μου όχι δική τους γιατί οι σαν και μένα τελικά είναι οι λίγοι)

2) ωραία όλα τα στραβά της κοινωνίας μας που κατέθεσες και συμφωνώ αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει κάπως κάποιοι να μην ξεκινάμε από κάπου, μια και τόσα άλλα είναι σάπια και άλλων ο ρόλος να τα ξεσαπίσουν (ακούγεται και ως δικαιολογία μας εν τέλει για να μην κάνουμε τίποτα)

3) συμβουλεύουμε και παρατηρούμε λες (με τον Albatros)... έχεις ιδέα πόσο "γραφικό" θα φάνταζε αυτό; (σε βαθμό να μπει ΑΥΤΟΣ μετά στο forum και να λέει "παιδιά ακούστε για ένα χαζοβιόλη που είδα στο δρόμο και μου έκανε το δάσκαλο") έχεις ιδέα πόσο στο κενό θα έπεφτε; (μα απόλυτα...) ...και ήταν χειρότερο να τον καταδικάζω; δεν το βλέπω έτσι - τουλάχιστον εδώ αν είναι κάποιος άνθρωπος που θα ήθελε αύριο να πάρει μηχανή ή είναι στην αρχή του, μπορεί να πει "βλακεία τελικά χωρίς κράνος... όλοι σε κοροϊδεύουν" (αν βέβαια είχα την υποστήριξη σας σε τέτοια post μου)

1) δεν ζητησε κανεις να ταυτιστεις με κανεναν
ουτε εγω δεχομαι να ταυτιστω με κανεναν
ουτε καν με αυτο εδω το φορουμ που μας φιλοξενει

2) εδω πιστευω σηκωνει μεγαλη κουβεντα η οποια νομιζω δεν μπορει να γινει εδω γιατι υπεισερχεται η πολιτικη βουληση γενικοτερα και του καθενος προσωπικα και θα γινει μπαχαλο εδω μεσα
αστο για κανεναν καφε αν συναντηθουμε

3) συμβουλεύουμε και παρατηρούμε λεω αν τυχον σου βγαινει εκεινη την ωρα να κανεις κατι (εγω δεν το κανω ποτε) οπως σου βγηκε να πεις μια κουβεντα εδω
μην ξεχνας ακομα και που απλα τον κοιταξες για αυτον και την βλακεια που κουβαλαει εισαι γραφικος γιατι πιθανοτατα στην παρεα του ειπε "ενας βλακας με ενα BMW με κοιταζε σαν χαζος ο αναπηρος εεε ρε και να το ειχα εγω λαμπαδα θα το πηγαινα 1 Km εεε ρε που πανε τα εργαλεια σε ολους τους κουλους"
οσο για εδω μεσα μην ανησυχεις διοτι οποιος ειναι αυτης της νοοτροπιας δεν προκειται να μεινει εδω θα φυγει απο μονος του

pepax66
14-07-2009, 17:15
Ρε παιδιά το θέμα έχει γίνει Κυπριακό θα συμφωνίσω και θα διαφωνίσω με όλους για τους παρακάτω λόγους:

1. Βmw, Porche, κότερο κλπ μπορεί να αγοράσει όποιος μπορεί να τα πληρώσει μην μπερδέυεσται με το Πανεπιστήμειο δεν είναι δίπλωμα είναι μέσο μεταφοράς.

2. Το σύστημα υγείας της χώρας το έχω πληρώσει και το πληρωνω και θα το πληρώνω και θα το χρησιμοποιώ όποτε γουστάρω γιατί το έχει πληρώσει ο πατέρας μου ο παππούς μου η γιαγιά μου και όλο μου το σόι που δεν μας έχουν χαρίσει ούτε ένσημο ούτε χρόνα ασφάλισης ποτέ και κανένας και επίσης κανείς μας δεν ανείκει στις κατηγορίες που χάρισαν ή μας χαρίζουν συντάξεις και ασφάλειες! Οπότε αυτά περί κατανάλωσης του Δημοσίου χρήματος μην πω που τα έχω γραμμένα. Το κράνος το φοράω και το μπουφάν το φοράω και όλη την εξάρτηση αλλά θέλω να αισθάνομαι και ελεύθερος να μην τα βάλω όποτε θέλω εγώ! Το σύστημα υγείας το έχουν καταχρεώσει άλλοι που έκαναν κοινωνική πολιτική με τα δικά μου τα χρήματα και τις κρατήσεις μου χωρίς να με ρωτήσουν και όχι ο μηχανόβιος που απο καθαρή μ........ια δική του ή αλλων βρέθηκε με ανοιγμένο κεφάλι στον δρόμο.

3. Οδηγική συμπεριφορά δεν είναι να πηγαίνεις με 200 ανάμεσα στα αυτοκίνητα και να βρίζεις αυτούς που πάνε με 60. Οδηγική συμπεριφορά δεν είναι να καντιλιάζεις την μηχανή και να βρίζεις όποιον σου κλείνει τον δρόμο. Οδηγική συμπεριφορά είναι να οδηγείς με ασφάλεια και να μην βάζεις σε κίνδυνο την ζωή των άλλων αλλά και να μην ενοχλείς αυτούς που κινούνται στα πλαίσια της νομιμότητας.

4. Σπηναλόγκες ή Μακρονήσια είναι τακτικές ανθρώπων που επιθυμούν την ταυτοποίηση, ομαδοποίηση, ισοπέδωση και μαζοποίηση της ανθρωπινης συμπεριφοράς με μοναδικό σκοπό τον εύκολο χειρισμό της.

NLS
14-07-2009, 21:57
τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά
ούτε εξηγούνται έτσι "θεαματικά"

έστω ότι και οι "σαν εμένα" υπερβάλουν, αλλά και αυτό που διαβάζω... μακριά (όχι όλο αλλά σε μεγάλο μέρος)

το post είναι συγκεκριμένης απόχρωσης και γι' αυτό δεν θα το απαντήσω περαιτέρω

pepax66
15-07-2009, 00:32
τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά
ούτε εξηγούνται έτσι "θεαματικά"

έστω ότι και οι "σαν εμένα" υπερβάλουν, αλλά και αυτό που διαβάζω... μακριά (όχι όλο αλλά σε μεγάλο μέρος)

το post είναι συγκεκριμένης απόχρωσης και γι' αυτό δεν θα το απαντήσω περαιτέρω

Φίλε Νίκο,
τίποτα δεν είναι πλέον απλό αλλά και το post δεν είναι θεαματικό ούτε έχει απόχρωση τώρα εάν νομίζεις ότι νουθετώ απόψεις μάλλον κάνεις λάθος. Δεν προσπάθησα ούτε προσπαθώ να επιβάλω τρόπο σκέψης αλλά το θέμα ξεκίνησε αλλιώς και κατέληξε αλλιώς, και από τις καγκουριές ανάμεσα στα αυτοκίνητα κατέληξε ποιός φοράει κράνος. Δεν θέλω να με παρεξηγήσεις αλλά ποτέ δεν θα με ακούσεις να είμαι απόλυτος σε θέματα που σηκώνουν κουβέντα. Τώρα τι θα έκανες εάν έβγαινε ένας Χριστιανός και σου έλεγε "Ναι ρε φίλε εγώ είμαι ο εν λόγω Κύριος" δεν ξέρω μάλλον θα του έκανες τα έξοδα για κάποιο μάθημα του Κου Σπανού.........


Πάντα Φιλικά
Πέτρος

ntinopoulos
15-07-2009, 08:50
Φίλε Νίκο,
τίποτα δεν είναι πλέον απλό αλλά και το post δεν είναι θεαματικό ούτε έχει απόχρωση τώρα εάν νομίζεις ότι νουθετώ απόψεις μάλλον κάνεις λάθος. Δεν προσπάθησα ούτε προσπαθώ να επιβάλω τρόπο σκέψης αλλά το θέμα ξεκίνησε αλλιώς και κατέληξε αλλιώς, και από τις καγκουριές ανάμεσα στα αυτοκίνητα κατέληξε ποιός φοράει κράνος. Δεν θέλω να με παρεξηγήσεις αλλά ποτέ δεν θα με ακούσεις να είμαι απόλυτος σε θέματα που σηκώνουν κουβέντα. Τώρα τι θα έκανες εάν έβγαινε ένας Χριστιανός και σου έλεγε "Ναι ρε φίλε εγώ είμαι ο εν λόγω Κύριος" δεν ξέρω μάλλον θα του έκανες τα έξοδα για κάποιο μάθημα του Κου Σπανού.........


Πάντα Φιλικά
Πέτρος
αν του εκανε τα εξοδα.θα εμφανιζονταν 10!:sm7:

pepax66
15-07-2009, 10:34
αν του εκανε τα εξοδα.θα εμφανιζονταν 10!:sm7:


Βέβαια εγώ θα γκριζάρω και το μαλί..............!

:sm7::sm7::sm7:

ntinopoulos
15-07-2009, 11:08
Βέβαια εγώ θα γκριζάρω και το μαλί..............!

:sm7::sm7::sm7:
πιαστα κοτσιδα καλυτερα!:sm7:

pepax66
15-07-2009, 11:13
πιαστα κοτσιδα καλυτερα!:sm7:


Με original κοκκαλάκι bmw από το ebay.......!

:sm7::sm7::sm7::sm7:

NLS
15-07-2009, 11:52
εμ :) θα έλεγα ότι ο ίδιος τα λέω για τον εαυτό μου αν κάποιος πλήρωνε για... τιμωρία

τέσπα πέρα από την πλάκα το "όχι απόλυτος" είναι μεγάλη συζήτηση
αντικειμενικά είναι σωστό - αλλά καμιά φορά η αντίδραση στο λάθος πρέπει να είναι μεγαλύτερη και από τη... δράση (αντίθετα από τη Φυσική) ...όταν πάνε να αφαιρέσουν ένα όγκο (μακριά από εμάς) οι γιατροί κόβουν λίγο παραπάνω γύρω από το άρρωστο κομμάτι

αν εγώ λοιπόν θεωρούμαι απόλυτος απέναντι σε λάθος κοινωνικές συμπεριφορές (λάθος για τον ίδιο, λάθος για τους γύρω του, λάθος για την οικογένεια του, λάθος για τα μάτια του γιου μου κλπ.) τότε δεν πειράζει, ας είμαι - ας "ταρακουνηθεί" (σιγά, που λέει ο λόγος) περισσότερο

το αν το λάθος είναι λάθος δεν είναι όσο υποκειμενικό θες να λες ("δικό μου είναι το κεφάλι" και τέτοια), αλλά μοιραία υπάρχουν πράγματα κοινά αποδεκτά, αν δεν τα δέχεσαι μοιραία περιθωριοποιήσαι ...και όσο και αν σε έναν τέλειο κόσμο αυτό είναι κακό να γίνεται απέναντι σε οποιονδήποτε, στον κόσμο που ζούμε γίνεται και θα γίνεται και σε μερικές περιπτώσεις καλά κάνει και γίνεται... στο κάτω κάτω δεν μιλάμε για περιθωριοποίηση που ΣΕ έβαλαν, αλλά που ΜΠΗΚΕΣ

απόψεις

Kimwnas
21-07-2009, 11:29
Από την δική μου πλευρά πάντως παιδιά η άποψη μου αναφορικά με τον γκριζομάλλη τυπάκο που αναφέρεται στο αρχικό ποστ, είναι ότι καλά έκανε και πήγαινε με όσα πήγαινε.
Και εξηγούμαι: μπορεί να ήταν καινούργιο το GS και να μην του είχε πάρει τον άερα, μπορεί να ήταν "ξαναγεννημένος" μοτοσυκλετιστής και να είχε να οδηγήσει μηχανή χρόνια, μπορεί, μπορεί, μπορεί.... Άμα λοιπόν για οποιοδήποτε λόγο δεν το "είχε" καλά έκανε και πήγαινε χαλαρά...
Αλλά ... θα έπρεπε επίσης ή να πηγαίνει στην μεσαία ή να κάνει χώρο για να περάσουν οι υπόλοιποι αν είχε την στοιχειώδη οδηγική παιδεία. Θα μου πείτε αν την είχε θα φορούσε και κράνος... αλλά τα έχουμε ξαναπεί και ξαναγράψει άπειρες φορές...

Για την εικόνα που πολλοί αναφέρατε, έχω βαρεθεί πλέον να βλέπω Adventure με κάγκουρες (όχι ότι δεν υπάρχουν και σοβαρά παιδιά, αλλά μάλλον είναι η μειοψηφία). Μου φαίνεται ότι έχει γίνει το Καγιέν των μηχανών... Με χαλάει? ναι ... με νοιάζει? όχι ιδιαίτερα... Ο καθένας πιστεύω κρίνεται ατομικά από τις επιλογές και την συμπεριφορά του, ότι κι αν οδηγεί...

NLS
21-07-2009, 11:52
Έστω. Εγώ κατέκρινα το σύνολο. Δηλ. ένας αργός, ξεκράνωτος, αδιάφορος για τους άλλους γύρω του. Όχι ένας "αργός", τελεία.

Συνεχίζοντας αυτό το thumbs up/thumbs down που γράφω (και προκαλώ αντιδράσεις) κατά καιρούς, να πω:

Thumbs (σχεδόν) up στο παιδί που είδα σήμερα ανεβαίνοντας το ποτάμι με το GS, ο οποίος είπε να βγει με κοντομάνικο (*) αλλά τουλάχιστον είχε κανονικά το κράνος του και δεν έτρεχε.

Thumbs down στον αναβάτη του γκρι 1150 Adventure που ανέβαινε την Εθνική και έβγαινε στην έξοδο για Αττική Οδό (!) με... καπελάκι τζόκεϊ... (ελπίζω κάποια στιγμή να πετύχω κάποιον που ΕΙΝΑΙ και εδώ μέσα ώστε να ακούσω τα σχόλια του).

(*) Μεγάλε με το κοντομάνικο θα καείς και ούτε θα το καταλάβεις, ελπίζω ότι πήγαινες για μια διαδρομή 2-3 χιλιόμετρα. Άσε που η παραμικρή επαφή με την άσφαλτο (χτύπα ξύλο) θα σου χαλάσει τις διακοπές. Φιλικά, στον ανώνυμο αναβάτη.

pepax66
22-07-2009, 20:14
Έστω. Εγώ κατέκρινα το σύνολο.


Φίλε Νικόλα η μόνη μας "φιλονικία" είναι αυτή! Βλέπουμε στο δρόμο μια φιγούρα δικυκλιστή και κρίνουμε σύμφωνα με το σκεπτικό μας, και καλά κάνουμε. Αλλά επειδή, όπως και εγώ όταν ήμουν πολλές ώρες πάνω στην μηχανή (120 χλμ να παω και έρθω από την δουλειά μου), κρίνουμε αυτό που βλέπουμε που είναι μια στιγμιαία απεικόνηση της κουλτούρας του άλλου και πολλές φορές κάνουμε σφάλματα. Το συγκεκριμένο post έχει πολλά πράγματα για σχολιασμό που απουσία του σχολιαζόμενου μπορεί να χρειαστούν και χρόνια για να λήξει. Από το θέμα το ηλικιακό (που είμαι και εγώ μέσα) από την αδιαφορία, τον νεοπλουτισμό, την επιδειξιμανία, τον καγκουρισμό και πολλά άλλα ακόμα. Ξέρω πως είναι να βγαίνεις από τα ρούχα σου στον δρόμο από αυτά που βλέπεις αλλά είναι κακό να ταυτιζόμαστε ή να θιγόμαστε με ορισμένα από αυτά όταν το υποκείμενο της τρέλλας έχει κάποιο κοινό με εμάς. Σαν ένσταση σου βάζω ένα ερώτημα πόσους έχεις δει με YAMAHA TDM ας πουμε και δεν σου φτιάξανε το νεύρο και πόσους από αυτούς ψάχνεις στα forum? To ότι ο μάγκας στο περιστατικό σου είχε BMW so what? Nαι είμαι μαζί σου στο ξεκράνωτος και στα άλλα όμως μην κρίνεται για να μην κριθείτε σε καμμιά 10αρια χρόνια!

NLS
23-07-2009, 00:46
θέμα ηλικίας πάντως δεν τίθεται
δεν θεωρώ τον εαυτό μου νεαρό στα 35 μου
δεν ήταν ΕΚΕΙ η έμφαση μου

σημειωτέο ΚΑΙ σήμερα είδα ΜΠΛΕ GS το νέο μοντέλο, με ξεκράνωτο στην εθνική... είπα να γίνω γραφικός και περνώντας τον του έδειξα το κράνος μου (δεν νομίζω να κατάλαβε ε... ή κατάλαβε και θα είπε "βρε δεν με χε..." από μέσα του)
α μου φάνηκε ότι ήταν γκριζομάλλης, ίσως ήταν ο ίδιος... αλλά ήταν μάλλον στην ηλικία μου τελικά

NLS
23-07-2009, 10:46
...και σήμερα (άλλον)

(μαζεύονται πολλοί και θα την πουλήσω στο τέλος... οι ξεκράνωτοι με GS είναι περίπου όσοι οι ξεκράνωτοι με παπιά)

wet & dirty
23-07-2009, 11:27
...και σήμερα (άλλον)

(μαζεύονται πολλοί και θα την πουλήσω στο τέλος... οι ξεκράνωτοι με GS είναι περίπου όσοι οι ξεκράνωτοι με παπιά)


ρε φιλε θα μας τρελάνεις ????θα πουλησεις την μηχανη σου γιατι μερικοι με ιδια μαρκα μηχανης δεν φοράνε κράνος????:sm7::sm7::sm7:

το ακούσαμε και αυτο!!!!!:hmmm::hmmm:

NLS
23-07-2009, 11:39
θα πάρω βαραντέρο δεν πάει άλλο

wet & dirty
23-07-2009, 11:43
θα πάρω βαραντέρο δεν πάει άλλο


σημερα ειδα εναν με βαραντέρο χωρις κράνος και κάλτσες!!!!μην πάρεις βαραντέρο!!!!!!!:D

δεν εχω δει οδηγο χωρις κράνοσ με MZ γιατι δεν πέρνεις ενα τετοιο????

NLS
23-07-2009, 12:02
ενδιαφέρουσα ιδέα, αλλά θα με σκίσει το κράτος με τις νέες ρυθμίσεις

αν έχεις άλλη ιδέα με ξεχάσεις να μου την πεις

wet & dirty
23-07-2009, 12:05
ενδιαφέρουσα ιδέα, αλλά θα με σκίσει το κράτος με τις νέες ρυθμίσεις

αν έχεις άλλη ιδέα με ξεχάσεις να μου την πεις


φυσικά θα σε κραταω ενήμερω!!!!!!!

NLS
23-07-2009, 12:30
deal :sm7:

george1968
23-07-2009, 18:06
κρατάω μόνο αυτό το κομμάτι το οποίο είναι και μεγάλη κουβέντα από μόνο του
νομίζεις δεν συμβαίνει αυτό;
νομίζεις ότι όποιος έχει από εμάς BMW GS αυτή χρειάζεται;
εγώ θα κοροϊδεύω τον εαυτό μου αν πω ότι το 650 δεν μου έφτανε - λόγω ζωής, δουλειάς, χρόνου κλπ. τα μεγάλα ταξίδια μας "τελείωσαν" (και αν κάνω ένα τα 2 χρόνια πάλι δεν δικαιολογεί τέτοια αγορά)

νομίζεις ότι η επιλογή του διτρόχου/τετρατρόχου μας δεν μας χαρακτηρίζει;
μπα; αυτός που κυκλοφορεί με καγιέν ή με χάμερ στο κέντρο είναι επειδή δεν έχει λεφτά να πάρει και ένα τσινκουτσέντο; λες ε;
μήπως ο μέσος αγοραστής της χαγιαμπούσα τη λιώνει στις Σέρρες; χαχαχαχαχα οκ (άσε που εκεί θα τον φάνε κάτι R1 κλπ.)
νομίζεις ότι ο μέσος αγοραστής GS Adventure (ωχ τώρα να σηκώσω την ασπίδα) ... άσε δεν λέω :D

τέσπα το όλο thread ανοίχτηκε με μια δόση υπερβολής, αλλά βασιζόμενο ακριβώς στους "μέσους χαρακτηρισμούς" (όπως εγώ δίνω στους άλλους ακριβώς από πάνω) - επειδή ακριβώς (ειδικά πριν βγει η 1200GS) η BMW κατά όσους ΔΕΝ την έχουν είναι η επιλογή του "συτεμένου άνοστου" (ακόμα και κολλητός μου -στα 3Χ όπως εγώ- με KTM 950 που τρελαίνεται για το πως στρίβει η 1200 μου, εξακολουθεί να λέει "ε άμα μεγαλώσω και ηρεμίσω μπορεί να διαλέξω κάτι τέτοιο" μισοπλάκα μισοσοβαρά) και εγώ ΔΕΝ θέλω αυτό τον χαρακτηρισμό γιατί απλά δεν πιστεύω ότι αυτό είμαι (τι να πω μπορεί και να είμαι), ε γι' αυτό τα παίρνω με κάτι τύπους που με κόμπλεξ θα αναφωνήσω "ε όχι ρε δεν σου αξίζει BMW 1200GS"... με κόμπλεξ; ΜΕ ΚΟΜΠΛΕΞ - καλά κάνω

συνοψίζοντας - φυσικά το όχημα μας μας χαρακτηρίζει αλλά εγώ ο ίδιος που το δέχομαι (και το ΚΑΝΩ στους άλλους) αυτό, "παλεύω" να μην χαρακτηρίζομαι εγώ για την επιλογή μου

Φίλε Νίκο,
Στον μακρύ σχολιασμό σου, που ομολογώ ότι είναι πέρα του δέοντος σωστός (!!!!!), θα σε παρακαλούσα να κοιτάξεις το profile μου και ειδικά στο κομμάτι "τι σε χαρακτηρίζει" και νομίζω ότι θα πάρεις την απάντησή σου.
Με εκτίμηση,
Γιώργος

NLS
23-07-2009, 22:04
μπράβο δικός μου είσαι ;)

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
24-07-2009, 03:54
μπράβο δικός μου είσαι ;)



...γίνεται ένας "μικροδιαχωρισμός" δικός μου είσαι ή ....... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/NEYR-44.gift.....http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/NEYR-44.gif........http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/NEYR-44.gif ;;;;;;;;;;; :)






.

kostas_366
24-07-2009, 06:50
θα πάρω βαραντέρο δεν πάει άλλο
Με εμάς είσαι ή με τους άλλους????:cool:
Άντε, αφού δεν το πήρα εγώ, η σειρά σου τώρα :p

NLS
24-07-2009, 13:13
...γίνεται ένας "μικροδιαχωρισμός" δικός μου είσαι ή ....... http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/NEYR-44.gift.....http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/NEYR-44.gif........http://i247.photobucket.com/albums/gg124/ELINADOUR/SMILES-2/NEYR-44.gif ;;;;;;;;;;; :).

άστα ποτέ δεν ξέρεις τι σε περιμένει