PDA

View Full Version : Πρώτη φορά με moto στην Αθήνα-Οι απορίες ενός βλάχου


Slane
24-09-2010, 16:05
Συνάρρωστοι γεια σας,

Στα μέσα του Οκτώβρη θα έρθω για πρώτη φορά στην Αθήνα με την καινούργια μου μοτοσικλέτα. Έχω ορισμένες απορίες σχετικά με την ασφάλεια εκεί.
Για το βράδυ θα την έχω κάτω ακριβώς από το παράθυρό μου οπότε & να πάει να συμβεί κάτι σίγουρα θα το ακούσω.
Με προβληματίζει το γεγονός για το πως θα την έχω κατά τη διάρκεια της μέρας καθώς πρόκειται να παρακολουθήσω για 3 μέρες ένα πολύωρο σεμινάριο εκ των οποίων θα έχει & ένα βράδυ. Το να την έχω κλειδωμένη απλά με κλειδωνιά στη δισκόπλακα είναι αρκετό ή μπορεί να μου την πάρουν σηκωτή;
Ανοίγουν μπαγκαζιέρες;

kostas_366
24-09-2010, 16:07
Όσο μπορείς να προσέχεις.
Αλλά μην χάσεις κ την ουσία.

vpentza
24-09-2010, 16:14
πες που θα εισαι.....μπορει να υπαρχει parking στη περιοχη ;) ή καποιος φίλος με χώρο...

Agen
24-09-2010, 16:34
Φίλε μου, θα σου αντιγύριζα την ερώτηση.
Αν ερχόμουν στο Ηράκλειο:


Το να την έχω κλειδωμένη απλά με κλειδωνιά στη δισκόπλακα είναι αρκετό ή μπορεί να μου την πάρουν σηκωτή;
Ανοίγουν μπαγκαζιέρες;


Τι απάντηση θα μου έδινες για το Ηράκλειο ;;;;;;


Υ.Γ. Έχε τα μάτια σου 14 και καλή τύχη;););)

steliosx
24-09-2010, 16:35
Φίλε γιώργο καλώς να μας έρθεις !! :)
Πές μας σε ποιά περιοχή θα μένεις και σε ποια περιοχή θα είναι τα σεμινάρια. ;)

CPretenteriS
24-09-2010, 16:36
Φίλε Γιώργο... με το καλό να έρθεις να σε γνωρίσω κι από κοντά!!!

Πες που θα μένεις και οπυ είναι το σεμινάριο για να δούμε πως θα βοηθήσουμε!!! ;)

CPretenteriS
24-09-2010, 16:37
Φίλε γιώργο καλώς να μας έρθεις !! :)
Πές μας σε ποιά περιοχή θα μένεις και σε ποια περιοχή θα είναι τα σεμινάρια. ;)

Ούτε συννενοημένοι να είμασταν... :)

Slane
24-09-2010, 16:38
Θα μένω Περισσό & το σεμινάριο θα είναι στη Γλυφάδα.
Άσε φίλε Στέλιο, ταξίδι ολόκληρο.

Slane
24-09-2010, 16:42
Ντίνο το Ηράκλειο είμαι μια ασφαλής πόλη, τουλάχιστον ακόμη.
Και να την ξεχάσεις με ξεκλείδωτο τιμόνι δε στην πειράζει κανείς.
Εδώ προτιμούν τα παπιά.

giotis
24-09-2010, 16:42
Συμφορουμίτη μην βγάλεις εισιτήρια επιστροφής για το καράβι μπορεί να πάνε χαμένα, πριν ξεκινήσεις πάρε ένα σλιπ μπαγκ να κοιμάσε δίπλα της , καλού κακού κάνε και ασφάλεια κλοπής!



Μη φοβάσε δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα υπάρχουν τόσες πολλές μηχανές στην Αθήνα που η δικιά σου δεν θα ξεχωρίζει.

steliosx
24-09-2010, 16:55
Ούτε συννενοημένοι να είμασταν... :)
;):):D;):);):D;):D

gemara
24-09-2010, 19:24
Στην μπαγκαζιέρα μην αφήσεις κράνος. Τα βουτάνε...:(

Slane
24-09-2010, 19:40
Περισσό είναι το πατρικό μου Κώστα. Σίγουρα θα καλέσω το μύθο του forum να τα πούμε, μάλλον Δευτέρα.

Albatros
24-09-2010, 20:05
Πάρε τα συνηθισμένα μέτρα ασφαλείας για συνηθισμένους κλέφτες, οι ΑΛΛΟΙ θα στην πάρουν αμα τη βάλουν στο μάτι έτσι κιαλλιώς...
:D:D:D

giorgos_gs
24-09-2010, 20:26
[QUOTE=giotis;217605]Συμφορουμίτη μην βγάλεις εισιτήρια επιστροφής για το καράβι μπορεί να πάνε χαμένα, πριν ξεκινήσεις πάρε ένα σλιπ μπαγκ να κοιμάσε δίπλα της , καλού κακού κάνε και ασφάλεια κλοπής!
φιλε πανο του ανεβασες το ηθικο.

ortho
24-09-2010, 20:56
Στην μπαγκαζιέρα μην αφήσεις κράνος. Τα βουτάνε...:(

6 χρόνια τώρα αφήνω τα κράνη μου στη μπαγκαζιέρα, δεν έγινε ποτέ τίποτε.
μην το παλαβώνετε το παληκάρι!:hmmm:
φίλε βάλε το συναγερμό κι ίσως το πέταλο στα καλάμια και φτάνει,
λες να πρωτημίσουν οι κλέφτες τις κρητικές πινακίδες;!:):)

S.T
24-09-2010, 21:21
6 χρόνια τώρα αφήνω τα κράνη μου στη μπαγκαζιέρα, δεν έγινε ποτέ τίποτε.
μην το παλαβώνετε το παληκάρι!:hmmm:
φίλε βάλε το συναγερμό κι ίσως το πέταλο στα καλάμια και φτάνει,
λες να πρωτημίσουν οι κλέφτες τις κρητικές πινακίδες;!:):)

Καλό είναι να μην αφήνουμε τίποτα στην μπαγκαζιέρα.Πρόσφατα παιδιού από το φόρουμ του την πήραν μαζί με το ARAI και την Μidlant BT2:((Εχει πέσει ''επιδημία'' στίς μπαγκαζιέρες).Ζημιά δηλαδή κοντά στο χιλιάρικο.Για το δεύτερο θα συμφωνήσω.

commander
24-09-2010, 21:35
πριν 5μηνες εχασε ο αδερφος μου απο καλογρεζα ενα ζ 750 του 9 .Και τωρα πριν κανα δυο μηνες παλι κατι ακουσε. Δεν σε τρομαζο αλλα να εισαι και λιγο πιο επιφυλακτικος για εκεινα τα μερη .......... :hmmm:

siraxanz
24-09-2010, 21:35
Επειδή είμαι και εγώ επαρχιώτης, σε τόπο που δεν ξέρω θα προτιμούσα παρκιν...

commander
24-09-2010, 21:37
Τι ωρα θα ξεκινας το πρωι?????? Και τι ωρα θα γυρνας?????

gemara
24-09-2010, 21:50
6 χρόνια τώρα αφήνω τα κράνη μου στη μπαγκαζιέρα, δεν έγινε ποτέ τίποτε.
μην το παλαβώνετε το παληκάρι!:hmmm:
φίλε βάλε το συναγερμό κι ίσως το πέταλο στα καλάμια και φτάνει,
λες να πρωτημίσουν οι κλέφτες τις κρητικές πινακίδες;!:):)

Φίλε μου και γω έτσι άνετος το έπαιζα κάποτε...

Όταν μου κλέψαν το Arai μαζί με τη Midland τρεις το μεσημέρι μέσα από τη μπαγκαζιέρα (άθικτη η κλειδαριά) στο κέντρο του Κολονακίου το έκοψα. 800 ευρώ το μαλλί μου πήγε.

Τα τελευταία 25 χρόνια τα άφηνα και δεν μου τα είχαν πάρει.
Τι θες να πούμε στο φίλο;
Παλάβωμα να δεις άμα ανοίξει και δει άδεια μπαγκαζιέρα...:hmmm:

Όταν πήγα να το ξαναγοράσω, "τι γίνεται με τις κλεψιές ρε παιδιά" μου είπε ο έμπορας, "κάθε μέρα μου έρχονται και τους έχουν κλέψει το κράνος"...

gemara
24-09-2010, 21:51
Καλό είναι να μην αφήνουμε τίποτα στην μπαγκαζιέρα.Πρόσφατα παιδιού από το φόρουμ του την πήραν μαζί με το ARAI και την Μidlant BT2:((Εχει πέσει ''επιδημία'' στίς μπαγκαζιέρες).Ζημιά δηλαδή κοντά στο χιλιάρικο.Για το δεύτερο θα συμφωνήσω.

Δεν σε είχα διαβάσει όταν το έγραφα, αλλά πολύ πιθανόν για μένα να λες!:o

Slane
24-09-2010, 21:56
Το σεμινάριο ξεκινάει στη Γλυφάδα Παρασκευή στις 17.30 & τελειώνει στις 23.30 & το σκ
από 10.00 έως 20.00

napgeo
24-09-2010, 22:03
Μην ανησυχείς φίλε μου. Στην χώρα μας bmw δεν κλέβει κανένας. Τι να την κάνει και που να πάει. Να μπλέξει ο Άνθρωπος . Να μου πεις ότι θα ανέβεις με Honda θέλει λίγο προσοχή.
Καλή διαμονή να έχεις και μην αγχώνεσαι………….

varaderiadis
24-09-2010, 22:52
Συνάρρωστοι γεια σας,

Στα μέσα του Οκτώβρη θα έρθω για πρώτη φορά στην Αθήνα με την καινούργια μου μοτοσικλέτα. Έχω ορισμένες απορίες σχετικά με την ασφάλεια εκεί.
Για το βράδυ θα την έχω κάτω ακριβώς από το παράθυρό μου οπότε & να πάει να συμβεί κάτι σίγουρα θα το ακούσω.
Με προβληματίζει το γεγονός για το πως θα την έχω κατά τη διάρκεια της μέρας καθώς πρόκειται να παρακολουθήσω για 3 μέρες ένα πολύωρο σεμινάριο εκ των οποίων θα έχει & ένα βράδυ. Το να την έχω κλειδωμένη απλά με κλειδωνιά στη δισκόπλακα είναι αρκετό ή μπορεί να μου την πάρουν σηκωτή;
Ανοίγουν μπαγκαζιέρες;
ρε συ αδερφε εδω μπηκανε σπιτι μου την περασμενη εβδομαδα ανω κοιμομασταν εγω η γυναικα μου τα δυο μου παιδια και τα πεθερικα μου και δεν πηραμε χαμπαρι τιποτα και εσυ θα καταλαβεις απο το παραθυρο αν παει να συμβει κατι
πλακα με κανεις:rolleyes:
λοιπον η γνωμη μου ειναι να εξασφαλεισεις καποιο ασφαλες μερος εκει κοντα ας πουμε μαγαζι που διανυκτερευει η ακομα καλητερα βρες και βαλτην σε κανενα παρκιν προσωρινα
αυτα οπως και να χει παντως τα ματια σου 14 για να μην:yz

ΛΕΟΝΤΟΚΑΡΔΟΣ
25-09-2010, 04:10
ρε συ αδερφε εδω μπηκανε σπιτι μου την περασμενη εβδομαδα ανω κοιμομασταν εγω η γυναικα μου τα δυο μου παιδια και τα πεθερικα μου και δεν πηραμε χαμπαρι τιποτα και εσυ θα καταλαβεις απο το παραθυρο αν παει να συμβει κατι
πλακα με κανεις:rolleyes:
λοιπον η γνωμη μου ειναι να εξασφαλεισεις καποιο ασφαλες μερος εκει κοντα ας πουμε μαγαζι που διανυκτερευει η ακομα καλητερα βρες και βαλτην σε κανενα παρκιν προσωρινα
αυτα οπως και να χει παντως τα ματια σου 14 για να μην:yz

Το έχω δει το έργο προ δεκαετίας ..... τότε που πρωτοεμφανίστηκε .....

..... και ακόμα δεν το πιστεύω οτι μου συνέβη ... :(

CPretenteriS
25-09-2010, 04:27
Μην ανησυχείς φίλε μου. Στην χώρα μας bmw δεν κλέβει κανένας. Τι να την κάνει και που να πάει. Να μπλέξει ο Άνθρωπος . Να μου πεις ότι θα ανέβεις με Hondaθέλει λίγο προσοχή.
Καλή διαμονή να έχεις και μην αγχώνεσαι………….



Μη σε πετύχω...... :p:D